Melissants echtpaar fokt met succes zeldzaam hondenras Winnaar „Moederdagaktie" kreeg prijzen uitgereikt Orgelconcert Aad van der Hoeven Stelle dendert door! Expositie Studio Lohr ans Groenendijk Nieuwe Kerk Middelburg 40-jarig bestaan DÜTO IVIannenl(oor „Ons Koor" gaat in 1987 naar Duitsland Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' DINSDAG 27 MEI 1986 Het door een hartstoornis van dhr. Maarschalkerweerd wat aan gevochten levensgeluk van deze Melissantse familie, heeft een geweldig nieuwe impuls gekregen door de voorspoedig groeiende populatie van hun kennel „de Schallges", bestaand uit de meest rasechte Boheemse terriërs, prachtige zachtaardige en uiterst zeldzame honden waarvoor we onze eigen humeurige Cocker Spaniel bijna zouden verloochenen, vooral bg het zien van de vertederende pups, de dertienvoudige bekroning op de zorgvuldige fokkers-activiteiten van „de Schallges". De fam. Maarschalkerweerd komt oor spronkelijk uit Zwartewaal, maar ves tigde zich nog slechts weken geleden in een fraai verbouwd dijkhuis aan de Noorddijk-hoek NoUedijk te Melissant. Hun kennel dateert weliswaar van 1968, maar pas sinds enkele jaren zijn ze aktief mét en.... helemaal verliefd op de Bo heemse terriërs, de zgn. „Cesky's", waar van ze er nu 7 bezitten, 3 reuen en 4 teven, plus twee worpen pups. Het klinkt on gelooflijk, maar dhr. Maarschalkerweerd verzekert dat het echt waar is dat er in een land als Frankrijk slechts één-, en in Engeland zelfs niet één Cesky te vinden is, dat er zelfs in de Oostbloklanden maar 60 zijn, terwijl de hond in Tsjechoslowakije, zo'n achttien jaar geleden, werd gefokt Een uiterst zeldzaam hondje dus, de Bo heemse terriër, waarvan een volwassen exemplaar tussen de 9 en de 11 kilo zal wegen. De hond vraagt weinig ruimte en weinig eten, is een jachthond en heeft een bijzonder uithoudingsvermogen. Daaren boven is ze allerminst agressief en daarom lief voor kinderen en.... ze verhaart niet' Ze zijn blauw-grijs en zilvergrijs van kleur. De fam. Maarschalkerweerd weet als geen ander wat er bij een zorgvuldige fok komt kijken en dat het hen prima afgaat bewijst de overdadige vulling van de prij- zenkast. Bekers, linten en oorkondes her inneren aan evenzovele succesvolle deel names aan tentoonstellingen in binnen- en buitenland, zoals de Welthunde Aus- stellung in Oostenrijk, waarop teef Abba tot 's werelds beste werd uitgeroepen. Dat gebeurde nog slechts enkele weken ge leden. Cola werd Nederlands kampioen 1984 en Tobias werd Nederlands en Bel gisch kampioen, terwijl Cornet zich inter nationaal kampioen mag weten. Op 28 juni vertrekt de fam. Maarschalkerweerd naar Tsjechoslowakije, met 2 van hun honden, om daar deel te nemen aan een tentoonstelling. Op een tentoonstelling in Luxemburg bood een Franse mevrouw zelfs 1 miljoen Belgische francs voor een van hun honden, maar dat hebben ze vriendelijk maar besUst afgewezen. „Van m'n leven niet!" zeggen beiden, verknocht als ze aan hun honden zijn. De eerste. Cola, kregen ze op een merk waardige manier in bezit. De hond was het Het tweede orgelconcert van de zomer avondserie die onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georganiseerd, zal op dinsdag 10 juni worden gegeven door de bekende Rotterdamse organist en koordirigent Aad van der Hoeven. Deze begaafde musicus, die kort geleden zijn 25-jarig jubileum als zodanig vierde, was 17 jaar toen hij zijn debuut maakte als organist en eenjaar later zijn eerste radio recital gaf Na de Middelbare school studeerde hij hoofdvak orgel en piano bij Piet van den Kerkhoff en George Stam aan het Rotter dams Conservatorium waar hij zijn so- listendiploma behaalde. Tevens studeer de hij koordirectie, o.a. bij Prof Kurt Thomas uit Leipzig en momenteel is hij dirigent van drie grote koren, w.o. Het Rozenburgs Mannenkoor en het Chr. Re sidentiekoor, dat met zijn 250 leden het grootste Mannenkoor van Nederland is. Als organist is hij verbonden aan de Hillegondakerk te Rotterdam/Hillegers- berg en geeft jaarlijks vele orgelconcerten in ons land en daarbuiten. Daarnaast is hij docent Schoolmuziek. Voor zijn verdienste als kerkmusicus is hij onderscheiden met het Draaginsigne van de Ned. Herv. Kerk en de stad Rotterdam onderscheidde hem met de Erasmusspeld. Het programma dat op 10 juni a.s. zal worden uitgevoerd luidt: Preludium in G dur, J. S. Bach; Offer- toire sur les grands Jeux en Domine Deus, Agnus Dei, Fr. Couperin; Toccata in d en 3 koraalvoorspelen van J. S. Bach; An dante in As, J. N. Hummel; Preludium en Fuga in G, F. Mendelssohn; Andantino, C. Franck. Besloten wordt met Final uit Symph. no. I, L.Vierne. Aanvang 20.00 uur. Mevr. Maarschalkerweerd met zoon, pups en fokmateriaal op het gazon waar de honden mogen dollen. eigendom van een Oostduits ingenieur uit Dresden en het was alleen maar terwille van het geld dat de man er afstand van wilde doen, zij het ook zeer node. De hond kwam na betaling van het forse bedrag op Schiphol aan. Later werd met de Ingenieur nog een koop gesloten en de flakkeese en Dresdense hondenbazen lij ken bovendien vrienden voor het leven te zijn geworden. De fam. Maarschalkerweerd is bezield van de zorg voor- en het fokken van de Cesky's en ze doen het zoals gezegd heel zorgvuldig, zorgend voor steeds nieu we bloedlijnen en daarmee' inteelt voor komend. Zo hoort dat, vinden ze, want ze willen het ras zuiver houden. Hun telefoonnummer: 01877 - 3527. Afgelopen zaterdag was voor zwemclub „de Stelle" een drukke dag. Voordat de Stelleleden aan de tweede driekamp- zwemwedstrijd tussen Kapelle (Kapelle) de Stelleduikers (Heinkenszand) en de Stelle (Stellendam) konden beginnen stond er eerst nog een tafeltennistoernooi op het programma. In de twee voorafgaande weken werden er al vele partijen gespeeld om uit te maken wie in de finale zou komen. Daarer fraaie standaards op het spel stonden, heerste er in het clubhuis van de Stelle een spanning die om te snijden was. Vooral bij de heren waren de wedstrijden enorm spannend. De uitslag van dit tafeltennistoernooi was bij de jongens: 1Peter Roon; 2. Vincent de Leeuw; 3. Hendrik Jan Koese. Bij de dames: 1Marijke Heerschap; 2. Marleen Grootenboer; 3. Paola Troost En bij de heren: 1Kees Akershoek; 2. Jan Snoey en 3. Gerrit Koese. Nog geen uur na de prijsuitreiking van het tafeltennistoernooi, waarbij menig zweetdruppel over de tafel vloog(!), moes ten de Stellendammers aantreden voor de driekamp, waarin zij slechts 3 punten voor stonden op Kapelle! In het begin kreeg de Stelle het nog knap moeilijk in hun thuiswedstrijd. Het was underdog de Stelleduikers die verrassend de leiding nam, maar halverwege de wed strijd hadden de Stellendammers de zaken recht gezet. Zij stonden ruim voor op zowel Kapelle als de Stelleduikers. Zelfs na driekwart van de wedstrijd hoef den ze nauwelijks aan voorsprong prijs te geven. Kapelle en de Stelleduikers had den beide evenveel punten en stonden 11 punten achter op de Stelle. Van 26 mei tot 9 juni exposeren in studio Lohr te Herkingen een twee tal kunstenaars uit Oud Beyerland en Helievoetsluis: Bram Roza en Hans Zoomermeyer. Deze twee kunstenaars laten een bonte verzameling zien. Allereerst de platen van Roza. Deze glas en perspex platen tonen de invloed die teksten hebben op deze kunstenaar. Vaak alleen maar mooie kleu ren met daarbij teksten die het geheel kompleteren. Op het eerste gezicht heel simpel maar hoe meer men er naar kijkt hoe beter de bedoeling van een tekst en de bedoeling van dit kunstwerk tot zijn recht komt Roza heeft zoals uit zijn werk ook blijkt altijd veel belangstelling gehad voor poëzie. De teksten van anderen worden gebruikt maar Roza blijkt zelf meer te kunnen dan alleen een verfkwast te han teren want ook zijn eigen teksten vormen een basis voor de platen. De kombinatie glas/perspex platen en klokken is eigenlijk niet vreemd. De klok ken die Bram Roza laat zien zijn ook van glas of perspex en vaak ook voorzien van teksten. Naast de fi"aaie kleurige platen van Roza hangen de pentekeningen van Hans Zoomermeyer. Deze tekenaar han teert een stijl die ook als illustratie bekend geworden is. Vaak zijn het illustraties bij eerder gemaakte teksten of kranteberich- ten. De tekeningen zijn vaak erg sober van opzet maar een betere bestudering laatje met een bepaalde fantasie meeslepen. Het gemis van een bijpassende tekst is er plotseling niet meer. Beide kunstenaars tonen hun werk in de expositieruimte van Olga en Ton Lohr in theetuin De Bongerd te Herkingen. Van 10.30 tot 22.30 uur zijn deze wer ken te bewonderen. Alleen de donderdag is de boerderij gesloten. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g Ter ere van het 40-jarig bestaan van de gymnastiekvereniging DOTO te Stad aan 't Haringvliet wordt een uitvoering ge geven. Aan de uitvoering wordt deel genomen door alle groepen vanaf de peu ters tot en met de dames recreatief, ook de leden van de beatballetgroep zullen laten zien waar ze mee bezig zijn. De onlangs opgerichte badmintongroep zal tevens een demonstratie verzorgen. Als speciale attractie komt een bekende *springgroep een staaltje van hun kunnen ten beste geven. De uitvoering wordt gehouden in de nieuwe gymzaal te Stad die dezelfde mid dag door dhr. Kievit geopend zal worden. De uitvoering begint om 15.00 uur. Na afloop is er een receptie in de kleine zaal van het Trefpunt. Alle belangstellenden zijn van harte wel kom. Eventjes kwamen de Stelleduikers nog dichterbij, maar drie klinkende overwin ningen op de 4 estafettenummers bezorg den de Stelle alsnog een afgetekende over winning. De uitslag van deze wedstrijd luidt: 1. de Stelle196 punten 2. de Stelleduikers175 punten. 3. Kapelle142 punten. De Stellendammers hadden de eerste wedstrijd ook al gewonnen en bleven dus in de tussenstand van deze driekamp- competitie bovenaan staan. Maar Kapelle heeft erg veel punten verloren en moest daarom aartsrivaal de Stelleduikers in de tussenstand voor laten gaan. Met de laat ste wedstrijd in Heinkenszand nog voor de boeg is de tussenstand als volgt: 1de Stelle376 punten 2. de Stelleduikers334 punten 3. Kapelle319 punten Ooltgensplaat: Mevrouw Ko Hotting-v. d. Ouden met haar reischeque en bloemen. „Laat ik de rebus van de Ondernemersvereniging „Ooltgensplaat" ook maar eens oplossen", was de persoonlüke redenering van mevrouw J. (Ko) Hotting-v. d. Ouden van de Weesmolenstraat 13. Grote problemen bracht dit werk niet met zich mee en na inzending op het aangewezen adres werd deze zaak rustig afgewacht. Meestal en ook in dit geval met de gedachte: „'k Zal toch de gelukkige wel niet zijn", en.... laat zü het nu net wél zyn. REISCHEQUE Ter gelegenheid van Moederdag werd door de Ondernemers vereniging een folder huis-aan-huis bezorgd, waarop de volgende zin voorkwam: „We spreken af dat U voor de komende MOEDERDAG Uw boodschappen doet in Ooltgensplaat". Het oplossen van de rebus stelde een weekend in een bungalow in het vooruitzicht. Vele oplossingen met de slagzin „Een aangesloten winkelier, geeft U veel meer koopplezier" kwamen binnen. Woensdagavond had op het kantoor van de Rabobank de trekking plaats, die werd verricht door de heer Jaap van de Velde, onlangs uitgeroepen tot de man van het jaar( samen met zijn zus Riet, die vrouw van 't jaar werd) en uit de goede oplossingen werd Ko de gelukkige. UITREIKING Mevrouw Hotting werd thuis afgehaald en op de Bank volgde een toespraakje door de heer W. de Graaf, die namens de Ondernemersvereniging een reis ter waarde van 375,en een bouquet bloemen uitreikte. In het bijzijn lian het bestuur werd een en ander met enig feestelijk vertoon overhandigd. „Hartelijk dank en ik vind het bijzonder leuk" zei de gelukkige winnares. Nu het mannenkoor „Ons Koor" weer wat op verhaal is gekomen na het drukke jubileumjaar in 1985, gaat het zich weer voorbereiden op andere zaken. Sinds januari is het koor o.l.v. hun diri gent Willem Chr. Meyboom druk bezig een geheel nieuw repertoire in te studeren voor de verschillende evenementen die op stapel staan. Allereerst neemt het koor deel aan het zangconcours te Ooltgensplaat op 7 juni a.s. georganiseerd door het jubilerende „Advendo". Eind september - begin oktober zal het Marmenkoor zelf een concert organiseren. Wie en op welke lokatie wordt momen teel door het bestuur uitgewerkt Eind oktober wil het koor deelnemen aan het Nederlands Koorfestival in de Doelen te Rotterdam. Het is de eerste keer dat het mannenkoor hieraan deel wil nemen. Ko ren uit geheel Nederland nemen hieraan deel op drie achtereenvolgende zater dagen. Een kundige jury staat borg voor een goede beoordeling. Daarna komen de voorbereidingen voor de Kerstconcerten weer op gang. Koren of instanties die medewerking van het Man nenkoor willen kunnen nu al kontakt op nemen met het bestuur. Dan komt 1987 in zicht. Voor de eerste keer in de geschiedenis van het Mannen koor zal het over de grens trekken naar Duitsland. Het koor heeft ingeschreven op het Inter nationaal Harmonie-Festival te Linden- holzhausen in de buurt van Limburg a/d Lahn. Aan dit Festival nemen koren deel uit meer dan 20 landen. Het Mannenkoor OOLTGENSPLAAT Zwembad woensdagavond gesloten Het bestuur van het zwembad „De Sin gel" te Ooltgensplaat heeft in overleg met het personeel besloten om in het seizoen 1986 het bad op woensdagavond te slui ten in plaats van op vrijdagavond. Dit besluit is genomen teneinde de re creanten, die op vrijdagavond naar Oolt gensplaat koftien, nog de gelegenheid te bieden te gaan zwemmen. Fiets enspecialist Sommelsdijk Tel. 01870 - 2430 vertrekt woensdag voor Hemelvaartsdag en keert 's zaterdags weer terug. Het bestuur is druk met de voorberei dingen bezig, want hier komt heel wat voor kijken. Ook financieel moet het voor de leden aantrekkelijk zijn om mee te kunnen. Behalve het sparen, blijft het Mannenkoor aktief met diverse akties o.a. het oud papier. Zo u heeft kunnen lezen is de vereniging springlevend en bruist het van aktiviteiten. Voor maimen die de drempel nog steeds te hoog vinden om naar het Mannenkoor te gaan is dit misschien de aanleiding om te komen luisteren en wie weet, volgend jaar mee naar Duitsland. Iedere maandagavond van 8.00 uur tot kwart over tien is men welkom in „Het Diekhuus" waar het koor repeteert. Verdere inlichtingen bij het bestuur: Tel. 01870 - 5075 - 3712. VERVOLGVERHAAL Fetwofl van rten Oever LAAT MIJ MAAR ZWEPVEN 71 - G.F.CallenbachB.V. Nijkerk Het was een brief voor de zaak waar de haring naar toe moest. De rekening en een beleefde brief, waarin gemeld werd, dat de order uitgevoerd was, prima verzorgd, dat hij met belangstelling de berichten over de ontvangst tegemoet zag en eventueel, alles voor behouden, nog gaarne dit jaar leverde. Toen hij dat zei, keek ze hem aan alsof ze vragen wou: waar haal jij die haring vandaan? Maar ze vroeg niets. Hij zei: Geef jouw adres maar voor het antwoord. Toen kleurde ze even. Blijf hier eten, nodigde ze, dat is gemakkelijk, dan kunnen we alles meteen klaarmaken. Willen viel haar bij: Ja vader, ja, dat doen. Hij had het ook graag gedaan, maar het kon niet, moeder rekende op hem. Morgen vast En als hij even de verte kon halen, kwam hij vanavond nog aan. Niet opblijven, hoor, riep hij op de trap na. Ja, werd geantwoord. Maar ze zou wel opblijven. Hij ging verder. Wat een hoop werk nog. Toen hij de deur opendeed en zijn voeten op de mag veegde, hoorde hij moeder roepen: Vader, giet de aardappels maar af Ze hadden gewacht. Moeder verwachtte hem altijd. Want binnen stond een maal klaar, waar hij juist zo van hield; knolletjes en sju met kaantjes. Eet maar eens lekker, jongen. Hij sprak met vader over de visserij. Moeder luisterde maar, hem gedurig vriendelijk toeknikkend. Met haar zou hij pas kunnen praten wanneer ze samen waren. Onder het bijbellezen vader koos De Prediker zat hij haar stil aan te staren. Met heel de aandacht van haar devote ziel was ze bij hetgeen vader las. Wat was moeder waarachtig vroom. Zijn gedachten wervelden alweer. Hij dacht aan het meisje in Valencia en hij keek naar zijn moeder, naar 'r magere, uitgeteerde lijfje, een hoopje, dat hij bijna omver blies, maar 'r ogen waren kaarsen, die brandden. Toen kreeg hij het zuur en hij bleef steken in wat hij zeggen wilde, dit: moeder, wijvie, voor de mooiste vrouw zou ik je niet willen ruilen, nóóit! Dat hij er nimmer eens toe kwam dat tegen haar te zeggen. Na het danken, toen hij gauw weer weg moest, om op tijd op kantoor te zijn, riep ze hem na: Zul je je goed inpakken, Arend-Michiel, jij vat altijd zo gauw kou? Ze sprak over hem alsof ze hem nog dagelijks bij zich had. En ze vergat niets. Willem mocht opblijven tot half acht Als vader er dan nog niet was, moest hij naar bed. Terwijl Sophie de vaat deed, werkte Albertien aan de brief Ze had geen karakter om iets uit te stellen en zij deed dit met vreugde. Vanmiddag op kantoor, toen Arend-Michiel zo bij de heren zat, had ze nog gedacht: je bent maar een doodgewone jongen, zwager, natuurlijk, maar je bent groter, wijzer, moediger, doortastender dan die twee samen. Ze aaide Willem. Ze moest toch iets doen. Het was al over half acht, toen ze klaar was. Willem had zich koest gehouden, maar toen was er geen lieve- tante-help-me aan. Heus, tante, vader zal wel gauw komen. Hij lei z'n oor tegen het raam. Sst, sst, ik hoor een stap. Ze lachte om zijn slimmigheidjes. Hij moest, hij spartelde even tegen, maar Albertien was na een besluit dat ze moeilijk nam onverbiddelijk. Ze bracht hem, als altijd, naar zijn zolderkamertje, waarbij sliep. Hij lagopzijnknieënvoorhetledikanten bad: Heere, houd ook deze nacht over vad.... Hij stopte. Hij bad altijd: over vader en ons de wacht. Voor vader bid ik nou niet, zei hij. Waarom niet? Ik bid alleen voor vader als hij op zee is. Albertien stond voor het dakraam de straat in te staren. Ze dacht: laat hem maar betijen. Dat praat ik hem nu toch niet aan zijn verstand. Hij was koppig als zijn vader. Ze dekte hem, met haar gedachten elders toevend, toe. Toen Willem diep onder de wol lag, zei hij mismoedig: Op vader moet je altijd wachten. Ze liet uit haar mond vallen: Och, ik wacht al zo lang. Meteen zat Willem weer rechtop, want hij was zo nieuwsgierig. Waarop, tante Albertien? O, jó, op het schip met geld, weerde ze af. Wat is dat, tante Albertien? En ze zei zacht: Och, jó, dat is het schip van je verlangen. O! En ze trippelde gauw weg. Toen ze onder aan de trap was, riep hij: Tante Albertien? Ja. Ik zal vader vragen of hij dat schip voor u koopt Ze zei: Goed, hoor, welterusten. Met het wit-voor waren ze er, de schippers en de stuurlui. Ze hadden zich er helemaal voor in tuig gezet Maar Arend-Michiel bemerkte al gauw aan hun blik ken, dat de meesten hem liever op de rug bekeken. Er waren een paar uitzonderingen. Gerrit Krab, zijn ouwe stuurmansmaat, kwam direct spontaan naar hem toe. Wat spraken ze hartelijk. Of ze nooit uit elkaar geweest waren. Ook Wijnand Hoogendijk, die van de val een stijf been had overgehouden en zijn laatste jaren op de schuur sleet was gekomen. Hij zei niet veel. Had hij nooit gedaan. Maar aan de gloed van zijn ogen zag Arend- Michiel, dat het goed was tussen hen. D'n heer ging staan, heette Van Roon welkom na zijn lange afwezigheid en gaf hem het woord, 't Leek wel een vergadering. Arend-Michiel zei hetgeen hij 's middags de heren had gezegd. Korter, meer op de man af. De klank maakt tenslotte de muziek. Ze begrepen nu wel waar hij met die haring vandaan was gekomen. De Engelse West kust Hij wilde er weer heen gaan met hèn, met de schippers en de stuuriui. Juist met hen. Zij zouden er volgende seizoenen zelf heen kunnen. Hum, hum. Hij keek de gezichten aan en hoorde het gekuch van Tinus de Ridder. Hum, hum. Moest Tinus hem nu tot de dood toe dwars zitten? De stemmen kwamen los. (wordt vervolgd) »^^^^^J^^^♦♦^^J^»^^#♦♦^^J^^^»♦^^#.^^^^^^#♦♦♦♦^^Jf^^^^*♦^^♦♦♦♦♦♦♦»#^^♦♦#^^^^^^^^^^»^l♦♦♦*♦♦♦♦♦♦*♦♦^^♦#♦♦♦*^^♦♦*♦*♦**♦

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2