J4^A}<^ Den Hertog koopt enorme lap industriegrond voor vestiging nieuwe fabrielc in iVleiissant Politieberichten De mooiste gift, uw bloed A.s. zaterdag brandweer-jeugddag in Middelharnis Bejaardenreis 1986 Plaatselijk nieuws Goedereede Middelharnis Dirksland Goedereede flamiSienui^ Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten I.A.S.-erl(enning voor slagers Euro Discount wellicht in dorpskom Oude Tonge 58e Jaargang No. 5503 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek, no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Voor de vestiging van een geheel nieuwe fabriek op het Industrieterrein „Ruygenhil" te Melissant is Den Hertog diepvriesspecialiteiten te Dirks- land bereid van de gemeente maar liefst 22.000 m industriegrond te kopen...! Nog in de juni-vergadering zal de gemeenteraad een voorstel daartoe worden voorgelegd en 't moet haast zo zijn dat er een gejuich in de raadzaal zal opgaan; aan renteverlies heeft het al jaren braak liggende Industrieterrein al kapitalen gekost en daar zal met de verkoop in één klap een eind worden gemaakt Den Hertog es. waren evenwel zakelijk genoeg om af te dingen op de oorspronkelüke prijs die de gemeente vroeg. De nieuwe fabriek zal al volgend jaar september operationeel moeten zijn, 6000 m* groot, met een bouw- en inrichtingsprys van 5 miljoen...! er geen ondernemingsraad aanwezig is. „We hebben een uitstekend arbeidskli maat en ons personeel is even uitstekend Voor hij dit grote nieuws aan de ver zamelde streekpers meedeelde beleed Willem den Hertog dat niet hij-, maar Hij het is Die het bedrijf tot deze ongedachte hoogte heeft gebracht Duidelijk wordt de zegen op het werk ervaren en dhr. den Hertog, zowel als zijn mede-directeuren kennen de waarschuwing niette zijn als de in de Bijbel besproken rijke dwaas, de materialist die de afhankelijkheid van God nooit zou erkennen. Een nieuwe, gigantische fabriek dus voor den Hertog waarvan wordt beleden dat de bouwlieden vergeefs daaraan zullen werken zo Hij dat huis niet bouwt... De nieuwe fabriek die nu in Melissant zal worden gebouwd was al ingepast in de ruimte die den Hertog op zijn huidige plaats van vestiging nog beschikbaar had. Tot veertien dagen geleden leek daar niets meer tussen te komen totdat burg. Oversier dhr. den Hertog porteerde voor vestiging in Melissant, tenslotte óók een deel van Dirksland. Er werd van de zijde van het bedrijf positief op ingehaakt en waimeer de raad er volgende week donder dag mee instemt zal de koop gesloten worden. Den Hertog Holding die op z'n bestaande stek werkelijk helemaal uit de jas is gegroeid zal zich in Melissant verder kunnen ontplooien en de tijd van improvi satie en gewoeker metbeschikbare ruimte zoals dat nu moet worden gepleegd, achter zich kunnen laten. Voor de negentig werknemers heeft de verplaatsing van een deel van het bedrijf de produktie van ijs, baveroises, gebak en koek geen andere consequenties dan dat ze naar een ander dorp zullen worden vervoerd; gelukkig voor hen is den Hertog niet ingegaan op aanbiedingen die er ook waren voor vestiging in „het midden des lands", waar daarenboven de industrie grond nog goedkoper was dan aanvanke lijk in Dirksland gevraagd. De keus voor Melissant typeert daarom de goede perso neelsverhouding die biimen het bedrijf is gegroeid, zelfs (of misschien juist omdat) De brandweer van Middelharnis zal, in het kader van het 35-jarig bestaan a.s. zaterdag een Brand weer-jeugddag organiseren, voor deelname waaraan zich een 8-tal flakkeese basisscholen hebben aan gemeld. Ook voor dat deel van de flakkeese jeugd dat niet aktief bij deze dag betrokken is is de 's mid dags om half 3 in de aula van de LTS te houden „Spuit 'er es uit show" gratis toegankelyk. De jeugd is er zonder onderscheid welkom! Zaterdagmorgen zullen er vanaf 9 uur met de deelnemende scholieren allerlei brandweerspelletjes worden gespeeld, 's middags van 1 tot half 3 volgt het natte gedeelte van de dag waarin de jeugd de slang zal kunnen hanteren. Na half 3 wordt de enerzijds komische-, maar ander zijds ook leerzame show ,,Baas boven baas" vertoond. De show draagt een dui delijk brandpreventief karakter. Op 6 september zal de brandweer Mid delharnis Landskampioen 2e klasse de landskampioenschappen klasse I en III organiseren en dat belooft een groot eve nement te worden, zoals er in de 35-jarige geschiedenis van het korps wel meerdere zijn geweest, zoals in 1976 met het 25- jarig bestaan toen ook een landelijke wed strijd werd georganiseerd. In een wei- verzorgd archief staan de gebeurtenissen, hoogte en dieptepunten, keurig gerang- schUct Zo'n hoogtepunt was ongetwijfeld de viering van het zilveren jubileum ter ge- legenheid waarvan één avond de bekende 3 O's (van Onwetendheid, Onvoorzichtig heid en Onverschilligheid) werden ver- gemotiveerd!" zo verzekert dhr. den Her tog. Hier en daar proeft hij wat misgunning en er zijn al roddels geweest dat het het bedrijf niet meer goed ging. De bouw van de nieuwe fabriek gaat het tegendeel be wijzen. De fabriek moet er zelfs ten spoe digste komen omdat op de huidige lokatie niet meer aan de enorme vraag kan wor den voldaan, ondanks alle improvisatie en het regelmatige overwerk. Er wordt niet gerekend op Melissantse weerstand, te meer omdat de fabriek stil en milieuvrien delijk zal zijn. Er zal ook een geluidswal worden opgetrokken zodat de omgeving van de aanwezigheid van de fabriek geen enkele hinder zal ondervinden, terwijl er meerderen uit de Melissantse bevolking aan het werk zullen kunnen worden ge holpen. Verwacht wordt dat in de nabije toekomst 25 personen extra zullen kunnen worden aangetrokken. ,,We zijn de periode van wildgroei voor bij; er ligt nu een duidelijke structuur", wordt van de zijde van den Hertog ver zekerd. Daa;' s past de bouw van de nieuwe fabriek; de bestendiging en uit bouw van de nieuwe snackfabriek te Dirks land wat ook 3,5 miljoen kostte en daarin passen de plarmen met de bestaande ijs fabriek te Dirksland.... Dat wordt een ,,zeer exclusieve diep vriessupermarkt" zoals er in de verre om geving geen te vinden is. Met de aan passing van de fabriek zal ook een bedrag van 6 ton gemoeid zijn. Het betekent dat de huidige winkel aan de Westhavendijk dan zal verdwijnen om in de diepvries supermarkt te worden opgenomen. De daar te creëeren supermarkt krijgt wel 20 maal de grootte van de bestaande winkel en den Hertog wil zelfs regionaal klanten gaan trekken voor deze unieke opzet, waarin voor de kinderen die met hun winkelende ouders meekomen zelfs aan een kinder dierenpark wordt gedacht.... anderd in Opdrinken, Opeten en Op lepelen. Waarmee zeker niet de indruk gewekt mag worden dat de brandweer zich daar overwegend mee zou bezig houden, getuige de vele aktiefoto's en brandver slagen die de aangelegde plakboeken vul len. Een van die dieptepunten uit het korps- bestaan was het overlijden in november 1980 van oud-commandant G. A. de Koning (76) in brandweerkring een bij zonder gewaardeerd en geliefd man. Bladerend in het archief troffen we d.d. 1976 een brief van een notoir oud-Middel- hamisser waarvan de lovende inhoud ko ren op de molen van de Middelhamissers moet zijn geweest. De briefschrijver uitte zijn instemming met het feit dat het toen niet en nog steeds niet gekomen is tot een samenvoeging met andere koipsen: ....,,'t Valt me overigens op dat er nog steeds sprake is van „brandweer Middel hamis". „Ik dacht dat jullie om het korps van Sommelsdijk op wat beter niveau te brengen met Sommelsdijk waren samen gevoegd...." Het Instituut voor Ambachtelijke Sla- gersprodukten heeft gisteren zilveren er kenningen aan twee eilandelijke slagers uitgereikt, tw. aan: Centrum Slagerg BV te Ouddorp voor de produkten: Boerenleverworst en gebraden gehakt; en een aan: Buth BV te Ooltgens- plaat voor haar gekookte worst, lever worst en gebraden gehakt OUDDORP Hierbij nodigen wij u uit om op D.V. maandag 16 juni 's avonds om half acht bijeen te komen. Wij verwachten u in het verenigingsgebouw „Dorpstienden' Als u geen vervoer heeft kunt u dit laten weten bij: dhr. J. van Poortvliet, tel. 01878-2101. - Overdracht viskotters Op zaterdag 7 juni jl. vond de overdracht plaats van de viskotters SL-6 „Dina Cor nelia" en de SL-42 „Hendrika Cornelia". De kotters zijn gebouwd bij de machine fabriek Padmos te Stellendam in opdracht van de gebrs. J. P. en C. Brinkman uit Stellendam. Nadere gegevens omtrent deze vaartuigen: Lengte 25 meter Breedte 6.40 meter Vermogen 300 pk Motor Mitsubishi - Nieuwe brandweerauto Ouddorp In de laatstgehouden raadsvergadering is een krediet van/275.000,beschikbaar gesteld ten behoeve van de aanschaf van een nieuwe brandweerauto voor de blus- eenheid Ouddorp. De auto zal geleverd worden door de fa. Doeschot-Rosenbauer b.v. te Hippolytus- hoef - Energiebeperkende maatregelen „De Vliedberg" Rond en in het verzorgingstehuis ,,De Vliedberg" te Ouddorp worden de nodige energiebeperkende maatregelen genomen. Zo wordt de verwarmingsinstallatie daar toe voorzien van speciale apparatuur, terwijl deze wordt aangesloten op het aardgasnet. De bejaardenwoningen wor den voorzien van nieuwe daken, terwijl ook dubbele beglazing is aangebracht - Extra contingent premie-woningen Aan deze gemeente wordt voor 1986 een extra contingent premie-woningen toege wezen van 8 premie A- en 3 premie B- woningen. Deze woningen zullen ge bouwd worden op Stellendam in plan Westhoek. Een nagekomen raadsvoorstel voor de vergadering van a.s. donderdagavond luiui de waarschijnlijkheid in dat Euro Dis count, waarvan het pand op Tweede Pink sterdag tot de grond toe afbrandde, waar schijnlijk niet wordt herbouwd op dezelfde plaats-, maar in de dorpskom, aan de Oost Achterweg waar nu de schuren van Van Vugt staan. In de toelichting aan de raad wordt gezegd dat de directie van het bedrijf na een zorgvuldige belangenafweging de voorkeur heeft uitgesproken voor de vesti ging van een nieuw bedrijfin de dorpskern. Een en ander zou geheel corresponderen met het dorpsvemieuwingsplan Oude Tonge. ^ooisfer,^. Onder dit motto zullen er in de komende week weer een aantal bloedplasma-avon- den worden gehouden. Bent u goed gezond en tussen de leeftijd van 18 en 65 jaar, meldt u dan aan als bloeddonor. Door de steeds toenemende vraag naar menselijk bloed, doet het Ned. Rode Kruis een dringend beroep op u, om u ook beschikbaar te stellen als DONOR. U kunt zich hiervoor aarmielden op on derstaande plaatsen; tussen 18.30 en 20.30 uur. Woensdag 11 juni in: Ooltgensplaat: Verenigingsgebouw „'t Centrum", van Weelstraat 10. Oude Tonge: Verenigingsgebouw „Grutterswei" Emmastraat 28. Vrydag 13 juni in: Stellendam: Verenigingsgebouw „'t Haegse Huus", Haagsestraat 2; Melis sant: Verenigingsgebouw „Melishof', Binnenweg 59 Woensdag 18 juni in: Nieuwe Tonge: Verenigingsgebouw „Ons Dorpshuis", Korteweegje 16 Attentie: Aan alle donors welke reeds een oproep hebben ontvangen houdt u stipt aan de aan u opgegeven tijd, dit voorkomt wachten voor u en uw mede bloed-gevers. De start van de havenloop met zo'n twintig deelnerhers. Terwijl de voorsten al startten staan de anderen in ruste; het startpistool weigerde waarom op het stemgeluid van dhr. Verhage werd gestart en kennelijk droeg dat niet tot achterin. De Middelhamisse Havendag die vorige week zaterdag zou worden gehouden is door de slechte weers omstandigheden afgelast. De organiserende Stichting Evenementen besloot daartoe toen het uit de loodgrijze lucht pijpestelen bleef regenen en de vooruitzichten voor het vervolg van de dag weinig gunstiger waren; bovendien stond er een koude stormachtige wind. Voor het poterbal was er al 16 mud poters gekookt, 5 50 kg. spek gebakken en vele potten sauzen klaargemaakt; de poters zijn tot varkensvoer verworden; de overige ingrediënten hebben een betere bestemming dan die gekregen. Van de 11 oude schepen die zouden komen hebben er maar 2 de tocht naar Middelhamis gemaakt Het enige dat nog doorgang vond was de havenloop, een wedstrijd over 15 km.die werd gewoimen door Wim Hoek uit Scheveningen. Tweede werd Peter Wielaard, op 30 april de winnaar van de omloop van Middelhamis. Het is de bedoeling om op zaterdag 23 augustus de dan in Middelhamis (op een gedeelte van het V Industrieterrein) te houden autocross wat „aan te kleden" ter compensatie van het gemis van de Havendag y waarvan ieder zich veel had voorgesteld. Op de avond van die dag zal ook het vuurwerk worden afgestoken dat I nu in de dozen is gebleven. - Op heterdaad betrapt In de vroege nachtelijke uren van 5 juni j.l. constateerde de heer Wijnhoff dat er werd ingebroken in zijn meubelzaak. Samen met J. Camphens toog hij op onderzoek uit. In zijn winkel trof hij de dader aan, een inwoner uit Rotterdam, gen. R. S. Deze man bleek met zijn auto naar het pand van de winkelier te zijn gereden. Door beide peresonen werd de verdachte aangehou den en overgegeven aan de politie. De aangehouden verdachte bleek al meerdere malen met de politie in aanraking te zijn geweest Door het kordate optreden van de twee mannen werd in ieder geval voorkomen dat de verdachte iets uit de zaak kon meenemen. - Inbraak in vrachtwagens In eerder gepubliceerde berichten werd gemeld dat er nogal wat inbraken waren vanuit vrachtwagens. Het onderzoek dat naar aanleiding van die vervelende in braken werd ingesteld, leidde naar het Westland. Door de politie in Waddinx- veen werd een inwoner van Monster aan gehouden, die o.a. bekende ook in onze omgeving aktief te zijn geweest. Zo be kende hij de inbraak in vier vrachtwagens in Middelhamis, 4 vrachtwagens in Nieu we Tonge, 1 vrachtwagen in Melissant en drie vrachtwagens in Dirksland. Het is nog niet bekend of er nog goederen, die bij de diefstallen werden ontvreemd, zullen terugkomen. Mocht dat wel het geval zijn dan krijgen de benadeelden daar later bericht van. - Aanrijding met gewonden Op 8 juni j.l. vond er (weer) een aanrij ding plaats op de kruising Molendijk - P. 47 te Nieuwe Tonge. Een inwoner uit M., D. v. E. reed met zijn auto vanaf de Molendijk de Provincialeweg op. Hij zag kennelijk niet dat hem een auto over die weg genaderd was. Die auto werda be stuurd door D. W. Z. uit H.I.A. Op de kruising ontstond een aanrijding waarbij in totaal vier gewonden vielen. Voor ver dere behandeling werden zij overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. De auto van v. E. was geheel vernield, de andere auto werd zwaar beschadigd. Op 6 juni j.l. vond op de Rottenburgseweg een aanrijding plaats tussen twee pers. wagens, resp. bestuurd door C. M. uit Melissanten L. R. uit Middelhamis. Eerst genoemde bestuurder reed over de Rotten burgseweg en wilde linksaf de Vermeer straat inrijden. Hij bemerkte kennelijk niet dat uit tegengestelde richting de andere auto genaderd was. Er ontstond een aan rijding waarbij beide wagens zwaar be schadigd werden. De eerstgenoemde be stuurder werd daarbij zodanig gewond dat hij werd doorverwezen naar het zieken huis. - Diefstal mini draaiorgel Door C. J. R. uit Middelhamis werd aan gifte gedaan van diefstal van een mini draaiorgel. Dat muziekinstnmient stond opgeslagen in een loods aan het Kerke pad. In de nacht van 6 op 7 juni werd het instrument ontvreemd. Het werd van het wagentje geschroefd waarop het gemon teerd was. Al met al een aanzienlijke schadepost voor de benadeelde. - Poging inbraak Een inwoner van de gemeente Dirksland deed aangifte van poging tot diefstal in zijn woning. Men heeft tijdens afwezigheid van de bewoners getracht de scharnieren uit de pennen van de achterdeur en het keukenraam te verwijderen. Een aantal beeldjes, die in het raamkozijn van het keukenraam stonden, zijn naar binnen gevallen. Het is niet uitgesloten dat de verdachten zijn geschrokken van een her dershond die zich in de woning bevond. - Onder invloed achter het stuur Een inwoner van Dirksland werd in de nacht van 7 juni j.l. aangehouden omdat hij onder invloed van alc. dranken met zijn auto was gaan rijden. Na de gebruikelijke blaasproef werd van hem een bloedproef afgenomen en kreeg hij een rijverbod van 8 uur. Aanrijding Op de kruising Geldersedijk-Polders- weegje te Dirksland vond een aanrijding plaats op 7 juni j.l. De bestuurster van een pers. auto, M. C. P. S. uit O.T. reed met haar auto vanaf het Poldersweegje linksaf de Geldersedijk op en verleende daarbij geen vrije doorgang aan de bestuurder van een pers. auto, H. W. uit H. Op de kruising ontstond daardoor een aanrijding waarbij beide voertuigen aanzienlijk be schadigd werden. - Aanrijdingen Op 3 juni raakte op de hoofdrijbaan van de Brouwersdam een personenauto in de slip en kwam tot stilstand in de berm. Op de rijbaan lag op het moment van de slippartij veel water. De auto moest worden weg- getakeld. Op 7 juni vonden drie aanrijdingen op één dag plaats. De eerste vond plaats op de splitsing Broekweg-Stationsweg in Ouddorp, tus sen twee personenauto's. Beide auto's werden behoorlijk beschadigd. Eén van de bestuurders bleek alcohol gedronken te hebben. Na twee blaastesten bleek de hoeveelheid mee te vallen en hoefde er geen bloedproef te worden genomen. De tweede aanrijding vond plaats op de kruising Azaleastraat-Henri Dimantstraat in Stellendam tussen een bromfietser en een personenauto. De 16-jarige bestuur ster gaf geen voorrang. Zij raakte licht gewond. De derde aanrijding vond plaats op de spUtsing Rijksweg-Provincialeweg in Stel lendam. Daar merkte een automobiUst te laat op dat zijn voorganger voor de split sing afremde. Het gevolg was, dat hij op diens achterkant botste. - Diefstal Vanaf een bootje in de haven van Goede- reede-Havenhoofd werd in de nacht van 31 mei op 1 juni een buitenboordmotor ontvreemd. - Onder invloed Op zaterdag 31 mei reed een 23-jarige inwoner van Stellendam met een per sonenauto tegen de vangrail langs de Provincialeweg tussen Goedereede en Stellendam. Een klapband was de oor zaak daarvan. Een blaasproef wees uit, dat de bestuurder teveel gedronken had. Hij moest een bloedproef ondergaan. <Tyiii*"* OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder, Geldermalsen. DIRKSLAND - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. B. v. d. Heiden, Woerden. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria, Waarden burg. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur ds. J. W. Verwey, Ridderkerk, bediening H.D. OOLTGENSPLAAT- woensdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck, Rotterdam- Zuidwijk. V^<^V^^t^V^%<^W^1<^M.^V.^^t^V^M.Ö>11.^<^»V^<^%V^V^V^^<^^<^V^V^Tt^.ii Voor topkvralitell. goede service en voordelige prijzen: FOTO FILM-REPORTAGE VIDEO COMPUTER WeitsXraat 35 Molenweg 4 Ooddorp Telefoon 018731612 en 2120 FIIÏMl Renesse Prinnhop - Hogefoom t72 Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1