EIÜVriDEfl-niEüWS „ADVENDO" hield een voortreffelijk georganiseerd concours Geref. Kerk Vrijgemaakt nam - na 40 jaar liaar eerste kerkgebouw in gebruik Ooltgensplaat: Voor alle koren een leuke attentie van de gemeente Oostflakkee Fotoseizoen voor Rarekiek ten einde Chr. Gem. Zangver. „Vaya Con Dios" naar concours Ophalen oud papier Uitslag P.V. „De Trekvogels" Middelharnis: No. 5503 Niemand van de 28 koren (min één) die zaterdag te Ooltgensplaat deelnamen aan het Jubileumconcours van „Advendo" had als verplicht of vrij werk het kinderversje „Onder moeders paraplu" op het programma staan. Het had beslist een schot in de roos geweest, want de bussen vol met deelnemers(sters) gingen onder de paraplu van „'t Centrum", waar men zich kon verkleden, koffiedrinken, eten en inzingen naar de Sporthal „D'n Boagert", zo'n paar honderd meter verder, in welk gebouw het concours werd gehouden. De aanhoudende regen verdrong de zon, maar de deelnemers bleven optimistisch en deden allen hun best de ingestudeerde werken zo goed mogelijk ten gehore te brengen. Ze maakten er met z'n allen toch een gezellige dag van op Advendo's 60-jarig bestaan. Geschenk van de gemeente Oostflakkee Organisatie voortreffelijk Ereprijs naar België Bedankjes Uitslag „Onder Gods zegen en met ver eende krachten", zó werd zaterdag morgen de totstandkoming gety peerd van het nieuwe kerkgebouw van de Geref. Kerk Vrijgemaalrt aan het Oostvoorgors te Middel harnis. In de bijna 40 jaar van het bestaan had de gemeente gezwor ven van de ene lokaliteit naar de andere en nu was er het eigen bede huis. „Kunt u begrijpen hoe dank baar ik ben?" zo wierp de 75-jarige heer M. W. Wielaard, een van de mannen van het eerste uur, vanaf de gekregen kansel zijn ver wondering de gemeente in en die kon die vraag van harte bevestigen. Dankbaarheid, daar was zaterdag morgen, in de openingsdienst het huis, Gods huis, zo werd voorop gesteld, rijkelijk van vervuld. In blijmoedigheid uitgevoerd Gelukwensen 2e Blad DINSDAG 10 JUNI 1986 De voor dit doel ingerichte sporthal, schitterend aangekleed door Bloemen- sierkunst Jaap en Suzan van Drongelen uit De Plaat, liep tegen tien uur vol met gasten. Zij werden hartelijk verwelkomt door de voorzitter van de concourscom missie, de heer Cor H. de Ruiter. Direct daarna kreeg burgemeester drs. C. M. de Vos het woord die alle deel nemers ook een hartelijk welkom toeriep te Ooltgensplaat in de Gemeente Oost flakkee. „U bent hier in een hechte gemeenschap en in die gemeenschap heeft het Ge mengde Koor „Advendo" een speciale plaats verworven. Gedurende 60 jaar heeft deze vereniging uit alle gezindten haar leden verenigd. Bestuur en com missie wil ik complimenteren met deze dag. Een stimulerend concours aktiveert het culturele leven in de gemeente", aldus de eerste burger van Oostflakkee, die vervolgens de aanwezige koren en daarbij de koren die in de loop van de dag zullen optreden deelgenoot maakte van de ge schiedenis van Ooltgensplaat. Hij wees daar in hoofdzaak op het gevierde 500- jarig bestaan in 1981, het historische raadhuis van 1616, het oude Fort „Prins Frederik" en de Ned. Herv. Kerk, alle maal historische monumenten. Van de landbouw noemde de heer De Vos in hoofdzaak de witlofcultuur en hij nodigde de gasten uit om (nu het weer het bijna onmogelijk maakt) een en ander te bezichtigen op een later tijdstip in de naaste toekomst. „U bent van harte wel kom", aldus de burgemeester, die aan de voorzitter van Advendo", mevrouw Joke Tiggelman-Goud een kado van de gemeente uitreikte, dat alle deelnemende koren ten geschenke kregen, n.l. een grote beschilderde witte kaars met als onder schrift „Aangeboden door het Gemeente bestuur van Oostflakkee" met aan de andere zijde: „Jubileum Zangconcours Gemengde Zangvereniging „Advendo", Ooltgensplaat 7-6-1986". Deze geste werd door alle koren bijzonder op prijs gesteld. Een dirigent verzekerde ons dat zo iets bijna niet voorkomt. Bij de kaars werd ook een houder gevoegd. De koren werden aangekondigd en waar nodig van een toelichting voorzien door twee dames van „Advendo", n.l. Ada Vroegindeweij-Littel en Sarita van Steeg- V. d. Steenhoven. De jury bestond uit de heren: Piet Struijk uit Rotterdam, voorzitter, Jo Ivens uit Hulst en Jan Vermulst uit Helmond. Er traden 6 groepen op. Na iedere groep van 4 of 5 koren reikte de heer Struijk de rapporten uit en deelde hij de uitslagen mede. Dat ging er bepaald niet droog na toe. Als man van het vak vertelde hij vele humoristische voorvallen. Toen hij tussen Vrijdag jl. sloot De Rarekiek het foto seizoen af met een dia-avond verzorgd door Ria en Kees Lokker uit Goedereede. Zij hadden dia's bij zich van een fotoreis naar de Canadese Rocky Mountains en van het duin- en strandgebied in de eigen omgeving. Het waren bijzonder mooie beelden van dier en landschap. Het was het einde van een seizoen dat voor De Rarekiek door goede prestaties in de provinciale en landelijke fotowedstrij den en een behoorlijke ledenaanwas erg positief genoemd mag worden. Een schaduw daarentegen wierp het over lijden, op 29 mei, van de man die De Rare kiek op het niveau gebracht heeft, die de club nu heeft, Robert Broere. Vanaf 1965 tot einde jaren '70 heeft hij zich als mentor met grote volhardendheid bezig gehouden De Rarekieker goed te Ieren fotograferen. Van zijn inspanningen plukt de club nog steeds de vruchten. De fotografiewereld, en De Rarekiek in het bijzonder, heeft in hem een groot animator voor de amateur fotografie verloren. Zaterdag 30 augustus hoopt De Rare kiek het nieuwe fotoseizoen te openen met een fototocht naar de kop van het eiland. Op vrijdag 5 september is de eerste regu liere clubavond. In deze maand hoopt de club te exposeren in de nieuwe galerie Mandalaei te Nieuwe Tonge. de bedrijven door zich achter de lezenaar plaatste en het stil bleef, zei hij: „hartelijk dank voor het applaus", dat toen in sterke mate zijn deel werd. Met een handgebaar zei hij vervolgens: „ook voor mijn kolle ga's". Maar hij prees de organisatie: „die is voortreffelijk". Technisch maakte de heer Struijk ook vele opmerkingen. Hij prees zich gelukkig om in een vrij land te mogen zingen. Bij muziek is het een moeilijke taak om alleen maar de nootjes te pikken. Mengelberg heeft eens gezegd: ,Je moet zingen wat achter de nootjes staat. Want uitkomen in de afdeling uitmuntendheid is zomaar niet wat, en daarom hebben wij het niet ge makkelijk gehad bij de beoordeling", al dus de heer Struijk. Het avondprogramina leverde nog en kele verrassingen op. Het koor „Tave- nue" uit Dinteloord was niet aanwezig. Een goede vervanger hiervoor was het optreden (zonder beoordeling) van de dames Pie van Huizen (Stellendam), sopraan en Huiberta Kievit (Middel- harnis), alt; die apart en samen de zaal enige ogenblikken zeer geboeid impo neerden. De heer Cor C. v. d. Heuvel begeleidde hen op de piano. De ereprijs voor het hoogste aantal behaalde punten op deze dag ging naar het Gemengd Kamerkoor „Mandra gora" uit Helchteren in België. Dit koor van 15 leden ucaaalde 382 punten, met lof van de jury. De heer Struijk, met de voorzitter van „Advendo" Joke Tiggel man-Goud reikte een mooie beker uit aan de dirigent, de heer Jos Keunen. Een groot applaus volgde voor de Zui derburen. De beker is geschonken door de Rabobank te Ooltgensplaat Met lof van de jury kreeg het Chr. Gemengd Koor „Marcantat" met z'n 369 punten ook een extra schouder klopje. Dit koor trad op in Marker- klederdracht en oogste daarmee veel succes bij het publiek. Tot slot werden er over én weer be dankjes uitgewisseld. De jury werd op het podium in de bloemetjes gezet. De heer Piet Struijk bedankte voor de fijne orga nisatie, de hartelijke ontvangst en de bo lussen bij de koffie. Volgens de jury heb ben allen fantastisch hun best gedaan, alle zangleden overal vandaan. De heer Struijk: „alle bedankt van Jan en Joop en ook van Piet". De cóncourscommissie kwam daarna op het podium en kreeg van het bestuur naast „veel dank" een leuke mand met bood schappen. Bijzonder werd dhr. Cor de Ruiter in het zonnetje gezet die al de 1500 programma's verzorgde, getikt door mevr. Leni Kammeraad-Arensman. Voordat allen een goede reis en thuis komst waren toegewenst door Joke, Ada en Sarita, nam de heer G. W. J. Poort- Zaterdag 7 juni j.l. werd er in Ooltgens plaat een concours gehouden ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de Gemengde Zangver. „Advendo". Aan dit concours namen een groot aan tal koren deel, waaronder ook enkele koren van Flakkee. De chr. gem. zang vereniging „Vaya Con Dios" behaalde daar de eerste prijs met 328 punten in de afdeling uitmuntendheid. Gezongen werd als verplicht werk: Wach auf mein's Herzens schone van J. Vermulst; en als vrij werk: Zolang als ik op aarde leven zal van Yme Visser. In het rapport van de jury stond ff.a. dat het koor nog wel iets moet doen aan de dynamiek maar dat het koor een aan trekkelijke koorklank heeft, met goede spontaniteit heeft gezongen en een goede samenzang en op goede toon is gebleven. Een opmerkelijke prestatie onder een zeer artistieke leider. Het koor staat onder leiding van dhr. J. Zuidgeest. „Vaya Con Dios" repeteert elke donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in het „Ontmoetingscentrum" van de Ger. Kerk. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. vliet, lid van de concourscommissie en wethouder van Welzijn van Oostflakkee het woord. Hij sprak in zijn fiinctie als wethouder zijn trots uit over het koor dat zo'n concours kan organiseren. Verder had de heer Poortvliet in een der streekbladen (E.N. versl.g.) een artikel gelezen over twee verschillende beoorde lingssystemen tijdens concoursen. Spre ker was een voorstander van slechts 1 systeem. Voor het tot stand komen hier van zal hij zich inzetten, dat zegde hij de zangers en zangeressen toe. Ondanks de regen was er een grote opkomst van het pubUek en de koren kregen een goed onthaal in „'t Centrum" en in „D'n Boagert". Het Dameskoor ,,Amor Musae" uit Made (N.Br.) kwam niet per bus maar schakelde de rondvaartboot „Zilver meeuw I" uit Drimmelen in, die het gezel schap aan de Kaai aan wal zette en bleef wachten tot na het concours. De kolonne van het Rode Kruis ter plaatse was de gehele dag aanwezig en hielp waar nodig de bejaarden die in een niet geringe mate aanwezig waren. „Het is een enorme fijne dag geweest" zei een der organisatrices en zij heeft niets teveel gezegd.... De uitslag van het concours is als volgt: Dameskoor „Intemos", Lekkerkerk, 2e afd. 307 punten, Ie prijs. Gemengd koor „Excelsior", Heukelum, afd. uitmuntendheid, 313 punten, 1 e prijs. Gemengd koor „Nieuw Leven", Nieu- werkerk a/d IJssel, afd. uitmuntendheid, 314 punten, Ie prijs. Gemengd koor „Excelsior", Zwijndrecht, Ie afdeling, 272 punten, 2e prijs. Gemengd koor „Apollo", Nieuwe Tonge, afd. Uitmuntendheid, 262 punten, 2e prijs. Gemengd koor „Vriendschap", Berken- woude, ere-afdeling, 336 punten, Ie prijs. Dameskoor „Sine Nomine", Boskoop, afd. Uitmuntendheid, 324 punten, Ie prijs. Dameskoor „Soli Deo Gloria", Ouder kerk a/d Amstel, Ie afdeling, 285 punten, 2e prijs. Gemengd koor Giethoorn, afd. Uitmun tendheid, 308 punten, Ie prijs. Gemengd koor „Zanglust", Pemis, 3e afdeling, 334 punten, Ie prijs. Gemengd koor „Zang en Vriendschap", Capelle a/d IJssel, Ie afdeling, 281 pun ten, 2e prijs. Chr. Gemengd Koor „Marcantat", Mar ken, Superieure afd., 369 punten, Ie prijs met lof van de jury. Ouderenkoor ,,Blij bejaard". De Lier, afd. Bejaarden, klasse B, 309 punten, Ie prijs. Dameskoor „D.I.O.", Koekange, Supe rieure afdeling, 314 punten, Ie prijs. Dameskoor „Vocalis", Den Haag, Ie afdeling, 287 punten, 2e prijs. Gemengd Koor „Vaya ConDios", Melis- sant, afd. Uitmuntendheid, 328 punten, Ie prijs. Gemengd koor ,,Zang en Vriendschap", Jisp, afd. Uitmuntendheid, 329 punten, Ie prijs. Gemengd koorAdvendo", Asperen, afd. Uitmuntendheid, 328 punten, Ie prijs. Dameskoor „Amor Musae", Made, Ere- afdeUng, 357 punten, Ie prijs. Gemengd koor ,,Smalstadts", Brouwers haven, ere-afdeling, 313 punten, Ie prijs. Gemengd koor Kunst naar kracht", Oosterwijk, ere-afdeling, 281 punten, 2e prijs. Gemengd kamerkoor „Mandragora", Helchteren (België), Ie afdeling, 382 pun ten, Ie prijs met lof van de jury. Gemengd koor „Excelsior", Dirksland. Deze Vereniging is ouder dan „Advendo' en bestaat 77 jaar. Heeft 1 lid dat 60 jaar op het koor zit (Mevr. Zoon).Is het oudste koor van Flakkee. Ere-afdeling, 335 pun ten, Ie prijs. Gemengd koor „Hallelujah", Genderen, ere-afdeling, 315 punten, Ie prijs. Mannenkoor „Ons Koor", Sommelsdijk, Ie afdeling, 329 punten, Ie prijs. No. 26 vervallen. Gem. koor „Tavenue", Dinteloord. Chr. Gemengd koorJubilate", Ooltgens plaat, afdeling Uitmuntendheid, 311 pun ten, Ie prijs. (Deze zustervereniging in haar nieuwe uniformen kreeg een bij zonder welkom). Chr. Gemengd koor „Deo Cantemus", Dinteloord, 4e afdeling, 329 punten, Ie prijs. STELLENDAM Op zaterdag 14 juni a.s. wordt door de financiële commissie van het open Herv. Jeugdwerk weer oud papier opgehaald. Wij beginnen om 8.30 uur op Molenkade en om 9.00 uur zowel in de Nieuweweg als Eendrachtsweg. Zet u uw oud papier tijdig gebundeld gereed? OUDDORP Wedvlucht vanuit C hartres d.d. 31 mei 1986. In concours 402 duiven. Gelost om 06.45 uur met veranderlijke wind. Comb. Kievit: 1,48,55; A. Melissant: 2, 5, 26, 42, 59, 60, 83; J. A. Willemse: 3, 54, 57, 73, 86; C. M. Grinwis: 4,14,19, 25, 31, 36,40,62,68,70,84,91, 92,95, 99; H. Grinwis: 6, 11, 12, 39, 52; K. C. Meijer: 7, 53, 61, 72, 74, 79, 80; H. Kleijn: 8,28,65,77; J. J. v. d. Berg: 9,13, 17, 49, 51, 67, 71, 96,101; L. Dorsman: '10, 27, 56; T. v. d. Bok: 15, 24, 30, 85; Comb. Cees Miep: 16, 34, 46, 47, 69, 75, 93, 100; Joh, Grinwis: 18, 35, 97; F. Mierop: 20, 33, 64, 90; G. van 't Geloof: 21, 37, 82, 94; K. Breen: 22, 76, 88; A. Klijn: 23, 43, 45, 66, 78; J. Kaptijn: 29, 32, 50, 87, 98; Annette Venneman: 38, 58,81; Comb. Pijl Verhage: 41,44,63, 89. ,,We waren realistisch genoeg te weten dat een eigen kerkgebouw voor onze ge meente niet haalbaar was", verklaarde dhr. Wielaard in zijn terugblik waarin hij herinnerde aan het aanvankelijk klein getal" van de gemeente. „Vier gezinnen en een jongeling" waren het die zich bijna 40 jaar geleden vrijmaakten naar art. 31 van de Dordtse Kerkorde dat zegt dat men Gode meer gehoorzaam zal zijn dan de mens. Het ledenbestand groeide tot 9 ge zinnen nadat ook de huisgemeente van ds. van Herwijnen zich aansloot. Dhr. Wielaard haalde herinneringen op aan de diverse locaties waarin men door de jaren heen bijeen was gekomen, een lokaaltje van de Joodse school met een muziekstandaard als preekstoel. Na 20 jaar kreeg men onderdak in de Bosse- school om vervolgens nog tien jaar in het Dienstencentrum bijeen te komen. Nu er tóch een kerkgebouw is verkregen, nu sprak dhr. Wielaard aar zijn diepe dankbaarheid en verwondering over uit, dankbaarheid jegens God van Wie men zich afhankelijk weet, dankbaar ook je gens hen die de hand aan de ploeg hebben geslagen. ,,Moge het niet alleen een plaats van samenkomst zijn, moge het zeker een plaats zijn waar het Woord centraal staat, een Huis des Gebeds waar de Sacra menten bediend worden en waar we ons onder de tucht van Gods Woord mogen stellen, zo hoopte dhr. Wielaard, be sluitend met de toepasselijke Ps. 28: „de Heere is onze kracht en ons schild. Op Hem vertrouwde mijn hart en wij werden geholpen. Daar om juicht mijn hart en loof ik Hem met mijn lied. De Heere is onze kracht een veste des heils is Hij voor Zijn Gezalfde. Verlos dan Uw volk en zegen Uw erfdeel. Weid hen en draag ons tot in eeuwig heid". Het werk was in blijmoedigheid uitge voerd, zo kon de voorz. van de kerkeraad dhr. Wittekoek verzekeren en hij deed dat vooral in de richting van de genodigden van wie meerderen er nauwelijks weet van konden hebben wat-, en hoe het zich allemaal heeft voltrokken. Daarin paste een beeld van de gestage groei van de gemeente, eens 4, nu 92 leden waaruit dhr. Wittekoek leerde dat de Heere Zijn kerk niet alleen heeft bewaard maar dat Hij die ook heeft vermeerderd. In 1983 durfde men voorzichtig te spre ken over een eigen kerkgebouw; toen nog het oog gericht op het gebouwtje van Jor- daan aan het Kerkepad; weth. Krijgsman had evenwel gewezen op de beschikbaar heid van de vroegere noodslachtplaats aan het Oostvoorgors, waar tenslotte de kerk, na een forse aanpak en uitbreiding, gekomen is. Dhr. Wittekoek herinnerde ook aan de financiële akties die in augustus 1984 van start was gegaan en ook die had de stoutste verwachtingen overtroffen, dankzij de of fervaardigheid van de eigen gemeente en die van de zusterkerken in den lande, waardoor de stand, inplaats van de hoog uit verwachte 30.000,nu al de 128.000,— heeft bereikt „We hebben de gemeenschap der hei ligen daarin bijzonder ervaren", zo zei dhr. Wittekoek waarin hij ook dacht aan de gestes van kerken als van Enschede Noord, Rozenburg en hetDrentse Exloër- mond dat door eigen opheffing de kansel, het doopvont en zelfs het naam bordje, plus nog eens 5.000,voor het orgel schonk. Terugziend op de enerverende periode die thans met de ingebruikname van de kerk was bekroond zag dhr. Wittekoek erop terug dat het werk werd gedaan in blijmoedigheid, ter ere van God Die de opdracht-, maar ook de mogelijkheden gaf. Het was sprekers wens dat de kerk zal mogen dienen tot versterking van het geloof en uitbouw van de gemeente. Nadat de bijeenkomst door orgelspel en zang was afgewisseld, werd gelegenheid gegeven tot het aanbieden van geluk wensen. Ds. G. J. Bruijn te Rozenburg deed dat als consulent en namens de Classis Hoog vliet. Ds. sprak in zijn gelukwens van de waarde een eigen kerkgebouw te hebben waarin de dienst kan worden vervuld die Het gereedgekomen kerkgebouw. de Heere Zelf heeft opgedragen; „wan neer dit gebouw aan zijn doel zal beant woorden zal het een huis van en voor God zijn waarin u kunt worden opgebouwd in uw geloof', zo legde hij de gemeente voor, haar wijzend op de inhoud van Ps. 127 waarin wordt verzekerd dat aan de zegen van de Heere alles gelegen is. Ds. riep de gemeente dan ook op om steeds die zegen te vragen. Zinspelend op het verleden van het gebouw, een slacht- plaats waar dieren a.h.w. werden ge- off'erd, eindigde ds. de Bruine tot de ge meente: „moge u hier uw leven stellen tot een Hem welgevallig off"er". Namens de gemeente was het weth. L. C. Kievit die een gelukwens overbracht. Dhr. Kievit complimenteerde de gemeente ook met de vorm van het gebouw, niet meer massaal en dominerend, zoals dat aan vankelijk van kerken werd verlangd-, maar eigentijds en geheel passend in de omgeving. Mevr. Buth-ter Laan bood namens de gemeente de kerkeraad een oude Staten bijbel aan. Ze deed dat in de van haar zo bekende en gewaardeerde dichtvorm waar naar ieder met grote belangstelling luis terde. ,,Zo moet de kerk, wil ze hier voort, Gegrond staan op Gods Heilig Woord", waren de woorden waarmee ze aan de heer Wittekoek de kanselbijbel overhan digde, verwonderd als ook zij was over de groei die de gemeente vooral de laatste jaren heeft mogen beleven: „dat groepje mensen, die kleine kerk...., het is Gods werk". Dhr. Wielaard die, met het bevestigen van het naambord de officiële opening verrichtte. Dé jeugd van de gemeente werd met haar zang bij de opening betrokken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5