EI1AI1DEI1-I1IEUW5 Overdenking NIEUWS uit de Kerken Orgelconcert Grote Kerk Maassluis „Kijk op de Delta" uit de Heilige Schrift ammerk KIJKVENSTER HET Damvereniging „Denk en Zet" Rien Poortvliets Ark van Noach" in Ger. Kerk te Ouddorp Gevonden voorwerpen Gemeente Oostflakkee Een groot geloof Kamerplanten en vakantie LAAT MIJ IViAAJv ZWEFVEN No. 5514 Eindstand seizoen 1985-1986 mei t/m juni 1986 drukkerij kranse bv VERVOLGVERHAAL G.F.CallenbachB.V.—Nijkerk 2e Blad VRUDAG 18 JULI 1986 blik op kerk en samenleving CJ - De nieuwe regering - Persoonlijke belangen - Slechts één vrouw Zo hebben we dan, na weken van infor matie, beraad en touwtrekken, weer een nieuwe regering. Na de verkiezingen, die zo'n verrassende uitslag opleverden, wa ren velen van mening dat de samenstelling van een nieuw kabinet niet veel problemen zou opleveren, maar de pessimisten, die vonden dat het nog weleens langer kon duren dan men verwachtte, hebben gelijk gekregen. Allereerst bleek het nog niet zo eenvoudig tussen de coalitiepartners CDA en VVD overeenstemming te be reiken over een regeerakkoord, later wa ren de verdeling van de ministersposten tussen de beide partijen en de keuze van de .mannetjes en vrouwtjes" weer hobbels die genomen moesten worden. Maar op het moment dat deze regels aan het papier worden toevertrouwd is de nieuwe ploeg bij de koningin om beëdigd te worden, zodat er een eind gekomen is aan het vermoeiende delibereren over allerlei mogelijkheden. Het was wat mij betreft een teken aan de wand dat de zogenaamde „euthanasie- paragraafde grootste hindernis was. Niet het herstel van de economie, ook niet het terugdringen van de werkloosheid, maar de beslissing over dood en leven. De VVD ging duidelijk uit van de autonomie van de mens, terwijl het CDA toch nog meer rekening wilde houden met ethische nor men. Ook al zijn die normen in onze ogen nog te ruim, we mogen dankbaar zijn dat het CDA voet bij stuk heeft gehouden. Wat natuurlijk nog niet wil zeggen dat het betreffende wetsontwerp straks zonder kleerscheuren door de Kamer komt.... 4: 4: Deze kabinetsformatie heeft ons opnieuw geleerd hoeveel belangen ook persoon lijke belangen er meespelen. Het lijkt me toe dat niemand echt gelukkig is met onze jongste minister Nijpels. Maar als fractievoorzitter was hij niet te handhaven en een post als staatssecretaris was toch eigenlijk beneden zijn stand. Eveneens is duidelijk dat ministersposten lang niet meer zo begeerd zijn als in het verleden. Mevrouw De Graaff-Nauta, aangezocht voor Binnenlandse Zaken, vond dat een te moeilijk departement en bleef liever in de Friese Staten. De Gro ningse commissaris Vonhoff was niet be reid de portefeuille van defensie te aan vaarden. Voorheen was het een eer wan neer men minister kon worden. Maar ook voor candidaat-ministers geldt datje beter geen oude schoenen kunt wegwerpen voor datje nieuwe hebt. Als je de volgende keer niet terug hoeft te komen, wat moetje dan weer gaan ondernemen? Bovendien is het werk veel en omvangrijk, en dikwijls on dankbaar. H: Als enige vrouw is Mevr. Smit-Kroes teruggekeerd in het tweede kabinet-Lub- bers. Van Agt, toen hij nog premier was, moet haar eens gekscherend genoemd hebben: „Neeltje van de televisie". Zij heeft ook best een tweede periode ver diend. En minister Schoo zal zeker niet gemist worden, want in het eerste kabinet- Lubbers had zij nauwelijks enige inbreng. Maar wat zullen alle feministen zeggen.... Slechts één vrouw op dertien mannen, is dat niet aan de zuinige kant? Waarnemer MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Afdeling I 1P. Leroy B. Vis 3. K. Vis 4. I. Mackloet. 5. H. Koese. 6. A. Knape 7. A. Verolme. 8. J. van Hoorn 9. J. Dekker 10. M. Klink.... 18-25 18-20 18-20 18-19 18-18 18-17 18-17 18-16 18- 15 18- 13 Afdeling II 1. C. Spee...18-26 2. I. Koese18-22 3. Joh. van Hoorn18-19 4. H. Verolme18- 19 5. S. Hoogzand18-18 6. C. Polder18-18 7. A. Krijgsman18-17 8. M. van Lente18-16 9. J. Lodder18-15 10. F. Noordijk18- 10 Afdeling III 1. W. Vroegindeweij16-18 2. C. V. d. Groef.16-17 3. A. V. d. Sluijs16- 17 4. T. van Brussel16-17 5. J. Verbiest16- 17 6. H. Schellevis16-16 7. J. Kamp16- 15 8. L. vanErkel16- 15 9. R. Jacobs16-12 Afdeling IV 1. A. v. d. Veer16-27 2. N. Kievit16-26 3. H. Noordijk16-18 4. J. Holleman16- 17 5. P. van Groningen16-14 6. J. V. d. Kooij16-14 7. G. Zaaijer16- 13 8. J. A. Gebuis16- 9 9. J. Groenendijk16 - 6 Van 5 juli tot en met 16 augustus hangt en staat de expositie „De Ark van Noach" voor u klaar in de Open Kerk. Deze expo sitie bestaat uit de originele aquarellen die de geboren schilder/verteller Rien Poort- vliet voor dit boek maakte. Welkom in een Open Kerk" is een pro- jekt van de Werkgroep Missionaire Ge meente van de Gereformeerde Kerk te Ouddorp. Ook vorig jaar zijn tijdens de zomer maanden talloze mensen op zomaar een doordeweekse dag over de kerkdrempel gestapt om te genieten van een prachtige tentoonstelling. De Gereformeerde Kerk is te vinden aan het grote parkeerterrein Dorpstienden in het centrum van Ouddorp en dagelijks geopend van 10.00 tot 12.00 uur en bovendien op maandag-, dinsdag-, donder dag- en vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. U zult worden ontvangen met koffie en bovendien staat een ruim gesorteerde boe- kentafel klaar. Uw belangstelling wordt op hoge prijs gesteld. Kosten: UW GIFT! SINT ANNALAND Scliool wil meubilair aanschaffen Het bestuur van de School met de Bijbel uit Sint Annaland heeft B en W gevraagd de kosten voor inrichting van een speel lokaal te vergoeden. De benodigde mate rialen zijn een zwiepkast, een zwiepplank, twee banken en twee matten. Het college stelt voor de kosten te dekken. De heer M. J. van Houte uit Scherpenisse heeft B en W verzocht een strookje grond nabij het pand 19 aan de Ring te mogen kopen. In de concertserie 1986 zal Jaap Kroo- nenburg op zaterdag 26 juli a.s. te 20.15 uur een orgelconcert verzorgen op het Garrelsorgel van de Grote Kerk te Maas sluis ter herdenking van Johann Sebastian Bach (21 maart 1685 - 28 juH 1750). Het programma van Jaap Kroonen- burg luidt als volgt: 1. Choralvorspiel „O Mensch, bewein dein Sünde grosz" (BWV 622). 2. Preludium und Fuge in D-dur (BWV 532). 3. Trio in c-moU (BWV 585). a) Adagio b) Allegro 4. Partita diverse sopra „O Gott, du frommer Gott" (BWV 767). 5. Preludium und Fuge in c-moll (BWV 546). 6. Choralvorspiel „Vor deinem Thron tret ich hiermit" (BWV 668). 7. Toccata und Fuge in d-Moll (BWV 565). Verzoeknummers t.b.v. het verzoek programma d.d. 6 september a.s. kunnen vóór 13 augustus rechtstreeks worden opgegeven bij de organist de heer J. A. Kroonénburg, Haven 9,3143BBte Maas sluis. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Toegang 5,-; kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en PAS 65 3,50. De gemeente Middelhamis organiseert in samenwerking met de Kulturele Kring De Welle en de Stichting Evenementen in de periode van 25 juli 1986 tot 9 augustus 1986 een tentoonstelling beeldende kunst. Geëxposeerd wordt door 13 kunstenaars die woonachtig zijn op de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden. Het werk wordt geacht de nodige affiniteit te hebben met het stroomgebied van de delta. De expositie wordt gehouden in het cultureel centrum „Het Diekhuus", Be neden Zandpad te Middelhamis en wordt op de 25 e juli om 11.00 uur geopend door HANS PAALMAN, directeur Stedelijk Museum te Schiedam. Geopend: 25 juli, 26 juli, 30 juli, 31 juli, 1 augustus, 2 augustus, 6 augustus, 7 augustus en 8 augustus. Openingstijden: 13.30 uur-17.00 uur en vrijdags tot 21.00 uur. Toegang: gratis. Deelnemende kunstenaars: N. H. van Bekkum; Wies de Bles; Ernst Blok; Hans Dolieslager; Marinus van Dijke; Betsy Hake; Joke Hendriks; Ha- rald Jean Jassoy; P. J. Marges; Ineke Otte; Ed Reebergen; Theo Verhoeff; Ko de Jonge. 1 regenpak(78) 3 sleutels(79) metalen schar van poterlegger(81) 1 kinder T-shirt(82) 1 sportbroekje(87) I sleutel(86) 1 sleutelbos met 6 sleutels(89) 1 kabelslot(93) kip. .(95) 2 sleutels(111) 1 damesportemonnee(112) 1 linnen tas met inhoud(120) 3 fietssleutels(121, 122, 123) 1 beursje124) 1 regenpak(125) 1 parasolvoet(141) autosleutels(145) 1 zilveren kettinkje(146) 4 gieken(151) 1 parkiet (154)(154 2 sleutels(158) 1 sleuteltje(160) 1 trui(168) 1 daraesportemonnee(171) 1 korte broek T-shirt(143) Voorwerpen af te halen, c.q. informatie hier over op het groepsbureau der Rijkspolitie, Voorstraat 13 te Oude Tonge, tel. 01874 - 1244, onder vermelding van het nummer welke achter het voorwerp staat. „En zij zeide: Ja, Heere, doch de hondekens eten ook van de broks- kens, die daar vallen van de tafel hunner heren". (Mattheus 15 27) De Heere Jezus ontwijkt voor korte tijd de boosaardige plannen en aanslagen van zijn volksgenoten. Hij trekt zich terug en gaat naar het land van Tyrus en Sidon. Het is hier heidens gebied. Ook hier is Hij niet geheel onbekend. Het gerucht van zijn wonderen is zelfs tot hier doorgedrongen. Het heeft ook de woning bereikt van een vrouw, die in diepe nood is. Deze Kana- neese vrouw, deze heldin, heeft een doch ter, die deerlijk van de duivel is bezeten. Uit de Heilige Schrift weten we, dat zulke bezetenen er ellendig aan toe waren. Mat- theus verhaalt ons van twee van de duivel bezetenen, komend uit de graven, die zeer wreed waren, zodat niemand door die weg kon voorbijgaan. En in Markus lezen wij van een jongen, die een onreine geest had.... hij schuimt, knerst met zijn tanden en verdort. Zo was ook dit kind deerlijk van de duivel bezeten. Volkomen machteloos staat de vrouw tegenover het lijden van haar doch ter. Moederliefde, noch moedersmart, weet hier raad. Maar dan.Jezus komt in haar landstreek! Als dit bericht haar be reikt, gaat ze ijUngs Hem tegemoet. Hij zal haar in haar levensleed kunnen helpen. Met luide stem en zonder ophouden roept zij: „Heere, Gij Zone Davids, ontferm U mijner, mijn dochter is deerlijk van de duivel bezeten". Ontferm U mijner. De ellende van haar kind is de ellende van de moeder. De nood van haar kind is haar nood. En die nood wil ze bekend maken aan Hem, Die macht heeft uit nood en dood te verlossen. Als een ellendige roept zij. Maar de lippen, anders zo vol van genade, blijven gesloten. Hij houdt Zich als doof. Deze houding van Jezus tegenover deze vrouw schijnt onbegrijpelijk. Anderen die tot Hem kwamen steunde en bemoedigde Hij. Sommigen verhoorde Hij nog vóór ze riepen of als ze nog spraken. Maar deze vrouw krijgt geen antwoord. Dat was hard voor haar. Maar het wordt nog harder, als Hij na lang zwijgen, gaat spreken. Daar hoort zij het antwoord dat Christus aan zijn jongeren geeft: „Ik ben niet gekomen dan tot de verloren schapen van het huis Israels". Ze heeft dus op zijn weldaden geen recht. Israël is het volk van de Belofte. De zaligheid is uit de Joden. En al is het gaan van Jezus naar dit heidenland reeds profetie ervan, dat straks ook de heidenen zullen delen in het heil, nu is het nog niet zover. Ue Kananeese heelt het vernomen. Niet tot Tyrus en Sidon, maar tot Israël komt de Messias met de aanbieding van het heil. Wat doet nu de, vrouw? Gaat ze huiswaarts, moedeloos als een versto tene? Neen.... dat kan ze niet. Ze kan Hem niet loslaten. Ze houdt vol. Daar is een verborgen kracht die haar drijft. Er zijn banden, die haar naar Jezus trekken. Nog inniger, nog vuriger, ja in aanbidding roept ze uit: „Heere, help mij". Hi Wie waarlijk door de Heere wil worden geholpen in nood en dood, die doe als zij en houde aan in bidden en smeken. Als eenmaal Jacob: „Ik laat U niet gaan, tenzij Gij mij zegent". Als God Zelf in Jesaja 54 7 en 8 zegt: „Voor een klein ogenblik heb Ik u verlaten.... en mijn aan gezicht van u verborgen" dan volgt daar op: „maar met eeuwige goedertierenheid zal ik mij uwer ontfermen". Straks zal de Kananeese vrouw dat mogen ervaren. Immers.... „de Heere betoont zijn wel behagen, aan hen die nederig naar Hem vragen". Maar eerst wordt zij opnieuw beproefd. Want Jezus zegt: Hij is niet betamelijk het brood der kinderen te nemen en de honde kens voor te werpen. „Alweer een schijn bare afwijzing. De Joden noemden de heidenen minach tend: honden". Jezus neemt dit spraak gebruik over. Maar.... hij verzacht dat woord. Hij spreekt van „hondekens". Niet van de verachtelijke straathonden maar van de kleinere huishonden. Welnu: het is niet betamelijk, het komt nif t te pas het brood van de kinderen aan de honden te geven. Ja, dat moet de Kananese erkennen. Ja, Heere, dat is waar. Doch.... de hondekens eten ook van de brokskens die daar vallen van de tafel hunner heren." In dit woord smelten ootmoed en ver trouwen samen. Hier is echte boetvaar digheid. Waar genoeg brood is, vallen kruimels. Haar bede is nu.... van deze kruimels Heere, een enkele voor mij. In dat: Ja, Heere, doch.ligt het geheim van het ware bidden. Grondig eigen on waardigheid inleven en erkennen en noch tans volharden in het gebed. „Ja, Heere, doch...." In dat nochtans is ten diepste zalige zekerheid. Luther zei ervan: „Dat is het rechte meesterstuk van het geloof'. Velen zouden zijn afgestoten. Zich zó diep te vernederen; zó genadebrood te eten.... wie wil daar aan? Het hoogmoedige hart wil niet vergeleken worden met een hond. Maar als ons hart door genade werd klein gemaakt, als het hoge hart werd verne derd, tot ootmoed herboren, dan mag het gaan van geloofsworsteling naar geloofs- overwinning. Zie het bij deze vrouw. Christus bekroont haar geloof „O, vrouw, groot is uw geloof; u geschiede, gelijk gij wilt. En hare doch ter werd gezond van diezelfde ure". In het geloof ligt het behoud. Gróót is uw geloof, blijkend uit zoveel deemoed, zo veel vertrouwen, zoveel volharding. Een gróót geloof, maar gepaard met de diepste ootmoed. Zo er meer verootmoediging voor God gevonden werd, meer geloofs vertrouwen ook en meer geloofsgebed er zou ook meer gebedsverhoring zijn. Deze geschiedenis bewijst, dat Hij de nederigen genade geeft. De Kananese ontving volkomen uitredding. Haar doch ter is van de duivel verlost. Gezond als weleer. Een vraag.... zijn ook wij reeds als een ootmoedig, verlegen, heilzoekend zon daar tot Jezus gekomen? Het ootmoedig hart zal Hem vinden zoals Hij is: een Heiland vol van genade en ontferming. Aanhouden, volharden in het gebed.... het blijft de weg, altijd weer. Dan zal de uitkomst niet falen. Paulus belooft het aan de Gemeente: „Mijn God zal, naar zijn rijkdom vervullen al uw nooddruft in heer lijkheid door Jezus Christus". Lere de Heilige Geest om in diepe oot moed onszelf alle recht te ontzeggen, opdat wij in onze armoede en ellende „toegaan tot de troon der genade, om barmhartigheid te verkrijgen en genade te vinden, om geholpen te worden ter be kwamer tijd." B. H.H. SINT ANNALAND Kerkdienst begint een halfuur vroe ger In verband met een te vervullen kerkdienst om 11.20 uur door ds. A. van Herk uit Sint Annaland in het ziekenhuis „De Lievensberg" te Bergen op Zoom zal de morgendienst in de Nederlandse Her vormde Kerk te Sint Annaland een half uur eerder aanvangen en wel des morgens om 9.30 uur (half tien). Kamerplanten groeien in de zomer volop en kunnen het dan dus niet goed zonder verzorging stellen. Wie een paar weken op vakantie gaat, zal voorzieningen moeten treffen om de planten zo goed mogelijk te laten overleven. De hulp van een vriendelijke buurtbe woner is dan ook zeer welkom. Maak het hem of haar gemakkelijk en zorg voor de volgende punten: - Laat de planten op hun normale plaats staan, dat is het beste voor ze en brengt inbrekers niet op ongewenste ideeën. - Let op of de potten bij het watergeven een voldoende ruime gietrand hebben. Het is vervelend als het water naast de pot loopt. - Zet een flinke gieter neer. Het is niet leuk om tien keer naar de kraan te moeten lopen. Bovendien is koud lei dingwater niet optimaal voor kamer planten. - Geef de planten vóór de vakantie een goede beurt: voorzie ze van potplanten- voedsel en controleer ze nauwkeurig op aantastingen. Doe dat een week of twee vooraf, dan kunnen mogelijke aantas tingen nog worden bestreden. NED. HERV. KERK Beroepen te: Aspcrcn D. Verboom te Daarle; Goudswaard H. J. Catsburg, kand. te Houten. Aangenomen naar: Blauwkapel-Groe- nekan G. J. Hiensch, kand. te Veenen- daal; het beroep door de génerale-synode der Ned. Herv. Kerk tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (legerpre dikant) W. van Vreeswijk, kand. te Nieuw- Lekkerland; Westbroek K. C. Kos te Meeuwen; Wilnis Joz. A. de Koeijer, kand. te 's-Gravenpolder. Bedankt voor: Streefkerk J. C. Schuur man te Bameveld; Nieuwer ter Aa Joz. A. de Koeijer, kand. te 's-Gravenpolder; Katwijk aan Zee dr. G. Bos te Urk; Nieuwe Tonge W. Pieters te Gene muiden. Toegelaten tot de Evangeliebediening en beroepbaar gesteld: S. H. Hiemstra, Leeuwarderstraat 45, 9718 HW Gro ningen; H. A. Keur, Populierenlaan 151, voor uw j- voorstraat 13 3245 bg sommelsdijk lel. 01870-2275 ^■>^^.^.^■^■^.4.^.^.l^^.^.^.^.^.^.^.^.>^^.^.^.}^^.^.l^^.^.^.^.l^^.^.^.^.^.^.^■^■^.l^^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.4.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^^ FetiaM ran rten Oever - 86 - Vader, lijkt moeder dan daarop? Hij antwoordde bedachtzaam: Ja, Willem, haar inborst, ja. Als ik schilder was, zou ik haar zó, met haar gezicht als steven, op het doek hebben gebracht. Als beeldhouwer zou ik haar zó uit marmer willen hakken. Vader, vroeg het kind, wor je verkouwen, je gaat zo hees praten? De avond voor het varen stapte hij nog even rond. Een kantje maken en dan naar Willem toe. Zijn besluiten waren genomen, hij was als een mens, die zich bij het onoverkomenlijke heeft neergelegd. Ouwe Willem van Roon, zijn vader, waakte over de Wil-Willem. In diens handen lag deze heerlijkheid veilig. Wat was hij toch rijk; een eigen schip, reder, zélf bepaalde hij de koers. Ja, rijk was hij wel. En tóch.Toen hij naar de twintig ging, gold voor hem, dat een mens bereikte hetgeen hij wilde. Ja, ja, er was wat van waar. Zie maar. Hij maakte even de hoge besomming van zijn leven op, tot hiertoe. En tóch. D'n heer zei: jij hebt 't voor het zeggen, Van Roon. Ja, ja, zie maar: zie dan toch dit schip. En tóch.... Juist die ene keer zei Albertien neen, toen ze allebei ja hadden willen horen. Zijn leven was een kluwen die niemand ontwarren kon. Hij ging naar zijn jongen. Het was al een uur of negen. De maan verlichtte zijn pad, ook het kamertje van Willem. Die sliep als een roos. Arend-Michiel stond voor het ledikant. Zitten kon niet, want op de stoel stond een schip in een fles. Arend-Michiel streelde de borstelige kuif van zijn zoon. De jongen bewoog niet. Hij sliep door, zijn heerlijke jongensslaap. Het ont roerde Arend-Michiel. Hij boog zich over hem heen en zei: Lieverd, wij jij en ik, we kunnen van nu af als vrij man de zeeën bezeilen. Dat wilde moeder, dat wilde ik, dat zal jij willen, Willem. Jongen, ons is heel veel geschonken, héél véél, behalve dan een lauw oppertje aan de wal. Nou ja, nou ja, alles is ook zoveel. Psst, psst, klonk het onder aan de trap. Joe, antwoordde hij zacht. Arend-Michiel, ik heb nog wat aardappels over, zal ik die voor je bakken? vroeg een stem. Je lust ze zo graag, weet ik wel. Graag, Albertien. Hij ging voor het dakraampje staan en peinsde: Waarom is het geluk hier nooit volkomen? Het had zo mooi kunnen zijn. Waarom niet? Hij keek naar de hemel. Een wolk schoof langs de maan, de sterren fonkelden in de duisternis. Wat was hij onder die miljoenen hemelogen meer dan een kruimel? Wat zijn alle mensen klein en nietig. Ze komen schielijk, ze gaan schielijk, ze vertrekken schielijk. Een vrouw heeft moeite het kind ter wereld te brengen. Dat kind heeft eenmaal moeite om. uit het leven te komen. En tussen dit komen en gaan zoeken alle mensen, als het er op aankomt, op aarde alleen maar een beetje warmte, een klein holletje waar ze welkom zijn. Maarten Storm, in de bunkers. De Roemeen, in de Zuid-Chinese Zee. Ome Nero, bij Wight. Hij-zelf. Albertien. Zijn alle mensen eigenlijk niet anders dan zwervers op deze wereld? Psst, psst, onder aan de trap. Kom je, de aardappels zijn zo mooi, 't lijkt wel goud. Joe, joe. Hij ging naar beneden. Toen hij voor het bord stond, zei hij: 't Klopt, 't klopt, Albertien, 't lijkt allemaal wel goud. Tóch doelde hij niet op de gebakken aardappelen. Albertien begreep hem. Ze zei: Och, jongen, we zoeken immers een leven lang op de plaats waar het niet is! Alleen en eenzaam doolde hij wat later door de straten naar huis. 't Was goed weer en velen maakten een praatje. Een vroege voorjaarsdag vol van beloften. Daarmede zegent God iedere lente enkele dagen. De mensen keken, terwijl hij passeerde, hem aan. Sommigen zwegen. Och, praat maar, dacht hij, ik wéét het best Wij mensen zijn, als het er op aankomt, toch allemaal maar vreemde eenden in de bijt van het leven.... (EINDE) 9741 HD Groningen; R. E. Nummerdor, Aquamarijnstraat 415, 9743 PK Gro ningen; J. Wilts, Heymanlaan 56a, 9714 GN Groningen. Beroepbaar: (opnieuw), drs, A. Juffer, voorheen zendingspredikant in dienst van de GZB te Kenya, Jan Steenlaan 21, 2821 VB Stolwijk. Benoemd tot pastoraal medewerker te Rijswijk (Zuid-Holland) part-time, tb.v. kerkeraadscommissie Herv. Geref dhr. K. J. Visser, wonende te Gouda. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te: Nijmegen (part-time) F. W. Jimmink, kand. te Amsterdam; 't Zandt H. Thon, kand. teSteinfiirt(BRD); Apeldoorn L. Raven te Haren; Ooster meer drs. R. H. Stutvoet te Brouwers haven. Aangenomen naan Amersfoort drs. L. Prinsen te Duisburg/Ruhrort; Tilburg drs. L. WieringateLeidschendam(miss. pred. voor de classis Den Haag); Leidschen- dam J. ter Horst te Kampen; Schoone- beek D. Lof te Birdaard en omstreken; Sassenheimdrs. K. E. Bras te Deventer; 't Zandt en Zijldijk drs. H. Thon, kand. te Steinfort (BRD). Beroepbaar: P. van Rooyen, Burg. de Witstraat 35, 3732 BJ De Bilt. Bedankt voor: Eelde/Paterswolde drs. G. van de Veere te Vlaardingen; Delft P. van der Horst te Katwijk aan Zee. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Zevenbergen A. H. van der Velden, kand. te Kampen; Lisse i.c.m. Oegstgeest H. J. D. Smit, kand. te Kam pen; Rijnsburg, voor de miss. dienst op Cura9ao, A. P. Feijen te Roodeschool; Steenwijk H. J. D. Smit, kand. te Kampen. Bedankt voor: Mariënberg C. J. de Rui ter te Rotterdam-C; Arnhem J. Kruidhof te Drachten-Noord; Eindhoven, Rouveen (wijk West) J. H. Wesselink te IJmuiden; Grijpskerki.c.m. NiezijlT. S. Huttenga te Zaandam; Bellen i.c.m. Hooghalen, Broek op Langedijk en de Lier i.c.m. Maassluis drs. A. Boersma, kand. te Kampen; Uithuizen R. Verbeek te Nij megen. Aangenomen naar: Mussel drs. A. Boersma, kand. te Kampen. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voon Vlaardingen R. Kok te Damwoude; Harderwijk (tweede pred.pl.) B. de Graaf te Zierikzee. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te: Langerak drs. M. H. T. Bieuwenga te Zoetermeer. 4: 4c GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te: Temeuzen W. Verhoeks te Arnemuiden. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Randburg B. van der Hei den te Woerden; Naaldwijk A. Moer kerken te Nieuw-Beijerland. Aangenomen naar: Benthuizen G. J. van Aalst, kand. te Nieuw-Beijerland, die bedankte voor de andere op hem uit gebrachte beroepen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5