EIUVI1DEt1-niEUW5 DEO: ,^H^ Jubileumconcerten PANTFMTIS vööftffi^^filijke afsluiting van gouden feest Zambiaans staatshoofd op bezoek bij Rumptstad Consument krijgt steeds meer inspraak bij produktontwikkeling Van Damme b.v. I metaalbewerkers/lassers I installatiemonteurs Vakantiewerkers kunnen inschrijven De Gooye aan kop in ZRO-B competitie „De lofzang uit de Openbaring", indrukwekkende compositie van de dirigent MEDISCHE DIENSTEN. Constructie- en Installatiebedrijf Oud en nieuw 't Klom op tot een climax Groots werk Geïnspireerd Feestelijke avond d) (D (D (i) (D voor gas-, water- en c.v.-installaties. 3e Blad VRIJDAG 18 APRIL 1986 No. 5489 en de dank van het publiek was een ovatie voor dirigent, koor en alle andere mede werkenden. Het „Dank sei dir Herr" van G. F. Handel gezongen door Femmy v.d. Weg met Loek v.d. Leeden sloot heel fijn hierop aan. Dirigent: Ane Pronk Het bekende Chr. Gemengd Koor „Deo Cantemus", met bijna 400 leden, heeft enkele maanden achtereen op verschillende manieren en samenkomsten het Gouden-jubileum herdacht. Het begon op 7 november 1985 met een dankdienst in de Maranathakerk te Rotterdam, men organiseerde op een aantal plaatsen zangavonden en op 1 maart hield het koor een open dag in de Guido de Brès-scholengemeenschap te Rotterdam met ongeveer 1000 bezoekers. Op vrijdag 25 april is er nog een jubileum zangavond ih de Grote Kerk te Schiedam (aanvang 20.00 uur) en van vrijdag 23 mei t/m zaterdag 31 mei volgt de jubileumreis naar Zwitserland. Tussen al deze evenementen in had er op vrijdag 11 en zaterdag 12 april j.l. in de Doelen te Rotterdam de bekende Voorjaarsconcerten plaats, die dit jaar zijn omgedoopt in ,yJubileumconcerten". We mogen gerust zeggen dat deze concerten tot in de puntjes waren geregeld en dat wat ten gehore werd gebracht „klassewerk" genoemd mag worden, 't Was stijlvol, foutloos en de boodschap die middels zang en muziek werd gebracht was tot verheerlijking van de Schepper naar Wie ook het koor is vernoemd, n.l. zingen tot eer van God. Aan deze jubileumconcerten werkten mee: Femmy van de Weg, sopraan; Ge rard van Dolder, tenor; Frans Lambour, bas-bariton; Loek van der Leeden, piano; Jan van Weelden, orgel; het geheel met orkestbegeleiding en dat alles onder de algehele leiding van de dirigent, Arie Pronk. Nadat het ontroerende „Into my heart" was gezongen, werd de avond door dé heer Th. Binnendijk, voorzitter van „Deo Cantemus" geopend. Het was een goede zaak dat de heer Binnendijk in zijn welkomstwoord ook de jongens en meis jes betrok. ,,Ik zie dat er een grote groep jongelui aanwezig is en dat verblijd ons als bestuur en leden. Ook is er een grote groep die wij niet zien en dat zijn de zieken in de diverse ziekenhuizen te Rotterdam. Voor hen wordt er deze avond een bandopname gemaakt, die zondag- of op een andere avond zal worden uitgezonden. Ook u allen heel hartelijk welkom", aldus de heer Binnendijk. De voorzitter zei het ook al: ,,Deze vooijaars-jubileumconcerten zijn anders dan de anderen. U ziet het, alle leden zijn versierd met een bloem en wat mag u van ons op deze jubileumavond verwachten?" Spreker gaf het antwoord: „Vóór de pauze hoort u liederen die wij in deze 50 jaar hebben gezongen en na de pauze kunnen we niet zeggen wat er in de volgende 50 jaar gaat gebeuren. Dat gaat niet. Wel kunnen we zeggen: „waar moe ten dat allemaal heen?" De toekomst verwachting is evenwel te vinden in de Bijbel en met name in het boek Open baring. Onze dirigent Arie Pronk heeft voor na de pauze een werk voor u en ons gecomponeerd en daarin wordt de groot heid en de majesteit van God bezongen met een oproep om wakker te worden van de dodelijke onzekerheid. Het is daarom een feestelijk concert met een ernstige ondertoon", aldus de heer Binnendijk, die voorging in gebed. Deze avond werden dan ook oude en nieuwe geluiden naar voren gebracht. De werken vóór de pauze waren, o.a. „Vaste rots van mijn behoud", „Neem mijn leven", „Blijf bij mij. Heer" van W. H. Monk; „Abba, Vader" van David Bil- brough (indrukwekkend); „Heer in de Hemel" van Henri F. Homy, waarvan de laatste twee regels „God in de hemel" aanzwelde tot een machtig akkoord. Even eens massaal was het refrein van het door Arie Pronk gecomponeerde lied „Eens zal op de grote morgen". Orgel, piano en orkest begeleidde het koor bij alle lie deren. Femmy van der Weg zong twee werken die haar een dankbaar applaus bezorgde. Het waren ,,Gott lebet noch!" van J. S. Bach en „Jesus, unser trost und leben", eveneens van J. S. Bach. Het orkest en Loek v.d. Leeden ondersteunde haar prachtige stem. Een warm applaus oogstte de orgelim provisatie Daar juicht een toon", door Jan van Weelden. Het koor kwam hierna nog met een drie tal werken. „All creation sings" van Joh. S. Bach, „Let all things now living" van Welsh Hymme en Thanks be to God" van Stanley Dickson. De jubelzang liep uit tot een geweldige climax: Gode zij dank! Vanzelfwas er ook samenzang. Aan het begin Ps. 68 10, voor de pauze Kroon Hem met gouden kroon" en na de pauze „Jezus, leven van mijn leven". Na de pauze werd een groots werk uit gevoerd, „De lofzang uit de Open baring" van Arie Pronk. Alle instru menten kwamen hier aan te pas, terwijl de tenor en de bas-bariton enkele strophen waren toebedeeld. Voor dit muziekstuk heeft de componist als uit gangspunt enkele verzen uit het eerste en vierde hoofdstuk van De Open baring van Johannes genomen. In deze prachtige compositie zijn de woorden uit dit bijbelgedeelte onveranderd ge laten en zo op muziek gezet dat zij aan zeggingskracht niet inboeten. Het Woord heeft het absolute gezag en dat kan slechts met muziek worden onder steund. De uitvoering werd kunstzinnig en in drukwekkend door het orkest ingeleid. Orgel en piano vielen daarbij in toen het koor begon: Heilig, heilig, heilig is de Heere God. Tenor Gerard van Dolder vertolkte het: Zaüg is hij, die leest, en zijn zij, die horen, enz. De bas-bariton Frans Lambour vertolkte het: Ik ben de Alpha en de Omega en samen brachten zij met een geweldig volume: Gij, Heere, zijt waar dig te ontvangen de heerlijkheid en de eer en de kracht, enz., waarna het koor als laatste strophe zong Halleluja! Kracht, lof en eer en heerlijkheid zij de Hoogste in alle eeuwigheid, enz. Dit stuk werd met ontroering beluisterd De ene verrassing volgde de andere op. De fantasie over bekende liederen uit het repertoire van „Deo Cantemus", getoon zet door Jan van Weelden en door hemzelf en Loek v.d. Leeden ten gehore gebracht, was weer een ongekend evenement. Be gonnen werd met het „Into my heart" en eindigde met„KomttotuwHeiland". Ge volgd door een langdurig applaus, werd door beide heren deze dank vertolkt met een toegift van het laatste vers. Orkest en publiek werden daarbij zo geïnspireerd dat met stem en snaren werd meege zongen en gespeeld. Het koor met alle instrumenten bracht hierna Praise the Lord" van Helen G. Miller, het „A song of praise tot God", bewerkt door Walter Ehret en „King all Glorias" van George M. Vail. Ook Femmy v.d. Weg was bij dit laatste lied ingeschakeld. Al deze drie werken eindigden in één grote jubel en het was een lust om dit aan te horen. Ook de voorzitter van Deo C antemus, de heer Binnendijk had een en ander zo ervaren. In zijn dankwoord zei hij: „Als wij zo van onze kant uw reakties hebben waargenomen dan is het niet teveel gezegd 't Was een feestelijke avond. U weet het, wij maken een jubileumreis naar Zwitser land. Wie mee wil mag mee. Zo'n reis vergt een uitgebreide voorbereiding. U en ik maken echter een veel langere reis met één doel, de Lof des Heeren te ver kondigen en deze reis vergt ook een voor bereiding, dé voorbereiding", aldus de heer Binnendijk, die hierna voorging in dankgebed. Hij zei nog: „Bedankt dat u er was, u hebt ons jubileum tot een waar feest gemaakt. U moet het weten, het orkest, dat deze avond zo'n belangrijk aandeel bij de uit voering heeft gehad, gaat ook mee naar Zwitserland. Er volgde een hartelijk ap plaus voor Jaap Grundeler en zijn man schappen, zowel dames als heren. Na de bloemenhulde werd deze schit terende avond(en) afgesloten met samen zang. Met instrumenten, koren en solisten werd gezongen het lied ,,U zij de Glorie" bewerkt door Hans Boelee. Men heeft o. i. ter afsluiting geen betere keus kunnen maken. Graag willen we nog even terugkomen op de organisatie die het totale jubileum van dit grote koor met zich meebrengt. Bestuur en de diverse werkgroepen met o.a. het Doelencomité hebben ontzet tend veel werk verricht en ze zijn er nog niet. Wat vraagt de Zwitserlandreis niet aan voorbereiding? Hulde aan allen! Nog even iets over het programmaboekje dat er weer keurig uitziet. Gestoken in een blauwe kaft (de kleur van de uniformen van de Deo C antemus-leden) is het aantal bladzijden zelfs groter dan voorheen. Een jubileumnummer dat er zijn mag, met ver klarende teksten in het Hollands bij alle liederen die in een andere taal zijn af gedrukt. Boven op het schutblad staat een mooie foto van het koor. Tot slot: het Rode Kruis zorgde weer voor hulp aan minder validen en was paraat als dat nodig was. van vrijdag 18 april 1986 t/m zondag 20 april 1986 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 01870 - 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksiand - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, tel. 01874- 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16 Middelharnis Telefoon 01870 - 3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoed- recepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aange boden. Inlichtingen via telefooimummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts v.d. Houwen, tel. 01870 - 3313 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441; L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870 - 2897; G. J. C. Wennink, Oud- dorp, tel. 01878- 1538. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871 - 1312 Dirksiand01877 - 1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877 - 1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875 -1390 Ooltgensplaat01873-1310 Ouddorp01878- 1321 Oude Tonge01874- 1289 Stad a/h Haringvliet.01871 - 2301 Stellendam01879 - 1296 STICHTING MAATSCHAPPELUK WERK „Goeree - Overflakkee" Oost-Achterweg 15a 3245 AN Sommelsdijk Telefoon 01870-5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00 - 10.00 uur Crisissituaties: mat/mvrij 9.00-12.00/13.00-17.00uur WEEKENDDIENST Gelieve in het weekend 01870 - 5166 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883 - 10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.30 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 0187Q - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. 01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlijk Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878-2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: Tel. 01100- 31594 op maandag t/m donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur. Op 15 april bezochten President Kaunda van Zambia en Minister Schoo de Rumptstad landbouw- werktuigenfabriek in Stad aan 't Haringvliet. Na ontvangst en wel komstwoord zijn de bezoekers rond geleid door de produktiehal. Ver volgens is het leveringsprogramma van Rumptstad bekeken, waarbij vooral aandacht werd geschonken aan de werktuigen voor dierlijke tractie. President Kaunda en Minister Schoo lieten zich vergezellen door een uitge breide delegatie, waaronder de Minister van Buitenlandse Zaken van Zambia, de Ambassadeurs uit beide landen en een groot aantal deskundigen op het gebied van ontwikkelingssamenwerking in Afri ka. In het welkomstwoord door de direkteur van Rumptstad, dhr. A. J. van Rumpt, werd gewezen op de jarenlange samen werking die Rumptstad heeft met locale bedrijven en projecten op agrarisch gebied in landen zoals Mali, Ghana, Sudan, Bur kina Faso en vooral Zambia. De samenwerking van Rumptstad met landen zoals Zambia spitst zich vooral toe tot het overdragen van kennis die nodig is om kwalitatief hoogwaardige werktuigen te vervaardigen, levering van grondstoffen en onderdelen die locaal niet verkrijgbaar zijn, en opleiding en management-ad viezen t.b.v. de Afrikaanse partner. Deze samenwerking heeft ertoe geleid dat vele duizenden kleine landbouwwerk- tuigen of componenten met succes hun weg naar Afrika hebben gevonden. Ook voor de toekomst ziet Rumptstad grote mogelijkheden, vooral in die landen waar de gemechaniseerde landbouw op het punt staat te beginnen of net begonnen is. De goede samenwerking met het Minis terie van Ontwikkelingssamenwerking Foto v.l.n.r.: President Dr. K. D. Kaunda; A. J. van Rumpt (dir. Rumptstad bv); mevr. E. Schoo; K. B. van Dam (techn. dir. Rumptstad bv). mag hierbij niet onvermeld blijven. Ook de deskundigen van diverse Ambassades vormen een onmisbare schakel in dit sa menwerkingsverband. Bij de rondleiding in de fabriek werd kennis genomen van het smeden en har den van onderdelen voor landbouwma chines, ook lassen met robots had veel belangstelling. Na deze rondleiding werden diverse Rumptstad werktuigen aan de bezoekers getoond, waaronder moderne hydrauli sche wentelploegen, grondontsmetters, mengmestinjekteurs e.a. In het kader van dit bezoek is vooral aandacht besteed aan de landbouwma chines die bestemd zijn voor gebruik in Afrika. Men nam kennis van de voor delen van de kleine werktuigen zoals een osseploeg, een eg en een speciale culti vator. Al deze werktuigen worden ver vaardigd uit moderne materialen waar door de levensduur aanzienlijk langer is dan van de tot nu toe in gebruik zijnde werktuigen in de Tropen. Tot besluit van het bezoek werd door direkteur A. J. van Rumpt van Rumpt stad aan President Kaunda en Minister Schoo ter herinnering een miniatuur van een ploeg voor dierlijke tractie aange boden. Ten aanzien van Zambia verwacht Rumptstad een sterke uitbreiding van haar aktiviteiten in dit land, getuige de grote interesse die bij de delegatie aanwezig was voor de aktiviteiten die Rumptstad in de afgelopen jaren op dit gebied heeft ont wikkeld. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Spijke- nisse biedt dit jaar de mogelijkheid aan vakantiewerkers om zich te laten inschrij ven. Het systeem van de soUicitantenbank zal vóór en tijdens de schoolvakantie aan werkgevers en vakantie-werkzoekenden worden aangeboden. De werkzoekenden kunnen op het ar beidsbureau een solHcitantenkaart in vullen; zij dienen wel precies te vermelden voor welke periode zij beschikbaar zijn. De werkgevers kunnen dagelijks van het bestand gebruik maken om door het aan stellen van een vakantiekracht de drukte tijdens de vakantiepiek op te vangen. Ook voor uitzendbureau's is het systeem be schikbaar. Een ieder die vakantiewerk zoekt of dat heeft aan te bieden kan bij het arbeids bureau terecht van 8.30 tot 16.00 uur op het adres: A. v.d. Nootstrat 4 te Spijkenisse; AB Middelharnis, Hoflaan 38 te Middelhar nis; AB Oud-Beijerland, Karel Doorman- straat 8, Oud Beijerland. DIRKSLAND Zaterdag 12 april heeft Z.C. ,,de Gooye" uit Dirksiand de tweede wedstrijd in de B-afdeling van de ZRO-competitie, in het mooie 50-meter bad in Rotterdam-West, gezwommen. ,,De Gooye" stond na de eerste wedstrijd in dit seizoen op de tweede plaats, maar dank zij de prima inzet van de zwemsters en zwemmers gaan ze nu, zij het met minimaal verschil, aan de leiding. D at het deze middag zeer snel ging kwam tot uitdrukking in een flink aantal pers. records, een clubrecord en 5 gewonnen medailles. Johan Langbroek zag al vroeg in de wed strijd kans om zijn eigen clubrecord op de 200 m vlinderslag te verbeteren, hij bracht het op 2.34.7 en behaalde de 2e plaats bij de heren. Daarna won Katja Nederlof de 100 m. rugslag m.o. 12 jaar, haar tijd, 1.26.2, ook een pers. record leverde de gouden medaille op. Menno Kiela be haalde op de 200 mwisselslagpers.j.o. 16 jaar, met 2.36.2 de zilveren medaille, maar het waren daarna weer de allerklein sten die de meeste progressie vertoonden. Vibeke Schurink en Eelco van Lenten haalden op de 100 m vrije slag O-IO jaar resp. 7- en 6 sec. van hun pers. record af. Theo Jan Tanis werd daarna tweede op de 100 m rugslag j.o. 18 jaar in 1.08.5 en Wanda Jongejan won het goud op de 100 m vlinderslag m.o. 14 jaar in 1.15.1 De andere pers. records kwamen op naam van Riarme Nelemans, Stefan Lang broek, Erik Franzen, Jom Schurink, Ro bert van Lenten, Hans Jongejan en Erik Langbroek. Als laatste onderdeel, ook deze middag, weer de dames- en heren estafettes. Dit keer moest er 4x100 m wisselslag worden gezwommen, de dames legden met 5.24.4 beslag op de tweede plaats evenals de heren, die voor deze afstand 4.29.7 nodig hadden. Voor ,,de Gooye" was het een sfeervolle wedstrijd met een prima resul taat. De tijd van de witte badkuipen en zwarte telefoons is voorbij. De consument kan op dit moment produkten kiezen die het beste bij zijn leefstijl en siti-i^tie passen. In toenemende mate betrekken fabrikanten de consument bij produktontwikkeling. Om zodoende een imago op te bouwen en verzekerd te zijn van voldoende afname bij een bepaalde doelgroep. Goed voorbeeld daarvan is de firma Bekaert, Europa's grootste producent van draad en gaas. Via de tussenhandel wordt de consument gevraagd ideeën voor gaas op te sturen. Op velerlei terrein zien we deze ontwik keling. Kastenfabrikanten laten geregeld groepen vrouwen nieuwe produkten op hun gebruiksgemak en toepassingsmoge lijkheden beoordelen en passen deze zo nodig aan. Banken introduceren een nieu we spaarvorm pas nadat diverse groepen consumenten hun mening erover hebben gegeven, waarna de produktkenmerken zonodig worden bijgesteld. En vloerbe dekkingproducenten gaan bij consumen ten na wat de eisen zijn die aan tapijt gesteld moeten worden alvorens een nieuw produkt te ontwikkelen. De rol van de consument bij de ontwik keling van produkten is toegenomen. Dit laat zich gemakkelijk verklaren. De jaren zestig worden gekenmerkt door groei. De economie vaart wel en de lonen stijgen. Steeds meer goederen komen binnen bereik van de massale consument. De consument die aanvankelijk moet wennen aan deze welvaart en tevreden is met zijn eerste bruine televisie, wordt gaandeweg kritischer. In de jaren zeventig komt het consumen tisme in opgang. De consument wordt zelfbewuster en wil keuzemogelijkheden. Hij stelt bovendien zijn eisen ten aanzien van kwaliteit en gebruiksgemak. Nu, in de jaren tachtig, hebben al die keuzemogelijkheden er toe geleid dat de consument steeds meer vraagt naar pro dukten waarmee hij zich kan onderschei den. In de kledingindustrie tekent deze ontwikkeling zich het duidelijkst af door de zo populaire kwaliteit- en merken- trend. Maar ook bij wonen is een duidelijke tendens in deze richting gaande. Interieurs worden verschillender. Steeds meer consu menten zoeken naar zaken waarmee zij zich kunnen vereenzelvigen en onder scheiden, zaken die passen bij hun uit straling. Niet voor niets nodigt de firma Bekaert consumenten uit hun eigen tuingaas te ontwerpen. Omdat steeds meer mensen de mogelijkheden van gaas als functionele en decoratieve afrastering ontdekken. Maar omdat ook meer en meer mensen vragen om gaas met een eigen gezicht. Of deze ontwikkeling ertoe zal leiden dat de consument straks met een gaaspatroon naar de ijzerwarenwinkel, doe-het-zelf- zaak of het tuincentrum kan stappen, is voor Bekaert nog een vraag. De belangrijkste reden voor dit initiatief is om te achterhalen welke wensen bij de consument leven. Dat deze aktie in de nabije toekomst zal leiden tot de intro ductie van een of meer nieuwe gaastypes zal duidelijk zijn. Wie zijn gaasideeën aan Bekaert kwijt wil, kan voor een deelnameformulier te recht bij de Bekaert-shops die te vinden zijn bij veel ijzerhandels, doe-het-zelf- zaken en tuincentra. Aan de inzenders van de meest originale gaasideeën worden prijzen ter beschikking gesteld. En natuurlijk een aantal rollen van het zelf ontwerpen gaas. Scheelhoekweg2, 3251 LZ STELLENDAM vraagt met spoed enkele enkele Van tekeningen kunnende werken. Telefoon 01879 - 1007; b.g.g. 01878 - 1208

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 9