Rumptstad b.v. in mei lialve eeuw Concert in de Exoduskerk te Sommelsdijk Predll(beurten Inbraak in winkel en caravans Verbetering van de concurrentiepositie Feestconcert door Klaas Jan Mulder Vertederende Geboortekaartjes Dienstuitvoering PTT op 30 april en 5 mei „De Welle" biedt concert Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRIJDAG 18 APRIL 1986 OPEN JEUGDWERK te Stellendam Mei a.s. hoopt Rumptstad b.v. te Stad aan 't Haringvliet, haar SO-jarig jubileum te vieren. Het bedrijf, opgericht door de Gebr. P. en A. J. van Rumpt, hield zich aanvankelijk bezig met de reparatie van landbouwwerktuigen en motorfietsen. Geleidelijk werden deze aktiviteiten uitgebreid en is Rumptstad uitgegroeid tot één van de grotere landbouwmachinefabrieken in Nederland. Naast de fabriek heeft het bedrijf ook een handelsonderneming. De handelsonderneming biedt haar klanten een komplete lijn landbouwwerktuigen en trakteren. Service en vakmanschap staan hoog in het vaandel bij Rumptstad. Het onderdelenmagazijn met een voorraad van 10.000 verschillende onderdelen geniet grote bekendheid bij landbouwers in het werkgebied. De fabriek heeft een snelle ontwikkeling doorgemaakt. Het produktie-programma omvat een grote verscheidenheid aan landbouwwerktuigen van eigen ontwerp. Ploegen, hakenfrezen en cultivatoren nemen een belangrijke plaats in in het Rumptstad programma. Daarnaast worden o.a. grondontsmetters, mestinjektoren en uienrooiers gemaakt die afgezet worden in Nederland, Europa, Noord-Amerika, Afrika en het Midden-Oosten. Dat Rumptstad vertrouwen heeft in de toekomst blijkt uit het feit dat op het ruim 4 ha grote bedrijfsterrein onlangs een nieuwe produktiehal van 4.600 m^ gereed gekomen is. Hierdoor is de totaal bebouwde oppervlakte op 8.000 m' gekomen. Ook de produktie-machines zijn voortdurend vernieuwd. Met name de laatste jaren is dit, mede ten gevolge van de snelle opkomst van de electronische besturing, versneld gebeurd. Zo zijn er door een laserstraal 'gestuurde snijmachines, een lasrobot en een computer gestuurde pers in gebruik genomen. Tijdens de viering van het 50-jarig jubileum van 27-31 mei a.s. zal de nieuwe hal officieel worden geopend door de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Mr. S. Patijn. Daarnaast worden de nodige aktiviteiten georganiseerd, zoals een feest voor de medewerkers, een symposium voor genodigden uit de landbouwwereld en een groots opgezette show van landbouwwerktuigen. Een open dag, waarbij Rumptstad in vol bedrijf voor ieder toegankelijk is, staat eveneens op het programma. Zodoende zullen alle relaties en belangstellenden de gelegenheid krijgen aan de festiviteiten deel te nemen. OUDE TONGE In de nacht van woensdag op donderdag is er ingebroken in de wiiikel van schoe- nenhuis Damen. Er wordt een geldgedrag van ettelijke duizenden guldens vermist. Een inbraak in twee caravans op de camping van de fam. Faase aan de Lange- weg werd verijdeld doordat de bewoners van de boerderij wakker werden en pools hoogte gingen nemen. De inbrekers vluchtten toen de polder in. T.V.'s en videorecorders uit de caravans hadden ze al gereedgezet maar moesten ze in hun vlucht achterlaten. OUDDORP Kerkdienst gaat niet door De dienst van a.s. dinsdagavond in de Ger. Gem. waarin zou voorgaan ds. E. Venema van Middelburg-C, gaat door omstandigheden NIET DOOR. U vindt ze bij GEBR. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 te Sotnmelsdijk In de serie concerten van de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee ver zorgt het Collegium Musicum Delfshaven op zaterdag 26 april a.s. in de Exoduskerk aan de Dorpsweg te Sommelsdijk een uit voering van 5 clavecimbelconcerten van Joh. Seb. Bach (1685-1750) op maar liefst 4 clavecimbels! Op het programma staande concerten in D en C voor drie clavecimbels en strijkers, in C voor twee clavecimbels solo, in D voor clavecimbel en strijkers en in A voor vier clavecimbels en strijkers. De concerten werden door Bach gecom poneerd en bewerkt tussen 1730 en 1733 toen hij de directie had van het Collegium Musicum te Leipzig. We weten dat Bach wekelijks concerten verzorgde met dit ensemble. Ze vonden plaats in Zimmerman's Kaffeehaus. Hoewel de clavecimbelconcerten op za terdagavond 26 april a.s. worden gespeeld in de Exoduskerk wordt de traditie van „koffie met muziek" in de pauze voort gezet! De clavecimbels die tijdens dit concert bespeeld worden zijn gebouwd door Cor nells A. Bom en zijn gebaseerd op de Vlaamse bouwwijze in de 18e eeuw. Het gebeurt niet vaak dat de kans ge boden wordt 4 clavecimbels te beluisteren in één concert. Bovendien is de ruimte waarin deze barokmuziek zal klinken bijzonder ge schikt om van de schitterende klanken van clavecimbels en 18e eeuwse strijkinstru menten te genieten. Het Collegium Musicum Delfshaven werd vorig jaar door Geert Bierling op gericht en presenteerde zich tijdens het Bachfestival in de Delfshavense Oude Kerk. De samenstelling van dit barok- ensemble wisselt per object. Voor dit concert bestaat het uit: Nicolette Moonen - viool Basil de Visser - viool Nancy Possman - viola Hendrika ter Brugge - cello Clena Stein - violone Diane Middelkoop - clavecimbel Reitze Smits - clavecimbel Cor de Jong - clavecimbel Geert Bierling - clavecimbel De aanvang van het concert is 20.00 uur; kerk open 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,voor volwassenen en 3,voor scholieren, CJP-houders en 65-1- (bedragen exclusief koffie). Sluitingsdagen Arbeidsbureaus* Het Gewestelijk Arbeidsbureau Spijke- nisse en haar bijkantoren Arbeidsbureau Oud-Beijerland en Arbeidsbureau Mid- delhamis zullen op de volgende dagen gesloten zijn: - 30 april (Koninginnedag) - 5 mei (Bevrijdingsdag) - 8 mei (Hemelvaartsdag) - 9 mei 1986. Op 30 april (Koninginnedag) zal de PTT werken met een zondagsdienst. Alle post kantoren zijn dan uiteraard gesloten en ook is er geen postbestelling. 5 mei (Bevrijdingsdag) is voor de PTT- diensten met directe klantenkontakten een normale werkdag. De postkantoren zijn open, de bestelling wordt als op maandag gebruikelijk uitgevoerd en er zijn bus lichtingen. Bij de telecommunicatiediensten is 5 mei voor de storingsdienst, de telegraaf-, te lefoon- en telexbediening, alsmede voor de informatiediensten en de telefoonwin- kels een gewone werkdag. Bij alle overige PTT-diensten wordt op Bevrijdingsdag niet gewerkt. SINT ANNALAND Extra kerkdienst Op donderdag 24 april a.s. hooptD. V. des avonds om 19.30 uur (half acht) in een extra kerkdienst in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Weststraat in Sint Arma- land voor te gaan in de Dienstdes Woords ds. D. Rietdijk uit Moerkapelle. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 20 april 1986 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot uit Lunteren - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst- Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lees dienst. HERKINGEN Uitslag P.V. Je Luchtbode" Uitslag Ie wedvlucht 1986 vanuit Min derhout. Afstand ±53 km. 12 april 1986. Westenwind. Ph. Logmans: 1, 2, 4, 14, 20, 26, 34, 38, 43; C. Vreeswijk: 3, 23, 24, 25; J. Mole naar: 5,27;J. denBoer:6, 9, 13, 15, 17 18,21,22,29,36,49; H. Kievit: 7; A. het Jonk: 8, 16, 32, 40, 44; C. Logmans: 10, 11, 33; A. J. A. Volaart: 12, 50; H. Kagchelland: 19; H. Kameriing: 28, 39- B. v.d. Ochtend: 30, 31; I. Kievit: 35; K Kievit: 37,48, 51; Gebr. Volaart: 41,42, 45; C. Auperlee: 46, 47. Zaterdagavond hopen we weer een open jeugdavond te houden in jeugdgebouw „De Schuur" te Stellendam. Er zullen die avond een tweetal politiefilms worden vertoond, hetgeen erg interessant belooft te worden. Een ieder vanaf 15 jaar is weer hartelijk welkom om naar deze avond te komen. „De Schuur" is vanaf 19.30 uur geopend en omstreeks 20.00 uur hopen we te gaan beginnen. Breng je vriend of vriendin gerust mee. Tienerclub „*t Haventje" Zaterdag 19 april kan de jeugd, die de basisschool verlaten heeft en nog geen 17 is, weer afmeren in „de Ark" te Goede- reede. Deze avond zal in het teken staan van de visserij. De amateur-ciniast G. van Koppen uit Goedereede heeft prach tige films gemaakt van de visserij. Hij doet dit al vele jaren. We kunnen daarom in de films een goed beeld krijgen van de vooruit gang, die de visserij de laatste 15 jaar heeft doorgemaakt. D e avond begint om half acht en duurt tot half 10. Vanaf kwart over 7 zijn de haven meesters aanwezig. De entree is 1 MIDDELHARNIS Bingo-avond voor uitbreiding Geref. l(erl(gebouw De Gereformeerde Kerk van Middel- harnis heeft voor haar vele activiteiten, zoals verenigings- en clubwerk meer ruim te nodig, vooral ook voor de jeugd. Voor het realiseren daarvoor is veel geld nodig en het activiteitencomité wil door het ontwikkelen van activiteiten, zoals bazar, inzamelen van oud papier, enz. enz. medewerken dat deze zo noodzake lijke uitbreiding zo spoedig mogelijk tot stand komt. Tot nu toe waren de resultaten van deze akties verblijdend, maar om te gaan bou wen moet er meer, veel meer geld komen. Op 25 april is er in de ontmoetings ruimte van de kerk een Bingo-avond, met veel mooie prijzen, ledereen is van harte welkom. Jaarliil(s „Sempre" concert Het jaarlijks concert der Koninklijke Fanfare Sempre Crescendo" te Middel- harnis vindt plaats op zaterdag 26 april in gebouw „De Meerpaal" op het Her- nesseroord terrein. Dit voorjaarsconcert komt in de plaats van het winterconcert dat in maart on verwacht moest worden uitgesteld door ziekte van dirigent Arie Stolk. Ook nu nog staat het orkest onder leiding van zijn vervanger de heerHenk Zwijgers. Henk Zwijgers is tubaïst/bassist van de Marinierskapel en daarnaast dirigent van twee vaandelafdeling verenigingen. Onder leiding van deze dirigent heeft Sempre een nieuw programma ingestu deerd dat zij dus op zaterdag 26 april zal uitvoeren. Het eerste gedeelte van de avond is voor het orkest van Sempre, met werken van o.a. Gordon Langford, Peter Milray, Jacob de Haan en Kees Vlak. Na de pauze volgt een optreden van de drumband o.l.v. Cor Buskop en kan men verder luisteren naar de jeugd die onder leiding staat van Wim v.d. Mast. Het laatste gedeelte is weer voor het orkest met werken van een wat lichter karakter. Bekende melodieën uit heden en verleden zullen het beluisteren zeker waard zijn. De aanvang is 19.30 uur. De zaal is open om 19.00 uur en de toegang is zoals gewoonlijk gratis. Dam- en Schaal(ver. „Dirl(sland" Eindstanden seizoen 1985-1986: Schaken: 1. D. Wolfert (kampioen)14-12 2. F. van Ast14- 9 3. W. Zorge14- 8 4. A. v.d. Vliet14- 7 5. P. Koppelman14-6^2 6. J. C. de Jong14- 5 7. H. Bal14-4'/2 8. J. Koppelman14 - 4 Jeugd: 1. M. Pietersen (kampioen)19-16 2. H. Zorge19- 15V^ 3. D. Notenboom19-3% 4. J. Notenboom19- 3 Beker is gewonnen door F. van Ast. Dammen; Ie afdeling: 1. B. Roetman (kampioen)21-38 2. K. deMunck21-34 3. K. de Jong21-32 4. C. van Welie21-30 5. M. van 't Geloof21-25 6. H. Grootenboer21-24 7. J. Koppelman21-20 2e afdeling: 1. A. vanRossum(kampioen)23 - 29 2. A. Stolk33-27 3. B. Troost23-26 4. W. Nieuwland23-20 5. P. v.d. Groef23-18 6. C. v.d. Kroon23- 12 7. J. Knops23 - 9 8. D. Rameys23 - 6 9. J. v.d. Groef23 - 5 Kwaliteitszorg: Kwaliteitszorg is een verzamelnaam voor alle activiteiten gericht op het ver beteren van de bedrijfsresultaten bij be drijven en instellingen. Daarbij gaat het om het leveren van een betere niarkt- gerichte prestatie op alle fronten, binnen één totaalprogramma: een kwaliteitsplan. De toepassing van kwaliteitszorg wordt door de overheid gepropageerd omdat het onze concurrentiepositie in de wereld sterk kan verbeteren. Japan Schoolvoorbeeld van kwaliteitszorg is het bedrijfsleven in Japan. Daar heeft men het idee in de wederopbouwfase leren ken nen als een formule om binnen de kortste keren een ijzersterke concurrentiepositie op te bouwen. Het idee zelf kwam echter uit Amerika, waar het in de crisisjaren was ontwikkeld door Dr. Edwards Deming. Hij stelde toen al, dat kwaliteit pas kan worden bereikt als het gehele produktie- proces volledig onder controle is: „De grote kennis van het proces schuilt niet bij het management, maar bij de mede werkers, die elke dag in het systeem, het proces werken. Deze mensen zijn de be langrijkste factor in een onderneming, maar ze worden dat in de praktijk pas als het management naar hen luistert en mede handelt naar hun suggesties". Een waarschuwing, die in Japan on middellijk werd begrepen, waarna hij als adviseur voor diverse ondernemingen in dat land werd aangetrokken. Ook in eigen land komt men nu pas langzaam tot het inzicht, dat Deming gelijk heeft. Elk bedrijf, groot of klein, kan er name lijk mee uit de voeten, met een kwaliteits plan dat men zelf ontwikkelt. Resultaat: meer winst De winst die een kwaliteitsplan oplevert, komt vaak voort uit een radicaal andere benadering van de bedrijfsvoering. Het herstellen van fouten wordt vervangen door een werkwijze die fouten voorkomt. Zo worden maandagochtend-auto's voor- Zondag 20 april 1986 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur kand. G. M. Francke en 17.00 uur drs. A. A. R. Kamermans, Scharendijke. Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. v.d. Dool en 18.30 uur ds. Bolijn. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uurds.H. Westerhout. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. CodéeÉHeidelberger Catechismus zondag 4 J||Bn' kollekte kerkvoogdij - Ger. Ker^uTöCüur ds'. A. J. de Bakker en 18.30 uur ds. W. v.d. Kooy. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Jonker, herv. pred. te Dreischor en 17.00 uur ds. v.d. Vliet, Herv. predikant te Vierpolders - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; extra kollekte IZB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. M. Golverdingen, Utrecht, HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur drs. A. Kagchelland, Kamerik; ex tra kollekte bouwfonds - Ger. Gem. 10.00 uur lezen en 14.30 uur ds. M. Golverdingen, Utrecht. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, v.m. Openbare geloofsbelijdenis en nam. Dordtse Leerregels hfdst. 5 4-7; extra kollekte Studiefonds GB. LUKASKAPELHDG-10.15 uur ds. P. H. van Trigt. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte IZB - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. Goudszwaard en 17.00 uur dhr. P. A. Stam - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 uur ds. G. Spijker en 16.30 uur lezen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur eerw. hr. G. Middag, Bennekom; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg. Vry- dag 25 april: 15.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg, huwelijksbevestiging van Piet van den Doel en Gerrie Horseling -Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur en 18.00 uur kand. W. C. Zuijderduijn; kollekte Quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen, Dordrecht en 18.00 uur drs. S. Alblas van Hei- nenoord. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur drs. C. van Sliedregt, Katwijk en 18.00 uur ds. G. Westiand, Scherpen- zeel - Ger. Kerk 10.00 uur drs. G. J. Smink, Schoonhoven en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Muller, Sluipwijk en 18.00 uur ds. K. vanMeijeren, Heidel- berger Catechismus zondag 47; extra kollekte ondergrondse kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 16.00 uur drs. J. H. komen, maar kan ook huishoudelectro- nica van sublieme kwaliteit worden ge produceerd. Nashua kopieermachines wist zo een voorraadvermindering van 50% te be werkstelligen. Maar ook ons eigen Volvo Car verbeterde de afgelopen jaren zijn bedrijfsresultaten dankzij zo'n kwaliteits programma. Uitgangspunt is, dat feilen voor 80% te maken hebben met de organisatie en maar voor 20% met menselijke fouten. Het blijkt mogelijk om fouten tot een te ver- waariozen percentage terug te brengen. Voorwaarde is echter, dat men de mensen op de werkvloer echt bij de problemen betrekt en dat hun ideeën serieus worden opgepakt Aan de hand van cijfers en statistieken, zodat spijkers met koppen kunnen worden geslagen. Informatiemiddag Wat kwaliteitszorg voor een bedrijf kan doen is nog te onbekend in Nederiand. Vandaar dat de Kamer van Koophandel dit belangrijke fenomeen onder de aan dacht wil brengen. Samen met de Nehem en het Ministerie van Economische Za ken is een zeer aantrekkelijke mogelijk heid gecreëerd om kennis te maken met deze management-filosofie. Op woensdag '23 april 1986 is er een informatiemiddag in de Nieuwe Doelen te Gorinchem over kwaliteitszorg (aanvang 14.30 uur). Het is gelukt om de beste Nederlandse spre ker over deze materie te strikken: Ing. H. Bremer van Philips International. Zijn beslist niet theoretische inleiding wordt aangevuld door de praktijkerva ringen van de heer R. P. Roosendaal, directeur van Sempress B.V. in H.I. Am bacht. Er is volop gelegenheid tot vragen stellen en discussie. Voor wie thuis wil doorstuderen is er allerhande documen- tatie-materiaal beschikbaar. Managers van bedrijven die deze middag willen bij wonen kunnen zich melden bij de Kamer van Koophandel, telefoon 078 - 146666. Vraagt u naar mevrouw A. Kraaijeveld. Op zaterdag 26 april a.s. heeft de Kon- sertkommissie „Organum" een feest concert georganiseerd in de Grote of Sint Laurenskerk te Rotterdam. De beroemde organist Klaas Jan Mulder uit Kampen zal ditmaal plaats nemen achter de klavieren van het prachtige hoofdorgel. Het programma staat in het teken van de Koninginnedag en vermeld de volgende werken: Fuga Gigue (Bach), Solfège (Bach), Prelude en Fugue (Dubois), Chant Pastoral (Dubois), Meditatie (Claussmann), Bolero (Lefebure-Wely), Morceau de concert (Guilmant), Carillon Sortie (Mulct), Hollandse Rapsodie (K. J. Mulder) en een fantasie over het Wil helmus van J. Zwart. Het programma zal worden geopend en gesloten met samenzang. Kerk open: 19.15 uur. Aanvang: 20.15 uur. Allen hartelijk welkom. De Stichting „De Welle" nodigt belang stellenden uit voor een concert te geven in de openbare basisschool aan de Marijke- straat te Middelhamis op 3 mei 's avonds 8 uur. Er zullen dan optreden 8 musici van het Rotterdams Conservatorium onder lei ding van Peter Stam. De stichting beoogt hiermee de jonge afgestudeerde of bijna zover gevorderden van dat conservatorium te stimuleren en hen te helpen op weg naar het concert podium. Tevens maakt het de stichting mogelijk meer concerten te organiseren doordat er zoveel soorten musici worden opgeleid. Zij zullen uitvoeren werken van G. Doni zetti, W. A. Mozart, J. Ibert, L. van Beethoven en S. Joplin. De uitvoerenden zyn: Ingeborg Smits op fluit; Geertje van der Meulen en Jane Harvey op hobo; Jürgen Dykstra en André de Vette op klarinet; John van Haren en Marcella AUart op hoorn; Maarten Zeilmaker en Kitty van de Paarot op Fagot. Het is over het algemeen muziek die goed in het gehoor ligt en vooral het slot is een vrolijke muzikale serenade uit Mexico. Het belooft heel wat te worden. Zeer binnenkort krijgt u het verdere programma voor dit jaar thuis als u dona teur bent. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK OPEN JEUGDWERK Zaterdag 19 april staat de film „The Prodigal" op het programma. Deze film heeft een duidelijke boodschap vanuit de Bijbel. Een ieder vanaf 15 jaar wordt uitgeno digd om deze avond om half acht aan wezig te zijn in „de Hoeksteen", Ring, Middelhamis. Een kleine bijdrage van 2,50 in de onkosten zal van jullie gevraagd worden.- Je bent van harte welkom. Meijer, Middelburg, voorber. H.A. LANGSTRAAT-Herv. Gem. 10.00 en 14.30 uur ds. K. van Meijeren, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2