r Medic Alert vakantietip J. TANIS '^ti^ Caravan De Bijbel in elk huis jeugd- hoekje Winst Heren 1 Intermezzo Maartraadsel 2 Extra raadsel 2 Programma fotoclub De Rarekiek Brood- Banketbakkerij Opstapplaatsen bussen kontaktavond motorgrasmaaier In-enVerkoophuis Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" DINSDAG 18 MAART 1986 van Oom Ko Beste jongelui, ook deze keer nog het noodzakelijkste, in de hoop a.s. vrijdag uitvoeriger te kunnen zij" OOM KO 1 l J V r 7 8 1. neef van Barnabas (Kol. 4) 2. vesting waar David verbleef (1 Sam. 24) 3. zag Jacob in zijn droom (Gen. 28) 4. christin in Korinthe (1 Kor. 1) 5. eerste residentie van koning David (2 Sam. 2) 6. land in Europa door Paulus bezocht 7. kreeg opdracht om Jeremia te arresteren (Jer. 36) 8van hem kocht Abraham een spelonk (Gen. 23) 9. hier legerden zich de Filistijnen (1 Sam. 17) 10. stad der Levieten in de stam van Dan (Joz. 21) 11beek waarover David moest vluchten voor Absalom (2 Sam. 15). In de dikomlijnde vertikale hokjes: twee namen van koningen ten tijde van Abram (Gen.). Onderstaande woorden zodanig in het vierkant te plaatsen, dat op de diagonalen, van links naar rechts, twee Nederlandse plaatsnamen ontstaan. AARDBODEM CAMERAMAN CUMULEREN DUINDOORN EXPOSEREN GUTENBERG KABELJAUW SMOKKELEN ZWARTHEMD Prijswinnaars januariraadsels: Wouter de BoerTwello Hannie GrinwisOuddorp Chris RasYerseke Andrea van ZielstTexas Jarige Op 23 maart hoopt Andrea van Zielst haar geboortedag te herdenken. Van harte gefeliciteerd Andrea met dit heugelijk feit. Des Heeren zegen toegewenst op je ver dere levensweg. Ook een goede en een blijde dag toegewenst, en ook je ouders gefeliciteerd met hun dochter. Als alle deelnemers van ons hoekje eens een leuke kaart zouden sturen, dan zou Andrea een fijne verjaardag hebben. Want zoveel vi site zal Andrea niet krijgen. Allemaal een kaart, omdat Andrea verjaart. Het adres is: Rt 4. Box 240 Muleshoe Texas 97347 Vrijdag 21 maart Kollektie foto's van de fotobond, daar naast een inleiding over grafische tech nieken, als voorbereiding voor de avond van 4 april. Vrydag 4 april Avond over prentkunst. Vrijdag 18 april Bespreking van eigen fotowerk. De clubavonden worden gehouden in het clubhuis. Kerkstraat 7, Sommelsdijk, aan vang 20.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Minstens een miljoen Nederlanders heeft een verborgen medisch probleem. Die varieert van contactlenzen tot een pace maker voor hartpatiënten. Van suiker ziekte tot hemofilie. Van epilepsie tot inwendige prothesen. Van het gebruik van antistollingsmiddelen tot overgevoelig heid voor bepaalde medicijnen. Raakt zo iemand buiten bewustzijn of is op andere wijze niet in staat te zeggen wat er aan scheelt, dan spreekt Medic Alert voor hem of haar. Op het Medio Alert embleem (pols- of halsembleem) staan namelijk de belangrijkste medische ge gevens gegraveerd. In het Engels, zodat het embleem ook internationaal zijn waarde heeft. De naam Medic Alert plus de opval lende, welbekende aesculaap staan er voor garant, dat in geval van nood, het embleem snel wordt ontdekt. Een dokter in Nederland of waar ook ter wereld, is aldus snel op de hoogte van de vitale gegevens. Voor veel mensen die op vakantie gaan is dat een extra geruststelling. Zowel in Nederland als daarbuiten. Over de hele wereld zijn er ruim 2Vi miljoen mensen die het Medic Alert em bleem dragen, in Nederland al haast 50.000. Meer dan vijf en twintig landen zijn al aangesloten bij deze niet-commer- ciële organisatie en zij beschikken over een eigen centraal medisch archief. Voor Nederland is dat centrale medische ar chief ondergebracht in het Rode Kruis Ziekenhuis te Den Haag. Voor noodge vallen is dit centrale archief voor hulp verleners dag en nacht het hele jaar door bereikbaar per telefoon. Het nummer, dat toegang geeft tot het archief (en ook het telefoonnummer) is op het Medic Alert embleem vermeld. Het embleem kost 30,voor een één malige levenslange inschrijving. Voordat luttele bedrag krijgt u tevens een volledig ingevulde informatiekaart van de Konin klijke Maatschappij tot bevordering der Cjcnccskiinst Bel 01869 - 2043 of stuur een brieQe aan de Stichting Medic Alert Nederland, Oudendijk40, 3267 LS Goudswaard. Per kerende post wordt u dan een inschrij vingsformulier toegezonden. Weststraat 14 OUDDORP Telefoon 01878-1395 Na het gelijke spel tegen YUM vorige week moest Heren 1 de wedstrijd tegen Rabo/Krimpen, wat op bezoek kwam, winnen. Intermezzo en. Rabo/Krimpen stonden gelijk op de ranglijst, de onderste twee, dus was het genoodzaakt om wat hoger op de ranglijst te komen. In de eerste twee sets konden de Heren van Intermezzo Rabo/Krimpen door een zeer gevaarlijke service en een zeer eco nomische aanval onder goede druk hou den. Intermezzo maakte volop gebruik van de drie „kleine" mannetjes bij de tegenstander. Snelle ballen naar de buitenkant scoor den keer op keer en deprimeerden Rabo/ Krimpen 3 dermate dat ze zelf niet in hun spel kwamen. In de derde set kwam de inzinking bij Intermezzo. Te gemakkelijk opnemen van de wedstrijd zorgde ervoor dat Rabo/K in hun spel konden komen. Hard aanvallend veegden ze Intermezzo van de vloer. Deze set werd dan ook gewonnen door Rabo/K met de setstand 8-15. In de vierde set hield Krimpen vast aan hoog buiten aanvallen en uitwisselen van kleine spelers. Krimpen wist hierdoor uit te lopen tot 14-11maar dat liet Inter mezzo niet op zich zitten en kwam goed terug. Bij de setstand 14-14 brachten enkele goed geplaatste ballen Intermezzo op een 3-1 overwiiming. Ook Heren 3 van Intermezzo moest spelen, tegen Volly-Quick. In de eerste twee sets kwam Heren er niet aan te pas en werdenmetde setstanden 11-15, en 2-15 door Volly-Quick gewonnen. Maar de derde set werd Volley-Quick even het nakijken gegeven door Heren 3. Deze set werd in het voordeel van Intermezzo beslist, 15-13. Maar in de vierde set bleek toch Volley-Quick over de langste adem te beschikken en won deze set met 15-8. De overige uitslagen van deze speeldag zijn: Mini Meisjes - TOP1-2 Mini Meisjes - TOP2-1 Mini Jongens - Ekspalvo3-0 Meisjes C - V/Quick0-3 Drieslag - Meisjes B23-0 Meisjes BI - V/Quick3-0 Meisjes A2 - sv Kwiek0-3 Meisjes Al - V/Quick3-0 Jongens C - sv Kwiek1-3 Jongens B - V/Quick3-0 Dames 6 - V/Quick 23-0 Dames 4 - V/Quick2-2 Dames 3 - Kangoeroes 41-3 Dames 2 - Kangoeroes0-3 Dames 1 - Rabo/Krimpen3-2 Heren 2 - V/Quick1-3 Heren 4 - Geervliet 23-0 Volgende week worden er alleen uitwed strijden gespeeld. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK BEJAARDENMIDDAG De C.V.B, afdeling Middelhamis-Som- melsdijk nodigt de bejaarden weer harte lijk uit op dinsdag 25 maarts middags half drie in „de Hoeksteen". Ds. L. Kruymer, hervormd predikant te Sommelsdijk hoopt voor ons de Paasmeditatie te houden. Als u vervoer nodig hebt, kunt u bellen: mevr. C. Bienefelt, tel. 3428; mevr. E. Vroegindewey, tel. 2566. Ook uw adres voor: - POOTGOED - KUNSTMEST - Organische MEST o.a. kuikenmest en diepstalmest - Graszaadkontrakt- teelt en - Zaai zaden T.K.: een merk Snapper; in prima staat Tel. 01878- 1331 TE HUUR Franse Vogezen v.a. 175,per week 4-7 pers. Tel. 01870 - 5941 (na 18.00 uur) TE KOOP GEVRAAGD geh. of ged. inboedels bankstellen, eethoeken, gasfornuizen, koelkasten, kleuren tv's en stereo-app. enz. Maashaven 35 B Tel. 010 - 85 13 65 010 - 81 02 87 Bijbel in elk huis Ieder christen vindt dat een prach tig ideaal: in elk huis op heel de wereld een Bijbel. De stichting „De Bijbel in elk huis" wil zich hiervoor inzetten: met het gebed èn metter daad! Zij werkt samen met de af delingen van de „World Home Bi ble League". T>t grondslag waaruitde stichting werkt is de Heilige Schrift, als het geopenbaarde en onfeilbare Woord van God. Het bestuur bestaat momenteel uit: Ds. H. J. Hegger, Velp, voorzitter. W. van Kranenburg, Oosterbeek, secretaris. M. Wamaar, Alphen a/d Rijn, penningmeester. Ds. D. J. van Vuuren, Leerdam. J. Broekema, Velp. Het comité van aanbeveling: Ds. A. Beens, Krimpen a/d IJssel; ir. J. v.d. Graaf, Huizen; ds. J. C. Janse, Erme- lo; ds. J. B. van Mechelen, Lelystad; ds. J. Oosterbroek, Harderwijk; J. K. Over- beeke, Antwerpen; dr. ir. C. Roos, Wad- dinxveen; drs. A. de Reuver, Delft; prof dr. K. Runia, Kampen; mevr. T. Thijsen- Kirpestein, Geldermalsen; ds. J. H. Ve- lema, Nunspeet; ds. M. Verduin, Zeist; G. Verhoef, Veenendaal; ds. H. Visser, Woudenberg; ds. E. Zwarteveen, Kam pen. De stichting „De Bijbel in elk huis" presenteert een drietal activiteiten. 50.000 Bijbels voor de armen in India In de staat Kerala van India (25 miljoen inwoners) was de Bijbel slechts beschik baar in een volkomen verouderde ver taling van 165 jaar geleden, die tot stand was gekomen door een Britse zendeling. Die vertaling was geheel onbruikbaar ge worden. De stichting heeft de kosten op zich genomen van een meer betrouwbare vertaling, die twee jaar geleden is klaar gekomen. Daaraan hebben 24 geleerden van Kerala meegewerkt. Die Bijbel kost 7,50 per stuk. Reeds zijn er 50.000 van verkocht. Maar.... 7,50 is voor veel armen in India een te zware last. Daarom heeft men het volgende voor gesteld: Als wij van deze armen slechts 4,50 vragen (dat is in India een dagloon velen verdienen zelfs nog minder) willen de christenen van de Reformatie in Nederland dan zorgen voor de ontbre kende 3, Een Reformatorische Bijbelcursus Regelmatig worden in diverse tijd schriften advertenties geplaatst, waarin Bijbelcursussen worden aangeboden. Het is opvallend dat daaronder geen enkele cursus voorkomt vanuit de Gere formeerde Gezindte. Wel zijn er Bijbel cursussen op Gereformeerde Grond slag, maar die wijzen slechts naar de eigen kerk en kunnen dus niet door andere kerken gebruikt worden. Boven dien zijn die in het algemeen te moeilijk voor mensen, die weinig of niets van de Bijbel weten. Wij constateren dus een grote leemte. De stichting biedt de Bijbelcursus aan voor 20,— per jaar. Daarmee kunnen de drukkosten en de eerste porti worden betaald, maar niet de advertenties, de verdere correspondentie, eventuele be zoeken enz. De Bijbelcursus staat onder redactie van de Chr. Ger. predikant ds. D. J. van Vuuren. Verschillende predikanten en evangelisten uit de Gereformeerde Ge zindte verlenen hun medewerking. Ze kan worden aangevraagd aan het bu reau. Parkstraat 52, tel. 085 - 612271, postbus 63, 6880 AB Velp (GId.). De Bijbelcursus bestaat uit 11x2 lessen. De eerste twee lessen kunnen bij wijze van proef gratis worden aangevraagd. 25 miljoen Nieuwe Testamenten voor Brazilië De Braziliaanse regering heeft, op ver zoek van de Worid Home Bible League, het Nieuwe Testament als een verplicht handboek voor de scholen in Brazilië voorgeschreven, mits wordt gezorgd voor de nodige financiën. De stichting heeft reeds geld voor een groot aantal Nieuwe Testamenten bij el kaar gebracht, maar er zijn er nog mil joenen nodig. Wilt (wil jij) daaraan meewerken? Elk N.T. kost 2,83. De Nieuwe Testamenten die de Brazi liaanse schoolkinderen krijgen, zijn voor zien van aanwijzingen hoe zij daarin de weg des heils, de zaligmaking door ge nade en geloof in Christus alleen, kunnen vinden. Samenvattend Wat wilt u steunen? Vermeld dat s.v.p. duidelijk op uw giro-overschrijving: 1. Nieuwe Testamenten voor de Brazi liaanse jeugd 2,83 per stuk). 2. Bijbels voor de armen in India door uw steun van ƒ3,kunnen zij een Bijbel kopen voor slechts één dag loon). 3. De Reformatorische Bijbelcursus. De stichting hoopt deze cursus ook in het Spaans te laten vertalen om in de Spaanssprekende landen gratis ter be schikking te stellen. 4. U kunt de bestemming van uw gift ook aan de stichting overlaten. Dat ge beurt, wanneer u niets op uw over schrijving vermeldt. Dan wordt het besteed voor dat projekt dat het op dat moment het meest nodig heeft. Het gironummer is: 50.789 ten name van de Stichting ,,De Bijbel in elk Huis" te Velp. Hieronder geven wij de opstapplaatsen en tijden voor het vervoer naar de Kontakt avond op 19 maart a.s. in „VitaNova" te Sommelsdijk. Aanvang 19.45 uur. Goedereede, Markt19.00 uur Melissant, Poort19.10 uur Herkingen, Visbank19.20 uur Ooltgensplaat, Weespad19.10 uur Oude Tonge, Kolfweg19.20 uur Nieuwe Tonge, Kerkring19.25 uur ie ii X X X X k >i X y y K y Je x X JULIAHAWE6 28 TEL.0I877- MELISSANT te IZOO-1321

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 6