Politieberichten Politieberichten Info-markt voor diabeteti Oude Tonge in z'n nopjes met het bezit van cultureei centrum „'t Boibaei(en" /jfj^-Zffcr U stemt toch morgen ook op lijst 2 Wesdijk Schoenmode paste winkel aan Afscheid Ds. v.d. Born Oostflakkee Bijeenkomst verzorgende beroepen Anjers zes maanden houdbaar Middelhamis Aktie Oost-Europa in Sommelsdijk C.P.B. afd. „Goeree" S8e Jaargang No. 5481 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Q L. Visser Q J. van Oosterom Q J. L. Padmos Q M. Koese Q J. Soeteman-den Eerzamen CDA-Goedereede de mensen waar je van op aan kan Extra kerkdienst Ger. Gemeenten Dam- en Schaakver. „Dirksland" Bejaardenmiddag Herv. Kerk Middelharnis Meerdere sprekers DINSDAG 18 MAART 1986 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) teL 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN II I I Ij NIEUWE TONGE Op D.V. 21 maart 1986 zal er in het Herv. Centrum „Elim", Zuiddijk 19 een afscheidsavond worden belegd. Van deze avond zal het eerste gedeelte enigszins officieel zijn, en worden in gevuld door colleges, verenigingen en an dere instanties. Er zal dan ook namens de gemeente een cadeau worden aangeboden. Uw aanwezigheid wordt daarbij bijzon der op prijs gesteld. Daarna zal er gelegen heid zijn om persoonlijk van de fam. v.d. Bom afscheid te nemen. STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdagavond 7.30 uur ds. A. F. Hon- koop van Zwijndrecht. - Rrwrr' in woning Omstreeks 16.40 uur was er brand uit gebroken in de woning Oudelandsedijk 19 in Oude Tonge. De brand was ontstaan bij de verwarmingsketel en boiler waarbij er een gasleiding explodeerde. Terwijl de vrouw des huizes de brandweer alarmeer de, traden medebewoners van de Oude landsedijk handelend op en wisten mid dels water uit sloten, het vuur te be dwingen. De brandweer behoefde niet meer handelend op te treden. Buiten ma teriële schade bekwam de bewoonster uitsluitend verschroeid haar. - Gevonden brysantgranaat De Explosieven opruimingsdienst heeft donderdagochtend een als gevaarlijk omschreven gevonden brysantgranaat tot ontploffing laten brengen. De granaat was de dag ervoor door 3 jongens ge vonden nabij „het rode sluisje" in Oolt- gensplaat. - Diefstal radio uit auto In Ooltgensplaat werd aangifte gedaan van diefstal van een radio uit een aan de Noord-Achterweg geparkeerde personen auto. Na vernieling van een ruit werd de radio-cassette-recorder met booster uit de auto gesloopt. Een en ander is geschied in de nacht van 12 op 13 maart. - Poging tot inbraak In de nacht van 12 op 13 maart is een poging gedaan om in te breken in de verkoopruimte van de Fa. Kroon aan de Stationsweg in Oude Tonge. Buiten de braakschade is er verder geen schade daar er niets is weggenomen. MIDDELHARNIS Heden (dinsdag)avond wordt in het ver enigingsgebouw van de Ger. Gemeente aan de Chr. de Vrieslaan weer een bijeen komst gehouden met degenen, die in de verzorgende beroepen werkzaam zijn. Ds. A. J. Gunst van Terneuzen hoopt een inleiding te houden over Hulpverlening en geloof'. Op deze avond, die om half 8 begint, is iedere belangstellende hartelijk welkom. Na vier jaar onderzoek heeft men op het proefstation Skierniewice in Polen een preparaat ontwikkeld waarmee het moge lijk wordt om anjers bij droge bewaring een halfjaar goed te houden. De anjers worden in een vroeg stadium van de knop- vorming gesneden en vervolgens 24 uur in het middel ondergedompeld. Daarna wor den de bloemen in luchtdichte folie ver pakt. Vonrdqt r^- '<»rs in de verkoop gaan worden ze nogmaals met het preparaat behandeld, tot de knoppen zich openen. De onderzoekers op het proefstation zijn bezig ook voor andere bloemsoorten een dergelijk middel te vinden. Uitslagen van maandag 17 maart 1986. Dammen: J. Knops - D. Rameijs0-2 W. Nieuwland-A. vanRossum-----0-2 A. Stolk - C. v.d. Kroon2-0 Beker: H. Koppelman - KI. de Jong0-2 P. v.d. Groef- B. Roetman0-2 Schaken: F. van Ast - W. Zorge1-0 J. Koppelman - A. v.d. Vliet1-0 GOEDEREEDE Opbrengst kollekte De te Goedereede en de Oostdijk ge houden kollekte t.b.v. de Epilepsie-be- strijding heeft opgebracht 1.079,80. Alle medewerkenden heel hartelijk dank. Door een misverstand is verzuimd in de Zaaier te vermelden, dat morgen, woens dagmiddag, 19 maart om half drie DV. de bejaarden in „de Hoeksteen" worden ver wacht. Dhr. en mevr. Wesdijk die in september 1984 dej zaak van schoenhandell Bolle op de Westdijk tel Middelhamis overnamen en die voortzetten als Wesdijk Schoermiode, heeft j.l. vrijdag de zaak| na opnieuw een aanpas sing heropend. Die vondS vnl. voorin de winkel I plaats waar de diepe eta-j lages verdwenen om j plaats te maken voor eenj open pui waardoor de he-l Ie winkel nu te overzien! is. De pui kan helemaal j worden geopend zodat de „drempel" verdwenen isj om het pand binnen tel gaan. Een boven de deur ge-| monteerd element schept j er een warmteschild waar door voorkomen wordt dat de warmte naar buiten verdwijnt. Op de foto Mevr. Wesdijk; haar man bedient enkele dagen per week een uitgebreide klantenkring via de rijdende schoenwinkel. - Loslopende lionden Regelmatig worden klachten ontvangen over de overlast die loslopende honden veroorzaken. Nog afgezien van het feit dat zulks in veel gevallen niet is toegestaan doen deze beesten hun behoeften op de straat, de plantsoenen en soms op trot toirs waar voetgangers lopen. Eigenaars van honden worden geadviseerd daar op toe te zien. En mocht men dat niet doen dan zal niet worden geschroomd tegen die eigenaars op te treden. Hetzelfde geldt eigenlijk ook voor het weggooien van huisvuil. De gemeente heeft een uitstekende vuilophaaldienst, ook voor het ophalen van groot vuil. Toch zijn er mensen die het met het weggooien van vuil niet zo nauw nemen. Laten we met elkaar voor een zo schoon mogelijke gemeente zorgen. - Diefstal Door een inwoner van Middelhamis, van 't H. werd aangifte gedaan van diefstal van ongeveer 5000 gulden. Dat geldt bevond zich in een kantoortje boven de winkel. Het is niet bekend hoe men in dat kantoor is gekomen. De diefstal werd op 14 maart j.l. ontdekt. Door oplettendheid van anderen konden te Middelhamis twee inwoners van die gemeente worden gehoord in verband met diefstal van grint. Zij hadden een vracht grint gestolen op het Havenhoofd te Mid delhamis, hetgeen door een voorbijganger was gesignaleerd. Beide verdachten er kenden het feit. Een inwoner van Middelhamis deed aan gifte van het feit dat hij op het Zandpad te Middelhamis was gebeten door een hond. De hond liep los op de weg en beet de man in zijn broek. Een kapotte broek was het resultaat. De Hervormde jeugd van Sommelsdijk is gestartmetde aktie:Gebonden vrijheid". Het doel van deze aktie is geld inzamelen voor Oost-Europa, waar vrijheid zeer be perkt is. Eén dezer dagen komt de jeugd bij u langs de deur om levensmiddelen in te zamelen. Een pak koffie, suiker, etc. is van harte welkom! Deze levensmiddelen zullen later tegen zeer lage prijzen weer verkocht worden. Tevens zullen er zelfgemaakte werkjes van de clubbezoekers te koop aangeboden worden. Voor de kleintjes is er eengrabbel ton en voor iedereen is er een vers kopje koffie! Datum verkoop: Woensdag 2 april 1986. Tijd: van 14.00 tot 17.00 uur. Plaats: VerenigingsgebouwVita Nova" te Som melsdijk. Voor de eerste keer zal er op Goe- ree-Overflakkee een informatie markt voor mensen met diabetes (suikerziekte) gehouden worden. Deze info-markt, welke a.s. zaterdag 22 maart van 13.30 uur tot 16.30 uur ge houden wordt, kunt u vinden in het zaaltje naast de R.K.-kerk aan de Langeweg te Middelhamis. Wat er allemaal te zien is, is het volgende: - injektiemateriaal - testmateriaal - bloedsuikermeters - insuline - suikervrije consumptiemiddelen, enz. Van dit alles zijn er diverse merken zodat u kunt vergelijken wat betreft prijs en kwaliteit, en ook zal een fabrikant van bijv. een bloedsuikermeter graag voor u demonstreren hoe zijn produkt precies werkt. Tevens zal er een diëtiste aan wezig zijn, die voor u alle tijd zal nemen uw vragen te beantwoorden. Ook de be stuursleden van de D.V.N. afd. Goeree- Overflakkee, welke deze info-markt ge organiseerd hebben, zijn aanwezig om u met eventuele raad bij te staan. Bent u diabeet en geen lid van de DV.N. laat dit dan geen hinderblok zijn, want iedereen is hartelijk welkom. Het is niet om de D.V.N, maar in de eerste plaats om u, als diabeet, te doen. Neem gerust vrienden of familie mee. Graag tot a.s. zaterdag. Alleen de autochtonen onder de sprekers die zaterdagmorgen de ope ningsbijeenkomst van het culturele centrum „'t Bolbaeken" vulden wisten de naam een beetje behoorlijk uit te spreken. De overigen legden de klemtoon verkeerd of probeerden 't in een imitatie dialect, maar een stemmig waren ze allen in hun vreugd' over het beschikbaar komen van de prachtige voorziening, die onder één dak ruimte biedt aan de bibliotheek, de peuterspeelzaal, de muziekvereniging en een parochieel centrum voor de RK parochie. Het was voor de genodigden, ontvangen In het nieuwe Verenigingsgebouw „Grutterswei", lang wachten vooraleer ze 't moois te zien kregen: ....„als u straks 't Bolbaeken ziet, valt de Grutterswei in 't niet!" zo voerde een van de sprekers, dhr. H. F. Braber, voorz. van de muziekvereniging „Vooruit" de nieuwsgierigheid op. En „de Grutters wei" presenteerde zich al zo fraai....! maken. Het deed de wethouder deugd dat aan de voorzieningen thans een multi functioneel centrum kon worden toege voegd, een gemeenschappelijke en door eendrachtige samenwerking ook betaal bare voorziening, met het stichten waar van ook de eerste aarizet werd gegeven tot de dorpsvernieuwing van Oude Tonge. ,,Door het gebouw deze bestemming te geven zal het uitgroeien tot een dmk bezocht punt in het oude centmm van Oude Tonge. Daardoor zal meer leven digheid ontstaan rond Molendijk en Kaai en dat effect zal bij de verdere uitvoering van het dorps vernieuwingsplan alleen nog maar sterker worden, maar op de allerbe langrijkste schaal gerekend is „'t Bol baeken" een voorziening tot nut en plezier van alle inwoners van Oude Tonge", zo bood dhr. v.d. Ree het gebmik ervan aan. Terwijl de genodigden werden voor bereid op een portie klunen" het nemen van ongebaand terrein om ,,'t Bolbaeken" te bereiken omdat door de vorstperiode het bestraten van de om geving was vertraagd.! Men had het er graag voor over eu eenmaal daai geani; veerd werd door weth. P. v.d. Ree een hem aangeboden bolbaeken stevig in de grond geplant, om vervolgens een viertal ope ningen te verrichten, elk met een eigen ceremonieel. Zo werd de wethouder bij de peuterspeelzaal „'t Kabouterhuis" ge vraagd een tekening te maken, het paro chiële centrum opende hij door een wie rookvat door een papieren deur te zwie ren, vervolgens opende hij de bibliotheek door de bladen van een kamerhoog boek om te slaan en voor de opening van de oefenmimte van Vooruit" ging de wet houder zelfs op de knieën om op oog hoogte te komen met het kleingoed wat hem de sleutel aanbood. „Eindelijk", ver zuchtte mevr. v.d. Ree toen haar man, voor 't vrouwelijk geslacht die diepe bui ging maakte, maar de wethouder bleek tot alles bereid nu er zoveel deuren te openen waren. En er was er maar één onder de sprekers geweest, dhr. Goossens, dir. van de Prov. Bibliotheek Centrale, die had vastgesteld dat hetmisschien wel toeval lig was" dat dit tijdstip zo vlak bij de gemeenteraadsverkiezing lag.... Groot bleek in de Gmtterswei de behoefte om de blijdschap over het ge reedkomen van ,,het Bolbaeken" (geves tigd in de vroegere R.K. school „de Nobe- laer") met een gesproken gelukwens te onderstrepen. Dat deed als eerste weth. v.d. Ree en dat niet zonder trots. Daarom trots omdat Oude Tonge meer dan royaal voldoet aan de door Prof dr. Winse- mius genoemde basisvoorzieningen die een dorp tot een leefbare gemeenschap Maar al te goed begreep dhr. v.d. Ree dat de Verenigingen en Stichtingen die er in gehuisvest zijn jarenlang verschoppelin gen waren, verhuisd van hier naar daar, zonder ergens een vaste haven te hebben. Hij hoopte dat het bolbaeken die in de praktijk de vaargeul wijst hen nu de juiste richting wijst en een vaste thuis haven biedt. Hij deed dat met een woord van dank aan allen die aan de realisering van de plannen hebben meegeholpen en hen die de tijdelijke overlast hebben ver dragen. De blijdschap van dhr. v.d. Ree werd bijna overstemd door de gelukwensen na mens het Regionaal Overleg Peuterspeel zalen Goeree Overflakkee, de Stichting Gem. Openbare bibliotheek Oostflakkee, de Prov. Bibliotheek, de KNP (Kon. Ne derlandse Federatie van muziekgezel schappen, de muziekvereniging „Voor uit", de R.K. Vrouwenbond, architect Ad Gestel die mede namens de bouwer Boen der en Maasdam sprak en pastoor van Waasdijk. Hij toonde zich bijzonder in- Dhr. v.d. Ree heeft het bolbaeken, hem aangeboden door arch. Gestel, stevig in de grond gedrukt. De afd. „Goeree" van de C.P.B, komt a.s. donderdagavond 8 uur bijeen in „Westvoom" te Ouddorp. Inleidster is mevr. R. Driesprong-Visser uitDordrecht, zij is docente godsdienst en maatschappij leer aan een Scholengemeenschap te Rot terdam. Zij spreekt over: „Vrouwen rond het kruis en de Opstanding van de Heere Jezus". Voor topkyvéliteil. goede iervke en voordelige pffzer FOTO-FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER c^ 1=3 cj era cj cj ca es rt^sBrraal 35 Molenweg 4 - Ouddorp Filiaal Renesse Prints/'op - Hogeioam Telefoon 0187S-1612 en 2120 172 Telefoon 01116-2400 genomen met de „eigen mimte" voor de parochie, maar ook de blijdschap van al die anderen kon dhr. van Waasdijk zich indenken, temeer daar de voorziening gestalte kreeg doordat de mensen ge zamenlijk kreatief konden zijn en de disci pline op konden brengen naar dat doel te streven. Het deed de pastoor temeer deugd omdat de laatste tientallen jaren gekenmerkt waren door een individualisme en een nihi lisme. Bijzonder ingenomen toonde hij zich ook met de mimte voor de bibliotheek: „....het is ontzettend belangrijk dat er ge lezen wordt", stelde hij vast; „onze cul tuur is nauwelijks nog in staat een boek als boek te lezen, iets literairs te proeven, het is zo weinig algemeen bezit". Ook de verzuchting van toermialig burge- meesterv.d. Harst, gedaan in 1979 dathet fijn zou zijn als er een gebouw zou zijn waarin iedereen z'n culturele activiteiten zou kunnen bedrijven, werd nog eens naar voren gehaald, nu door dhr. Kleinjan namens de KNF. Hij dacht temg aan de problemen die er geweest waren toen „Voomit" nog oefende in het schooltje aan de Ruychrockstraat. Randstedelingen die in Oude Tonge hun mst hadden ge zocht hoorden het met ergemis aan. Het was een van de noodzaken waarom „'t Bolbaeken" er komen moest. Het kwam er en Oude Tonge liet zater dagmorgen en -middag zien hoezeer dat op prijs werd gesteld!! De weth. door de knieën voor het mini-spul van de MuziekverenigingVooruit". Ze boden hem de sleutel aan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1