Werknemers „Binnenhof" slaagden voor cursus aanleg onderhoud openbaar groen Chauffeursdag in Stellendam rijkelijk met hemelwater overspoeld Inter Decor '86: Podium voor woninginrichtingsbranche Consument kiest voor eigen leefstijl Hervatting repetities Regionale G.Z.B. Zendingsbijeenkomst Uitslag P.V. Je Reisduif" de Rijksconsulent d.d. 30 augustus 1986 Bladz. 2 .EILANDEN-NIEUWS' DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 -•;,*» De geslaagden met links cursusleiders en dhr. Aan een twaalftal medewerkers van het Werkvoor zieningsschap „Binnenhof, van wie sommigen vo rig jaar nog slechts twee boomsoorten kenden kerst-, en slagbomen....! is vrijdagmiddag een diploma of getuigschrift uitgereikt voor het volgen van de cursus „aanleg en onderhoud van openbaar groen". De geslaagden oogstten met hun prestatie veler bewondering, waaronder zich bestuur en di rectie van het Werkvoorzieningschap en de cursus leiders schaarden, gegeven het feit dat aan de cursus ook een flinke portie huiswerk was verbonden. Daar was wat discipline voor nodig, maar vrydagmiddag werd dat beloond, met het „schriftelijk blijk" en elk twee boeketten bloemen....! Zo trots de geslaagden waren-, zo trots was ook direkteur Tieks toen hij in zijn welkomstwoord terug zag op het verloop van de eenjarige cursus (waarin de vier jaargetijden be handeld werden) en herinnerde aan de bewondering die de cursusleider tussentijds voor de inzet van de deelnemers had laten blijken. Inzet en resultaat hadden zelfs ver boven verwachting gelegen! Geanimeerd sprak dhr. Tieks over de sinds 1984 zelfstandige Cultuurtechnische Dienst van het Werkvoorzieningschap waarbinnen de organisatie en de werkwijze zijn aangepast aan de eisen des tijds zodat een modem machinepark beschik baar is met.... dhr. Tieks stelde het met waardering vast ook voldoende opgeleid personeel. Voor het personeel van de kwekerij kondigde hij een nieuwe cursus aan in de sfeer van de boom- en heesterteelt Het tuinbedrijf zal in de komende maanden van een nieuw warenhuis worden voorzien en het was dhr. Tieks een behoefte allen die aan het behaalde resultaat hebben meegewerkt hartelijk voor die inzet te danken. M. P. Tanis, wnd. hoofd van de Cult. tech. dienst en geheel rechts dhr. Tieks, dir. van Binnenhof'. De Rijksconsulent voor Sociale Zekerheid, dhr. J. C. v. d. Eijk verklaarde graag naar Sommelsdijk te zijn gekomen om, met het overhandigen van de diploma's ook blijk te geven van de hoge waardering die de Overheid heeft voor de betoonde aktiviteit en inzet. „Vakkennis is nodig in het strijdperk van de concurrentie en het leveren van vakwerk geeft je een streepje voor!" was de overtuiging van dhr. van Eijk. „Als U verdere cursussen wilt zuh U mij achter U vinden!", verzekerde dhr. van Eijk die ook voor de thans afgesloten cursus de middelen beschikbaar had gesteld. Die toezegging en de geuite waar dering traden in de plaats van een cadeautje dat er bij de Overheid écht niet meer afkon: „het Rijk is altijd al zuinig geweest maar nu kan er echt niets meer af.verklaarde dhr. van Eijk, de geslaagden oproepend het geleerde goed in praktijk te brengen om te laten zien dat ook in de groensector het Werkvoorzieningschap een prima produkt levert. Waardering werd ook uitgesproken door de cursusleider dhr. Blokzijl en ten besluite van de feestelijke bijeenkomst door dhr. J. van Gurp als secretaris van het Dagelijks Bestuur van „Binnenhof'. Hij achtte scholing en training goed en gewenst om de ontwikkelingen die zich presenteren goed te kunnen volgen. Om de WSW werknemer de gelegenheid te geven zich verder te ontplooien wordt door het Binnenhofbestuur ge werkt aan een aktiever scholingsbeleid, nuttig voor het Werk voorzieningschap zelf maar zeker ook voor de betreffende medewerkers die, gewapend met vakkennis, hun door stromingskansen naar het bedrijfsleven groter zien worden. „Vakmanschap is meesterschap!" zo waardeerde dhr. van Gurp de door de deelnemers betoonde inzet. De geslaagden zijn: J. K. van Splunter, M. Roon, A. J. van Peperstraten, L. Mijs (de enige vrouwelijke deelnemer), M. v. d. Mast, A. van Kouteren, P. Huibrechtse, L. Driesse, J. W. Akershoek, P. C. Legierse, J. Roozemond en C. Speelman. Onder werkel^k barre weersom standigheden is op 30 augustus 1986 te Stellendam de voorronde voor het Ned. Kampioenschap be- hendigheidsrüden voor beroeps chauffeurs verreden. Ondanks deze handicap kon het programma toch worden afgewerkt al is het qua t^d wel wat uitgelopen. De vele ge- interesseerden hebben met de deel nemers toch een plezierige en leer zame dag gehad. De uitslagen van de diverse evene menten zijn: Opsporing gebreken aan aldaar geplaatste auto: 10 gebreken moesten worden opgespoord en ingevuld op een formulier, ie werd St. van 't Hof uit Dirksland; 2e werd T. Overweel uit Melissant; 3e werd C. v. d. Kroon uit Nw. Tonge; T. van Veen uit Dirksland; deze 4 prijzen waren beschikbaar gesteld door speedcentrum Middelharnis. Radiograflsch bestuurde truck: Ie prijs Mario Aerts uit Oosterhout; 2e prijs A. J. Klink uit Ouddorp; 3e prijs Hakkenbrak uit Melissant; deze bekers zijn beschikbaar gesteld door de S.S.C. Truckverkiezing: Ie prijs Fa. M. R. Nagtegaal met Scania, chauffeur: R. v. d. Reemet77pnt.; 2e prijs Fa. M. R. Nagtegaal met Scania, chauf feur T. van Veen 65 pnt; 3e prijs Fa. J. J. Taaie met Volvo, chauffeur K. van Wage ningen 49 pnt Ook deze bekers beschik baar gesteld door S.S.C. Junior truckerwedstrüd: Ie prijs Leon van Heemst uit Nieuwe Tonge met 380 punten; 2e prijs Sander Spiering uit Hellevoetsluis met 330 pun ten; 3e prijs Erik Kreeft uit Stellendam met 310 punten. Damesbaan: 1 e prijs Marja van Hulst uit Middelharnis met 425 punten; 2e prijs Diana van Zan ten uit Stellendam met 555 punten; 3e prijs Mevr. de Bruin uit Middelharnis met 615 punten. Truckduwen: POULE A: Transportbedrijven Ie prijs Fa. A. van Rumpt uit Stad aan 't Haringvliet met 39.79; 2e prijs Relais E 10 uit Moerdijk met 42.18; 3e prijs Fa. J. L. Mijnders uit Melissant met 44.08. POULE B: Diverse verenigingen: Ie prijs Duinzicht 1 uit Ouddorp met 38.32; 2e prijs 't Hoekje uit Ouddorp met 42.44; 3e prijs Akershoek uit Ouddorp met 42.54. Vaardigheidswedstrüd met heftruck: Ie prijs C. V. d. Spaan uit Stellendam met 2050 punten; 2e prijs A. van Tigchelen uit Sommelsdijk met 2040 punten; 3e prijs M. Taaie uit Middelharnis met 1995 ROTTERDAM Alle nieuwe ontwik kelingen in de woningtextielbranche ko men eens per jaar in Utrecht voor het voetlicht op Inter Decor, de grootste Europese vakbeurs voor tapijten tot bed textiel in de ruimste zin des woords. Niet minder dan 230 exposanten uit binnen- en buitenland vormen tesamen een podium van meer dan 20.000 m^, waarop een veelvoud van koUekties met verve wordt gepresenteerd. Inter Decor is met recht een trendsetter voor het totale gebeuren in deze branche. Uitgegroeid van nationale woonbeurs naar een tot ver over de gren zen bekende manifestatie van niveau. Met name voor beroepsinkopers een interna tionaal oriëntatiepunt met komplete infor matie op het gebied van gordijnstoffen, velours, vitrage, tapijt, harde vloerbedek king, parket, rolgordijnen, foumituren, zonwering, bekledingsstoffen, enz. Projekten Dit jaar staat Inter Decor in het teken van de psojektinrichting. Door een projekt- matige toepassing van woningtextiel krij gen de bezoekers een goede indruk van de wijze waarop een oplossing voor bepaalde vraagstukken met betrekking tot projekt- inrichting kan worden gevonden. Gezien de aandacht die gegeven wordt aan klein schalige projekten, is het thema als zo danig zeker ook interessant voor woning inrichters. Samenspel De omzetten stijgen weer. Enerzijds als gevolg van het feit dat de Nederlandse huisvrouw meer uitgeeft voor de inrichting van de woning er wordt sneller iets nieuws op de vloer gelegd of voor de ramen gehangen. Aan de andere kant door de vele ver huizingen, de nieuwbouw én de renovatie. In de meeste gevallen wordt een gereno veerde woning opnieuw gestoffeerd, waar bij een verband schijnt te bestaan tussen de stand van de economie en de kleuren die mensen voor hun interieur kiezen. Hoe het ook zij, het modieuze aspekt wordt bij woningtextiel steeds sterker, de variatie (in de gordijnstoffensektor) groter en de consument kritischer ten aanzien van prijs, kwaliteit én het moment van aflevering. Daarom is een goed samenspel tussen detaillist en groothandel onontbeerlijk. Consumptie In relatie met de detaillist speelt de producent in op de verlangens van de bijdetijdse consument, die met de om geving wil contrasteren teneinde zijn eigen leefmilieu optimaal behaaglijk te maken. Feitelijk een vorm van individualisering, ofschoon woningtextiel bepaald niet kan worden uitgelegd als een individuele con- 'Tumptie eerder een gezinsconsumptie, waarbij de keuzemogelijkheid voor de koper een uitdaging betekent. Stijl Bestudering van het koopgedrag in het algemeen wijst uit, dat veel jonge mensen tussen 25 en 3 5 jaar kopen met de intentie „over 5 jaar jaar koop ik weer wat anders". Dit is vooral merkbaar in de doelgroep van tweeverdieners en de zg. Yups: Young Urban Professionals, ofte wel jonge carrière-makende mensen met relatief hoge besteedbare inkomens, het „good living", „good looking", hoog in het vaandel. Ambitieuze mensen die wei nig tijd hebben en hoge eisen stellen aan vakkennis en service. Deze 25-plus gene ratie praat niet over een 'stijl: ieder voor zich kiest zijn eigen leefstijl. Vrijheid, blijheid! Aardkleuren Inter Decor '86 laat aan duidelijkheid niets te wensen over. De prognoses van befaamde internationale kleurenexperts zijn in alle helderheid terug te vinden in de dessins voor gordijnen en vloerbedekking voor het komende seizoen. Deja komt dit najaar op de markt met punten; 4e prijs P. Hoogerwerf uit MeUs- sant met 1970 punten. Uitslagen van de behendigheidswedstrijd: Categorie A BAKWAGEN: Ie plaats J. van Hulst uit Middelharnis met 2686 punten (geplaatst voor N.K.); 2e plaats G. Bevaart uit Stad aan 't Haringvliet met 2223 punten (geplaatst voor N.K.); 3e plaats J. A. PoUemans uit Nieuwe Tonge met 2187 punten. Categorie B BUS: ie plaats C. Hakkenbrak uit Melissant met 2682 punten (geplaatst voorN.K.) 2e plaats A. den Eerzamen uit Dirksland met 2612 punten (was al geplaatst); 3e plaats D. PuUeman uit Middelharnis met 2379 punten (geplaatst voor N.K.). Categorie C TREKKER MET OPLEGGER: Ie plaats St. van 't Hof uit Dirksland met 2268 punten (geplaatst voor N.K.); 2e plaats K. de Jong uit Nieuwe Tonge met 2172 punten (geplaatst voor N.K.); 3e plaats P. Peeman uit Middelharnis met 2148 punten (geplaatst voor N.K.); 4e plaats P. Jongejan uitDirksland met 2090 punten (geplaatst voor N.K.). Categorie D BAKWAGEN MET AANHANGER: ie plaats S. v. d. Baan uit Melissant met 2310 punten (geplaatst voor N.K.); 2e plaats C. van Heemst uit Sommelsdijk met 2303 punten (geplaatst voor N.K.); 3e plaats C. A. Mierop uit Middelharnis met 2208 punten (geplaatst voor N.K.). In totaal is door 81 chauffeurs mee gereden aan de wedstrijd. L.H. ,,LILLE" - romantisch gedessineerde drukstofin chintz-uitvoering. (100% katoen). Breed 140 cm. Leverbaar in 2 kleuren. Consumentenprijs f 21,50 p. meter, (foto deja) uni-achtige pasteltinten die voor weef- en drukstoffen een totaal nieuwe richting betekenen. Geraffineerd opgebouwde drukstoffen in nieuwe aardkleuren met parelmoer maken tevens deel uit van het nóviteitenpakket van deze toonaangeven de woningtextiel groothandel, (o.a. Star- line" uit de Golden Star-serie). De kollektie vitrage is evenzeer aan gepast, alhoewel kleuren daarin juist geen dominerende rol spelen. De decoratieve funktie staat weliswaar op de eerste plaats, maar in de praktijk worden wit en écru toch het meest verkocht. 4)e voile-de-lin „Stephanie" zal wat dat betreft zeker hoog scoren. Continuïteit Naast trendsetter in gordijnstoffen, be weegt Deja zich nadrukkelijk in de tapijt- sektor met goede en betaalbare kwaliteiten welke in de normale woning inrichtingszaken te koop zijn. Value for money zowel voor de particuliere con sument als voor de grootverbruiker in de projektsfeer. Beiden opteren voor kwali teit en continuïteit van met name die artikelen, die als duurzaam te boek staan. Dit is trouwens een der redenen waarom Deja er naar streeft ook een allround kollektie ^tapijt op de markt te brengen. Een brede kollektie wel te verstaan, want het nieuws is niet beperkt tot een uit breiding in de zin van kleurverruiming alleen. Voor het komende seizoen zijn namelijk tapijten gelanceerd, die een vol komen ander kleurbeeld te zien geven dan tot nu toe gebruikelijk was. Ten eerste de „Palestro" een bij- zonde^ mooi pooltapijt, dat qua dessi nering tot de toppers mag worden ge rekend. Door het luxueuze uiterlijk als gevolg van het subtiele geometrische pa- MIDDELHARNIS De psalmzangvereniging „de Lofstem" hoopt donderdag 4 september weer te beginnen. Elke donderdagavond van half 8 tot half 10 in het verenigingsgebouw aan de Chr. de Vrieslaan. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. OUDE TONGE In de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge wordt op woensdag 10 september, aan vang 19.30 uur, een regionale zendings bijeenkomst van de G.Z.B, gehouden. Medewerkenden aan deze avond zijn: Sprekers: Drs. J. E. de Groot, voor heen zendingspredikant in Peru, thans weer predikant te Gorinchem. Ds. N. P. J. Kleiberg, eigen predikant Organist: Dhr. C. Villerius. Declamatie: Mw. J. van Spronsen-Meyer. Zang: De Chr. Zangvereniging „Com nu met Sangh" uit Oude Tonge o.l. v. dhr. A. van 't Geloof. Deze zullen op deze avond een viertal liederen ten gehore brengen, te weten: 1Loof den Koning. 2. Kom, mijn lang verwachte Meester. 3. Gebed (Largo). 4. Psalm 148. troon, is hiermee ongetwijfeld tegemoet gekomen aan de speciale wensen van de stijlbewuste consument. (Adviesprijs 239,- per meter op 400 cm breed). Verder een exclusieve projektkwaliteit, die echter ook heel geschikt is voor parti culier gebruik. Het is de „Fresco", een in verdiepte pastelkleuren bedrukte velours met een verkoopsprijs van 219,- per meter. Allure Ten aanzien van harde vloerbedekking wordt gesteld, dat met name de uni vinyls aan het veranderen zijn. Er is duidelijk met meer kleur gewerkt (multicolor), waar door het uitgesproken vinylgezicht" aan het verdwijnen is. De tegeldessins worden levendiger en bij een aantal kwaliteiten is sprake van een kollektieve opbouw van pastel naar de donkere tinten met scha- duweffekten. Bovendien is het keuze- pakket uitgebreid met marmer- en graniet dessins. („Dejaflor"). „Echt" natuursteen daarentegen bevindt zich in de exclusieve kollektie van Am- tico. Perfekte imitaties van zowel marmer en travertin als plavuizen en diverse hout soorten, w.o. parket. Een schitterend pro dukt dat handmatig wordt vervaardigd bij een der grootste vinylgrondstoffabrikari- ten ter wereld., Amtico vloeren hebben inderdaad allure en zijn, mede doordat zij eigenlijk geen onderhoud behoeven, erg gewild bij grootwinkelbedrijven, restau rants en andere openbare gelegenheden met een intensief verkeer. Niet op de laatste plaats vanwege het feit, dat het voor projektgebruik 15 jaar gegarandeerd wordt.... Gedurende de beursperiode (14 t/m 18 september) is Inter Decor voor een ieder toegankelijk tot 18.00 uur. De entreeprijs bedraagt 10,- per persoon. SINT ANNALAND Aardappelveiling van vrijdag 29 au gustus 1986 Doré gewone 0,50 - 0,58. Doré gewone afwijkend 0,35 - 0,45Doré drielingen 0,12. Doré kriel 0,46 - 0,80. Gloria gewone 0,28 - 0,33. Gloria drielingen 0,10. Gloria bonken/0,30-0,35. Bintjes gewone ƒ- 0,30 - 0,35. Bintjes gewone 0,30 - 0,43. Bintjes drielingen 0,09. Bintjes kriel 0,45 -ƒ0,60. Bintjes bonken 0,55 - 0,61. Eigenheimers gewone 0,56 - ƒ0,58. Aardappelprijs per kilogram. Aan voer: vijf en vijftig ton. Maandag 1 sep tember geen veiUng. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Wedvlucht vanuit Aalst (89 km.). In con cours 415 oude en jonge duiven. P. van Moort Jr.: 1,13,22,31,46,55,57, 65,100,103; J. van Alphen: 2,5, 39,53, 78,85; M. A. van Nimwegen: 3,7,30,66, 71,75,81;C.Vroegindeweij:4,6,17,18. 23, 28, 33, 79; Gebr. Kieviet: 8, 11, 12 15, 34, 35, 48, 59, 70, 72, 82, 98; A. de Gans: 9, 19, 20, 25, 47, 64, 68, 74, 83, 89; C. Looij: 10,102; P. v. d. Boogert: 14 21, 26, 58, 67, 90, 91; K. Groenendijk: 16, 73; J.v.d. Slik en Zn.: 24, 36,51,56 62,86,92,96; G. Kieviet: 27, 37,40,60 88; P. V. d. Geest 29, 50, 54,61, 69, 76 80, 95; J. de Blok: 32, 43, 63, 77, 97- h' A. W. van Rees: 38,44,84,93,94; J. Vis van Heemst 4142,45,52,87; D. Malie paard: 49, 99, 104; A. Human: 101.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2