li^[--ifn Politieberichten Reconstructie Ring Ouddorp lang niet meer zelcer Nog geen strandje-, maar wel een mooie nieuwe gymzaal voor de Stadse jeugd Opening nieuw icerkgebouw Geref. Kerl( Vrijgemaal(t PvdA-raadslid mevr. Mouw neemt ontslag Middelhamis Goedereede Bejaardenreisje C.V.B. Vereniging v. Varlcenstiouders „De Zuid-Holiandse Eiianden" Verdronken voor de kust Raad Goedereede: Instemming met de komst van 6 nieuwe winkels Oud-S ommelsdijker bankdirecteur Nieuw blusvoertuig voor Ouddorp NCRV-radio in Sommelsdijk Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Beetje ouderwets Op tijd wakker worden! Akkoord met winkelpassage ^yi'inu^if Grote instemming 58e Jaargang No. 5501 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief MIDDELHARNIS Reeds in 1983 praatte men erover. De leden van de Geref. Kerk (Vrijgemaakt) waren er op uit een eigen kerkgebouw te betrekken. Tot op heden kwam men bijeen in het „Dienstencentrum" aan de Doetin- chemsestraat te Middelhamis. Een voor dit doel uitstekend gebouw, maar voor verschillende activiteiten (zoals door-de- weekse bijeenkomsten) minder beschik baar. In het najaar van 1983 werden ver schillende alternatieven overwogen. Be gin 1985 werd uiteindelijk overgegaan tot de aankoop van de voormalige nood- slachtplaats aan de Oost Voorgors te Middelhamis. Uitbreiding en grondige herinrichting waren noodzakelijk. De (ge deeltelijke) nieuwbouw kwam tot stand door aannemer Kanters. Het aftimmeren, schilderwerk en verdere kleine" werk zaamheden werden door de eigen ge meenteleden op de vrije zaterdagen ver richt Deze werkzaamheden zijn nu vol tooid. De Geref Kerk (Vrijgemaakt) te Middel hamis vaak ten onrechte aangeduid als artikel-31-kerk vormt op dit eiland een kleine gemeenschap. Zij telt iets meer dan 90 leden die over het hele eiland verspreid wonen. Wel is zij een sterk groeiende gemeente. In de tijd dat over kerkbouw wordt gesproken vond een toename plaats met meer dan 20 leden. Het nieuwe kerkgebouw zal op zaterdag 7 juni officieel geopend worden. Zater dagochtend is er een bijeenkomst van de gemeente en genodigden, 's middags is er van 14.00 tot 15.00 uur OPEN HUIS. Alle omwonenden en ieder die zich bij dit kerkelijke gebeuren betrokken voelt wordt dan in de gelegenheid gesteld het kerk gebouw te bezichtigen. MIDDELHARNIS Het PvdA-raadslid mevr. J. M. P. Mouw- Koole heeft te ketinen gegeven haar raads lidmaatschap en vertegenwoordiging in diverse commissies en instellingen te wil len beëindigen. Een en ander om persoon lijke redenen. Haar opvolger zal worden dhr. H. J. van Heemst; in de raadsvergadering van a.s. donderdag zullen zijn geloofsbrieven wor den onderzocht zodat hij wellicht in de juli-vergadering als raadslid zal worden geïnstalleerd. - Onverlichte containers Het komt regelmatig voor dat bij verbou wingen etc. een container wordt gebmikt voor de afvoer van afvalmaterialen. Veel al staan die containers op straat. Voor andere weggebruikers kunnen deze con tainers gevaarlijk zijn als die niet zodanig geplaatst worden dat anderen ze vroeg tijdig kunnen opmerken. Te denken valt daarbij aan het plaatsen onder een lan- taampaal die in de nachtelijke uren blijft branden. Mochten er ongevallen mee ge beuren dan blijft men daarvoor verant woordelijk, zeker als het voorwerp zo danig wordt neergezet dat anderen de container niet of nauwelijks kan op merken. - Valse melding In de nacht van 1 juni werd een melding ontvangen van een vechtpartij op het Zandpad te Middelhamis. Er zou ook met messen zijn gestoken. Bij onderzoek bleek de melding vals te zijn. Het gevolg was o.a. datde ziekenauto was gealarmeerd en onverrichterzake kon temgkeren. Wie dergelijke dingen doet realiseerd zich ken nelijk niet wat de gevolgen kunnen zijn. - Diefstal helm Door een inwoner van Dirksland werd aangifte gedaan van diefstal van een mo torhelm. De helm werd ontvreemd op het parkeerterrein nabij het postkantoor te Middelhamis. De diefstal moet zijn ge pleegd op31 meij.l. omstreeks 16.00 uur. - Inbraak De afgelopen week werd de kantine van de tennisvereniging te Stellendam wederom ^oor onbevoegden bezocht. Ook dit maal ging men niet naar binnen via de toegangs deur maar werd een raampje opengewrikt. Gelet op de vorige inbraken was er dit keer niets meer te halen. - Illegale recreatie Het afgelopen weekend werden weer 5 kampeerders béKeura aaar zij na zons ondergang nog met een kampeermiddel op de Brouwersdam verbleven en daar de nacht door wilden brengen. - Gevonden fiets Een in Goedereede gevonden fiets kon aan de Ouddorpse eigenaar worden terug gegeven, daar deze aangifte had gedaan van vermissing van zijn fiets. - Verkeerscontrole trailers Zaterdag 31 mei werd op de Brouwers- dam een gerichte verkeerscontrole ge houden op trailers met daarop sport- MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Opstapplaatsen 11 juni: 7.30 uur: Kantongerecht. 7.30 uur: Muziektent Middelhamis. 7.35 uur. hoek Prinsesselaan-Dorpsweg 7.35 uur: halte Samaritaan. 7.35 uur: Dienstencentmm. 7.50 uur: busstation Oude Tonge. Zomerexcursie op a.s. dinsdag 10 juni naar Schiphol, Amsterdamse grachten (rondvaart) en het Binnen- en Buiten museum van de Zuiderzee te Enkhuizen. Dames en heren die geen lid zijn kunnen voor deelname zich telefonisch opgeven bij SJHoefman, Oosterweg 6Ouddorp. Tel. 01878 - 1261. Opgave tot uiterlijk a.s. donderdagmorgen, vóór 9 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij! Haast U! Voor de kust van Goeree is zondag middag een opvarende van een Engels jacht verdronken. De man was overboord geraakt toen hij zeeziek langs de railing stond en die het begaf Het jacht was die ochtend uit de haven van Stellen- dam vertrokken. Reddingsboten en een helicopter hebben langdurig, maar ver- geefs, naar het slachtoffer gezocht. MIDDELHARNIS Beroep aangenomen - Ds. L. Quist, Herv. predikant alhier heeft het beroep aangenomen naar de Herv. Gem. van Bmchem, Kerkwijk en Del wijnen. vissersbootjes. 13 bestuurders kregen een proces-verbaal voor o.m. te zwaar be laden trailer, geen hulpkoppeling, geen inlegvel bij het kentekenbewijs en geen goede verlichting. Gebleken is, dat veel trailers (aanhangwagens) veel te zwaar zijn om door een personenauto te worden getrokken. Tevens werd een proces-ver baal o*' wl.1?clkt ^/'""^r hf>i_ inKp^it VaVKp' van een illegale zender en een seinpistool. De rijkspolitie is van plan om dergelijke controle's te herhalen. - Joy-riding Afgelopen zaterdag werd een auto van dhr. Z. uit Ouddorp uit de garage naast zijn woning gehaald. Hierna werd een ritje met de auto gemaakt en bracht men de auto weer netjes" in de garage terug. Helemaal netjes ging het echter niet want men verkeek zich op de breedte van de auto en reed daarbij tegen de garagemuur aan. Schade 3.000,— Op het aanvankelijk voornemen de Ring van Ouddorp te reconstrueren moet na donderdagavond heei wat afgedongen worden. De toen vergade rende gemeenteraad was aanzienlijk minder enthousiast nu de Onderne mersvereniging heeft laten weten dat niet gerekend kan worden op de 100.000,die de belanghebbende ondernemers werden verondersteld bij te dragen. De Ondernemersvereniging wil niet verder gaan dan een kwart van dat bedrag, 25.000,waarmee de hele operatie, waarmee een bedrag van 255.000,gemoeid zal zijn, een onvoldoende flnanciële basis heeft gekregen. Het College trok daamit de consequentie het reconstmctieplan dan maar niet in uitvoering te nemen en het krediet van de meerjarenbegroting 1986 af te voeren. De raad vond dat evenwel een te overhaaste stap en besloot het krediet te handhaven om voor de ondernemers ,,de deur nog open te houden", zij het niet meer voor lang. De suggestie om nog eens met de onder nemers aan tafel te gaan zitten werd in geleid door dhr. van Oosterom (CDA). Eerlijk gezegd kon hij wel wat met de ondernemers meedenken, „want", vroeg hij het College af: „is het eigenlijk niet veel wat de gemeente van hen vraagt?" Hij becijferde dat van de benodigde 255.000,—een portie van/115.500,— mag worden geschreven op rekening van een wat te vervroegen onderhoud. Het overige deel, 139.500,— komt op rekening van de te plegen reconstractie waarom dhr. van Oosterom zich afvroeg of het niet wat ver gaat de Ondernemers dan een ton te vragen: „dat kun je toch niet maken?" vond hij.... Dhr. F. Grinwis (Gemeentebelang) zette de suggestie van dhr. van Oosterom om nog eens met de ondernemers te over leggen graag kracht bij omdat hij geloofde dat de financiële kant niet tot op de bodem is uitgeput. Hij vond het wel degelijk belangrijk dat de Ring wordt opgeknapt omdat een grotere aantrekkelijkheid zo wel in het belang van de ondernemers als van de consument zal zijn. Uit een ander vaatje dan dhr, van Ooste rom had getapt tapte vervolgens de PvdA fractie. Uit die fractie dacht dhr. van Dongen dat de Ondernemers voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. Overigens vond hij ook dat het college voorstel nu beter teraggenomen kon wor den om de ondernemers gelegenheid te geven alsnog van de redelijkheid van de argumenten van de gemeente overtuigd te raken. Door dhr. Noorthoek(SGP) en dhr. van Gurp werd gewezen op het gebrek aan onderlinge overeenstemming bij de onder nemers, de een ziet wel voordelen in de reconstmctie terwijl de ander er niets van wil weten. „Nog een keer overleggen met de ondernemers en dan over enkele maan den beslissen of de reconstmctie óp of van de baan gaat", vond dhr. van Gurp. Wethouder Visser bevestigde dat in het onderhandelen de verschillende opstel ling van de ondernemers een grote moei lijkheid is: „de ondernemers kunnen zelf niet tot elkaar komen en wij zitten daar dan tussen", zo illustreerde hij. Hij vond met de overige Collegeleden dat er maar geen moeilijkheden meer moeten worden gezocht en dat de Ring voorlopig maar zo moet blijven: ,,we kunnen toch ook niet zeggen dat de Ring er slecht bij ligt, wat ouderwets misschien maar dat hoort ook enigszins bij Ouddoip", vond hij. Om tegemoet te komen aan de kennelijke wens van de Raad stelde weth. Visser er zich niet tegen teweer het bedrag op de meer jarenbegroting te laten staan teneinde de deur voor de ondernemers open te houden. De raadsvoorz. burg. van Velzen be vestigde de moeilijkheid om met de onder nemers te praten: ,,....er is geen eens luidende mening, maar een enorme ver deeldheid in eigen huis", zo gaf hij de stemming weer. Het was mevr. Hoogenraad-v. d. Mark (PvdA) die de Ondernemers van Ouddorp opriep nu eens op tijd wakker te worden. Hadden ze ook de weekmarkt niet naar Goeree laten gaan terwijl ze die nu best zouden willen hebben....? Ook in de tweede gespreksronde werd de bereidheid nog eens met de Ondernemers te praten weergegeven, met name door de heren den Hollander en van Dongen, waarop dhr. P. Grinwis (zelf ondememer) verzekerde dat het terecht is dat de onder nemers worden opgeroepen op tijd wakker te zijn. Tenslotte werd vastgesteld in te gaan op de uitnodiging van de Ondememers nog eens met hen te overleggen en in af wachting van enig resultaat daarvan het krediet op de meerjarenbegroting te hand haven. De raad had geen moeite met het nemen van een voorbereidingsbesluit tb.v. de vestiging van 6 winkels in het pand Sta tionsweg 3, het voormalige Verenigings gebouw. Het was ook met het oog op de stellig moderne outfit van deze winkel passage dat de raad prijs stelt op een reconstmctie van de Ring. Geen enkele bedenking overigens tegen de komst van ten hoogste 6 nieuwe winkels, te meer omdat de ondememer heeft ver klaard te zoeken naar branches die in Ouddorp nog niet-, of slechts zwak ver tegenwoordigd zijn. Wel heeft de Ondememers ver. verklaard zorg te hebben over de komst van de winkels maar de raad bleek die zorg niet te delen. Eerder vindt men dat er van de nieuwe zaken een impuls voor het winkel- centmm in zijn totaliteit kan uitgaan. „Droef te moede", het is een uit drukking die in de verslaggeving nog maar weinig wordt gebezigd, maar vorige week was die sterk van toepassing op de stemming van de Stadse jeugd. Het ontbreekt haar aan een zwemgelegenheid en in de krant van j.l. vrijdag stond een op roep om de flnanciële middelen voor de aanleg van een strandje. Een groot deel van die Stadse jeugd liep zaterdagmiddag toch weer op de toppen van vreugd toen wel iswaar niet een strandje maar dan toch een prachtige gymzaal in gebruik kon worden genomen. Zo lang de zon hen niet naar 't water lokt is dat een pleister op hun won den...! De bij de feestelijke opening betrokken jeugd van beide scholen was zó ent housiast om binnen-, en na gegeven de monstratie bij de beloofde tractatie te komen dat onderwijzer dhr. Brinkman hen moest waarschuwen de deur er niet uit te lopen! Buiten had zich het openingscere monieel voltrokken. Weth. L. C. Kievit (van Onderwijs en Sportzaken) nam daar de sleutel in ontvangst van twee kleu tertjes, de jongsten van de Openbare school ,,de Molenvliet" en van de Chr. „Albert Schweitzerschool", resp. Ronald van Biert en Come Saarloos. Ze droegen de sleutel aan, verpakt in een hele grote sleutel waamit de originele tevoorschijn kwam. De wethouder kreeg trouwens nog meer voor zijn inspanningen, n.l. een prachtige collage, gemaakt door de groe pen 1 t/m 3 van de Molenvliet", hem aangeboden door Daniël Mijnders en Ma rieke Meiaard. Daarenboven zorgde de schooljeugd voor een demonstratie die door ouders en genodigden graag werd bekeken; de blijdschap met de nieuwe zaal straalde er af...! Gelukkige partij was deze middag ook de Gymnastiekver. ,,Doto" die deze dag zijn 40-jarig bestaansjubileum vierde en de nieuwe zaal misschien als een prachtig verjaarscadeau heeft ervaren. Ér werd door „Doto" (door oefening tot ontwikke ling) een demonstratie gegeven en in de oude zaal, bij de o.l. school zou dat nauwelijks mogelijk zijn geweest. ,,Dat was al vol wanneer er 25 mensen in waren zodat de nieuwe zaal geen overbodige luxe is!" gaf weth. Kievit graag toe in zijn openingsspeech. Daarin zag hij ook terug op de problemen die er waren geweest om in Den Haag de vergunning los te krijgen maar tenslotte was er toch de triomf geweest en werd met plaatselijke Vereni gingen en scholen overeengekomen dat niet ,,'t Trefpunt" zou worden aangepast maar dat er een heel nieuwe zaal zou komen aan de Aleyd van Puttenstraat, een copie van de zaal in Nieuwe Tonge, alleen uitgebreid met een pantry. Graag bood weth. Kievit de Stadtenaren de zaal in gebmik aan, gelijk ook „DOTO" van harte gelukwensend met het bereikte ju bileumjaar. De heer J. W. Meijer is de nieuwe directeur van de AMRO-bank in Har- dinxveld-Giessendam. Hij is opvolger van de heer Th. D. Roest, die de bank na mim 37 jaar heeft verlaten wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer Meijer trad in 1968 in dienst van het AMRO-concem. Voorafgaande aan zijn benoeming deed hij binnen de bank mime ervaring op in verschillende funkties. De heer Meijer (39) is gehuwd en heeft twee kinderen. Voor topkwatiiEit. goede service en voordelige prijten FOTO FfLM REPOflTAGE VrOEO - COMPUTER C=3 CD CZ3 C=l CD CZ) C3 Wesatraal 35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoorj 01878 W12 en 2120 Fiüial ftenesie - Pnntshop - Hogeioom l?2 Telefoon 01116-2400 De bluseenheid Ouddorp krijgt een nieu we brandweerauto. De gemeenteraad heeft voor die aanschaf een krediet van 275.000,— beschikbaar gesteld. Ver vanging van de bestaande auto is nood zakelijk omdat die door de Brandweer- inspectie is afgekeurd, wel zal op de nieuwe de nog braikbare bepakking van de bestaande auto worden gebmikt. De nieu we wordt, op een DAF chassis, op gebouwd door de daarin gespecialiseerde constmcteur Doeschot Rosenbauere. Weth. Kievit krijgt uit handen van' het jongste grut de sleutel aangeboden. Dhr. Morang, inspecteur Basisonder wijs, weer terug in de regio die hij in 1978 verliet, verklaarde zich ook bijzonder in genomen met de aanwezigheid van de nieuwe zaal die hij anders dan een grote sporthal specifiek geschikt wist voor het geven van onderwijs aan 4 tot 12 jarigen. Hij complimenteerde zowel de gemeenschap van Stad als het gemeente bestuur ermee, die laatste omdat ze kans heeft gezien de vergunning in Den Haag „los te peuteren". Dhr. Morang ver moedde dat daar een harde noot voor moest worden gekraakt omdat de ver antwoordelijk ambtenaar op het Minis terie weliswaar een minzaam mens is maar tevens de opdracht heeft de hand op de knip te houden. Voorts gaf nog namens het plaatselijk onderwijs de heer Schimmel blijk van dikke tevredenheid, vooral wanneer hij eraan temg dacht hoe klein en primitief de vorige zaal is geweest. ,,Het is voor ieder een een enorme aanwinst" stelde dhr. Schimmel vast, er maar niet moeilijk over doend dat de openbare basisschool nu naar de nieuwe zaal zal moeten lopen, een situatie die voorheen een precies andere was toen de Aibeit Scliweiizeischuol er voor op pad moest. Een enveloppe met inhoud van het jubi lerende Doto en een klok voor de gym zaal werd aangeboden door aaimemer Kroon uit Den Bommel, de bouwer van de zaal waarvoor de gemeente mim 9 ton heeft betaald. Dhr. Kroon dankte medQ namens de onderaannemers voorde graag vervulde opdracht bij de uitvoering waar van, na het uitzoeken van de stenen bij een steenfabriek zelfs nog een autobotsing was gevolgd. „Maar hij staat er", ver zuchtte dhr. Kroon", na drie vorstpe riodes en de botsing....!" Van de plaatselijke Rabobank, verte genwoordigd door dir. Appelman kwam een gelukwens en een attentie in de vorm van enkele scoreborden. Dhr. Appelman onderstreepte hoe belangrijk het voor een kleine kem als Stad aan 't Haringvliet is van de meest gewenst faciliteiten te zijn voorzien. Zelf blijft de Rabobank daarin niet ach ter zodat de heropening van de Bank aan staande is, waarbij de Stadse Rabobank dan een van de modemsten van eiland zal blijken te zijn geworden. De jeugd voelt er zich Icenneiijk al helemaal thuis. Op vrijdag 13 juni a.s. komt de NCRV- radio naar Sommelsdijk om opnamen te maken ten behoeve van het bekende pro gramma „Te Deum Laudamus". Plaats van handeling is de Nederlands Hervormde Kerk, Marktveld te Sommels dijk. Medewerking verienen koor en en sembles van de Christelijke Scholen gemeenschap „Prins Maurits" teMiddel- harnis o.l.v. Mar van der Veer en Abram Bezuyen (orgel). Het ligt in de bedoeling van de NCRV om de opnamen, die op 13 juni in Som melsdijk worden gemaakt en die niet toe gankelijk zijn voor publiek, uit te zenden op zondag 26 oktober van 09.30 tot 99.55 uur via Radio 5. „Te Deum Laudamus" is een NCRV- programma van Philip Feij en Margriet van de Meent MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. N. W. Schreuder van Goes. DIRKSLAND - De dienst van a.s. woensdagavond, waarin zou voorgaan ds. B. V. d. Heiden van Woerden, is verzet naar D.V. dinsdag 10 juni a.s. HERKINGEN - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Karels van Rijssen-Z. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijn- drecht. OUDE TONGE- heden(dinsdag)avond 7.30 uur ds. P. Blok van Capelle a.d. IJssel. OOLTGENSPLAAT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. J. Tanis van Tholen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1