EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Niet iedereen enthousiast. K.S.V. „Schuttevaer" steekt zich in een nieuwe jas ZANGAVOND SCIHIIIUTTIEVAIEM sosoiGOBgiBOigog HOOIKOORTS: Kon je maar vluchten HET '^KÏjkVENSTER Clavecimbel-concert te Sommelsdijk „De duinen van Voorne" Amnesty International hield herdenkingsbijeenl(ümst Aktie zuinig stoken.' Nieuwe liel(l(en mal(en gevangenissen van ball(ons SöfigjOgöSOgögg Flakkeese Zaterdagvliegers Uitslag P.V. „De Trekvogels" 3e Blad VRIJDAG 25 APRIL 1986 No. 5491 blik op kerk en samenleving cj* - Honderd jaar Doleantie - Kuyper - De belijdenis Op vrijdag 18 april werd in de Keizers- grachticerk te Amsterdam wel genoemd de „kathedraal van de Dolenatie" herdacht hoe het honderd jaar geleden tot een breuk kwam tussen Abraham Kuyper en zijn medestanders enerzijds en de Her vormde kerkeraad van Amsterdam ander zijds. Zo ontstonden de Dolerende Ker ken, die zich in 1892 verenigden met het grootste deel van de Afgescheidenen om samen verder te gaan als „Gereformeerde Kerken in Nederland". Het zou ons te ver voeren hier de achter grond en de geschiedenis van de Do leantie te gaan memoreren. Het was een konflikt tussen het modernisme, dat de toon aangaf in de Nederlandse Hervorm de Kerk, en de rechtzinnigen die zich voor een deel geschaard hadden achter Abra ham Kuyper. Het konflikt spitste zich toe op de zogenaamde „lidmatenkwestie". Het Prov. Kerkbestuur had uitgesproken dat lidmaten die in een „moderne" ge meente belijdenis van het geloof hadden afgelegd, door de (rechtzinnige) kerke- raad van Amsterdam moesten worden geaccepteerd. Toen deze dat weigerde werd de grote meerderheid van de ambts dragers geschorst. Een poging van Kuy per en zijn medestanders om beslag te leggen op de kerkelijke gebouwen en goe deren mislukte en zo kwamen de „Dole renden" buiten de Hervormde Kerk te staan. (Doleren betekent treuren, en dat deden de volgelingen van Kuyper over de onwettige beroving van de kerkegoe deren). Andere kerkeraden in het land Koot- wijk, Voorthuizen en Reitsum hadden ook al gebroken met „de synodale orga nisatie" en zo breidde de Doleantie zich als een olievlek over ons land uit. Het kan niet ontkend worden dat Kuyper en zijn medestanders opkwamen voor het goed recht van de belijdenis en niets anders wilden dan dat de Kerk weer trouw zou worden aan die belijdenis. Over de wijze waarop die strijd werd gevoerd kan verschil van mening bestaan. Het optreden van Kuyper en de zijnen maakt een revolutionaire indruk. Mannen die confessioneel beschouwd zijn mede standers waren (o.a. de geestverwanten van Kohlbrugge) hebben hem op deze weg niet kunnen en willen volgen omdat ze ervan overtuigd waren: „niet door kracht, noch door geweld, maar door Mijn Geest...." In de Gereformeerde Kerken is Kuyper lange tijd verheerlijkt als de grote Refor mator van de 19de eeuw. Men was blind voor zijn schaduwkanten en zag hem als een soort Mozes die het volk van God uitleidde uit het diensthuis. Het lijkt wel alsof de Gereformeerde Kerken van vandaag in een ander uiterste terecht gekomen zijn. Op allerlei ma nieren distantieert men zich van het ver leden en maakt men dat verleden be spottelijk. Het is gelukkig dat men niet meer zo triomfalistisch denkt als bijvoor beeld in de twintiger en dertiger jaren. Maar het is te vrezen dat men ook afstand gedaan heeft van veel andere, goede din gen. Het is bijzonder triest dat een kerk die een eeuw geleden ontstond omwille van de belijdenis, thans met die belijdenis op gespannen voet staat en minstens zo ver aan die belijdenis ontzonken is als de kerk die men honderd jaar geleden verliet. Waarnemer De Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee organiseert op zaterdag 26 april a.s. een concert in de Hervormde Exoduskerk aan de Dorpsweg te Som melsdijk. Zij heeft hiervoor uitgenodigd het barok- ensemble „Collegium Musicum Delfs- haven" uit Rotterdam, bestaande uit: Nicolette Moonen - viool Basil de Visser - viool Nancy Posman - viola Hendrika ter Brugge - cello Clena Stein - violone Diane Middelkoop - clavecimbel Reitze Smits - clavecimbel Cor de Jong - clavecimbel Geert Bierling - clavecimbel Het programma omvat concerten voor 1 2, 3 en 4 clavecimbels van Joh. Seb. Bach (1685-1750), t.w.: 1. Concerto d moUBWV 1063 voor drie clavecimbels en strijkers 2. Concerto C durBWV 1061 voor twee clavecimbels solo 3. Concerto C durBWV 1064 voor drie clavecimbels en strijkers 4. Concerto D durBWV 1054 voor clavecimbels en strijkers 5. Concerto a mollBWV 1065 voor vier clavecimbels en strijkers. DIRKSLAND Het Gemengd koor der Ger. Gemeente organiseert op D.V. 3 mei a.s. een Zang avond. Medewerkende koren zijn: ge mengd koor „Advendo" uit Nieuwe Ton- ge, Dirkslands Marmenkoor en het ge mengd koor „Soli Deo Gloria" uitDirks- land. Deze zangavond wordt gehoudori in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente, Geldersedijk. lederis hartelijk welkom. Aanvang half 8. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling C3 01870-3477 m DD Tijdens het concert is een pauze gepland waarin koffie verkrijgbaar zal zijn. De aanvang van het concert is 20.00 uur; kerk open 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ5,voor volwassenen en ƒ3,voor scholieren, CJP-houders en 65+. De Vereniging voor Natuur en Land schapsbescherming Goeree-Overflakkee houdt op donderdag 1 mei 1986 een dia lezing over het bovenstaande onderwerp. Een ieder is van harte welkom en de toegang is gratis. De dialezing wordt ge houden in de aula van de Lagere Land bouwschool aan de Langeweg te Sommels dijk. Aanvang 19.45 uur. Ze wordt gepresenteerd door dhr. J. G. M. Marquenie, docent biologie en kenner van dit gebied. De duur van de lezing is 1!4 uur. Het duinterrein van Voome is door zijn diversiteit aan levende organismen een van de belangrijkste natuurgebieden in Nederland. Een gebied dat bekend is om zijn verschillende terreiptypen. Men vindt er vochtige duinvalleien, stuifduinen, riet en biezenvelden, struwelen en bossen. Tevens zijn er een aantal bekende meren aanwezig zoals de Tenellaplas, het Brede Water en het Quakjeswater. We vinden er mooie voorbeelden in diverse stadia van ouderdom. Het terrein biedt dan ook veel vormen van vegetatie, een rijke flora en fauna, met veel zeld zame soorten. Dhr. J. G. M. Marquenie begint met een 50-tal zwart/wit dia's voornamelijk over de ontwikkeling van het Voorns duin gebied. Hierna gaat hij over op kleuren dia's welk een beeld geven van de huidige situatie. Na de lezing volgt er een korte pauze waarna de jaarvergadering wordt gehou den. SPIJKENIS SE In het kader van het 25-jarig bestaan van Amnesty Internatio nal vond er in de Stoep een bijeenkomst plaats waar burgemeesters uit verschil lende plaatsen uit de regio acte de pre sence gaven. De avond werd geopend door burge meester Groen die een speech hield waar in hij benadrukte dat het jammer was dat Amnesty nog steeds nodig is. Als symbool stonden er 25 witte rozen, de kleur van de onschuld aldus de heer Groen, aan rozen zitten doornen, u voelt de prikkel om door te gaan. Lies die het geheel vanaf het podium regelt, merkt op dat we vooral in de toe komst moeten kijken. Ze heet de burge meesters welkom en in het bijzonder Ar- nie v.d. Veerdonk. Zij is een afgevaar digde uit Amsterdam. Lies benadrukt ook dat A.I. niet links, niet rechts is maar vecht voor alle landen waar de mensen rechten worden geschonden. We weten drommels goed wat goed en fout is. Laten we immer bedachtzaam zijn op het goede. Aldus Lies, fouten bestrijden dat heeft AI, opiipatij dan zijn we bezig in de. richting van het goede. Burgemeester Groen wenst A.I. sterkte en spreekt zijn blijdschap uit over het feit dat veel jongeren ook meedoen en het belang inzien, alleen al uit Spijkenisse zijn 6000 brieven verzonden naar landen waar de mensenrechten worden geschonden. De avond wordt vervolgd met een dia serie over de mensenrechten waarna Gert een quiz houdt samen met de burge meesters uiteraard over A.I. Dan krijgen deze het jubileumboek symbolisch aan geboden. Arnie geeft een lezing over de geschiedenis van A.I. De pers wordt uit genodigd om op onze landenmarkt, welke in verschillende plaatsen zal zijn, aan wezig te zijn. De avond wordt besloten met een gezellig samenzijn. Er valt natuur lijk weinig te vieren, maar A.I. heeft toch al veel kunnen doen. Op 3 mei 1986 is op het Diekhuusplein van 11 uur tot 16 uur gelegenheid onze landenmarkt te bezoeken. U bent van harte welkom. Helaas, hoe goedje ookje best doet, je kunt het niet iedereen naar de zin maken. Dat hoorden we van mevrouw Poels uit de Haagse Goudreinetstraat. Ook zij ging het afgelopen stooksei- zoen wekelijks naar de meterkast om haar gasverbruik te noteren. Wanneer dan in het midden van de week het huis-aan-huisblad in de brievenbus rolde, was ze benieuwd of ze haar streefverbruik had gehaald. „Tot mijn schrik moest ik toch regel matig constateren, dat ik er net niet onder kwam. Want dat was wat ik graag wilde. Het nog iets zuiniger doen dan het afgelopen jaar. Maar het is lang niet altijd gelukt. Op den duur had ik zin het maar op te geven. Dat heb ik uiteindelijk niet gedaan, maar of ik zuiniger heb gestookt dan vorig jaar.... ik ben bang van niet". Mevrouw Poels zal de enige niet zijn. Voor sommige mensen is meer be sparen nu eenmaal om allerlei redenen niet haalbaar. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn als ze, zoals mevrouw Poels, vaak overdag van huis zijn en dan de verwarming laag zetten. Of wanneer ze al allerlei energiebespa rende maatregelen hebben getroffen. Op een gegeven moment kan het nu eenmaal niet zuiniger. Tenzij men echt in de kou gaat zitten. Maar daarvoor is onze Aktie Zuinig Stoken niet be doeld. Sportiviteit We hebben u de afgelopen maanden willen helpen uw stookkosten in de hand te houden. En waar mogelijk u te helpen het nog wat zuiniger te doen. Als dat laatste niet is gelukt: geen nood. We hopen in elk geval voor u dat u het komende jaar, ondanks de strenge winter, niet méér hoeft te betalen. Zoals we aan het begin van onze aktie al lieten weten: het moet een sport zijn. Daarbij hoort de sportiviteit dat niet iedereen kan winnen. Ook al blijft uw gasverbruik gelijk, dan bent u in elk geval eigenlijk toch winnaar: u hoeft niets bij te betalen. A Op 1 en 2 mei a.s. congres in de Menvehal te Dordrecht De Koninklijke Schippersvereniging „SCHUTTEVAER" gaat op don derdag 1 en vrijdag 2 mei a.s. haar 137ste Algemene Ledenvergadering houden in de Merwehal te Dordrecht. Dit tweedaags congres is georgani seerd door de afdelingen Dordrecht, Hoeksewaard, Papendrecht, Slie- drecht en Zwijndrecht. Dorpen en steden die zeer nauw met de scheep vaart zijn verbonden. Een werkgroep van 11 personen (van elke afdeling twee en Papendrecht staat te boek met drie) heeft zich vanaf begin 1985 al op dit congres voorbereid en met de heer J. de Raad als voorzitter staan bestuur en leden er borg voor dat het een geslaagde samenkomst zal worden. Keurig verzorgd materiaal Zoals vijf afdelingen uit de Regio Drecht- steden zich gezamenlijk hebben ingespan nen komt bij ,,Schuttevaer" niet jaarlijks voor. Wij zijn gewoon dat één of twee afdelingen dit werk ter hand nemen. Maar wat nog nooit is voorgekomen in de ge schiedenis van de K.S.V. is de verzorging van het materiaal dat in een geheel nieuw jasje is gestoken. Er heeft gewoon een metamorphose plaats gehad. De agenda is van een klein gestencild boekje herschapen in een prachtig boek werk op tijdschrift formaat. Het schut blad is versierd met het „Schuttevaer- embleem". Op de eerste bladzijden staat een foto van H.M. Koningin Beatrix, de Beschermvrouwe van de K.S.V.. Ver volgens een voorwoord van de commissa ris van de Koningin in de provincie Zuid- Holland Mr. S. Patijn, een voorwoord van de voorzitter van ,,Schuttevaer", de heer K. J. van Dorsten en een welkomstwoord van de heer J. de Raad, namens de werk groep Congres 1986 met de namen van de 11 leden. Gedrukt op mooi papier wor den de lezers op een overzichtelijke wijze uitvoerig ingelicht over de twee congres dagen, en de uitgebreide agenda geeft het verloop van a tot z weer. De 31 voorstellen van de diverse af delingen, die op het congres zullen worden BRUINISSE Kerkdienst Oud Ger. Gem. D.V. maandagavond 28 april hoopt voor de Oud Ger. Gemeente voor te gaan ds. A D. Muilwijk van Dordrecht. A anvang half 8. INGEZONDEN: Middelharnis, 22 april 1986 Zij die zich, al of niet beroepsmatig, bezighouden met bejaardenzorg, zijn het er over eens dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig moeten blijven wonen. Tevens gaat men er vanuit dat bejaarden moeten worden betrokken bij zaken die hun direkt aangaan, m.a.w. inspraak dienen te heb ben, is het niet een besHssende dan zeker een adviserende stem. B ovenstaande regels zijn algemeen er kend, alleen de woningbouwvereniging te Middelharnis heeft daar blijkbaar nog nooit van gehoord of lapt ze aan haar laars. Zij heeft maandag 21 april j.l. de balkons van de 12 bejaardenwoningen aan de Rembrandtlaan voorzien van nieuwe hekwerken en wel op zodanige wijze dat de bewoners als zij zittende in een tuinstoel van het balkon gebruik ma ken, het gevoel krijgen dat ze in een gevangenis zitten. Het enige verschil is dat ze in een gevangenis een dak boven hun hoofd hebben, maar in beide zitje tussen vier muren. Dar alles heeft zich voltrok ken zonder inspraak van de bewoners. Wel was de bewoners medegedeeld dat de hekwerken vernieuwd zouden worden, maar niemand wist dat ze van de balkons een soort gevangenis zouden maken. Het uitzicht vanuit de huiskamer is beknot tot plm. éénderde van het oorspronkelijke. Er wonen ouderen die bij het gure weer bijna niet buiten komen, zodat hun enige ge noegen bestaat in voor het raam zitten. Dat wordt hun nu grotendeels ontnomen. Ze zitten tegen een stuk blik aan te kijken. Ik vraag mij af hoe ze zo iets hebben kunnen doen. Wat hier gebeurd is lijkt op passieve euthanasie. Het ontbreekt de heren van de woningbouw aan elk sociaal gevoel. Ik heb 's avonds de voorzitter van de W.B .V. de heer v. d. Waart gebeld, die mij toezegde dat hij 's avonds bij mij aan huis zou komen kijken. Ik heb drie uur zitten wachten, toen kreeg ik van hem een telefoontje. Hij verklaarde dat hij met het overige bestuur per auto door de straat had gereden en had geconstateerd dat ons uitzicht een stuk minder was dan voor heen, maar verder basta. Dar gesprek was verder correct en vriendschappelijk waar voor dank aan de heer v. d. Waart. Het zou de W.B .V. sieren als ze ook ouderen inspraak gaf Ze zijn heus niet dement. U, redaktie, dank voor de plaatsing. Namens de bewoners van de Rembrandtiaan, H. van Es Rembrandtiaan 155 3241 A J Middelharnis behandeld, zijn overzichtelijk gerangschikt. Nog eens 111 voorstellen worden door het hoofdbestuur in behandeling genomen. Achter in deze gids staat de lijst van Standhouders op 1 en 2 mei, een lijst van bunkerstations die een groot gedrag voor dit congres bijeenbrachten en een flinke lijst van sponsors die mede dit congres met geld en natura ondersteunden. Een lange adverteerdersindex staat op de laatste bladzijde. Verwisseling Ook het congres op zich heeft een ver andering ondergaan. Wat voorheen op de eerste middag plaats had is naar de tweede dag verschoven en het programma van de tweede dag naar de eerste dag. Na de middaglunch op de 1 ste mei gaat het naar de Merwekade voor de ingebruikstelling van de vlaggemast. Daarna volgt de ont vangst door het gemeentebestuur van Dor drecht. Vrijdagmorgen spreekt de voor zitter zijn jaarrede uit, de dames gaan inmiddels op excursie naar het Bagger- museum en 's middags worden er enkele inleidingen gehouden over: Verkeers- begeleidende systemen voor de Rijn- en Binnenvaart". Ook hierbij zijn de gasten aanwezig, die 's morgens door de voor zitter zullen worden begroet. Jaarverslag 1985 „Het is wellicht de eerste maal in de geschiedenis van de K.S.V. „Schutte- vaer dat het hoofdbestuur zich recht streeks tot u wendt", aldus schrijft de secretaris, de heer P. J. Sijpestein in een brief die bij het Jaarverslag 1985 is gevoegd. Een keurig gedrukt verslag van 56 bladzijden met een in kleuren uitgevoerde omslag, (met Schuttevaer- vlag) dat aan alle leden, juniorleden en begunstigers is gestuurd. Het nieuwe verslag (ook in tijdschrift- vorm) geeft beknopt de werkzaamheden in 1985 weer. De voorzitter, de heerK. J. van Dorsten schrijft in zijn voorwoord, dat het bestuur aan de wensen ten aanzien van meer informatie tegemoet is gekomen. Een bijna pagina-grote foto is opgenomen van Willem Jan Schuttevaer, de oprichter van de vereniging. Verder zijn er een aantal mooie foto's geplaatst van diverse havens en andere schippersaangelegen- heden. Oranjesluis Vanzelf werd een hoofdstuk gewijd aan de nieuwe Oranjesluis te Amsterdam. „Schuttevaer" heeft betreffende de bouw de wensen van de scheepvaart aan Rijks waterstaat bekend gemaakt. Rijkswater staat dacht aan een afmeting van 200 meter lang en 18 meter breed. „Schuttevaer" dacht aan een sluis van 210 bij 24 meter. De Raad van de Water staat stelde voor dat de twee meest belang hebbenden (R.W. en de K.S.V.) zouden trachten een gemeenschappelijk stand punt te bereiken. Het overleg resulteerde in een nieuw ontwerp, dat op vrijwel alle onderdelen aan de K.S.V. tegemoet komt en kreeg daarom de naam „SCHUTTE VAER-VARIANT". Volgens dat plan, dat aan de Minister van Verkeer en Water staat zal worden voorgelegd, krijgt de sluis de afmetingen 200 x 24 meter en zal worden gebouwd ten zuiden van de oude Oranjesluizen. ....Wanneer met dit beperkte verslag wordt bereikt dat leden en belangstel lenden zich betrokken voelen bij de K.S.V. Schuttevaer", dan hebben wij ons stre ven, namelijk een goede voorlichting te geven, iets naderbij gebracht", aldus de heer Sijpestein. K.S.V. „Schuttevaer" is hier beshst in geslaagd. De lente is voor de meeste mensen een tijd om reikhalzend naar uit te zien. Zomerjurken kunnen weer uit de kast, ligstoelen eindelijk op het balkon. Voor mensen die aan hooi koorts lijden betekent het einde van de winter echter een ramp. Klein of groot: dat hangt af van de mate waarin men aan deze voorjaars kwaal lijdt. Hooikoorts (of allergische rhinitis) wordt veroorzaakt door overgevoeligheid van het lichaam voor pollen. De pollen van bomen grassen en planten zitten in het voorjaar overal in de lucht. Ze versprei den zich via de wind (kruisbestuiving) en er is eigenlijk geen ontkomen aan. Slechts weinigen kunnen zich veroor loven drie maanden lang weg te trekken naar een pollenvrije" omgeving. Een vakantie aan zee zou voor hen de beste oplossing zijn. Overigens komt hooikoorts niet alleen in de lente voor. Ook in de vroege zomer en later in het jaar kan deze uiterst hinder lijke aandoening de kop opsteken. Niezen helpt niet Hoewel allergische rhinitis geen erfelijke ziekte is, blijkt toch de aanleg voor over gevoeligheid in bepaalde families vaker voor te komen dan in andere. Dit is niet te voorspellen. Hooikoorts kan ook ineens opkomen, zonder dat iemand in de familie ooit eerder last heeft gehad. De duur van de aandoening is wisselend. Zeker is dat in de winter de ellende voorbij is, maar of het jaar daarop alles niet weer opnieuw begint is niet vooraf te zeggen. Meestal worden de klachten de eerste 2 tot 3 jaar erger. Daarna kan de situatie verbeteren ofsta biel" worden. B ij overgevoeligheid voor pollen ontstaat binnen enkele minuten een ontstekings reactie in de neus. Hooikoorts begint met niet te stuiten niesaanvallen en een loop neus. Het proces begint direct met de afbraak van de binnengedrongen stof door het slijmvlies in de neusholte. Tegelijkertijd wordt in het lichaam via een bepaald proces een stof gevormd die de bloedvaten verwijdt Omdat de neus een sterk doorbloed gebied is, veroorzaakt die vaatverwijding een heftige reactie. De neus zwelt, wordt rood en de slijmafschei- ding neemt snel toe. Niezen, een reflex vergelijkbaar met hoesten, is een doeltreffende reactie van het lichaam om ongewenste stoffen met een luchtstoot weg te werken. Helaas helpt bij hooikoorts niezen niet, omdat de lucht in de lente barstensvol pollen zit. Zelfmedicatie of naar de arts? Hooikoorts is in de meeste gevallen typisch een ziekte waarmee men moet „leren leven". De medische wetenschap heeft nog geen afdoend middel uitge vonden. Mensen met een milde vorm van hooi koorts kunnen de aandoening dikwijls zelf redelijk onder controle houden. Middelen die daarvoor vooral worden gebruikt zijn eenvoudige antihistaminica (speciale middelen tegen overgevoeligheidsreac ties) en neusdruppels, zoals bijvoorbeeld Nezeril. Dit nieuwe geneesmiddel wordt geleverd in plastic pipetjes voor indivi dueel en eenmalig gebruik en is in drie sterkten voor volwassenen, kinderen en babies verkrijgbaar. Zelfmedicatie-geneesmiddelen zijn zon der recept bij de drogist en apotheken verkrijgbaar. Ook speciale homeopathi sche middelen kunnen soms helpen. Zelfmedicatie is bij meer ernstige vor men van hooikoorts niet meer mogelijk en onverstandig. In die gevallen moet altijd de arts worden ingeschakeld. Gewoonlijk wordt dan ook een combinatie van antihis taminica en/of neusdruppels voorgeschre ven. Patiënten die met extreme hooikoorts verschijnselen kampen krijgen vaak een speciale kuur waarbij het lichaam lang zamerhand ongevoelig voor, in dit geval pollen, wordt gemaakt. Dit heet ,,desensibilisatie". Hoewel hooikoorts op zich ongevaarlijk is, men gaat er niet aan dood, kunnen zich wel complicaties voordoen. Bijholte- en middenoorontstekingen, waarvan vooral jonge kinderen nogal eens de dupe zijn, zijn het meest bekend. Een bezoek aan de arts is dan altijd op zijn plaats. Een concours vanuit Minderhout d.d. 12 april 1986. Deelname 823 duiven. J. van Seters en Zn., Stellendam: 1, 9; K. Breen, Ouddorp: 2, 22; P. H. Logmans, Herkingen: 3, 6, 12; P. van de Geest, Nieuwe Tonge; 4; M. Melissant en Zn., Stellendam: 5,7, 8; C. Vreeswijk,Nieuwe Tonge: 10; A. Meiaard, Middelharnis: 11J. Molenaar, Herkingen: 13; A. Spuij, Stellendam: 14; K. de Jong, Dirksland: 15; G. van'tGeloof, Ouddorp: 16; Comb. Westdijk-Witte, Stellendam: 17, 26; J. den Boer, Herkingen: 18, 30; Gebr. Kie viet, Sommelsdijk: 19, 21; A. Klijn, Oud dorp: 20; J. Smit, Stellendam: 23; C. Grootenboer, Stellendam: 24; A. v.d. Linde, Middelharnis: 25; T. v.d. Bok, Ouddorp: 27; H. Kievit, Herkingen: 28; A. het Jonk, Herkingen: 29. OUDDORP Wedvlucht vanuit Minderhout 12 april 1986. Afstand 69 km. in concours 227 duiven, veranderlijke wind. K. Breen: 1, 4, 17, 36, 37, 39; G. van 't Geloof: 2; A. Klijn: 3, 16, 22, 23, 31, 47, 53; T. v.d. Bok: 5, 7, 52; Comb. Cees Miep: 6,10,14,2128,29,33,34,42,55; J. Hameeteman: 8, 11, 30, 49; A. Me lissant: 9, 24, 38, 41, 43, 44, 45, 56; Comb. Kievit: 12, 19, 20, 26, 40, 46, 50; C. M. Grinwis: 13, 18, 32, 54; Annette Venneman: 15, 27, 35, 48; H. Kleijn: 25; L. Sperling: 5l. H: H: AKTIE ZUINIG STOKEN De tabel voor de week van /4 oprit i.e.m. 20af>rU fpsé weergegevens Valkenburg ZH berekeningsmodel GE Den Haag E.M.GO. N.V. ENERGIE MAATSCHAPPIJ GOEREE - OVERFLAKKEE Postbus 5 324GAA MIDDELHARNIS Hoflaan44 Tel. 01870-2244 KONINKLIJKE SCHIPPERSVERENIGING OPGERICHT 1849 BESCHERMVROUWE H. M. KONINGIN BEATRIX

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 9