Vorig jaar 7500 viskisten zoekgeraakt Geducht mentaal pak slaag voor raadslid Hans Grinwis Fiat hoofd-dealer Schlink startte in Ouddorp mét de wind mee Predikbeurten Zorg om astbeststof in Arnemuiden Diplomazwemmen Middelharnis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Aktie Brandweer t.b.v. Nel Brandwondenstichting Oud scheepswerfje verdwijnt Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 28 MAART 1986 Gemeenteraad Goedereede: Het is niet zomaar een kistje-, het waren vorig jaar zelfs 7500 vis kisten uit Goerees' gemeentelijke visafslag die zoek raakten. Vandaar dat de raad in zijn vergadering van gisteravond werd geconfronteerd met een voorstel tot aanschaf van 15.000 nieuwe kisten voor een be drag van ruim 3 ton, 307.500, om precies te zijn. „In viskisten hoort alleen maar vis te zitten, maar je komt ze overal tegen, zelfs langs de weg!" foeterde dhr. Redert van Visserijbelangen. Hij meende dat ze over al te vinden zijn, overal in Ouddorp en Goedereede en zelfs tot ver achter in Flakkee". Overigens wist dhr. Redert dat de 15.000 kisten momenteel niet drin gend gewenst zijn nu i.v.m. het seizoen de vangsten weer wat teruglopen. Wel vond hij het een goede zaak het benodigde geld alvast te reserveren. De raad brak zich het hoofd over een mogelijkheid b.v. een statiegeld aan het gebruik van de kisten te verbinden en er werd over een uitgiftedepót en de aan wezigheid vEin een fustmeester gefiloso feerd maar het blijkt op voorhand moei lijk een waterdicht systeem te ontwerpen. Met het zoekraken van kisten zal dan ook steeds rekening worden gehouden: ,,we houden wel eens een strooptocht langs handelaren en visafslagen elders", ver klaarde de raadsvoorzitter burg. van Vel zen. Met de omzet gaat het overigens meer dan uitstekend. Vorig jaar werd zelfs een record-weekomzet bereikt van 3 miljoen: ,,we moeten over het verlies van een aantal viskisten dan ook maar niet te dramatisch doen", vond de voorzitter. In Arnemuiden maakt men zich ernstig ongerust over de verspreiding van asbest- stof, afkomstig van de in 1980 stilgelegde D.M.T. fabriek van het chemisch bedrijf Hercules, die op Middelburgs grondge bied staat, maar wel onder de rook van de gemeente. De dakbedekking van asbestplaten ge dekt met aluminium gaat bij iedere storm verder kapot, het asbest verkruimelt en het fijne asbestpoeder verspreidt zich als de wind een bepaalde richting heeft in de gemeente. Asbeststof is zoals bekend gevaarlijk voor de longen en de zaak werd aan gekaart in de gemeenteraad door PvdA fractievoorzitter H. J. Balk. De Arbeids inspectie gaat een onderzoek instellen. DIRKSLAND De vrijwillige brandweer van Dirksland houdt a.s. woensdagavond (2 april) een aktie in het dorp Dirksland ten bate van de Ned. Brandwonden Stichting te Bever wijk. De brandweerauto zal met in werking zijnde sirene door het dorp gaan. Het korps hoopt op een goed succes. Het meer dan 200 jaar oude scheeps werfje van de Gebroeders Meerman uit Arnemuiden gaat binnen enkele maanden dicht. Directeur J. Meerman heeft dat nadat de geruchten daarover de ronde deden, bevestigd, maar over de oorzaak van de sluiting wilde hij geen informatie geven. Voorstellen van het Gemeentebestuur om de sluiting te voorkomen werden van de hand gewezen, de sluiting wordt in Arnemuiden zeer betreurd. Het verschaf te werk aan drie personeelsleden (familie bedrijf). OfRJCSLANDS MANNENKOOR In verband met een sterfgeval wordt de repetitie-avond van zaterdag 29 maart (morgen) verzet naar D.V. zaterdag 5 april. Het bestuur Raad Goedereede: Schizofreen aan 't handelen over werkvoorzieningschap Binnenhof f Niet met een lijfelijk -, maar met een geducht en minstens zo gevoelig mentaal pak slaag heeft, in de gisteravond gehouden raadsvergadering te Goedereede RPF raadslid J. van Gurp (in zijn kwaliteit van gem. vertegenwoordiger in het dagelijks bestuur van het Werkvoorziening schap „Binnenhof') afgerekend met zijn mede-raadslid Hans Grinwis. In een bijtend weerwoord, namens voornoemd dag. bestuur gesproken, verweet dhr. van Gurp dhr. Grinwis onsmakelijk bezig te zijn m.b.t. gesuggereerde problemen in het „Binnenhof. Belastend bewijs vormden twee interviews in landelijke dagbladen, juist deze dag met een ver meerderd, die dhr. Grinwis kennelijk had toegestaan met reporters van die kranten. De juistheid ervan werd thans door dhr. Grinwis ontkend.... Het balletje ging rollen toen de raads voorzitter burg. van Velzen aan het eind van de vergadering een mededeling las die we onderstaand letterlijk laten volgen: „Naar aanleiding van het interview in het A.D. van 25 maart 1986 gegevendoor de heer J. Grinwis in zijn funktie van regio-vertegenwoordiger van de ANIB inzake klachten en het ontbreken van vertrouwen bij de werknemers van het „Binnenhof' heeft het college van bur gemeester en wethouders zich gewend tot de voorzitter van het bestuur van het werkvoorzieningschap. Het college van burgemeester en wethouders is nl. zeer verontrust over de buitengewone nega tieve publiciteit omtrent het Binnenhof. De voorzitter van genoemd bestuur heeft medegedeeld dat op 17 februari 1986 een bespreking heeft plaatsgevonden tussen het Dagelijks Bestuur van het Binnenhof met genoemde ANIB-vertegenwoordiger en een vertegenwoordiger van het lande lijk bureau ANIB. Daarbij is afgesproken dat de ANIB een opgave zal doen van de gesuggereerde klachten. Die opgave is tot op heden nog niet ontvangen doch op nieuw zocht men de negatieve publiciteit zoals in het AD-artikel naar voren is gekomen." „Bij brief van 25 maart 1986 heeft de voorzitter van het bestuur andermaal ver zocht de opgave te verstrekken en wel binnen twee dagen bij gebreke waarvan maatregelen tegen de heer Grinwis geno men zullen worden", zo maakte de voorz. bekend. Zeer zwaar geschut De heer J. van Gurp bracht daarop namens het Binnenhofbestuur zeer zwaar geschut in stelling. Onderstaand volgt daarvan de letterlijke tekst: „Mijnheer de voorz., de laatste keer dat er over het Binnenhof gesproken werd, is geweest in de besloten vergadering op 19 december 1985. Toen is ook over de ANIB gesproken. Naar aanleiding van publikaties in de Telegraaf heeft er op 17 februari 1986 in Spijkenisse een gesprek plaatsgevonden, waarbij gesprekspartners waren ANIB Haarlem, ANIB G en O, vakbonden en leden Dag. Bestuur. In dat gesprek zijn duidelijk afspraken gemaakt c.q. besluiten genomen. Ik licht er enkele relevante afspraken uit: 1de heer van Deelen, dir. ANIB, zegde toe een samenvatting van de binnen gekomen klachten te zullen maken. Deze zouden aan het DB worden aan geboden om daarna als meetpunt te dienen voor de toekomst en voor het onderzoen. Het DB zegde toe dat de kosten voor het in orde maken van die bundeling voor rekening van Binnen hof zouden komen. 2. De media niet opzoeken en komt men, dan verwijzen. Een ieder zou zich hieraan houden. Wat konstateerde ik tot mijn grote schrik op dinsdag 25 maart jl.? Een artikel in het A.D. handelende over de problemen op de werkplaats Binnenhof. In dat artikel wor den enkele citaten weergegeven van de ANIB adviseur Grinwis. Ja, u hoort het goed mijnheer de voorzitter, ANIB advi seur Grinwis. Herinnert u zich nog dat ik u zojuist vertelde dat er een duidelijke af sprak was gemaakt inzake het zoeken van en naar publiciteit? Deze man handelt duidelijk in strijd met de afspraken welke volwassen mensen met elkaar hebben gemaakt. Kennelijk is hij uit op een stuk publiciteit voor eigen faveure en hij ziet niet in dat hij op die manier meer schade toebrengt dan dat hij iets oplost. Het DB is het zat mdv om steeds als een speelbal van de golven te moeten dienen. Is het zat om steeds onderuit te worden gehaald door de heer Grinwis met de grofste aantijgingen en de grofste laster, zonder dat het bestuur de kans krijgt dit te weerleggen. En dit kan pas weerlegd wor den als het bestuur inderdaad beschikt over de toegezegde klachtenbundeling. Ik had van een ANIB vertegenwoordiger een andere grondhouding verwacht. Als reaktie op dit artikel is door het DB een brief gezonden aan de heer Grinwis d.d. 25 maart 1986. De inhoud van dit schrijven komt er kort gezegd op neer dat het DB binnen twee dagen het overzicht aan klachten wil ontvangen en zo niet, dat wij i.o.m. onze rechtskundige niet zullen schromen om maatregelen tegen Grinwis te doen treffen. Nogmaals, mdv, het DB is het spuug zat dat Grinwis deze zaak steeds weer laat escaleren door in het nieuws te treden op een wijze zoals hij dat doet. Ik weet werkelyk niet wat deze man bezielt mdv, maar kennelijk heeft hij zo'n hon ger om zich te laten gelden om in het nieuws te komen, dat hij niet schroomt om lasterlyke aantijgingen te gebruiken dan wel insuniaties te plegen welke door ons niet kunnen worden geverifieerd omdat het bewuste overzicht ontbreekt. En wij hebben heel nadrukkelijk gesteld dat mochten er onregelmatigheden ge schieden of geschied zijn op de werk plaats, wij dan niet zullen schromen om maatregelen te nemen. Maar we krijgen de kans niet. Waarom niet??? Vraag het de ANIB adviseur. Frappant is wel dat er door Grinwis geen nieuwe aspekten worden aangedragen in het AD artikel, maar dat het eigenlijk een voortzetting is van hetgeen eerder in de Telegraaf heeft gestaan, en vandaag we derom een vervolg heeft gekregen in de Volkskrant. Mdv, ik vind het hele verhaal van de heer Grinwis onsmakelijk. De man realiseert zich niet dat hij, juist hy, degene is die de onrust veroorzaakt op hetBihof. En als hij dan in de wandelgangen een paar maal tegen mij heeft gezegd van „Jan, Schouten wil naar de pers, maar ik heb dat weten te voorkomen, want we hebben toch die afspraak gemaakt" en nu dit mdv, dan zeg ik tegen de heer Grinwis in zijn funktie als ANIB adviseur man je bent ongeloof waardig bezig. Door je publiciteitshonger ontzie je niets en niemand. Dit gedrag past zeker niet bij een ANIB adviseur. En als diezelfde Grinwis dan verzoekt om rektifi- catie van hetgeen in de Telegraaf stond t.a.v. zijn inhoudelijke funktie waaruit hij toen sprak, raadslid i.p. v. ANIB adviseur, én hij verklaart dan later weer aan het einde van een commissievergadering d.d. 20 februari 1986 ABA dat hij een kon- struktief gesprek heeft gehad in Spijke nisse met het DB, dan vraag ik mij af wie hier schizofreen aan het handelen is. „Voor mij en voor het voltallige DB heeft de heer Grinwis zijn geloofwaar digheid en eerlijkheid duidelijk ver loren. Deze man is op een verschrikke lijk gemene manier bezig, om ten koste van WSW'ers, waarvan er een aantal verstandelijk gehandicapt zijn, zichzelf zo naar voren te schuiven door zich als de „redder" van het Binnenhof te pre senteren. Nu, mdv, de praktijk leert wel anders. Ik zou u staaltjes kunnen ver tellen over de manier waarop Grinwis tewerk gaat, maar die zijn zo erg, dat het nauwelijks te geloven is dat het ge beurt". Eén ding is voor het DB op dit moment van wezenlijk belang en dat is dat wij het mogen ervaren dat wij Grinwis en zijn handelswijze doorzien. ,,Ik vind het ook terecht mdv dat u deze zaak in behandeling geeft, omdat ook zeer duidelijk de belangen van de gemeente in het geding zijn. Door op deze manier te spreken mdv heb ik getracht e.e.a. weer te geven van de feitelijke situatie en heb tevens getracht de gevoelens van het DB, van de werkleiding en van het personeel op de werkvloer weer te geven", zo ein digde dhr. van Gurp zijn betoog dat, behalve door dhr. Grinwis, door de raad met instemming was beluisterd. „Niet door mij geschonden" In een weerwoord tegen zoveel beschul digingen haastte dhr. Grinwis zich te verklaren dat hij door hem-, maar door anderen dat afspraak m.b.t. het niet geven van publiciteit geschonden was. Hij zou slechts een vijftal minuten met de reporter hebben gesproken terwijl die urenlang bij anderen informatie had ingewonnen wel ke informatie in het interview dhr. Grin wis in de mond wordt gelegd. „Ik distan- cieer me daar volledig van!" liet dhr. Grinwis nu weten. Hij hield overigens staande dat er op „Binnenhof ernstige zaken aan de gang zijn, werknemers met angstpsychoses die de ANIB stellig voor nemens is aan de kaak te stellen. A.s. dinsdag is van de ANIB daarover rappor tage te verwachten. „Er zijn wel degelijk zaken aan de gang die niet in de haak- en falikant verkeerd zijn!" verzekerde dhr. Grinwis. Alhoewel het niet de bedoeling was dat er een discussie zou ontstaan hadden enkelen uit de raad toch behoefte hun instemming met de woorden van dhr. van Gurp te doen blijken, zoals de heren Reus (PvdA), Noorthoek en de Jong van de SGP. „Het is onjuist wat er in het Algemeen Dagblad staat, dan moet het bestuur van „Binnenhof' het AD maar ter verant woording roepen", zo wimpelde dhr. Grinwis de schuld af. Het moge dan, volgens meerderer mededeling, dhr. Sjaak Schlink „problemen, zorgen, moeite en zelfs ellende" hebben gekost om het zover te krijgen-, maar hij hééft toch maar z'n Ouddorpse vestiging. Geen wonder dat na zo'n beladen voorgeschiedenis gistermorgen de vlaggen hoog uitgingen, zowel de driekleur als de Fiat-vlag, opdat iedereen zou weten dat Schlink en Fiat, het bekende Italiaanse auto merk, in Ouddorp elkaar gevonden hebben. Kort geleden is Autobe drijf Schlink b.v. tot Fiat hoofd dealer voor Goeree Overflakkee be noemd en ook dat werd gevierd Schlink verwierf het garagecomplex waarin voorheen Auto Pesch was gehuis vest. Het kwam beschikbaar omdat Auto Pesch z'n toekomst liever als Aqua-Pesch tegemoet ging en dhr. Schlink trof er alles wat hij behoefde, showroom, werkplaat sen, magazijn en zelfs een plaatwerk afdeling. Dhr. J. de Ligny, die op de openings bijeenkomst een gelukwens namens de BOVAG afdeling sprak wist dat deze mogelijkheid dhr. Schlink niet zomaar in de schoot geworpen was: „....daar was doorzettingsvermogen voor nodig, maar u hebt zich een echte Rotterdammer ge toond die nog van doorgaan wéét!" zo complimenteerde dhr. de Ligny dhr. Schlink wie hij adviseerde de „barens- pijn" nu maar snel te vergeten en zich voorts met dankbaarheid en met blijd schap op het dealerschap toe te leggen en tot een succes te maken. Dhr. van Dijk, Verkoopdirecteur van FiatNederland toonde zich ook bijzonder ingenomen met de nieuwe vestiging die al driejaar— het jaar waarin Schlink zich in Middelharnis vestigde de hoogste prio riteit had. Dhr. van Dijk bood dhr. Schlink alle medewerking aan, zoals dat ook werd gedaan door verkoper Kees Grinwis, me de namens het overige personeel. Ook hij sprak met veel waardering over het door zettingsvermogen en de ondernemerslust van zijn werkgever en dhr. Grinwis ver zekerde dhr. Schlink dat het personeel met hem de uitdaging van het nieuwe dealer schap best aandurft. Een welkom in de gemeente Goedereede werd dhr. Schlink ook toegevoegd door burg. van Velzen aan wie de eer van het plegen van de openingshandeling was ge laten. Ook dhr. van Velzen wist hoeveel hoofdbrekens het dhr. Schlink heeft ge kost zich in Ouddorp te vestigen. Van gemeentewege was dhr. Schlink op de beschikbaarheid van industriegrond ge- Het nieuwe bedrijf te Ouddorp, met de opening waarvan dhr. en mevr Schlink, onderste foto, door burg. van Velzen werden gelukgewenst. wezen maar hij had daar vriendelijk voor bedankt; „ik moet toegeven dat die lokatie het niet bij deze zou hebben gehaald!" waardeerde dhr. van Velzen de nu be reikte vestiging. Hij constateerde ook dat de autobranche momenteel de wind mee heeft nu de olie- en benzineprijzen da lende zijn en graag deelt het gemeente bestuur in de vreugd van de fam. Schlink en in die van de werknemers van het bedrijf; hen werd dan ook bij de presen tatie en verkoop van Fiat alle succes toe gewenst. De openingshandeling bestond uit het „onthullen", door burg. van Velzen van de nieuwste Fiat Panda, die kortgeleden in ons land werd geïntroduceerd, zodat er nog maar weinig in ons land rondrijden. „We zagen de Wegenwacht er aan een bezig", zo werd verkoper Kees Grinwis geplaagd, maar hij reageerde snel en zeer overtuigend: „'t kan nooit meer 'eweest hè dan 'n lekken band....!! In de showroom is het hele Fiat-assorti- ment te bewonderen! Zondag 30 maart 1986 Eerste Paasdag De klok een uur vooruit OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. P. Noordam en 17.00 uur ds. A. v.d. Deyl, Paasgezinsdienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. Modderkolk, Capelle a.d. IJssel. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhouten 18.30 uur ds. J. G. van Willigen, Veenen- daal. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée; koUekte Leer stoelfonds GB - Ger. Kerk 9.45 uur gezamenlijk zingen; 10.00 uur ds. A. v.d. Deyl, Hattem en 17.00 uur dhr. P. Noordam. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstrajr. en 18.00 uur ds. Th. Wegman, Wijngaarden; extra kollekte Woord en Daad-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. A. S. Rienstra, nam. Paaszangdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra kollekte Studie fonds GB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. H. Westerhout; paaskollekte IZB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur iczcn. SOMMÈLSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmeren 18.00uurds. K. van Meijeren- Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling. LUKASKAPEL HDG -10.15 uur ds. J. T. Cazander; extra kollekte Leerstoel fonds GB en 14.45 uur zondagsschool Sommelsdijk. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt en 18.00 uur ds. L. Quist; extra kolekte Leerstoelfonds GB - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. denButter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. Minnema, Oud Beijerland en 17.00 uur zang- dienst- Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. v.d. Haar, Houten; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte restauratiefonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke en 18.00 uur ds. D. Scheepmaker, Dintel- oord; kollekte restauratiefonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. v.d. Schee, Spijkenisse. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uurkand. P. C. Zorgeen 18.00 uur ds. B. den Butter, Stavenisse; extra paas kollekte - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. S. Swierts en 18.00 uur ds. H. VoU- muller. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte Studiefonds GB - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 16.30 uur (Jeugddienst) ds. J. Noord hof. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar; kollekte ver warming. SINT PHILIPSLAND - Ger. Gem. 9.00 en 18.00 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds.J.G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Maandag 31 maart 1986 Tweede Paasdag OUDDORP-Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. J. op 't Hof; Openbare belijdenis des geloofs - Ger. Gem. 10.00 uur lezen-Doopsgezinde Gem. 10.00 uur Paasviering Zondagsschool o.l.v. dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Codée; kollekte jeugdwerk eigen gemeente. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstrajr.; extra kollekte dia konie - Ger. Gem. 10.00 uur lezen DIRKSLAND - Herv. Gem. 9.45 uur Samenzang Paasliederen en 10.00 uur ds. I. Hoornaar; extra kollekte Studie fonds GB - Ger. Gem. 10.00 uur ds. N. W. Schreuder, Goes (Openb. bel.). HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte restau ratiefonds. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 9.00 uur ds. L. Quist; extra kollekte Leer stoelfonds GB. Chr. Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur lezen. De volgende leerlingen uit het Instructie bad van Middelharnis slaagden zaterdag 22 maart j.l. voor hun A of B diploma van de Nationale raad zwemdiploma's. Diploma A Arko Korpershoek; Joleen van der Zwan; Maria-Johanna Zuydijk; Marijn Groe nendijk; Yvonne Verolme; Jan-Willem van Kampenhout; Kristiaan van den Doel; Yvonne de Ligt; Monique Schrijver; Marco Hoek; Jochem Beunder; Viola Schellevis; Karin Nederiof; Marijke de Jong; Benjamin Struik; Johan Noteboom; Clair Tetteroo; Kees Vlasveld; Marian Netten; Elza Struyk; Liesbeth de Blok; Marieke Boekholt; Roland Sarelse; René van der Klei; Cebes Horseling; Liesbeth van der Velde; Cindy Mackloet; Anne- mieke Kroon; Martin Jongejan; Anne- wien Koote; Dennis van Heemst; Ronald Arensman; Mirjam Troost; Nicoline Sla ger; Suzanne Kemner; Annemarie de Waard. Diploma B Kim Breen; Yvonne Struyk; Patricia Struyk; Henny Groenendijk; Miranda Overbeeke; Marco de Waard; Aijo de Korte; Marina van Ruiven; Babette van Steennis; Mark Jongerius; Cantal van Kempen; Leoni Peeman; Annet Drooger; Gerwin Krijgsman; Diana Boogerman; Rutger Mackloet; Danielle Koppenaal; Dirk Maasmans; Jannetje van de Nieu- wendijk; Maria Meiaard; Sarina Vroegin- deweij; Mark van Kempen; Grietje Bijs- terbosch; Jantine Visser. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. v.d. Haar; Ie kollekte kerk voogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg -I- paasfeest viering zondagsschool. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 9.30 uur kand. D. Breure. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren; extra kollekte Leerstoelfonds GB - Ger. Gem. 9.30 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Vlietstra Sr. - Ger. Gem. in Ned. 9.30 uur lezen - Oud Ger. Gem. 9.30 uur lezen. »*r\y:-.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2