Molens op Flakkee die te bezichtigen zijn Politiebericiiten Grootse truckershow te Middelharnis Eerste aanvoer mosselen geeft fenomenale prijsexplosie Ongeluk met dodelijke afloop Orgelconcert Klaas J. Mulder Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Goedereede Orgelconcert in muziekkamer Dirksland Middelharnis McmmMmjA Kunstmarkt te Middelharnis 59e Jaargang JULI 1986 5513 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) te;. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank; Rabo Middelhamis Rek. n ;x 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Iedere insider in de mosselwereld was overtuigd, dat de handel (noodgedwon gen) bereid zou zijn om in de eerste week van de aanvoer, goede prijzen aan de kweker te betalen. Het is bekend dat in de eerste weken van de aanvoer, de handel diep in de beurs tast om bij zijn Neder landse en buitenlandse klanten met een goed produkt voor de dag te komen, want begint hij met minder goede mosselen aan te bieden, dan kan dat betekenen, dat een klant een andere leverancier zoekt. En die klant is hij dan voor de rest van het seizoen kwijt. DAt de prijzen echter zo'n vlucht zouden nemen als nu na enige weken, waarin door de warmte levering niet van de grond kwam, gebeurd is, had niemand verwacht en men vraagt zich af, of de handel in paniek is geraakt. De eerste van de 25 partijen, die woens dagnamiddagwerden aangeboden verwis selden van eigenaar voor prijzen die va rieerden van 100,- tot 150,- per ton, maar toen een partij (de tweede) werd geveild, die uit grote mosselen bestond was de prijs ineens 50,- hoger en werd de 2()0,- grens overschreden. En dat gebeurde nog diverse malen, totdat de laatste partij van die dag 242,55 op bracht en het record van aüe tijden sloeg. Maar de firma Schot uit Zierikzee die deze mosselen aanvoerde was niet lang kampioen, de volgende morgen toen 13 partijen aan de markt kwamen, waarvan 12 met redelijk grote mosselen, noteerde de veilingklok voor de YE 157 van de firma L. Nieuwenhuize en Zoon een prijs van 307,50. Koper werd Delta Mossel b.v. te Yerseke. De andere helft van dezelfde partij die resp. 296 en 329 tonnen groot was werd verkocht aan de firma Steketee-van der Jagt voor 299,99. Uit de aanvoer bleek wel, dat de mos selen zich nog moeilijk laten vangen (aan voer kleine partijen) dat er sprake is van veel tarra en dat er weinig mosselen zijn zonder zeepokken op de schelpen. Woensdagmorgen werden drie partijen aangevoerd voor eigen rekening (Kweker handelaar is dan in één firma vertegen woordigd). Woensdagmiddag waren er 25 ladingen met in totaal 10.513 tonnen, donderdagmorgen was de aanvoer 4943 tonnen. Enkele kwekers, die woensdag tegen goede prijzen hadden gelost, gingen direct rechtsomkeert naar de Waddenzee om nog een vracht te halen. Ook de aanvoer uit Zeeland begon don derdagavond. Nieuwe Tonge: Stad aan 't Haringvliet „Oranjeboom". Zaterdagsmiddags in werking. „De Korenaar". Zaterdagsmiddags in werking en te bezichtigen. Dirksland: „De Eendracht". Zaterdagsmiddags in werking en te bezichtigen. Achthuizen: „De Windlust". Zaterdagsmiddags in werking en te bezichtigen. Ouddorp: „De Zwaan Een korenmolen die van maandag t/m zaterdag te bezichtigen is. Entree 1,-. Goedereede: „De Windvang". Indien de molen in bedrijfis kan deze op zaterdag bezichtigd worden en in de vakantieperiode ook op woensdag vanaf 14.30 uur. Stellendam: „Korenlust". Indien de molen in bedrijf is kan deze op zaterdag bezichtigd worden en in de vakantieperiode ook op werkdagen. Op 13 juli plm. 0.00 uur vond op rijks weg 18 (Grevelingendam) t.h.v. km.paal 31.8 een aanrijding plaats met dodelijke afloop. Een pers. auto reed over de hoofd rijbaan richting Bruinisse. De auto haalde een vóór hem rijdende pers. auto in. Uit tegenovergestelde richting naderde een motorrijder. De inhalende personenauto en de motor botsten frontaal. Er waren geen mede-inzittenden. De voertuigen waren totall-loss. Even na deze klap reed een andere personenauto bestuurd door R. v. d. H. uit Róm op de ravage in. Het voertuig van deze bestuurder werd aan de voorzijde beschadigd. De hoofdrijbaan van rijksweg 18 is enige uren afgesloten geweest. De voertuigen zijn weggesleept door garage Ista uit Oos- terland. Assistentie werd verleend door de vrijw. brandweer van Bruinisse. De bestuurder van de pers.auto is over leden. L. W. A. Zeedijk, 27 jaar, af komstig uit Bruinisse. De bestuurder van de motorfiets, M. H. Affolter, 20 jaar, afliomstig uit Nieuwe Tonge, is overleden. op zaterdag 19 juli a.s. is er in de Muziekkamer van Piet Westhoeve aan de Koolweg 11 a te Ouddorp een orgelcon cert georganiseerd. Drie jonge organisten uit de regio presenteren zich met een programma met composities van o.a. D. Buxtehude, J. S. Bach en C. Franck. Abram Bezuijen (Ouddorp), Johan van Broekhoven (Stellendam) en Martien de Vogel (Melissant) studeren momenteel alle drie hoofdvak orgel bij Arie J. Keijzer aan het Rotterdams Conservatorium. Toegang, incl. programma en consump tie in de pauze bedraagt 5,- (CJP, 65+ en scholieren betalen 3,-)Vooraf plaats bespreken is gewenst(tel. 01878 - 2764). OUDDORP - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. MELIS SANT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. A. M. den Boer van Lisse. DIRKSLAND - heden (dinsdag) avond 7.30uurds.F.HarinckvanRotterdam- Zuidwijk. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur student W. Harinck van Dordrecht. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Beens van Scher- penisse (bev. ambtsdrager). NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's Gravenpolder. Op 9 juli j.l. raakten op onverklaarbare wijze op de Zuiderdiepweg te Dirksland twee aanhangwagens met hooi in brand. Het moet uitgesloten worden geacht dat hooibroei de oorzaak van de branden was. Het hooi was namelijk kort daarvoor geperst en op de wagens geladen. De brandweer heeft de branden geblust. De aanhangwagens met hooi waren eigen dom van J. H. V. uit S. Door de brand ontstond er behoorlijk schade aan de aan hangwagens terwijl het hooi als verloren moet worden beschouwd. In de nacht van 10 juli reed een inwoner van D., gen. M. V. met zijn personenauto vanaf de Voorstraat te Middelhamis de Nieuwstraat in. Dat deed hij kennelijk met een te hoge snelheid. Het gevolg was dat hij met zijn wagen tegen een lantaarnpaal botste. Zijn auto en de lantaarnpaal wer den vernield. De bestuurder werd bij het ongeval gewond en aanvankelijk over gebracht naar het ziekenhuis in D irksland. Zijn verwondingen bleken achteraf be hoorlijk mee te vallen. De bestuurder ver- keeerde onder invloed van alcoholhou dende drank, hetgeen vermoedelijk de oorzaak van het ongeval was. Van hem werd een bloedproef afgenomen. Op 11 juli kwam er bij de politie een melding binnen dat iemand op een adres in Middelharnis door een hartaanval was getroffen en was overleden. Bij onderzoek op het opgegeven adres bleek daar niets van waar te zijn. Even later kwam er een melding binnen bij een bank in de ge meente dat men direct geld moest brengen op het eerder bedoelde adres. Indien daar niet aan zou worden voldaan dan zou men een bom bezorgen bij de bank. Ook dit bleek een valse melding te zijn. Degene die zich aan dergelijke misplaatste valse meldingen schuldig maakt realiseert zich kennelijk niet waar hij mee bezig is. Er wordt een onderzoek naar deze man in gesteld. Dhr. van Dijk voor zijn trucker, die door de jury met een eerste prijs beloond werd. Afgelopen vrijdagavond vond aan het Beneden Zandpad de vierde Truckershow plaats onder ideale weersomstandigheden. Het was een grootse manifestatie waaraan door 73 chauffeurs werd deelgenomen. Uit alle windhoeken van Flakkee waren ze gekomen met hun fraaie truckers al dan niet opgetuigd. Er waren 4 categorieën en voor elke categorie was een prijs beschikbaar gesteld in de vorm van een beker. Welke was de mooiste Trucker van Flakkee? De jury, bestaande uit burg. van Welsenis, dhr. A. J. vanDongen, dhr. L. H. van Okkenburg en dhr. C. F. Donkersloot, stond een zeer moeilijke taak te wachten. Na rijp beraad hebben ze de volgende winnaars aangewezen: Cat. A Opgetuigde Truckers 1. M. Mijnders en ZnMelissant 2. van SnekDen Bommel 3. M. R. NagtegaalMelissant Cat. B Niet opgetuigde Truckers 1. J. de BakkerDen Bommel 2. PeemanMiddelharnis 3. G. van DongenDirksland Cat. C. Opgetuigde Bakwagens 1. J. J. van VlietNieuwe Tonge 2. G. EuserMiddelhamis 3. J. L. MijnderMelissant Cat. D Niet opgetuigde Bakwagens l. M. R. NagtegaalMelissant 2. A. BakelaarAchthuizen 3. Mijnders FouragehandelMelissant Na een optreden van ongeveer 1 uur van de bekende zangeressen Bonnie St. Clair en José vond de prijsuitreiking plaats door burg. van Welsenis. Deze zeer geslaagde Truckershow, georganiseerd door de Middenstandsvereniging „Middelhamis", vond bij het publiek een warm onthaal. ®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®{D(i)ö Nog steeds wordt er bij de politie veel aangifte gedaan van diefstallen van rij wielen. Veelal blijkt dat het toch vrij kost bare voertuig onafgesloten wordt weg gezet. Anderen maken daar behendig ge bruik van. Men kan die problemen na tuurlijk voorkomen door het voertuig van een goed slot te voorzien en dat in voor komende gevallen ook te gebruiken. Geef een ander geen gelegenheid uw voertuig weg te nemen. Dat het nog veel voorkomt geven de cijfers wel aan. Alleen al in de woonkern Middelhamis verdwenen in het eerste halfjaar 46 rijwielen. Gelet op de aanschafprijs yoor een dergelijk voertuig kan een ieder wel uitrekenen wat de schadepost is. - Illegale recreatie De afgelopen week werden wederom 3 personen bekeurd terzake het illegaal re creëren in de gemeente Goedereede. - Diefstal De afgelopen week werd er te Stellendam ingebroken in een loods van de Provin ciale Waterstaat. Er werd een flinke hoe veelheid gereedschap ter waarde van 5.000,- ontvreemd. Vanaf de poolparkeerplaats te Stellendam werd een VW-Golf van dhr. M. uit Oud dorp ontvreemd. Van deze auto ontbreekt nog elk spoor. Vanaf het industrieterrein te Stellendam werd een éénassige aanhangwagen ont vreemd ter waarde van 3.000,- Van een personenauto, welke aan de Park haven te Stellendam geparkeerd stond werden vier wieldoppen gestolen. Vanuit een personenauto, welke aan de Rijksweg 5 7 te Ouddorp geparkeerd stond werd een radiocassette ontvreemd. Eveneens werden het afgelopen weekend vier personenauto's op het bungalowpark „Onder de Molen" te Stellendam open gebroken. Ook vanuit deze auto's werden de radio's en enkele goederen gestolen. De afgelopen week werden er in de ge meente Goedereede 3 fietsen gevonden. Eén fiets kon aan de eigenaar worden teruggegeven daar deze hiervan aangifte had gedaan. Eveneens werden er 3 fietsen ontvreemd. Vanuit een rijdende winkel te Ouddorp werden 3 kratten bier ontvreemd. - Diefstal met bedreiging In de nacht van maandag op dinsdag werd er ingebroken in een kamer in ,,de Vlied- berg" te Ouddorp. Ontvreemd werd een hoeveelheid geld en enkele sieraden. De bewoonster, die reeds op bed lag, werd door de dader met een schroevendraaier bedreigd, waarbij deze op haar keel werd gezet. Ondanks een uitgebreid onderzoek is de dader nog spoorloos. - Aanhouding verdachten Afgelopen woensdag werden 2 inwoners van Veldhoven, de 21-jarige T. H. van M. en de 16-jarige J. W. aangehouden ter zake oplichting. De 2 mannen hadden bij een bedrijf in Ouddorp 2 videorecorders op rekening gekocht, doch uit onderzoek bleek, dat deze rekening nooit betaald zou worden. De 2 mannen verbleven met enkele ge zinsleden al enkele dagen in de gemeente Goedereede, waarbij zij de kost pro beerden te verdienen met het slijpen van scharen en messen. Hierbij werden echter zeer hoge bedragen berekend. - Man dood aangetroffen Op zondag 13 juli werd op het strand te Ouddorp, aan de Brouwersdam, het stof felijk overschot van de 66-jarige A. de Gast uit Lemmer aangetroffen. De man heeft vermoedelijk tijdens het zwemmen een hartaanval gekregen en is daaraan overleden. In de serie zomeravond-orgelconcerten die in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georganiseerd, zal op dinsdag 22 juli het orgel worden besjjeeld door de bekende Kampense organist Klaas J. Mulder. Het programma dat zal worden uit gevoerd luidt: Inleidend koraalspel; Pre ludium en Fuga in c moU, J. S. Bach; Suite for Organ, F. Tuma; Sonate no. I, F. Mendelssohn; A Tuba tune, N. Cocker; Toccata, R. L. Becker; Dankpsalm (op. 145 no. 2), M. Reger en Improvisatie, K. J. Mulder. Aanvang 20.00 uur. ffl'ill-lli*!!* Op de braderie van vrijdag 18 juli zal de 11 e Kunstmarkt, met vele bekende kunste naars, gehouden worden. Dit is ieder jaar een fijn programma, waar men van heinde en ver voor komt. Om iets te noemen zijn daar o.a. dé volgende kunsten: Portrettekenen, Karakterpoppen, Iko- nen. Keramiek, Olieverfschilderijen, Glasschilderijen, Handgemaakte kaarten en nog veel meer.... Braderie enKunstmarkt van 13.00 - 21.00 uur. Tevens zijn er op het plein van het Diekhuus aan het Beneden Zandpad de monstraties door de Modelbouwvereni- gmg. Voor topkwaliteit, goede service en vooröel'ge prijzen: FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO COMPUTER c=a C3 en in rrim^aÊÊÊÊÊÊ^^A^ '35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renene Prinahop Hogeioom 172 Teleloon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1