NIEUWS uit de Kerken l f Bent u thans vrijwillig verzekerd bij het ziekenfonds..? De Rabobank geeft u een deskundig advies. Rabobank Q Bayer tuinassortiment: het symbool voor kwaliteit Jeugd- hoekje .^'^^^^^^^^^^^^^^'•m'^^ Huur Mister Steam Mister Steam „Echte bakker Kommer Akershoek" toont vakmanschap en meesterschap aan leden van de C.P.B. „Goeree" Plaatselijk nieuws Goedereede Maartraadsel 1 Extra raadsel m^mir^ih^mih^k^k'^^m^^ mhmh^ihm^jihmk^^mk^mik^^h'mH 5^->6*-)e^-)e5H^se^se*-)^^è^^e*se**)^se^*)^^^^^ Jarige van Oom Ko mhmifmkmrm^^m^mf^mi^mrmfrmiifmiirm^ n Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS^ VRIJDAG 7 MAART 1986 NED. HERV. KERK Beroepen te: Waddinxveen (wijkge- meente West) (toez.) H. Schipaanboord te E verdingen; Delft A. J. Schalkoort te Streefkerk; Wijk bij Heusden L. Quist te Middelharnis; Lekkerkerk ('t Venster) J. H. C. Olie te Opheusden; Genemuiden (part-time) C. M. Visser, kand. aldaar. Bedankt voor: Oene (toez.) J. Westland te Ede. Aangenomen naar: Doomspijk L. Schaafsma te Zuilichem en Nieuwaal. Toegelaten tot de Evangeliebediening en beroepbaar gesteld: J. Ek, Ohm straat 28, 1221 GR Hilversum; J. C. Minnema, Kooikerseind 60, 3995 BR Houten; A. Forrer, Ruinerbrink 98, 7812 RK Emmen; W. van der Zee, Heems kerkstraat 14, 9402 KK Assen; J. Zuur, Peter van Amrooystraat 21, 9402 TR Assen; A. Wiebenga, Zandumerweg 2b, 9822 AL Niekerk; J. M. Baay, Stellin- molen 6, 3995 AV Houten; W. C. Rem- me. Markt 10,3901 DN Veenendaal; Ph. van Wijk, Magnolia 11,3904 LL Veenen daal; K. M. Heijnis, Treubstraat 157, 8072 WE Nunspeet; C. M. Visser, Kerk plein 18, 8281 AZ Genemuiden; A. J. Yntema, Kruisdwarsstraat 23, 3581 GL Utrecht. Toegelaten tot de Evangeliebediening: E. van Gemerden, Vleutenseweg 106, 3532 HM Utrecht; J. J. Rebel, Barchman Wuyterslaan 152, 3818 LM Amersfoort; O. C. Bonnema, J. B. de Faillestraat 50a, 9713 JG Groningen; T. H. Zoek, Van Swietenstraat 23, 2334 EA Leiden. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Beroepen te: Goes drs. J. P. Feddema te Sint Pancras. Bedankt voor: Dedemsvaart T. de Boer te Hoofddorp; Oosterend (Littens) i.c.m. de Herv. Gem. Oosterend, Items en Hen- naard J. H. van der Sterre, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar: Ottoland J. H. van der Sterre, kand. te Amsterdam. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar: Maassluis D. J. van Vuuren te Leerdam. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar: Maassluis W. van der Veer te Rijsbergen. en reinig zelf uw vloerbedekking of bankstel in een oogwenk! Mister Steam is een handige machine, waarmee u snel en grondig zélf meubelstoffering of vloerbedekking kunt reinigen. Mister Steam is te huur bij: Fa.J.v.Drongelen&Zn. Voorstraat 25, Ooltgensplaat Telefoon 01873- 1937 Door de opheffing van het vrijwillig ziekenfonds kan het zijn dat u aangewezen bent op een particuliere ziektekostenverzekering. Een verzekering die u zelf moet sluiten. Dat is een belangrijke beslissing. Op welke aanbieding moet u ingaan en op welke niet? Laat u daarom bijtijds informeren door de Rabobank. geld en goede raad GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Bedankt voor: Heemse H. Hidding te Bunschoten; Zevenbergen S. Schaaij, kand. te Apeldoorn. Aangenomen naar: Zwartsluis S. Schaaij, kand. te Apeldoorn; Eemdijk J. van Tuil, kand. te Rouveen. Beroepen te: Marknesse drs. K. de Vries te Kampen. Beroepbaarstelling: A. A. Kramer, Wortmanstraat 204, 8265 AH Kampen. Beroepen te: (vervolg): Voorthuizen- Bameveld G. J. de Bruijn te Rozenburg; Kralingsche Veer-Krimpen aan den IJssel (tweede maal) G. Gunnink te Mussel. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Beroepen te: Vlaardingen A. van Straa- len te Bameveld. OUD GER. GEM. IN NEDERLAND Bedanktvoor: Kampen M. Pronk te Ede. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Eindhoven B. van der Hei den te Woerden; Meeuwen J. Karens te Opheusden; Nijkerk Chr. van der Poel te Yerseke; Kruiningen en Rotterdam-West J. Mijnders te Veenendaal; Fort-Macleod (Canada) J. J. van Eckeveld. Bedankt voor: Goudswaard en Middel harnis Chr. van der Poel te Yerseke; Poor- tugaal J. Mijnders te Veenendaal; Leer dam J. Karels te Rijssen; Spijkenisse C. Harinck te Oostkapelle; Sint-Annaland PB lok te C apelle aan den IJ ssel; E mmel- oord J. J. van Eckeveld te Zeist. Op de laatst gehouden ledenvergadering is Kommer Akershoek gast geweest bij de C.P.B.-vrouwen in Ouddorp. Bij het binnenkomen van de zaal zien we al een prachtige tentoonstelling van aller lei broodsoorten en luxe broodjes die je in de mooiste broodboetiek zou kunnen ver wachten. B akker Kommer Akershoek en zijn echt genote plus twee vaste medewerksters hebben al deze broodprodukten gemaakt en tentoongesteld. Bovendien is voor deze gelegenheid de heer Piet Mol aanwezig, voorlichter van Bakkerij waren, om iets over de „echte bakker" te vertellen. Kommer Akershoek vertelt zelf in het kort de geschiedenis en het ontstaan van hun bedrijf. Hij is in 1980 lid geworden van het echte bakkersgilde, welnu, dat wordt je niet zomaar, dan moeten de produkten en het bedrijf aan veel eisen voldoen, bovendien moet je als bakker kreatief zijn en openstaan voor nieuwe ontwikkelingen. Daarna vertelt de heer Mol over het bedrijf van de familie, hij geeft ook de vrouw van de bakker een fikse pluim, een bakkersbedrijf zonder medewerking van de vrouw is bijna niet mogelijk. Hij vertelt ook dat er ongeveer 6000 paasbroden gebakken moeten worden, het paasbrood van Kommer Akershoek gaat het hele land door. We vernemen dat we een keuze kunnen maken uit 60 verschillende broodsoorten maar, zo stelde hij „wil je oud worden en gezond blijven, dan moetje het volkoren brood van Akershoek nemen, de noodza kelijke vezelstoffen zitten erin en.... het is met liefde gebakken en dat doet ook veel! We krijgen te zien en te proeven de heerlijkste kofFiebroodjes, allerlei soor ten croissants, broodjes van getoerd ge rezen bladerdeeg, broodjes met chocola en met mon-chou erin, kortom met van alles en nog wat. We mogen alles proeven, we mogen nog iets meenemen naar huis, we krijgen een drankje aangeboden, al met al zijn we Kommer Akershoek zeer dankbaar voor deze royaal verzorgde avond. Schaatswedstrijden op de ijsbaan van de IJsclub .Middelharnis/Sommelsdijk' op donderdagavond 20 februari 1986, 8 uur, werden er op de ijsbaan aan het Oost- voorgors te Middelüarnis, schaatswed strijden voor heren gehouden. De baan was in prima konditie, de weers omstandigheden prima en de belangstel ling van de zijde van het publiek was goed, kortom een schaatsavond bij uitstek. Er hadden zich 16 deelnemers gemeld om aan de wedstrijd deel te nemen, waar van velen gebrand waren de zege te be halen. Gestart werd in 2 poules, elk over 5 ronden (de baan is 560 mtr.) uit deze poule kwamen de 4 eerste in de winnaars en de 4 laatste in de verliezers poule. De winnaar uit de verliezers poule werd toegevoegd bij de winnaars, zodat uit eindelijk 9 deelnemers gingen strijden om de ere-plaatsen, over een afstand van 10 ronden, dus 5600 meter. De eerste prijs was voor dhr. S. Kuiper (beker) tweedeprijs was voor dhr. R. van Brussel. derde prijs was voor dhr. H. v.d. Weijden. Op zaterdagochtend 22 februari 1986, 10 uur, werden hardrijwedstrijden ge houden voor kinderen. In totaal hadden 46 kinderen ingeschreven in de leeftijd variërend van 6 t/m 14 jaar. Er werd in verschillende poules gereden, j waarbij de meisjes en de jongens over I diverse afstanden streden om de ere- I plaatsen. j Bij de jongens leeftijd 6-10 jaar werd j eerste M. Wielhouwer (beker) j Bij de meisjes leeftijd 6-10 jaar werd I eerste M. van Eek (beker) Bij de jongens leeftijd 11-13 jaar werd 1 eerste A. Visser (beker) i Bij de meisjes leeftijd 11-13 jaar werd j eerste R. Paulissen, j Jongens 14 jaar, eerste F. Verhoek. Voor alle deelnemers was er een mooi herinneringsplaatje, daarbij zijn enkele nog verrast met een leuke premie en/of presentje. Het waren leuke en gezellige wedstrij den, waarop velen met genoegen zullen terugzien. Tijdens de schaatsperiode 1985/1986 werd het 1932e lid ingeschreven in het ledenregister. Een mooi bloemstukje bestellen Het tuinieren in moes-, volks- en siertuin neemt van jaar tot jaar toe. De Neder lander ziet graag een goed verzorgde tuin en een gezonde groente- en fruitoogst van eigen grond. Voor Bayer reden te meer het assortiment verder te kompleteren. De hobbytuinder kan zodoende voor elk pro bleem een oplossing in het tuinassorti ment vinden. Nieuw in het tuinassortiment Om een gezonde groei en bloei van bomen en heesters te bewerkstelligen of omdat deze té groot/hoog worden, is snoeien in voor- en najaar vaak een must. Na het afzagen van een tak ontstaat er een wond op de boom of struik. Om infekties aan de wond te voorkomen, brengt Bayer in 1986 Bayer wondafdekmiddel op de markt. Het middel dekt de wond af en hecht goed. Met behulp van de op de flakon bevestigde „dopkwast" is Bayer wondaf dekmiddel op eenvoudige wijze aan te brengen. De inhoud van de flakon is 200 ml voor een prijs van 13,50. Ter bestrijding van insekten op groente-, fruit- en siergewassen introduceert Bayer: Pyrethrum vloeibaar. Dit plantaardige middel is gemaakt van natuurlijk Pyrethrum. Voor milieube wuste tuinders een belangrijk aspekt. De wachttijd tussen toepassing en oogst is slechts twee dagen. De dosering is erg eenvoudig, dankzij het aan de verpakking toegevoegde maat bekertje. Pyrethrum vloeibaar is onge vaarlijk voor bijen. Het middel is verkrijg baar in een 30 ml verpakking (voldoende voor 30 liter spuitvloeistof) voor een prijs van/7,95. Een nieuw middel tegen spint Het meest hardnekkig is spint op kamer planten. Baythroid plantenspray is een nieuw middel met een uitstekende spint werking. Het middel werkt echter niet alleen tegen spint, maar ook tegen wol-, dop- en schildluis op groene kamerplanten. Een bijkomend voordeel van Baythroid plantenspray is dat het geen nare geur verspreidt en dus te gebruiken is in huis kamer of op kantoor. Hooguit één maal per maand spuiten is voldoende. De volgende verpakkingen zijn bij de vakhandel verkrijgbaar: spuitbus a 250 ml en 400 ml voor een prijs van respektieve- lijk/7,95 en 10,95. - Brandweeronderscheidingen Tijdens de op 28 februari j.l. gehouden jaarvergadering van de vrijwillige brand weer, groep Ouddorp zijn door de burge meester vrijwilligersmedailles voor 10- jarige dienst uitgereikt aan de heren M. Aleman, P. Breur, C. van der Klooster, L. van Koppen Jzn. en KI. Tanis. Wegens 12^-jarig dienstverband werd een oor konde met bijbehorende onderscheiding uitgereikt aan de heer J. C. van Koppen. - Uitrukken brandweer De brandweer van Ouddorp en Goede reede zijn de afgelopen week in totaal 8 keer uitgerukt. Het ging hier steeds om de bestrijding van bermbranden langs di verse wegen. Daarom wordt geadviseerd voorzichtig met vuur te zijn, omdat door Mieren in en om het huis Mieren in huis komen meestal van bui ten. Daarom is het noodzakelijk de mieren niet alleen in huis met behulp van het nieuwe Mierenmiddel Bayer lokdoosje te lijf te gaan, maar ook buitenshuis. Het verdient dan aanbeveling Mierenmiddel Bayer buiten in en om de mierennesten te strooien of gieten. Noodzakelijk voor een goed resultaat De hobby tuinder wordt regelmatig ge- konfronteerd met bijvoorbeeld insekten in groenten of bloemen, met onkruid in moes- of siertuin. Tegen de wortel-, kool- uie- en preivlieg is het gebruik van Curater strooimiddel aan te raden. Het middel wordt reeds bij het planten rond de wortelhals gestrooid, of vóór het zaaien door de grond gemengd. Undeen werkt uitstekend tegen de witte vlieg en verschillende soorten luizen. Ook heeft Bayer een drietal schimmel middelen in haar assortiment: Eupareen M tegen schimmels in sier- en groente gewassen, Koper Bayer tegen de aard- appelziekte en B aycor tegen meeldauw op rozen en schurft op appels en peren. Gazon Plus bestrijdt onkruid in gazons. Tegels en grint worden onkruidvrij ge houden met behulp van Ostinex PA. In de border of onder struiken is Ustinex TS het aangewezen middel tegen onkruid. Finale onkruidmiddel kan gebruikt worden op die plaatsen waar geen nawerking via de bodem gewenst is. Om de verzorging kompleet te maken is er Dimanin algendoder voor het ver wijderen van groene aanslag op tegels, stenen, hout, beton, glas of sierpotten. Bayer tuinassortiment voor meer tuinplezier Als hulp bij het tuinieren heeft Bayer weer een nieuwe tuingids uitgebracht. Deze gids is gratis bij tuincentra en zaad- handel verkrijgbaar. Ook in 1986 zal menigeen weer de nodige uurtjes in de volks-, moest- of siertuin doorbrengen. Ook de kamerplan ten worden weer met liefde verzorgd. Daarbij is het Bayer tuinassortiment een goede hulp voor een nog beter resultaat: mooie groente, gaaf fruit, gezonde aard appels en veel bloemen. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 JU de droogte de brandbaarheid van bermen en schurvelingen groot is. - Herinplant in verband met iepziekte In het kader van de zgn. terugploegrege ling is aan deze gemeente een subsidie verleend van afgerond 100.000,in verband met de herinplant van bomen ter bestrijding van de iepziekte. De gemeente raad heeft in de vergadering van 27 fe bruari jl. besloten voor deze herinplant een krediet van 220.000,— beschik baar te stellen. Beste jongelui, Wegens omstandigheden deze week al leen het noodzakelijke. Hopen volgende week wat uitvoeriger te kunnen zijn. Groetjes van OOM KO 1-14 gebergte in het noorden van Israël 2-15 zoon van Jozef 3-16 één der wijzen te Suzan (Esther!) 4-17 zoon van Ezau (Gen. 36) 5-18 berg waarop de zegen zou worden uitgesproken (Deut. 11) 6-19 beek (Gen. 32) 7-20 zoon van Eli (1 Sam.) 8-21 schatmeester van koning David (2 Sam. 20) 9 - 22 discipel (Matth. 4) 10-23 zoon van David 1 Kon. 2) 11 - 24 spelonk waarin zich 5 koningen verborgen (Joz. 10) 12-25 één der vrouwen die naar het graf gingen (Mark. 16) 13-26 koning van Zeboïm (Gen. 14) Vertikaal: het beroep van een man te Joppe, waar Petrus verbleef (Hand.). Heleen Boone hoopt 11 maart haar ge boortedag te herdenken. Van harte gefeli citeerd Heleen met je vijftiende verjaar dag. De Heere moge je nabij en goed zijn op je verdere levensweg. Ook je ouders gefeliciteerd. Verder een fijne dag toe gewenst. Het adres van Heleen is: Vrouwenweg 3, 4433 RT Hoedekenskerke /J 71 10 'i IS- lé 23 2^ ZJ 21 IS 10 18 X X plaats in Denemarken X X kleur X X donder X X hard lopen X X grove wollen stof X X octrooi X X uitslag X X deel van een huis X X ellips X X aangaande X X onbedrukt Het zijn allemaal woorden van zes letters. Op de kruisjes vertikaal een bekend ge zegde. Vorige week vergeten bij het kruiswoord raadsel: een beroep uit vroeger tiid: 8, 16, 52, 7, 47, 38, 70, 24, 39, 73, 59, 15, 50, 35, 66, 14, 46 If i6 /y Poëzieversje voor Annelies Kamp - Yerseke Beste Annelies, Hierbij dan, mijn Zeeuwse nichtje, van Je ome een gedichtje; op Je vriendelijk verzoek. Plak het in Je poëzieboek bij de andere gedichten, van vriendinnen of van nichten, broers en zusjes, pa en moe! 'k Wens Je 't allerbeste toe op nog onbekende wegen. Bovenal des Heeren zegen 't zij in voor- of tegenspoed. En.... van ome Ko gegroet. Maart 1986. N« 4: SN Bloemenhuis KORTEWEG bellen Zandpad 68, M'harnis 01870-2328

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 6