Vestiging van stedelingen op Goeree Overflai(l(ee tegengaan Garage KNÖPS B.V. Visplan voor Goereese Vissers Visser Politieberichten DEO] :CANÏEMUS „Speedy wheely"; recreatiemiddel voor invaliden fiom^ema^ Bejaarde vrouw met balkonhek omlaag gevallen Ongerustheid Watermy was onterecht Borstvoeding Natuurlijl( Citroen - Ipsselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Prov. beleid tot 1990: Aktie „Oost-Europa" te Sommelsdijk Bekeuringen voor illegaal kamperen Onze SHOWROOM 21-jarige verpleegicundige in liaven S'dijl( verdronken Bijeenkomst Ned. M.S. Stichting hutbrethtse Middelhamis Zendingsl(rans„Prisca"en vrouwenver. „Act! Aginus" Voor de jubileumconcerten nog kaarten verJcrijgbaar De eerste op Flakkee: Jeugdsolistenconcours Ds. de Groot spreekt voor G.Z.B. Verpleegkundigen trekken weg uit Zeeland Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS II,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief ff-'H-Ti*"* is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend PEUGEOT TALBOT Autobedrijf WIJJGAAN^ VERBOUWEN Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 Extra kerkdienst Ger. Gemeenten Dirksland, Oil?? - 1357 RENAULT-dealer POSTBUS 8 3240 AA MIDDEIHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Een van de beleidsvoornemens die Gedeputeerde Staten van Zuid Hol land voor de eerstvolgende 5 jaar voor Goeree Overflakkee hebben is dat de vestiging van mensen uit de steden tegen zal worden gegaan. Wel zullen de gemeenten eenzelfde stabiele ontwikkeling van bevol king en wonen mogen doormaken als in de voorbije 5 jaar het geval is geweest. Een en ander wordt ver klaard In de per 1 april gepubli ceerde bijstellingsnota streekplan Zuid Holland Zuid, waarvan de inhoud tot 1990 zal gelden. Aan de gemeenten wordt overigens tot 27 juni inspraakmogelijkheid gebo den. M.b.t Goeree Overflakkee wordt in de nota o.a. geconstateerd dat als gevolg van de economische achteruitgang sinds 1980 de ontwikkeling van recreatie, vooral wa tersport en verblijfsrecreatie, achtergeble ven is. GS pleiten daarom voor een ver sterking van de verblijfsrecreatie bij voor al Middelhamis en Oude Tonge. Windturbinecentrales (groepen molens tot max. 80 meter hoogte) zijn denkbaar langs het Haringvliet en langs de Greve- lingen. Woensdagmiddag, 2 april, werd de ver koping ten bate van de aktie „Oost-Euro pa" gehouden. De totale opbrengst van deze succesvol verlopen aktie bedraagt maarliefst/1.600,— Jriet gewicnt van ae appeiiaarc was pre cies 2250 gram. Hanneke Groenendijk uit Sommelsdijk raadde het juiste gewicht en was daarmee de winnares van de appel taart. Hartelijk dank aan ieder die heeft mee geholpen aan het welslagen van deze aktie. De Watermaatschappij Zuid West Ne derland heeft ten onrechte bezwaar ge maakt tegen het storten van vervuild zee- zand in een diepe put in het Haringvliet, met een capaciteit van 200.000 m in de periode oktober 1982 -januari 1984. De Watermaatschappij onttrekt zoet water aan het Haringvliet, om dat te infiltreren in de Goereese duinen, waaruit het water voor Schouwen Duiveland en Goeree Overflakkee wordt gewonnen. Het aan nemersbedrijf Joh. Boele uit Krimpen aan de Lek haalde dit zand als bagger uit het Slijkgat bij Stellendam en uit de Noord Pampus. De Raad van State heeft nu uitgesproken dat de ongerustheid en het verweer van de Watermaatschappij on terecht waren. Zoals al opgemerkt zal op Goeree Over flakkee de vestiging van mensen uit de steden worden tegengaan; de toename van de woningvoorraad zal vooral bestemd zijn voor de eigen woningbehoefte. Om het verzorgingsniveau te handhaven wil len GS speciale aandacht geven aan de kernen met een regionale verzorgings functie; op Goeree Overflakkee zijn dat Ouddorp, Middelhamis en Oude Tonge. In de kleine kernen moet worden gepro beerd een.basisvoorzieningenpakket" te behouden. M.b.t. de woningbouw gaat GS uit van de Rijkscijfers die 20% lager liggen dan de provinciale behoefteramingen. GS moe ten daarvoor kiezen omdat er anders een scheefgroei tussen landelijk en stedelijk gebied zou kunnen ontstaan, omdat er in de landelijke gebieden meer mogelijk heden zijn om ongesubsidieerd te bouwen (de vrije sector) dan in de stedelijke ge bieden. Op dinsdag 15 april wordt in Middel har'is een voorlichtingsavond gehouden, 's dvonds c;n 8 uur in het Diekhuus. De avond is voor geïnteresseerden vrij toe gankelijk. topkwaliteit, goede se n voordelige pn'izen: FOTO- FILM -REPOHTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 C3 C3 en Iflieitstraal 35 - M Filiaal Renesse -1 g't-Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 it op - Hageroom 173 - Telefoon 01116-2400 In verband met de paasvakantie wordt de moeder^roepavond gehouden op donder dag 10 april Op deze avond komen de voordelen ^in borstvoeding aan de orde Oil i^ürrcïi yi-i'^.^a.i&n over de voorbereiding op het geven van borstvoeding. Deze voorbereiding is onmisbaar voor het wel slagen van de borstvoeding. Tevens wordt er deze avond een diaserie vertoond. Alle vrouwen die belangstelling hebben voor deze avond zijn van harte welkom. Graag even telefonisch opgeven bij Lianne Steenhof, tel. 01878 - 2511. Veel illegale kampeerders hebben in Zeeland tijdens de Paasdagen een be keuring gekregen. Op Schouwen Duive land voornamelijk bij de Brouwersdam waren dat er dertien, op Walcheren bij Domburg, Veere en de Veerse Gat dam 20. Naast bekeuringen werden ook waar schuwingen uitgedeeld en dirigeerde men goed willenden naar de officiële kampeer terreinen, die over het algemeen maar matig bezet waren. Neeltje Jans kreeg met 2000 bezoekers er ongeveer 1000 minder dan vorig jaar, de rondvaarten die voor het eerst van Neeltje Jans af werden gehouden, waren een groot succes. LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS De vissers van Goedereede, Ouddorp en Stellendam hebben een regeling getroffen ten aanzien van hun maximale vangst, de zgn. contingentering voor dit jaar. Ze hebben dit gedaan door alle contingenten van de betrokken vissers samen te voegen, waarbij ze onderling zullen controleren of er niet te veel gevangen zal worden. De regeling van de contingentgroep Delta-Goedereede voorziet in een verplichte stilligperiode van 8 weken met daarnaast nog twee variabele weken. In totaal komt dit neer op de 10 weken die staats secretaris Ploeg de vissers heeft voorgeschreven. De staatssecretaris heeft reeds laten weten uiterst tevreden te zijn over de regeling van de Delta-groep. Het grote voordeel van deze regeling is, dat voorkomen wordt, dat de handel zonder aanvoer van verse vis komt te zitten. Zodra dat nl. zou gebeuren is de kans groot, dat de handel elders zal gaan inkopen en dat zou voor de vissers ernstige gevolgen hebben. De pas 21 jaar geworden Petra de Wijze uit Vrouwenpolder, als verpleegkundige werkzaam op ,,Hemesseroord" is in de nacht van dinsdag op woensdag, even voor half twee, met haar auto in de haven van Sommelsdijk terecht gekomen. Al hoewel de hulp bijzonder snel op gang kwam mocht het de hulpverleners niet meer lukken de levensgeesten van het meisje op te wekken, mond-op-mond- beademing door de brandweer en hart massage door dokter Wieringa ten spijt. Ook de politie had een belangrijke rol in de hulpverlening; wmr. Gerrit Kievit be dacht' zich geen ogenblik en sprong ge kleed te water in een poging de toen nog onbekende inzittende van de gezonken wagen te bereiken. De auto waarin het slachtoffer omkwam stond ca. tien minuten na de melding op de kant, getakeld door garage Camphens. De oorzaak van het ongeluk is niet duide lijk geworden. De auto lag vlakbij de kade muur en was a.h.w. in de haven gekanteld. Op dinsdag 8 april 1986 is weer de maandelijkse bijeenkomst van de Ned. M.S. Stichting in „de Samaritaan" te Sommelsdijk. De aanvang van de middag is 2.00 uur. Mevr. M. Dijkshoorn is deze middag te gast. Zij is districtsverpleegkundige voor chronische zieken en gehandicapten van de Provinciale Kmisverenigingen Zuid- Holland. Ze wil deze middag vertellen over haar werk. Door haar werk is zij bekend met vele vormen en mogelijk heden van aanpassingen. Ook hierover zal zij het een en ander vertellen. Niet ieder een is op de hoogte van wat de kruisver enigingen precies doen met betrekking tot de gehandicapten. Ook op dit punt wordt nader ingegaan. Het belooft dus een inte ressante middag te worden. Mochten er mensen zijn, die willen ko men, maar met vervoersproblemen zitten, dan kunnen ze kontakt opnemen met K M. Schippers-Berghuis. Tel. 01879 - 1815. MIDDELHARNIS De 78-jarige mevr. A. v.d. Slik-van den Doel, wonend op de etage van het com plex bejaardenwoningen aan de Rem- brandtlaan, is in de ochtend van Goede Vrijdag met het hek van haar balkon ruim drie meter omlaag gevallen waarbij ze emstig werd gewond. Ze brak beide pol sen, enkele ribben terwijl er ook enkele werden gekneusd en ze liep vleeswonden op aan haar gezicht; wang en tong moes ten worden gehecht. Mevr. v.d. Slik die in het ziekenhuis te Dirksland is opgenomen maakt het naar omstandigheden goed. Aan de balkons van het complex was een dag tevoren nog gewerkt. Omdat gebleken was dat de zgn. „afwerkvloeren" (een slijtlaag van cement en zand) niet meer in goede staat verkeerden, had de woning bouwvereniging aan aannemer Boeter op dracht gegeven nieuwe afwerkvloeren aan te brengen waarom de oude laag al was weggehakt, waarbij logischerwijs ook de ondersteuningspootjes van het balkon, die in die afwerklaag verzonken waren wer den verwijderd. Het balkon was daarna nog aan twee zijden aan de muur beves tigd. De woningbouwvereniging had de bewoners schriftelijk gewaarschuwd het balkon niet te gebmiken of tenminste zeer vorozichtig te zijn, totdat het weer geheel hersteld zou zijn, zoals dat ook aan de voorzijde van de woningen is gebeurd, waar behalve een nieuwe afwerkvloer ook een nieuw hekwerk werd aangebracht. Aan voorzichtigheid heeft het mevr. v.d. Slik zeker niet ontbroken, maar vermoed wordt dat ze haar evenwicht heeft ver loren toen onder haar druk de klem mende deur openging waardoor ze tegen het hekje terechtkwam. Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS voaraüe zéhethe^t VINGERLING 3-MIDDEL HARNIS-TEL 01870-2518 - Diefstal houten pallets In de laatste week van de maand maart werden bij de fabriek van Van Hessen, voor de verwerking van dierlijke pro- dukten, aan de Dorpsweg te Sommelsdijk ongeveer 20 houten pallets gestolen. De diefstal werd ontdekt op 25 maart j.l. De waarde van de gestolen goederen bedraagt ongeveer 1200 gulden. De daders hebben vermoedelijk de gestolen goederen over een afgesloten hek op een vervoermiddel geladen. Degenen die van deze diefstal iets hebben gezien worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. - Diefstal personenauto Een inwoner van Sommelsdijk kwam op 27 maart j.l. tot de ontdekking dat zijn personenauto, een nieuwe BMW, was ge stolen. De auto stond voor de woning op straat geparkeerd. In de auto lagen een aantal zakelijke bescheiden. Later op de zelfde dag werd een koffer met goederen, die in de auto aanwezig was, op een rijks weg in de omgeving van Roosendaal temg- gevonden. Aangenomen moet derhalve worden dat de auto in die richting ver dwenen is. DIRKSLAND Op D.V. zaterdag 5 april hopen we onze voorj aars verkoping te houden ten bate van het zendingswerk. Wij zijn geopend van 's morgens 10 uur tot 's middags 4 uur. Naast de gebmike- lijke handwerkartikelen en kinderkleding is er cake en gebak, advokat en bloemen, een speciale kindertafel en oliebollen. Voor tussen de middag is er warme soep met een broodje. U bent van harte welkom. Vlugge bestellers kunnen mogelijk nog in het bezit komen van kaarten voor de Voorjaars-Jubileum coil- certen van „Deo Cantemus", die gehouden zullen worden vrijdag 11 april en zaterdag 22 april in „de Doelen" te Rotterdam. Deze Voorjaarsconcerten hebben dit jaar een heel speciaal karakter, omreden dat het koor 50 jaar bestaat. De komende concerten zullen daarom zeer nadmkke- lijk in het teken van dit jubileum staan. De medewerkenden zullen zijn: Chr. gemengd koor „Deo Cantemus", Femmy van der Weg, topraan; Frans Lambour, bas/bariton; Gerard van Dol der, tenor; Jan van Weelden, orgel; Loek van der Leeden, piano; het geheel met orkest-begeleiding. De algehele leiding is in handen van de dirigent Arie Pronk. De toegangsprijs bedraagt 16,per persoon, inclusief programmaboekje en garderobe. De kaarten kunt u bestellen bij de heer M. Jongste, Kerkweg 10, 3124 KE Schiedam. Tel. 010 - 709148. Ze worden dan z.s.m. toegestuurd, met een acceptgirokaart voor de betaling. Di rect doen, dan maakt u de meeste kans dat u slaagt, want de belangstelling voor deze concerten is n.l. altijd heel groot. »i(.^V.^K^W^X^K^V.^K^K^K^K^V.^U^>^^X^V^^<.^u^^^^>^<^^^^^c^^<.^V.^^M Dhr. v.d. Valk, in ruststand, om er straks met een snelheid van zo'n 20 km. per uur vandoor te gaan; in 't begin nog met de blaren op de handen! Het was voor Huib v.d. Valk uit Middelhamis, de eerste bezitter op Flakkee van een marathon rolstoel van het merk „Speedy wheely" niet van weelde dat hij zo'n vervoermiddel aanschafte. Zijn invaliditeit hield hem teveel binnenshuis en bracht hem te weinig beweging, waardoor z'n lichaamsgewicht toenam, terwijl het gebrek aan buitenlucht hem ook menige slapeloze nacht bezorgde. De marathon rolstoel bracht een zo gunstige wending in de situatie dat Huib zijn mede-invaliden daar graag van in kennis wil stellen. Wanneer hij nu, als het weer dat tenminste toelaat, een gezonde poldertocht maakt kent hij weer vermoeidheid en valt'ie 's avonds als een blok in slaap en dat was jarenlang een ongekende weelde. De inspanning kost stellig ook pondjes en ook dat komt de conditie ten goede. Zó ingenomen is hij met z'n stoel en de nuttige gevolgen van het gebruik ervan dat hij graag anderen zou willen motiveren ook tot de aanschaf van een marathon rolstoel over te gaan, al tekent hij erbij aan dat ze niet goedkoop zijn. Wanneer evenwel aantoonbaar is dat het gebruik ervan medisch gezien aanbevelenswaardig is dan kan er wellicht een tegemoetkoming in de aanschafkosten verkregen worden. Wanneer er anderen op Flakkee, zowel dames als heren, met een speedy wheeler actief zouden zijn dan zou men elkaar regelmatig kunnen treffen en samen tochten kunnen maken. Vooralsnog denkt dhr. v.d. Valk niet aan een competitie-element; het zou een louter recreatief karakter moeten hebben. Hij is graag bereid daarover met geïnteresseerden van gedachten te wisselen (tel. 4069). De marathon rolstoel wordt op maat gemaakt; ook die van dhr. v.d. Valk werd hem door de constructeur als het ware aangemeten. „Een geweldige oplossing!" stelt hij tevreden vast: „ik kan er met m'n gezin nu weer eens met de „fiets" op uit....! stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Op zaterdag 3 mei wordt in het vereni gingsgebouw „Melishof' te Melissant het jaarlijkse jeugdsolistenconcours gehou den, ledere deelnemer(ster) treedt daar op met een vrij nummer. Behalve solisten kunnen ook duo's, trio's enz. deelnemen. Er is ook een afdeling zang. De jury bestaat dit jaar uit 3 leden, n.l. de heren D. M. Klip, koordirigent uit Gouda; P. Schen kel, hoboïst uit Reeuwijk en A. Kos, pia nist/organist en leraar aan de muziek school in Dordrecht. Gezien het aantal aanmeldingen en toe zeggingen belooft dit concours weer een groot aantal deelnemers te krijgen. Inschrijvingen moeten binnen zijn voor 19 april. Als u nog geen inschrijfformu lier mocht hebben, neemt u dan zo vlug mogelijk kontakt op met C. J. Smit, Ju- Uanaweg 6, Melissant, tel. 01877 -1270. OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens, Aagtekerke. MIDDELHARNIS Ds. de Groot, de oud-predikant van de Hervormde Gemeente te Middelhamis, is dezer dagen teruggekomen van het zen dingswerk in Peru. Op D.V. dinsdag 8 april hoopt ds. de Groot in ,,de Hoeksteen" aan de hand van dia's, over dit zendingswerk te vertellen. De bijeenkomst begint om half acht. Iedereen is welkom! De streekziekenhuizen in Zeeland moe ten worden teruggebracht van 462 naar 336 bedden en 18 bedden voor dag behandeling moeten weg. Dit veroorzaakt een groot verloop van gekwalificeerde verpleegkundigen die naar elders sollici teren en daar worden aangenomen, waar door ziekenhuizen in Middelburg en Vlis- singen onderbezet raken. De staf van deze ziekenhuizen heeft daarover bij monde van de secretaris H. Delhez zijn ongerust heid over uit gesproken. ♦***»»»»*#*».*4nm#4i»#»4nnnn> voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 ^^.l^l^•^|^l^l^^.lt■l^l^.l^)^l^4.4.^.l^^^^.^.^^.l^.lf.^.^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1