Politieberichten Wijziging Alarmnummer Brandweer 3 mei 1986 Scliolleren intervieuwen SGP-Iijsttrelclcerv.d. Vlies Openingstijden streekmuseum „Landenmarkf^ in Middelharnis Sociale fraude opgespoord Kon. Onderscheidingen op Goeroe Overflal(l(ee Arie J. Keijzer geeft vleugelconcert in Oude Tonge Goedereede Middelharnis Maassluizenaar brak meermalen in in Oostflakkee Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Ook op Goeree-Overflakkee wordt gefietst Jeugdsolistenconcours m Reconstructie kruispunt Hofdijl(sweg-Oosterweg Goede raad voor fietstochten Open Scliüol in Diricsland bestaat iiijna vijf jaar S8e Jaargang DINSDAG 29 APRIL 1986 No. 5492 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELH/\RNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Som.nelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) te, 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. n... 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Op Goeree Overflakkee zyn weer de nodige druppels, gouden, zil veren en zelfs een Ridderorde, ge vallen uit de jaari^kse Lintjesregen t.g.v. Koninginnedag. Goedereede: Vanmorgen is op het Provinciehuis te Den Haag burg. G. van Velzen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem door de Commissaris der Koningin opgespeld. Burg. van Velzen begon zijn loopbaan in juli 1947 als volontair op de secretarie te Krabbendijke. Op 1 mei 1966 werd hij burgemeester van Sint Philipsland en sinds 5 september 1972 is hij burge meester van Goedereede. Koninklijk Zilver werd gisteravond op gespeld bij dhr. Jan Mierop te Ouddorp. Dhr. Mierop is 40 jaar bakker-broodbe zorger bij de bakkersfamilie Akershoek. Voorts was hij van 1950 tot 1973 lid van de Nat Reserve. Vanmorgen is in het Provinciehuis te Den Haag de Eremedaille in Zilver uit gereikt aan dhr. K. Breen die 40 jaar in Overheidsdienst is. Dhr. Breen is op zichter bij Prov. Waterstaat. Dirksland: In Dirksland werden vanmiddag 3 leden van de Chr. Gemengde Zangvereniging „Sursum Corda" onderscheiden. Het be treft mevr. van Dijk-Knops, dhr. A. Stolk en dhr. C. Smit die elk, vanwege hun langdurig lidmaatschap Koninklijk Zilver ontvingen. Oostflakkee: Dhr. J. A. Mijs ontving ten gemeente- huize van Oostflakkee de Eremedaille in Goud in de Orde van Oranje Nassau. O.m. is dhr. Mijs, destijds woonachtig in Den Bommel, 25 jaar voorz. geweest van de Rabobank; voorts was hij van 1956 tot 1973 voorz. van de Coöp. Ver. Koelhuis Den Bommel, was hij mede-oprichter en bestuurslid van de Coöp. flakkeese Aard appeltelers-afzetorganisatie, was vanaf het eind van de veertiger jaren bestuurslid van de Bommelse polders en was hij o.a. bestuurslid van de Centrale Veiling te Middelhamis. Middelharnis: In het Prov. huis te Den Haag werd vanmorgen dhr. Joh. de Vos met Ko ninklijk Zilver onderscheiden. Dhr. de Vos is opzichter A. bij Prov. Waterstaat; hij is 40 jaar in Overheidsdienst. 1 mei gaan de deuren weer open en wel van dinsadg t/m zaterdagmiddag van 2-5 uur. Bovendien woensdagmorgen van 10- 12 uur. Entree volwassenen: 1,50. Kinderen: 1,00. Gratis toegang voon leden, hou ders van CJP en van Museumkaarten. Voor groepen ook buiten de openings uren bezoek mogelijk. Wil dan met de suppoost een afspraak maken, tel. 01870- 3778. Streekmuseum Goeree-Overflakkee Kerkstraat, Sommelsdijk 10 Mei: De landelijke fietsdag, zaterdag 10 mei, zal zeker niet onopgemerkt voorbijgaan op Goeree-Overflakkee. In het nummer van j.I. vrijdag was te lezen over de tocht die de WV Ouddorp organiseert, ook de VVV Flakkee heeft twee routes uit gezet. Eén rond Middelhamis en Dirksland de andere in Oostflakkee. Bij de fietsroute rond Middelhamis en Dirksland wordt gestart bij het VW kantoor. Zandpad 54 in Middelhamis of bij de VVV Informatie- post Herkingen, Molendijk 65. Het startpunt van Oostflakkee is vanaf de Donjon van het Ford Prins Frederik, Havendijk 16 te Ooltgensplaat. De concertvleugel die ter gelegenheid van de opening van het multifunctionele gebouw ,,Gmtterswei" te Oude Tonge door de gemeente, zij het nog symbolisch aan „Gmtterswei" werd aangeboden is inmiddels geplaatst. De vleugel zal zaterdag 10 mei, 's avonds om 8 uur, door Arie J. Keijzer worden „ingespeeld", zodat het publiek met de klank van het instmment kennis zal kun nen maken. Tradi Koeleman zal deze avond zingen. Informatie over de mogelijkheid het con cert bij te wonen geeft mevr. T. Briek-van Eek, tel. 01874 - 1215 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Op zaterdag 3 mei a.s. wordt in het ver enigingsgebouw „Melishof' te Melissant het jaarlijkse jeugdsolistenconcours ge houden. De belangstelling is nog groter dan vorig jaar. /ïêt aantal aarimemmgen is nu 110! Er zal muziek ten gehore worden ge bracht op verschillende instmmenten zo als: orgel, piano, blokfluit, dwarsfluit, ac- ordeon enz. Het aantal deelnemers in de groep zang is gelukkig ook weer iets groter. Het aantal deelnemers in de groep grote instmmenten is zo talrijk, dat besloten is deze groep te splitsen in 3 afdelingen, n.l. t/m 11 jaar, 12 en 13 jaar en een groep van 14 t/m 18 jaar. In iedere afdeling zijn drie prachtige prijzen te verdienen. Jan van Huizen, die vorig jaar de nieuwe wisselbeker won, zal dit keer zware con currentie ondervinden van andere deel- nemeres! 't Belooft weer een interessant en spannend concours te worden. De beoordeling van de prestaties is dit keer in de deskundige handen van een jury bestaande uit drie leden, n.l. de heren D. M. Klip uit Gouda, A. Kos uit Dordrecht en P. Schenkels uit Reeuwijk. Gezien het grote aantal deelnemers be gint het concours reeds om 10.15 uur. Er wordt tweemaal gepauzeerd n.l. tussen 12.15 en 13.30uuren 17.45 en 19.00uur. Einde van het concours is om 22.30 uur. De gelegenheid tot inspelen is zeer be perkt n.l. 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur. We hopen natuurlijk weer zoals elk jaar op een grote publieke belangstelling. - Gestolen bromfiets terecht Tijdens een routine-controle van een bromfietser uit Stellendam bleek, dat hij op een gestolen bromfiets reed. Die brom fiets was op 26 januari 1986 gestolen in Hulst en stond gesignaleerd in het Opspo ringsregister. De bestuurder bleek niet de dief te zijn. Hij had de bromfiets door een miling in zijn bezit gekregen. Onderzocht wordt of hij zich mogelijk schuldig heeft gemaakt aan heling. - Bekladden bushokjes Een 13-jarige inwoner van Ouddorp werd in Stellendam door de politie op heter daad betrapt toen hij met een viltstift een mit bij een bushalte bekladde. De jongen mocht de mit zelf weer schoonmaken. Zijn 16-jarige zusje werd enkele dagen later in Ouddorp door de politie betrapt toen zij ook iets opschreef in een bushalte aan de Preekhillaan. Het kliederen met spuitbussen en viltstiften schijnt kennelijk weer mode te zijn. De politie verzoekt daarom aan alle ouders om hun kinderen duidelijk te maken dat dit een zinloze bezigheid is. - Ontploffing in Stellendam J.I. donderdag vond er een ontploffing plaats in een woning aan de Molenkade in Stellendam en ontstond er brand. Een lekkende gasfles is mogelijk de oorzaak geweest. Door de klap viel een muur om en raakte het hele huis ontzet. De buren toonden zich van hun beste kant en blus ten de brand. - Diefstal tegels Bij een vakantiebungalow werden on geveer 40 gewassen grinttegels en 10 kleine vierkante tegels ontvreemd. De dader en de tegels zijn nog niet gevonden. - Diefstal kleurentelevisie Vanuit een bungalow op een camping in Ouddorp werd een kleurentelevisie ge stolen. Het merk van het toestel was: Hitachi. De eigenaar van het toestel heeft zijn eigendom voorzien van een brand- - Beschadiging aan auto Een inwoner van Ouddorp is al enkele malen het doelwit geweest van een verniel zuchtig persoon. Afgelopen weekend was het weer raak. De auto van de Ouddorper werd bekrast en een 27 MC-antenne werd doormidden gebroken. - Zwarte achterlichten De politie heeft al enkele malen proces verbaal opgemaakt tegen automobilisten die de achterlichten van hun auto zwart gemaakt hadden. Hoeweide achterlichten rood licht blijven uitstralen is het toch niet toegestaan om de achterlichten zwart te maken omdat de reflectoren hun werk dan niet meer doen. - Vechtparty In de nacht van 26 april j.I. kregen een aantal jongeren oneni^eid met elkaar op de Nieuwstraat te Middelhamis. Er zijn over en weer een aantal klappen uit gedeeld. Toen de politie ter plaatse kwam gingen er een aantal vandoor. Een in woner van Middelhamis kreeg een buil op het hoofd en een gescheurde wenkbrauw. Hij wenste van de mishandeling geen aangifte te doen. voor de gemeenten Goedereede, Dirksland en Middelharnis Met ingang van wordt het alarmnummer voor de Brandweer: SGP lijsttrekker Ir. v.d. Vlies is vrijdag, tijdens zijn werkbezoek aan ons eiland, in handen I gevallen van een viertal reporters in spé uit het leerlingenbestand van de Chr. Scholengemeenschap voor HA VO en MA VO „Prins MauritsZo te zien waren de vragen niet al te kritisch zodat dhr. v.d. Vlies het vragenvuur ontspannen onderging. Zaterdag 3 mei organiseert Amnesty International regio Nieuwe Waterweg, van 11 uur tot 16 uur, een Landenmarkt op het plein voor het ,,Diekhuus" te Mid delhamis; met: - informatie over diverse landen, waar onder Zuid-Korea, Rusland, El Salva dor, Togo en de gewetensgevangenen daar. - stands waar informatiemateriaal- en promotie-artikelen gekocht kunnen worden. - koffie en koek. - live-optreden van „Old Fmstration". De landenmarkt zal geopend worden door burgemeester van Welsenis. In samenwerking met de gemeentepolitie Maassluis is in Maassluis een 19-jarige inwoner van die plaats aangehouden die bekende zich schuldig te hebben gemaakt aan een viertal inbraken in de gemeente Oostflakkee. Dit beuefc dan de inbraken bij garage Nijsse, sportshop Damen, ta pijtzaak Kroon en een poging tot inbraak bij de Eurodiscount, van de afgelopen maand. De buit (in totaal voor ca. 50.000,werd direkt na de inbraak doorverkocht aan helers. De verdachte wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie te Rotterdam. IT'ïil-lIl»"* - Doorrijden na aanrijding Door een inwoner van Middelhamis werd aangifte gedaan van het veroorzaken van schade aan zijn motorvoertuig. De wagen had op 26 april tussen 10.30 uur en 11.40 uur geparkeerd gestaan op de Eendracht- straat. Toen hij bij zijn auto temgkwam moest hij constateren dat er een behoor lijke deuk in de achterzijde aanwezig was. De veroorzaker is kennelijk zonder meer weggereden. - Braak In de nacht van woensdag 23 op donder dag 24 april j.I. werd ingebroken in een vrachtauto, die geparkeerd stond op de Koningin Julianaweg te Middelhamis. Het linkerportier van de vrachtauto werd geforceerd. Uit de auto werd een pols tasje met geld ontvreemd. - „Wapen"bezit Tijdens een verkeerscontrole in de nacht van 27 april j.I. bleek dat een inwoner uit Rotterdam in het bezit was van een imi tatie vuurwapen. Hij werd aangehouden terzake verboden wapenbezit. Na verhoor is hij weer heengezonden, zijn wapen werd in beslag genomen. - Diefstal Door een inwoner uit Sommelsdijk werd aangifte gedaan van diefstal vanuit zijn woning. Het feit moet zijn gepleegd in de nacht van 26 op 27 april j.I. Vanuit de woning werd een groot aantal goederen ontvreemd, zoals videorecorder, sieraden etc. 'De gezamenlijke waarde van de ge stolen goederen bedraagt ca. 30.000 gul den. De daderof daders zijn(is) de woning binnengekomen via een keukenraam. - Ongeval Op 27 april omstreeks 14.00 uur vond op de Tramweg te Dirksland een aanrijding plaats tussen aan personenauto en een bromfietser. De bestuurder van de brom fiets reed over die weg in de richting van het ziekenhuis. De bestuurder van de auto had ter plaatse stilgestaan en reed weg toen de bromfietser, J. J. T. uit D. na derde: De bromfietsbestuurder werd zo danig verwond dat hij per ambulance werd afgevoerd naar het ziekenhuis. Beide voer tuigen werden aanzienlijk beschadigd. OUDDORP Deze week is begonnen met de werk zaamheden tot reconstmctie van het kmis- punt Hofdijksweg-Oosterweg te Ouddorp. Na uitvoering van het werk zal een uit verkeerstechnisch oogpunt sterk verbe terd kmispunt ontstaan, waarbij afzonder lijke oversteekplaatsen ontstaan voor fiet sers en voetgangers. Begin juli zal het nieuwe kmispunt gereed zijn. Nu velen weer plannen maken om er met de fiets op uit te trekken, is goede raad voor het maken van fietstochten zeker op zijn plaats. Vooral als een paar flinke tochten of een fietstrektocht op het pro gramma staan, is het goed om te weten waar je aan moet denken. Daarom is in de serie „Fietsotheek" het boekje „Goede raad voor fietstochten" verschenen, dat door overmaking van 6,40 op postgiro nummer 234567 kan worden aange vraagd bij stichting: fiets! in Amsterdam. Hierin veel tips over het uitzetten van routes, de wijze waarop je je fiets moet bepakken, wat je voor onderweg moet meenemen enzovoort. STELLENDAM Naar aanleiding van een vermoeden van fraude werd een onderzoek ingesteld aan gaande de gang van zaken bij het bedrijf van Van L. uit Stellendam. Uit onderzoek door de sociaal-recher cheur op Goeree-Overflakkee bleek dat vanaf 1984 door ten minste 9 personen in dienst van Van L. was gewerkt, terwijl die personen daamaast een uitkering ont vingen van de gemeente waarin zij wonen. Geen van de betrokken personen gaf de werkzaamheden en de verdiensten op aan de uitkerende gemeente. De ten onrechte ontvangen uitkerings- gelden zullen betrokken personen aan de uitkerende gemeente moeten temgbetalen. Open School in Dirksland Vanaf november 1981, dus bijna vijf jaar, bestaat er een Open Schoolgroep in Dirksland. De begeleidster van de groep is Hanneke Roose. Hanneke verzorgt het thematische gedeelte van de bijeenkomst. Zij is elke dinsdagmiddag van 13.00- 15.30 uur aanwezig in de groep. Truus Nieuwenhuijse geeft het vak Ne derlands. Truus is eUce dinsdagmiddag van 13.00-14.30-uur in de groep. Gedu rende deze 1 Vi uur wordt er gewerkt aan het vak Nederlands. Nederlands Dit omvat o.a. de volgende onderdelen: begrijpend lezen, spelling (u weet nog wel de -d van ik vind en de -dt van jij vindt), schrijfopdrachten, dictee, brieven schrij ven, formulieren invullen, gedichtjes ma ken rond de St. Nicolaastijd, woordbete kenis, boek „Ik heb u lief mijn Neder lands" doorwerken enz. Thema Het laatste uur van de groepsbijeen komst wordt er in de groep gewerkt aan een bepaald thema. Op het ogenblik zijn we in Dirksland bezig met het thema Goeree Overflakkee. We hebben een foto- kwis gedaan waarbij 18 foto's, die over het gehele eiland genomen waren, herkend moesten worden, naar wat het was en in welke plaats. Voor de meesten nog best moeilijk. Op dinsdagmiddag 3 juni a.s. gaan we met de groep naar het natuurgebied De Kwaaie Hoek. Onder deskundige leiding van een opzichter van de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten krijgen we een rondleiding door dit mooie gebied. Verder praten we in de groep over as pecten die met Goeree-Overflakkee te maken hebben zoals: wonen, werken, vrij willigerswerk, voorzieningen die er zijn op het gebied van onderwijs, sport, e.d. Wat heb je aan de Open School? Naast het beter leren beheersen van onze Nederlandse taal, leer je ook: - naar elkaar te luisteren - je mening te zeggen - nieuwe informatie op te steken - te praten met elkaar over onderwerpen die voor iedereen belangrijk zijn - weer eens actief met jehoofd" bezig te zijn. Belangstelling? Kom gemst een kijkje nemen in de groep. Hanneke en Tmus zitten samen met de 8 deelnemers, elke dinsdagmiddag van 13.00-15.30 uur in het gebouw Onder de Wiek aan de Ring te Dirksland. Tot ziens. OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. P. Blok, Capelle a.d. IJssel. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk, Moerkapelle. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria, Waardenburg. OOLTGENSPLAAT- heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. Th. van Stuyven- berg, Terwolde de Vecht. Bekendmaking 010-4292929 1^ '^■K^^<^^<^^l^V^^<^\t^V^X^,^V^^>t^^W^it^>^^^\^^•^^^^^>l^%>^^l^^,<^^<^V^^i,^V^>l^^'^^^^>\^V^^<^^t<,^t^^^^^ Voor topkwaliteit, goede st n voordelige prïiien FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER C3 a ^^■■■MML^SAK Weststraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon 018781612 en 3120 Fihaal Renesse - PrinUhop Hogeroom 172 Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1