EIUVtlDEn-rilEUWS Raad Oostflakkee stemt in met plan om huisvuil-aanbod terug te dringen CBA l Paasappèl Sparta onderdeelswedstrijden JansGroenendijl( KWF vraagt jaarlijkse bijdrage voor de l(anl(erbestrijding LIJST 5 No. 5481 TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 M CU DD „Op de eerste rang" Nieuwe school Achthuizen Extra krediet voor de Grutterswei Verbetering ÉL Fietsenspecialist MIDDELHARNIS Geef ons de vijf, geef ons déze vijf: 1. Van Eck-Knape, N. M. 2. Van den Boogert, M. 3. Van Kampenhout, 4. Van Rumpt, H. J. 5. Wesdorp, J. H. L de partij met de uitgestoken hand, die de toekomst maakt Tienerclub „'t Haventje Bezwaarschrift verworpen i Evenals vorig jaar zal er ook dit jaar weer een paasappèl gehouden worden. Dit jaar in „Eüm" te Nieuwe Tonge op D.V. 22 maart. Het thema op deze dag is: Het lijden van Christus Het lijden van de mens Het lijden van de kerk. 's Middags zullen we aan de hand van een film van de „Stichting Ondergrondse Kerk" het lijden van de kerk behandelen. Aansluitend op het middagprogramma zal er een broodmaaltijd gehouden worden. Je kunt je daarvoor opgeven bij W. Boerman, Zuid Achterweg 8 te Nieuwe Tonge, telefoon 01875 - 1753. Voor het avondprogramma is dominee Budding uitgenodigd. Hij zal spreken over het lijden van Christus en het lijden van de mens. Ook is er 's avonds nog een groepsdiscussie en een Forumdiscussie. Het middagprogramma begint om 15.00 uur, vanaf 14.30 uur is er ontvangst met koffie. Het avondprogramma begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur ben je welkom om wat te zingen en/of te praten met elkaar. Dus degenen die 's middags niet komen, kunnen ook alleen het avondprogramma meemaken. Als je 15 jaar of ouder bent ben je heel hartelijk welkom op het paasappèl. Natuurlijk mag je je vrienden en vriendinnen ook mee nemen. Tot ziens allemaal! Met de Chr. gem. zangver. „Hart en Stem" naar het Doelenconcert op D.V. woensdag 23 april a.s. VERVOLGVERHAAL LAAT MIJ MAAR ZWERVEN - 53 - G. F. Callenbach B.V. Nijkerk 2e Blad DINSDAG 18 MAART 1986 In zijn vergadering van j.l. donderdagavond heeft de gemeenteraad van Oostflakkee ingestemd met een plan tot vermindering van het aanbod van huisvuil; een plan goed voor het milieu en bovendien voor de gemeente- financieën omdat er op de totaalkosten van de reinigingsdienst 2,7% bespaard zal gaan worden. Die besparing had zelfs 5,2% kunnen zijn als het plan niet zou voorzien in het opstarten van een nieuwe chemische inzameldienst, duur weliswaar maar om milieuhygiënische redenen noodzakelijk, zo hield het College de raad voor. veronderstelt dan ook dat het besluit er kennelijk op gericht geweest is de mogelijk heid van het perceel te beperken. B en W merken daarover op dat uitvoe ring van de geldende bestemming, t.w. die van bedrijfsterrein, strijdig zou zijn met de plannen in het kader van de dorpsver nieuwing. Het voorbereidingsbesluit werd genomen om te voorkomen dat het terrein minder geschikt zou worden voor een daaraan te geven nieuwe bestemming; het was dan ook de bedoeling van het besluit ongewenste stedebouwkundige ontwikke lingen te voorkomen. Onderhandelingen met de eigenaar van de grond zijn gaande en daartoe is ook een taxatierapport ter beschikking. De voorz. bekende de raad vooralsnog in die onderhandelingen weinig perspectief te zien: „er zit een te groot gat tussen wat dhr. Mosselman vraagt en wat wij kunnen bieden", bezag hij. Als enige van de fracties bleek de CDA fractie de bezwaren van dhr. Mosselman te kunnen billijken en tussen weth. v.d. Ree en de CDA leden Hokke en Moeren hout kwam het zelfs tot een confrontatie nadat deze volgens de lezing van dhr. v.d. Ree geïnsinueerd hadden dat het College maar wat gesjoemeld heeft en dat er informatie achterwege was gehouden. „Electoraal geleuter!" foeterde een ge belgde weth. v.d. Ree, waarop dhr. Moe renhout volhield dat aan een inwoner gedane beloften niet zijn nagekomen en dat hij zich het recht voorbehoudt het College daarop aan te spreken. Geen instemming van de CDA fractie, dat was duidelijk, wel van de 9 overigen. In de gehouden discussie was door het College benadrukt dat dhr. M. geen schade zal ondervinden; wanneer de ge meente de grond koopt zal dat zijn voor een prijs die gold vóór de bestemmings wijziging. Wanneer dhr. Mosselman de grond voor woningbouw wil benutten staat niets hem in de weg een bouwver gunning aan te vragen, zo werd daar door het College aan toegevoegd. Met het College zag de raad het nut in van het doen opstellen van een regionaal onderzoek voor Goeree Overflakkee. Het onderzoek zal worden verricht door het REO, .het Regionaal Economisch Over leg Zuid Holland Zuid. Het onderzoek zal o.a. inzicht kunnen verschaffen in recente en te verwachten ontwikkelingen van en voor de economische structuur en het economisch functioneren van het gebied, voorts kan het inzicht geven in de econo mische potenties van het gebied en kan het antwoord geven op de vraag welke moge lijk nieuwe economische ontwikkelingen kunnen worden gestimuleerd. Landbouw, visserij, toerisme en transport zullen de „aandachtgebieden" van de rapportage moeten zijn. De totale kosten worden ge raamd op 120.000,welk bedrag door de raad beschikbaar werd gesteld omdat de gemeente Oostflakkee als opdracht gever op zal treden. Op ca. tienduizend gulden na zal dat bedrag worden terug ontvangen omdat zowel de Provincie, de Kamer van Koophandel, het Gewestelijk Arbeidsbureau en de overige eilandelijke gemeenten in de kosten zullen partici peren. ,,We kunnen nu voor een dubbeltje op de eerste rang zitten!" las dhr. Bax (VVD) daaruit. Een krediet van 834.687,— werd beschikbaar gesteld voor de bouw van een nieuwe RK basisschool te Achthuizen. Dhr. S. Moerenhout (CDA) voorzag dat besluit gaarne van een opgewekt commen taar; ,,zo'n nieuwe school is van buiten gewoon belang voor een gemeenschap als die van Achthuizen", vond hij; hij achtte het een van die voorzieningen die nodig zijn om de leefbaarheid te bestendigen en te waarborgen. Namens het hele dorp Achthuizen hartelijk dank!" zo liet dhr. Moerenhout de raad weten. De raad werd gevraagd een extra krediet van 149.000,beschikbaar te stellen voor het cultureel Centrum „de Grutters wei" te Oude Tonge. Vertraging van de uitvoering van de bouw had een prijsver hogende consequentie terwijl tijdens de bouw een aantal bouwkundige en instal latie-technische zaken moesten worden opgelost. De meerkosten die uit een en ander voortkwamen bedroegen 129.000,op een totaal beschikbaar krediet van/711.500,— De raad was er weinig gelukkig mee; met name dhr. Hokke (CDA) toonde zich verontwaardigd. Zijns inziens had het College de raad eerder over de overschrij dingen in moeten lichten. Bijvoorbeeld had na een raadsvergadering nog even in beslotenheid kunnen worden besproken waarmee het College aan het rommelen was", zo koos dhr. Hokke z'n woorden, die door weth. v.d. Ree maar weinig op prijs werden gesteld. Vooral nam hij aan stoot aan de kwalificatie rommelen" alsof het College zich daarmee zou bezig houden. ,,We doen niet zomaar een dot" wierp hij tegen, aantonend dat de oor zaken van overschrijding als incidenten moeten worden gezien die niemand te voren had kunnen vermoeden of had kun nen voorzien. ,,Het management dat over de Grutters wei heeft gestaan heeft op enkele plaatsen niet zo gelukkig gefunctioneerd'zo maak te dhr. van Renswoude (PvdA) zijn be denkingen duidelijk, al verklaarde hij niet tegen het voorstel te zijn. Geen van de raadsleden was er tegen al werd de extra uitgave dan ook hogelijk betreurd. In het vrijdagnummer plaatsten we al een deel van het raadsverslag, zo ook een weergave van de behandeling van het voorstel tot wijziging van de verordening op de winkelsluitingswet. In het verslag Zaterdag 22 maart a.s. organiseert Spar ta Hygiëa in de Olympiahal te Middel- hamis de jaarlijkse tum-onderdeelwed- strijden in het Rayon Goeree Overflak kee. Met ruim 170 deelnemers(sters) is er door de volgende gymnastiekverenigingen ingeschreven t.w. Kriekel-Ouddorp, Sparta-Stellendam, Kwiek-Melissant, Olympia-Dirksland, MH-SD-Middelhar- nis, DOS-Ooltgensplaat, ONA-Den Bommel, OKK-Oude Tonge en Sparta Hygiëa. De gymnasten die aan de keuzewedstrijd meedoen kunnen kiezen uit de onder delen: brug-ongelijk, vrije oefening/mat, balk en paard; brug, rek, ringen en paard. Op één of twee toestellen mogen ze uit komen. Bij de wedstrijd voor de geselek- teerden (voor leden die op een trainings groep zitten) worden twee toestellen ver plicht gesteld, dit keer balk en paard; brug en ringen. Na de voorwedstrijd wordt er een fïnale geturnd waarin de zes besten per onder deel en categorie nog eens hun oefening mogen doen. De punten behaald in beide wedstrijden worden opgeteld en geven de totaaluitslag. Per toestel en leeftijdscate gorie kan men in de prijzen vallen. Van 9.00 - 12.00 uur zijn de keuzewed strijden om 13.00 uur komt de jury op nieuw op de wedstrijdvloer om de selek- ties te beoordelen. Even na 12.00 uur worden de prijzen aan de deelnemers (jongens, jeugdtumers, turners-junioren en turners) uitgereikt, die door de geringe deelname, niet in aanmerking kwamen voor een fïnale. Ook worden dan de keuzefinalisten bekend gemaakt. Tussen 15.30 en 16.00 uur kunnen de keuze- en selektiefinalisten opnieuw in- turnen. Ongeveer een uur later kan de telkommissie de laatste cijfers verzamelen en terwijl ze dat doen zullen de Spartanen van de jeugd-jazzafdeling o.l.v. Hannie Anemaat een demonstratie geven. Daar na zal voorzitter Ferwerda de prijzen uitreiken. We hopen dat veel ouders, vrienden en bekenden op 22 maart de weg naar de Olympiahal aan de Sporthal in Middel- harnis zullen vinden! Tussen 9.00 en 17.30 uur kan iedereen de deelnemeres- (sters) aan komen moedigen, tot steun zijn en voor een sportieve sfeer zorgen! Verder wensen we alle deelnemers(sters) sukses en een sportieve strijd om de vele prijzen! Sommelsdijk Tel. 01870 - 2430 wordt verhaald dat de mogelijkheid tot het open zijn op zondagen en op 1 e Kerstdag voor winkels vooralsnog uit de verorde ning wordt weggelaten maar dat er een derde lid aan wordt toegevoegd dat zegt dat bij gebleken aanleiding de verordening alsnog kan worden aangepast zodat open stelling op zondag tot de mogelijkheden behoort. In het verslag werd gesproken over „gebleken geschiktheid" wat moest zijn gebleken aanleiding". CDM De vrijwilligers van het Koningin Wil- helmina Fonds voor de kankerbestrijding in Dirksland gaan tussen 20 en 26 maart a.s. op pad om leden te werven voor dit Fonds. Zij bezorgen u een dezer dagen een folder met een kaart waarmee u zich als lid kunt opgeven. Enkele dagen later komen zij de kaart persoonlijk bij u op halen. Lid zijn van het Koningin Wilhelmina Fonds betekent dat u de kankerbestrijding elk jaar steunt met een bedrag van vijf gulden of meer. Uw contributie biedt zekerheid over de te verwachten in komsten. Dat is belangrijk, want de laatste jaren heeft het Koningin Wilhelmina Fonds voor een aantal goede projekten voor wetenschappelijk kankeronderzoek geen geld beschikbaar kunnen stellen omdat onzeker was of er ook in de toekomst geld zou zijn om deze projekten af te maken. Met zo'n onderzoek is nl. meestal meer dan vier jaar gemoeid. Bovendien moet het mogelijk blijven geld beschikbaar te stellen voor verder onderzoek naar aan leiding van nieuwe ontdekkingen. Het Koningin Wilhelmina Fonds doet zelf geen wetenschappelijk kankeronderzoek, maar financiert onderzoek van anderen. Dat werk moet doorgaan evenals de acti viteiten van het Koningin Wilhelmina Fonds op het gebied van voorlichting en ten behoeve van patiëntenbegeleiding en onderwijs en opleiding. De laatste jaren doen kankeronderzoe kers noodgedwongen zo' n groot beroep op het Koningin Wilhelmina Fonds dat het KWF thans onmogelijk nog aan al hun verzoeken om geld kan voldoen. Veelbe lovend kankeronderzoek blijft hierdoor liggen. Alleen wanneer de inkomsten stij gen, kunnen wij het tij keren. Een deel van het benodigde geld gaat naar kankervoorlichting. Op grond van een afspraak met de overheid is het KWF verantwoordelijk voor de kankervoorlich ting in Nederland. Het voert deze taak uit in samenwerking met de Integrale en patiëntenverenigingen. In het KWF-ge- bouw aan de Sophialaan 8 in Amsterdam is er een landelijk Voorlichtingscentrum. Ook is er een speciale informatie- en hulp telefoon waarvan iedereen gebruik kan maken: 020 - 644 044. Voor de voor lichting over kanker maakt het KWF bovendien brochures, diaseries en films. Ook financiert het de voorlichtingsactivi teiten van de Integrale Kankercentra. Het Koningin Wilhelmina Fonds steunt verenigingen van kankerpatiënten en le- GOEDEREEDE D.V. zaterdag 22 maart zal er geen club zijn i.v.m. de paaszangdienst die gehou den wordt in de kerk. We nodigen hierbij dan ook de jongeren uit de gemeente hartelijk uit om deze dienst bij te wonen, zodat we samen rondom woord en zang stil mogen staan bij het volbrachte werk van Christus. Dat het mag zijn tot heil van onze ziel en tot eer van Hem die ons wil zaligmaken! Voor het deponeren van chemisch afval, zoals verf, batterijen, kwik, olieën, ge neesmiddelen e.d., zal op het handels terrein te Oude Tonge een container wor den geplaatst. Particulieren zullen daar 's woensdagsmiddags chemische afvalstof fen af kunnen geven, in de andere kernen zal het chemisch afval op afroep worden opgehaald en dan worden niet alleen maar enkele batterijtjes bedoeld omdat die bij de leverancier ingewisseld kunnen wor den. Het glas gaat in de hier en daar al staande en nog te plaatsen glasbakken, voor het ophalen van oud papier zal een aanmoedi gingspremie van 0,05 et. per kg worden gegeven. Voor het ophalen van grof afval en puin wordt een regeling getroffen. Het grof afval zal door de fa. Boon-, en het puin door de gemeentelijke dienst worden opgehaald. De grofvuilophaaldienst zal op afroep eenmaal per veertien dagen functioneren. Voorts zullen er com- postsilo's beschikbaar worden gesteld a ƒ49,50 bedoeld voor huishoudens binnen de gemeente. Al die voorzieningen zullen er naar verwachting voor zorgen dat het aan bod van huisvuil met 395 ton of 14,8% terugloopt, waarbij B en W overigens uitdrukkelijk aantekenen dat het om een raming gaat en dat de ontwikkeling in de praktijk zich moeilijk laat raden. De raad bleek er wel mee in z'n schik en het College werd zelfs gecomplimenteerd met het volgens dhr. Bax (VVD) ,,goed doortimmerde" voorstel. Als een „lofwaardig streven" werd het plan door de CDA fractie ontvangen, bij monde van dhr. C. L. M. de Wit al begreep hij dat het succes bij voorbaat niet kan worden ge garandeerd, waarop ook door dhr. van Dam (SGP) werd gedoeld. „Het is alle maal bij wijze van veronderstelling" stel de ook hij vast, overigens graag bereid aan het voorstel mee te werken. Het leek dhr. van Dam trouwens dat het welslagen van het plan zal staan of vallen met een juiste voorlichting die zo benadrukte hij duidelijk en eenvoudig zal moeten zijn. Ook van de PvdA fractie werd waardering voor het plan uitgesproken. Aan de voorlichting zal alle zorg worden besteed, werd door weth. G. W. J. Poort- vliet (PvdA) verzekerd. Het wordt een soort gebundelde milieuvoorlichting. „We moeten de burgers laten zien dat we met z'n allen veel rommel maken en dat we daar goed mee om moeten gaan, terwille van het milieu maar ook terwille van het beperken van de reinigingsrechten", licht te dhr. Poortvliet toe. Het voorstel werd unaniem geaccep teerd. Aan de raad ontbrak alleen dhr. M. D. de Wit wegens familie-omstandig- heden. Met de stemmen van de heren C. L. M. de Wit, Hokke en Moerenhout tegen werd met 9-3 besloten het bezwaarschrift te verwerpen waarin dhr. W. Mosselman te Rotterdam bezwaar had gemaakt tegen het leggen van een voorbereidingsbesluit op een hem toebehorend perceel grond aan de Kerksingel te Ooltgensplaat. De raad nam dat besluit november vorig jaar. In het bezwaarschrift werd dat besluit gehekeld en in strijd geacht met het plegen van behoorlijk bestuur. Dhr. Mosselman T.g.v. het 100-jarig bestaan van de Ko ninklijke Christelijke Zangersbond orga niseert de afd. Rotterdam 3 Doelencon certen op D.V. 21, 23 en 24 april a.s. De Chr. Gem. Zangver. „Hart en Stem" hoopt op woensdag 23 april haar mede werking te verlenen. Samen met de Chr. gem. zangver. „Hellevoetsluis" zullen zij het werk „Wer nur den lieben Gott lasst walten" van F. Mendelssohn-Bartholdy uitvoeren. Met begeleiding van de so praansoliste Bettie Stolk-Bergwerff en het daar aanwezige kamerorkest „Continuo". Verder zullen er op deze avond nog enkele kinderkoren, gemengde koren, een dameskoor en een oratoriumvereniging optreden. De declamatie wordt verzorgt door Luik Tempelaar en de organist is Jan Bezuijen, dirigent van onze zangvereniging. Kaarten voor dit concert, dat zal aan vangen om 19.45 uur, zijn o.a. verkrijg baar bij het secretariaat van „Hart en Stem", p/a Hoge Pad 35, te Ouddorp, tel. 01878 - 1064. Toegangsprijs 6,p.p. Reisgeld/ 9,— p.p. Vertrek bus vanuit Ouddorp parkeerter rein Dorpstienden 18.15 uur. Ook ,,Hart en Stem" heeft dit jaar een jubileum te vieren en wel haar 35-jarig bestaan. T.g.v. dit feit wordt er een con cert gegeven op D.V. zaterdag 28 juni a.s. in het verenigingsgebouw „Dorpstien den". Reserveert u reeds deze datum? vert een bijdrage aan de opleiding van artsen. Zo heeft het onder meer een drie tal bijzonder hoogleraren aangesteld en werkt het mee aan een onderwijsprojekt over kanker voor medisch studenten. Namens het KWF-comité: Mw. S. J. Tanis Boezem weg 64 Dirksland Fenasflvan rtcn Oever Hij zakte. Er slingerde een wilde deining. Bang was hij niet, wel bevreesd. Onder hem het mateloze diep van de At lantic. Voor hem de stalen wand van het schip. Eén bonk water in de zij en hij sloeg aan pap. Hij zakte verder, hij richtte de lamp. Hij keek. Hij zag weinig. De tros liep inderdaad naar de schroef. Dat was mis. Wat nu? Ome Nero, met een lamp ver over de reling gebogen, keek hem met vragende ogen aan. Er was nog niets onherstelbaars gebeurd. Voor zover hij kon zien was er geen blad van de schroef. Alleen de tros zat er in. Dat stond wel vast. Die moest los. De Orkanera steigerde. De achtersteven kwam bij tijden enkele mters omhoog. Dan zag hij soms iets meer. Inktzwart was de zee, inktzwart was de lucht. Geen ster werd gezien. Daar hing hij nu, boven de afgrijselijke afgrond van de oceaan. Even werd hij bang. Als de lijn eens brak. Of een vuile zee hem greep. Direct daarop vermande hij zich en nam de besluiten. Hij ried, nadat hij alles onder de achtersteven zo goed en kwaad als dat ging, had bekeken: Kap'tein? 'k Liet een paar slaagjes achteruit draaien en dan de winch volaan. Alles wat we wiimen, hallen we in. De ouwe knikte. Hij had zélf bij de reling de leiding genomen. Hij hing dus eigenlijk in de handen van ome Nero. Dat gaf hem vertrouwen. De zee rolde aan. Bruisend, briesend. De Orkanera duwde haar kop er in, driest, brutaal. Het achterschip rees een ogenblik omhoog. De telegraaf rinkelde. Ze hesen Arend-Michiel een eind omhoog. Klets, klats, sloeg de schroef, grommend kookte het water. De winch ging draaien. Hij had zijn voeten losjes op de tros. Hij voelde hem schuiven. Enkele meters. Ze wonnen. Niet veel. Weer rinkelde de telegraaf: stop. Toen: een paar slaagjes vooruit. Halen! Stop! De Orkanera liep haar vaart uit en dreef opnieuw. Wat nu? Ome Nero wou graag, dat Arend-Michiel nogeens omlaag ging om te kijken. Allright.- Lekko maar. Hij keek. In het schijnsel van de lamp probeerde hij te zien of er wat veranderd was. Hij zag niets. Gelet op de winst stond het echter voor hem vast, dat de tros nooit zwaar in de schroef verward kon zitten. Maar weer een paar slaagjes achteruit, ried hij. Omhoogziende meende hij in de ogen van ome Nero iets van waardering te lezen. Er kwam een zware zee aanrollen. Bergje. Ja, ja. Hij schepte de laarzen tot aan zijn heupen vol. Het pitje in de lamp op zijn borst siste uit. De lucifers in zijn zak waren week. Ze gaven hem nieuwe. Om licht te krijgen had hij er vier nodig. En weer, nadat hij wat omhoog werd getrokken, draaiden ze langzaam terug. Een paar klapjes. En weer de winch aan dek lawaaien. En weer een paar meters invieren. Ze wiimen. De tros raakt er niet verder in. D at staat vast. Driemaal lieten ze hem zakken. Tweemaal schepte hij de laarzen vol om er maar zo dicht mogelijk bij te komen. Driemaal traanden zijn ogen van het inbijtende zoute water. E enmaal had hij het gevoel dat al het water van de oceaan over hem werd uitgestort. In die kille verlatenheid moest hij nog even denken aan drie vrouwen: aan moeder. Wil en Albertien. Ook dacht hij aan zijn jongen, die nu op een Vlaardings zolderkamertje in een warm bed lag en aan het schip waarvoor hij de wereld omzwierf. Bij de werveling dier gedachten leek het hem of nieuwe kracht hem over meesterde. De zee kookte ziedend. De wind, almaar aanwak kerend, rukte en plukte. Het schip schokkerde. Driemaal was hij nadat de schroef niet meer sloeg naar omlaag gegaan. Driemaal was hij met hetzelfde advies naar boven gekomen. Mèt resultaat. Maar niet voldoende. En de vierde keer. Weer omlaag. Weer kijken. Hij zag de tros vast geklemd zitten. Hij wou. Het zou. Draaien! Toen de schroef ging slaan, hees hij zich aan de lijn van het bootsmansstoeltje een eindje op. Daarna ging hij, met beide benen wrikkend, drukkend óp de tros staan. Hij danste er op. De schroef woelde. De winch draaide. Er kwam schot in. Hij voelde het. De tros schoof onder zijn voeten door. Hou je vast. Ja, ja. Hij trok zich nog iets verder op en liet zich vallen. Op het laatste nippertje. Gelukkig had hij de lijn secuur vast. Hij tuimelde bijna omlaag. De spaiming week. Los! Vrij! Halennnn, gilde hij. Laat de kar maar weer volle kracht draaien. Het klonk als een triomfkreet. Twintig minuten vochten ze voor deze overwinning. Hu. Hij rilde van de kou. Tot zijn hemd toe was hij nat. Ome Nero wachtte hem in de gangboorden op. Ga mee, gebood hij. Arend-Michiel volgde hem naar zijn eigen hut. Ome Nero schonk een borrel in en zei: Hier, je bent een halve duivel, lazer nou maar weer op, Hollander. Arend-Michiel zei alleen: Dankie, kap'tein. Ze gingen naar Rio Grande. Daar moest de sleep, die weer rap werd opgepikt, worden gebracht. Ook de Orkanera zou er even worden nagezien. Mooi zo, dat viel Arend-Michiel niet tegen. Hij zon ergens op. Er was geen Suus voor Storm, ook geen brief. Even stelde hem dat teleur, maar hij was er gauw overheen. Hij schold op zichzelf: stommeUng, ze rekent immers op Bonneserus. Hij huiverde, nee, helemaal lekker voelde hij zich toch niet. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5