Centrifuge Droogrek Surfplank coldecot l Uw grasmaaier l Joh. Pikaart Fietsvervoer per auto aan vervanging toe? i Mercedes 200 HOGCHEM Piet en Jannie Bechthum 100 - 240 - 575- Dwerggeiten Volkstuinders opgelet! I Wilke Hameeteman I Janneke Moerkerk Jst. Abresch A. Abresch-Les Oud papier en lorren voor het projekt „Las Flors Kerk" China grootste fietsenproducent ter wereld sierpleister dat u met de kwast aanbrengt. Kom vrijblijvend kijken bij: Klokweegschalen VANROSSUM Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN en i| Zo wordt sierpleisteren gemakkelijk Verkrijgbaar bij: Verf- en behangspeciaalzaak Bandenhandel Land- en Tuinbouwwerktuigen Dirkdoensweg 32, 3253 AE Telefoon 01878 - 1721 Ouddorp x- Diverse merken in voorraad, zoals: Honda, Flijmo, Flandria, Stiga; Speciale aanbieding: Handmaaiers Elektr. maaiers Benzine motormaaiers en nog veel meer speciale aanbiedingen Tuinberegeningspompen met toebehoren Bosmaaiers Tuinbouwfrezen: Honda en Valpadana Tevens inruil en reparatie van uw oude machine Vraag niet hoe het kan, maar profiteert u van: ook elektronisclie weegscliaal Foto-kopieermachine Wij verkopen: Dakrekken Op de trekhaak Aan de achterkant van de auto De juiste keus doen VRIJDAG 2 MEI 1986 „EILANDEN-NIEUWS Wij zijn vandaag, vrijdag 2 mei, om 15.00 uur in het g Gemeentehuis te Goedereede getrouwd. I Receptie wordt gehouden van 20.00 - 24.00 uur in y;:; Restaurant „Duinzicht", Oude Nieuwlandseweg j^i 13 te Ouddorp. Toekomstig adres: I Weststraat 35, 3253 AR Ouddorp Op 13 mei a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders de dag te herdenken dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk werden verbonden. Dat zij nog lang bij elkaar mogen blijven is de wens ijj van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Middelhamis: M. Abresch H. Abresch-van Gent Martin Richard Nieuwe Tonge: J. Abresch J. Abresch-Lokker Joost en Gerda Jaap Nieuw en St. Joosland: P. van 't Hof-Abresch W. van 't Hof Jeannette en Rommert J; Piet Nieuwe Tonge: S. Bruggeman-Abresch .i^ Marian en Cees :|:J Annette en Constant Wilma Nieuwe Tonge Fr. vanBorselenstraat 53 De Heere kent degenen die de Zijne zijn. Hedennacht nam de Heere tot onze diepe droefheid nog onverwacht van ons weg onze geliefde zorg zame man, vader, schoonvader, opa, broer, zwager en oom LEENDERT CORNELIS BRABER echtgenoot van Neeltje Buscop in de ouderdom van 74 jaar. Ooltgensplaat: N. Braber-Buscop Ouddorp: A. Braber M. Braber-Korteweg Leon, Ilse Ooltgensplaat: C. W. Braber A. M. Braber-Korteweg Eric en Paulina Peter, Come, Jolinda Den Bommel: P. A. van Biert-Braber W. van Biert Eline, Mare Stellendam: J. Braber M. E. Braber-Cicilia Natalie, Simon 3257 KJ Ooltgensplaat, 2 mei 1986 Weespad 5 De begrafenis zal D.V. plaats vinden maandag 5 mei nam. 2 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „Elthato". OUDDORP Op D.V. zaterdag 3 mei hopen wij weer oud papier en lorren op te halen voor bovengenoemd projekt Ook uw gedragen kleding, die u op wil ruimen is nog steeds welkom voor het werk van de zending. Er is op het ogenblik ook erg veel vraag naar zakbijbeltjes voor het Evangelisatie werk, heeft u er soms een over, dan zijn die ook bij ons welkom. U kan ze afgeven aan de SRV wagen die in uw wijk komt of brengen bij de heer Chr. van Koppen, wilt u nog meer informatie, bel dan 1533. Wilt u alles wat u hebt opgespaard voor de zending voor half negen aan de weg zetten? Wie helpt ons zaterdagmorgen weer met het ophalen van deze goederen? Die zijn welkom om half negen aan de Duinkerker weg 6. Opbrengst: Oud papier Kleding en lorren Giften 1157,40 900,00 35,00 2092,40 Oude stand39060,59 Nieuwe stand41.152,99 U ziet het, het is een hele goede schoon- maakmaand geweest voor ons projekt. Alle gevers, spaarders en ophalers, onze hartelijke dank voor het vele werk dat u weer hebt willen verzetten voor het werk der zending. De zendingscommissie Tot onze diepe droefheid nam de Heere plotseling van ons weg, onze lieve zorgzame vader, behuwd- vader en opa, broer, zwager en oom JOHANNES DEN BOER weduwnaar van Jannetje van Wezel in de ouderdom van ruim 83 jaar. Slikkerveer: J. den Boer A. H. den Boer-de Waard kleinkinderen en achterkleinkind 29 april 1986 Rozenlaan 3, 3245 VR Sommelsdijk De begrafenis heeft plaats gehad vrijdag 2 mei om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Uit ons midden nam de Heere weg onze geliefde zwager en oom JOHANNES DEN BOER weduwnaar van Jannetje van Wezel in de ouderdom van 83 jaar. A. van Wezel-Schol A. A. van Wezel-Temmink Sommelsdijk, april 1986 Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere plotseling uit onze familiekring heeft weggenomen onze geUefde broer, zwager en oom JOHANNES DEN BOER weduwnaar van Jannetje van Wezel in de ouderdom van 83 jaar. J. den Boer-Koster J. Looij M. Zweerus-den Boer L. M. Zweerus M. Koningswoud-den Boer A. den Boer A. den Boer-Springvloed Dubbeld K. Nelis-den Boer G. Nelis-den Boer A. L. Nelis neven en nichten Sommelsdijk, 27 april 1986 Heden nam de Heere, na een zorgzaam leven uit ons midden weg, onze geliefde vader, schoonvader, groot- en overgrootvader, broer, zwager en oom HENDRIK VAN DEN OUDEN weduwnaar van Lena van Balen in de ouderdom van bijna 85 jaar. Middelhamis: L. Vroegindeweij-v.d. Ouden S. B. Vroegindeweij Nieuwe Tonge: C. v.d. Ouden M. A. v.d. Ouden-Krijger klein- en achterkleinkinderen 1 mei 1986 Pr. Bernhardstraatn, 3244 BK Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren: Zaterdag 3 mei van 19.30 - 20.30 uur in het Herv. verenigingsgebouw „Ehm", Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. De begrafenis is bepaald op D.V. maandag 5 mei a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge vanuit ,,Elim" waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden, aanvang 13.15 uur. Tot onze diepe droefheid is heden van ons heen gegaan onze heve opa HENDRIK VAN DEN OUDEN weduwnaar van Lena van Balen in de ouderdom van bijna 85 jaar. Boven Karspel: Henk en Hetty Amanda Jolanda Dennis Nieuwe Tonge: Monique Marco Nieuwe Tonge, 1 mei 1986 Met een jaarproduktie van meer dan dertig miljoen fietsen is de Chinese Volksrepubliek op het ogenblik de grootste fietsen producent ter wereld. Dat wil ook zeggen dat ongeveer eenderde van alle fietsen in China wordt gemaakt. Op een bevolking van meer dan één miljard beschikt China over een fietsenpark van ongeveer tweehonderd miljoen fietsen. Verwacht wordt dat het fietsenbezig in deze volksrepubliek in de komende jaren aanzienlijk zal toenemen. Het heeft de Heere behaagd, na een liefdevolle en kortstondige verpleging in „De Samaritaan" nog onverwacht van onze zijde weg te nemen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, broer, zwager en oom CORNELIS VAN DIJK echtgenoot van Maria Stolk op de leeftijd van 78 jaar en 7 maanden. M. van Dijk-Stolk kinderen, klein- en achterkleinkinderen 3248 AT Melissant, 1 mei 1986 Marijkelaan 12 Gelegenheid tot condoleren a.s. zaterdag van 19.00 tot 20.30 uur in het Rouwcentrum Nieuweweg 2 te Melissant. De begrafenis zal D.V. plaats hebben maandag 5 mei 1986 om 15.00 uur, vanuit het Rouwcentrum, op de begraafplaats te Melissant. Aanvang rouwdienst in het Rouwcentrum om 14.15 uur. Heden werd uit onze famiUekring weggenomen onze beste zwager CORNELIS VAN DIJK echtgenoot van Maria Stolk op de leeftijd van 78 jaar. Melissant: W. Stolk L. Stolk-Verwers Melissant: E. van Es-Stolk P. van Es Ouddorp: Ph. Stolk T. Stolk-Hoek MeUssant: B. A. Stolk A. Stolk-Temmink Melissant: I. Stolk-Oorbeek Melissant: A. Stolk-Grootenboer Middelhamis: P. Bakker A. Bakker-Stolk Rotterdam: D. Stolk MeUssant, 1 mei 1986 De kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente te Melissant geeft met leedwezen kennis van het overlijden van haar oud-ambtsbroeder CORNELIS VAN DIJK op de leeftijd van ruim 78 jaar. Gedurende enkele jaren heeft hij de gemeente in het ambt van diaken mogen dienen. De Heere sterke zijn vrouw, kinderen en klein kinderen in dit zware verlies en heilige de roepstem aan ons aller hart.' Namens de kerkeraad: H. v.d. Bok, praeses. B. Both, scriba. Melissant, 1 mei 1986 DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank voor de vele kaarten, bloemen, fruit en cadeaus en bezoeken tijdens het verblijf van JOHN in het ziekenhuis en bij zijn thuiskomst. In het bijzonder dr. Jansen, dr. Hoogeboom en het verplegend personeel van de kinderafdeling van het ziekenhuis „Bethesda" te Dirksland. Het onderwijzend personeel en de kinderen van de Eben-Haëzerschool te Goedereede. En allen die meegeleefd hebben in welke vorm dan ook, hebben ons erg goed gedaan. fam. Bakelaar Goedereede, mei 1986 Oostdijkseweg 37 TE KOOP z.g.a.n. (staande) nieuw Tel. 01377 - 1493 TE KOOP aut.; in nieuw staat m' 1978; prijs n.o.t.k. Tel. 01877 - 3323 TE KOOP Wayler Chipper" 1985, kompleet met voetbanden en 5,4 tuigage Prijs f 600 Tel. 01875 - 2006 Geënte komkommerplanten Tomatenplanten Paprikaplanten Aardbeiplanten Perkplanten 30 soorten Vijverplanten grote sortering Vijvervissen Bloemisterij-Tuincentrum Vroonweg 23 DIRKSLAND Tel. 01877 - 1354 - 1390 Coldecor is een produkt van Coldec B.V. Apeldoorn Hoflaan 27 Middelhamis Tel. 01870-4739 Sikkens Colorcentrum in motor, elektrisch en zitmaaiers. v.a. v.a. v.a. ♦*^f^^^^n^^^*^^J^J^♦^^^^ TE KOOP Tel. 01878 - 3259 van 3 t.m. 100 kg. Tel. 01662 - 2329 Vruchtbomen in container (het gehele jaar door te planten) Groenteplanten Tuinzaden Meststoffen e.d. Geraniums en perkplanten Kolfweg 19 Oude Tonge Tel. 01874 - 1769 Wie er graag met de fiets op uit trekt, wil ook wel eens ergens anders beginnen dan bij de eigen voordeur. Heel Nederland lokt om te gaan vrijwielen en overal in het land zijn gebieden te vinden, die er om vragen om op de fiets te worden verkend. Daarvoor moetje dan wel eerst naar een bepaald punt, waar je graag wilt beginnen. Je kunt daar natuurlijk een fiets huren, want die mogelijkheid is er volop, maar er gaat niets boven je eigen fiets. Je kunt je fiets ook op de trein zetten, maar de manier die wel het best voldoet is de fiets met de auto meenemen. Dat is heel goed mogelijk, vooral nu er hulpmiddelen zijn om de fiets op verant woorde wijze te vervoeren. Wie in de fietsenhandel gaat kijken, zal ontdekken dat er een goede variatie aan deze hulp middelen bestaat, zodat het niet moeilijk is de juiste keus te doen. Het gaat dan om fietsenrekken. Het meest gebruikt worden de dakrekken. Je kunt een gewoon imperiaal gebruiken. Dat gaat dan niet zonder meer. Je ziet wel eens dat fietsen plan op het imperiaal worden gelegd en vastgebonden. Bepaald niet ideaal en de kans op beschadiging van fiets en autodak is groot. Er zijn klemmen in de handel waarmee de fiets op het imperiaal kan worden vastgezet, maar beter is het om een speciaal fietsendakrek te gebruiken. Vooral als je vaker de fiets wilt meenemen loont dat zeker. Zo'n fietsendakrek is speciaal voor het vervoer van een of meer fietsen gemaakt Het is een drager bestaande uit een bui zen- of beugelconstructie en bijna altijd instelbaar zodat de drager kan worden aangepast aan de grootte van het dak. Op de drager kunnen de fietsen op verschil lende manieren worden geplaatst: rechtop staand, steunend op zadel en stuur of rechtop staand met verwijderd voorwiel. In dat laatste geval heb je een wiel met een uitvalnaaf nodig. Er bestaan ook rekken, die uit goten bestaan, die aan weerszijden van het dak worden geplaatst. De fietsen worden hierin wat schuin naar het midden van het dak overhellend geplaatst. De meeste dakrekken voldoen uitstekend als je even hebt geoefend hoe alles gaat. Een bezwaar is wel dat je de fiets boven je macht op het dak moet tillen en bij een wat zwaardere fiets kan dat lastig zijn. Ook vormen de fietsen boven op het dak een windvang en dat betekent extra brandstof- gebruik en noodzaakt tot aangepast rijden. Om die bezwaren te ondervangen zijn fietsdragers ontwikkeld die op de trekhaak van de auto worden bevestigd. Voor waarde is natuurlijk wel dat de auto een trekhaak heeft. Niet iedere auto is echter van een trekhaak voorzien en het laten aanbrengen van een trekhaak is niet goed koop. Het systeem heeft verder alleen maar voordelen. De fietsen kunnen hierop op verantwoorde wijze stevig worden ver voerd en je hoeft de fietsen niet boven je macht te tillen. De luchtweerstand is aanzienlijk kleiner dan bij een dakrek en de kans op beschadiging is minder. Een betrekkelijk nadeel is dat zo'n trek haakdrager tot het meer dure systeem be hoort. Vrijwel alle rekken hebben aan de achterzijde een opstaande beugel, zodat de fietsen de auto niet kunnen raken. De nummerplaten en de lichten zijn op de achterzijde van de drager aangebracht. Een variantopde normale trekhaakdrager is de zogenoemde Comby-Load. Dat is een in hoogte verstelbare drager met een daarvoor ontwikkeld speciaal hulpstuk dat op de disselboom van caravan of auto kan worden gemonteerd. Een derde mogelijkheid is een fietsenrek dat op de achterkant van de auto wordt bevestigd. Meestal niet zo ideaal omdat het passen en meten is om het rek zo te plaatsen dat de fietsen nummerplaat en lichten niet afdekken. Als dat het geval is ben je in overtreding. Er bestaat tegenwoordig een kofferdek- selimperiaal in meer geperfectioneerde vorm, de T 2300 van Tacx, maar het is een nogal duur systeem dat tot nu toe eigenlijk alleen door wielrenners wordt gebruikt, omdat je hierbij je fiets snel kunt plaatsen en weer afnemen. Bij het aanschaffen van een fietsenrek voor de auto is het zaak precies te weten wat je wilt en daarbij de voordelen en de nadelen in overweging nemen. Het systeem dat gekozen wordt moet op uw auto bruikbaar zijn en de drager moet ook op de auto passen. Dat laatste vooral goed controleren. Ook de prijs speelt natuurlijk een rol. De prijzen lopen nogal uiteen afhankelijk van het systeem en de kwaliteit. Tussen de tweehonderd en vierhonderd gulden is goed materiaal te krijgen. Oefen na aan schaf wat met het op- en afladen van de fietsen en test ook het rijden met de belading uit. Het rijgedrag zal bij het vervoer van fietsen wat moeten worden aangepast. Wat minder hoge snelheid dan gebruikelijk. Als fietsen op het dak worden geplaatst moet rekening worden gehouden met het passeren van tunnels en overkappingen en bij het rijden over wegen met laaghan gende takken. C ontroleer bij het gebruik van een dakrek met hoeveel kilo het dak beladen mag worden. Dat staat aangegeven in het auto- instructrieboekj e

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 3