Rotterdamse Rechtbank behandelde in Sommelsdijk fiks aantal mishandelingen Bloemisterij-Tuincentrum Hogchem Dirksland oogstte veler bewondering Mededeling N.V, Emgo Visser Jf5\-J-^ Garage KNÖPS B.V. ficmi^emMi Ramoco b.v. AUTO-SCHADE huütveéMse 01870 - 2363 afd. Gas. Ds. A. Hoogerland te Borssele overleden PTT'er 25 jaar in Overheidsdienst Opbrengst kollekte Citroen-Hesselink Kontaktavond kring Chr. Zangverenigingen No. 5480 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. 'Bij contract speciaal tarief Liftster lastig gevallen en op lifter ingereden De hand geschud Vernieling en uitlokking tot... Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS TOP KWALITEIT VHS videorecorders nu EXTRA VOORDELIG JVCISEI JVC HR-D 150 JVC HR-D 140 Begrafenis ds. A. Hoogerland ^(T^fl^'l^^"^ Liftster van vrijheid beroofd Op lifter ingereden RENAULT-dealer t 01870 - 2212 afd. Electriciteit; Verkoop na 17.00 uur. C. Breen, 01878 - 2496 J Dirksland, 01877-1357 PEUGEOT TALBOT V*. Autobedrijf Autobedrijf V, A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN In het welhaast meest naargeestige openbare gebouw van Goeree Overflakkee, het Sommelsdijkse kantongerechtgebouw, waarin het altijd koud en immer te luidruchtig is van het langsgrommende verkeer, hebben we woensdagmorgen, toen de Rechtbank er zitting hield ook nog een illusie prijs moeten geven, één die we altijd zorgvuldig gekoesterd hadden...! Propageerden we niet steeds dat de flakkeeër een vreedzaam mens is die er niet aan zou denken de hand naar de ander op te lichten? We moeten 't maar vergeten, 't Is anders: de Politierechter mr. de Groot en de Officier van Justitie mr. W. Hendriks hebben woensdag de handen volgehad aan de berechting van hen die anderen te lijf waren gegaan. Of hun auto Dat laatste had H. uit Herkingen gedaan; de auto van de man die H.'s vriendin ('s autobezitters vroegere echtgenote) mis handeld zou hebben bewerkte hij zodanig met een ijzeren staaf dat de schade 2600,- beliep. H. had, toen zijn vriendin met het verhaal van de mishandeling bij hem kwam, revanche willen halen, „maar", zo vertelde hij woensdagmorgen ter zitting, ,,die laffe vent was op de vliering gekropen!". Verdachte had daar om zijn woede maar op 's mans auto gekoeld: „Je moet geen vrouw in mekaar slaan, dat heeft geen zin!" verweet ver dachte. „Alsof het in mekaar slaan van een auto wel zin zou hebben", repliceerde de Offi cier en dat was voor verdachte een na- denkertje: „Ik had wat gedronken, een pilsjke of acht", verklaarde hij. De eis van de Officier was een geldboete van 700,- De uitspraak 500,-. Verdachte maakte en passant maar bekend wel tien dagen te gaan zitten. Direkt na hem stond de autobezitter Van M. terecht, verdacht van het mishandelen van zijn voormalige echtgenote. Toen ze weer zijn woning binnenkwam om haar kinderen te zien had verd. haar de deur gewezen: /aangezien ze legenstnoDeiae is dat misschien wat hardhandig gebeurd" gaf verdachte toe. ,,Je slaat geen andere mensen, zeker geen vrouw, ook niet wanneer de emoties hoog zijn opgelaaid", berispte hem de Officier en verdachte kon dat wel beamen als tenminste de omstandigheden normaal zijn. „Iemand kan een ander geestelijk toetakelen zodat 'ie drie verschillende tabletten moet slikken", stelde verd. er tegenover, overigens duidelijk makend dat het hem niet meer zoveel kan schelen nu hem de zorg voor de kinderen is toever trouwd. „Hoe moeilijk het ook is, u had zich moeten beheersen", vonden Officier en Politierechter. Eis en uitspraak 500,-. Twee jeugdige Platenaren H. en S. ston den terecht wegens openlijke geweldple ging in december 1984 in Middelharnis. De twee toonden zich verbijsterd dat zij wél en de andere partij niet gedagvaard was, terwijl juist die anderen zouden zijn begonnen. ,,Ze begonnen gelijk te slaan", verklaarde H. Zijn vriend had zich in de ongelijke strijd geworpen, ook al kende hij de beperktheid van z'n krachten: „Je laat je vriend toch niet zomaar aftuigen?", zo probeerde hij begrip te vinden, maar dat ontmoette hij nauwelijks. Aanleiding tot de knokpartij was geweest dat gedacht werd dat H. z'n sigaret op 's tegenpartij- ders hoofd uit had willen drukken. „Ter wijl ik m'n sigaret alleen maar weggooide", verbaasde zich nu de verdachte. De eis van de Off. was tegen S. een geldboete van 600,- en tegen H. een boete van 1000,- omdat hij z'n slacht offer terwijl die op de grond lag ook nog een schop tegen het hoofd had gegeven met een hersenschudding als gevolg. De Politierechter vonniste H. eveneens tot 1000,- waarvan 250,- voorwaardelijk en S. tot 600,- waarvan 200,- voor waardelijk. Verd. S. vond 't maar niks en hij vond het zeker niet eerlijk: „Ik heb dan wel wat klappen gegeven maar ik heb er ook genoeg geïncasseerd!" klaagde hij, ge dachtig aan de blauwe plekken die z'n body later had vertoond. In een werkplaats in Stellendam was het ook tot een handgemeen gekomen tussen de automonteur R. uit Middelharnis en de klant uit Stellendam en verdachte ver klaarde best te weten wat de aanleiding was geweest. Van z'n baas had hij K. eerst moeten vragen of hij geld bij zich had alvorens hij K.'s benzinetank vulde. Ken nelijk was dat K. minder welgevallig ge weest en zo vertelde de verd. ,,na een aantal weken was hij in de werkplaats gekomen om hem te vragen wat al die praatjes te betekenen hadden. Hij wilde naar me uithalen, maar ik was hem vóór", verklaarde verdachte. Die snelle hande ling leverde zijn slachtoffer een pijnlijke kaak en hem een geldboete van 250,- op. De Politierechter verminderde die tot 200,- onder verwerping van het pleit van verdachte'c raadsman die wilde doen geloven dat zijn cliënt uit noodweer had gehandeld. „De situatie was niet dermate dat verdachte zich als een kat in 't nauw moest verdedigen", oordeelde de Politie rechter. Een Ouddorpse verd. M. heeft zowel bij zijn aantreden voor het hekje als bij zijn vertrek uit de zaal met een vonnis van 400,-----zowel de Officier als de Politie rechter en de griffier vriendelijk de hand geschud alsof hij daarmee wilde aantonen het goed met iedereen te menen. Toch was hem mishandeling ten laste gelegd met welke le:;;ii,-; verd. het overigens aller minst eens was: „Hij bedreigde me met een schop en ik heb die afgeweerd", was zijn verklaring over het gebeurde dat zich afspeelde toen verd. een stuk heg rooide, tot ongenoegen van de ander die in het handgemeen een gekneusde onderarm op- hep. „Ik laat me toch niet zomaar de hersens inslaan!" zo hchtte verd. toe. Niet zomaar een klein akkefietje, maar zelfs enkele misdrijven moesten met de Plaatse verdachte D. worden doorgeno men. Hij had een vernieling gepleegd, twee anderen tot vernieling aangezet en ook iemand mishandeld en dat alles kwam verdachte duur te staan. De vernieling beging hij in de politiecel te Middelhamis. Het gewapendbetonnen zit bankje moest het ontgelden. „Met grof geweld van de muur gebroken", heette het in het politierapport. Het aanzetten tot vernieling had hij in Ooltgensplaat ge pleegd. Voor vijf tientjes vond hij twee man bereid de politie die z'n Mercedes van de weg had gehaald een ruit in te gooien en de mishandeling had hij eigen handig gepleegd. De installateur die een kachel aan zou komen sluiten maar zich niet aan de afspraak had gehouden, kreeg z'n eigen deur nogal hardhandig tegen zich aan. Op dat alles had verd. z'n verweer. De banken in de cellen hebben niet meer de kwaliteit van vroeger: „Ik ging er op staan om naar buiten te kijken en toen ging de bank slap hangen", was z'n lezing tegen- overe die van de politie dat er „meer dam normale kracht" was gebruikt. Verd. ver klaarde trouwens een nacht lang bij zes graden vorst in de politiecel te hebben doorgebracht. „Nog even en ik had als Hans Kok in een doosje gelegen, met m'n benen is het nooit meer goedgekomen", klaagde verdachte: er is nog een procedure arbeidsongeschiktheid gaande", lichtte verd. de balie in. Voor de instal lateur die zijn kachel en geijser zou komen aansluiten had hij geen goed woord: „Ik heb 'm dan ook een paar duwen gegeven' gaf verd. toe. Verdachtes handelingen vonden geen enkele waardering, zeker niet waar die in 't geniep waren gepleegd, zoals -de ver nieling van de ruit van het huis van de politieman. „Vroeger waren de veldwach ters meestal gelegerd in kazernes om dat te 4x voorprogrammeerbaar binnen 14 dagen f I Dsar lx programmeerbaar binnen 14 dagen f 143 37 3 JAAR volledige GARANTIE lAOoroDe zdcerheul VINGERLING 3 - MIDDELHARNIS -TEL 01870 -2Sl8 DIRKSLAND In verband met de begrafenis van ds. A. Hoogerland (morgen, zaterdag) zal er vanuit Dirksland een bus rijden. Vertrek om half 9 vanaf ,,Rehoboth". Zij, die mee willen dienen dit heden avond voor 9 uur op te geven bij: A. H. ten Hove, Beatrixlaan 26, tel. 01877-2024. Voor ropkwaliie en voordeijge pn/ze fOTO FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER tU C3 C=I C3 CU C3 Wesnir33l35 Molenweg Ouddorp Tcleloon 01S78 1612 en 2120 Fi'i^r' leneae - P'inisliao Ho<fezo.im 172 Telefoon OU'6 2100 voorkomen, maar nu moet de politie dich ter naar de mensen, waarbij de Overheid hen bescherming biedt, via de rechter", zo gramde de Politierechter. Eis en uitspraak waren vier weken hech tenis waarvan de helft voorwaardelijk en toewijzing aan de woningbouwver. van het schadebedrag van bijna zeshonderd gulden; het kan zo zijn dat u klachten hebt over het optreden van de politie, maar het is dan niet de aangewezen weg om hem persoonlijk te treffen", aldus de Rechter die het feit dat verd. dat wel had gedaan en zijn strafrechterlijk verleden in de strafmaat mee liet wegen. Een getrouwd man had een liftster opge pikt en dat niet alleen om haar zo snel mogelijk naar huis te vervoeren. Hij had andere bedoelingen maar het meisje was niet van zijn avances gediend, waarna hij met de auto was doorgereden en zij de auto pas kon verlaten toen verdachte bij een kruispunt moest stoppen. De Off. maakte hem duidelijk dat op gepleegde wederrechtelijke vrijheidsbero ving meestal ook vrijheidsstraf volgt, waarvoor hij de verdachte nu nog wilde sparen, temeer omdat het gezin er de dupe van zou worden. Het vonnis luidde 700,-, volgens de Politierechter een milde benadering waaruit verd. niet zou mogen opmaken dat het gepleegde feit niet zo ernstig zou zijn. Een jongeman uit Oude Tonge werd ervan verdacht met zijn auto te zijn inge reden op een hfter die zich op een uit- voegstrook bevond. „Een bravourestukje", verwachtte de Officier, maar verd. meende dat te moeten ontkeimgn: „ik was van plan een sanitaire stop te maken, maar ik schrok zó van die lifter...." Van de noodzaak tot het maken van een sanitaire stop geloofden Off. en Politierechter niets, temeer daar de verd. er vandoor was gegaan bij de nadering van de politie met wie een soort wild-west achtervolging was ontstaan. Met zijn maats was verd. weer ergens een cafeetje ingeschoten om na het nuttigen van twee pilsjes met een taxi naar huis te gaan; toch was het niet gelukt de politie uit handen te blijven. Een direkt daarna genomen bloed proef bevestigde het vermoeden vand e politie dat verd. ook teveel gedronken had. Hij mocht het prijzen zo maakte de Off. hem duidelijk dat tegen hem geen vervolging terzake poging tot doodslag werd ingesteld en dat hij er met de vervol ging van een overtreding afkwam, omdat het eerste hem zeker een forse vrijheids straf zou hebben gekost. De eis tegen verdachte was twee geldboetes van elk 250,-, de uitspraak conform. Tever geefs had verdachtes raadsman bepleit dat het inrijden op de lifter een schrikreaktie moet zijn geweest. Wanneer u voortaan geconfronteerd wordt met de naam van bloemis terij-tuincentrum Hogchem en u zcudt tot de weinigen behoren die dat bedrijf nog niet kent, stelt u zich dan niet zomaar een verzameling bloemen en planten voor; vanaf dinsdag mag u zich een waar lustoord voor de geest halen. Zó indrukwekkend mooi en welgesorteerd is het Dirks- landse tuincentrum geworden dat het die complimenteuze naam meer dan verdient....! Over de vroeger beschikbare ruimte, een f^i as van 300 m^ kon al met enige waar- .'^ring worden gesproken, maar dat zijn er nu 1200 geworden, met bovendien een ruime schaduwkas. Met de zgn. ,,con- tainerheesters" uit de schaduwkas is men niet meer aan een plantseizoen gebonden; ze kunnen het hele jaar door geplant worden en mits van voldoende water voorzien zullen ze prima gedijen. In de bestaande kas vindt men nog steeds een rijke verscheidenheid van bloemen en planten, ook een hoek voor de hydro cultuur. De Hefhebbers zullen aan een ronde door die kas al veel genoegen be leven waarna de volgende kas een prach tig assortiment gereedschap, tuinmeube len, bollen, meststoffen en een prachtige vijverpartij biedt. De naastgelegen kas biedt onderdak aan tuinplanten en tuin hout kasjes, tegels, tuinhuisjes e.d. Een pracht bedrijf derhalve waarin hard gewerkt wordt. Tweemaal per week staat Kees Hogchem, sinds 7 jaar de exploitant, op om naar de Veiling in het Westland te gaan en daar zo goed en zo goedkoop mogelijk in te kopen. Het heeft hem al vele tevreden klanten opgeleverd en voor hen is het ook dat dhr. Hogchem zich de extra inspanning die nu zo fraai gestalte heeft gekregen, heeft getroost. Op 2 april or ganiseert dhr. Hogchem een excursie naar de veiling in Honsselersdijk. Wie interesse heeft kan bij hem infor matie vragen; er kunnen nog deelnemers mee. Een van de prachtige hoekjes in het bedrijf; tweede en derde van links dhr. en mevr. Hogchem; helemaal rechts ds. P. Blok. voor Met ingang van 1 maart 1986 zijn de storingsnummers van ons bedrijf als volgt: Dinsdagavond overleed na een ern stige ziekte, in de leeftijd van 68 jaar, ds. A. Hoogerland, predikant van de Gereformeerde Gemeente te Borssele. Ds. Hoogerland werd geboren op 10 februari 1918 te Nieuwdorp en was aanvankelijk in de landbouw werkzaam. Na zijn studie aan de Theol. School te Rotterdam werd hij kandidaat tot de Heilige Dienst in 1965. Uit de vele beroepen die toen op hem werden uitgebracht nam hij dat van de gemeente Werkendam aan. Deze gemeente diende hij tot 1972, toen hij naar Krabbendijke vertrok. Van 13 mei 1981 tot 19 juni 1985 diende hij de gemeente van Dirks land. Op 26 juni 19 8 5 werd hij door ds. J. C. Westrate van 's Graven polder bevestigd als predikant van de Ger. Gemeente te Borssele, wel ke gemeente hij dus slechts ruim een halfjaar heeft mogen dienen. Ds. Hoogerland, die o.m. zitting had in het Curatorium van de Theol. School, nam in het geheel van de gemeenten een grote plaats in. De begrafenis zal plaats vinden a.s. zaterdag te Borssele, nadat vooraf een rouwdienst zal worden gehou den in het kerkgebouw van de Ger. Gem. te Goes. MIDDELHARNIS Dhr. P. Taalle, PTT besteller-voorman is vandaag een kwart eeuw in Overheids dienst, eenjaar bij Prov. Waterstaat en 24 jaar bij de PTT. Hij begon in maart 1962 als hulpbesteller waarna hij in 1964 als besteller in vaste dienst van de PTT trad, waarna promotie tot besteller-voorman is gevolgd. Morgenavond zaterdag vanaf half acht wordt in „'t Trefpunt" te Stad aan 't Haringvliet aandacht aan het jubileum geschonken. Verkoop Service ai 871 - 1662 l^l^l^^.>^.l^l^^.>^.^4.l^4.n.^^.n.^.^.4.l^^l^^.^.^.^.K NIEUWE TONGE De kollekte t.b.v. de Epilepsie-bestrij- ding heeft opgebracht 1.760,Alle gevers, geefsters en kollektanten, heel hartelijk dank. Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS Traditiegetrouw hoopt de Kring van Chr. Zangverenigingen op Goeree-Overflak- kee op 24 maart a.s. üaar kontaktavond te houden. Deze keer zullen wij te gast zijn bij het koor uit Ouddorp en wel in het nieuwe verenigingsgebouw „Molen- tienden". Bijna alle Chr. zangverenigingen op Goeree Overflakkee zijn bij de kring aan gesloten en zullen op deze avond hun medeweiking verlenen. Het is geen gewoonte dat ieder koor apart optreedt maar een combinatie vormt met meerdere koren. Hoewel deze manifestatie ieder jaar plaats vindt hebben wij tot nu toe hieraan geen ruchtbaarheid gegeven, omdat de ruimtes waar wij tot nu toe optraden, bijna geheel door de koorleden werden bezet en er geen plaats overbleef voor publiek. „Molentienden" heeft deze mogelijkheid echter wel en daar het voor de liefhebber van koorzang een prachtige avond beloofd te worden nodigen wij u dan ook graag uit. De toegang is gratis, maar er wordt wel een kollekte gehouden. Zangliefhebber, reserver 24 maart, om aanwezig te kunnen zijn bij onze kontakt avond, wij zullen u van harte welkom heten, tot ziens. MERCEDES-BENZ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 BEDRIJFSWAGENS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1