Poiitieberichten Herdenking 75-jarig bestaan „School met de Bijber te Sommelsdijlc Aan alle inwoners van Mellssant Moedig opgetreden Plaatselijk nieuws Gem. Goedereede fiameSiemaH Extra kerkdiensten Oer. Gemeenten ds. J. Vis: „Nooit vergeten dat het gekregen goed is". Drum- en Majoretten- festival te Ouddorp directie Den Hertog B.V. Flakkeese brandweerploegen in de strijd Expositie in studio Lolir Oud-inwoner overleden Goedereede Zuiveringsschap investeert 1,4 miljoen in laboratorium Uitslag jubileum-loterij „De Hoop^^ Stellendam 58e Jaargang No. 5507 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Hierbij nodigen wij u uit tot het bijwonen van een informatief samenzijn met de direktie van Den Hertog B.V. in gebouw „Melishof' op woensdagavond 25 juni om 20.00 uur. Op deze avond willen wij u onze plannen uiteenzetten voor de bouw van een fabriek op industrieterrein „Ruygenhil". Tijdens deze bijeenkomst, waarvoor een ieder uit Melissant hartelijk wordt uitgenodigd, zal behalve de informatie welke gegeven wordt ook gelegenheid zijn de bouwtekeningen te bezichtigen. Van 21.00 tot 22.00 uur is er een forum-discussie waarin de burgemeester, de architect en de directie van Den Hertog B.V. zitting hebben. U kunt dan vragen stellen of toelichting vragen. Voor koffie en gebak wordt gezorgd. Met vriendelijke groeten, J.l. zaterdag hebben een aantal flakkeese brandweerploegen deelgenomen aan de TAS-HD Gewestelijke brandweerwed- strijd in Krimpen aan de IJssel. De ge leverde prestaties waren helaas weinig overtuigend. D e beste flakkeese ploeg was die van Melissant die met 607 punten als 4e eindigde, 5e werd Ouddorp (606 pnt.), 8e Stad aan 't Haringvliet (5 82 pnt.) en 9e Nieuwe Tonge (572 pnt.). Ie werd Oud Gastel met 623. Geen van de flakkeese deelnemers plaatste zich voor deelname aari het landskampioenschap. Aan de eveneens in Krimpen aan de IJssel gehouden wedstrijd voor klasse II ploegen werd Middelhamis Ie met 575 pnt. en Melissant 5 e met 5 5 3 pnt. Laatste, 13e, werd een militaire ploeg uit Woerden met 485 pnt. Ingezonden: Geachte redatctie, Door het moedig optreden van mevr. van Kranenburg, de vrouw van onze advo caat, op 20 juni om ongeveer 20 voor 9 's avonds heeft zij door kordaat optreden het leven van een 17-jarige jongen kunnen redden, het was een aanrijding op de kruising Grevelingen en Noordzeestrand. Het gezin was op weg naar de vakantie. Wij als Ouddorpers zijn trots op haar. - De gevers hartelyk dank Ter gelegenheid van de heropening van de uitgebreide 4=6 plusmarkt Trom mel te Stellendam op 4 juni jl. werd aan de burgemeester een gift overhan digd te bestemmen voor de jeugd. In middels is besloten op het Oranjeplein één of meerdere speelwerktuigen te plaatsen. Bij de opening van de supermarkt Van Heest te Goedereede op 18 juni jl. werd aan de burgemeester in zijn hoedanig heid als voorzitter van de stichting Stad Goedereede een gift overhandigd die bestemd is voor genoemde stichting. Dit jaar is het 20 jaar geleden, dat aan de cv. Klepperstee te Ouddorp voor het eerst door de gemeente een exploitatie vergunning werd verleend. Om aan dit heuglijk feit aandacht te besteden werd aan het gemeentebestuur een luchtfoto aangeboden van het grondgebied van deze gemeente. Deze bijzonder fraaie foto zal een plaats krijgen in het ge meentehuis. - Stremming doorgaand verkeer Aan de Catharinastraat te Goedereede worden momenteel een drietal woningen gebouwd. Doordat het bouwterrein prak tisch geen mogelijkheden biedt voor de opslag van bouwmaterialen is toestem ming verleend deze materialen op te slaan op een gedeelte van het verbindingspad tussen Achterstraat en Doelweg. Het door gaande verkeer op dit pad wordt hierdoor gestremd, zij het, dat tijdens de bouwvak vakantie normaal van dit pad gebruik kan worden gemaakt. De toestemming is ver leend tot 15 oktober a.s. In de expositieruimte van Olga en Ton Lohr te Herkingen zijn van 23 juni tot 7 juli aquarellen, olieverfschilderijen en poppen te zien. De aquarellen en olieverfschilderijen zijn van de hand van CORRIE KNOPS. Ze woont in Nieuwe Tonge en schildert al vele jaren. Het exposeren van werk is echter pas de laatste twee jaren begonnen. In Herkingen is het de tweede keer dat ze exposeert. Ve'~ '"aktie? lieten blijken dat het schilderwerk van deze schilderes erg gewaardeerd werd. In de expositieruimte van theetuin De Bongerd worden nieuwe werken vertoond. De nadruk in het „oudere" werk lag vaak op de bosrijke landschappen. Het „nieu we" werk laat een duidelijke verandering zien van stijl en onderwerp. Het water speelt een grote rol in de schilderijen. Duidelijk is het wel dat de zee een grote aantrekkingskracht uitoefent op de kunstenares getuige haar zachte aqua rellen. Wie eerder werk zag van Corrie Knops mag zeker deze expositie niet missen. De werken zijn te koop in de prijs klasse tussen 125,- en 250,-. De poppen die deze gezellige expositie ruimte aankleden zijn allen handwerk. Dicky, Wilma en Ada van Eden besteden vele uren aan het maken van de poppen. Niet alleen de kopjes en ledematen wor den zorgvuldig in elkaar gezet maar ook de kleding wordt „puntje precies" afgewerkt. Hierbij valt op dat de duurdere stoffen niet op de plank blijven liggen. Opvallend is ook de authentieke kleding die de poppen dragen, „alsof ze uit een sprookjeswereld stappen". Met deze prachtige kleding en de veel aanwezige kleine details staan de poppen werkelijk te pronken. Iedereen die het schilderwerk en de pop pen wilt zien is welkom bij Olga en Ton Lohr in hun theetuin De Bongerd, Molen dijk 65 te Herkingen, (donderdag ge sloten). ly.iüi.iij»!!»' OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. OUDE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. A. F. Hon- koop van Zwijndrecht OOLTGENSPLAAT In het ziekenhuis „Lievensberg" te Ber gen op Zoom is op 16 juni j.l. na een kortstondige ziekte op de leeftijd van 89 jaar overleden de heer Adrianus Mooi- jaart M.zn., wonende Bakkerstraat 10 te Scherpenisse (Zeel.). De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 19 juni op de Be graafplaats te Scherpenisse, vanuit de aula van de Alg. Begraafplaats te Sint Maartensdijk. - Ongeval met twee zwaar gewonden J.l. vrijdagavond vond op de kruising Rijksweg 5 7 - Groeneweg nabij de Punt in Ouddorp een ernstig verkeersongeval plaats. Bij het ongeval waren drie per sonenauto's betrokken. De bestuurder van een Audi, de 69-jarige A. I. uit Gouda kwam vanaf de Binnenzijde van de Brou- wersdam en wilde rechtdoor in de richting vuurtoren. Hij verleende daarbij geen voorrang aan de 54-jarige W. v. d. E. uit Hillegom die met een Opel uit de richting Ouddorp kwam. De Opel werd in de linker flank geraakt. Eén van deze auto's botste bovendien op een Volkswagen die op een invoegstrook reed. De Volkswagen werd van het talud geduwd en kwam onderaan het talud tot stilstand. De inzittenden van de Volkswagen, een echtpaar uit 's-Gra- venzande en hun baby, kwamen met de schrik vrij. De bestuurder van de Audi moest met een schedelbasisfraktuur naar het ziekenhuis in Dirksland worden ge bracht. Vandaar is hij naar het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Een inzittende van de Opel, een 18-jarige man, werd zwaar gewond naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht; hij werd zaterdag middag naar het Rotterdamse Dijkzigt- ziekenhuis gebracht Het Hillegomse ge zin was op weg naar Vlissingen om naar Engeland over te varen om daar vakantie te houden. - Ongeval met drie gewonden J.l. zaterdagavond vond aan de zeezijde van de Brouwersdam een aanrijding plaats tussen een Nederlandse en een Duitse personenauto. Beide auto's kwamen el kaar tegemoet. De Duitse auto sloeg links af, waardoor de auto's frontaal op elkaar botsten. De bestuurder van de Neder landse auto, de 33-jarige T. A. M.'L. uit Rijswijk (Z.H.) werd met verwondingen aan zijn hoofd naar het ziekenhuis in Zierikzee gebracht, maar mocht na een behandeling weer naar huis. De bestuur der van de Duitse auto kwam er zonder emstige verwondingen af, zijn passagier Hen evenwel een slagaderliike bloedina en nog diverse verwondingen op. Een Duitse arts die daar met vakantie was, kon eerste hulp bieden. Waarschijnlijk werd daar door het leven van de man gered. De man is per ambulance naar het ziekenhuis in Zierikzee vervoerd en daar opgenomen. Een passagier uit de Duitse auto werd naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht, maar kon na behandeling weer naar huis. - Stoffelijk overschot Op 16 juni werd door een vissersboot uit Ouddorp het stoffelijk overschot van een man opgevist. De Rijkspolitie te water en de Technische Recherche van de Rijks politie te Dordrecht stelden vast, dat het het lichaam was van de Engelsman, die op 1 juni op zee overboord geslagen was. - Diefstallen Op 17 juni werd een auto-radio uit een Duitse auto gestolen. De auto stond op de parkeerplaats Strand Noord in Ouddorp. Op 18 juni werd een auto-radio, twee boxen en een zonnebril gestolen uit een Nederlandse auto. De auto stond op het parkeerterrein in de Windhoek in Oud dorp. Op 20 juni werd een autoradio-cassette recorder, een mapje met sleutels en een leesbril gestolen uit een Duitse auto. De auto stond op het parkeerterrein in de Windhoek in Ouddorp. Op 21 juni werd een auto-radio-cassette recorder en een hengel uit een Neder landse auto gestolen. De auto stond op een parkeerplaats van een camping in Goedereede. Op 19 juni werd een blauwe damesfiets, merk Savoy, gestolen op het Ooster- duinpad in Ouddorp. De fiets stond niet op slot. - Inbraak opgelost Met de arrestatie van een vijftal Rotter dammers heeft de Rijkspolitie van Oud dorp, in samenwerking met de recherche van het district Dordrecht van de Rijks politie een inbraak opgelost die in de nacht van 19 op 20 mei 1986 in Ouddorp was gepleegd. Drie van de aangehouden ver dachten bekenden hun aandeel. Dit aan deel bestond uit het proberen te ver zilveren van de gestolen cheques en het meegaan met de daders. De feitelijke in breker, de 46-jarige A. B. uit Rotterdam en dienst chauffeur, de 32-jarige P. V. uit Rotterdam blijven ontkeimen. Deze twee maimen, die goede bekenden van de po- htie zijn, zijn voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. Door de Rech ter Commissaris zijn de mannen in be waring gesteld. OOLTGENSPLAAT Zomervakantie bibliotheek Ingaande maandag 30 juni tot en met 4 augustus a.s. zal de bibliotheek, P. Bigge- straat, alhier alleen op maandagen ge opend zijn van 19 tot 21 uur. Na tien augustus openingsuren als voorheen. Niet alleen vanuit zijn ambtelijke optiek, óók vanuit een vroegere persoonlüke betrokkenheid heeft de Herv. predikant ds. J. Vis van Meerkerk zaterdagmiddag een aansprekende meditatie gehouden n.a.v. het 75-jarig bestaan van de School met de Bijbel te Sommelsdijk. De in Sommelsdijk geboren predikant deed dat tijdens de herdenkingsdienst in de Herv. Kerk waarin behalve de in dankbaarheid getoonzette meditatie ook het mooiste gezang klonk dat we ooit in enige kerk hebben beluisterd, dankzij de honderden klare kinderstemmen die zich niet onbetuigd lieten in de lofpsalmen die hebben opgeklonken. Ds. Vis bereikte juist ook de kinderen toen hij in 't kort van zijn vroegere school gaan vertelde en hen liet weten dat een gekregen beker t.g.v. het 40-jarig bestaan nog steeds op zijn studeertafel prijkt als symbool van een van de mijlpalen waarbij in het schoolbestaan werd stilgestaan. Ds. maakte daarbij echter duidelijk dat het onvoldoende is terug te zien uit alleen maar nostalgie, maar dat dat omzien pas van waarde wordt wanneer dankbaar wordt teruggezien op de weldaden die uit de hand des Heeren werden ontvangen. „D ankbaar terugzien op dat „moment van ommekeer" waarop met zorg, geduld en volharding de eerste aanzet tot de stich ting van een school met de Bijbel werd geleverd. De gelijkstelling van onderwijs in 1920 was daarop als een gebeds verhoring ervaren", zo zag de predikant terug, benadrukkend dat het „bijzondere" niet was gelegen in de mensen die voor de school ijverden-, maar dat het bijzondere was en nog immer is gelegen in de doel stelling die wordt nagestreefd, gesymboli seerd in de Bijbel met de brandende kaars, welk beeld ook naar voren was gekomen in de Schriftlezing n.a.v. Ps. 119: „Uw Woord is een lamp voor mijn voet en een licht voor mijn pad". „In tijd, ruimte en mogelijkheden lijken we veraf te staan van 1911, het stichtings jaar van de school, maar in feite staan we er weer heel dichtbij!" zo waarschuwde ds. Vis, wijzend op de weer merkbare vervlakking en vervanging van grenzen en normen. We hebben veel maar we weten er niet mee om te gaan, het moment van verzadiging is aangebroken en we ver geten dat een christelijke school gekregen goed is!" zo signaleerde hij ter waar schuwing en opwekking het Woord toch steeds een licht op het pad te doen zijn, juist in een tijd van verwarring. „Het Woord van God is de lamp waarmee God ons bij wil lichten opdat we niet zullen struikelen, vallen en zullen ondergaan bij eigen licht en op eigen paden", zo beval ds. aan God te volgen waar Hij, in Zijn ondoorgrondelijke zondaarsliefde met Zijn Woord voorop loopt. „Wie Hem volgt zal in de duisternis niet wandelen maar het licht des Levens hebben" zo citeerde ds. Vis die rijke belofte waarvan hij hoopte dat die het Schoolbestuur en alle overige bij de school betrokkenen steeds voor ogen zal staan. „Het was en het zal in de nog onzekere toekomst goed zijn te gaan onder geleide van Zijn Woord", zo besloot ds. zijn meditatie. De verenigde vergadering van het zuive ringsschap Hollandse Eilanden en Waar den heeft 1,4 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de inrichting van een centraal laboratorium. Het laboratorium komt in het dienstgebouw van de toekomstige af valwaterzuiveringsinrichting Dokhaven aan de Doklaan in Rotterdam-Charlois. Genoemd bedrag is nodig voor de aan schaf van laboratoriummeubilair en -apparatuur en voor een eerste aanschaf van glaswerk en chemicaliën. Momenteel besteed het zuiveringsschap het laboratoriumwerk voor het grootste deel uit aan het hoogheemraadschap van Rijnland. Na de ingebruikneming van Dokhaven zullen de routinematige labora toriumactiviteiten centraal in het nieuwe laboratorium plaats vinden. Dokhaven is één van de inrichtingen die straks het Rotterdamse afvalwater zuivert. Begin 1987 gaat het zuiveringsschap proefdraaien. De officiële ingebruikne ming is eind 1987 gepland. De kosten van het totale zuiverings- projekt bedragen ruim 3(X) miljoen gulden. Ook dit jaar zal er een drum en majo- rettenfestival plaats vmden door de di verse verenigingen van Goeree en Over- flakkee. Dit jaar is gekozen voor Ouddorp en het zal plaats vinden op het voetbalterrein aan de Oosterweg. 28 juni is de vastgestelde datum en om 14.0*0 uur opening terrein. Aanvang fes tival 14.30 uur. Toegangsprijs 2,50 per persoon. Deelnemende korpsen zijn: 1Burgemeester van der Harstdrumband 2. Majoretten van Vooruit Oude Tonge 3. Drum en Lirykorps Nieuwe Tonge 4. Majoretten van ApoUo Nieuwe Tonge 5. Drumband en Majoretten Amacitia Dirksland 6. Majoretten Jong Leven Stellendam en Drumband Avec Esprit Ouddorp 7. Miniretten Somi Giris Sommelsdijk 8. Drumband Sempre Crescendo Middelhamis 9. Majoretten Somi Girls Sonmielsdijk Als speciale gast de Drumband „de Rof fels" van Hemesseroord uit Middelhamis. Tijdens de reünie ging het herdenkingshoekje vlot van de hand; er zullen er nog 250 worden bijgedrukt. Gelukwensen Twee sprekers werden vervolgens aan gekondigd; namens het gemeentebestuur weth. L. C. Kievit en dhr. Morang als Inspecteur van het basisonderwijs. De laatste vooral sprak bijzonder waarderend over de schoolbestuurders van toen en zeker die van nu die steeds meer wetten, besluiten en regels moeten beheersen om de school naar behoren te besturen. Ook dhr. L. Wielhouwer, voorz. van het schoolbestuur had dat in zijn openings woord al aangestipt, dankbaar als hij was dat bij het wegvallen van personen die als steunpilaren voorde school mochten wor den beschouwd, God steeds is door gegaan anderen in hun plaats te stellen. Reünie In het nog nieuwe schoolgebouw aan de Sperwer werd vervolgens een drukbe zochte reünie gehouden. Daar werden opnieuw vele herinneringen opgehaald, mede aan de hand van de daar geëxp)o- seerde oude schoolfoto's. Ook het her inneringsboekje ging daar vlot van de hand! „Geweldige groei?" Teragziend op de herdenking, waarbij in de voorgaande dagen de kinderen mim- schoots werden betrokken, zullen de woor den van ds. Vis en de bestuursvoorz. Wielhouwer hopenlijk nog langdurig na klinken. Dhr. Wielhouwer had gememo reerd dat de school, in 1911 was be gonnen met 107 terwijl er nu 275 zijn waarbij hij aantekende dat het „slechts schijn" is dat er van een geweldige groei sprake zou zijn. Verhoudingsgewijs zullen er anno 1911 méér kinderen naar de Chr. school zijn gegaan dan thans het geval is", constateerde dhr. Wielhouwer met spijt over de huidige vervlakking, daarom te meer oproepend de ware identiteit van het chr. onderwijs te onderschrijven om het hoofd te kunnen bieden aan allerlei mach ten die die dreigen te ondergraven. Kollekte De tijdens de herdenkingsdienst in de Herv. Kerk gehouden kollekte heeft 1.263,86 opgebracht, welke opbrengst is bestemd voor de Stichting Frieden- stimme voor de aankoop van Bijbels ter verspreiding achter het IJzeren Gordijn. Door notaris Mr. L. de Kooning uit Goe dereede is op 20 juni jl. de trekking verricht van de jubileum-loterij van Fan fare-Orkest de Hoop uit Stellendam. De uitslag is: Ie prijslot nr. 1090 2e prijslot nr. 832 3e prijslot nr. 547 4e prijslot nr. 1870 5e prijslot nr. 1021 DEN HERTOG DIEPVRIESSPECIAUTEITEN B.V. POSTBUS 35, 3247 ZG DIRKSLAND-HOIXAND TEL: (O) 1877-2544 - TELEX 22348. Voor topkwalite en voordelige prijten. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER Wezntraat 35 - Molenweg 4 Ouddorp Telefoort 01878 16J2en 2120 Filiaal Reneae Prmishop Hogeioom 172 - Telefoon OJl 16-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1