School voor LHNO „Westvoorn" ziet terug op 25 jaar Visser Drs. K. C. van Kempen kreeg veel waardering bij afscheid Suiker Unie Jj^^M Jubileumconcert 799,- i „Sempre" geeft buitenconcert Garage KNÖPS B.V. Chr. Gem. zangver. „Hart en Stem" Ramoco b.v. l Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink Spijt over het niet door gaan van fusie Het is er nu WEER voor AUTO-SCHADE No. 5506 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijic Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief OUDDORP De Chr. gem. zangvereniging „Hart en Stem" bestaat 35 jaar en t.g.v. dit feit geven zij opD. V. 28 juni a.s. een jubileum concert Naast de jubilerende vereniging zal ook medewerking verleend worden door het kamerorkest „Continuo" uit Rotterdam, de sopraansolisten Bettie Stolk-Bergwerff uit Brielle en onze vaste muzikale be geleider AbramBezuijen. Het geheel staat onder leiding van dirigent Jan Bezuijen die reeds 8 jaar ons koor dirigeert. Het programma dat wij hopen te brengen ziet er als volgt uit: Koorzang: Nichts soil uns scheiden von der Liebe GottesD. Buxtehude Jauchzet Gott, alle LandeJ. J. Weiland Psalm 96H. Schütz GodsvertrouwenH. Schütz Psalm 100H. Schütz Orkestsolo: Concerto grosso, opus 6, no. 4 G. F. Handel Koorzang: Koorpastorale (naar ps. 23) K. Bons Unser VaterG. A. Homilius Te DeumW. A. Mozart Sopraansolo: Gott lebet noch! Seele, was verzagst du dochJ. S. Bach Jesu, Jesu, du bist meinJ. S. Bach Jesus, unser Trost und LebenJ. S. Bach Koorzang: Cantique de Jean RacineG. Fauré Wer nur den lieben Gott lasstwalten, F. Mendelssohn Bartholdy Bovenstaand concert vindt plaats in het verenigingsgebouw „Dorpstienden" aan de Dorpstienden 2 te Ouddorp. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Entree 5,p.p. Kaarten zyn verkrijgbaar bij: Modehuis Aleman, Boompjes 15 te Ouddorp. Textielhuis Modem, Raadhuisstraat 17 te Ouddorp en aan de zaal. In augustus 1961 startte in Ouddorp de landbouwhuishoudschool „West voorn", verdeeld over 4 klassen. De school bood een 2-jarige opleiding (de leerplicht was toen t/m 14 jaar). Later is er nog een 1-jarige opleiding bijgekomen. Eerst was dat een opleiding tot assistente in de huishouding. Later een praktische opleiding tot verkoopster. Sinds 1975 is de leerplicht verlengd tot 16 jaar en heet de school nu LHNO, Lager Huishoud en Nijverheids Onder wijs. Er is nu een 2-jarige onderbouw, die voor iedere leerling hetzelfde is. En er is een 2-jarige bovenbouw waar afstudeer richtingen gekozen worden met het daar bij behorende vakkenpakket. Omdat bij oprichting het schoolgebouw nog niet klaar was, de eerste steenlegging had plaats op 27 sept. 1961, werd gestart in het destijds „nieuwe" verenigingsge bouw en in lokalen van de Chr. lagere school te Ouddorp. De eerste steenlegging werd verricht door de burgemeester van Ouddorp, dhr. J. A. Kleijnenberg. In aanwezigheid van de hervormde predikanten ds. J. van Vliet te Ouddorp en ds. J. H. Vlijm te Goe- dereede, plus bestuur, leerlingen en per soneel. Aan de school werden bij de oprichting de volgende personen benoemd: mej. Abma, directrice; mej. v. Vulpen, lerares naaldvakken; mej. Eijkelenboom, alge meen vormende vakken VAVO genoemd destijds); mevr. Westhoeve-Voogd, en gels; dhr. v.d. Heuvel, zang; dhr. Breen, tuinman/conciërge. De heer v.d. Heuvel is tot 2 jaar terug aan dè school verbonden geweest en is nu nog koordirigent van diverse Flakkeese koren. De directrice heeft de school verlaten toen ze in het huwelijk trad met dhr L. Visser, destijds en nog steeds functione rend voorzitter van de schoolkommissie van de CBTB. In juni 1963 werd het nieuwe school gebouw geopend door de toenmalige commissai-is van de Koningin, mr. J. Klaassesz en echtgenote. Diezelfde dag werd in Dirksland door hetzelfde gezel schap nog een landbouwhuishoudschool geopend. Ook deze school stond, evenals die te Ouddorp, onder bestuur van de CBTB. Niet alleen waren het dezelfde soort scholen, maar het waren ook precies dezelfde gebouwen. Het gezelschap van hoge gasten kampte die dag wel met vervoersproblemen, de veerboot Haringvliet" kon niet varen omdat er een zware teerwagen gekanteld was. De commissaris zei hierover in zijn toe spraak: „Wij kunnen op één dag twee scholen openen. Maar een vervoersbedrijf ziet geen kans om 2 boten tegelijk te laten varen". In de achterliggende 25 jaren is de direc tie achtereenvolgens gevormd door: mej. Abma (later mevr. Visser), mej. Flinter- man (later mevr. Abma, waarmee ze schoonzus werd van de fam. Visser), mej. Dijkstra, dhr. v. Gosliga, mevr. Westra. Situatie nu Van de waardering voor het huishoud- onderwijs die er 25 jaar geleden was, is weinig overgebleven. Tot voor enkele ja ren geleden stond het gehele LBO onder wijs te boek als restonderwijs. Als je alles had geprobeerd en geen enkele school lukte, kon een leerling altijd nog naar het LBO (Lager Beroeps Onderwijs). Hier moesten ze opgenomen worden omdat ze Automatische ontdooiing 40 L vries. 190 L koel ruimte. Adviesprijs ƒ999,- NU marvneli 3 JAAR volledige GARANTIE* RENAULT-deaier voor Verkoop Service 01871 - 1662 4. Verkoop na 17.00 uur: t C. Breen, 01878 - 2496 ff-li'!11li*ll* PEUGEOT TALBOT A iitobedrijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS nog leerplichtig waren. Ze zaten hun tijd als bankvuUing uit. En aan deze leerlingen werd het hele onderwijs opgehangen. De scholen van technisch onderwijs en die voor het huishoud en nijverheidsonderwijs hebben dit aan den lijve ondervonden. Méér nog de leerlingen die mét LBO- diploma als ongeschoold werden gere gistreerd bij b.v. een arbeidsbureau. Vervolg op pagina 2, Ie kolom Een aantal leerlingen van nu, geflankeerd door dhr. L. Visser en de tijdelijk directrice mevr. Westra uit Oude Tonge. De Suikerunie heeft de winst over 1985 van 38 miljoen ten spijt recentelijk tóch een gevoelig verlies geleden toen dinsdagmiddag tijdens de toen gehouden jaarvergadering in „Het Turfschip" te Breda om statutaire redenen afscheid genomen moest worden van de Voorzitter drs. K. C. van Kempen. Gelukkig mocht worden vastgesteld dat zowel dhr. als mevr. van Kempen in de meest blakende gezondheid verkeren en dat maakte het afscheid, na 33 jaar „in de suiker", al heel wat minder dramatisch. Het echtpaar van Kempen werd van harte een lange periode van welverdiende rust toegewenst in hun Nieuwe Tongse bungalow die ze kortgeleden betrokken nadat ze de boerderij te Achthuizen aan hun zoou^ overlieten. Géén flakkeese voorzitter dus meer voor de Suiker Unie, wel 8 flakkeese leden in de kringraad en dinsdag de benoeming van dhr. J. P. Jacobs te Achthuizen in de Raad van Commissarissen. Overigens ko men de bestuurderen uit het hele land en in „het Turfschip" waren dinsdag in de wandelgangen dan ook alle dialecten te beluisteren. De Suiker Unie kwam in 1966 tot stand door een fusie van 4 toen nog zelfstandige Coöperaties. Het was een operatie in het slagen waarvan drs. van Kempen, als voorzitter, een niet ge ringe rol werd toegebracht. Het was de nieuwe voorzitter dhr. C. Geerligs (uit Anna Paulowna) die daar in zijn afscheids woord met grote waardering op terugzag. „Hij is de man geweest die kans heefl gezien te binden!", zo stelde dhr. Geerligs vast, dhr. van Kempen waarderend als iemand die de problematiek op overtui gende wijze uitdroeg, een grote persoon lijkheid met een sterke uitstraling, een natuurlijk leider die de bestuurshamermet verve-, maar ook met terughoudendheid Morgen, zaterdag 21 juni, hoopt de Ko ninklijke Fanfare „Sempre Crescendo" een concert te verzorgen op hetDiekhuus- plein aan hetBeneden Zandpad te Middel- harnis. Kon in maart een concert niet doorgaan wegens ziekte van de dirigent, ook viel het concert op havendag letterlijk in het water. Deze keer hoopt Sempre Crescendo op betere omstandigheden. Hoewel vakan ties inmiddels weer hun jaarlijkse rol gaan spelen in de verenigingen. Vanaf half drie in de middag zal Sempre o.l.v. Arie Stolk zijn kunnen ten gehore brengen. Op het programma staan werken van o.a. Morricone, Johan de Mey, Paul Jennings en Gordon Langford. Verder is er een dixieland groep te beluisteren in Dixie Land Jamboree. Sempre prijst zich gelukkig dat het af gelopen jaar een aantal nieuwe leden de vereniging zijn komen versterken. Verder geschiedt thans de opleiding van de jeugd op een verantwoorde wijze. Volgens het HaFa leerplan. Reeds 5 leerlingen wisten het afgelopen seizoen het A diploma te behalen. Na de vakantie zal men weer met een nieuwe groep jeugdigen starten. De op leiding wordt verzorgd door de plaatse lijke muziekschool en docent is dirigent Arie Stolk. Eventuele inlichtingen omtrent de mu ziekopleiding kan men verkrijgen bij het bestuur van Sempre. hanteerde, die wist te luisteren en de goede conclusies wist te trekken en zorgde voor een prettige, ontspannen sfeer, soms met flakkeese anekdotes", zo zag dhr. Geerligs op het 17-jarig voorzitterschap van drs. van Kempen terug. ,,Een tikkeltje vooringenomenheid" kon hem evenwel ook niet ontzegd worden maar groter was de verdienste, door dhr. Geerligs genoemd, het bestuur tot een eenheid te hebben gesmeed en een sfeer van vertrouwen te hebben geschapen als de juiste voedingsbodem om goed en suc cesvol te werken. De meningsverschillen die er soms ook waren hebben nimmer diepe sporen achtergelaten. Graag kende dhr. Geerligs dhr. van Kempen hoge waardering toe voor alles wat hij voor de Suiker Unie heeft be tekend: ,je hebt het heel best gedaan!" besloot hij, dhr. en mevr. van Kempen als afscheidsgeschenk een ets of schilderij naar keuze aan te bieden, wellicht van hun vroegere boerderij. Mevr. van Kempen was al feestelijk in de bloemetjes gezet. Dirksland, 01&77 - 1357 NIEUWE TONGE Beroepen Door de kerkeraadvan de Herv. Gemeente is in de vacature ds. V. d. Bom een beroep uitgebracht op ds. W. Pieters te Genemuiden. Extra kerkdienst Ger. Gemeente OOLTGENSPLAAT - dinsdag 24 juni 7.30 uur nam. ds. A. Bac, Bodegraven. SÏNT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 17 juni 1986 Doré gewone 0,65 - 1,43; Doré drielingen 0,50 - 0,54. Doré kriel 1,25 - 1,28; Première gewone 0,61 - 0,65; Première drie lingen 0,36. Première kriel 1,05. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer: veertig ton. Dhr. en mevr. van Kempen kregen vele handen te drukken, waaronder die van deze drie flakkeese leden van de kringraad. Autobedrijf V, A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 Vrede... Het was goed te horen hoe drs. van Kempen in zijn dankwoord de opvoeding praktiseerde die, rond zestig jaar geleden, door vader en moeder van Kempen-de Bruin was begonnen. „Ik ben opgevoed met de woorden van de Apostel Paulus die maande de ander uitnemender te achten dan zichzelf; dan is de ambitie begrensd en de lof schaars", zo stelde dhr. van Kem pen tegenover de lofprijzing die hem was geworden. Hij verzekerde het werk bij de Suiker Unie steeds met ambitie te hebben ge daan. De „belangrijke opdracht", gestalte te geven aan de doelstelling van de Coöpe ratie werd zo uitgevoerd dat de hoveling en de hofnar niet hoger werden aan geslagen dan de eerlijke werker. Het was ,,met voldoening en dankbaar heid" dat dhr. van Kempen terugzag op zijn functioneren in de Suiker Unie, daar in gelegenheid hebbend zijn impressionis tische inslag gestalte te geven, soms door spreuken en citaten te bezigen die welis waar niet altijd tot meerdere wijsheid strekten maar waarmee wél verdere inspi ratie en creativiteit gediend konden zijn. Het werk was mede daardoor boeiend, dynamisch en inspirerend geweest. De „bijzondere groep mensen" die hem daar in terzijde hadden gestaan werden dan ook „zeer hartelijk" bedankt Partir... „Partir, c'est mourir un peu", afscheid nemen is een beetje sterven, het was een frans gezegde waarvan dhr. van Kempen de waarheid niet ontkende, maar hij had in de variant partir c'est sourire (glim lachen) un peu" een „nieuw perspectief' ontdekt. „In de glimlach van het afscheid ligt het verzoek tot mijn medemens, om begrip en excuus voor m'n zwakheden, m'n onvolkomenheden, tekortkomingen en onoprechtheden", zo vroeg dhr. van Kempen, daarbij óók dankzeggend voor het samenbeleven van de wederzijdse hulpvaardigheden, de dapperheden en de overwinningen. ,,Het ga U allen en de Suiker Unie goed!!" zo besloot hij, zich vervolgens naar de receptie begevend waar honderden de fam. van Kempen de hand kwamen drukken. Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Voor topkwaliteit, go«dB i( n voordelige prijzen: FOTO FILM REPORTAGE-VIDEO-COMPUTER CD C3 c=3 C3 omKÊÊtÊamMSAiZ e=a C3 cj C3 en C3_ WoiRtraaOS Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 018781612 en 2120 FHiaal Henene Prinahop Hogezoom 172: Talefoon 011 IS 2400 -MS^ MERCEDES-BENZ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 BtDKiJFSWAüÉNj o

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1