Ooievaars trokken veel bekijks in Herkingen Politieberichten Muziekver. „Amicitia" marste door stortbui naar haar eerste „eigen huis" Veei beiangsteiiing voor „Het Gouden Specuiaasje" Jjp\~l0^ Handgranaat zoek Oeltgen" bericht fiomiSieniAn Middelhamis Dirksland Oostflakkee Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Woensdag.... boterkoek! Bejaardenreisje C.V.B. Groot liefdadigheids concours vanaf Bourges POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01 3392 .108 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Duivensport Middelhamis-Sommelsdijk Negentienjarige Dave JVIoerland C.zn. na motorongeval in Sint Elizabetli ziekenliuis te Tilburg overleden Qasgjg) Het waterkorps 59e Jaargang DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 No. 5527 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Op 15 augustus werd door een in woner van Ouddorp bij de politie de vondst van een handgranaat aan gegeven. De Explosieven Oprui mingsdienst (BOD) uit Culemborg werd in kennis gesteld en men kwam afgelopen week naar Oud- do.rp om de granaat onschadelijk te maken. Toen bleek, dat de hand granaat spoorloos verdwenen was. Het is niet bekend wie de hand granaat heeft weggenomen. Het is een levensgevaarlijk voorwerp. Een ieder die iets weet over de hand granaat wordt verzocht om de po litie in Ouddorp in te lichten. Tel. 01878 - 1244. 99 Tijdens de Braderie te Ooltgensplaat het hoogtepunt van de ,,Oeltgendagen" 1986 werden ook de prijswinnaars bekend gemaakt van de door PARA AIR SERVICE georganiseerde kleurwedstrijd voor de jeugd. De winnaars zijn: Groep 1 (3 t/m 5 jaar). Roy Visser, Rotterdam. Groep 2 (6 en 7 jaar) Mare Leydens, Ooltgensplaat. Groep 3 (8 en 9 jaar) Sander Buth, Ooltgensplaat. Groep 4 (10 t/m 12 jaar) Werner Éhrer, Hall (Oostenrijk). De positieve opstelling en spontane me dewerking van de totale bevolking van Ooltgensplaat waarbij zeker de jeugd genoemd moet worden zorgde voor vol komen geslaagde festiviteiten tijdens de „Oeltgendagen". DEN BOMMEL De handwerkkring van de Ned. Herv. Kerk hoopt D.V. woensdag 3 september weer bij u langs te komen met boterkoek en ontbijtkoek. De opbrengst komt ten goede aan de vernieuwde verwarming in de kerk. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK We zijn van plan om D.V. 30 september nog een klein reisje te maken. Het pro- granmia is als volgt: na 1 uur rijden we over Stellendam richting Oostvoome waar we de thee hopen te gebruiken, dan naar Naaldwijk, naar de bloemenkassen toe, verder richting Noordwijk waar ons een koffietafel wacht. Opgeven en betalen bij het bestuur. Kosten 30,-. Opstapplaatsen worden nader bekend gemaakt. Op 20 september a.s. zal er een wed- vlucht vanaf Bourges worden vervlogen waarvan de opbrengst geheel tèn goede komt aan de kinderboerderij te Hemesser- oord. De bedoeling is dat t.z.t. een leslokaal bij de kinderboerderij gebouwd wordt waar van ook de kinderen van de lagere scholen uit Middelhamis-Sommelsdijk e.a. ge bruik zullen maken. Hier zal dan les gegeven worden over het mooie van de natuur, over de dieren die daar aanwezig zijn, en de verzorging van dezer. Het mooiste van dit projekt is dat de schoolgaande kinderen op deze manier in kontakt gebracht worden met de pupillen die op Hemesseroord wonen en werken. Voor deze wedvlucht, die grotendeels door het bedrijfsleven en de middenstand van Middelhamis/Sommelsdijk gespon- serd wordt zijn zeer mooie en waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. Mochten er nog bedrijven of midden standers zijn die zich geroepen voelen deze geweldige aktie te steunen, u kunt dan altijd kontakt opnemen met: dhr. W. I. Peeman, 01870 - 3736; dhr. J. van Alphen, 01870 - 2142. Vanaf vrijdag 5 september a.s. zijn voor de inzenders van dit prachtig opgezette concours de inschrijfforrnulieren en de lijst van de te winnen ereprijzen aanwezig in alle duivenlokalen te Middelhamis- Sommelsdijk. J. W. Steketee OUDDORP Voor beroep bedankt Ds. A. Hofman te Aalburg heeft voor het op hem door de Ger. Gemeente te Oud dorp uitgebrachte beroep bedankt. SINT ANNALAND De negentienjarige Dave Moerland c.zn. uit Sint Annaland is in het Sint Elizabeth ziekenhuis te Tilburg overleden aan de fatale gevolgen van een motorongeluk. Hij kwam vrijdag 1 augustus op de Zeeland weg Oost tussen Steenbergen en Sint Philipsland in botsing met een linksaf slaande auto. De motorrijder viel en kwam tegen een lantaarnpaal terecht, waardoor ernstige verwondingen aan hoofd en rug ontstonden. Onder zeer grote belangstelling had de begrafenis plaats op de algemene begraafplaats aan de F. M. Boogaardweg, na een rouwdienst in de aula, die geleid werd door de plaatselijke Hervormde Predikant ds. A. van Herk. 'it^V.^V.^^tKt^V^V,^' de Herkingense slikken is bekend dat er flamingo's verblijven waarover niemand zich inmiddels nog verbaast, maar vrijdagna middag was er wel weer ruimte voor verbazing toen op een dak in de Deltastraat twee ooievaars neerstreken. Ze komen in onze contreien nauwelijks nog voor en menigeen heeft het tweetal met belangstelling geobserveerd. Wellicht is het de drukte op straat geweest die de twee voor een andere plaats deed kiezen waarna ze naar de waterzuiverings installatie en naar het schooldak wiekten. Het is ons niet bekend of ze zaterdag nog gezien zijn; van de Herkenaren mochten ze in elk geval blijven. Er werd ter plekke overigens druk gespeculeerd over de bestemming van de ooievaars over welke immers het verhaal gaat dat ze bij de komst van babies zijn betrokken....? Voor topknaltte n voordelige prijzen: FOTO FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER iV&sCstrsaC35 Mo/en»ve34OaOfforp- Telefoon0t878-IS!2en2120 fihaa! Renetse Prmuhop Hageioom 172 Telefoon 011162400 - Aanhouding verdachte oplichting In een eerder bericht werd vermeld dat er te Middelhamis een zaak was opgelicht voor videobanden. De oplichting vond plaats met gebruikmaking van een vals legitimatiebewijs. Bij onderzoek bleek dat er op meerdere plaatsen in ons land derge lijke feiten waren gepleegd. Afgelopen week werd te Vlissingen een man aan gehouden die zich aldaar aan soortgelijke feiten schuldig had gemaakt De zaak wordt in Vlissingen verder onderzocht en de verdachte wordt voorgeleid aan de officier van justitie te Middelburg. - Brand in woning In de nacht van 31 augustus werd door buren geconstateerd dat er brand was ont staan in een woning aan de Achterweg in Melissant. De bewoners van dat pand waren niet thuis. De brandweer van Me lissant bluste de brand. Deze was ver moedelijk ontstaan door oververhitting van een frituurpan op een electrische kookplaat. Door de brand ontstond er een aanzienlijke schade aan de woning. - Vernieling aan personenwagens Op 31 augustus bleek dat er op een bungalowpark in Herkingen vier personen wagens waren beschadigd. De daders heb ben kennelijk met een scherp voorwerp de voertuigen bekrast. De wagens waren eigendom van vakantiegangers. De totale schade aan de voertuigen bedraagt naar schatting tienduizend gulden. De politie heeft de zaak in onderzoek. - Twee auto's totall-loss Bij een botsing op de kruising Provincial - weg-Ivïoiendijk raakten zaïeruagavonü twee personenwagens totall-loss. De jon geman P. Kardux uit Herkingen wilde de Provinciale weg oversteken welke hande ling hij inzette juist toen er op de Pro- vincialeweg een auto naderde die noch door bestuurder K. noch door een van zijn 4 passagiers was waargenomen. De nade rende auto, bestuurd door dhr. K. van Oorschot raakte de wagen aan de voor zijde om vervolgens links de sloot in te duiken. Geen van de betrokkenen raakte gewond; wel raakten beide auto's totall- - Nachtelijke inbraken in Ooltgensplaat Naar aanleiding van een eerder in de krant verschenen bericht deden nog een aantal mensen aangifte van inbraak in hun wo ning in Ooltgensplaat. Het totaal komt hiermee voorlopig op zeven. Bij de politie bestaat de indruk, dat er nog benadeelden zijn, die geen aangifte deden. Zij verzoekt dit alsnog te doen. Uit het politie-onderzoek bleek dat de dader tijdens zijn werk in de nacht van maandag op dinsdag 26 augustus enige malen is gestoord en daarbij door buurt bewoners is gezien. De politie vraagt dan ook een ieder die iets heeft gezien of anderszins informatie heeft, kontakt op te nemen via tel. 01874 -1244. ledere tip, hoe klein ook, kan van waarde zijn! - Inbraken en diefstallen Op 25 augustus deed een bedrijf uit Stel lendam aangifte van diefstal van twee gas flessen. De flessen zijn ontvreemd vanaf het terrein bij het bedrijf Op dezelfde dag werd gemeld, dat er was ingebroken in een woning aan de Een- drachtsweg in Stellendam. Om binnen te komen had de dader eerst een glas-in-lood raam vernield. De afgelopen week werd door vijf per sonen aangifte gedaan van diefstal uit een personenauto. In alle gevallen was voor namelijk de radio-installatie het doelwit. In één geval werd alleen de radio vernield, omdat men hem niet los kreeg. In vier gevallen werd het feit gepleegd in Stellen dam. De vijfde keer betrof het een auto in Goedereede. Op 29 augustus werd ontdekt, dat een on bekende in een woning aan de mr. Iman Caustraat in Stellendam was binnen ge drongen. Er werden o.a. cheques mee genomen. Nadat maandenlang naar hem was uit gezien, werd op 26 augustus een heroïne- verslaafde uit Den Haag aangehouden door de rijkspolitie in Rozenburg. Tegen over de politie bekende hij dat hij af gelopen voorjaar een hoeveelheid strippen kaarten had gestolen in een winkel in Stellendam. Het viel de man niet mee om zich het voorval te herinneren, want zijn dagelijkse bezigheid was stelen om zijn drugs te kunnen bekostigen. Voor de leden van de muziekver. „Amicitia" heeft zaterdagmiddag niets de pret van de ingebruikname van haar eerste eigen onderkomen kunnen drukken. Zélfs niet de stortbui die de marsende muzikanten zó rgkelyk besprenkelde dat ze achter de gevels van woningen gl'^Ss moesten schuilen. Te groter daarna de waardering voor de „eigen haard", een houten gebouw dat een plaats kreeg op het industrieterrein aan de Nijverheidsweg waar niemand enige hinder van de aanwezigheid van de muzikanten en trommelaars behoeft te ondervinden. Niet in uniform-, maar in 't burgerpak waren de muzikanten afgemarcheerd van hun vorige locatie in het Victoriagebouw toen ze door de plensbui werden over vallen. Eenmaal bij het nieuwe onder komen gearriveerd werd het oudste lid, de 76-jarige M. Olivier verrast met de uit nodiging om het gebouwtje „officieel" te openen als blijk van dank voor het vele werk dat dhr. Olivier bij de constructie van het gebouwtje heeft verricht. De geno digden wisten niet hoe snel ze daarna binnen moesten komen....! „Amicitia" voorzitter Jan Lodder con stateerde in zijn welkomstwoord laconiek dat het inderdaad „een beetje nattig" was maar „Amicitia" had op niets anders gerekend. „Als we naar buiten gaan gaat het regenen, dat is alle 65 jaar van ons bestaan al zo waarom we ook „het water korps" worden genoemd", zo onthulde hij. Hij herinnerde aan het verlangen naar een eigen onderkomen waaraan i.v.m. de hoge kosten maar steeds geen uitvoering kon worden gegeven totdat rond Pa sen van dit jaar via Gijs van Dongen de hand kon worden gelegd op een directie keet van het Oosterscheldewerk.... Omdat die daar binnen de kortste keren weg moest werd die door 13 leden bij windkracht 11 ontmanteld en naar Dirks land vervoerd waar voor de plaatsing ook aktie werd ontketend zoals het storten van een fundering bij dertig graden hitte. Ver- enigingsleden deden veel zelf maar drie metselaars moesten van buiten de Ver eniging worden aangetrokken. Samen ver richtten ze een prima stukje teamwerk waarop dhr. Lodder met bijzonder grote waardering terugzag. Wederkerig werd ook de inzet van voorz. Lodder op hoge waarde geschat. Dat deed burgemeester Oversier die de Verenigings- leden voorhield dat zonder zo'n vent als Lodder het eigen huis er nog niet zou Dhr. Olivier verricht de opening terwijl voorz. Lodder en zijn muzikanten toekijken. hebben gestaan. Graag had de burge meester namens het gemeentebestuur medewerking gegeven aan de plaatsing van het gebouwtje en hij vond het niet erg op een vrijdagavond nog van huis te zijn gehaald met een: „kun je effen komme, we komme nog wat metertjes tekort". Het gebouvi^je staat er, al zullen er nog wat procedures moeten volgen, maar nu al wenste dhr. Oversier de muzikanten erg veel plezier toe! OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur ds. A. J. Gunst van Temeuzen. MELISSANT - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijn- drecht. DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Mol van Werkendam. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. C. Harinck van Oost- kapelle. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotterdam-Zuid. De meisjes van de pakafdeling. OOLTGENSPLAAT Het is voor de familie De Ruiter en het personeel j.l. zaterdag een grote verrassing geworden toen tijdens de „Open dag" ongeveer 2000 personen een kijkje kwamen nemen in de nieuwe fabriek aan de Dorpsweg te Ooltgensplaat. De nieuwe hal stroomde 's morgens en 's middags vol met belangstellenden, zowel groot als klein. De polder wegen bergden een stroom auto's die de bezoekers aanvoerden uit eigen gemeente, van Flakkee en ook nog van buiten deze grenzen. En dat alleen voor een specuiaasje:„HET GOUDEN SPECUIAASJE!" In bedrijf— De fabriek van 80 bij 15 meter en de apparatuur was van 9 tot 3 uur in bedrijf Directie en medewerkers hadden er gaarne hun vrije zaterdag voor over. Hun werk werd enthousiast beloond. Bij het zien van de 60 meter lange tunneloven met de daaraan verbonden pakafdeling, waren de uitspraken „fantastisch", „interessant" en meer anderen niet van de lucht. Bob en Kees de Ruiter met hun gezinnen, vader Jo en moeder Corrie met de overige familieleden mochten heel veel gelukwensen in ontvangst nemen en dat allemaal onder de bedrijven door. Want ze hebben met het personeel de gehele dag enorm moeten vertellen hoe dat alles zo in z'n werk gaat. In de hal werden de gasten ontvangen, bloemstukken sierden de kantine en terwijl de regen bij stromen neerviel was het binnen gezellig druk. Van de partij waren ook de bouwers en de leveranciers. Er zijn die dag heel wat „sinterklaosjes" verorberd en bij het afscheid kreeg men ook nog een pak mee naar huis.... Heden dinsdagmiddag was er nog een „open huis" voor de plaatselijke middenstand en allen die zaterdag verhinderd waren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1