Truckers tonen hun kunnen op 30 augustus te Stdlendam Politieberichten Ze konden niet uitblijven, de hoge zonnebloemen Schaaksimultaan in Stellendam een loopbiathlon Leer-werkmarkt Reünie oud-Natresleden Demonstratie uienoogstmachinen Orgelbespeling in Ned. Herv. Kerk te Stellendam Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Wegpiraat door de politie achterhaald L4*C|-Cc\< oas^g) WommMmjA Weer wat nieuws: Dressuurwedstrijd van „Oostmoerse Ruiters" 't Bleek geen explosief te zijn Middelhamis „de Jeugd van Vroeger" Politieberichten Oostflakkee Chlneese landbouwminister bezoekt Zeeland Bibliotheek „EIthato'' gaat weer van start Oesterstropers zwaar beboet S9e Jaargang DINSDAG 19 AUGUSTUS 1986 No. 5523 POSTBUS 8 3240 AA MIDDEL HARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, S',>rnmelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie; tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEF EFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLAND iE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per we'.k: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Op zaterdag 30 augustus organi seert de Chauffeursvereniging FLAKKEE voor de achtste maal een familie-truckersdag. Evenals voorgaande jaren vindt dit evene ment plaats op het parkeerterrein van de Haringvliet-Expo te Stellen- dam. Om 9 uur wordt een aanvang gemaakt met een aantal wedstrijden die tot on geveer 17 uur zullen duren. Volgens goed gebruik is ook dit jaar de toegang geheel gratis en heet de chauf feursvereniging ook niet-leden en niet- chauffeurs van harte welkom. Centraal staat de vaardigheidswedstrijd voor beroepschauffeurs in 4 categorieën, te weten de solo-motorwagen, bus, trek ker-oplegger en de wagen met aanhanger. De wedstrijd geldt als voorronde voor het Nederlands kampioenschap waarin de Flakkeese chauffeurs de laatste jaren weer erg succesvol zijn. Voor kinderen is er een hindemisbaantje met trapskelters en de wat oudere jeugd kan zich vermaken met een radiografisch bestuurbare truck. Dames met een rij- Op dinsdag 2 september organiseert schaakvereniging „Stellendam" in ge bouw „De RaiJc" aan de Bosschieter- straat in Stellendam een simultaan-seance. Evenals voorgaande jaren heeft het be stuur de heer Martin Verolme uit Som- melsdijk bereid gevonden deze simultaan wedstrijd te geven. De jeugdspelers beginnen die avond om 19.00 uur, terwil de senioren er om 19.30 uur bijkomen. Ook niet-leden van schaak vereniging „Stellendam" kunnen hun krachten met de heer Verolme meten. Zij kunnen zich aanmelden bij de heer A. Roon (01879 -1869) of de heer R. J. van Dongen (01879 - 2427) of bij aanvang van de wedstrijd. Een week eerder houdt de Stellendamse vereniging haarjaarlijkse algemene leden vergadering, eveneens in gebouw „De Rank". Deze vergadering begint 26 augus tus om 20.00 uur. Schakers die interesse hebben om aan de interne competitie van de schaakvereniging deel te nemen, wor den uitdrukkelijk verzocht deze leden vergadering bij te wonen of zich bij één van de twee bovengenoemde bestuurs leden te melden. Vooral oudere speleres zou de schaakvereniging graag welkom heten. MIDDELHARNIS De Schietkring Zuidhollandse Eilanden, die ruim een half jaar geleden werd opgericht, organiseert voor het wedstrijdseizien 1986/1987 een zogenaamde loopbiathlon. Het ligt in de bedoelmg om deze wed strijd in september te houden, waarschijn lijk in Middelhamis, in het gebied achter de schietaccommodatie van de S. V. Flak- kee, dat zich daar bij uitstek voor leent. Deze wedstrijdvorm neemt in heel het land een enorme vlucht. De loopbiathlon, georganiseerd door een schietvereniging, houdt uiteraard niet alleen lopen in. De deelnemers moeten tijdens het afleggen van het parcours een aantal schoten los sen met een luchtgeweer. Iedereen kan aan de biathlon meedoen en dank zij de puntentelling hebben goede lopers die slecht schieten evenveel kans als slechte lopers die goed schieten. In de Schietkring Zuidhollandse Eilan den werken zes verenigingen samen: De Geuzen uit Brielle, Magnum uit Spijke- nisse, Diana uit Abbenbroek, Raak de Roos uit Ouddorp, Flakkee uit Middel hamis en de Gehandicapten Sportvereni ging Hoeksche Waard uit Klaaswaal. Deze clubs hebben hun aktiviteiten ge bundeld en houden geregeld wedstrijden in de verscheidene accommodaties. De loopbiathlon zal worden georgani seerd door S.V. „Flakkee" en reeds nu kan men zich aanmelden bij hun schiet accommodatie aan het Haveneind te Sommelsdük en wel iedere donderdag avond tussen 19.00 en 21.00 uur. De loopbiathlon wordt gehouden op za terdag 20 september a.s. U kan zich ook telefonisch aanmelden bij de volgende nummers: 01877-1931 of01875-1447. bewijs B word( n in de gelegenheid gesteld hun kunnen tj tonen in een personen wagen waarm.e een hindemisbaan moet worden afgele ',d. Krachtpatserzijn te vinden bij het truck- duwen, waar ten 7 tons zware truck over 25 meter heen en weer moet worden geduwd door ploegen van 4 personen. Uit de vele vrachtwagens die rond het terrein zijn opgesteld wordt door een des kundigejury de mooiste truck van Flakkee gekozen. Nieuw dit jaar is de vaardigheidswed strijd voor vorkheftrucks. Elke vorktruck- chauffeur kan aan dit onderdeel deel nemen, hij hoeft dus niet persé lid van de chauffeursvereniging te zijn. Op het wedstrijdterrein zal ook aan de inwendige mens worden gedacht. Hap- en tankstations zijn in voldoende mate aan wezig en ook het gebakken visje zal niet ontbreken. Chauffeursvereniging Flakkee hoopt op weer duizenden bezoekers te mogen ver welkomen op 30 augustus te Stellendam voor deze familie-truckersdag die door ondersteuning uit het bedrijfsleven moge lijk werd gemaakt. Uitslagen va: de op zaterdag 9 augustus 1986 gehoude NBVR dressuurwedstrijd, georganiseerd '.oor de R. V. „Oostmoerse Ruiters", gehc uden in manege Oostmoer te Stad aan 't Haringvliet. Proef 85 1. M. Krame135 2. M. Hoek124 3. Korrie v. c Sluis12J 4. H. Bosmai \]{- 5. Marjoke Hüsman112 6. Denisse R; msom111 Proef B7 1. M. Hoek120 2. W. van Kempen120 3. M. Kramer118 4. Irmav. d. Wal118 5. Korrie v. d. Sluis112 6. H. Bosman112 7. Mevr. Bouthoom110 8. Marjoke Huisman107 Proef L9 1. M. C. A. Glavimans127 2. Miranda van Melle124 3. Carolien Rijpkema123 4. Ariënne Buijsse120 5. Sandra V. d. Kolk118 6. B. V. d. Burgh117 7. Vanderstappen117 8. Mevr. Zoeteman111 9. J. van Die109 10. Jeanette Leroy108 11. Els Lebots106 12. N. Ketting101 Proef LI 2 1. M. C. A. Glavimans125 2. M. V. d. Velde122 3. Vanderstappen120 4. Ariënne Buijsse114 5. Nel de Haan112 6. Els Lebots106 7. Carolien Rijpkema106 8. B. V. d. Burgh104 Proef Ml5 1. Mariska Graveland120 2. J. E. Visser117 Proef Ml 7 1. J. E. Visser115 Proef Z20 1. Mevr. Hoogenboom125 2. Anita Vlas124 3. H. v. d. Vaart123 4. Dhr. A. Rijsaard118 Proef Z24 1. Anita Vlas...119 2. Mevr. Hoogenboom117 De netten van het vissersschip ELLY, Neuzen 12 van schipper F. G. J. de Rooy uit Temeuzen waren maandagmiddag moeilijk aan boord te krijgen. De Rooy die al eerder beweerde dat het in het Pas van Temeuzen nog vol explo sief materiaal lag, was bang een tros zeemijnen te hebben opgevist. De gewaarschuwde Duik enDemonteer- ploeg van de marine, eveneens bang voor explosies durfde ook niet naar beneden, bang in het net verward te raken. Aangekomen in de Braakmanhaven te Temeuzeii, waarschuwde men het ber gingsbedrijf van den Akker om met een drijvende bok het net uit het water te hijsen. Besloten werd dat de volgende dag (dinsdag) te doen. Resultaat van de netten- lichterij: Een zeer oud stokanker van enkele duizenden kilo's. - Inbraken in scholen In de nacht van 13 augustus werd er in gebroken in een tweetal scholen te Middel hamis. Allereerst brak men in in de scho lengemeenschap aan de Juliana van Stol- berglaan. Via een raam kwam men in de school. In de school werd alles doorzocht Er werd een hoeveelheid geld, enige pak ken koffie en een aantal cassettebandjes weggenomen. Ook brak men in in de Groen van Prinstererschool aan de Emma- laan te Middelhamis. De plaats van bin nenkomst kon niet precies worden vast gesteld. De gehele school werd doorzocht. Ook vanuit die school werd geld ont vreemd. - Parkeerverordening In de bebouwde kommen van Middel hamis en Sommelsdijk is het sinds kort niet meer toegestaan o.a. caravans langer dan drie dagen te laten staan. Gebleken is dat er hier en daar nog van dergelijke vakantieverblijven langer dan de toege stane tijd blijven staan. De eigenaars van die voertuigen wordt aangeraden de cara vans weg te halen. Zij die aan dat verzoek geen gevolg geven lopen na verloop van tijd de kans een bekeuring te krijgen. Laat het niet zover komen. - Wederom inbraken school In het afgelopen weekend werd er weder om ingebroken in een tweetal scholen, en wel de Groen van Prinstererschool en de school aan de Hobbemastraat. Er is nog niet bekend wat er uit deze scholen is ontvreemd. Het onderzoek inzake deze ir- braken is eerst op maandag 18 augustus gestart omdat men toen bemerkte dat er was ingebroken. Op woensdag 24 september a.s. zal ia Oosterland op Schouwen-Duiveland een erkende demonstratie met uienlco'- miiaLr.-, uienlcoflciappsrc en aicnzv.,- rooiers worden gehouden. Aan de demon stratie wordt deelgenomen met 11 rooi- machines. Hiervan zullen 7 machines demonstreren met loofmaaien en loof- klappen in dezelfde werkgang. De demonstratie zal worden gehouden op een perceel van C. MeijerB.V. in Kmi- ningen. Het perceel ligt aan de Noord Hogeweg te Oosterland, afslag Sirjans- land, dan tweede weg rechts (achter res taurant de „Blauwe Keet"). De demon stratie begint om 13.00 uur en eindigt ca. 16.00 uur. De uitsteldatum is vrijdag 26 september. Inlichtingen over eventueel uitstel wor den op de demonstratiedag via telefoon nummer 01806 - 14166 verstrekt. MELISSANT De middagen van ,,de Jeugd van Vroe ger" gaan op 2 september a.s. beginnen. Samenkomst in Melishof, aanvang 2 uur. Wie mee wil doen met de gym om 1.30 uur. Nieuwe leden van harte welkom. Het bestuur - Inbraak in opslagloods Door Provinciale Waterstaat werd aan gifte gedaan van inbraak in de opslagloods aan de Provincialeweg in Achthuizen. Hoewel er diverse kasten werden open gebroken, werden er geen goederen weg genomen. Op vrijdagavond 22 augustus a.s. zal er een orgelbespeling plaats vinden op het Leeflang-orgel van de Ned. Herv. Kerk te Stellendam. Organist is Johan van Broek hoven. Johan van Broekhoven kreeg zijn privé- lessen van de organist Piet Westhoeve uit Ouddorp. Hij deed in 1985 toelatings examen op het Rotterdams Conservato rium alwaar hij hoofdvak orgel studeert bij de alom bekende organist A. J. Keijzer. Toegang tot deze orgelbespeling is gra tis, wel zal er een koUekte gehouden wor den waarvan de opbrengst bestemd is voor de onderhoudskosten van het orgel. Het programma zal werken bevatten van D. Buxtehude, J. S. Bach, F. Mendels sohn en A. J. Keijzer. Tevens zal er samenzang plaats vinden. De orgelbespeling vangt aan om 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur. Allen zijn van harte welkom! Komende week zal op Goeree Over- flakkee weer een Leer-werkmarkt worden gehouden. Doel van deze markt is om de bevolking van Goeree Overflakkee wegwijs te ma ken in de mogelijkheden om op het eiland of in de regio een opleiding te volgen. Om aan het werk te komen of te blijven wordt in toenemende mate een vakge richte opleiding gevraagd. Op de Leer- werkmarkt kan een ieder die informatie zoekt op het gebied van opleidingen zijn of haar Ucht komen opsteken. Ook indien mensen geen idee hebben welke richting ze uit willen zijn zij van harte welkom. Er zal altijd getracht wor den een zo'n goed mogelijk advies te geven. In tegenstelling tot vorig jaar komen de deelnemers aan de markt naar de ver schillende gemeenten toe. De Leer-werkmarkt wordt gehouden op a.s. dinsdag 26 augustus in de Schakel te Dirksland; woensdag 27 augustus in de Olympiahal te Middelhamis; donderdag 28 augustus in Oostdam te Goedereede en vrijdag 29 augustus in de Gmtterswei te Oude Tonge. De openingstijd is van 10.30 - 15.30 uur. Oproep aan alle oud Natresleden en aktief dienenden uit de provincie Zuid- Holland. Een reüniecommissie heeft het plan op gevat om in samenwerking met het NB O S- VLN afd. Zuid-Hollandse Eilanden e.o., een reünie te organiseren, in de maand oktober. De datum, de tijd en de plaats, alsmede de kosten, hangen in sterke mate van de aanmelding af. Verwacht worden eveneens oud-stafper- soneel en mentoren van het vroegere dis trict Zuid-Holland Zuid en het personeel van het huidige garnizoenscommando Zuid-Holland. Meldt U zo spoedig mogelijk aan bij de reüniecommissie. Oud Natres en aktief dienenden buiten de provincie Zuid-Holland z'ji van harte welkom. L. C. J. van Alphen Burg. Sterkplein 5 3244 BA Nieuwe Tonge Tel. 01875 - 1447 F. van Luijk Gasthuis 7 3214 EM Zuidland Tel. 01881 - 2420 De Chinese Minister van Landbouw HE KANG brengt donderdag 21 augustus een bezoek aan Zeeland. Hij is dan de gast van het Nederlands Instituut voor de Afzetbevordering van Zaden en van het Nederlands Instituut voor Afzetbevordering van Akkerbouw gewassen. Bezocht zullen onder meer worden het Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have v.v. inKapelle om zich op de hoogte te stellen van de laatste ont wikkelingen op het kweken van grassen en graszaden, het proefljedrijfDe Oosthof in Rilland (aardappelen) en het bedrijf Meijer b.v. en Meijer Frozen Foods in Krainingen. In China bestaan plannen een aardappel- verwerkende industrie op te zetten, Neder land wil nu graag straks de aardappelen leveren die voor verwerking bijzonder geschikt zijn. Rassen daarvoor worden in Rilland ge kweekt en bij Meijer verwerkt. OOLTGENSPLAAT Na de vakantie-sluiting gaat de biblio theek ,Elthato'weer van start op donder dag 21 augustus a.s. Van 18.30 uur tot 19.30 uur zijn de medewerkers(sters) aan wezig om u van dienst te zijn. De biblio theek is weer uitgebreid met een keur van nieuwe boeken. Neem en lees. OUDDORP - woensdag 7.30 uur ds. Boogaard van Leiden. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur student CA. van Dieren te Wad- dinxveen. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. W. Verweij van Amers foort. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. FHarinck van Rotterdam- Zuidwijk. Elk jaar weer mogen wij, en met ons waarschijnlijk de meeste regionale bladen in het land, een telefoontje tegemoet zien waarin iemand zijn verwondering tot uitdrukking brengt over de hoogte die een zonnebloem in zijn tuintje heeft bereikt. De fam. Robijn uit de St. Elizabethstraatte Herkingen was ditmaal de eerste en het bleek ons ai snel dat ze niet hadden overdreven. Op een hoogte die zij op 3.50 meter hebben vastgesteld prijkt de hoogste van de rij zonnebloemen die achter in de royale tuin staan. Dhr. Robijn veronderstelt dat er op het eiland weinig hoger zullen zijn omdat de droogte daar stellig een woordje in meespreekt. We wachten het maar even af; misschien staat er in liw tuin een zonnebloemplant die in hoogte die van de fam. Robijn overtreft. Mevr. Robijn ging op de foto tegen het decor van de hoog opgeschoten planten. OOSTFLAKKEE Door de rijkspolitie van Oostflakkee zijn de afgelopen week twee mannen aan gehouden, die zich op levensgevaarlijke wijze met de auto op de weg hebben ge dragen. Na een dag in verzekering te hebben gezeten, zijn beiden weer in vrij heid gesteld. Zij hebben een bekentenis afgelegd. De auto, een Ford Mustang, is door de rijkspolitie inbeslaggenomen. Vorige week zondagavond reed de 25- jarige N. M. van der R. uit Den Bommel met zijn auto over de Zeelandroute te Oostflakkee. Tijdens een inhaalmanoeu vre „sneed" hij een 25-jarige inwoner uit Stellendam. Deze gaf met zijn auto een lichtsignaal, reden voor Van der R. om een maniakaal weggedrag ten toon te spreiden. Hij ging zachter rijden en liet zich weer inhalen. Vervolgens botste hij tegen de achterkant van die auto en gaf gas. Op deze wijze duwde hij zijn voorganger met een snelheid van meer dan 100 km/uur over een afstand van een paar kilometer voort. Door niet te remmen, gas geven hoefde ook niet meer, heeft de bestuurder van de voorste auto een emstig ongeval weten te voorkomen. De Zeelandroute bestaat ter plaatse overigens als een „do denweg" bekend. N adat de autoweg was verlaten, werd het levensgevaarlijke gedrag op de weg naar Den Bommel voortgezet, waarbij nu de 20-jarige passagier B. V. uit Sommelsdijk in het geweer kwam. Hangend uit het portierraam sloeg hij met een ijzeren staaf en een ketting op de auto van het slacht offer. Uit angst voor verdere akties stopte deze. Hiema stapte hij uit, welk voorbeeld werd gevolgd door V. en van der R. V. maakte ook nu weer een slaande beweging naar hun slachtoffer, doch deze kon de ketting ontwijken. Juist op het moment, dat voor een tweede slag werd uitgehaald, kreeg men de vriendin van het slachtoffer in de gaten. Hiema vertrok men. De rijks- De straffen die de laatste tijd worden opgelegd voor het rapen van oesters uit het Grevelingenmeer door sportduikers, zijn niet mis. Twee Belgen die samen 282 oesters hadden opgeraapt en deze in emmers en manden in hun auto hadden geladen waar ze door de politie waren ontdekt hoorden 2 keer 300,- boete tegen zich eisen en daartoe werden ze door de kantonrechter mr. J. M. den Hollander in Zierikzee ook veroordeeld. Het verhaal over het feestje dat ze had den gebouwd vond geen geloof De rech ter wilde niet zo ver gaan als de officier die ook de duikuitrusting verbeurd wilde ver klaren, maar die kregen ze temg. Toch is een boete van 4,- per oester, plus reis kosten en kosten voor rechtskundige bij stand een afschrikwekkend voorbeeld voor andere potentiële oesterrapers. Ook fuiken worden'de laatste weken her en der op Schouwen Duiveland gestolen. politie is ervan overtuigd, dat het slacht offer er slechter vanaf was gekomen, als er geen getuige was geweest. Uit het onderzoek kwam verder naar voren, dat die avond nog tweemaal derge lijke aktiviteiten op de weg hadden plaats gevonden. In het begin van de avond is er nog éénmaal tegen de achterkant van een auto aangereden, maar omdat het hier een voor de daders bekende politieman in burger betrof, is het daarbij gebleven. Wat later werd op de Zeelandroute naar het Hellegatsplein een Duitse automobilist gehinderd bij het inhalen. Van der R. bleef of zachtjes voor de Duitser rijden of ging weer naar links, op het moment, dat er ingehaald zou worden. De rijkspolitie gaat er vanuit, dat, in ieder geval de passagier, maar ook de be stuurder gehandeld hebben onder invloed van alcoholhoudende drank. Tegen beiden zal proces-verbaal worden opgemaakt terzake poging tot doodslag, het doorrijden na een aanrijding en diverse verkeersovertredingen. Voor topkwBliiaif. goede s n voordelige prijzan: FOrO - FfLM - REPORTAGE - WOEO - COMPUTER C3 o CD C3 ■■■■■■UlZuS wetstraat 35 - Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 0}8/8-)6'2en 2J20 Filiaal Renesse Printshop Hogezoom 172 Telefoon 01116-2400 7. Dhr. Zoe*,!ïf!n99

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1