EIUVItDEft-niEUWS De voortgang van het welbehagen des Heeren MetOuddorpsPAASBROOD Dan eerst Bakkerij TANIS bellen Tel. 01878-1395 Open school In DIrksland Verlies Dames 4 Intermezzo Een advertentie in Eilanden-nieuws lieeft altijd succes..! Een vurig betoog! Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Afscheid van ds. J. van den Born te Nieuwe Tonge Geslaagden Jeugd-EHBO Roem en klacht Vruchten Weststraat 14, Ouddorp Postkantoor op Goede Vrijdag Goede Vrijdagdiensten 3e Blad DINSDAG 25 MAART 1986 No. 5483 Het interieur van Nieuwe Tonge's kerk was zonovergoten, toen de ge meente afgelopen zondagmiddag aldaar samenkwam om afscheid te nemen van haar scheidende die naar. Het leek alsof het heldere lentelicht, dat de vormen en lijnen van het fraaie kerkgebouw nog eens extra accentueerde, enige compen satie wilde bieden aan de weemoed die een dienst als deze onmisken baar typeert. Toch - meer dan dat was het 't Woord van de verkondiging dat tegenwicht bood aan gevoelens van verdriet en pijn. In de afgelopen jaren heeft middels de prediking van ds. Van den Bom het Licht van het evangelie op de kandelaar mogen schijnen èn het mag blijven schijnen. WeHswaar vertrekt de dienaar van het Woord, maar de grote Bedienaar van het evangelie der verzoening blijft. Zijn dienst gaat voort. Het welbehagen des Heeren zal door Zijn, Christus' hand gelukkiglijk voortgaan. Het was het laatstgenoemde tekstwoord, genomen uit het oudtestamentische lij densevangelie vanJesaja 53, dat ds. Van den Born tot uitgangspunt voor deze dienst had gekozen. Op indringende en bewogen wijze wees hij de gemeente op Gods welbehagen als het fundament van de zaligheid. Door de hand van Christus, de Man van smarten, de lijdende Knecht des Heeren, vindt zij voorspoedig voort gang. Hoe? Door de prediking van het evangelie behaagt het Hem Zijn werk van verlossing en vergadering te volvoeren. De gelukkige voortgang van het werk des Heeren hangt niet van mensen af. Zó mag de ambtelijke dienst worden teruggegeven in de handen van de Heere die Zijn verbond houdt en Zijn Woord gestand doet. Dominee Van den'Born verlaat de ge meente van Nieuwe Tonge na een ambts periode van ongeveer 6 jaar. Het behalen van de 65-jarige leeftijd verplicht de herv- vormde predikanten uit de aktieve dienst te treden. Het werk behoeft echter nog niet beëindigd te worden. De kleine ge meente van Spijk zal in ds. Van den Born haar bijstand in het pastoraat ontvangen. „Hulp van God verkregen hebbende, sta ik tot op deze dag, betuigende beiden klein en groot", zo nam de scheidende prediker de belijdenis van de apostel Pau- lus tot de zijne, niets zeggende buiten hetgeen de profeten en Mozes gesproken hebben.Zowel de rechtmatige eis van de wet des Heeren als de genadige belofte van het evangelie heb ik u gepredikt. En de Heere heeft mede gewrocht. Hij gaf Zijn ongekende zegeningen. Ds. riep op tot het dankbaar gedenken van de betoonde trouw en gunst van de Heere. Het'Woord is gebracht met veel zwakheid en gebreken. Aan onze kant is tekort en schuld. Ook over het ambte lijk werk is de verzoening van Christus nodig. Er is reden tot boete en ootmoed. Maar deze worden overkoepeld door Gods zegen. Hij heeft Zijn Woord waar gemaakt: Hij die u roept, is getrouw; Die het ook doen zal! De scheidende prediker verheelde niet ook een woord van vermaning tot de gemeente te moeten spreken. We hebben zorg om u gehad en we laten u met zorg achter. Niet altijd en bij een ieder was er de kennelijke band van liefde en eens gezindheid. De wekstem van het Woord klinkt: Wat klaagt dan een levend mens? Een ieder klage vanwege zijn zonden. Laat ons onze wegen onderzoeken en doorzoeken en laat ons wederkeren tot de Heere. Hoe rijk aldus deze prediker vol trekt zich het wonderwerk van God in het hart van de mens. Hij doet belijden en erkennen dat Zijn wet is overtreden en Zijn welbehagen tegengestaan. Hij doet de zondaar zichzelf kennen en aanklagen. Maar ook brengt Hij tot de kennis van Christus. Zonder de geloofsverbonden- heid met deze Gegevene des Vaders zul len wij voor God niet zonder verschrik- Dames 4 moest zaterdag 22 maart spe len tegen Pendrecht uit Dordrecht. Intermezzo stond voor een moeilijke opdracht, immers Pendrecht is één van de kanshebbers op het kampioenschap. De Dames gingen goed van start, maar Pendrecht kwam met een goede service en harde aanvallen goed terug en won deze set met 15-5. In de tweede set sprong deze vonk over naar Dames 4, die deze set met 15-8 naar zich toetrok. Dit opende nieuwe perspec tieven voor de volgende twee sets voor Intermezzo. Maar dit bleek valse hoop. Pendrecht liet het niet op zich zitten en won de derde set door gedegen en goed volleybal met 15-4. In de vierde set probeerde Dames 4 er van alles aan om de setwinst naar zich toe te trekken, maar dit lukte geenszins. Pen drecht won ook deze set 15-6) en daar door ook de wedstrijd. De overige uitslagen van deze speeldag zijn: v/Quick - Mini MeisjesO - 3 Vierpolders - Meisjes C3 - O Meisjes B2 - Meisjes BIO - 3 Meisjes A2 - Meisjes Al0-3 DVO - Jongens C1 - 3 Rowido - Jongens Al2 - 2 Bernisse - Dames 63 - O Drieslag - Dames 31 - 3 Spirit - Dames 22 - 2 Be Fair - Dames 13 - O Apollo 2 - Heren 33 - O Delta 2 - Heren 1 3-0 kingen kunnen verschijnen. Maar in Hem is de vrijspraak gegeven. Zijn welbehagen gaat voort. Niet te stuiten of te keren. Gedachtig aan de onbekeerlijkheid en de verharding der harten, die ds. in zijn werk in en buiten de gemeente tegenkwam, vroeg hij zijn hoorders naar de vrucht van de Woordbediening. Zijn we onder het Woord verboken geworden? Hebben we leren beven voor Gods heiligheid? Kwa men we met schuld onder het Woord vandaan? Zijn we om Christus verlegen geworden? Zo niet, laat u door Christus met God verzoenen. Want Dien, Die geen zonde gekend heeft, heeft Hij zonde voor ons gemaakt, opdat wij zouden worden rechtvaardigheid Gods in Hem. Zo reist de kerk naar Sions zalig oord. Daar zal geen afscheid meer zijn. God za) zijn alles en in allen. Daar zullen we altijd met de Heere wezen. Zo dan - vertroost elkander met deze woorden, aldus het slot van ds. Van den Borns afschiedspreek. De scheidende predikant werd vervol gens toegesproken door ds. L. Kruijmer, consulent van de gemeente. Namens klas- sis en ring, en door ouderling Doorn, namens kerkeraad en gemeente. Op verzoek van laatstgenoemde werden ds. Van den Born en zijn vrouw de zegen bede uit Psalm 134 toegezongen. SOMMELSDIJK Op woensdag 19 maart 1986 werd op de CNS School met de Bijbel te Sommelsdijk door kaderinstructrice mevr. G. Brand, geassisteerd door mevr. van Dijke, het examen voor Jeugd-E.H.B.O. afgenomen. De volgende 6e klassers zijn geslaagd: Sarine v.d. Baan, Gerben Besuyen, Lia denBoer,ArendBom, Leannev.d. Boom, Karin Bruyne, Mariska van Dam, Arjen v.d. Doel, Lenny van Drongelen, Corné de Geus, Martijn Groen, Janet Grooten- boer. Marleen Hanenberg, Jan Willem van Herpen, Eline Hoepen, Wilma Kaste lein, Marjolein Koote, Arno Looy, Antoi- net Looy, Willeke Mastenbroek, Gert Nelis, Anneües van Nieuwenhuizen, Ka- ronne Nipius, Petra Quist, Pieter Robijn, Johan Smits, Martine Streefkerk, Jacob Struik, Jacolien Struyk, Annemarie Tie- leman, Henk v.d. Velde, Miranda Ver- olme, Erik Vis, Corina Vroegindewey, Barbara Wielhouwer en Peter van Zielst. De cursus ter voorbereiding voor dit examen werd het afgelopen seizoen ge geven door de E.H.B.Ó.-ers mevr. T. Blok en dhr. P. Schipper, geassisteerd door meester T. de Haan. MIDDELHARNIS Het P.T.T.-kantoor te Middelharnis zal vrijdag a.s. Goede Vrijdag om 5 uur sluiten, waarmee ook de avondopenstel ling komt te vervallen. De openstelling op zaterdag ondervindt geen wijziging. De SVE (Stichting Volwassenenedu catie) verzorgt sinds november 1981 Open Schoolactiviteiten in Dirksland in de vorm van een Open Schoolgroep. Deze groep komt elke dinsdagmiddag bijeen van 13.00-15.30 uur in het gebouw Onder de Wiek aan de Ring te Dirksland. De groep wordt thans begeleid door Hanneke Roose en Truus Nieuwenhuijse. Vooruitlopend op de invoering van een nieuwe wettelijke regeling per 1 januari 1987 zal de groep na de zomervakantie 1986 door één begeleidster worden be geleid op de vakken Nederlands, rekenen en algemene ontwikkeling. De Open School is bedoeld voor volwas senen vanaf 18 jaar, die na de lagere school niet meer dan 2 jaar vervolgoplei ding hebben gehad b. v. huishoudschool of technische school. De groep in Dirksland bestaat nu uit 9 vrouwen maar ook man nen zijn welkom. Er mogen maximaal 15 mensen aan een groep deelnemen. Tijdens de wekelijkse bijeenkomst wordt er gewerkt aan algemene ontwikkeling, Nederlands en rekenen. Deelnemers, die vaardigheden op het gebied van de Neder landse taal (die ook van belang zijn voor het aanleren van een vreemde taal) be heersen, kunnen gedurende 12 weken (a 2 uur per week) het vak Engels volgen. Het vak Engels wordt alleen in een groep gegeven als minimaal 8 deelnemers uit de groep hieraan willen en kunnen deel nemen. Engels wordt gedurende deze 12 weken gegeven in een 2e groepsbijeenkomst, dus naast de groepsbijeenkomst waarin Ne derlands, rekenen en algemene ontwikke ling aan de orde komt. Wilt u uitsluitend Engels leren, dan kunnen wij u verwijzen naar bestaande cursussen. In de Open Schoolgroepen werken we met een andere manier van leren. Niet ieder voor zich, zoals vroeger, maar juist met elkaar. We kunnen ook van elkaar leren. Elke groep heeft een vaste begeleidster die zowel de hele groep als ieder apart helpt. Niet alleen leren uit boeken, maar ook je mond leren opendoen en naar elkaar leren luisteren. Niet de begeleidsters zeggen hoe vlug u moet leren en hoeveel u moet leren, u werkt in uw eigen tempo. De ene week hebt u meer tijd dan de andere, de ene bijeenkomst lukt dat beter dan de an dere, maar niemand jaagt u op. U hebt misschien de kans niet gekregen vroeger. U moest misschien na de lagere school gaan werken; thuis meehelpen om dat u een meisje was, op het land werken omdat u een jongen was. U kon niet doorleren, omdat daar ge woon geen geld voor was of omdat het niet voor ,,ons soort mensen" was. Of had u geen zin meer in de schoolbanken te zitten. Of de oorlog en later de watersnood kwam tussenbeide. En daarna kwam het er gewoon niet meer van om verder te leren. U bent niet de enige die dat nu jammer vindt. Veel volwassenen willen wel wat leren, maar waar en hoe? Het is moeilijk om als volwassene iets aan je eigen ont wikkeling te doen. Je gezin en je werk vragen meestal veel van je aandacht. Schriftelijke cursus, avondschool, Teleac- cursussen, op je eentje kom je er niet zo gauw toe. Tot nu toe kan iedere deelnemer ten hoogste 2 jaar aan een Open Schoolgroep deelnemen. Na invoering van een nieuwe wettelijke Rijksregeling, per januari 1987 zal de deelnametijd variëren van 2 tot 3 jaar. De Open School kost 60,per jaar, inclusief leermateriaal. Mocht kinderopvang een probleem zijn, dan kan er samen met de begeleidster gezocht worden naar een opvangregeling. De Stichting Volwasseneneducatie Goeree Overflakkee staat open voor alle levensbeschouwingen. In het bestuur van de stichting nemen vertegenwoordigers/ sters deel van verschillende instellingen en organisaties van onderwijs en vorming van volwassenen. Het werk wordt ge- financeerd door de gemeenteabesturen en ministerie. Stichting Volwasseneneducatie Goeree Overflakkee, Kastanjelaan 3, Postbus 126 3240 AC Middelharnis Heeft u vragen dan kunt u dagelijks tussen 9.00 - 12.00 uur de Stichting bellen, 01870 - 3927. Ook bent u altijd van harte welkom in de groep op dinsdag middag van 13.00 - 15.30 uur in het gebouw Onder de Wiek aan de Ring te Dirksland. Bij verbranding, één van de allerergste dingen, die een mens kan overkomen, wordt onze huid door overmatige hitte (vuur, hete vloeistoffen of stoom) bescha digd of volkomen verwoest. Een zware verbranding brengt ons leven in gevaar en niet zelden blijft het slacht offer voor het leven verminkt. Onnadenkendheid en onvoorzichtig heid zijn helaas vaak oorzaak van deze ongevallen. WEET U.... - dat de meeste brandwonden thuis ontstaan, - dat dit per jaar ca. 100.000 (honderd duizend) keer gebeurt, - dat kinderen van 0-4 jaar vaak slacht offer zijn van heet-water verbrandingen (thee, koffie, soep e.d.), - dat ca. 4.000 mensen ten gevolge van brandwonden in het ziekenhuis worden opgenomen, ieder jaar weer, - dat velen van hen daarna nooit meer „de oude" zijn, - dat brandwonden te voorkomen zijn. HERKINGEN - donderdagavond 7.30 uur ds J. J. Tanis, Tholen. HELLEVOETSLUIS - donderdag avond 7.30 uur ds. P. Blok, Capelle a.d. IJssel. - dat... dat zelfs vrij eenvoudig is, - dat de Nederlandse Brandwonden Stichting daarbij helpt! Helpt u mee? Van 1 t/m 5 april wordt voor het werk van de Nederlandse Brandwonden Stich ting een koUekte gehouden in uw ge meente. Wij zoeken nog kollektanten. Help ons alstublieft en geef u op als koUektant bij de volgende kontaktadres- sen: DIRKSLAND: Dhr. Jelier, Voorstraat 50, Telefoon 01877 - 1706 NIEUWE TONGE: Mevr. Luchtenburg, Lauwerijnstraat 4, Telefoon 01875 - 2142 OOLTGENSPLAAT: Dhr. Kreeft, Julianastraat 28, Telefoon 01873-2216 MIDDELHARNIS: F. Blok, Oostvoorgors 24, Telefoon 01870 - 5108

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 9