EIÜVI1DEI1-I1IEUW5 2f NIEUWS H P H O S H m P P uit de Kerken Lang genoeg om te begrijpen Mansgoedeien. H O Dieven ontwield! DERDE DEEL Verlies voor de Stelle I HET KIJKVENSTER 90 jaar geleden VROÜWENGOEDEREN. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling 1=1 01870-3477 m DD Antirevolutionair Orgaan mnocsiGNo vinces li RIPPE, li. RIPPE, Afdeeling; Gemaalitc 80 70 80 S Huishoudelijke Artikelen. Jlfdeeling OemaaMe Meisjes en Jongensgoederen. Publikatie van de Vereniging Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Kerkstraat, Sommelsdijk A. J. K. t: -t sM drukkerij kranse bv VERVOLGVERHAAL LAAT MIJ MAAR ZWEFVEN - 67 G.F.CallenbacliB.V.—Nijkerk 1*1 2e Blad VRIJDAG 9 MEI 1986 No. 5495 blik op kerk en samenleving - Vrije dagen - Stakingen - Gods vinger? Jaren geleden heb ik eens iemand horen beweren dat de letters V.V.D. de afkorting zijn van „Veel Vrije Dagen"In deze week waarin alles in het teken staat van de komende verkiezingen kwam deze inval bij me boven. We hébben ze in ieder geval in dit mooie voorjaar: veel vrije dagen. 30 april Koninginnedag, 5 mei bevrijdings dag, 8 mei Hemelvaartsdag. Sommige mensen vinden het niet de moeite tussen die vrije dagen ook nog te werken en nemen dan aaneengesloten een week lang vrij. Het is ieder graag gegund. De herdenking van onze bevrijding roept altijd weer de vraag op wat onze vrijheid ons waard is en vooral: of wij die vrijheid wel waard zijn. Ditmaal was het wel bij zonder schrijnend, dat er rondom de be vrijdingsdag op grote schaal werd ge staakt. In de metaal, en in de zuivel. Dat laatste leidde ertoe dat grote hoeveel heden melk niet van de boer bij de consu ment kon komen. Op enkele plaatsen in ons land werd het kostbare vocht bij duizenden liters in de gracht gespoten. Dat er in verschillende steden 's morgens geen liter melk te koop was is nog tot daar aan toe. Wij kunnen nog wel een dag zonder melk leven. Maar als we dan NED. HERV.KERK Beroepen te: Dirksland J. E. de Groot, voorheen zendingspredikant wonende te Reeuwijk; Wijk bij Heusden L. Wüll- schleger te Den Haag; Oud-Beijerland L. Groenenberg te Op en Neder-Andel. Bedankt voor: Bruchem-Kerkwijk en Delwijnen G. D. Kamphuis te Stolwijk; IJsselmuiden-Grafhorst R. van Kooten te Zeist; Lekkerkerk (Herv. Gem. 't Visnet) R. A. Grisnigt te Bennekom; Ter Aa J. Maas te Hendrik Ido Ambacht. Aangenomen naar: Zetten-Andelst J. Maas, kand. te H. I. Ambacht. GEREF. KERKEN Beroepen te: Streekgemeente Midden- Betuwe drs. A. T. G. Ouw te Warns en Schart en Staveren; te streekgemeente Midden-Betuwe (als geestelijk verzorger van de Heldring-stichtingen te Zetten) dr. J. van Es, laatstelijk missionair predikant te Indonesië, wonende te Apeldoorn, die dit beroep heeft aangenomen; Nijmegen (part-time) dr. C. van der Vate, voorheen wetenschappelijk medewerker aan de R.U. te Utrecht (biologie) wonende te Culemborg; Wolphaartsdijk A. J. van der Schaft te Baflo; Biddinghuizen (Herv. Geref. Samen op weg) G. C. Hovingh te Deventer; Grootegast (part-time) A. van Harten-Tip te De Wilp. Aangenomen naan Streekgemeente Midden-Betuwe drs. A. T. G. Ouw te Warns en Scharl en Staveren; Giessen- dam-Nederhardinxveld S. Boukes te Gees; Ommen H. J. Nolkes te Oudega (gemeente Smallingerland); Oosterbeek (wijk Doorwerth-Heveadorp) drs. J. Broer te Ter Aar; Oldekerk drs. N. H. Heiner te Drachten; Veenwoudsterwal drs. J. Verschoof, legerpredikant, wo nende te Amersfoort. Bedankt voor: Minnertsga drs. R. H. Stutvoet te Brouwershaven/Zonnemaire. denken aan de gebieden in de wereld waar gebrek is aan de meest elementaire levens behoeften, dan huiveren we. En zeker ook als we terugdenken aan de laatste oorlogs winter, toen de inwoners van de grote steden bereid waren heel hun vermogen neer te tellen voor een beetje voedsel.... Dan moeten we nu, 41 jaar later, met schaamte ons afvragen wat we met onze vrijheid hebben gedaan. In dezelfde week gebeurde het ongeluk met de kerncentrale in de Sowjet-Unie. Daar is het laatste woord nog niet over gesproken of geschreven. Vanuit Rusland zelf is de hele zaak in een waas van geheimzinnigheid gehuld. Nog steeds ver keren we in onzekerheid wat betreft het aantal doden, evenals over de werkelijke omvang van de ramp. Maar de tegenstanders van kernenergie hebben een sterk argument in handen ge kregen! En door deze ramp zal het verzet tegen het bouwen van kerncentrales ze ker toenemen. We zitten nog met een heleboel onbeantwoorde vragen. Kan zo iets alleen maar gebeuren bij een ver ouderde centrale? Kan een ramp als deze inderdaad voorkómen worden? Het ongeluk in Rusland heeft geleid tot een lichte verhoging van de radio-aktivi- teit ook in ons land. Er kwam een verbod om de koeien in de wei te laten grazen. Wie dat overtreedt krijgt een zware boete of gevangenisstraf en de melk wordt ver beurd verklaard. Ik ben voorzichtig met het leggen van causaal verband. Maar is het niet op)- vallend dat deze dingen in één week ge beuren? Tijdens de plagen van Egypte merkten de tovenaars en dat waren heidenen! op: „Dit is Gods vinger". Mogen wij dan nergens de hand van God in zien? Waarnemer GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Lemele-Lemelerveld en te Lisse (i.s.m. Oegstgeest) A. A. Kramer, kand. te Kampen; Urk J. P. van de Wal te Vlaardingen; Gees A. Scheringa, kand. te Kampen; Steenwijk R. Heida te Valken burg en Katwijk; Utrecht-Noord-west Jt. Janssen te Loppersum-Westeremden; Leens W. M. van Wijk te Ferwerd i.c.m. Hallum. Aangenomen naar: Harkstede i.c.m. Overschild drs. J. Huijgen, kand. te Kam pen. Bedankt voor: Bellen i.c.m. Hooghalen, De Lier i.c.m. Maassluis en Zevenbergen drs. J. Huijgen, kand. te Kampen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Emmeloord B. Reinders te Hardinxveld-Giessendam; Oud-Beijer land P. Blok te Capelle aan den IJssel; Meliskerke J. J. vanEckeveldte Zeist; 's- Gravenzande en Gorcum J. Mijnders te Veenendaal; Barneveld E. Venema te Middelburg-Centrum; Leerdam N. W. Schreuder te Goes; Apeldoorn L. Blok te Nunspeet. Bedankt voor: Middelburg-Zuid C. J. Meeuse te Rotterdam-Zuid; Middelhar- nis JKarens te Opheusden; Hoofddorp J Mijnders te Veenendaal; Sint Annaland E. Venema te Middelburg-Centrum; Gouda J. Karels te Rijssen; Wolphaarts dijk E. Venema te Middelburg-Centrum; Elspeet J. Karens te Opheusden. NED. GEREF. KERKEN Benoemd tot: luchtmachtpredikant te 's- Gravenhage W. H. Louwerse te Lange- rak, die dit beroep heeft aangenomen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Urk (Maranathakerk) J. van Amstel te Ede. GEREF. GEM. IN NED. Bedankt voor: Hilversum W. Verhoeks te Amemuiden. Dit is de titel van de nieuwe gedichten bundel van Jaap Reedijk. De titel is ont leend aan één van de 52 gedichten uit de bundel. De uitgave kwam op een ludieke wijze tot stand. Via inschrijving kon men deze uitgave steunen. Door middel van een storting van 25,werd men eige naar van deze bundel en kreeg men een gedicht uit de bundel ingelijst. Velen heb ben gereageerd met als gevolg de uitgave van dit boekwerk. De werkwijze van Jaap Reedijk ontstond via de exposities die er regelmatig van zijn werk zijn. Eerst waren er alleen schilde rijen en tekeningen die van tekst werden voorzien. Dit leverde zoveel reakties op en zoveel plezier in het samenstellen van een expositie dat de werkwijze werd ver anderd. De gedichten werden op papier gezet en later van een tekening voorzien. Deze werkwijze bleek ruimschoots vol doende te zijn om boeiende exposities van tekeningen en glasschilderijen samen te stellen. Door de vele reakties werd besloten het geheel te bundelen en uit te geven. Om de financiële risico's zo laag mogelijk te houden kwam deze unieke vorm van spon soring. De sponsors hebben intussen hun bundel in huis en nu verschijnt de verzameling dan ook bij de boekhandel. De verkoop prijs van de bundel is 14,90. In deze bundel staan 52 gedichten voor zien van een tekening. Veel onderwerpen worden beschreven en met penlijnen ge ïllustreerd. De tekeningen blijven open. Een ieder kan er zijn of haar eigen in vulling van geven. Voor iedereen ligt dit anders zoals ook uit de tekst blijkt. De persoonlijke ervaringen die op papier zijn neergezet zullen voor velen herken baar zijn. De inhoud van deze bundel is gedeelte lijk terug te vinden in het recente werk van Jaap Reedijk dat vanaf 6 mei een maand lang geëxposeerd wordt in kultureel cen trum De Torenstee in Numansdorp. Afgelopen zaterdag toog zwemclub de Stelle naar Klundert. Daar zou de eerste wedstrijd in de 2-kamp met 't Rooie Paerd uit Klundert verzwommen worden. Deze vereniging was voor de meeste STellen- dammers een oude bekende, want vorig jaar hadden ze daar ook al tegen ge zwommen en hadden ze daar aan een nachtmarathon meegedaan. Ging het de Stellsndammers vcrig ja.-:' nog makkelijk af om de zege binnen te halen, nu stond het van te voren al vast dat het een schier onmogelijk opgaaf zou worden om eerste te worden. Ze kwamen met een, door onvoorziene omstandig heden, nagenoeg gehalveerde ploeg aan de start. Wat thuis al werd verwacht gebeurde ook. De Stelle kreeg een regelrecht pak slaag. Althans, daar zag het wel naar uit, want ze stonden al snel met 12-6 achter. Tot de helft van de wedstrijd wisten ze nog iets terug te komen tot 17-13. Maar dat zag er toch somber uit voor de Stellen dammers, want als de tweede helft ook 4 verliespunten op zou leveren, kon het wel eens ontzettend moeilijk worden om in de returnwedstrijd nog terug te kunnen ko men van zo'n achterstand. Onder luide aanmoedigingen werd de strijd voortgezet. Echter, ook deze aan moedigingen konden niet verhinderen, dat thuisploeg 't Rooie Paerd steeds verder uitliep. Toch lieten de Stellendammers zich niet uit het veld slaan door deze tegenslag. Sterker nog, ze krabbelden lang zaam maar zeker weer overeind. Om nog te kunnen winnen was dat al te laat, maar omdat het verschil toch op 4 punten bleef gehandhaafd, maken de Stellendammers in de thuiswedstrijd nog een goede kans om alsnog de eerste plaats te bereiken. De uitslag van deze wedstrijd werd: 1't Rooie Paerd.32 punten. 2. de Stelle28 punten. Deze Courast TerschiJDt eiken Yr^jdag. Abonnementjprfjs per drie maanden frapco per poat 50 Cent. AmerllcB bU TOoraitbetAllng f 3,50 per jaar. Ai^onderlijbe nnmroers 5 Cent ÜITOEVEfi: T.BOEKHOVEN. SOJftJftELSJDMJii. IAdrertentfëQ tsö 1—5 regels 50 Ceat elke regel meer'lO cent en m»al, Ooekaanbondi^n^ i Cent per regel en Vj maal- DieofitaanTragen en I>fenstajinbledltig«Q 50 Cent per plaatBiog. Qcoote letters ea Tignetten worden berekend naar de plaataroinite die £0 bulanp AdTertentffin vorden ingevaoht tot Donderdagmiddag 12 qnr. rr Alle iituhken voor üe Hedactle bestemd, AdvertentJf^n en verdere Adminisiratie franco «oe Ie zenden aan den Uitgever. 42 Vj cent. 1^ 4 Korte Gondsehe Wagenstraat Afdeeling" Gemaakte Geel katoen hemden 42 Yj, 50, 55 cent enz. Overhemden zonder borst 621/2. 75,80,95 cent enz. Geel keper broekeii 57'/j cent. Amersfoort en wit keper broeken 60, 65 cent enz. dito dito borstrokken 90 cent, fl,enz. Flanellen hemden met borst en lange mouwen 90 et dito zonder borst en korte mouwen Wit tricot broeken iii alle prijzen Blauw bombazijn borstrokken dito broeken Duivelsterk borstrokken dito broeken Molton broeken in blauw en rood dito hemden in rood 90 cent. raet de Baaien hemden,in blauw en rood f 2.40. genaaid.dito broeken 3. f 1,30. Blauw kep.er bandkielen 75 cent. dito zwaar keper Blauw keper Machlnistjassen dito in zwaar linnen keper Blauw keper Machinistbroeken dito in zwaar linnen keper Bruin bombazijn bandkielen dito extra zwaar EngelschL br. met Engel, zakken dito extra zwaar dito dubbel geribt ijzersterk 4 4 Korte Gondsehe Wagenstraat cent. cent. cent. 62 V, cent. C2V2 cent. 90 cent. fl,25. fl,65. fl,15. f 1,60. 95 cent. f 1,25. in zwart, f 1,40. bruin, drab f 1,75. en wit. f2,25. Engelschl. mouwvesten m. Engelschl. mouwen f2,25. dito dubbel geribt ijzersterk Fantasie Engelschleeren broeken dito extra zwaar dito onverslijtbaar Bruin bombazijn broeken Wit linnen metselaarsbroeken dito kielen met en zonder band Oxfort boezeroènen Gestreepte dril boezeroènen Donker en licht effen boezeroènen Sporlhemden van flanel moltoimé in 20 piii. 45 cent Schilderskielen 90 cent Slagersjassen 95 cent, Groote sorteering Koksartikelen, beste Koks mutsen Tan 25 cent f2,75 fl,50. f2,—. f2,75. 95 cent f 1,20. f 1,20. 65 cent 67V2 cent, 70 cent Beddenzakken volslagen 2 persoons f 1,25. Stroozakken 2 persoons 75 cent. Ruw katoenen Lakens 2 persoons 50 cent Graslinnen Lakens 2 persoons 75 cent. KuRsensloopen (constitutie) met knoopen 21 cent. dito (ruw katoen) H'/j cent 8/4 wit piqué spreien f 1,10. Geel katoen hemden 35, 45, 55 cent enz. Graslinnen hemden met punt 67 Vj centt Constitutie hemden metTeston en binnenwerk f1,10. Geel keper broeken open en dicht B7'/2centi dito met kant 60 cejit. Amersfoort en wit keper broeken 60 cent; Constitutie broekenraetfestonenbinnenwerk67 Yj c. Amerfoort en keper borstrokken 60 cent dito rokken 55 cept, Basin jakken met gladstuk 55 cent. Constitutie nachtjaponnen met feston en binnenwerk 95 cent. Constitutie bovenrokken met feston en binnenwerk f 1>4Q. Gekl. zephir boven- onderrokken met slrookf 1,40- Flanellen vrouwenhemden met punt 35 cent. dito extra qualiteit 50 cent Wit tricot onderlijfjes 24 cent dito geribt 221/2 cent Merinos rokken 4 el wijd f 1,60. dito 6 el wijd f2,25. Geel keper zakken 6Y2 cent Amersfoort en wit keper zakken 11 cent Basin rokken met feston en binnenwerk 75 cent Tricot-Tailles in alle maten 11,25, Damesblouses in 50 verschillende fantasie patronen,a!le maten en echt van kleur vanaf 75 cent. Geel katoenen meisjesh'emdjes vanaf 9 cent Constitutie meisjeshemdjes vanaf 15 cent. Graslinnen meisjeshemdjes met punt vanaf 20 cent Flanellen hemdjes met kant 15 cent. Constitutie broekjes met feston vanaf 22 Yj cent. Basin en piqué molton rokjes met kant v.af 22 V2 cent Basin ponnenljes in aHe streepies vanaf 27 Yj cent Bonten ponr"" in verscheidene dessine v.af32Yj Wit tricot broekjes vanaf 15 cent. dito borstrokken vanaf 9 cent. Geel katoenen jongenshemdjes vanaf 20 cent. Grasliimen vanaf 20 cent. Oxfort boezeroènen waschecht 45 cent Drillen 47'/, cent Engelschleeren jongensbroeken vanaf 90 cent. Fantasie Engelschleeren broeken vanaf fl, Blauw tricot bovenbroekjes vanaf 27 Y2 cent Drillen jongensblouses vanaf 50 cent Het was net als vorig jaar weer een enorm gezellige en sportieve wedstrijd. Beide verenigingen hebben in die korte periode (nauwelijks een jaar) al zo'n vriendschapsband met elkaar, dat er na afloop van de tweede wedstrijd (ongeacht de uitslag!) gezamenlijk wordt gebarbe cued. En wie Brabanders kent weet dat zoiets een groot feest wordt! Voordat de Stellendammers aan dat feest kunnen beginnen, hebben ze eerst nog a.s. vrijdagavond onder elkaar een feestavond te vieren. De volgende dag reizen ze dan af naar Kapelle voor de eerste 3-kamp wedstrijd tegen de Stelle- duikers (Heinkenszand) en Kapelle (Ka pelle). voorstraat 13 3245 tjg sommelsdijk tel. 01870-2275 M. A., M. E. en O. K. drie inbrekers ujt Hellevoetsluis, die meenden hun slag t^ kunnen slaan bij de autosloperij van Ad, Stotiten aan de Zanddijkweg te Ooster- land kwamen van een koude kermis thuis. Toen Stouten onraad hoorde ©p zijn sloopterrein draaide hij de wielen van de langs de weg staande auto los en waar schuwde toen de politie. De dieven die met de buit wilden wegrijden, voelden de wielen onder zich wegrijden en het wa^s voor de politie toen een zacht eitje hen ie pakken en een bekeuring te geven. De dag te voren waren ze op het terrein we?en kijken, voorgevende een autostoel te wil- len kopen. Ze vonden de" stoel tpeu te duur. ^.»J^»*»+ Ftenayofl van den Oever De mensen lachten om het plaatje. Welke nieuwe clown was dat? Dat was een der bouwers, een der dragers van de wildevrachtvaart, John Morisson, ome Nero, die zuid west van Wight, in dat stukje aards paradijs, zijn eigen laatste holletje dolf. Want de vlugge couranten meldden 's avonds nog net onder het laatste nieuws, dat die morgen van het stoomschip Orkanera alleen de masttoppen waren te zien. Nadere bijzonderheden ontbraken nog. In Wales op een landgoed verkleurde een vrouw. Ja, maar zó had ze het niet bedoeld! Toen stond dè Arend-Michiel, telg der Van Roo- nen en Van der Velden's, weer helemaal op; groot, driest, vermetel voor de mensen, een kind in zijn verlatenheid. Door geen aardse macht schier te temmen, door een strelende hand te vermurwen. Het was jaren geleden, maar zo oud hij werd, zou hij zich dat blijven heriimeren. Het was op een vlaggetjes dag en het schip van zijn vader, het heette „De Ongedurigheid", lag mee te pronken voor de kant; de steven tegen de schoeiing, de kluiverboom ver over de straat, een lap aan iedere lijn. Hij was nauwelijks twaalf, maar hij had met spanning dit ogenblik ver wacht. Zij stonden samen voor de logger, vader en hij. Alles glom en blonk in de zon, boven hun hoofden klepperden de vlaggen. De windzak in de bezaansmast wees pal naar het noorden. Daags tevoren had hij zijn eigen naam onderaan de monsterrol gezet: Arend- Michiel van Roon, afhouwer, boven aan de lijst stond: Willem van Roon, schipper. Op die logger was de eerste en de laatste een Van Roon. Daags er op zou hij zee kiezen. Het was dus allemaal waar, écht waar. Hij ging varen, hij zei: saluut, grauwe kant. Hij dorst het niet geloven en hij vroeg: vader, mag ik écht mee? En vader zei: natuurlijk. Vader jokte nooit. Maar het was voor hem toen nog niet helemaal aan te nemen en hij vroeg onderweg nóg eens: vader, dus ik mag écht mee? En vader lachte en sjokte verder. En het had in zijn jongensziel gezongen: ik mag mee, ik mag mee, ik heb een hoekje op „De Ongedurigheid", de trossen gaan los, de zee wacht me. Nu ging de hemel op een kier voor hem open. Ach, wat een fantasie! Er was sedert zoveel gebeurd en de hemel bleef dicht Soms kwam er een glimpje omlaag, maar meer was het niet. Zijn geluk met varen, zijn geluk met trouwen. Hij dacht er meewarig aan. Toen viel ineens zijn oog op een kind, dat juist bezig was zeepbellen te blazen. Het trok zijn aandacht. De glinsterende ballon steeg omhoog. Vier ogen volgden hem. Toen spatte hij uiteen. Oh, riep het kind. Hij dacht: Het leven van een mens is eigenlijk ook niet meer dan een zeepbel! En wat zegt u er van? vroeg de Franse werfheer. Arend-Michiel stond op de helling, ónder zijn schip. Zijn benen zette hij schoor. Hij nam het mes van de scheepsmaker en poogde dat in de buik te duwen, daarna in de zijden. De scheepsmaker lachte, zijn ogen glansden. Wat een houtje, glas als glas, hard als on geschonden eiken. Hij keek omhoog. Slechts kleine reparaties waren nu nog nodig, 't Viel mee. Daarna aan dek. De gestreken mast stond reeds overeind, de gebroken was vernieuwd. Hij glom van dè vernis. Het dek werd gekalefaat. Verse pek stroomde en verspreidde een heerlijke geur. Over enkele dagen werden de zeilen aangeslagen. Tenslotte zou het zwart geschrapt worden. Daarna zou dit schip, hagelwit, op hem liggen wachten. In z'n eentje drentelde hij voort. De Franse schilder liep hem achterop. Welke naam moest hij op de spiegel zetten? Arend-Michiel nam een stukje papier en schreef: Wil-Willem.... Hij betrad het kantoor. Hij zei dat hij tot zover tevreden was. Nu ging het nog maar om de uiterste afleverings termijn. Eind Januari uiterlijk, doch liever half in de maand kwam hij het halen. Een telegrammetje was genoeg. Ze rieden: laat er een kar inzetten, dan is het schip goud waard. Hij zou er nog eens over nadenken, maar hij besliste reeds: daar moet, als het zover komt, een Hollandse machine in. Goed, dat was afgesproken. Gendag. En hij wéér terug naar het schip. Nogeens op een paar andere plaatsen een mes er in proberen te duwen. Geen kans. De masten, het touwwerk, de donkey, alles even soiled.^ Met deze boot zal hij zijn leven niet bij de werfh^rea slijten. Hij ging naar de logies. Een allerliefst verblijf, lp gedachten ordende hij alles. Zijn plan was klaar. Hiermee zou hij eenmaal de haven van Vlaardingen binnenzeilen. Niet leeg, maar vol met haring. Met haring? Hóe? Laat dat maar aan hem over. ....Als je de haven invaart, zul je dan aan mij denken? schreef ze hem eens. Wil! Hij dacht veel aan haar, vooral nu. In alles wat hij ondernam zaten ook haar bijeengegaarde penningen. Tussen Wil en dit schip bewoog zijn leven al jaren. Tussen een vrouw en een boot Nu was ook Albertien er nog bij gekomen. Waarom gaf die meid toch geen bescheid op zijn vraag? Hij stond op. Voor dromen was geen tijd. Ander werl^.; wachtte. Alles liet hij verder aan de scheepsmaker over. Bij de poort van de helling bleef hij echter nog even staan. Jaren terug had dit schip hem reeds verrukt, nu gloeide een hartstochtelijk vuur van binnen onder de sintels van schijnbare kalmte. Van verre had hij er zp een prachtig gezicht op. Dit werd een scheepje van bij leg. Hij durfde het wel van de kerktoren af te gooien. Zó sterk. Er trok een lichte trilling door zijn lijf. Daar lag dit wonderlijk heerlijke stukje scheepsbouw. Zijn bez;it van straks, dat zeilen zou, zeilen als weinig andere. Hij snakte naar het ogenblik, dat hij het roer in zijn handen kon nemen en de lappen zouden bollen boven zijn hoofd. •it- (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5