Nog geen zekerheid over route bouwverkeer ziekenhuis Dirksiand De „oude raad" van de gemeente Dirksiand Nieuw winkelpand van 1000 m^ vlakbij de kern van Ouddorp Politieberichten Gasten aan tafel gevraagd Flakkees huisvuil naar de A.V.R. flomiSiefnaH Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelhamis Prijswinnaars rebus Karels Autoschade Handwerktentoonstelling RINGZANGAVOND Werkloosheid op Goeree Overflakkee iets gedaald ANWB-afdeling Zeeland hield jaarvergadering 58e Jaargang DINSDAG 15 APRIL 1986 No. 5488 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek, no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief De gemeenteraad van Dirksiand heeft in zijn vergadering van j.L donderdagavond goedgevonden dat een brief van de bewoners van de Winterstraat en de Stationsweg en van een aantal middenstanders m.b.t. de verkeerssituatie van ge noemde straten, ter afhandeling in handen van het College blijft. Alleen dhr. J. L. Poortvliet was het daar aanvankelijk niet mee eens omdat hij nu eindelijk wel eens een uitspraak wilde horen, nadat de bewoners al eerder nul op het request hadden gekregen. Hij ver geleek de handelswijze van het College ten dezent met die van het Kabinet den Uijl uit het verleden dat ook steeds maar vooruit bleef schuiven. Dhr. Poortvliet zou daarom nu wensen dat niet het Col lege-, maar de raad tot een uitspraak zou komen. Ook door dhr. Koningswoud (SGP) werd onderschreven dat het bij de be woners wat wringt dat ze nog geen zeker heid hebben over het al of niet verleggen van de busroute en het bouwverkeer dat straks zal plaats vinden. De raadsvoorz. burgemeester Oversier had daar best begrip voor maar in dit De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Zuid-Holland, organi seert haar jaarlijkse handwerktentoon stelling op maandag 21 april a.s. en dins dag 22 april a.s. in „De Doelen", te Rotterdam. Enkele honderden handwerken van uit eenlopende aard, gemaakt op kursussen, zijn te bewonderen. Enkele kunstenares sen zijn bereid gevonden hun poppen te exposeren. Verder zijn er verschillende demonstra- op geschilderde zijde en kantklossen. De firma Blokker is aanwezig met een grote stand met handwerkboeken. De handwerkkommissie en ook de an dere kommissies van de Bond kunnen u alle inlichtingen geven over hun aktivi- teiten in het seizoen 1986/1987. Openingstijden: maandag 21 april van 14.00-21.00 uur dinsdag 22 april van 9.00- 16.30 uur Toegangsprijs: ƒ3,voor leden 4,voor niet-leden. Ingang tentoonstelling: Discotheek, Kruis- plein 40, Rotterdam. BRUINISSE Kerkdienst gaat niet door De dienst in de Oud Ger. Gem. van a.s. vrijdagavond, waarin zou voorgaan ds. M. Pronk van Ede, GAAT NIET DOOR stadium kon hij weinig meer dan terug verwijzen naar de opdracht die van Ge meentewege aan de Grontmij. is gegeven een plan op te stellen waarin ook de verkeerssituatie in de Winterstraat en de Stationsweg zal worden behandeld. Dhr. Oversier voelde er weinig voor daarover nu kontakt met de betrokkenen op te nemen omdat hen in dit stadium niet anders geboden kan worden dan dat wat ze al hebben: onzekerheid! Evenmin zou het praktisch zijn de raad met de Gront mij. te laten overleggen: wel zal dat kon- takt en een evt. inbreng tot stand kunnen komen via de raadscommissie voor ver keer. Er kan derhalve nog niet met zekerheid worden gezegd of de busroute verlegd zal worden waartegen de middenstand overigens al bezwaar heeft aangetekend maar wanneer dat metterdaad zou ge beuren dan zou het dhr. Poortvliet goed lijken ter compensatie iets voor de midden stand te doen, al kon dhr. Poortvliet desgevraagd daarvoor geen suggestie aan dragen. Wellicht zal er in de mei-maand meer bekend zijn; weth. A. C. van Rossum verklaarde dat de Grontmij. heeft toe gezegd het plan voor mei gereed te hebben. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. J. C. ^Veststrate van 's Graven polder (opt nbare belijdenis). HERKINGliN - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Karens van Opheusden. OOLTGENJJPLAAT- woensdagavond 7.30 uur d A. Bac van Bodegraven. SINT ANNALAND Vonrj3;>- -nirkoping De Vrouwen vereniging „Draagt Elkanders Lasten" van de Gereformeerde Gemeente in Sint Annaland hoopt op woensdag 16 april haar voorjaarsverkoping te houden in het nieuwe verenigingsgebouw bij de kerk in de Weststraat en wel des namiddags van 2.30 uur tot 5.00 uur. NIEUWE TONGE Op D. V. donderdag 17 april zal de in de Ned. Hervormde Kerk te Nieuwe Tonge een ringzangavond gehouden worden. Aan deze avond werken mee: 4 ge mengde koren uit Nieuw Beijerland, Spij- kenisse, Hoogvliet en de plaatselijke Chr. Gem. Zangver. „Advendo". De deel nemende koren zullen zowel afzonderlijk als gezamenlijk te beluisteren zijn. Verder is in het programma veel samenzang ver werkt. De aanvang is acht uur en de toegang is vrij. Deze avond zal via de plaatselijke kerktelefoons te beluisteren zijn. Op Goeree Overflakkee daalde het aan tal mannelijke werklozen met 144 tot 770 (8,6%); bij de vrouwelijke werklozen was er een daling van 11 tot 345 (9,3%). Het totaal aantal werklozen op Goeree-Over- flakkee kwam daarmee op 1115 op 8,4% (eind februari nog 1270 of 9,6%). Bezien naar werkloosheidsduur was de ontwikkeling op Goeree-Overflakkee als volgt: de categorie „korter dan 3 maan den": -164 tot 232, de categorie ,,3 tot 6 maanden": -1-19 tot 290, de categorie „6 tot 12 maanden": -9 tot 199 en de lang durig werklozen: -1 tot 394. Op Goeree-Overflakkee daalde de werk loosheid in alle leeftijdsgroepen: de groep jonger dan 19": -10 tot 116, de groep „19 t/m 24": -33 tot 323, de groep „25 t/m 39": -81 tot 402 en de groep „40 t/m 64":-31 tot 279. Qua ledengroei is 1986 voor de ANWB goed begonnen. De netto-ledenaanwas van 20.000 is misschien gelijk aanleiding om de afdelings vergaderingen meer onder de aandacht te brengen van de leden en ze door een andere opzet aantrekkelijker te maken. Dit zei mr. D. F. Vos, lid van het algemeen bestuur van de ANWB, op de ledenvergadering van de afdeling Zeeland vrijdag 11 april 1986 in hotel „Terminus" in Goes. Tijdens de vergadering deelde ir. J. Bark hof, directeur van de ANWB n.a.v. de vraag over een eventuele vestiging van een bijkantoor op Beveland, mee, dat uit breiding van de bijkantoren een kostbare zaak is maar dat er bestudeerd wordt of kleinschalige uitbreiding misschien moge lijk is. Inzake de keuring van ouderen, voor het rijbewijs, beloofde de heer Barkhof er bij de regering op aan te dringen, dat de eigen huisarts de keuring zou moeten uitvoeren Op de vraag waarom vanuit Goes de richting Rotterdam niet via de snelweg wordt aangegeven maar via een route met tweebaanswegen en een tolbrug is het antwoord dat de wegbeheerder dit be paald en niet de ANWB. Het stopzetten van subsidies van het Ministerie van Landbouw en Visserij voor het onderhoud van toeristische fietsrou tes, alleen de aanleg van nieuwe routes wordt nog gesubsidieerd, is de oorzaak dat het onderhoud van de routes terugloopt. De ANWB gaat nu uit eigen middelen een halt toeroepen aan dit verval. De Wegenwacht is met een onderzoek bezig om het uniform van de Wegenwacht aan te passen aan deze tijd maar ook met het oog op een verbeterde verkeersveilig heid van het uniform. Dit n.a.v. een vraag na het zien van de film „Met het verkeer mee" van de Wegen wacht, die na afloop van de vergadering werd vertoond. Omdat fotograaf Arjo v.d. Graaff uit Dirksiand donderdagavond toch bezig was met het fotograferen van Dirkslands gemeenteraad hebben we van dit nobele gezelschap geUjk ook maar een plaatje geknipt. De meesten ervan komen in de nieuwe raad terug, van drie van hen werd afscheid genomen, zoals we in ons nummer van j.I. vrijdag al hebben weergegeven. Twee van hen, de heren v.d. Velde en van Dis, na resp. 12 en 16 jaar, staan links in de bovenste rij, de derde, dhr. Rigter die nog geen twee jaar zitting heeft gehad zit geheel links in de onderste rij. Naast hem weth. A. C. van Rossum die zijn 27-jarig wethouderschap niet meer prolongeert maar nog een periode als raadslid terug zal komen. Gistermiddag is de eerste paal geboord (niet geslagen i. v.m. de oude bebouwing in de directe omgeving) voor een winkelpand aan de Molenblok dat een inhoud van ca. duizend vierkante meter zal krijgen. Het pand dat de facade aan de Molenblok zal krijgen loopt naar achteren door tot achter bar ,,de Kreek". Het ontwerp is van mevr. den Hollander-Lagerwei, architecte te Ouddorp, in samenwerking met architectenburo D ammis Vroegindeweij te Middelhamis. De bouw wordt gepleegd door aannemingsbedrijf C. Boeter b.v. te Middelhamis. Opdrachtgever is Beleggingsmaatschappij KABREGO b.v. namens welke de eerste paal werd geboord door dhr. C. Mulder. Over de bestemming van het pand wordt in Ouddorp dmk gespeculeerd. Waarschijnlijk is dat er zich een grote supermarkt in zal vestigen maar gedane informatie leverde daaromtrent in dit stadium geen zekerheid. Technische School M'harnis: De afdeling Consumptieve Techniek van de Technische School te Middelhamis probeert al geruime tijd om de praktijk onderdelen koken en serveren wat meer aandacht te geven. Regelmatig worden diners klaar gemaakt en geserveerd voor medeleerlingen die de rol van „gast" vervullen. Voor het afsluitende examen vindt de school het gewenst dat een restaurant- situatie zo echt mogelijk wordt nagebootst. Het praktijkexamen bestaat uit brood- en banketbakken, het koken van een voor geschreven menu en het serveren daarvan. De klas wordt gesplitst in twee groepen die afwisselend koken of serveren zodat twee keer een diner en twee groepen gasten van elk 24 personen nodig zijn. De school zit nu dringend verlegen om be langstellenden die de rol van gast willen vervullen. Voor een bijdrage van 10,per per soon kan men terecht in het schoolres- taurant voor een diner van 4 gangen inclusief een glas wijn op dinsdag 29 april en donderdag 1 mei a.s. De gasten dienen stipt om 17.00 uur aanwezig te zijn. Er kan niet a la carte gegeten worden. De vermoedelijke eindtijd van het exa men ligt tussen 19.00 en 19.30 uur. Telefonisch reserveren is noodzakelijk. De school is bereikbaar onder nummer 01870-5444. Het flakkeese huisvuil, opgehaald en vervoerd door de fa. Boon, gaat sinds april niet meer naar de Brabantse stortplaats. Het gemeentebestuur van Rucphen heeft de Hinderwetvergunning niet verlengd zo dat er niet meer gestort mag worden. Het bekend worden daarvan heeft tussen de flakkeese gemeentebesturen een „uitvoe rig en koortsachtig overleg tot gevolg gehad, zo liet donderdagavond burg. Over sier de gemeenteraad weten. Besloten is het huisvuil, in afwachting van een definitieve beslissing, af te laten voeren (door de fa. Boon) naar de AV]R, de Afval Verwerking Rijnmond, waar voor de flakkeese gemeenten tevoren zo beducht waren i.v.m. de hoge kosten die werden verondersteld. De dagbladen van gisteren brachten evenwel het bericht dat de AVR in 1985 een zo gunstige exploitatie had dat aan de deelnemende gemeenten een niet onaan zienlijk bedrag per aangeboden ton kon worden gerestitueerd. 1TTiï1-'"''*n* Naar aanleiding van de vorige bericht geving over een caravancontrole hebben een groot aantal bezitters van dergelijke voertuigen zich gemeld. Er is nog ruimte voor een aantal controles. Degenen die voornemens zijn om hun caravan ter con trole aan te bieden worden dringend ver zocht dat zo spoedig mogelijk te doen. - Poging diefstal in auto Een inwoner van Middelhamis deed aan gifte van een poging tot inbraak in zijn personenauto. Hij had zijn voertuig ge parkeerd op het terrein van Hernesser- oord te Middelhamis. Onbekenden heb ben daar getracht de auto open te breken hetgeen niet gelukte. Wel ontstond er schade aan de carrosserie en werd het slot van de deur vemield. - Doorrijden na aanrijding Een inwoner van Dirksiand, G. H. reed in de nachtelijke uren met zijn voertuig door het ijzeren hek aan de Dwarsweg aan de achterzijde van Hemesseroord te Middel hamis. Dat hek liep aanzienlijke schade op. De bestuurder bekommerde zich niet over de schade, en reed weg. De schade aan het hek bedroeg ca. 1000 gulden. - Diefstal autospiegel Door een inwoner uit Middelhamis werd aangifte gedaan van diefstal van een bui tenspiegel van een auto. De benadeelde ontdekte op 9 april j.I. dat onbevoegden de buitenspiegel van zijn auto hadden ge schroefd. De auto stond bij benadeelde voor zijn woning op straat. - Onder invloed achter het stuur In het afgelopen weekend werden twee bestuurders van personenwagens aan gehouden omdat zij onder invloed van alcohol achter het stuur van hun voertuig waren gaan rijden. Van beide personen werd een alcoholproef genomen en beiden kregen een rijverbod van acht uur. - Inbraak in vrachtauto In het afgelopen weekend werd er te Dirksiand ingebroken in een vrachtauto. De wagen stond geparkeerd in het Spui- kolk aldaar. Eerst werd getracht de mit te forceren, toen dat kennelijk niet lukte heeft men een mitje bij de passagiers- zitplaats uit de sponning gehaald. Uit de auto verdween een radio-cassetterecorder. Weer 2e hands Boekenbeurs in IVliddelharnis Voor de tweede maal wordt er te Middel hamis een 2e hands Boekenbeurs ge houden a.s. zaterdag 19 april 1986 in het „Diekhuus" aan het Beneden Zandpad. Op deze beurs kunnen partikulieren zelf hun overtollige voorraad boeken verko pen. Op de beurs, die om 13.30 uur aan vangt, wordt voornamelijk literatuur aan geboden vanuit de reformatorische ge zindte, zoals Theologische-, preken-, ge schiedenis-, antiquarische-, jeugd- en kin derboeken, enz. enz. De organisatie is in handen van de heer van Stuijvenberg uit 's Heer Arendskerke en de heer de Kok uit Melissant. Voor inlichtingen en/of tafelreservering kunt u zich wenden tot bovengenoemde heren, die bereikbaar zijn onder tel.nr. 01106 - 1542 resp. 01877 - 2657. De entree bedraagt/1,p.p. (kinderen gratis). Part. Synode Ger. Gemeenten De Part. Synode Zuid-West der Ger. Gemeenten hoopt D.V. donderdag 17 april in vergadering bijeen te komen in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente te Werkendam, Amerscamp 6. De Synode wordt 's morgens om 10 uur geopend door de predikant van de roe pende kerk, ds. J. Mol. Aan de vooravond, woensdag 16 april, wordt eveneens in het kerkgebouw te Werkendam een bidstond gehouden, waar in hoopt voor te gaan ds. A. Moerkerken van Nieuw Beijerland, praeses van de vorige synode. Aanvang van deze bid stond half 8. T.g.v. de „open dag" die Autoschade- bedrijf Karels j.I. zaterdag samen met overige landelijke FOCWA leden hield, werd in de regionale bladen, bij de ge plaatste advertentie, ook een kmiswoord- puzzel ter oplossing geplaatst Er kwamen 563 oplossingen binnen. „Karels Auto schade, uw beste partner op weg naar herstel" zo luidde de oplossing. De prij zen varieerden van een auto-radio tot wat kleinere accessoires. De prijswinners, tevoorschijn gehaald door adjudant Kootstra, waren de vol gende: 1mej. C. Kievit, Nieuwe Tonge; 2. dhr. J. Mierop, Ouddorp; 3. mevr. M. Krijgs- man-Joppe, Middelhamis; 4. Marja Kransse, Sommelsdijk; 5. E. Grinwis, Stad; 6. Hans Kom, Nieuwe Tonge; 7. G. J. B. Sluij, Sommelsdijk; 8. C. H. Gebuis, Oude Tonge; 9. A. Peeman, Nieuwe Tonge; 10. M. A. Dekker, Middelhamis. Voor fopkiiva'neir, goede servire en voordelige pr'men FOTO FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER We^KuamS - Motenweg i Ouddorp - Telefoon 01878-1612 fn 2120 Filiaal Renesse Prinlsliop - Hogezoom 172 - Telefoon 01116 2400 - Caravancontrole

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1