Rumptstad^' zag Kaunda, Abraham en de Commissaris der Koningin Predikbeurten SEHDDLrnETDEEIJBEL Volgende week zaterdag, 7 juni, de 5 e Havendag in Middelharnis EO-Familiedag (Vervolg van Voorpagina) Nieuw overdekt zwembad komt in Steilendam Geslaagden Chr. S.G. ,jPrins Maurits" te Middelharnis Rijkssciioiengemeensctiap Goeree-Overfiakkee te iVliddeliiarnis Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 30 MEI 1986 99 Meerdere sprekers Toen daarvoor in een daartoe ingerichte ontvangsthal gelegenheid werd gegeven dienden zich meerdere sprekers aan, voor- opgegaan door burgemeester van Welse- nis die namens de gemeente en gemeen schap, maar ook namens de Technische School het bedrijf bijzonder complimen teerde met wat is bereikt. Hij waardeerde het ook bijzonder in de ,,van Rumpten" dat ze ondanks hun vele eigen beslomme ringen de gemeenschf.p niet vergaten en bereid waren daar tijd en geld aan te besteden, zoals ook nu weer gebleken is in de aanbieding van een fraai geschenk aan de beide basisscholen in Stad. De burge meester onderstreepte zijn waardering met de aanbieding aan het bedrijf van een fraaie repro van het oorspronke lijke grondgebied van Middelhamis. Een heel geanimeerde gelukwens werd vervolgens gesproken door dhr. van Driel, namens zijn bedrijf van Driel en van Dorsten en de federatie ,,het Landbouw- werktuig" van welke Rumptstad een ge waardeerd lid is. Dhr. van Driel dacht met hoge achting terug aan wijlen dhr. P. van Rumpt en de aanwezige A. J. van Rumpt, hen als „de heren" van Rumpt typerend terwijl hun opvolgers voor hem ,,de jon gens van Rumpt" zijn met wie het ook goed werken en zakendoen is. Hij waar deerde hen als constructeurs en leveran ciers van prima produkten, van de kwali teit waarvan dhr. P. van Rumpt al vroeg overtuigd was geweest: „het binne toch prima ploegen!" was ooit zijn doorslag gevende argument geweest toen een ver koopgesprek met dhr. van Driel niet vlotte. „Ik ben daarvoor door de knieën gegaan", erkende dhr. van Driel. Hij vond dat de van Rumpten ook een fijne neus hebben voor het aantrekken van de juiste mede werkers: „....die zouden eigenlijk allemaal van Rumpt moeten worden gedoopt" vond hij. Een „diep respect" voor de durf, het enthousiasme, het vakmanschap en het doorzettingsvermogen van de heren van Rumpt werd uitgesproken door dhr. Vo gelenzang namens de AGRO, de techn. industriële branchegroep: „de spontaan aanwezige verbonden heid met de landbouw is de meest bepalende factor van het welslagen van elke landbouwwerktuigenfabrikant!" verzekerde dhr. Vogelenzang, dat bij Rumptstad heel nadrukkelijk aanwezig wetend. Driemaal begonnen! In de terugblik die door oud-oprichter dhr. A. J. van Rumpt werd gegeven liet deze weten het bedrijf eigenlijk driemaal te zijn begonnen, bij de start in 1936, vervolgens na de oorlog, in welke periode naast handel en reparatie ook aan de fabricage was begonnen, en ten derden male na de ramp van febr. 1953 toen alle werktuigen onder water hadden gestaan en er veel gerepareerd en vervangen moest worden. Dat kon dhr. van Rumpt vast stellen dat het bedrijf al gauw vanuit de aanvankelijke smidssfeer naar de fabrieks matige produktie was gestegen en dat het al gauw had geleerd over de flakkeese dijken heen te zien naar een groter afzet gebied. Hij releveerde ook dat het voor het bedrijf door de jaren heen een uitdaging was geweest knelpunten op te lossen, waaruit de constructie was ontstaan van o.m. een schoffelmachine, een uienrooier en de grondontsmettingsmachine. Dhr. van Rumpt waardeerde zeer de rol die de landbouwhogeschool te Wageningen daar steeds in heeft vervuld, zowel als meer dere agrarieërs die hun land beschikbaar stelden om met de machines proeven te nemen, en bovendien dikwijls heel waarde volle adviezen leverden. Het deed dhr. van Rumpt veel deugd de leiding van het bedrijf aan „een goed team" te hebben kunnen overgeven. Wetend het als oudere toch niet te kunnen laten adviezen te geven aan de jongeren zei hij hen: ....„wanneer je als ondernemers bereid bent hard te werken ben je op de goede weg, maar beslissend voor het slagen is de kwaliteit en de inzet van je medewerkers". „Behoud ondanks de pessimistische ge luiden het vertrouwen in de bedrijfstak en zorg ervoor als eerste op de markt te komen met nieuwe produkten of verbete ringen, combineer de eigen kennis en ervaring met die van anderen en betrek de mensen op de werkvloer in het overleg, daag hen uit en geef hen de ruimte met verbeteringen te komen. Volg je eigen lijn en luister naar je mensen, dan zal het met dit bedrijf goed gaan!" raadde dhr. van Rumpt. Het gezelschap genodigden vertrok daar na voor een excursie door de nieuwe bedrijfshal waarna hen een receptie werd aangeboden. Zondag 1 juni 1986 OUDDORP- Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. Jansens, Rotterdam en 17.00 uur dienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Capelle a.d. IJssel. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. H. Westerhout, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. W. Zuijderduijn; koUekte zitplaatsen - Ger. Kerk 10.00 uur kand. van Wes tenbrugge (jeugddienst) en 18.30 uur lezen. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra, Voorburg en 18.00 uur ds. A. Cysouw, Lexmond; extra maandelijkse kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. W. Baas, Sassenheim - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur drs. M. van Campen, Vlaardingen - beroepen predikant en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra kollekte schulddel- ging- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte onderhoudsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, Dordtse Leerregels hfst. 5 7-8; kollekte dia- konie - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemendaal. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. L. Klootwijk. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte onderhoud orgel - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. J. H. Smeets, Kamperland; Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. P. Boiten, Schiedam; Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur kand. J. van Wal- linga, Leiderdorp; Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. A. J. V. d. Scheer. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uurds.I. Hoornaar en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; 1 e kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, bevestiging ambtsdrager en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; extra maandelijkse kollekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Chr. Mavo „Het Spectrum" Steilendam 28 mei was voor leerlingen en leraren van „Het Spectrum" een verheugende dag. Aan 42 leerlingen mocht meegedeeld worden, dat ze met goed gevolg het Mavo examen hadden afgelegd. Op de bijeen komst in de aula van de school over heerste dan ook de blijdschap over de behaalde resultaten. De geslaagden zijn: Uit Ouddorp: Deborah van Alphen, San dra Bakelaar, Arja ter Beek, Petra Be- zuijen, Margreet van de Breevaart, Di- neke de Groot, Fred Hoek, Petra Klep per, Els Klijn, Ester van der Linde, Matty Menheer, Ingrid Moerkerk, Maarten de Regt, Jolanda Tanis, Léon Troost, Jacque- Une Verduijn, Petra Vrekke, Angelique Vrolijk. Uit Goedereede: Margo van Erkelens, Steven van Gelder, Jan Grinwis, Corrie Tanis. Uit Steilendam: Bianca Hoegée, Marian Keijzer, Trude Kieviet, Stefan Mes, Mi chel Mierop, Danielle van den Nieuwen- dijk, Erik Oomkes, Wim van Rossum, Annelies Spuij, Miranda Struijk, Leen- dert van Wezel. Uit Melissant: Caroline Blokland, Jopie Grootenboer, Lennij Hogchem, Rianne Joppe, Hennieta Keizer, Dini Kriek, Eric Krijger, Marja Nagtegaal, Yolanda Se- brechts. Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. M. Brou wer, Krimpen a.d. IJssel en 18.00 uur ds. J. C. de Moor, Waddinxveen. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bevestiging nieuwe lidmaten en 18.00 uur ds. A. Vos, voorbereiding HeiUg Avondmaal; extra kollekte kerk - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. Moolenaar, Ul- venhout (H.A. en Dankzegging). OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00uurlezen-Ger.Kerk9.30en 18.00 uur kand. den Hartog, Kampen. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk aan den IJssel SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. Vlietstra, MelisSant - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen - Ger. Gem. in Ned. dinsdag 3 juni: 19.30 uur ds. W. Verhoeks, Ame- muiden. SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. -Ger. Gem. 9.30,14.00en 18.00uur leesdienst- Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. Zó overtuigd van de financiële mogelijkheid en van de praktische wenselijkheid was Goerees' ge meenteraad dat in de gisteravond gehouden raadsvergadering moeite loos werd besloten tot de bouw van een nieuw overdekt zwembad. Het komt in Steilendam, zo werd het voorstel, van het College bevestigd ook al menen anderen, van buiten de raad, dat het beter in Ouddorp op z'n plaats zou zijn i.v.m. de aan wezigheid daar van toeristen, im mers potentiële gebruikers van een recreatief bad als het worden gaat. „Een groot moment voor de gemeente Goedereede", zo typeerde weth. L. Vis ser de beschikbaarstelling van een kre diet van ƒ4.350.000,—, goeddeels (op een ton na) uit de saldi reserve en de aangelegde zwembad reserve, omdat het bezit van een overdekt zwembad al een jarenlang gekoesterde wens is. Eerst werd echter het multifunctionele ge bouw in Ouddorp gerealiseerd waarvan de exploitatie zó meevalt dat er in 1987 ruimte komt op de gewone dienst. Ook de exploitatie van het te bouwen zwembad tekent zich gunstig af met een geraamd tekort van 292.300,per jaar. Het huidige tekort op het open luchtbad bedraagt toch ook 200.000,— per jaar, terwijl de raad bovendien de verwachting heeft dat ook velen van Voorne en Putten het bad zullen be zoeken, ten gunste van de exploitatie. De ligging ten opzichte van Voorne en Putten was een van de argumenten op grond waarvan voor Steilendam als plaats van vestiging werd gekozen; de „historische rechten" die Steilendam op de aanwezigheid van een zwembad kan laten gelden was een ander. „Bo vendien" zo zei dhr. J, van Gurp: „de man met de sik en de knevelsnor (bad meester Snoeij, red.) zou in Steilendam erg gemist worden. Er wordt voor de flnanciering van het bad niet geput uit de 8 miljoen reserve die de Visafslag inmiddels heeft op gebouwd. Vanuit de PvdA fractie werd by monde van dhr. van Dongen wel gesuggereerd een bedrag uit die „re serve voor bange tyden" te putten, om een groot renteverlies op de nu aan te wenden reserves te voorkomen, maar College noch raad voelden daar iets voor. Eerder was n.l. gebleken dat dat voor meerderen uit de raad een zeer aanvechtbaar idee is. De komst van het overdekt zwembad en de wyze van financiering zoals door het College voorgesteld kreeg aller in stemming. In het a.s. dinsdagnummer volgt meer over de gehouden bespreking. In het eerste examentijdvak zijn aan de Chr. S.G. voor Havo en Mavo „Prins Maurits" 67 Havo-leerlingen en 76 Mavo- leerlingen geslaagd. Voor 7 Havo-leer lingen en 5 Mavo-leerlingen wordt het examen nog voortgezet. Vanmiddag zullen er met de leerlingen en hun ouders in de aula van de school afscheidsbijeenkomsten zijn, waarbij aan de leerlingen die geen gebruik zullen ma ken van het herkansingsrecht de diploma' s uitgereikt worden. Sinds kort hebben alle kandidaten (ook geslaagden) namelijk het recht om 2 vak ken naar keuze opnieuw te doen en zo nóg mooiere resultaten te krijgen. De geslaagden zijn: Van de Havo: Ouddorp: Janwillem van den Boogert; Ellie Grinwis; Margriet Grootenboer; Adrie Meijer; Marianne van Oosterom; Els van Splunder; Janco Tanis; Nella Verduijn; Edwin Voogd; Maarten Zwank- huizen. Goedereede: José van den Houten. Steilendam: Kees Blokland; Asha Jhagj- hoorsingh; Corina Kievit; Jolanda Kievit; Kees Koese; Marleen Sperling; Anet de Waal. Melissant: Koos Goedegebuur; Marjoke Huisman; Diana Klepper; Adriaan Ros molen; Marjon Schans; Margreta Visbeen. Herkingen: Annette Kalle; Sandra Lok ker; Dick Rameijs; Klaasjan Rentes. Dirksland: Arja Poortvliet; Henk van Putten; Finette Vroegindeweij; Hetty Zoon. Sommelsdijk: Arme-Christel Berenz; Heleen van den Boogert; Pieter van den Boogert; JolandaBosland; Sandra van der Griend; Arjanne Groenewoud; André Nelis; Arjana Streefkerk; Erna Tanis; Annemarie Zaaijer. Middelharnis: Helga Albrechts; Lenny Arensman; Heleen Boeter; Monica van der Heide; Silene de Jager; Karel Pater; Elrien Vroegindeweij; Peter Wessels. Nieuwe Tonge: Karin Drooger; Hans Hagoort; Ellen Huizer. 27 mei 1986 Afdeling MAVO i Geslaagd zijn de volgende leerlingen: Luciënne van Assendelft, Dirksland; Mo nique B ree voort, Melissant; Remco de Bruin, Sommelsdijk; Bernadette du Clou, Melissant; Michael Dirksen, Middel harnis; Ida Duininck, Sommelsdijk; Pie- ter Eggermont, Middelhamis; Corine van Es, Nieuwe Tonge; Pauline Haas, Som melsdijk; Janet Hameete, Oude Tonge; Marian van Heukelen, Melissant; Petra Holleman, Nieuwe Tonge; Anita Kag- chelland, Sommelsdijk; Ivo Maliepaard, Stad aan 't Haringvliet; Armet Melissant, Dirksland; Gerrie Nagtegaal, Melissant; Diana Noteboom, Nieuwe Tonge; Ingrid v. d. Oever, Ouddorp; Leon Peeman, Sommelsdijk, Temara Polder, Sommels dijk; Andrea v. d. Sluijs, Den Bommel; Ingrid Terhoeve, Oude Tonge; René Ter- hoeve. Oude Tonge; Jan v. d. Valk, Nieu we Tonge; Hans van der Veer, Nieuwe Tonge; Annemieke Visser, Middelhamis; Dick Wielaard, Ooltgensplaat; Claudia de Winter, Melissant; Hans de Wit, Oude Tonge. Afdeling HAVO Geslaagd zijn de volgende leerlingen: Angela Anemaat, Melissant; Leona Bal, Sommelsdijk; Rian Bernard, Middelhar nis; Antoine de Bmyn, Ouddorp; Manon de Bmyn, Ouddorp; Claudia Dekkers, Sommelsdijk; Pauline van Engen, Me lissant; Adrie Fris, Middelhamis; Peter Gestel, Middelhamis; Michiel van Hat- tem, Oude Tonge; Marianne Hermans, Nieuwe Tonge; Esther Heijblom, Nieuwe Tonge; Jacqueline Hoekman, Oude Ton ge; Johnny Istha, Stad aan 't Haringvliet; Ingrid V. d. Kamp, Kliddelhamis; Marleen v. d. Kamp, Middelhamis; Marieke Kas telein, Steilendam; Erik Kiela, Melissant; Marlies van Lente, Sommelsdijk; Richard van Lente, Sommelsdijk; Jan v. d. Mast, Achthuizen; F rans Nieuw land, Dirksland; Henriëtte Okker, Oude Tonge; Corrie van Oorschot, Achthuizen; Erik Peeman, Sommelsdijk; Heleen Poortvliet, Dirks land; Bennie Sandee, Melissant; Catha- rina Smal, Oude Tonge; Annewien Sol daat, Dirksland; Jaap Tiggelman, Oolt gensplaat; Peter Vervloet, Dirksland; Jan Pieter Warnaer, Dirksland; Gert Wie laard, Sommelsdijk; Peter Wielaard, Mid delhamis; Ton Winkels, Oude Tonge; Tom van Wijk, Oude Tonge. Afdeling Atheneum Geslaagd zijn de volgende leerlingen: A. Janine Baas, Ouddorp; Dionne de Bonte, Dirksland; Lisette v. d. Boogert, Stad aan 't Haringvliet; Petra Hoogmoed, Ooltgensplaat; Anja Jongejan, Middel hamis; Willy V. d. Luit, Sommelsdijk; Ard-Pieter de Man, Dirksland; Bart Over- sier, Dirksland; Titia Reyntjes, Oude Tonge; Corrie Vis, Middelhamis; EUes Visser, Melissant; Nelleke Visser, Nieu we Tonge. B. Jan de Blok, Steilendam; Greet Breen, Ouddorp; René Custers, Den Bommel; Johan Jacobs, Middelhamis; Johan Kreeft Oude Tonge; Onno Meijer, Middelhamis; Karin van Oijen, Dirksland; Jos van Pe perstraten, Achthuizen; Mark van Sprang, Oude Tonge; Marian Visser, Middel hamis; Marcel Vroegindeweij, Sommels dijk; Irene van Wijk, Achthuizen; Helma IJzelenberg, Sommelsdijk. De jaarlg'ks in Middelharnis ge houden Havendag, een evenement dat telkeiyare vele belangstellen den trekt, wordt dit jaar gehouden op zaterdag 7 juni. De organisa toren hebben weer kans gezien de dag té omlijsten met meerdere at tracties, zoals een Havenloop en de aanwezigheid van een keur van oude schepen uit het bezit van de leden van de Ver. van liefhebbers van oude bakdekkruisers, toer en salonboten. Vrijdagavond 6 juni vindt als voor spel op de Havendag weer het spek takel plaats van de intocht van de vele honderden Avond-vierdaagselopers (19.30 uur). De intocht werd het nodige leven ingeblazen door de muziek. Om 20.15 uur die avond vindt een demon stratie plaats van het motorteam der Rijks politie, Zaterdag worden langs de haven weer de kramen opgesteld en zal het er zeker raiken naar Hollandse nieuwe die er in veelvoud verorberd wordt. Maar ook het Oude Tonge: Paulette van der Sluijs. Den Bommel: Claudi Bogerman; Michel Bogerman; Michel Koppenaal. Stad aan 't Haringvliet: Neeltje Jelier; Elma Maliepaard; Frans van der Valk. Achthuizen: Jaap Mosselman. Ooltgensplaat: Bas Bakelaar; Gijs de Bakker; Eric Braber; Minette Korteweg. Bruinisse: Linda Geense. Nieuwerkerk: Joke Dorst. Van de Mavo: Ouddorp: Plony Tanis; Maarten Tanis. Herkingen: Marjolein Bazen; Heleen de Geus; Jozien Kardux; Annet Klijn; Jo landa Tiggelman; Annemarie van der Veer; Patricia Volaart. Dirksland: Hanneke Ardon; Diana van Haaften; Gertjan Jelier; Come Kardux; Marius Kaslander; Johan Klem; Karin Knöps; Ruilof van Putten; Martijn Roe- lofs. Sommelsdijk: Bart-Jaap de Bakker; Teu- nia van der Boom; EIco Kievit; André Lugtenburg. Middelharnis: IJaap Boeter; Bea Bom; Matthias Buijze; Greetje Driesse; Jacke- lien Hobbel; Jacolien de Jager; Erwin Janssen Heleen Klem; Anja Klinkvis; Hans Kooijman; Sjaak Melissant; Nico Mijnders; Erika Peeman; Wilna Peeman Jeanette van der Slik; Jaap Taaie; Maat je Vermeer; Leonard de Visser. Nieuwe Tonge: Artine Holleman; Ko- rina Kom. Oude Tonge: Jetty Post; Heleen van der Veken; Ingrid de Vos; Petra de Vos. Den Bommel: Alexandra Bakker; Co rina de Bmijn; Renate Vos; Margreth Wolfert. Stad aan 't Haringvliet: Peter Arens man; Eric Godrie; Lisette Grootenboer; Linda Maliepaard; Karin van Rossum; Esther Vervenne; Grenada Wielhouwer. Ooltgensplaat: Peter Bom; Marja den Braber; Conny van Dam; Mariene Duim; Lian Roodzant; Jan van der Welle; Petra van der Welle. Bruinisse: Christina Deurloo; Josefien Giljam; Mare Polfliet; Janita de Ronde; Michel Ruitenbeek; Marjan Schikker; Christine Schot; Philip Steketee. Oosterland: Henriet IJzelenberg. traditionele flakkeese poterbal zal er wor den gevierd. De poters, gesmoord in spek- vet en geconsumeerd met zure augurken en uitjes, zullen gratis worden verstrekt. Havenloop (13.00 tot 15.30 uur) De Havenloop, die over 15 km gehouden zal worden (voor wedstrijdlopers) bestaat uit 3 ronden rond de haven. Meer recrea tieve lopers kunnen deelnemen aan een loop van 1, 2 of 5 km. Inschrijvingen ter plaatse. Er wordt voorts een „taptade" (taptoe met allerlei stijlen) door twee Rotter damse en twee Middelharaisse korpsen, van 14.00 tot 16.30 uur). Oude glorie De Ver. van liefhebbers van oude bak- dekkmisers, toer- en salonboten zal zor gen dat er een keur van „oude schoon heden" in de haven van Middelhamis aanwezig is. De middag- en avond worden voorts gevuld met rondvaarten over het Haring vliet, spelen (19.00 tot 22.00 uur) in en om de havenen ten besluit is er vuurwerk! (om 23.00 uur). Vereniging „De Cliristenvrouw" afd. IVIiddelliarnis/Sommelsdiji( Vertrektijden van de bus op 3 juni van de Verenigmg „De Christenvrouw", afde ling Middelhamis/Sommelsdijk. Muziektent7.25 uur Dienstencentmm7.30 uur Bushalte Samaritaan7.35 uur Bushalte Oude Tonge7.45 uur MELIS SANT Kerkdienst D.V. dinsdagavond 3 juni a.s. hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. voor te gaan ds. F. Mallan van Alblasser- dam. Een mooi bloemstukje bestellen Extra i(erl(dienst Ger. Gemeenten OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 7.30 uur ds. J. J. Tanis, Tholen. Vertrektijden en plaatsen van de autobus naar de EO-Familiedag op zaterdag 31 mei 1986 in de Jaarbeurshallente Utrecht. Ouddorp, VVV-kantoor6.45 uur Dirksland, ZWN haltes7.00 uur Sommelsdijk-Middelharais7.05 uur Nieuwe Tonge7.10 uur Oude Tonge, busstation7.15 uur Ooltgensplaat, Weespad7.25 uur Schaapsweg7.30 uur In de bus zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgeven of nadere inlichtingen bij familie J. de Keizer, Specht 2, Sommelsdijk, telefoon 01870- 3620. Sirjansland: Rianne Bolier; Bettina Kie viet. Haamstede: Koert van der Wekken. SOMMELSDIJK In juni D.V. zal het driekwart eeuw geleden zijn dat de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Sommels dijk in de School met de Bijbel haar doel stelling verwezenlijkt zag, te weten het geven van onderwijs aan kinderen gegrond op Gods Woord en de belijdenisgeschriften, zoals vervat in de Drie Formulieren van Enigheid. Herdenkingsbijeenkomst Dit jubileum zal op D.V. zaterdag 21 juni 1986 herdacht worden in een herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. Deze dienst begint om half twee. Ds. J. Vis te Meerkerk, oud-leerling van de school, zal in deze dienst voorgaan. Reünie In aansluiting van deze herdenkingsdienst zal er om drie uur in het schoolgebouw aan de Sperwer een reünie gehouden worden. Hiervoor worden alle oud-leerlingen, oud-leerkrachten en oud-bestuurs- leden hartelijk uitgenodigd. Tijdens deze reünie kan men het nieuwe schoolgebouw bezichtigen, terwijl er ook een expositie is ingericht van een groot aantal foto's uit vroeger dagen. Tevens wordt het ter gelegenheid van dit jubileum samengestelde herdenkingsboekje te koop aangeboden. De prijs hiervoor bedraagt 10,per stuk. Voor diegenen, die niet op deze middag aanwezig kunnen zijn en toch dit boekje willen hebben, bestaat de mogelijkheid om dit te bestellen bij het secretariaat van de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs, p/aVanAerssenstraat9, 3245 BC Sommelsdijk, tel. 01870-5312'. Voor toezending wordt de prijs van 10,— verhoogd met 2,80 voor verzendkosten. Het bestuur hoopt echter velen te mogen verwelkomen op deze middag en rekent derhalve op uw aanwezigheid. ^y' yt^-' Bloemenhuis KORTEWEG bellen Zandpad 68, M'harnis 01870-2328

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2