Veel geweld en koprollen In autocross te Mlddelharnis totale leegverkoop HAAST U; OP Tevens WINKELINVENTARIS te koop ans Groenendijk Gunstige graanoogst ALLES MOET WEG Landschappen in „De Vloeiplanke" Daarom DAMESCONFECTIE HERENCONFECTIE WONINGTEXTIEL op te noemen bij: H E N K N OOR DIJK Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 Kort nadat hij zaterdagmiddag door omstanders aan hoofd, nek en armen uit z'n over de kop geslagen snelle 1600 cc cross-car was getrokken en de brandweer de uitslaande vlammen had gedoofd verklaarde de Spijkenisser Jan Groenendijk 46 jaar te zijn. „Een leeftijd om toch wat verstandiger te worden" hebben we hem voor zichtig toegevoegd, maar Jan, alias „de Zweetsok" begreep die link niet zo goed, „'t had er in elk geval niks mee te maken", vond'ie, terwijl hij de schade bekeek en z'n snelle karretje achter een tractor werd weg gesleept. Volgende week hoopt'ie elders weer mee te doen en dat zal wel een paar nachtjes sleutelen worden.... En zo waren er meer, zaterdagmiddag op de in Middelhamis gehouden autocross voor het bijwonen waarvan het pubHek tot z'n schrik wel zes gulden per persoon neer moest tellen; voor kinderen gold de helft van de prijs. Meerderen vonden dat teveel gevraagd en draaiden onverrichterzake terug. De brandweer van Middelhamis beurde ook nog eens twee kwartjes per auto en ook daarvan zag menigeen de logica niet in. Een jongeman die het circuit van een andere kant was genaderd en van daaraf de cross wilde zien raakte in een handgemeen met de baancommissie; dat alles behoorde bij het voorspel tot het spektakel waarin de deelnemers en bezoekers hun passie voor de autocross ten volle uit konden leven. In wat mindere mate gold dat ook voor de regio-rijders, jongelui van het eiland die een oud karretje beschikbaar hadden en dat, ontdaan van glas en overtollige stoelen en zoveel meer, in de wedstrijd gooiden. Daaronder ook de Morris Marina van oud gem. secretaris van Bodegraven, een karretje van Het veld van de regio rijders. De Morris van de oud gem. secretaris in de greppel. zo'n twaalf jaar oud met nog maar zestigduizend op de teller. Het enige autootje waarvan de remlichten het nog deden.... Jammer eigenlijk dat het gave wagentje zo moest eindigen, maar dat heeft zich gelukkig aan de waarneming van dhr. van Bodegraven onttrokken. Niemand van de regio rijders, waaronder deelnemers namens Taxi Vroegindeweij, van Lint Autoschade en Ton Buijs stuurden op de premie van 25,- aan voor wie het eerst over de kop ging.... Nog minder dan de halve prijs. Kom eens kijl<en en doe uw voordeel. Oranjeplein 11 STELLENDAM OOSTFLAKKEE Expositie in „Grutterswei" Van 5 t/m 14 september 1986 wordt in Verenigingsgebouw ,X>e Grutterswei", Willemstraat 14 te Oude Tonge een expo sitie gehouden van tekeningen en aqua rellen van de heer W. C. Q. Zegwaard. De expositie is dagelijks geopend van 9.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. GOEDEREEDE Opbrengst kollekte De huis-aan-huis kollekte gehouden in Goedereedeop 15 en 16 augustus t.b.v. de Stichting lOOJaarKon. Fanfare „Apollo' te Goedereede heeft opgebracht 3.175,- Fietsenspecialist Sommelsdijk Tel. 01870 - 2430 DIRKSLAND Opbrengst Emmabloemkollekte De in onze gemeente gehoudenEmma- bloemkollekte, ten bate van de Kruis verenigingen en de tuberculosebestrijding, die mede door de vrouwenbond FNV werd georganiseerd FNV werd georgani seerd, heeft totaal 2986,40 opgebracht, t.w./1719,45inDirksland;/649,55in Melissant en 617,40 in Herkingen. Ieder die gaf en kollekteerde hartelijk dank. De graanoogst kon dit jaar in het Zuid- Westelijke Nederlandse kleigebied onder zeer gunstige omstandigheden worden in gehaald. Ongeveer 90% van deze oogst werd door de combines gedorsen voor de regenbuien van dinsdag 19 dezer, de rest kan deze week worden geborgen. De opbrengst is 10 a 15% hoger dan vorig jaar en men wordt niet geconfronteerd met droogkosten, ook dat scheelt een slok op een borrel. Maar het voordeel voor de boer wordt teniet gedaan door de verhoogde E.E.G. heffing. Een verhoging van de opbrengst met 10% kan ook worden geconstateerd bij de gerst en de erwten, de stroprijzen zijn in verband met de droogte en het gebrek aan groen veevoer tot ongekende hoogte ge stegen. Stroprijzen tot 20 cent per kilo zijn abnormaal hoog en het komt meermalen voor dat buitenlandse vrachtauto's die hier hun vracht hebben afgeleverd, vol geladen met stro naar hun land terug rijden iets wat anders nooit gebeurt. Anders is het gesteld rn#t aardappelen en uien, de verwachte opbrengst is 20% minder dan normaal, het zelfde is het geval met de uien. Dit zijn twee vrije produkten die een boerenjaar financieel kunnen maken en breken. Tegen een te verwachten prijsverhoging staat nu echter de mindere opbrengst, zodat het resultaat niet moedgevend is. Pogingen om miljoenenschade, door liet zoek raken van pailats in te dammen Jaarlijks verdwijnen duizenden pailats. Veel exemplaren komen in de tweede handshandel. Dit geeft aan de wettige eigenaars bij wie ze eigenlijk terug had den moeten worden ingeleverd jaarlijks een miljoenen schade. De eigenvervoersorganisatie E.V.O. heeft een onderzoek ingesteld, bij grote verladers, vervoerders en pallathouders. Dat heeft geleid tot een bundeling van belanghebbenden, als Philips, Ahold, van Gend en Loos, de E.V.O. zelf en anderen die door juristen bepaalde gedragsregels hebben laten opstellen. Zelf zullen ze zorgen dat de pailats duidelijk van naam en adres worden voor zien en een waarschuwing dat ze niet mogen worden verhandeld. Er komt een registratie, de afnemers wordt op het hart gedrukt dat de pailats ten allen tijde eigen dom blijven van het bedrijf dat met naam en merk op de betreffende pallat staat en nooit mag worden verkocht en de pallat- handel wordt per aangetekende brief ge waarschuwd, dat handel in pailats on- mogelijka is, zodat er alleen sprake kan zijn van verhuur. Op die manier hoopt men de tweede hands handel in pailats onmogelijk te maken en juridische stappen te kunnen nemen tegen degene die de regels^ over treedt. OUDDORP Uitslag P.V. „de Trekvogels" Wedvlucht vanuit Reims d.d. 16 augus tus 1986. In concours 384 jonge duiven. Afstand 287 km. Gelost om 07.30 uur met Z.W. wind. T. V. d. Bok: 1,17,20,23, 37,41,64,71; H. Kleijn: 2, 34,51A. Melissant: 3,6,9, 18, 27, 30, 39,43, 77,94; L. Sperling: 4; H. Grinwis: 5,7,8,16,44,45,52,74,84, 85; C. M. Grinwis: 10,33,68,73,75,95; Joh. Grinwis: 12, 46, 53, 63, 91; J. A. Willemse: 13, 54, 90, 92; Comb. Kievit: 14, 19, 26, 28, 59, 65, 70, 89; A. Klijn: 15, 47, 55, 56, 57, 62, 78, 79; G. van 't Geloof: 21, 32, 36, 76, 80, 82; Annette Venneman: 22, 50, 58, 87, 88, 96; J. Kaptijn: 24; Comb. CeesenMiep: 25,31, 49,66,67,83; K. C. Meijer: 29,93; J. J. v. d. Berg: 35, 61, 72, 81; Comb. Pijl en Verhage: 38,42,69; K. Breen: 40,60,86; A. Knape: 48. Traditioneel is augustus voor Galerie „De Vloeiplanke" in Goedereede de start van het nieuwe seizoen. In 1986 zullen er nog drie exposities zijn. In november de fotograaf Corstiaan Jansen, in oktober Harald Jean Jassoy (inmiddels wel be kend) en vanaf 23 augustus Johan Tim- mers. Drie kwalitatief hoogstaande expo sities. De geëxposeerde werken zijn gemengde technieken; het uitgangspunt is een zeef druk waarop hij doorwerkt: tekent, schil dert en bovendien gebruikt Johan de kolla- getechniek. De onderwerpen voor zijn werk haalt hij uit de natuur. Een natuur die door zijn veelvormigheid hem steeds weer kan in spireren. Zijn landschappen zijn geen af beeldingen van een bepaalde aanwijsbare plaats, het zijn visuele beelden die terug te voeren zijn op opgedane indrukken. Het belangrijkste beeldelement dat hij ge bruikt is de lijn. Een mooiere start had De Vloeiplanke zich niet kunnen wensen. De expositie duurt tot 21 september. De openingstijden van Galerie „De Vloeiplanke" zijn: woensdag.van 15.00 tot 18.00 uur vrijdagvan 19.00 tot 21.00 uur zaterdagvan 15.00 tot 18.00 uur en na afspraak 01879 - 2236 (na 18.00 uur). Suez-crisis veroorzaakte vouwfietsrage In 1959 introduceerde de Britse ont werper Dr. Alexander Moulton het toen revolutionaire ontwerp van zijn vouwfiets die, naar nu algemeen wordt erkend, de comeback van de fiets inluidde en aan het begin van een opmerkelijke opleving van de fiets in de geïndustrialiseerde landen. De Moulton-fiets diende als voorbeeld voor een groot aantal vouwfietsen overal ter wereld, terwijl ook de opvallend mo derne vormgeving grote invloed heeft uit geoefend. In een onlangs gehouden lezing voor de Pedal Club in Londen heeft Moulton die ervaringen had opgedaan in de vlieg tuigindustrie onthuld hoe hij er toe kwam zijn vouwfiets te ontwerpen. Het was de Suez-crisis van 1956 die hem het idee gaf dat het met de olieleveranties wel eens mis zou kunnen lopen en dat de fiets daardoor nieuwe kansen zou krijgen. Wat dit laatste betreft heeft hij gelijk gekregen: de fiets heeft het sinds de jaren zestig weer helemaal gemaakt. Opnieuw EO's succesvolle „IVIuzilcale Fruitmanddag" Op zaterdag 27 september a.s. organi seert de EO in Bameveld weer de zeer succesvolle „Muzikale Fruitmanddag". De deuren van de Veluwehallen in Bame veld zullen dan vanaf 10.00 uur openstaan voor de bezoekers van deze grote koor- en samenzangmanifestatie. Gezien de enorme belangstelling bij het zelfde evenement in 1985 heeft de EO besloten dit jaar weer duizenden mensen in de gelegenheid te stellen deze unieke dag mee te maken. Vele bekende prominenten op koor- en solozanggebied verlenen hun medewer king. Om u een paar te noemen: Reinata Heemskerk, Femmy v. d. Weg en Harry Smink zullen soleren, de gebroeders Brou wer spelen trompet, Jan van Weelden bespeelt het orgel en Loek van der Leeden de piano. Ds. J. H. Velema, ds. P. Vermaat en drs. L. P. Dorenbos zullen spreken en vele koren zorgen voor de muzikale omlijsting van het geheel. Verder is er in het programma uiteraard veel ruimte voor samenzang. Op radio 5 wordt deze dag van 10.45 - 12.45 uur live uitgezonden. Van de mid dagbijeenkomst wordt een samenvatting gemaakt die tussen 17.00 en 18.00 uur wordt uitgezonden. Radio-onderzoel(érs al(tief tijdens ingebruikstelling pijierdam Op 4 en 5 oktober, tijdens en na de ingebruikstelling van de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde zul- leii 21 Zeeuwse radio-zendamateurs ver enigd in de vereniging van experimentele radio-onderzoekers Nederiand VERON) aktief zijn in het leggen van verbindingen met collegae uit de gehele wereld. Nu al staat vast dat meer dan 1000 verbindingen zullen worden gelegd, waar door aan het gebeuren over de gehele wereld bekendheid zal worden gegeven. Op het werkeiland Neeltje Jans zullen ten behoeve van de Zendamateurs zes zenders worden geplaatst, uitgezonden wordt onder de roepnaam PA6.S.V.K., S.V.K. staat voor Stormvloedkering. De zendamateurs speelden een grote rol na de stormvloedramp op 1 februari 1953 en daarna. PietNeve uit Middelburg was een van hen en hij zal nu proberen kontakt te leggen met dezelfde mensen die hij in de februaridagen van 1953 bereikte en met een soortgelijke apparatuur. Maar het grote doel is, wereldweid op alle mogelijke banden die voor amateurs beschikbaar zijn, het feit van de ingebruik stelling en wat daaraan vooraf ging te vertellen. De verbindingen worden be vestigd met een speciale kaart, voorzien van een foto van de pijierdam en men hoopt 2000 kaarten nodig te hebben. yjOpheffingsuitverkoop

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2