Tijdelijk werk, veilig werk V isser Eerste bereidselen voor aanleg Rondweg om Oude Tonge Int. Zeehengelconcours floniiSeman Ramoco b.v. Garage KNÖPS B.V. Attentie! Attentie! Voor hartstichting bijna 3.000- VERBOUWINGS OPRUIMING hUËbteéMse Goeree-Overflakkee Citroen-Hesseünk AUTO-SCHADE Landelijke fletsdag ANWB Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief B edrijfsongevallen Tijdelijk werk Belang van preventie Bezwaren tegen nertsfokkerij in Nieuwerkerk Burgemeester Middelburg passeerde pi. aannemers Veilig werken DE LAATSTE LOODJES van de VERBOUWING Daarna is onze verkoopruimte gesloten t/m donderdag 1 mei. - BEROEPEN - f1-Tiil-|'i*"*) RENAULT-dealer Dirksland, 01877 - 1357 /- PEUGEOT TALBOT V-. Au Kasta Tel. MIDI tobedrijf njelaan 41-43 31870 - 3094 )ELHARNIS Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 Verbetering: Wei wijziging wetlioudersposten Oostfial(l(ee De storingsnummers van deN. V. Emgo zijn als volgt gewijzigd: (01870) - 2212 afd. electriciteit (01870) -2363 afd. gas POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommeisdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) teL 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Het aantal bedrijfsongevallen in Neder land vertoont, onder andere dankzij de in 1982 ingevoerde Arbowet een dalende tendens. Dit Wijkt uit cijfermateriaal dat het Centraal Bureau voor de Statistiek onlangs over 1984 publiceerde. Desondanks raakten in dat jaar toch zo'n 58.000 mannen en vrouwen betrokken bij een bedrijfsongeval. Ruim één derde (34,8%) bestond uit jongeren onder 24 jaar. Wanneer straks de vakantieperiode aan breekt zullen vele bedrijven weer gebruik gaan maken van jongeren als tijdelijke arbeidskracht. Een aantal omstandig heden, afgezien van hun leeftijd, maakt deze groep extra kwetsbaar. Vakantiewerkers maar dit geldt even zeer voor andere tijdelijke hulpkrachten, die worden ingezet om produktie-pieken of ziekte van vast personeel op te vangen, staan namelijk sterk onder invloed van factoren als: - Onervarenheid met het werk. - Onbekendheid met de te bedienen ap paratuur en de beveiliging ervan. - Onvoldoende voorlichting over de risico's die aan het werk verbonden zijn en de te nemen beveiligingsmaatregelen. - Werkdruk doordat op stukloon wordt gewerkt of tijdens piekuren. - „Het zich niet willen laten kennen" voor collega's en (onverantwoorde) ri sico's nemen. - Kortere inwerkperiode om zo snel mo gelijk produktief te zijn. Deze faktoren vergroten voor de tijde lijke arbeidskracht de kans op een on geval. Het komt nogal eens voor dat de werk gever minder aandacht aan tijdelijke krach ten besteedt dan verantwoord en wettelijk verpUcht is. Volgens de Arbowet heeft de werkgever juist een bijzondere verant woordelijkheid voor veiligheid, gezond heid en welzijn van zijn werknemers; dit geldt ook ten opzichte van tijdelijke werk nemers. Bij het niet naleven van zijn verplich tingen is de werkgever veelal aansprake lijk voor de schade die hieruit voor de werknemer kan voortvloeien. In dit verband benadrukt de Nederlandse Vereniging van Algemene Aansprakelijk heidsverzekeraars (AAV) en het preven tie-instituut van de gezamenlijke verzeke raars het Technisch Bureau ter Bevorde ring van Schadepreventie (TBBS) het belang om extra aandacht te besteden aan De 27-jarige M. van der Wielen uit Nieuwerkerk (Zld.) die een varkensmes- terij exploiteert, wil deze afstoten en een nertsfokkerij beginnen. Hiertegen is het antibont-comité, een samenwerkings verband van vier dierenbeschermings or ganisaties, in het geweer gekomen, zich uitputtend in het opnoemen van argu menten om te verhinderen dat B en W van Duiveland (waaronder Nieuwerkerk be hoort) aan Van der Wielen een hinderwet- verguiming verstrekt. Ook enkele om wonenden aan de Nieuwe weg en de Stolp- weg buiten de kern van het dorp, hebben bezwaren ingediend. Van der Wielen wuift de bezwaren weg en wil een nertsenfarm inrichten naar de eisen van de grootst mogelijke hygiëne. B en W moeten nog een beslissing nemen. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK - Opbrengst- De koUekte t.b.v. de Ned. Hartstichting heeft opgebracht 11.954,10 waarvan 4.896,85 in Sommeisdijk en 7.057,25 in Middel- harnis. Hartelijk dank aan een ieder die aan het welslagen van deze koUekte heeft meegewerkt. Burgemeester CG. J. Rutten uit Middel burg, een halfjaar geleden als zodanig benoemd, schrok van de prijsopgaven hem door Zeeuwse aannemers geoffreerd voor het opknappen van zijn woning en liet prompt daarop vakmensen uit Nuth ko men, zijn vorige gemeente, die het karwei klaarden voor een belangrijk lagere prijs. De handelwijze van de burgemeester en zijn commentaar daarop in een regionaal huis-aan-huis blad is de Zeeuwse aan nemers in het verkeerde keelgat geschoten. De regionaal voorzitter van het Neder lands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid M. J. Leenhouts en de secretaris J. F. H. Rouw gaan een nader onderzoek instellen en willen dat de burge meester zijn woorden terug neemt. de veiligheid van vakantiewerkers en an dere tijdelijke krachten. Normaal gesproken kent het vaste perso neel van een bedrijf de veiligheidsvoor schriften en wordt het geacht deze stipt op te volgen; een gang van zaken die door de bedrijfsleiding stelselmatig moet worden gestimuleerd. Ook (of juist) voor vakantie werkers en andere tijdelijke krachten dient hetzelfde beleid te worden gevoerd. Bovendien moet bij deze groep werk nemers extra aandacht worden besteed aan: - Instructie over de inhoud van het werk en de risico's die samenhangen met de uitvoering ervan. - Instructie over het gebruik van de appa ratuur en de beveiligingsvoorschriften. - Werkdruk. Stukloon of produktie-pie ken mogen niet leiden tot het nemen van risico's. Van tijdelijke krachten wordt zeker geen betere prestatie verwacht dan van vast personeel. - Begeleiding. Vakan tie werkers moeten kunnen terugvallen op de hulp, infor matie en begeleiding van vast personeel. op het Vissersdijk 6-8 t/m zaterdag 26 april. Telefonisch normaal bereikbaar voor storingen e.d. tioor oDe zcfcerhesd 5 VINGERUNG 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 Voor de 20e keer organiseert de VVV- Ouddorp in san:ienwerking met de Hengel sportvereniging Stellendam een Interna tionaal Zeehengelconcours aan het strand te Ouddorp Jonderdaj 8 rnei \9Hf^- (hemelvaartsdag). Tussen 9.00-10.00 uur kan voor dit evenement worden ingeschreven in café- restaurant De Meulblok, welke te vinden is aan de Molenweg 15, te Ouddorp. Het inschrijfgeld bedraagt 6,p.p. Aanvang wedstrijd: 11.00 uur. Einde wedstrijd: 14.00 uur. Prijsuitreiking: plm. 15.00 uur in café-restaurant De Meulblok. Visparcours: aan het strand van de Punt te Ouddorp. Parkeren: grote parkeerterrein aan de Grevelingen. Het visparcours zal worden aangegeven met aanduidingsbordjes in de vorm van een vis. Veel aantrekkelijke prijzen waaronder als hoofdprijzen: bekers voor de winnaar/ winnares en winnaar jeugd en „een draag bare TV". Houdt deze dag vrij en schrijf in voor dit altijd weer gezellig zeehengelfestijnü! STAD AAN 'T HARINGVLIET Opbrengst kollekte De kollekte t.b.v. de Ned. Hartstichting heeft opgebracht 1.808,55. Alle mede werkenden hartelijk dank. OOLTGENSPLAAT De huis-aan-huis-kollekte voor de Neder landse Hartstichting heeft 2.903,55 op gebracht. Vorig jaar was de opbrengst 3.049,De geringe achteruitgang van dit jaar is een gevolg van de wijkindeling, waarbij een aantal bewoners buiten het dorp door een andere afdeling zijn be zocht. Men kan dus aannemen dat de opbrengst anders hoger had geweest dan vorig jaar. Namens de dames van het plaatselijke comité, mevrouw A. J. v.d. Tonnekreek- van 't Geloof en mevrouw T. Kamp-v.d. Maden en ook mede namens het hoofd bestuur van de Ned. Hartstichting harte lijk dank aan koUektanten en gevers voor het bereikte resultaat. DIRKSLAND Door de kerkeraad van de Herv. Kerk is in de vakature van ds. v.d. Linden een beroep uitgebracht op ds. J. E. de Groot te Reeuwijk. Voordat ds. de Groot voor de GZB naar Peru vertrok was hij enkele jaren Herv. predikant te Midde! harnis. Ds. de Üroot kreeg ook een toe zegging van beroep naar de Herv. Gem. van Veenendaal. Voor topkwaliteit, goede se n voordelige pri/zen. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER Wsststraat 35 Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse Prmtshop - Hogeioom 172 Telefoon 01116 2400 ^'^■1.l$■l^■>^*'>■'^>n^J^■^^l^l^>^.l^.>^l^.:^l^.l^.l|.l|.l^i^>^ voor Verkoop -1^ Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 M y LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS De ruim 1 ha bossages die men nu nog aantreft nabij de splitsing Tonnisseweg-Grevelingendam zullen daar binnen de kortste keren ver dwenen zijn om de vrijkomende grond plaats te laten bieden aan twee, aan weerszijden van de weg aan te leggen „voorbelastingsterpen", een woord dat in Waterstaatskring is bedacht voor zandhopen die ertoe dienen om de daaronder liggende bodem te verdichten. De verwijdering van de bossages en de aanleg van de terpen vormen het voorspel tot de aanleg van de rondweg om Oude Tonge, een weg die er in het begin van de negentiger jaren eindelijk zou moeten liggen...! Rijkswaterstaat Directie Zuid Holland vaardigde j.l. dinsdag twee medewerkers af om de bevolking via de regionale pers van het nog prille begin van het werk in kennis te stellen. Rayonleider dhr. A. J. Eggebeen en projektcoördinator dhr. J. Buter stelden overigens nog een voorlichtingsavond voor het publiek in het vooruitzicht, wel licht al in de meimaand. De voorlichting moet metterdaad van de zijde van Rijks waterstaat komen, zo bleek ook op een bijeenkomst die de Standsorganisaties ter- wille van de grondeigenaren eind januari belegden. Doel daarvan was gezamenlijk op te kunnen treden bij grondaankopen door Rijkswaterstaat maar op de vergade ring wist men niet héél precies hoe het tracé nu definitief op papier is gezet, waarom RWS alsnog in die kring werd uitgenodigd. Ook voor de pers kwam dinsdagmiddag de definitieve tekening ter tafel. Laat eerst duidelijk zijn dat de rondweg een Autoweg wordt met de mogelijkheid die later tot Autosnelweg te verbreden. Bij RWS wordt het criterium aangehouden dat een weg Autoweg blijft zolang niet meer dan 20.000 voertuigen per etmaal passeren, een grens die in Oostflakkee over enkele jaren overschreden lijkt te gaan worden. De werkzaamheden aan de nieuwe weg zullen al ingeleid worden aan het begin van de Hellegatdam; van daar tot aan de Lageweg even voorbij de Schaapsweg, zal de bestaande weg wor den gereconstrueerd. Vanaf de Lageweg zal de nieuwe weg van de bestaande afbuigen om de Bommelsedijk enkele hon derden meters noordelijker te kruisen dan MERCEDES-BENZ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 BEDRIJFSWAGENS In tegenstelling tot een eerdere bericht geving, waarin we meldden dat in Oost flakkee de wethoudersbezetting geen wij ziging zou ondervinden moeten we thans melden dat dat wél het geval zal zijn. De huidige coalitiepartners PvdA en WD zijn niet tot overeenstemming ge komen over voortzetting daarvan, met als gevolg dat de beide wethouders voort zullen komen uit de PvdA fractie, in de persoon van dhr. G. W. J. Poortvlieten de CDA fractie, in de persoon van dhr. C. L. M. de Wit. Dhr. Poortvliet is bezig aan zijn eerste wethoudersperiode; dhr. de Wit was wethouder van september 1974 tot september 1982. thans het geval is om dan vervolgens paralel aan de vroegere trambaan richting Oude Tonge te gaan ep achter het Indus trieterrein langs aan te sluiten op de kruising naar de Grevelingendam. Dat betekent dat de bestaande weg vanaf de Lageweg tot aan de kruising met de Bom melsedijk overbodig gaat worden en tz.t. weer tot landbouwgrond zal worden ge transformeerd. Het betekent ook dat de fietstunnel waarvoor oud-raadslid S. L. de Jonge zo geijverd heeft zal worden afgebroken. In de nieuwe weg komen 3 viaducten, één bij de kruising met de Tonnisseweg benoorden Oude Tonge waar het locale verkeer onderdoor zal gaan, voorts een in de Oudelandsedijk en nog een over de Schoolweg, het verlengde van de Kranen- dijk. In de nieuwe route komen ook twee verkeerslichtinstallaties, bij de kruising Schaapsweg en de Tonnisseweg, beide kruisingen (en géén andere) zullen de mo gelijkheid bieden de nieuwe weg te ver laten of te gaan berijden. Voor de fietsers wordt het er ook heel wat beter op. Zij zullen, komend vanaf de Hellegatdam niet meer een lange lus via de polders behoeven te maken maar recht door kunnen rijden over een zuidelijk aan de nieuwe weg aan te leggen fietspad. Dat nieuwe fietspad blijft de nieuwe weg vol gen tot aan de Bommelsedijk van waaraf de oude paralelweg langs de Magdalena- dijk moet worden gevolgd. Eerder schre ven we dat de fietstunnel onder de Prov. weg verwijderd zal worden omdat dat gedeelte weg ook zal worden opgebroken, Het punt van waaraf de nieuwe weg zich van de bestaande afscheidt. Links de huidige Auto weg die daar geheel zal vervallen en zal worden opgebroken tot aan de Bommelsedijk die op de achtergrond te zien is. De nieuwe weg zal dan niet meer links-, maar rechts van de woningen langsgaan. Rechts op de voorgrond scheidt de Lageweg zich van de paralelweg af. De Lageweg zal t.z.t. worden verbreed en geschikt worden gemaakt voor zwaar verkeer dat dan om het Bommelse industrieterrein te bereiken niet meer via het dorp-, maar via de Tilsedijk kan rijden. maar voor het lokale rietsverlceer, van en naar de Zuidzijde, komt er een fiets- viaduct De heren van Rijkswaterstaat hebben nog meer veranderingen genoemd, zoals die van de busroute. De bus uit Ooltgens- plaat zal weliswaar naar Achthuizen af buigen maar via dezelfde weg weer naar de Schaapsweg terugkeren. Bij Oude Tonge komt een benzinestation met een ruime parkeer-pick-nick plaats en er ligt al een beplantingsplan gereed waarmee het verlies van de boompjes die nu bij Oude Tonge zullen worden gerooid ruimschoots zal worden gecompenseerd. Tenslotte de voorbelastingsterjjen waar van er twee, enkele meters hoog, nabij de kruising met de Grevelingendam worden aangelegd. Het wordt gedaan om die grond te verdichten waarin leidingen zul len worden gelegd, zodat de leidingen een stevige ondergrond hebben en niet het gevaar voor verzakkingen en breuk ont staat. Het benodigde zand voor het weg- tracé zal voor een groot deel uit de Greve lingen worden gewonnen. In de tweede helft van volgend jaar zal het grondbestek worden uitgevoerd. Met de uitvoering van het hele werk zal een bedrag van ca. 50 miljoen gulden zijn gemoeid, maar Oude Tonge zal dan verlost zijn van het drukke verkeer over de Stationsweg waar op drukke dagen de files recreatieverkeer zich aaneenrijen. Het lijkt overigens niet aannemelijk dat de nieuwe weg files zal kunnen voorkomen, alleen staan ze dan buiten Oude Tonge....! De ANWB organiseert, in samenwer king met de Tros en de VVV, voor de 13e keer de landelijke fietsdag, en wel op zaterdag 10 mei a.s. Ook het VW-kan toor te Ouddorp zal wederom dit jaar als vertrekpost fungeren. Traditiegetrouw valt de Nationale Mo lendag samen met de Landelijke Fietsdag. Een aantal fietsroutes zijn zodanig uit gezet, dat zij langs de molens voeren. De molens die te bezichtigen zijn, zijn herken baar aan een blauwe wimpel. Als u de rebus oplost, die u op de geheime controlepost ontvangt, sleept u misschien wel een mooie prijs in de wacht Het Landelijke Startsein zal dit jaar te horen zijn in Lelystad om 9.30 uur en zal gegeven worden door Dr. P. Winsemius, minister van V.R.O.M. Om de route in de Gem. Goedereede te fietsen, moet men starten vanaf het VVV-kantoor te Oud dorp. U kunt vanaf 9.00 uur uw route formulier en vertrekstempel afhalen en vertrekken. Men mag ook later starten dan 9.00 uur maar men dient wel voor 17.00 uur af te stempelen op het VVV-kantoor. De kosten voor deelname bedragen ƒ3,per route formulier. Een deel van het inschrijfgeld is bestemd voor een te bouwen vogelobservatiepost, geschikt voor rolstoelgebruikers, aan de Oostvaardersplassen nabij Lelystad. Pak daarom allemaal de fiets op 10 mei, en geniet van de mooie plekjes in uw gemeente. Tevens staat er voor u bij de start, op het WV-kantoor te Ouddorp, een leuke at tentie te wachten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1