UW GIFT HELPT ECHT! Krentenwegge 'n Veteraan op een jonge motor...! KIEVIT Slagerij r^, 2,50 Eigenheimer A Sclial(en in Stellendam Ned. Patientenver. Iieeft nieuwe direl(teur Onzekerheid over achtste leerkracht Verlies Dames 4 GEMEENTE OOSTFLAKKEE Overijsselse Als je hem proeft ben je erwèg van! WEEKAANBIEDING „Oma van Nieuwaal" - bijna 107 jaar - overleden Vertraging uitbaggeren van de jachthaven MEER KANSEN VOOR GEHANDICAPHN [avoj Steun DAéSOA AVO-DOET Eerste ronde van het Damkampioenschap Wij leveren al uw drukwerk vakkundig en snel af I Alleen als u uw hart laat spreken, kan de Nederlandse Hartstichting doorgaan met het ondersteunen van het wetenscnappelijk onderzoek, het verbeteren van de patiën tenzorg en het geven van voorlichting. Steun deze week de collecte of stort uw bijdrage op giro 300 of bank 70.70.70.600. Bedankt voor uw gulle gift! y) nederiandse hartstichting \44 vrienden van de hartstichting GIRO 300 - BANK 70.70.70.600 Heel Soestdijk keek er naar uit bij het jaarlijkse défilé: de Krentenwegge, een vorstelijk brood. Uw Echte Bakker heeft er z'n grootste oven voor uitgeruimd en toont u met trots het resultaat. Proef het enu voelt zich de koning te rijk! Daarom dit weekend: Krentenwegge ommer <zAker<i)koek De zelfslachtende slager van Ie kwaliteit vee; en dat proeft u! Plm. 500 kg Ziekenhuizen wat écht nodig Is Handeledrukwerk; f'imilieürukwerk- Gebrs. de Waal FAMILIEBERICHTEN Na een werkzaam zorgend leven nam de Heere van ons, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, schoonzuster en tante ADRIANA WESDORP weduwe van Gerbrand Hobbel in de ouderdom van 80 jaar. Goes: E. N. Hobbel Nieuwe Tonge: J. Hobbel B. Hobbel-Visser Den Bommel: Jac. Hobbel H. A. Hobbel-Huizer M. Hobbel A. W. Hobbel-v.d. Meij Kapelle: C. v.d. Welle-Hobbel A. J. D. v.d. Welle Den Bommel: G. Hobbel J. M. Hobbel-Beijer Den Haag: N. Hobbel R. Nijs en kleinkinderen Oude Tonge, 14 april 1986 „Ebbe en Vloed", kamer 117 Correspondentie-adres: M. Hobbel, W.Alexanderstraat 12, 3258 BB DenBommel Gelegenheid tot condoleren: donderdagavond van 7-8 uur in de aula van ,,Ebbe en Vloed" (dienst ingang Mariniersweg). De begrafenis zal D.V. plaats vinden vrijdag 18 april nam. 3 uur te Den Bommel. Zij die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden verzocht om 2.15 uur in gebouw ,,Bij de Bron", Voorstraat aanwezig te zijn. NATIONALE HARTWEEK 14-20 APRIL '86 Sophialaan 10, 2514 JR 's-Gravenhage. Ë.'IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!Ë Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Oostflakkee delen mede, dat de gemeenteraad op 13 maart 1986 een s Verordening ex artikel 9, eerste lid, van de Winkel- sluitingswet 1976 vaststelde. De verordening, die vanaf 18 april 1986 op de gemeentesecretarie voor iedereen ter inzage ligt, heeft betrekking op de mogelijke open- stelling van winkels, het houden van beurzen enz., gedurende maximaal veertien dagen per jaar, opdagen dat er normaal gesproken winkelsluiting is. De verordening treedt op 21 april 1986 in werking. S iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? voor een ,,weggegeef" prijsje, 550 gram P.S. Wij zijn gesloten wegens Renovatie van de winkel van 21 april t/m 3 mei. Daarna staan we in een geheel vernieuwde winkel weer geheel tot uw dienst. ECHTE BAKKER stationsweg 15, Ouddorp, tel. 01878-1352. De twee ondernemers Wilco Visser en Eric Jacobi van het nog jonge bedrijf VJ Motorsport te Sommelsdijk hebben vorige week een leverantie gehad die in zoverre wat merkwaardig was dat de bezitter van een fraaie nieuwe Yamaha een 40-jarige bleek te zijn, waarmee werd bewezen dat de motorsport niet alleen jeugdigen aantrekt. De trotse bezitter van de fraaie machine, onze mede werker dhr. J. Lugtenburg uit Sommelsdijk, zag, toen hem de sleutels overhandigd werden, een droom in vervulling gaan. Weliswaar had hij vroeger motor gereden, maar als beginnend graficus hadden hem toen de middels ont broken zich een zo fraai gerij te permitteren zoals hij dat thans heeft gedaan. Zaterdagmorgen zoefde hij weg alsof er niet twintig jaar lagen tussen het tijdstip waarop hij van z'n vorige motor afstapte en dat waarop hij z'n nieuwe besteeg. En hij heeft een heel grote trip in gedachten! Dhr. Lugtenburg wordt de sleutel overhandigd. Fijne RIBLAPPEN500 gram 7,75 Mager Rundergehakt. 500 gram 4,95 VERSE WORST500 gram 4,50 Varkenssnitsels100 gram 1,70 CORNEDBEEF100 gram 1,40 OSSETONG100 gram 1,95 Westdijk 40 MIDDELHARNIS Telefoon 01870 - 2349 TE KOOP fa. J. Maliepaard en Zn. Stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1476- 1438 Heden dinsdagmorgen 15 april 1986 is de oudste ingezetene van Goeree Over- flakkee, mevr. Arentje van Nieuwaal-de Vos op de hoge leeftijd van 106 jaar en 10 maanden, in het Verpleeghuis ,,de Sama ritaan" te Sommelsdijk overleden. Geboren op 10 juni 1879 te Ooltgens- plaat huwde zij aldaar met Jacob van Nieuwaal, met wie ze bijna 55 jaar ge trouwd is geweest. Na het overlijden van haar man trok zij bij haar dochter in en in maart 1977 ging zij na langdurige ziekenhuisopname naar „de Samaritaan". Oma van Nieuwaal leefde van daaruit nog intens met haar geboortedorp mee. Helder van geest en zeer bedrijvig be speelde ze tot voor enkele jaren nog haar orgel en haakte ze nog regelmatig een sprei. De laatste twee jaar is haar gezondheid sterk achteruit gegaan. Haar enige doch ter, de bijna 81-jarige mevr. C. van Has- sent-van Nieuwaal uit Ooltgensplaat mag in dit verband wel met ere worden ge noemd om haar zorg voor haar moeder en de vele malen dat ze haar in Sommelsdijk bezocht. In de kampioensgroep leed koploper W. van Rossum een verrassende nederlaag tegen de in degradatiegevaar verkerende P. van Rhee. Als gevolg hiervan neemt de spanning rond de kopposities plotseling weer toe. In theorie hebben nog 7 mensen kansen op het behalen van de kampioens titel. Uitslagen Kampioensgroep gespeeld op 8 april: K. Hameeteman - A. Roon1-0 K. v.d. Nieuwendijk - L. Koese.O - 1 W. van Rossum - P. van Rhee-----0-1 J. Gottschal - C. van Ast0-1 In Groep 1 wist W. Breeuwer zich door een vlotte overwinning zich te plaatsen voor promotie/degradatiewedstrijden. Voor de resterende plaats komen nog 3 spelers in aanmerking: H. Maagdenberg (2), T. Draper (3) en G. J. Zonneveld (4) die zijn afgebroken partij tegen H. Maag denberg in 3e zitting wist te winnen. Uitslagen Groep 1 gespeeld op 8 april: J. van Dam - W. Breeuwer0-1 H. Maagdenberg - G. J. Zonneveld0-1 H. vanMeenen-G. Sellathurai .^A-Vi UTRECHT - GENEMUIDEN Burgemeester G. van den Berg van Genemuiden heeft een benoeming aanvaard tot directeur van de Ne derlandse Patiëntenvereniging (NPV). Per 1 oktober van dit jaar zal Van den Berg zijn burgemees- tersambt neerleggen en afscheid ne men van de gemeente Genemuiden, waarhijvanafl januari 1981 burge meester was. Het bestuur van de Nederlandse Pa tiëntenvereniging is buitengewoon ver heugd dat de heer Van den Berg met zijn bestuurlijke, organisatorische en leiding gevende kwaliteiten de dagelijkse leiding van het kantoor op zich wil nemen en de vereniging naar buiten toe wil gaan ver tegenwoordigen. Van den Berg begon zijn politieke loop>- baan als raadslid voor de SGP in Veenen- daal. In 1970 werd hij tot wethouder benoemd in deze plaats, om vervolgens in 1973 het burgemeestersambt in Sint Phi- lipsland te aanvaarden. In 1981 werd Van den Berg benoemd tot burgemeester in Genemuiden. Namens de SGP heeft hij zeven jaar lang zitting gehad in de Staten van Zeeland. Ook was hij een aantal jaren fractieleider van de Statenfractie van deze partij. In zijn Veenendaalse tijd maakte Van den Berg enige tijd deel uit van het bestuur van het Juliana-ziekenhuis in Veenen- daal. In Zeeland was hij bestuurslid van een tweetal bejaardencentra en het psy chiatrisch ziekenhuis Vrederust. Thans is Van den Berg nog bestuurslid van het Dr. Jansenziekenhuis in Emmeloord en de Engelbertstichting in Kampen, twee zie kenhuizen die geen abortusvergunning hebben aangevraagd. Van den Berg was in de zestiger jaren hoofd van de centrale inkoop- en finan ciële administratie van de medische facul teit van de Universiteit van Amsterdam en voorzitter van de technisch-administra- tieve staf van de universiteit. Ook in de onderwijssector is Van den Berg actief Zo is hij thans voorzitter van het bestuur van een school voor middel baar dienstverlenend en gezondheidszorg onderwijs, bestuurslid van de Pieter Zandt Scholengemeenschap in IJsselmui- den en bestuurslid van de Willem Sluiter scholengemeenschap in Rouveen. Van den Berg is thans 50 jaar, getrouwd en vader van drie kinderen. SINT ANNALAND Of het komende schoolseizoen de acht leerkrachten kunnen worden gehandhaafd voor de School met de Bijbel in Sint Annaland is momenteel nog onzeker. Dat bleek uit het antwoord van voorzitter M. C. den Engelsman tijdens de ledenverga dering van de schoolvereniging tot in standhouding van Scholen met de Bijbel. De plannen van de staatssecretaris Van Leijenhorst, waarbij veertien honderd ba nen in het onderwijs op de tocht komen te staan, kan ook onze school treffen, zo veronderstelde de voorzitter. Dat temeer omdat nog onzeker is hoeveel nieuwe leer lingen van de nieuwe lichting er zullen komen. Het hoofd der school, directeur E. van Veldhuizen zei dat in antwoord op een in die richting gestelde vraag. Er zijn voor die lichting maar in totaal 26 kinderen, die over de twee plaatselijke basisscholen naar ouderlijk inzicht worden verdeeld. Daar komt ook nog bij, dat de Rehoboth- school in Stavenisse leerlingen uit Sint Annaland trekt. Door dit alles blijft de onzekerheid wat langer dan vorige jaren het geval was. Daardoor viel evenmin met zekerheid te antwoorden op de eveneens gestelde vraag of er voldoende ruimte in het huidige schoolgebouw is voor het komende school seizoen. Op deze ledenvergadering waren 25 stemgerechtigde leden aanwezig, in clusief het bestuur, waaronder ook de personeelsleden. Enkelen hadden bericht van verhindering gezonden. Na de opening op de gebruikelijke wijze wees voorzitterDenEngelsmanerop, hoe het thans de eerste ledenvergadering is na de totstandkoming van de basisschool in augustus van vorig jaar. Hij wees ook op de enorme veranderingen die zich telkens weer bij het onderwijs voltrekken. „Wie probeert de traditie te handhaven en vast te houden wat wezenlijk en overhankelijk is, wordt gebrandmerkt als iemand die niet met zijn tijd meegaat". Zo zei Den En gelsman die naar aanleiding van het door hem gelezen Schriftgedeelte uit 2 Samuel 6 benadrukte dat een goede bedoeling geen slechte daad kan rechtvaardigen. In het door de secretaris J. P. van Dijke gelezen jaarverslag kwamen de vele acti viteiten in het afgelopen school- en ver enigingsjaar naar voren. Administrateur P. J. Droogers had in zijn overzicht thans een gesplitste boek houding, dat wil zeggen de periode tot het eind van de lagere- en de kleuterschool en vervolgens van de basisschool. Dit vergde extra werk. De exploitatie rekening van de lagere school sloot met een nadelig saldo van 2.677,17, die van de kleuterschool met een batig saldo van 8.178,49. De rekening basisschool liet 31 december 1985 een batig saldo zien van/5.585,93, zodat er uiteindelijk ruim elf mille naar de reserve ging. De rekening van de school vereniging bleek een batig saldo te hebben van/3.594,27. In het bestuur werd voorzitter M. C. den Engelsman herkozen. Na een tienjarige periode bij de kleuter- en een kortere tijd bij de basisschool had de heer A. A. van Luijk zich niet meer herkiesbaar gesteld. Hem werd dank gebracht voor de goede inzet, met name ook als secretaris van de kleuterschool. In zijn plaats werd uit het SINT ANNALAND Op de lijst van in 1986 uit te voeren kapitaalswerken was het baggerwerk van de jachthaven opgenomen. Dat zou voor 1 april moeten gebeuren. Daarnaast komen ook onderhoudsbaggerwerkzaamheden in de handelshaven aan de orde. Door de stormvloedkering in de Oosterschelde moet bovendien de havenbodem dertig centimeter lager worden. Dit laatste is een rijksaangelegenheid. Op welke wijze daar bij de bestaande damwand ook moet wor den aangepast bleef nog een vraag. Het noodzakelijk gevolg is dat de werkzaam heden toch in twee fasen moeten worden uitgevoerd. B en W vroegen in elk geval het benodigde geld voor het uitbaggeren van de jachthaven. Raadslid Ths. Aar- noudse wees er op, dat hierbij toch ook de beroepshaven in het geding is. Wat zijn de financiële consequenties van dit alles? Ook voor wat de berging betreft van de baggerspecie? Van Belzen concludeerde, dat het damwand-rapport nu nog niet bekend is, zodat de combinatie van de werken moeilijk te realiseren valt. Wat zouden de financiële gevolgen kunnen zijn na het damwandrapport? Moerland ver onderstelde, dat het in elk geval kosten verhogend zal werken. Gaat het hier om een paar mille of om andere cijfers? Zal er op het storten van de specie voldoende toezicht zijn, want het blijkt toch snel te verzanden. Van Kempen bleek met soort gelijke vragen in zijn maag te zitten. Wethouder Koopman antwoordde, dat het rapport over de damwand nog niet binnen isDe vraag zal dan wel zijn, of dat alles ook mogelijk is. Hij verzekerde, dat er door Rijkswaterstaat ongetwijfeld een goede controle zal zijn op de berging van de specie. Voor wat de damwand betreft, kan het zijn dat er teerresten zijn gevonden. Dat zou niet zoveel problemen opleveren. Voor wat het uitbaggeren van de jacht haven betreft, zou er dezelfde middag nog aanbesteding zijn, waardoor overigens de aanvankelijke toezegging dat het voor 1 april is voltooid, niet conform de werke lijkheid is. Dat wordt onherroepelijk later. Van Belzen vroeg zich af, waarom het rapport damwand nog niet binnen was. Dat was toch zeker wel termijngebonden? De directeur van de gemeentelijke ont wikkeling, de heer Van Veen voegde er vanaf de publieke tribune aan toe, dat de bestaande damwand in elk geval niet voldoende sterk zal zijn. Van Kempen informeerde of een lagere waterstand ook niet van invloed zal zijn. Rijkswaterstaat is toch wel bij deze affaire betrokken. Wethouder Koopman verze kerde dat er overleg is met alle betrok kenen, maar dat het ene niet kan worden uitgevoerd. De raad keurde het voorstel om de jachthaven uit te baggeren wel unaniem goed. tweetal G. Gunter en N. Potappel de heer G. Gunter in het bestuur benoemd. Na de rondvraag eindigde op verzoek van de voorzitter de vice-voorzitter, ouder ling J. B. Moerland met dankgebed. Zaterdag 12 april moest Dames 4 van Intermezzo spelen tegen SVH, uit Heer jansdam. SVH is in de klasse waarin ze spelen koploper, dus Dames 4 stond voor een moeilijke taak. Maar vorige week moest Dames 4 ook tegen één van de koplopers spelen en wist toen de wedstrijd in winst om te zetten. Het beloofde dus een spannende wedstrijd te worden. In het begin van de eerste set leek het erop dat Dames 4 de stijgende lijn van vorige week weer had gevonden, maar SVH liet zich niet van de wijs brengen en won deze set met gedegen en goed vol- leyba. De setstand van 15-9 voor SVH. In de tweede set ging Intermezzo net als in de eerste set goed van start, maar het was weer SVH wat het spel bepaalde en won ook deze set, met 15-11. In de derde set kon Dames 4 het goede spelritme maar niet vinden en daar profi teerde SVH van door deze set met 15-5 te winnen en daarmee ook de wedstrijd. Ook Meisjes C moest spelen, tegen MVC uit Maassluis. De eerste set i^erd verloren en in de tweede set kwam Meisjes C goed terug maar verloren deze set op het laatste moment. In de derde set was het weer MVC wat het spel bepaalde. De setstanden 15-10, 17-15, 15-2 geven een beter beeld van de verhoudingen weer. De overige uitslagen van deze speeldag zijn als volgt: Meisjes B2 - Ibis1-3 Meisjes BI - DDL3-1 Meisjes A2 - vc Goeree1-3 Meisjes Al - Spirit3-0 Jongens C - DDL2-2 Jongens B - Spivo3-0 Jongens A - DDL0-3 Dames 6 - DDL 23-0 Dames 3 - vc Goeree 23-0 MVC 2 - Dames 23-0 Dames 1 - PVC/BIokkeer3-2 Heren 4 - DDL 23-0 Heren 3 - Mevo 30-3 Heren 2 - vc Goeree3-1 Heren 1 - Alcazar1-3 Aanstaande zaterdag moeten er alleen uitwedstrijden gespeeld worden. Een handicap betekent: extra afgekeurd. Daarom vragen wi) méér kansen op sociaal contact, werk, studie, vorming, wonen, vervoer, recreatie, enz. i Vraag Informatie, l word lid: i AVO-Nederland, antVvoordnr. 201, 3800 VB Amersfoort. Tel.: 033-635214. Uitslagen eerste ronde van het Dam kampioenschap van Goeree Overflakkee d.d. 14 april 1986: De uitslagen zijn als volgt: bord nr.; wit speler; zwart speler: 1R. Jacobs - A. 't Jonk1 - I 2. B. Visbeen - I. Koese0-2 3. J. Dekker-T. Goedegebuur 2 - O 4. J. P. ten Hove - P. Leroy0-2 5. N. Kievit - J. Knops jr2-0 6. B. Roetman - H. Koese0-2 7. M. van Lente - J. Looy0-2 8. C. van Welie - C. Spee0-2 9. J. Lodder - M. de Haas0-2 10. P. van Dam - K. Vis1-1 11. T.vanBrussel-K.K.Tanis ...0-2 12. W. van Waasbergen- J. van Hoorn0-2 13. A. Krijgsman - J. NonI - 1 14. H. M. Tanis - I. Mackloet 1 - 1 15. M. Klink - J. Koppelman2-0 16. G. Tanis - G. Zaaijer2-0 17. J. Holleman-J. Hollaar0-2 18. K. N. Voogd-Tanis- W. Vroegindeweij1-1 'tm^^^t Rekeningen briefpapier enveloppen vert. I(aart;jes circuleiree brochures folders enz. - -■ - i—iii~ir-ii"ii'i.i ii..fi nil - S^boonekaartjes ^erioving. en ^^"f'-'^ou^kaanen "mtekaanjes ''ouwbrieven kaartjes enz DRUKKERIJ

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 4