Rijkspolitie Motorteam in Middelharnis Politieberichten r jeugd- hoekje GALERIE POHERIET O^ w^(m^m^m^m^^^^m^(^^(^^^(^^m^^^^(m^^ Aquarellen in De Vloeiplanke Goedereede MEIRAADSEL 5 ■Sf¥SMm¥^*^r¥^'¥^ Jarigen: Briefwisseling Prijswinnaars: 'Se»seiM^®^)öN^ ALLEMAAL Schaakkampioenschap van Goeree-Overflakkee 1986 Uitnodiging Stichting „De Welle" Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 30 MEI 1986 Foto: Piet Huizer MIDDELHARNIS Op vrijdag 6 juni 1986, zal tussen 20.15 en 20.45 uur het Rijkspolitie Motorteam in Middelharnis te bewonderen zijn. Tijdens een demonstratie zal het team een staaltje van motorbeheersing te zien geven. Wat voor een mensen zijn dat? Zijn het acrobaten of gewoon politiemensen, die hun motor goed kunnen beheersen? Nu, houdt u het maar op het laatste. Het team is afkomstig vanuit de Groep Motor Surveillance van de Algemene Verkeersdienst te Driebergen. Deze motorrijders surveilleren vrijwel dag en nacht langs onze autosnelwegen en dragen hun steentje aan de verkeersveiligheid bij. Tijdens „trainingsmiddagen" wordt de algemene rijvaardigheid en individuele motorbeheersing bijgeschaafd en opgevoerd. Vanuit die trainingen is in 1983 het „RIJKSPOLITIE MOTORTEAM" ontstaan. Inmiddels heeft het team zich op diverse plaatsen in het land gepresenteerd en zal het nu voor het eerst in het district Dordrecht van de rijkspolitie te zien zijn. Rob van Rees, bekend van de radioverkeersinformatie, zal de show Lvan het team aan elkaar praten. Op het plein voor „hetDiekhuus" zal het team een ongeveer twintig minuten durende show te zien geven. Een show, die men zeker niet mag missen! Een Duitser die zijn portemonnee in een telefooncel had laten liggen, kreeg zijn portemonnee later terug. Het geld dat in de portemonnee had gezeten, was weg. Een soortgelijke diefstal vond plaats in een winkel in Ouddorp. Er werden ook zes fietsen en een brom fiets gestolen. Op één fiets na zijn alle voertuigen op andere plaatsen terug ge vonden. In Ouddorp werd een Statenbijbel ont vreemd vanuit een kerkzaal. De bijbel is naar schatting 300 jaar oud. Vanuit een woning in Ouddorp werd een Friese staartklok, eén Statenbijbel, een Perzisch tapijt, en geld gestolen. Bij een benzinestation en een woning in Ouddorp werd geprobeerd om in te breken. Vanaf een land werden 13 balen met kunstmest gestolen. Een inwoonster van Den Haag miste uit haar portemonnee een geldbedrag. Vanaf de Brouwersdam werd een surfpak gestolen. Het pak hing te drogen aan een auto. Toen men het pak wilde halen, was het verdwenen. Een aantal kinderen van 15 jaar oud braken in in de Openbare School in Oud dorp. De daderessen zijn verhoord. De schade zullen zij moeten betalen. - Wapenwet Tijdens het bekeuren van een Duitser die in zijn camper buiten een camping wilde overnachten, trof de politie een wapen stok aan in de camper. Het werden dus twee processen-verbaal. Beste jongelui, we gaan maar direct aan de slag, want er is deze keer weer heel wat werk. Bovendien is het ook zulk mooi weer. Veel te mooi om een heel verhaal af te steken. Het is ook het laatste hoekje van de meimaand, en wordt het weer inzenden. Zoals gebruike lijk graag een klein brieve erbij. Hier volgt dan 1. letter 2. hulde; roem (Psalm 49) 3. dienstmaagd (Hand. 12) 4. zoon van Hur (Ex. 31) 5. weegschaal (Spr. 16) 6. kleur (Openb. 6) 7. maand (Ex. 13) 8. zoon van Jacob 9. vriend van Job 10. snelle loop (Richt. 5) 11. letter (als 1) 12. zoon van Sem (Gen. 10) 13. zoon van Jimna (2 Kron. 31) 14. zoon van Abinadab (2 Sam. 6) 15. zoon van Noach 16. oneffen; niet glad (Deut 21) Links van boven naar beneden, en rechts van beneden naar boven: tekstgedeelte uit Markus 7; een bevel aan alle kinderen, ook aan oude kinderen.' LA CO Bij het kruisje te beginnen naar beneden en vervolgens op en neer in te vullen. De beginletters van het volgende woord is steeds de laatste letter van het voorgaande woord. Bij juiste oplossing op de horizontale balk: een plaats in Zuid-Holland. De gevraagde woorden, zijn: boeg - rijgsnoer - vaartuig - niet mis - drie maanden - zangvogeltje - rustig - tijdelijke smaak - uitbarsting - landverhuizer - lij st - kustmeer - opzettelijk - goede uitslag - zoetwatervis. De Dordtse kunstenaar Klaashenk Blonk exposeert van 31 mei tot 29 juni zeefdrukken en keramiek in de GALE RIE POTTERZET te Middelharnis. Hij werd in 1940 in Rotterdam geboren en groeide daar ook op. Na zijn studie aan de Academie voor Beeldende Kunsten al daar, en een leerperiode praktijk bij een pottenbakker is hij zelfstandig aan de slag gegaan. Middels studiereizen naar het Midden-Oosten, Klein-Azië en Noord- Afrika heeft hij veel geleerd van de tech nieken van de traditioneel werkende pot tenbakkers daar. De aktiviteiten van Klaashenk Blonk op grafisch gebied stammen van de laatste jaren. D it werken in zeefdruktechnieken is bij Blonk een meer recente ontwikkeling welke geheel los staat van de keramische arbeid. „Met behulp van deze techniek probeer ik, voor iedereen herkenbare, voorwerpen of teksten in een ander kader te plaatsen. Zaken die je dagelijks om je heen ziet kunnen heel verrassend zijn als je ze isoleert". Uit een aantal werken blijkt tevens een onderkoelde visie die, gekoppeld aan de titel, een politieke lijn heeft. Naast zijn vrije werk en de uitvoering van opdrachten op zowel grafisch als kera misch terrein geeft hij ook lessen in beide technieken. Sinds 1967 had hij regelmatig persoon lijke en groepstentoonstellingen in diverse galerieën en musea waaronder: Dor- drechts Museum, Boymans van Beunin- gen. Stedelijk Museum Schiedam en Arto theek Rotterdam. De tentoonstelling in Middelharnis wordt op zaterdag 31 mei om 16 uur geopend door Moniek Peters van de Artotheek Dordrecht. U bent van harte welkom. Openingstijden: Galerie Potteriet: van woensdag t/m zaterdag van 10-16 uur; vrijdags tot 21 uur en na afspraak; tel. 01870 - 6032, b.g.g. 01875 - 1723. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 M DD Galerie ,J)e Vloeiplanke" in Goede reede is „weer boven water". Na een onderbreking van bijna een halfjaar is de eerrste expositie van 1986 een feit. Het geëxposeerde werk zijn aquarellen van Thea Petiet uit Rotterdam. De expositie loopt van 28 mei tot en met 21 juni. De eerstvolgende expositie start dan in augustus en is dan de eerste van drie nog in 1986 geplande tentoonstellingen. Ook de planning voor 1987 begint al duidelijk vorm te krijgen. Voor wie van technisch goede aquarellen houdt en de zomer al wat in het hoofd heeft is de expositie van Thea Petiet zonder meer de moeite waard. Haar thema's zijn: stillevens, bloemstukken en schepen. De Galerie is geopend op de bekende tijden, te weten: woensdagvan 15.00 tot 18.00 uur vrijdagvan 19.00 tot 21.00 uur zaterdagvan 15.00 tot 18.00 uur en na afspraak 01879 - 2236 (na 18.00 uur). Op 1 juni zijn jarig: Hannie Grinwis, Dirkdoensweg 43, 3253 AD Ouddorp Christine Hoogesteeger, Raadhuisstraat 2 4431 AJ 's-Gravenpolder Corine Melissant, Molendijk 22a 3244 AN Nieuwe Tonge. Er zijn deze week drie jarigen te ver melden die alle drie op dezelfde dag jarig zijn, n.l. op 1 juni. Er is alleen verschil in leeftijd! Haimie hoopt 16 jaar te worden, Christine 12jaar en Corine 8 jaar. Steeds een verschil van 4 jaar. Leuk hé! Het is de moeite waard om dit trio een mooie kaart te sturen. Het is wel kort dag, dus zo snel mogelijk graag. Van harte gelukgewenst met dit heugelijke feit. Dat de Heere jullie alle drie nog vele jaren sparen mag is ons aller wens. Er kan zoveel gebeuren nietwaar? Een fijne en goede verjaardag toegewenst, en vanzelf ook de ouders. Oplossingen aprilraadsels: 1. „Wij gaan ook met U" (Joh. 21 3b) 2. „Beroof den arme niet" (Spreuken 22 10) 3. „En weest dankbaar" (Kol. 3 15) 4. „O, Heere, onze Heere; hoe heerlijk is Uw Naam op de ganse aarde!" (Psalm 8 10) Oplossing Extraraadsels: 1„Gij die veel geeft vergeet niet, dat het hoe nog meer is dan het wat!" 2. Van de regen in de drop. 3. Een geluksvogel. 4. Aprilse buien. Lianne MelissantHerkingen Monica MurreGoes Theo TanisOuddorp André Kastelein - Zeist: Dat was, zeker voor jullie, wel een fijne dag, naar de Gezinsbeurs. Het gaat al opschieten André, nog enkele weekjes en het zit er op. Gelukkig dat het goed loopt in de zaak. Ben je ook nog aan het werk geweest Of was je hulp niet nodig? Maar je weet toch wel watje doen moet. Groet jes en succes André. Jan Murre - Goes: En daar hebben we Jan weer, ook al op reis geweest? En nu is het nog niet eens vakantie Jan. Jullie hebben zo'n beetje op verkenning geweest? Kan je al een voor stelling maken hoe dat het gaat worden in de vakantie. Leuk zeg, dat de kanaries eitjes hebben. En over een poosje jonge kanaries. Of mogen ze niet broeden? Monica Murre - Goes: Je bent wat verkouden Monica; ja, die zijn er wel meer. Om deze tijd heb je nog meer kans op kouvatten dan in de winter. Was het gezellig op de Gezinsbeurs? Wat een moeilijk woord is dat zeg, dat is dus een „melkhoektandenspeciahst". Het tussen rapport lijkt goed Monica! Martha Vroegindewey - Ochten: Wat een keurig rapport Martha; je hebt wel goedje best gedaan. Het laagste cijfer IVi, het is in één woord keurig hoor! Zomaar doorgaan. Met oom Ko gaat het gelukkig goed de laatste maanden. Maar hopen dat het ook goed blijft gaan. Maar mooi en warm weer is voor alles goed Martha. Zelfs nog wel om vakantie te houden. Groetjes hoor! Els Vroegindewey - Ochten: Je berekening klopt helemaal niet Els; het is geen 14 november en ook geen 26 oktober. Vandaag is het dus 30 mei. Dat schrijf je zo: 30-05. Stel datjij jarig bentop 25 december. Dat schrijf je dus als 25-12. Stel dat oom Ko 14 november jarig zou zijn zoals jij hebt uitgerekend. Oom Ko zou dan opgeven: jou verjaardag25-12 aftrekken11-01 verjaardag oom Ko14-11 Oom Ko geeft echter op; van je eigen verjaardag aftrekken: 11-10. Gesnopen Els! Oom Ko wacht nu op het juiste ant woord! Hannie Grinwis - Ouddorp: Kan het me voorstellen dat er veel te doen was Hannie. Examens geven veel werk en bovenal spanningen. Het is nu afwachten wat de uitslag zal zijn. Je schrijft over een mgesloten fotootje. Helaas heeft oom Ko het niet gezien. Kijk toch meest de enve loppe goed na. Mogelijk toch ergens fout gegaan want ik heb het niet gezien. Vindt het wel sneu voor je, maar ook voor mezelf. Mocht je er nog één over hebben, dan graag, dan graag. Zal de kosten dan met postzegels vergoeden. Niet vergeten in te zenden. Allemaal de hartelijke groeten en tot volgende week zo de Heere wil en wij leven. De vierde editie van dit kampioenschap - nieuwe - stijl is het spannendste toer nooi tot nu toe. Waren in de vorige toer nooien na 6 ronden de latere kampioenen (in 1983 De Glopper, in 1984 Verohne en in 1985 Du Pree) met 6 uit 6 al „een punt los", dit jaar zijn er na 6 ronden drie spelers die elkaar aan de top van de ranghjst gezelschap houden. De Jager, Peeman en Verolme, meer of minder toevallig ook de drie sterkste spelers van „De Zwarte Pion" van het afgelopen seizoen, hebben 5 punten uit 6 partijen. Bakelaar en Du Pree, die in de zesde ronde beiden fortuinUjk wonnen, hebben een half puntje minder. Met 4 punten volgen daarachter Van Gurp, Helleman, De Jonge, Van Maurik, Van Prooijen, Robijn, Visser, Van der Waal en Wij- nands. De laatste ronde, met als belangrijkste partijen Peeman-De Jager, Du Pree-Ver olme (de nummers 1 en 2 van vorig jaar!) en Van Gurp-Bakelaar, zal uiteindelijk beslissen wie naar huis kan met de bekers, beschikbaar gesteld door de Rabo-bank te Middelharnis. Uitslagen van de zesde ronde, gespeeld op 20 mei in Stellendam: 1. C. Bakelaar - A. T. Robijn 1 - O 2. A.Douw-M.L.v.d.Waal....O-l 3. R. Groenendijk - K. W. Wijnands0-1 4. J. C. Hagens - J. H. van Meenen1-0 5. D. Hameeteman- E. SantifortVi-Vi 6. L. HoUeman - J. Grinwis1-0 7. J.W. de Jonge-G.de Jager0-1 8. A. J. Kastelein-J. Santifort O -1 9. W. Markwat - J. van GurpO -1 10. Joh. du Pree - C. J. Smit1-0 11. T. C. van Prooijen - A. L. van MaurikVi-Vz 12. E.P.vanRhee-J.Noordijk 1 -O 13. W. J. vanRossum- K. Hameeteman0-1 14. G. Sellathurai - J. Dijksü-a 1 - O 15. Joh.Soeteman-A.C.Baas.W-Vi 16. E. Verbeek - A. VisserVi-Vi 17. M.Verolme-W.I.Peeman. ..^-W 18. C. Vis - W. L. van Strien 1 - O 19. C. de Waal - J. W. Tanis ...Vi-Vi 20. C. Wassenaar- J. A. Gottschal0-1 21. D. Wolfert- J. M. van Rossum1-0 22. G. J. W. Zonneveld - P. Lesuis0-1 J. van 't Geloof w.o. Op 14 juni 1986 wordt in het Gemeente huis te Middelharnis een concert gegeven door het Nederlands Gitaar-trio, be staande uit: Dick Hoogeveen, Quarter; Wim Sprayt, Prime; Henk Westiiiner, Quint Bass. Uitvoering zal worden gegeven aan de volgende stukken: I. Albeniz, Cordoba. A. Piazzola, 2 Tango's. E. Halffter, Danza de la Pastora, Danza de la Gitana. E. Grieg, Peer Gynt deel 1. PAUZE E. Grieg, Peer Gynt deel 2. F. Kleynjans, Imagerie. E. de Falla, Danza del Corregidor, Danza del Terror, Danza rituel del Fuego. EINDE Dit concert is het laatste dat zij geven in ons land voordat zij naar Spanje gaan, het beroemdste land van gitaar-muziek. Zij gaan daar uitvoeringen geven in Cordoba, Madrid en verdere omgeving. De muziek van Grieg is, volgens hem, geschikt voor velerlei instramenten en zoals wij van de plaat hebben kunnen horen, blijkt het geweldig te kUnken. Dat de andere componisten, vooral de Spanjaarden onder hen, goede gitaar-mu ziek maakten, spreekt vanzelf. Het is im mers het land waar de baby al een gitaar loijgt -------------------i,----------------------1------------------------------------------------------------------ Ka^M^ l^^tS^M^ ES^i^BS^^ ^^i^Maa^ ^^H^SaH g^^s^^gm ^iMM^^IH ^Kmom^^ ■^■■MMM ^^HBai^ H^Bi -------------f-----------------------------------1 ------------------ I---------------------------------------C r—-----------------1 ----------------'- ---------

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 10