Uit de Historie Middelharnis '1 n )hart s w n :r amkwem 5 6 Een dagje uit! AUGUSTUSRAADSEL 3 i 1 y /y 18 11 MEDISCHE DIENSTEN 1 l 5 k Extra raadsel 3 Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 15 AUGUSTUS 1986 Ds. G. van Velzen Van 4 december 1914 tot 29 april 1928 stond te Middelharnis ds. G. van Velzen, later genoemd „de oude knecht". In „De Spiegel" stond dit bij z'n overlijden: Ds. G. VAN VELZEN, em. predikant van de Geref. Kerk te Middelharnis, is te Doesburg in den ouderdom van 87 jaar overleden. Aanvankelijk werkzaam ge weest aan het hof van wijlen Prins Alex ander, aanvaardde hij in 1897 het predik ambt te Ede, waarna hij nog de kerken van Lopik en Zuilichem diende. In het Jaarboekje der Gereformeerde Kerken kon men lezen: Ds. G. VAN VELZEN 16 maart 1852 - 18 Juli 1939 Ds. Gerrit van Velzen, geboren te Baam, zag na eerst aan het hof van Prins Alex ander werkzaam te zijn geweest, na veel wederwarigheden en inspannende studie, via art. 8 K.O., zijn hartewensch vervuld, toen hij in Januari 1897 door zijn leer meester. Dr. L. H. Wagenaar, te Ede in 't predikambt werd bevestigd. Na Ede dien de hij de gemeenten van Lopik (1910), Zuilichem 1911en Middelharnis (1914). Ds. van Velzen ontving in zijn tijd nog al eens een beroep. Ook Pella te Noord- Amerika beriep hem. In April 1928 ver leende de classis Brielle hem eervol eme ritaat, waarna hij met zijn echtgenoote Tjitske Groenendal ging inwonen bij zijn kinderen, de heer en mevrouw Glerum- van Velzen te Doesburg. Op zijn 70sten verjaardag benoemde de Koningin hem tot ridder in de orde van Oranje-N assau. Ds. van Velzen was een ernstig prediker. Hij heeft echter 't kruis moeten dragen van zoo menig prediker, dat hij in aanraking gekomen is met kinderen des Verbonds, die den kinderaard verloochenden. Mede daardoor is hij in een hoek terecht ge komen, waar hij beter niet had kunnen (VII) komen. Want gaat Gereformeerde predi king van 't verbond uit, en plaatst ze daarom Christus vóór den mensch, om op dien grond hem op te wekken tot boete en berouw, tot geloof in Gods vergevende liefde en bekeering, Ds. van Velzen heeft het verbond niet aangedurfd. Voor alles wat naar 't verbond ook maar riekte, was hij bang. Zelfs na de doopsbediening gaf hij liever geen Psalm op, waarin 't woord verbond" voorkwam. Op wat er voor de eeuwigheid gekend moest worden, op wat de mensch van God ervaren, en meegemaakt had, kwam 't aan. En in dien geest was ook zijn predi king. Zoodoende heeft hij in bepaalde kringen opgang gemaakt, voelde hij zich thuis op de Zuid-Hollandsche eilanden, en kreeg hij er den eerenaam van „de oude knecht" van Flakkee. Maar door diezelfde prediking heeft hij tegelijk ook niet kunnen voldoen de ge- loovigen, die bij 't Verbond Gods zijn grootgebracht; die met 't Verbond ernst maken, en die er hun vastigheid in zoeken en hebben. Dat deze tweeërlei Evangelie-beschou wing tot strijd aanleiding gegeven heeft, ligt voor de hand. En waar- gestreden wordt, daar komt gemakkelijk de mensch aan 't woord. En waar die aan 't woord komt, daar worden er pijnlijke wonden geslagen. Ook te Middelharnis is zulks geschied. En 't einde van den strijd is geweest een kerkeUjk uiteengaan, spoedig na 't vertrek van dezen predikant. Ds. van Velzen heeft na zijn emeritaat bij zijn kinderen een prettig thuis gevonden. Hij is er met liefde omringd. Tijdens zijn zikete is hij ook ruimer voor zich zelf komen te staan. Hij, die meende, dat de zekerheid des geloofs slechts het geluk kige bezig van zeer enkelen was, is zelf tot die volle verzekerdheid gekomen. En tot die vastheid gekomen is hij, toen hjij alles was kwijtgeraakt, ook wat hij vroeger van God had meegemaakt. Toen werd het een grijpen naar den Verbondsmiddelaar en een rusten in Zijn volbrachte werk. „Christus is het", zeide de oude dominee op zijn sterfbed tegen me, „Christus, Christus alleen, en niets ander". Entoen't is 't gaan zingen in zijn binnenste. En met zijn kinderen, die rondom zijn stervens- sponde stonden, heeft hij nog gezongen van de poort des Heeren, waardoor 't rechtvaardig volk zal treên. Op de be graafplaats te Doesburg mocht daarvan worden getuigd. Credo, ergo canto. Uit E .-N. neem ik dit artikel over. En wel in z'n geheel, ook al komen er dan enige overlappingen in voor. Ds. G. van Velzen, de oude knecht van Flakkee Weliswaar heb ik deze „oude knecht van het eiland Flakkee", die op 18 juli 1939 te Doesburg overleed, nooit ontmoet, maar ik heb veel over hem vernomen van mijn onvergetelijke ouderling Willem van der Hoef te Sioux Center in de Verenigde Staten van Amerika, aldus schrijft ds. H. in ,,De Saambinder". Nog hoor ik in mijn gedachten deze zo begaafde ouderling vertellen over het on derwijs van ds. G. van Velzen. Met eer bied en achting vertelde hij dat deze predikant als een profeet waarschuwde voor de komende tijden. En dat onderwijs kon geen leed ooit uit zijn geheugen wissen. Wij mogen geloven, dat onze vriend van der Hoef nu met zijn leermeester God eeuwig mag grootmaken. Welnu, zo zal de vraag wel rijzen, deze oude knecht was zeker één van de pre dikanten van de Gereformeerde Gemeen ten? Maar dan is het antwoord: Neen, hij was predikant bij de Gereformeerde Ker ken in Nederland. Ds. Gerrit van Velzen, op 16 maart 1852 geboren te Baam, was vóór hij predikant werd, werkzaam aan het hof van Prins Alexander. Van deze Prins Alexander heb ik eens gelezen, dat hij de moed had om voor zijn beginsel uit te komen. Toen in 1879 de Kroonprinses der Nederlanden, Prins Wil lem Nicolaas Alexander Frederik Karel Hendrik, grafwaarts werd gedragen, sprak de grijze hofprediker van Koetsveld enige ernstige woorden. Zulks geschiedde ook bij de geopende grafkelder. Nauwelijks had de hofprediker deze woorden gespro ken, of Prins Alexander, de nieuwe Kroon prins, knielde voor aller oog bij de ge opende grafkelder om zijn diep geroerd gemoed voor de levende God te ontlasten en van Hem te smeken wat de wereld niet geven kan. Ja, ook tot zijn personeel getuigde de Prins. Voor velen klinkt dit nu wonderlijk, daar wij schier niet meer ver nemen van openbare gebeden tot de Al machtige. Doch ik ben het eens met een geschiedschrijver, die opmerkt: „Voor waar, Nederland heeft er nooit slecht bij gestaan als het biddende Oranjevorsten had." Op 21 juni 1884 werd de grafkelder ook voor Prins Alexander, de laatste nog in leven zijnde zoon van Koning Willem III, ontsloten. Prinses Wilhelmina werd toen Kroonprinses. Ds. van Velzen had veel achting voor zijn heer. Prins Alexander. Was hij alzo dienst baar bij een aards hof, de Heere zou hem orpen tot een groter ambt, hij zou ambas sadeur des Allerhoogsten worden. Gerrit van Velzen werd op artikel 8 der D.K.O. toegelaten tot de studie voor predikant. Deze studie was voor hem zwaar, daar hij toen al niet zo jong meer was. In begin januari 1897 werd hij als predi kant bevestigd te Ede, zijn eerste ge meente. Zijn leermeester, dr. L. H. Wa genaar, bevestigde hem daar in het ambt. Ds. van Velzen was een bevindelijk prediker. Wat is het toch steeds een wonderlijke goedheid Gods, dat waar de schriftuurlijke. Goddelijke waarheid ge predikt wordt. Hij er voor zorgt, dat daar ook toehoorders zijn. Gedurende 13 jaren mocht hij te Ede het Woord van vrije genade brengen. Er wa ren er wel, die zijn prediking te bevindelijk vonden, maar toch had hij er ook veel vrienden. Zijn tweede gemeente was Lo pik, doch daar heeft hij slechts ruim één jaar gearbeid. Daar in Lopik is hij bij de oude garde nog wel bekend, daar zijn ernstige prediking gaarne werd beluisterd. Hij ontving veel beroepen en nam daar van in 1911 het beroep naar Zuilichem aan. Als men in deze plaats of de omge- van Oom Ko Zo, beste jongens en meisjes, het is weer zover dat we een hoekje zullen proberen te fabriceren. Jullie zijn ook weer begonnen, en dat zal best weer even wennen zijn. Het valt niet mee om na een zo lange tijd van „eigen baas zijn" weer aan banden gelegd te worden. Want zo is het toch eigenlijk. In de vakantie kan je zo'n beetje doen en laten watje wil, en nu is het weer „in het gareel", lopen. Dat geldt niet alleen voor jullie, maar ook voor de ouderen. Op tijd opstaan 's morgens; op tijd weg om op tijd te kunnen beginnen. Maar ergens is het ook weer een veilig gevoel dat er weer wat regel in je leven gekomen is. Want je bent ook weer op tijd thuis, op tijd om te eten en ook weer tijdig naar bed. En dat schiet er in de vakantie weleens bij in. Of niet? Als het goed is zijn de vaders allemaal weer naar hun eigen werk. Voor jullie is dat niet zo, want je kan weer naar de zelfde school gaan, maar je komt dan wel in een andere klas, en soms bij een andere mees ter of juffrouw. Maar voor velen is de verandering nog wat groter. Die gaan naar een andere school, en soms ver van huis in een andere plaats. Die maken weerkennis met veel, voor hen nog vreemde kinderen en vreemde leraren. En daar kunnen som migen het weleens erg moeilijk mee heb ben. Dat is een hele ingrijpende gebeurte nis voor velen. Maar kom, jullie komen daar wel doorheen zullen we hopen. Alle begin is moeilijk, en we zullen de kat maar uit de boom kijken. Jullie zullen nu een maal door die zure appel moeten bijten, maar als je niet op je mondje gevallen bent, laatje je niet in de fuik praten. Ze kunnen je het vuur na aan de schenen leggen, maar als je dan maar weet waar de schoen wringt, dan kan je de dans wel ont springen, en vooral, laatje niet in de luren leggen. Maar oom Ko gaat zijn biezen pakken, en gaat wat werk opzoeken. J V /J IS 10 IJ -/^ 1-2 man van Debora (Richt. 4) 2-25 vader, moeder en de kinderen (2 Kon. 8) 3-4 vader van Uza en Ahio (2 Sam. 6) 4-24 vader van Zacharia (Matth. 23) 5-6 vader van Izaak (Gen. 21) 6-23 moeder van Abia (2 Kron. 13) 7- 8 plaats waar Abimelech stierf (2 Sam. 11) 8 - 22 deze stad kreeg David van Achis 1 Sam. 27) 9-10 opzijndorsvloerbouwdeDavideenaltaar(l Kron. 21) 10-21 één der kleine profeten (Bijbelboek) 11-12 familielid (Kol. 4) 12-20 dienares in de gemeente te Kenchreën (Rom. 16) 13-14 schoonvader van Juda (Gen. 38) 14-19 uiting van droefheid (2 Kon. 6) 15-16 naar dit land vluchtte Jeftha (min B) (Richt. 11) 16-18 afkorting Oude Testament 17 als 16 De cijfers verwijzen hoe in te vullen. De eerste antwoorden tellen 9 letters. De volgende antwoorden telkens een letter minder. De oneven cijfers dus horizontaal of van links naar rechts, en de even cijfers van boven naar beneden. De laatste letter van horizontaal is steeds de eerste letter van vertikaal. De beginletters van boven naar beneden en de laatste letters (onderaan) van links naar rechts: (Dat zijn dus de oneven cijfers): een tekstgedeelte uit Joh. 11. Briefwisseling Christine Hoogesteger - 's Gravenpolder: Dat was jammer dat de vakantie van vader niet gelijk viel. Maar je kan toch wel een fijne vakantie gehad hebben Christine. Oom Ko houdt ook niet van de stad, heeft liever de ruimte. Waar is die tentoon stelling waar je over schreef? (bloemen) Ben erg benieuwd naar hetgeen je nog niet hebt geschreven! Ellij Looij - Nieuwe Tonge: Om nog eens op dat formaat terug te komen: oom Ko weet natuurlijk niet of dat „kleine" voor alle dingen geldend is. Dacht b.v. aan de vakantie, het „formaat" daarvan dan! Toch nog een fijne vakantie geweest Ellij. Lijkt me wel leuk samen met een vriendin. En nu is het dan weer studeren. Je kan er ook weer tegen hé. Corma Grinwts - Ouddorp: Dat is een goed bericht zeg, dat het goed met je gaat. En ook een fijne vakantie gehad? Ja, in Ouddorp is het in het va kantieseizoen wel erg druk. Oom Ko is er nog niet geweest, die wacht af tot de drukte voorbij is Corma. Is bij jullie de school ook al begonnen? Jullie kunnen toch wel naar het strand, al is het geen vakantie. Nelleke Grinwis - Ouddorp: In de brief van Nelleke lees ik niet zulke mooie berichten. Oma in het ziekenhuis, en nog al een ernstig geval. En als ik goed heb gelezen is oma in het ziekenhuis overleden. Erg hé. Wat zullen jullie aan oma missen Nelleke. Want als ik het goed heb is dat je oma die de raadsels hielp oplossen? Hannie Grinwis - Ouddorp: Dat is erg fijn dat je het goed naar je zin hebt in je eerste werkkring. Dat is immers één van de voornaamste zaken. En een paar vrije dagen zijn altijd goed te ge bruiken Hannie. Op de Delta Flora was het dus ook weer druk? Dat trekt altijd veel mensen. Maar om er eens op je gemak rond te kijken, is het meest te druk. Anja Mierop - Ouddorp: Leuk zeg, om nog eens wat van je te horen Anja. Het is maar een klein gebaar, maar je oom vond het toch echt. Gaat het nog goed op je werk? Wil je niet verplichten Anja, maar hoop toch nog eens op een „mini" berichtje. Het allerbeste toege wenst, hoor, en allemaal de groetjes van oom Ko. drukkerij kranse bv ving komt, kan men daar nog vernemen hoe gezocht zijn prediking was. Uit vele plaatsen in de omgeving kwam men in die dgaen naar Zuilichem lopen om daar de prediking van Wet en Evangelie te be luisteren. Weer kreeg hij er tal van be roepen. Maar er waren er ook, die zeiden: „Deze man is ziekelijk", en anderen: „Hij is doorgezakt". Weer anderen zeiden: „Hij heeft geen plaats voor het verbond der genade." Maar het was ds. van Velzens liefste werk de Verbondsmiddelaar te prediken voor een doemschuldig volk. Hij waar schuwde ernstig voor een algemene ver bondsleer, zonder de grondslag van de waarachtige bekering tot God. Weliswaar kreeg hij veel vijanden, maar hij bleef toch getrouw. Men riep wel uit: „Hij gaat niet met de tijd mee, die oude leeraar te Zuilichem. Hij komt meer dan honderd jaar achter met zijn ouderwetse preken". Ondanks deze laster kreeg hij zelfs nog een beroep naar Pella in de staat lowa, dus naar het nieuwe werelddeel, over de grote Oceaan. In het oorlogsjaar 1914 ging ds. van Velzen naar Middelharnis. Ook daar heeft hij met zegen mogen arbeiden. Het was oorlog in de wereld, maar ook in zijn gemeente moest hij voor de waarheid strijden. Daar op Flakkee kreeg hij de naam: „de oude knecht". Op dat eiland waren nog zuchters voor hem aan de troon der genade. Het door hem gebrachte Woord Gods zal niet ledig wederkeren en ook van de zielen daar eenmaal worden geëist. In april 1928 verleende de Classis Brielle der Geref Kerken hem eervol emeritaat. Hij is toen met zijn vrouw Tjitske Groenendal gaan inwonen bij zijn dochter te Doesburg. Met veel liefde hebben zijn kinderen hem daar omringd. Zo heeft dan deze „oude knecht" veel smaad moeten ervaren, maar hij stond voor de zuivere waarheid. En hoewel in de Geref. Kerken sommigen zeer blij waren, dat hij niet meer op de kansel kwam, toch ontving hij op zijn 70-verjaardag nog een hoge onderscheiding. De vroegere be diende van het Koningshuis werd be noemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Op 18 juli 1939 werd het eeuwigheid voor hem. Op zijn sterfbed zei hij nog: „Christus, Christus alleen, en niets an ders". Met zijn kinderen, die rondom zijn stervenssponde stonden, heeft hij toen nog gezongen van „de poort des Heeren, waar door het rechtvaardig volk zal treden". Toen nam de grote Meester Zijn oude knecht tot Zich. Dit is de grootste onderscheiding: „God in de heerlijkheid eeuwig groot te mogen maken". „Zalig zijn de doden die in de Heere sterven, van nu aan. Ja, zegt de Geest, opdat zij rusten mogen van hun arbeid; en hun werken volgen met hen." wordt vervolgd J. L. Struik van vrüdag 15 augustus 1986 t/m zondag 17 augustus 1986 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdük: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan- daemorgen 8.00 uur heeft dienst dokter wSringa, tel. 01870-2090. Deze arts is woensdag a.s. van 12.UÜ tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter R. P. Boot, tel. 01877 - 1227, b.g.g. 1291. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter G C. A. M. van Hattem, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Nijhoff"-de Morée, tel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16 Middelharnis Telefoon 01870 - 3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoed- recepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aange boden. Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Kroon, tel. 01873 - 1310 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870 - 2897; G. J. C. Wennink, Oud dorp, tel. 01878 - 1538. WUKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871-1312 Dirksland01877 - 1500 Goedereede01879 -1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877 - 1234 Middelharnis/Sommelsdük 01870-2300 Nieuwe Tonge01875 -1390 Ooitgensplaat01873-1310 Ouddorp01878-1321 Oude Tonge01874 -1289 Stad a/h Haringvliet.01871 - 2301 Stellendam01879 - 1296 STICHTING MAATSCHAPPELUK WERK „Goeree - Overflakkee" Oost-Achterweg 15a 3245 AN Sommelsdijk Telefoon 01870 - 5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00 -10.00 uur Crisissituaties: ma t/m vrij 9.00-12.00/ 13.00-17.00 uur WEEKENDDIENST Gelieve in het weekend 01870 - 5166 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft NIEUW: Reklarrie op magneetplaten Ideaal voor (les)auto's Trend Star, 01877-3121 Van links naar rechts woorden invullen volgens de omschrij ving. Bij juiste invulling op de ingetekende trap: een spreek woord. 1. binnenkort 2. ingezetene 3. muziekinstrument 4. trans 5. overeenkomst 6. getob Jarige Op 23 augustus hoopt Remco Funcke zijn geboortedag te herdenken. Zoals jullie weten woont Remco een beetje uit de buurt. Het zal dan ook niet zo druk worden op zijn verjaardag. De bezoekers zullen erg schaars zijn. Daarom zou het voor Remco leuk zijn, als de post hem een stapel kaarten zou kunnen brengen. Als jullie dus ook eens voor een verrassing wilden zorgen, dat zou zeker door Remco op prijs worden gesteld. Het adres is: 22 Costley Street, Carterton, New Zeeland. Van harte gefeliciteerd Remco, mede na mens alle puzzelaars en sters. Gods on misbare zegen toegewenst op je verdere levensweg, en nog vele jaren. Ook een goede en gezellige dag hoor! Dinsdag 22 juli met een reisje geweest. We vertrokken om plm. 7 uur. Om on geveer half elf waren we op de Broeker Veiling te Broek op Langendijk. Daar hebben we eerst een diaserie gezien over het ontstaan van deze veiling. Deze veiling is de enigste nog waar de groenten en fruit per boot worden aangevoerd. In de Broekerveiling wordt als museum voor de bezoekers geveild. Daarna zijn we naar de veiling geweest, waarna we een rondvaart gemaakt hebben langs de ongeveer 2(X)0 eilandjes, die nog vol staan met groenten. Daarna hebben we nog wat rondgelopen, en zijn vervolgens met de bus richting Volendam gegaan. Daar hebben we ongeveer anderhalf uur gewinkeld, en wat door Volendam ge lopen. Toen zijn we met de boot naar Marken gevaren. Maar daar is het lang zo mooi niet dan in Volendam. De huizen zijn er wel prachtig. De dracht in Volendam vind ik veel mooier dan in Marken. In Marken zijn we nog in een museumpje geweest, waar we nog een diaserie hebben gezien over de bevolldng van Marken en hun klederdracht. Vandaar zijn we in Haarzuilens wezen eten. In Haarzuilens staat een kasteel dat voor namelijk rood, wit en donkergroen geverfd is. De huizen en het gebouw waar we hebben gegeten is dan rood, wit en groen geschilderd. Het was prachtig om te zien. Na het diner zijn we weer naar huis 8^8^^"- Hannie Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur Maandag t/m vrijdag 8.30 - 9.30 uur. Stichting voor Gezinsverzorging op Goeree-Overflakkee Voor gezinsverzorging in: Nieuwe Tonge Stad aan het Haringvliet en in de Gemeente Oostflakkee spreekuur iedere werkdag van 8.30 tot 9.30 uur. Tel. 01874 - 1612, Julianastraat 9, Oude Tonge. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. 01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlgk Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878-2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: Tel. 01100-31594 op maandag t/m donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur. voorstraat 13 3245 t)g sommelsdük lel. 01870-2275

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 6