I I I I I I I De nieuwe Audi 80 CE 6 Gratis extra's: f 29745,-* J. van Geest Automobielbedrijfd. VaH UeCSl jTSriXg Paasaanbiedlngen bij Het Zwarte Schaap i^ H VOORJAARSTINTEN VOOR HET HELE GEZIN Kaasschaaf noviteit op voorlaarsbeurs Wolschuur VAN HULST TUINAARDE „De Tuin" LAND openingstijden: Philipshoofjesweg 3, tel. 01877 - 1661, DIRKSLAND Bijzondere postzegel Tuincentrum voormais of teelt van mais op kontrakt Jong en oud raakt bij Aleman niet uitgekeken Maak het u gemakkelijk - maak uw keus bij VRIJDAG 28 MAART 1986 „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 UTRECHT De alom bekende kaas schaaf heeft een intelligente mededinger gevonden om de gunsten van de consu ment in de jonge-kaasschaaf van KNIV- MAN. Dit Zweeds produkt dat tot noviteit werd gekozen op de Trade Mart Voorjaars- beurs in Utrecht, is speciaal ontwikkeld voor jonge en jong-belegen kaas, omdat juist deze kaassoorten bij het gebruik van een traditionele schaaf, aan de schaaf blijven plakken, wat uiteraard als erg hinderlijk wordt ervaren. De nieuwe kaassnijder van Knivman heeft dit probleem goed opgelost. Prak tisch is ook, dat er meteen een vorkje aan is gemaakt om het plakje kaas op de boterham te leggen. Voor het materiaal is gebruik gemaakt van roestvrij staal (vaatwasmachine-be- stendig). De prijs bedraagt 9,95 per stuk. De Jonge-Kaasschaaf is verkrijg baar bij de detailhandel in huishoudelijke artikelen. Ds. C. G. Geluk, Sprekende momenten voor stille tijd. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 117 pag. Prijs f 12,90. Een dagboekje voor de oudere jeugd, ge schreven door iemand die veel met de (Hervormd Gereformeerde) jeugd om gaat. Gekozen is voor een thematische aanpak waarbij voor de zondag in een korte toelichting een nieuw thema ter sprake komt. Bijbelgedeelte, dagtekst en vragen ter overdenking volgen dan voor elke dag in de week daarop. Ds. J. Overduin, Kies dan het leven. Uitgeverij Kok te Kampen. Gebonden. 306 pag. Prijs f 19,90. De in zijn leven zo bekende ds. J. Over duin (1902-1983), vele jaren gerefor meerd predikant te Veenendaal, zal nog niet vergeten zijn, hoop ik. Dit dagboek bevat een selectie van Maranathakalen- derteksten van zijn hand. Ds. E. Th. Thijs is de samensteller. Prof Herman Ridder- bos schreef het Woord vooraf Sipke van der Land, Eerlijk is eerlijk. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 136 pag. Prijs f 14,90. Dit boek wordt gepresenteerd als bijbels leesboek voor elke dag met gebeden, ge loofsbelijdenissen, gedichten en kleine meditaties. Drs. M. Verduin, Een Man van smarten. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 86 pag. Prijs f 13,50. Ds. Verduin schreef de onderscheidene hoofd stukken van dit boekje een zevental oorspronkelijk als preken. Ze behandelen ge deelten uit het oud-testamentische lijdensevan gelie bij uitstek, de hoofdstukken 52 en 53 van Jesaja's profetenboek. Hij oriënteerde zich voor al op Luther, Calvijn en Kohlbrugge. Het boekje is opgedragen aan „de gemeente van Jezus Christus onder het kruis, met name te Zeist". Theologische Verkenningen. Bijbel en exegese. Deel 1: Verkenningen in Genesis, onder redactie van drs. A. G. Knevel, drs. M. J. Paul, dr. J. Broekhuis. Uitgeverij Kok te Kampen, in samen werking met de Evangelische Omroep te Hilversum. Paperback. 155pag. Prijs f 24,90. Een achttal oud-testamentici werken in dit pro ject samen. De drijfveer achter deze serie evenals ten aanzien van de parallelle radio lezingen en een in 1981 gehouden congres „Schriftgezag en Schriftkritiek" is de over tuiging van redactie en medewerkers dat de Bijbel op historisch betrouwbare wijze spreekt. In dit boek wordt zulks aangewezen met be trekking tot Genesis. Leven bij het Woord. Serie praktische bijbelstudies: Mozes, door Gene A. Getz. Uitgeverij J. N. Voorhoeve te Den Haag. Paperback. 122 pag. Prijs f 17,50. De bedoeling van de auteur, hoogleraar aan het Theological Seminary in Dallas (USA), is te laten zien hoe groot de betekenis van Mozes' levensgeschiedenis is voor de geloofspraktijk in deze tijd. F. Bettex, De heldenstrijd der Camisarden. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 59 pag. Prijs f 11,00. Mr. ImanCaustraat29-3251 AP Stellendam-Tel. 01879 -1100 Tel. 01870 - 5688 Wolschuur Het Zwarte Schaap biedt u een zeer ruime voorjaars- koilektie. Een prima kwaliteit breigarens. Liefst 60 soorten in meer dan 1500 kleuren. Door groot-inkoop de laagste prijzen van Nederland! Dus snel komen kijken. Onze adviezen zijn gratis en de service is uitstekend. Bij aankoop van garen voor een trui GRATIS BREIPATROON. Iedere middag 13-17 uur, beh. 's maandags. Vrydag tot 20.00 uur. Zaterdag 9.00 tot 16.00 uur. Een boekje dat herinnert aan de beruchte her roeping van het Edict van Nantes in 1685 door de Franse Zonnekoning Lodewijk XIV. Niet vermeld wordt dat hier van een herdruk sprake is. Wie de schrijver is (verwant aan de bekende J. F. Bettex, 1837-1915?), komt evenmin aan de orde. Nel Goudzwaard-Dubois, Nieuwe als een Bruid. Uitgeverij Kok te Kampen. 36 pag. Prijs f 8,90. De vierde bundel van een door menigeen ge waardeerde dichteres. Henk Mochel, Dementie in de familie. Uitgeverij Kok te Kampen. 96 pag. Prijs f 12,50 In veel families komt het verschijnsel van de mentie voor. Het geheugenverlies in de derde levensfase zal wellicht epidemische vormen gaan aannemen naarmate de bevolking verder vergrijst. In dit boekje aandacht voor de familie leden van de dementerende patiënt. Rebekka, moeder van een tweeling. Johannes de Doper. Uitgeverij Kok te Kampen. Elk van de boekjes telt 32 pag. Prijs per stuk f 5,75. Geïllustreerd. Bijbelse verhalen, naverteld door Carina Ma ckenzie en vertaald door Leen en Rita van Driel. Op dinsdag 1 juli 1986 geeft PTT een bijzondere postzegel uit ter herdenking van de 100ste geboortedag van dr. W. Drees. De waarde van de zegel is 55 cent. Jan van Toom uit Amsterdam heeft het ontwerp van de postzegel gemaakt. Bijgevoegd is een foto van het in middels goed gekeurde ontwerp. Dr. W. Drees is op 5 juli 1886 geboren. Van 1945 tot 1948 was hij Minister van Sociale Zaken; daarna gedurende tien jaar Minister president. Sinds 1958 is hij Minister van Staat. Clasina Manusov, Pelgrims en profeten. Uitgeverij HES-uitgevers te Utrecht. Paperback. 262 pagina 's. Prijs f 49,50. Een heuse dissertatie over John Bunyan's be roemde boek „The Pilgrims' Progress", ofwel: Eens christens reize naar de eeuwigheid. Dit boek behandelt de wereld waarin, naar de idee van mevrouw Manusov, Bunyan's allegorie functioneerde. Tevens laat zij iets zien welke sporen thans nog te vinden zijn. De geleerde schrijfster komt tot de conclusie dat het boek van Bunyan een functie had „aan het einde van de 17e eeuw in sectarische kringen en met name werd gelezen in het milieu dat onder invloed stond van de leer van Jacob Böhme". Het zij zo. Dat er echter kringen waren en zijn die een veel verwanter relatie hebben met Bunyan en zijn geschriften, dan die van de Duitse fantast/mysticus komt nauwelijks aan de orde. Een boek dat teleurstelt. Voor een algeliele uitvaartverzorging bereikbaar onder tel. 01870 - 2452 Alle tnlichtingen over de wiJsbescWkking- en NUVU-verzekerJngen Taxi: dag, en nacht bereikbaar V rrfj Stéénmé$:Mv^d24'i XG MiddelhawÉS v':ï'fet.4tB7Q--2452. i ::v/;.::.iSai 3 zakken met stalmest; inh. 451 f 12,50 Oost-Voorgors 109 MIDDELHARNIS Tel. 01870 - 4194 TE HUUR GEVRAAGD per ton Tel. 01875 - 1430 Modehuis Nieuwe boeken Alleenuwbankiekening meikthet verschil niet Stereo-radio voorbereidingsset (incl. speakers) Opbergvakken aan de voorportieren Centrale portier vergrendeling Groen zon werend glas Telescoop antenne Inct BTW, excl. aflevenngskosten. Voorsprong door techniek. Aanbiedingen gelden tot 5 april, zolang de voorraad strekt. b 2 m ULL Dinsdag de gehele dag gesloten Boonnpjes 15 - Ouddorp - Tel.01878-1277

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 15