EMGO tevreden over deelname aan aktie „Zuinig stoken" Politiebericliten Jeugd van Oude Tonge op de botssimulator wm. W Jongeman (25) bij verkeersongeval gedood Oeltgendagen 1986 Plaatselijk nieuws Ouddorp Succes voor flakkeese chauffeur(s) Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Te weinig leerlingen Visserijschool fiontiSieman Middelhamis Goedereede S nelheidscontroles Hollandse nieuwe Continental Singers weer in ons land Brandweer Ouddorp en PTT over naar land. wedstrijd /jjCït-^CÓh Geslaagd voor Voortgezette Uitslag schoolwedstrijden Brandweer Middelhamis 58e Jaargang: DINSDAG 17 JUNI 1986 No. 5505 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief De 25-jarige Jacob de Vos uit Oude Tonge is zondagnamiddag bij een een zijdig auto-ongeval om het leven gekomen. Dat gebeurde op de Hellegatdam, op de plaats waar (gerekend vanaf de Haring- vlietbrug) de rijstroken zich weer tot twee rijbanen samenvoegen. Het slachtoffer raakte daar, komend uit voornoemde rich ting, met zijn Toyota Jeep in de rechter- berm waarna hij een stuurkorrektie heeft uitgevoerd om niet met het tegemoet komend verkeer in aanraking te komen. De jeep kantelde evenwel en is vermoede lijk driemaal over de kop gegaan waarbij de 3 inzittenden uit het voertuig werd geslingerd, de bestuurder, zijn jongere broer en een bevriend meisje. De jongere broer liep o.m. een slagaarderlijke bloe ding aan de hals op, die door passanten werd gestopt. Met mankracht moest ook de gekantelde wagen overeind worden gezet om het meisje te kunnen bevrijden; haar verwondingen zijn echter meege vallen. De bestuurder overleed op weg naar het ziekenhuis. Na het weergaloze succes van de Oelt gendagen 1985 is de ondernemersvereni ging Öoltgensplaat druk bezig met de voorbereidingen van de Oeltgendagen 1986. Dit jaar belooft dit opnieuw een groot dorpsfeest te worden, dat nu in plaats van 4 ruim 8 dagen gaat duren. Houdt u er met uw vakantieplanning rekening mee, 1 t/m 9 augustus Oeltgendagen in Öoltgens plaat. Voorafgaande aan de Oeltgendagen een warming-up op 27 juni a.s. in het gebouw „Het Centrum", met een reuzebingo, waarin vele waardevolle en attractieve prijzen te winnen zijn. Aanvang 20.00 uur. Tevens zal deze avond de eerste sluiers van Oeltgendagen 1986 worden opgelicht Beroepingswerk Ger. Gemeenten Tot het beroepen van een predikant zijn zowel door de kerkeraden van Dirksland als Middelhamis als dubbeltal gesteld de kandidaten G. J. van Aalst van Nieuw Beijerland en drs. P. van Ruitenburg van Zevenhuizen. - Vereniging van Nederlandse Gemeenten Op de op 11 juni jl. gehouden algemene vergadering is burgemeester G. van Vel zen benoemd tot lid van het Algemeen Bestuur van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. - Openingen In deze gemeente zullen deze week een tweetal openingen plaats vinden. Op 19 juni 1986 vindt de opening plaats van de vernieuwde en uitgebreide Rabo-bank te Ouddorp, terwijl op 18 juni 1986 de opening plaats vindt van Enkabé-markt van Heest te Goedereede. Deze super markt is geheel in de stijl van de omgeving gebouwd aan de Achterstraat. Het ont werp is van de afdelingBouw- en Woning toezicht van de gemeente Goedereede, welke afdeling ook belast was met directie en toezicht. Aannemer is Klooster's Bouwbedrijf te Ouddorp. - Mutatie Rijkspolitie Per 1 augustus 1986 hoopt adjudant J. J. Verschoore commandant van de Rijks politie, groep Ouddorp de aktieve dienst te verlaten in verband met functioneel leef tijdsontslag. Als zijn opvolger is inmiddels benoemd de adjudant T. W. van der Have. De heer van der Have is thans groeps commandant in Tholen. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woen?dag) wordt weer oud pa pier opgehaaluT Graag goed gebundeld en tijdig gereed zetten s.v.p. Dir. la Fleur overhandigt dhr. Verhoogh een enveloppe met inhoud. De aktie „Zuinig stoken" die de Emgo meerdere maanden lang via de streekpers heeft gehouden, heeft op Goeree Overflakkee een zodanig response gekregen dat directie en afd. voorlichting van het Energiebedrgf de aktie geslaagd heten. Een van de volhouders die wekeltjks z^n gas- verbruik byhield en tenslotte de kaart instuurde was dhr. Verhoogh uit Goedereede die donderdagmiddag op de Emgo werd ontvangen om een attentie in ontvangst te nemen, terwyl mevr. Verhoogh met een fraai boeket bloemen werd verrast Dhr. la Fleur, de directeur van het Energiebedrijf liet de aanbieding van een en ander vergezeld gaan van een terugblik op de aktie waaraan 26 Zuid Hollandse gasbedrijven hebben deelgenomen. Provinciaal gezien was de response Vi tot 1%; op Flakkee echter 3,7% met 534 terugontvangen kaarten waarvan er 14.500 waren verspreid. Een neder onderzoek door Intromart heeft uitgewezen dat er op Flakkee zelfs 2900 adressen hebben meegedaan van wie tenslotte 534 de kaart hebben ingestuurd. Opzet van de aktie was de gasverbruikers tot een bewuster stookgedrag te bewegen waartoe wekelijks in de kranten een rubriek met nuttige tips verscheen. Aan genomen dat die door 2900 deelnemers zijn opgevolgd mag verondersteld worden dat die tips geleid hebben tot een besparing van 190.000 m^ gas. Mevr. Verhoogh verklaarde de aanbevelingen nauwkeurig te hebben gevolgd. In de woonkamer werden de overgordijnen tot boven de radiator ingekort en o. a. kwam er een gordijn achter de voordeur en voor de trap, voorzieningen die hun verbruik deden corresponderen met het wekelijks genoemde streefverbruik wat weer was gerelateerd aan de buitentemperatuur. Onder werkelijk ideale omstandighederi wat het weer betreft is op zaterdag 14 juni te Tilburg hetNederlands kampioenschap behendi^eidsrijden verreden voor be roepschauffeurs. Hieraan hebben zo'n 180 chauffeurs deelgenomen en dat zijn dan al de geselec teerden uit de ongeveer 20 voorrondes uit geheel Nederland, om hier in de prijzen te vallen valt niet mee. Eén van de leden van de chauffeurs vereniging „Flakkee" is het toch dit jaar weer gelukt n.l. de heer B. v. d. Gijzeinde categorie A, solo bakwagen. Hiervoor moeten worden afgelegd een 20 proeven van bekwaamheid en dat in de tijd van 17^ minuut, waarbij proeven zijn waar het op milimeter werk aankomt, hij be haalde hierbij de tweede prijs, wat hem het recht geeft om volgend jaar mee te doen aan de Internationale wedstrijd, welke in Noorwegen verreden zal worden. Het bestuur wenst hem bij voorbaat veel succes. Ook werden nog andere mooie plaatsen behaald door diverse andere chauffeurs zoals 5 e en 6e plaatsen, wel geen plaatsen om in de prijzen te vallen, maar toch wel prijzenswaardig om van b.v. 60 geselec teerden in een bepaalde categorie nog een 5 e plaats te behalen (tot laat in de middag steeds op de 2e plaats gestaan), en pres taties waarop men trots mag zijn. Bij de sterke mannen (dit was het onder deel truck duwen over een afstand van 25 meter heen en terug) wist de ploeg van Hotel Duinzicht uit Ouddorp de eerste prijs te behalen. Zij gingen vanaf het begin er goed tegen aan en bleven in de 5 ronden telkens toch wel bovenaan, wat dan ook resulteerde in een eerste prijs, ook zij hartelijk gefelici teerd met de behaalde overwinning. Bij de verkiezing van de mooiste truck behaalde de fa. Nagtegaal uit Melissant een tweede prijs. OUDDORP-donderdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck van Rotterdam-Zuid- wijk. DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke ÖOLTGENSPLAAT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. A. J. Gunst van Temeuzen. Op vrijdag j.l. slaagde de heer T. Voge laar, werkzaam bij de Stichting Maat schappelijk Werk „Goeree Overflakkee", voor de Voortgezette Agogische Beroeps- opleiding, differentiatie gezinsbehande ling te Amsterdam. De heer Vogelaar heeft zich door middel van deze opleiding speciale kennis en vaardigheden eigen gemaakt om vanuit een systeem-theoretische visie met indivi duen en hele gezinnen te werken. Dit houdt in, dat een probleem zoals alcoholisme, opvoedingsproblemen, rela tieproblemen tussen volwassenen, finan ciële problemen, enz. niet als een individueel, op zich zelf staand probleem, wordt gezien, maar als een probleem, dat mensen biimen het gezin wederzijds be ïnvloedt en in breder verband in relatie tot maatschappelijke faktoren staat Vanuit deze visie wordt dus niet alleen gekeken naar het individu met het pro bleem, maar vooral naarde wijze, waarop het probleem biimen het gezin zich mani festeert Ongetwijfeld zal de kennis, die de heer Vogelaar bij zijn studie heeft opgedaan, de kliënt, die op het maatschappelijk werk een beroep doet, ten goede komen. 1. „Stellegors", Stellendam86 pnt. 2. „den Tuun", Middelhamis... 78 pnt 3. Schoolm. d. Bijbel, S'dijk78 pnt. 4. „Het Kompas", St'dam77 pnt. 5. „Eben Haëzer", Goedereede Havenhoofd75 pnt 6. „De Inktvis", Dirksland 71 pnt. 7. „Groen van Prinstererschool", Middelhamis64 pnt. 8. „Albert Schweitzerschool", Stad aan 't Haringvliet62 pnt. De wedstrijden werden in een fijne vriendschappelijke sfeer gespeeld. Er was sprake van een grandioze dag. De brandweervereniging Middelhamis ijedankt iedereen die de organisatie van deze dag mogelijk maakten. De Zeeuwse Visserijschool in Vlissingen mag niet verdwijnen ook al heeft ze even als de overige visserijscholen in Neder land te weinig leerlingen. Het E.T.l. in Middelburg geeft in een uitgewerkte nota een aantal mogelijkheden aan, om het aantal leerlingen uit te breiden. Vooral uit Zeeuws Vlaanderen komen weinig leer lingen terwijl daar toch een behoorlijke vissersvloot is. De Provinciale Onderwijs raad zal eveneens bekijken hoe de school kan worden gered. - Aanrijdingen Op 14 juni ontstond er een kettingbotsing op de Grevelingendam waarbij drie per sonenwagens ernstig werden beschadigd. De voorrijdende automobilist reed met zijn wagen over die weg en werd daarbij geconfronteerd met een automobilist die daar aan het keren was. Deze is verder onbekend gebleven. Door de manoeuvre moesten de naderende auto's krachtig afremmen. De eerste kon een aanrijding met dat voertuig voorkomen doch hij werd gevolgd door twee andere personenwa gens, die niet tijdig tot stilstand konden komen. Het gevolg van een en ander was dat alle voertuigen werden beschadigd. - Tegen boom Op 14 juni vond op de Oudelandsedijk tussen Middelhamis en Dirksland een eenzijdig ongeval plaats. De bestuurster van een oud model sportwagen, gen. mevr. S. v. O. uit Dirksland, reed over die weg. Op onverklaarbare wijze is zij met haar auto tegen een boom langs de weg gebotst. Haar auto werd zodanig beschadigd dat het voertuig vermoedelijk onherstelbaar is geworden. De bestuurster werd gewond aan het rechterbeen. Op 15 juni vond een aanrijding plaats op de kruising parallelweg-Molendijk te Nieuwe Tonge. De bestuurder van een bromfiets, K. v. V. uit A. reed over de Parallelweg. Op de kruising verleende de bestuurder van een personenauto, J. v. E. uit K. geen vrije doorgang. Zowel de bromfiets als de auto werden behoorlijk beschadigd. De bromfietsbestuurder en zijn passagier werden gewond. Zij werden ter plaatse behandeld door een arts. - Alcohol In het afgelopen weekend werden weder om twee automobilisten bekeurd omreden zij onder invloed van alcohol een per sonenauto bestuurden. Van beide bestuur ders werd een bloedproef afgenomen en beiden kregen een'rijverbod. - Inbraak Op 14 juni werd er door drie personen ingebroken in een woning aan de Spui straat te Middelhamis. De daders werden daarbij overlopen door de bewoners. Zij gingen er vandoor met een aantal cheques en wat klein geld. Degenen die wat hebben opgemerkt van deze diefstal worden ver zocht kontakt op te nemen met de politie. Deze heeft de zaak in onderzoek en het is niet uitgesloten dat de verdachten hun voertuig op het parkeerterrein aan het Kerkepad hadden staan. - Snelheidscontrole In de maand mei zijn op diverse lokaties door de verkeersgroep Dordrecht snel heids controles gehouden. Meerdere over tredingen werden geconstateerd. Op de Oudelandsedijk in Sommelsdijk bedroeg de hoogst gemeten snelheid 94 km. Daar mag slechts 50 km worden gereden. Op de Langeweg te Middelhamis, in de be bouwde kom werd als hoogste snelheid 87 km p.u. gemeten, terwijl op de Staverse- weg, waar 80 km p.u. mag worden ge reden, de hoogst gemeten snelheid 123 km p.u. bedroeg. - Diefstal De afgelopen zondag werd op de Brou- wersdam een surfplank ter waarde van 2.700,van een inwoner uit Vlaar- dihgen ontvreemd. Bij een woning aan de Dijkstelweg te Ouddorp werden 2 buitenlantaams weg genomen. De afgelopen week werd te Stellendam een trekker met oplegger ontvreemd. De combinatie werd te Hellevoetsluis aan getroffen, waarbij bleek, dat men de la ding, tw. vaten met smeerolie, had mee genomen. Vanuit een personenauto werd aan de Het is vooral de jeugd van Oude Tonge geweesi üïc op de vrijdag gehouden braderie gretig gebruik heeft gemaakt van de botssimulator die de afd. Veilig Verkeer die dag in gebruik had van Veilig Verkeer Nederland. Met de simulator, waarmee een botsing met een minimale snelheid van 10 km. per uur wordt nagebootst maakte menige jeugdige een tochtje dat abrupt werd afgebroken. Ze konden voelen dat zelfs bij zo'n gangetje een plotselinge stilstand al flink aankomt, waarbij niet zoveel verbeelding nodig was om te veronderstellen wat er in de praktijk gebeurt wanneer de snelheid vele tientallen kilometers hoger ligt. Bedoeling is dan ook de noodzaak van het gebruik van autogordels te benadrukken. OOSTFLAKKEE In de maand mei is er een 7-tal keren door de afdeling Bijzondere controles van de Verkeersgroep Dordrecht, gecontro leerd op de maximimi snelheid. In totaal werden hierbij 43 personen geverbali seerd, waarbij de hoogste snelheid ge reden werd op de Prov. weg met 134 km terwijl daar maar 80 km gereden mocht worden en op de Molendijk in Den Bom mel waar 128 km de snelste was terwijl die ook maar 80 km mocht rijden. De aanvoer van de Hollandse nieuwe legt voor de visafslag in Scheveningen geen windeieren. In de eerste week van aanvoer vermeerderde de omzet van de vismijn met meer dan 1 miljoen gulden. In de tweede week vermeerderde deze omzet nog aanzienlijk, omdat toen de grotere schepen die eerst maar 500 tot 1000 kantjes per schip afleverden, met meer dan 1500 tot 2500 kantjes arriveerden. Oude-Nieuwlandseweg te Ouddorp een horloge ontvreemd. De afgelopen week werd te Ouddorp een fiets ontvreemd. Ook te Goedereede werd een fiets ontvreemd. Tevens werden te Ouddorp twee fietsen gevonden waarvan echter geen aangifte van vermissing was gedaan. - Radio-piraat uit de lucht De afgelopen week werd in samenwerking met de radiocontroledienst de zender,At- lantis" te Ouddorp uit de lucht gehaald. De gehele zend-apparatuur werd inbeslag- genomen. - Illegale recreatie Ook het afgelopen weekend werden 11 personen bekeurd terzake illegale recrea tie te Ouddorp. Ook deze personen waren na zonsondergang met hun kampeer middel blijven staan. De Amerikaanse Continental Singers komen in juli voor de 23 ste keer naar Nederland! Ze geven 15 juli een concert in de Westerkerk in Goes. Ze hebben dit jaar een verfrissend nieu we choreografie en een sterk vernieuwd programma: ,^\l over the World". Het is een avond vol beweging en dynamiek en heeft daarmee een breed pubUek veel te zetten en te boeien. Nog steeds is de internationale belangstelling groeiende. Het concert begint om 20.00 uur, de toegangskaarten zijn nu al in de voor verkoop bij de V.V.V. kantoren. Voor verdere informatie: tel. 01100 - 11276 of 01106- 1670. De brandweer van Ouddorp en de PTT bedrijfsbrandweer te Middelhamis heb ben zich j.l. zaterdag geclasseerd voor deelname aan de landelijke wedstrijd die op 6 september in Middelhamis gehouden zal worden. Beide voornoemde ploegen eindigden resp. op de eerste (met 762 pnt) en de tweede (met 754 pnt.) plaats op de in Goudswaard gehouden provinciale wed strijd, de voorronde voor de landelijke wedstrijd. De brandweer van Goudswaard had een weldoordacht wedstrijdobject in scene ge zet.. Bij het overtanken van benzine zou zich een explosie hebben voorgedaan. Het vormde voor de deelnemende ploegen een grote inzet om de opdracht juist uit te voeren. De ploeg van Sommelsdijk legde beslag op de 4e plaats; slechts de eerste twee gaan over naar de wedstrijd om het lands kampioenschap. Voor topkwalite n voordeligeprijien: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ^jfl!ll.'«llO' Wesistr3ai35 Molenweg 4 Ouddorp - Teletoory 01878 1612 en 2120 Filiaal Renesse Printsfiop Hogezoam 172 Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1