Geen al te groot gejuich over verkoop industriegrond aan den Hertog b.v. Politieberichten Predikbeurten School voor LHNO „Westvoorn ziet terug op 25 jaar m. Henk Verhoef geslaagd voor examen docerend musicus Vrijwilligers gevraagd Bestrijding botulisme Grote koor- en samenzangavond te Oude Tonge Middelharnis Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 20 JUNI 1986 Raad Dirksland: De gemeenteraad van Dirksland heeft onze eerder gedane veronder stelling dat er over de verkoop van industriegrond te Melissant aan den Hertog b.v. uit zijn midden „een gejuich op zou gaan" slechts spaarzamelyk beantwoord. „W^ hebben aan een half juiclye genoeg omdat er ook maar een half prijsje wordt betaald", maakte dhr. G. Robijn namens de PvdA fractie bekend. De raad wist overigens „met de rug tegen de muur te staan", waarom toch, collectief voor de verkoop van 21.550 m^ voor een totaal bedrag van 575.000,werd gekozen, een te verwachten exploitatieverlies van 2 ton op het betreffende bedrijfsterrein ten spijt.... Handig gespeeld Vanuit de PvdA fractie kwam, bij monde van dhr. Robijn, een wat grimmig com mentaar. „We zijn niet tegen omdat we wel móeten", gaf hij te kennen, daarbij vaststellend dat het „handige spel" van den Hertog bij hem en zijn fractiegenoten toch een nare smaak achterlaat: „Vroeger had je op de dorpen van die ongekroonde koningen die zo'n dorp regeerden; laten we ervoor oppassen dat die tijd niet terug keert, het gaat er wèl op lijken!" bitste dhr. Robijn. Voor hem gold de vraag hoe de gemeente voortaan, nu alle industriegrond uitgegeven is, nog kleinere ondernemers kan helpen: „moeten die maar zelf met grondeigenaren onderhandelen om dan driemaal de prijs te moeten betalen dan die den Hertog ons nu biedt?" zo vroeg hij het College wat gram af. Ook vanuit de SGP fractie werd geen „nee" gezegd tegen de voorgestelde ver koop, maar dhr. Koningswoud vond wel dat er een maximum gesteld moet worden aan het begrootte exploitatietekort dat sterk afhankelijk zal zijn van de manier waarop de gemeente den Hertog tegemoet komt in het beschikbaar stellen van voor zieningen. „Als den Hertog het recht heeft een prijs te bedingen dan hebben wij het recht de gevraagde voorzieningen reëel te berekenen en dat overeen te komen", vond dhr. Koningswoud. Bij monde van de heer C. Leijdens verklaarde ook de CDA fractie niet te juichen over de verkoop maar om de grond maar kwijt te zijn en het perspectief voor de werkgelegenheid, niet tegen te stemmen. Wel hoopt dhr. Leijdens dat de overlast die nu 8 vrieswagens in Dirksland geven niet naar Melissant zal meeverhuizen. Geen al te grote instemming ook van dhr. L. van Prooijen (Gemeentebelangen) maar ook hij liet de zorg voor de werk gelegenheid praevaleren waarop hij dan ook zijn instemming baseerde. In zijn beantwoording meende burg. Oversier het verlangen van meerderen uit de raad het exploitatietekort aan een maxi mum van twee ton te binden af te moeten wijzen. Het College zal er naarstig naar streven het binnen dat bedrag te houden maar in dit stadium van exploitatie van het terrein is dat niet definitief vast te stellen. De gemeente zal zorgen voor de nodige energievoorzieningen, tot aan de perceels- grens en o. a. de beplanting van een geluids wal die op kosten van den Hertog zal worden aangelegd. „We zullen als ge meente moeten wennen wat moeite en kosten te spenderen om onze industrie een kans te geven zich te ontplooien, een grondhouding die andere gemeenten met meer industrie al lang toepassen", zo legde de voorzitter de raad voor. Hij ver klaarde zichhuiverig" opnieuw, na deze verkoop, voor industriegrond te zorgen zolang geen reëele prijs kan worden be dongen. Te dure industriegrond immers blijkt uitermate moeilijk verkoopbaar te zijn, zo heeft de praktijk aangetoond. Daarom ook beperkte de voorz. zijn commentaar op de lezing van dhr. Robijn (Vervolg van voorpagina) Spijt over het niet door gaan van fusie De scholen (en ook het beleid van het ministerie) hebben hier ook aan meege dragen. In de jaren '70 toen „het allmeaal niet op kon" heeft de pedagogische fiinktie van het onderwijs grote nadruk gekregen. Dat hield ook verband met het feit, dat de 2-jarige opleiding werd omgezet in een drie- en vervolgens in een vierjarige op leiding. De verlenging van de kursusduur bracht ruimte voor meer algemene vorming. Werkgevers zeiden: geef hen maar een algemene basis. Het vak leren ze wel bij ons. In het bedrijfsleven reiken de bomen niet meer zo hoog en aan de school worden nu andere eisen gesteld. Bij een teruggang van arbeidsplaatsen is het niet goed dat een jongen of meisje van het LBO niet duidelijk een herkenbare beroepsoplei ding heeft. Wat dat betreft heeft een leerling van het technisch onderwijs een voorsprong: die is duidelijk opgeleid voor de bouw, de bakkerij, de garage en noem maar op. Het LBO is nu bezig zich te verharden. Daarmee wordt bedoeld dat de opleidin gen aan de scholen voor de buitenwere'd beter herkenbaar moeten worden. Na tuurlijk ook naar binnen toe. Er vinden dus heel duidelijk veranderingen plaats op de scholen voor beroepsonderwijs. Het tij lijkt nu een ommekeer te maken. Leerlingen van het technisch onderwijs hebben op een MTS (Middelbare Tech nische School) of in een leerlingenstelsel (combinatie van werken en leren) wel degelijk meer bagage bij zich dan menige MAVO-leerling. Datzelfde geldt ook voor een LHNO-leerling, die verder gaat met studeren. Zo ook de leerlingen die voor een verzorgend beroep kiezen, dat zijn er van de Ouddorpse LHNO zo'n 65%. In toenemende mate is er een tendens om aan LBO-leerlingen (met uiteraard voldoende vakken op een hoog niveau) de voorkeur te geven boven theoretisch geschoolde leer lingen. Soms lijkt het erop dat speciaal LHNO- leerlingen meer dan andere, beter geleerd hebben om zichzelf waar te maken in een nieuwe situatie. Dit zou dan komen door dat de buitenwereld al snel een oordeel klaar had van: „Zij heeft maar huishoud school". In de afgelopen jaren heeft die leerling geleerd om ondanks dit negatieve oordeel toch goed te kunnen funktioneren. Steeds meer wint de gedachte terrein dat een leeriing van het LBO niet alleen z'n handen en z'n verstand kan gebruiken, maar ook meer dan anders opgeleide leef tijdsgenoten situaties kan overzien, zaken kan inschatten, kortom praktijkervaring heeft. De scholen zijn al jarenlang bezig deze beroeps voorbereiding te verwerken in hun lesprogramma's. Nu lijkt het alsof hier de eerste vruchten van geplukt kunnen wor den. Het LBO hoopt zo dan ook de plaats terug te krijgen die de leerlingen zeker verdienen. /2fJ2 over dhr. den Hertog. „We mogen een ondernemer niet aanrekenen dat de grond die de gemeente heeft op een ongunstige plaats ligt en bovendien duur is". „Aan de orde is of we deze grond voor de geboden prijs willen verkopen of niet; 't is een kwestie van keuze maken". Toch een juichkreet Het was voor het eerst dat dhi. Joh. van Nieuwenhuijzen (WD) zich in de dis cussie mengde met naar hij aankon digde „volop een juichkreet, zonder die evenwel luide te laten horen. „Toe dan, laet hoare", probeerde dhr. G. Robijn, waarop dhr. van Nieuwenhuijzen het „hiep hiep hoera...." liet horen. Waar dhr. Robijn het dreigement van den Her tog evt. naar een andere gemeente te gaan als een „koopmanspraatje" had afgedaan, tekende dhr. van Nieuwenhuijzen aan dat de grond in Nederland spotgoedkoop is. „De gemeente heeft ze wel voor 7,50 per m^ gekocht" rekende hij voor. Het mocht van hem best bouwland zijn: „we stikke in de produkten die er afkomen". „Een nieuw industrieterrein moet dan maar komen tussen Dirksland en Me lissant", zo mikte dhr. Robijn op de woon omgeving van dhr. van Nieuwenhuijzen, die dat niet eens zo'n slecht idee leek te vinden. „Dan doe ik voortaan de grondzaken wel voor de gemeente", bood hij aan. Onnodig nog te zeggen dat zonder hoof delijke stemming tot de verkoop werd besloten. De enige die de vergadering verzuimde was dhr. J. L. Poortvliet (VVD). Zoals uit eerdere publikaties reeds duidelijk werd, wordt er a.s. zaterdagavond 21 juni 1986 weer een grote koor- en samenzangavond ge organiseerd. Deze maal vindt e. e. a. plaats in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Organisatie: Stichting Zang- en Orgelkultuur. Medewerkenden zijn: de Chr. Gem. Zang vereniging „Jubilate" uit Ooltgensplaat, het Chr. Gem. Koor „Soli Deo Gloria" uit Stad aan 't Haringvliet beiden o.l.v. dhr. C. C. van den Heuvel. Tevens zal de tenor Leo Moerman uit 's Gravenzande enkele solostukken ten gehore brengen. Het programma wordt af gewisseld met veel samenzang en orgelsoli. De organist van deze avond is Lex Zeedijk uit Bruinisse. Een avond die u beslist niet mag missen, vandaar voor de laatste maal: komt allen! Aanvang 19.30 uur. Kerk open 19.00 uur. De toegang is vrij. Fusie De Chr. LHNO „Westvoorn" heeft twee jaar lang besprekingen gevoerd met de Chr. MAVO „Het Spectrum" te Stel- lendam. Doel van deze fusie was te komen tot één school voor Chr. voortgezet on derwijs voor de kop van Goeree. Want bij de huidige bezuinigingen in het onderwijs en door de overal merkbare terugloop van het aantal leerlingen zouden deze scholen wel eens te klein kunnen worden om zelfstandig voort te kunnen bestaan. Zelfs het Ministerie heeft goedkeuring aan deze voorgenomen fusie verleend. Twee maanden geleden, toen alles zo goed als geregeld was, zowel op bestuurr lijk niveau als tussen de scholen onderling is er een kink in de kabel gekomen. De leerkrachten van de MAVO zijn gaan twijfelen of ze er wel goed aan deden te fuseren. Dit heeft er uiteindelijk toe geleid dat de leerkrachten van de MAVO niet meer met de LHNO wilden fuseren. Het bestuur van de MAVO, dat ook het be stuur van de MAVO/HAVO „Prins Maurits" is, heeft zich in meerderheid achter de docenten geschaard. Dat bete kent dus dat fusie met de Chr. MAVO te Stellendam in 1986 niet doorgaat. Het bestuur van de LHNO te Ouddorp is van mening dat een scholengemeenschap LBO/MAVO voor de kop van Goeree goed mogelijk is. Sterker nog, de enige manier om deze vormen voor Chr. voort gezet onderwijs, dus MAVO èn LHNO voor dit gebied te behouden! Dit jaar hebben verschillende ouders, vooruitlopend op de fusie, hun kind op de MAVO „Het Spectrum" aangemeld. Er daarbü vanuit gaande dat altyd nog naar het LHNO uitgeweken kan wor den, omdat het toch één scholenge meenschap leek te worden. „Uitwijken naar het LHnü kan in de toekomst natuurlijk altijd nog", vinden de ouders en terecht maar in de praktijk blijkt dat dit een jaar verlies betekent, maar bovenal een zeer teleur stellende ervaring voor de leerling in houdt. Een klas uit 1965. De in Sommelsdijk geboren en getogen Henk Verhoef slaagde recentelijk zeer succesvol voor het examen Docerend-Musicus orgel aan het Amsterdams Conser vatorium. Met het behalen van het predikaat „zeer goed" kreeg Henk toestemming om zich te gaan prepareren voor het eind-examen Uitvoerend-Musicus. Blijkbaar is de flakkeese bodem een zeer vruchtbare voor wat betreft de kwantiteit en in dit geval zeker ook de kwaliteit van de vak-organisten die er zijn opgegroeid. Henk Verhoef kreeg zijn eerste orgellessen bij Gerrit Zoon en Jan van Dijk. In 1980 was hij eerste prijs winnaar van het orgelconcours te Oude Tonge, waarna hij zijn conservatorium-studie begon bij Bernard Barte- link en in 1982 voortzette bij PietKee. Sinds 198 lis hij vervanger van dhr. Bartelink aan de Kathedrale Basi liek St. Bavo te Haarlem, terwijl hij in 1984 benoemd werd als organist van de St. Nicolaaskerk te Amster dam. Henk Verhoef gaf concerten in Amsterdam, Leiden, Hilversum, alsook op Goeree-Overflakkee. Voor diegenen die hem graag eens willen horen: Op zaterdag 9 augustus hoopt hij een concert te verzorgen in de Muziekkamer, Koolweg 11a, Ouddorp. Henk Verhoef, spelend op „zijn" orgel in de St. Nicolaaskerk. In dagverblijf „D'nDuyt" in Middelhar- nis vinden volwassen verstandelijk gehan- dikapten een zinvolle dagbesteding. Ze wonen in de gezinsvervangende tehuizen Sjaloom, Reftigium en Salem of nog bij hun ouders thuis. Door het dagverblijf worden diverse akti- viteiten georganiseerd. Een aantal daar van vindt plaats buiten het dagverblijf Voor een aantal „buiten aktiviteiten" zoe ken we een vrijwilliger. Op maandag- en donderdagmiddag 13.30-15.30 uur) gaat een groep van on geveer 5 bezoekers van het dagverblijf onder begeleiding van een vrijwilliger aard appelschillen en oud papier ophalen in de wijk naast het dagverblijf. Ook gaat er op maandagmiddag 13.30 - 15.30 uur) een groep van 5 bezoekers onder begeleiding op een boer derij werken. Voor de begeleiding van deze aktiviteiten zoeken wij een aantal vrijwilligers. Het zou prettig zijn als u wat ervaring heeft in het werken met verstandelijk gehandi- kapten, maar het is niet noodzakelijk. Omdat het dagverblijf door de regionale toetsingskommissie een goedgekeurd vrij willigers projektis, kunnen ook uitkerings gerechtigden als vrijwilliger komen wer ken. .Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met Peter van Wensen (hoofd leider), tel. 01870 - 5744/5080. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 M CZl DD Het bestuur van de LHNO bekijkt nu of in de toekomst een fusie met de Chr. MAVO te Stellendam nog weer eens geprobeerd moet worden of dat uitgeke ken moet worden aar een andere fusie partner. Het is niet zo dat de school onder de nu bestaande normen te klein is, maar een school besturen is ook vooruitzien en het beleid op de toekomst richten. Directiewisseling De huidige directrice mevr. Westra is 2Vi jaar geleden tijdelijk benoemd. Zodat er dan bij fusie geen dubbele directrice zou zijn. Nu deze fusie niet doorgaat en een direktie-funktie geen tijdelijke zaak meer is, wil ze nu deze taak neerleggen. Wel zal ze aan de school als (part-time) leer kracht verbonden blijven. De heer Boogerd (leerkracht aan de school) wordt nu de nieuwe direkteur. Jubileum van de school Het 25-jarig bestaan van de school zal zeker niet ongemerkt voorbij gaan. Omdat het op een school in de eerste plaats om leerlingen gaat, worden zij het eerst bedacht. Het bestuur heeft de leer lingen uitgenodigd om een dag uit te gaan. Het doel mochten ze zelf bepalen. Alhoe wel de leeriingen van deze leeftijden het heel vaak hartgrondig met elkaar oneens kunnen zijn, was er direkt eenstemmig heid. „Een dag naar een pretpark!" Deze uitgaansdag vindt nog voor de vakantie plaats. Het Ugt in de bedoeling om na de vakan tie een reünie voor oud-leerlingen, oud- docenten en andere bekenden te organi seren. Hierover volgt nog nader bericht. In ieder geval kan dan aan elkaar verteld worden hoe het 25 jaar geleden begonnen is, hoe het gegaan is in al die jaren en hoe het nu veranderd is. Er veranderd is er natuurlijk veel. En aan een toekomst denken voor het Christelijk onderwijs en het Christelijk beroepsonderwijs in het bijzonder dan kunnen de voor ons liggende jaren nog wel eens moeilijk worden, waarom de afwij zing van de fusie in hoge mate betreurd wordt. Steeds is de steun, het medeleven maar bovenal het gebed nodig van allen die zich willen inzetten voor het behoud van het Christelijk beroepsonderwijs op de kop van het eiland. Het bestuur zal zich daar voor van harte iruetten, zich daarin gesteund wetend door ouders en personeel van de school. - Wat oplettendheid vermag Een zeer oplettende inwoner van de ge meente Middelharnis zag op 19 februari j.l. om ongeveer 14.15 uur in de omgeving van het Kerkepad twee verdachte per sonen bij een auto. Naar zijn waarneming haalden deze personen een tasje uit een geparkeerde wagen. Vervolgens zag hij dat deze twee heren in een gereedstaande auto stapten en verdwenen. Hij noteerde het kenteken van de vertrekkende auto en gaf dat door aan de politie. Er bleek inder daad een tasje uit de auto te zijn gestolen met daarin o.a. bankcheques. De bena deelde werd daarop geconfronteerd met afschrijvingen tot een bedrag van ca. 5000 gulden. Middels het genoteerde kenteken gelukte het de politie achter de identiteit van de daders te komen. Op 18 juni j.l. werd het onderzoek afgesloten. Het ble ken twee inwoners van de gemeente Rot terdam te zijn. Van het gestolene is helaas niets teruggevonden. - Doorrijden na aanrijding Op 18 juni j.l. reed in de avonduren een inwoner van D., C. G. met zijn auto over de Langeweg. Uit tegengestelde richting naderde op dat tijdstip een andere auto. De bestuurder van die auto reed nagenoeg - over het midden van de weg. Hij reed daarbij zo kort langs de auto van G. dat de linkerbuitenspiegel door het portierraam naar binnen sloeg. De auto kwam onder glasscherven te zitten, alsmede de be stuurder en zijn passagier. Degene die het ongeval veroorzaakte dat wonderwel goed afliep is gewoon doorgereden. - Inbraken Vermoedelijk in de vroege nachturen van 19 juni werd ingebroken in een tweetal woningen te Middelharnis. Men is ver moedelijk binnen gekomen door met een draad via de brievenbus het slot van de deur te openen. Er is alleen maar geld weggenomen. Het is een goede zaak de sloten van de deuren op het nachtslot te doen. Het is dan uitgesloten om op een dergelijke manier de deur te openen. Geef de dief geen kans en sluit uw woning goed De provincie Zuid-Holland heeft vorig jaar 991 meldingen gekregen van moge lijke botulisme-slachtoffers; van de 45 onderzochte kadavers bleek driekwart in derdaad met botulisme besmet. Het over grote deel van de meldingen betrof een den. In juli en augustus ontving de pro vincie de meeste meldingen; toen waren de temperaturen ook het hoogst. Dat blijkt uit het verslag „Botulisme in Zuid-Hol land in 1985". Door de koele zomer zijn er aanzienlijk minder (water)vogels het slachtoffer geworden van botulisme. In 1983 waren er 16.205 en in 1984 2500 meldingen bij de provincie binnengeko men. Botulisme is een besmettelijke vorm van voedselvergiftiging waaraan vooral water vogels en vissen kuimen sterven. Zodra de temperatuur zomerse waarden bereikt kan botulisme weer veel slachtoffers gaan eisen. Gedeputeerde staten van Zuid- Holland sturen daarom binnenkort aan alle gemeenten, recreatieschappen en wa terschappen in die provincie richtlijnen voor een doeltreffende bestrijding van botulisme bij watervogels. Aan die be strijding kan ook het publiek een belang rijke bijdrage leveren. De provincie vraagt gemeenten, recrea tieschappen en waterschappen het vinden van kadavers onmiddellijk te melden bij de provincie en te zorgen voor een doel treffende verwijdering. Ook vraagt zij ka davers steekproefgewijs op te sturen voor onderzoek naar het Centraal Diergenees kundig Onderzoek in Lelystad. De pro vincie adviseert het publiek (water)- vogels in de zomermaanden niet te voeren om concentraties van dieren te voor komen. Waar veel watervogels tegelijk zijn is de kans op optreden of uitbreiding van botulisme namelijk groter dan elders. Over de bestrijding van botulisme heeft de provincie een folder uitgegeven die gratis verkrijgbaar is bij de Zuidhollandse gemeenten, bibliotheken en Bureau voor lichting van de provincie, Koningskade 1 in Den Haag (telefoon 070 - 116622). Zondag 22 juni 1986 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. W. de Vries, H.A. en Dankzegging-Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur dhr. Kroon. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. M. van der Linden, Lage Vuursche en 18.30 uur ds. H. Wester hout, bediening Heilige Doop. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A. van Herk; koUekte jeugdwerk eigen gemeente en HGJB-Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur drs. Jac. Kattenberg, Den Helder. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. bediening Heilige Doop; extra kollekte vrije zitplaatsen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. E. J. Veltman, Rotter dam - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. H. van Campenhout en 18.(X) uur prof dr. C. Graafland; extra kol lekte HGJB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte fonds chr. belangen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, nam. Dordtse Leerregels hfdst 5:11; extra kollekte restauratiefonds - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. De Blank, Dor drecht LÜKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur drs. K. Exalto en 18.00 uur ds. L. Quist, nam. Heidelberger Catechis mus zondag 48; extra kollekte Quotum. Vr^dag 27 juni: 14.15 uur ds. L. Quist, huwelijksbevestiging Jos Korte weg en Carien Jacobi - Herv. „Exo dus" Gem. 10.00 uur ds. S. Bruining, Nieuwerkerk a.d. IJssel - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. F. Minnema en 17.00 uur ds. W. v. d. Kooy-Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 en 14.30 uur ds. H. W. Noordman. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. v. d. Berg, Leer broek, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg. Vry- dag 20 juni: 15.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, huwelijksbevestiging van Jan van Noord en Leonora van Be- veren-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen, STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte restauratiefonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hulzebos, Zwijn- drecht en 18.00 uur ds. A. A. Bakker, Hoogvliet. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Herk, Sint Annaland en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.30uurds.J. Noordhof en 18.00 uur ds. J. Vlaardingerbroek. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, nam. Heidelberger Catechismus zon dag 51; extra kollekte orgelfonds. Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur student W. Harinck, Dordrecht - Ger. Kerk 9.00 en 18.00 uur ds. J. Noordhof. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 uur kand. Kammeraad en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. P. Kolijn, Krimpen a.d. Ussel. -w «««MH...^^,,-, ('5*.. K^,:iïiÉ^^^^^^H

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2