EIÜVIIDEII-rilEUWS Roos en Ficus meest gevraagd Overdenking uit de Heilige Schrift Projekt sollicitatie/ beroepenoriëntatie wordt voortgezet Concert te Dirksland Paaswijding Groen van Prinstererschool 'KIJKVENSTER HET Werkloosheid op Goeree-Overflakkee Sluitingstijden Gemeenschapsbibliotheek Abonneert U op Eiianden-Nleuws MEDISCHE DIENSTEN 3e Blad VRIJDAG 21 MAART 1986 No. 5482 blik op kerk en samenleving cj? - Gemeenteraadsverkiezingen - Een graadmeter? Het begin van de week waarin ik mijn stukje schrijf wordt bijna volledig beheerst door de op handen zijnde gemeenteraads verkiezingen. Wanneer het onder ogen van mijn vaste afnemers komt, zijn die verkiezingen voorbij en zal het misschien fungeren als de beruchte mosterd die na de maaltijd wordt opgediend. AUerwege valt de kreet te beluisteren dat verkiezingen voor de gemeenteraad zich niet mogen verheugen in de populariteit die kamerverkiezingen ten deel valt. Of die visie met de werkelijkheid overeen stemt is voor mij de vraag. In grotere plaatsen, met name in de steden, staat het beleid van het gemeentebestuur voor het gevoel van de mensen inderdaad vrij vèr van de burgers af. Maar in de kleinere gemeenten, en zeker op de dorpen, pleegt een gemeenteraadsverkiezing toch de ge moederen wel wat in beroering te brengen. Zeker, ook in een dorpsgemeenschap is de tijd voorbij, waarin men onaangediend naar het gemeentehuis kon stappen ten einde de burgemeester in eigen persoon te spreken te krijgen. Maar gezien de soms goed bezette tribunes tijdens gemeente raadsvergaderingen en de ingezonden stukken in regionale bladen nadat plaatse lijke beslissingen zijn genomen, verraden toch wel dat er op kleinere schaal best nog belangstelling is voor de gemeentepolitiek. De aanleg van een nieuwe straat. Het rooien van een rij oude bomen. De reno vatie van een aantal woningen. De schut ting tussen twee erven. De openingstijden van winkels. Enzovoorts, enzovoorts. Het zijn zomaar een paar voorbeelden van kleinschalige problemen die de dorps bewoners meer aanspreken dan de zaken waarmee Tweede Kamer of Provinciale Staten zich onledig houden. Het „ver van mijn bed" spreekt een duchtig woordje mee. Het is een groot goed dat we niet alleen landelijk, maar ook plaatselijk, ons par tijtje mogen meeblazen. Ik kan mijn lezers niet meer aansporen naar de stembus te gaan, maar hopelijk hebben ze die raad ook niet nodig gehad. Er zijn al heel wat prognoses gemaakt ten aanzien van de gemeenteraadsverkiezin gen. C.D.A. en P.v.d.A. zouden winnen, verlies zou er zijn voor de V.V.D. Of het ook zo uitgekomen is kunt u op dit moment het best beoordelen. Maar wat dan nóg? MIDDELHARNIS Voor beroep bedankt Ds. L. Quist, predikant van de Herv. Kerk alhier heeft bedankt voor het op hem uit gebrachte beroep naar de Herv. Kerk van Wijk bij Heusden. In 1985 consolideerde de roos met 499 miljoen gulden veilingomzet haar toppositie als snijbloem, bij de potplanten bleek de ficus met 39 miljoen gulden het meest gevraagd. Volgens de omzetcijfers van de Vereniging van Bloemenveilingen in Neder land, steeg de Nederlandse bloemen- en plantenomzet op de bloemenveilingen vorig jaar met 13% tot ruim 3,5 miljard gulden; de bloemenomzet met 11 tot 2,5 miljard gulden, de plantenomzet met 2% tot ruim 1 miljard. SNIJBLOEMEN - Bekijkt men vervolgens de snijbloemen-top-tien, dan blijkt dat de roos haar positie als lijstaanvoerster behoudt, maar dat de chrysant in 1985 een geslaagde inhaalmanoeuvre uitvoerde, waardoor hij wellicht in de toekomst een kans gaat maken op de eerste plaats. Roos en chrysant zijn samen goed voor bijna de helft van de totale omzet. Op eenbescheiden" afstand van deze toppers volgt als derde de anjer. Tulp, freesia, Gerbera, lelie, orchidee, gipskruid en Iris verstevigden ten opzichte van 1984, hun positie in het snijbloemenklassement. POTPLANTEN Bij de potplanten staat Ficus bovenaan met een omzet van 39 miljoen gulden. Dracaena, de nummer vier van 1984, versloeg met een minimaal verschil de populaire Begonia en eindigde met een omzet van 31 miljoen op een tweede stek. Saintpaulia (Kaaps viooltje), Yucca en Poinsettia (Kerstster) schoven ieder twee plaatsen op en bezetten nu met een omzet van respectievelijk 26, 24 en 22 miljoen een vierde, vijfde en zevende positie. De omzet van Rhododendron simsii (Azalea) en Dieffenbachia liep iets terug, maar hun plaatsen (6e en 9e) van 1984 kwamen niet in gevaar. De enige nieuwkomer in de planten-top-tien was Kalanchoë met een omzet van 21 miljoen gulden op de achtste plaats. SNUBLOEMEN-TOP-TIEN - 1.000.000,— veilingomzet 1984 1985 1. Roos485 499 2. Chrysant381 422 3 Anjer243 250 4. Tulp168 181 5. Freesia156 149 6. Gerbia143 143 7. Lelie122 132 8. Orchidee91 94 9. Gypsophila75 82 10. Iris50 50 POTPLANTEN-TOP-TIEN - 1.000.000,— veilingomzet 1984 1985 1. Ficus31 39 2. Dracaena26 31 3. Begonia31 31 4. Saintpaulia (Kaaps viooltje)23 26 5. Yucca22 24 6. Rhododendron simsii (Azalea)24 23 7. Euphorbia pulcherrima (Kerstster) 20 22 8. Kalanchoë15 21 9. Dieffenbachia21 20 10. Cyclamen18 19 SINT ANNALAND Uienveiling van dinsdag 18 maart 1986 Uien, maat veertig opwaarts, klasse twee N.L. 17,40 - 17,50. Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoer: vijf en tachtig ton. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling IZn 01870-3477 m DD Vormen de uitslagen van de raadsverkie zingen een graadmeter voor de kamerver kiezingen die in de maand mei zullen worden gehouden? Ik geloof daar niet zo veel van. Juist omdat op plaatselijk niveau heel andere belangen op het spel staan dan in de landelijke politiek. Omdat boven dien in een dorpsgemeenschap de poli tieke verhoudingen dikwijls heel anders liggen dan landelijk. Het is heel goed mogelijk dat iemand die bij de kamerver kiezingen op het C.D.A. stemt, het voor de gemeenteraad houdt op een dorps genoot die met een vrije lijst, bijvoorbeeld onderde naam „Gemeentebelangen" uit komt. Daarom zou het best eens kunnen zijn dat zij die menen de uitslag van de kamerverkiezingen te kunnen voorspel len, zich deerlijk vergissen. Maar dat zal de tijd leren. Waarnemer Op Goeree Overflakkee bleef het aantal mannelijke werklozen in februari het zelfde n.l. 914 (9,6%); bij de vrouwelijke werklozen was er een daling van 5 tot 356 (9,6%). Het totaal aantal werklozen op Goeree- Overflakkee kwam daarmee op 1270 of 9,6% (eind januari nog 1275 of 9,6%). Bezien naar werkloosheidsduur was de ontwikkeling op Goeree-Overflakkee als volgt: de categorie korter dan 3 maan den": -108 tot 396, de categorie „3 tot 6 maanden": +97 tot 271, de categorie „6 tot 12 maanden": -H8 tot 208 en de lang durig werklozen: -2 tot 395. Op Goeree-Overflakkee steeg de werk loosheid alleen bij de ouderen: de groep ,jongerdan 19":-5 tot 126, de groep „19 t/m 24"; +2 tot 356, de groep „25 t/m 39": -4 tot 483 en de groep „40 t/m 64": -(-2 tot 305. MIDDELHARNIS De Gemeenschapsbibliotheek Middel- harnis is de gehele dag gesloten op: Vrijdag 28 maart, Goee Vrijdag. Maandag 31 maart, 2e Paasdag. Woensdag 30 april, Koninginnedag. Maandag 5 mei. Bevrijdingsdag. Donderdag 8 mei, Hemelvaartsdag. Maandag 19 mei, 2e Pinksterdag. 's Maandags altijd al gesloten. Tevens willen wij u mededelen dat op de jeugdafdeling van de bibliotheek een tafel met gevonden voorwerpen geplaatst wordt (o.a. een witte speelgoedrnuis, zwarte handschoenen, wanten, een tas). Als u toch in de bibliotheek bent kun u meteen kijken of er bij de uitgestalde voorwerpen iets ligt wat uw eigendom is. De voorwerpen worden bewaard tot en met vrijdag 2 mei. Het Arbeidsbureau Middelhamis en de Stichting Volwassenen Educatie gaan binnenkort weer starten met het projekt sollicitatie/beroepenoriëntatie. In februa ri van dit jaar is het eerste projekt met succes afgesloten. Van de deelnemers is nu ruim de helft aan het werk. Dit goede resultaat is aanleiding om dit jaar weer met een nieuwe groep te starten. Het projekt is bedoeld voor werkloze jongeren van ongeveer 18-23 jaar en duurt 6 weken. Per week zijn er twee bijeen komsten. Na deze 6 weken is er een stage om alvast enige werkervaring op te doen. Er wordt tijdens de bijeenkomsten aan dacht besteed aan: - Sollicitatiebrief; - Sollicitatiegesprek; - Aktief zoeken naar werk; - Mogelijkheden op het gebied van ver dere opleiding enz. Het projekt wordt gesubsidieerd. De eigen bijdrage is 25,Deelnemers behouden hun uitkering. Begin April zal er op het Arbeidsbureau een voorlichtingsdag worden gehouden. Mensen die in het projekt geïnteresseerd zijn kunnen zich dagelijks, voor 4 april, tussen 8.30 en 16.00 uur opgeven in het informatiecentrum van het Arbeidsbu reau Middelhamis, Hoflaan 38, Middel- harnis. Gij zijt mijn Steenrots en mijn Burg Wees mij tot een Rotssteen, om daarin te wonen, om gedurig lijk daarin te gaan; Gij hebt bevel gegeven om mij te verlossen, want Gij zijt mijn Steenrots en mijn ^^''ë- (Psalm 71 3) Psalm 71 wordt wel genoemd „het gebed van de bejaarde gelovige". En inderdaad is hier iemand aan het woord, die met ouderdom gezegend en met grijsheid ge kroond is. Hij is een begenadigd mens. Reeds van jongs af aan heeft hij op de Heere mogen vertrouwen. Dikwijls heeft de Heere hem uitgeholpen. En het is de behoefte van zijn hart om vanwege de menigvuldige uitreddingen des Heeren Zijn Naam groot te maken, ja, om des Heeren lof aan het nageslacht te verkon digen. Hij kan niet zwijgen van de God, Die in ontfermende liefde naar hem wilde omzien en Die hem steeds de kracht schonk om in dit moeilijke leven staande te blijven. Maar hij kan ook niet zwijgen tót de God, Die immers van eeuwigheid en tot eeuwigheid Dezelfde is. Daarom zoekt hij het Aangezicht des Heeren ook nu, als hij in moeilijke omstandigheden is komen te verkeren. Hoe het ook moog' tegenlopen, de dichter blijft gestadig op Gods goedheid hopen! Die God, Die hem in het verleden niet beschaamd deed uit komen, is ook thans het Voorwerp van zijn hoop. David, die naar het algemeen gevoelen de dichter van Psalm 71 is, mocht reeds jong de Heere vrezen. Al in zijn jeugd werd hij door de Heere begenadigd. Maar ook al vroeg moest hij zwerven door de woes tijnen op de vlucht voor koning Saul en zijn benden. David, de gezalfde des Hee ren, werd gejaagd als een veldhoen over de bergen en hij kon nergens rust vinden. David was hier een type van Davids Grote Zoon, Die eenmaal het woord sprak: De vossen hebben holen, en de vogelen des hemels nesten; maar de Zoon des mensen heeft niet, waar Hij het hoofd nederlegge. Op de vlucht voor S aul en zijn benden moest David menigmaal vrezen te zullen omkomen door de hand van Saul. Doch steeds heeft de Heere Zich over hem en de zijnen ontfermd. Hij stond onder de bescherming des AUerhoogsten en wie onder Zijn bescherming staat, is veilig en welbewaard. Nu is het ons bekend, dat David verschil lende malen tijdens zijn omzwervingen veiligheid mocht vinden in spelonken en in kloven van steenrotsen. Wanneer hij daar zijn toevlucht zocht, was hij onvindbaar en onbereikbaar voor zijn vijanden. Daar konden ze hem niet grijpen, daar konden ze hem niets doen. Zo heeft hij in letterlijke zin ervaren, dat het veilig toeven was in een steenrots. Dat was zijn levenservaring, zijn persoonlijke ondervinding. Maar nu mag David in ons tekstvers een rijk beeld gebruiken, ontleend aan zijn persoonlijke ervaring. Hij roept in het gebed tot de Heere, of Hij voor hem een Rotssteen wil wezen, opdat David in al zijn benauwdheid in Hem mag schuilen. Ja, hij bidt of hij altijd in de Rotssteen Gods mag wonen. Om altoos weer daarin te mogen gaan. Om altijd gemeenschap met God te mogen oefenen, want het leven met de Heere is zo goed voor Zijn vrinden. Ja, en dat heeft David in geestelijke zin ook persoonlijk geleerd. Hij kent immers de Heere als zijn sterke Rots en tegen- weer. Hij is zijn Toevlucht in het lijden. David kent door genade God als zijn Rots, zijn Heil in nood, zijn hoog Vertrek en hij weet: Zijn macht is groot. In Hem zal ik noch wank'len noch bezwijken. Mag u de Heere ook zo kennen, lezer(es), als uw Rotssteen en uw Heil. O, dan hebt u met David geen hoge gedachten meer van uzelf, maar dan hebt u lage gedachten van uzelf en hoge gedachten van God. Dan kunt u zonder de Heere niets. Nee, niets. Maar dan kunt u met de Heere door sterke benden dringen, met uwen God zelfs over muren springen. Door het geloof als gave Gods mag D avid dat weten. Daarom is zijn enige begeerte, nu hij benauwd wordt van alle zijden en nu hij in zijn hoge ouderdom zelfs nog de opstand van zijn zoon Absalom moet meemaken, dat de Heere zijn Toevlucht wil zijn. ,,Wees mij tot een Rotssteen om daarin te wonen, om geduriglijk daarin te gaan". Ja, sterk in het geloof mag hij zelfs zien, dat de Heere hem niet zal loslaten: „Gij hebt bevel gegeven om mij te ver lossen, want Gij zijt mijn Steenrots en mijn Burg". In God vindt zijn harte rust. Ja, God in Christus is zijn rust. En David begeert meerdere kennis van Christus. Want de Steenrots is Christus. Meerdere malen wordt Christus een Steen rots genoemd in het Woord. Denk maar aan de gelijkenis van de wijze en de dwaze bouwer. De wijze bouwer, wiens levens- huis op de rotsgrond was gefundeerd, is de man, wiens zaligheid op Christus rust. De Steenrots is Christus. Als het volk Israël in de woestijn versmacht van dorst, moet Mozes op de Rotssteen in Horeb slaan en er zal water uitvloeien om het volk te doen drinken. En de Rotssteen is Christus, Die Zijn volk doet drinken van het water des levens. De Rotssteen werd geslagen. Christus, de lijdende Borg. Door Mozes, de eisende wet. De Rotssteen geslagen opdat Gods volk eeuwig veilig zou zijn in die Rots. Als de HEERE Zijn heerlijkheid open baart aan Mozes, heeft Hij Mozes in een kloof der steenrots gezet en hem met Zijn hand overdekt. Zo wordt hij in Christus behouden en niet verteerd. Want de Steenrots is Christus. Van Gods Bruidsgemeente wordt in het Hooglied gezegd, dat zij schuilt in de kloven der steenrotsen gelijk een duif. Want daar is zij welbewaard tegen het woeden van de vijanden. En de Steenrots is Christus. Deze Steenrots is staande gebleven in Zijn lijden, toen alle golven van Gods toom en oordeel op Hem afkwamen. Deze Steenrots heeft alle woeden der vijanden getrotseerd. Deze Steenrots biedt eeuwige beschutting aan allen, die in Hem wonen; dat is: aan allen, die in Christus zijn. Nu mag David door het geloof weten, dat hij in Christus is. Uit vrije genade. Dat maakt hem niet zorgeloos en onverschillig. Dat doet de duivel, maar de Heere niet. De Heere maakt David begerig om in alle omstandigheden van zijn leven in die Rotssteen te mogen schuilen. Als David daarom bidt, spreekt uit dat gebed diepe zelfkennis. Steeds weer heeft hij nodig in Christus tot God te mogen gaan. Hij verlangt naar het leven van de verborgen omgang met God. Wie er iets van ge smaakt heeft, zal er gedurig meer naar verlangen. Kent u dat verlangen van David om gedurig in Christus die vrije toegang tot Gods genadetroon te mogen hebben, die vrije omgang met de Heere? „Wees mij tot een Rotssteen om daarin te wonen". Is het uw gebed om in die klove der Steenrots, om in Christus te worden geborgen? Welke grond ligt er onder uw leven? Zandgrond, losse grond van wat gods dienstigheid en vroomheid? o, dat alles spoelt weg in de dag des oordeels. Of is uw levenshuis gegrond op die Steen rots Christus door genade alleen? Wie mag weten, heel persoonlijk: ,,Gij zijt mijn Steenrots en mijn Burg" en dat op goede gronden die heeft uitzicht over dood en graf heen. Die zal in zijn grijze dagen met David roemen: In Hem, mijn vaste Rots, is 't onrecht nooit gevonden. Wie in Hem, deze Rotssteen, Wiens werk volkomen is, geborgen mag zijn, zal in de eeuwigheid niet omkomen. Want het oor deel is uitgewoed op Christus, opdat en zodat er geen verdoemenis meer zou zijn voor degenen, die in Christus zijn. Zij zullen eeuwig bij God wonen. Zij zullen Hem gedurig dienen, verlost van alle zonde en smart. Na hun grijsheid zullen hun beste dagen volgen, ja eeuwig: Want Gij hebt bevel gegeven hen te verlossen. Gij waart hun Steenrots en hun Burg. Lezer(es), het gaat op de eeuwigheid aan voor u. Rust uw leven in deze Rots? Kentu deze Burg als Borg voor uw onsterfelijke ziel? O, mst niet eerder voor u deze geloofswetenschap kennen mag: Gij zijt mijn Steenrots en mijn Burg. Bezwijkt dan mijn vlees en mijn hart, zo is God de Rotssteen mijns harten en mijn Deel in eeuwigheid. Wees mij een Rots om in te wonen Een Schuilplaats, waar mijn hart Steeds toevlucht vindt in smart Uw hoog bevel zal blijkbaar tonen Dat Gij, o groot Ontfermer Mijn burcht zijt en Beschermer. I Melissant i Vlietstra jr. De Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee organiseert op zaterdag 22 maart a.s. een concert in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Zij heeft hiervoor uitgenodigd de Can- torij Ecclesiae Tuae uit Alkmaar, dirigent Frans Schouten. Solistische medewerking verlenen: Betty de Boer - sopraan Adrien v.d. Boogaard - sopraan Nico Laan - tenor Jan Herman Ploeg - orgel Uitgevoerd wordt: Lamentationi di Geremia (Klaagliederen van Jeremia) van Emilio de Cavalieri (1550- 1602). De orgelsoli bestaan uit: 1PreambulumH. Scheidemann (1596-1633) 2. a. Kanzone „La Martinella"H. Isaac (1450- 1517) b. Kanzone „La Martinella"J. Martini (1470-?) 3. Toccata, CanzoneG. Frescobaldi en Allegro (1583- 1643) De aanvang van het concert is 20.00 uur; kerk open 19.30 uur. De toegangsprijs be draagt/ 5,voor volwassenen en 3, voor scholieren, CJP-houders en 65 (incl. tekst en vertaling). "ft» 4» ifc «5? «éb «iS? w w w MIDDELHARNIS De leerlingen uit groep 1 t/m 8 houden D.V. samen met hun ouders en belang stellenden een paaswijding in de Neder landse Hervormde Kerk te Middelhamis op donderdag 27 maart. Deze wijding begint 's avonds 7.00 uur en duurt tot ongeveer 8.15 uur. Het pro gramma vermeldt veel (samen)zang en declamatie. Daarnaast wordt door enkele groepen kinderen blokfluit gespeeld. De heren Vroegindeweij, Bakker en Van Broekhoven verlenen hun muzikale mede werking en bespelen respectievelijk het orgel en de trompet. Deze samenkomst wordt via de kerktele foons uitgezonden. Op de aansluitadres- sen wordt een programmaboekje bezorgd. Bij de uitgang wordt een kollekte ge houden voor de bekende stichting Woord en Daad. De kerkdeuren gaan half zeven open. U bent van harte welkom. van vrijdag 21 maart 1986 t/m zondag 23 maart 1986 ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v.d. Peppel, tel. 01870-2117. Dokter v.d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur hebben dienst de doktoren K. J. Huisman en T. v.d. Doel, tel. 01877- 1412, b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879- 1367. Nieuwe Tonge - Oude Jonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter R. J. Lassing, tel. 01875 - 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16 Middelhamis Telefoon 01870 - 3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoed- recepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aange boden. Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Zeelenberg, tel. 01878 - 2919 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441; L. Tjebbes, Middelhamis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 23 maart 1986 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk, v.m. bevestiging van nieuwe lidmaten - Ger. Gem. 9.30,14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871-1312 Dirksland01877 - 1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876 - 224 Melissant01877 - 1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875- 1390 Ooltgensplaat01873 - 1310 Ouddorp01878-1321 Oude Tonge01874 - 1289 Stad a/h Haringvliet.01871 - 2301 Stellendam01879-1296 STICHTING MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" Oost-Achterweg 15a 3245 AN Sommelsdijk Telefoon 01870 - 5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00 - 10.00 uur Crisissituaties: ma t/m vrij 9.00-12.00 13.00-17.00 uur WEEKENDDIENST Gelieve in het weekend 01870 - 5166 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekwur: Maandag t/m vrijdag 8.30 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelhamis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00-17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873- 1968 of033-620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlijk ledere 1 e dinsdagavond van de maand moedergroep bij Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878-2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: TeL 01100-31594 op maandag Vm donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 9