199 - Visser Oude Ford-garage maakte deze week plaats voor de ,,Lijnbaan-promenade we^ ■^^/^h. Mededeling N.V. Emgo ^^- H^g- Op woensdag de 19e M.B.O. Informatica in Vlissingen Garage KNÖPS B.V. huSbredfise Prov. Ledenvergadering N.C.R.V. Waterleidingbedrijven over kerncentrales Holland Electro stofzuiger Jeugdwerk „de Schuur" Citroen - Hesselink Middelharnis: Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Onze SHOWROOM „Vandalisme" in Tienerclub liet Haventje Tweede Kamerlid Ir. H. van Rossum (S.G.P.) spreekt te Goedereede S8e Jaargang VRIJDAG 7 MAART 1986 No. 5478 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek, no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS II,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Op woensdag 19 maart is het weer zover. We kiezen dan de leden van de Ge meenteraad. De achterliggende vier jaar passeren als het goed is de revue. De programma's worden bekeken, de keus van tevoren overwogen. Of gaat dat niet zo bij u? Brengt u uw stem zomaar uit, omdat u dat altijd al gedaan hebt? Waarom zou u zich druk maken over de politiek, daarvoor kies je nu juist je mensen. Eens gekozen blijft gekozen. Is dat echt zo? Zijn de programma's dan onveranderd? Kun je nog zo onbetrokken zijn in 1986? We hebbende mond vol over democratie, betrokkenheid, inspraak en hoe het ook mag heten. Kun je dan zomaar je stem uitbrengen? Nee toch! Op woensdag 19 maart is het weer zover. Of laat u afweten? Behoort u tot die Nederlanders die het wel gezien hebben. Die een uitgesproken mening over de politiek hebben: troep, machtsdenken; ge konkel of wat dan ook. U wacht wel af, wat doet het er ook toe. U bent teleurgesteld, van u hoeft het niet meer. Is dat een juist verstaan van uw plicht als staatsburger? Is de regering van uw plaats daar nu werkelijk mee gediend? Trou wens, welk recht van spreken heeft u dan na 19 maart, geen enkel toch? Op woensdag 19 maart is het weer zover. Velen beijveren zich om uw stem te ver krijgen. De programma's beloven van alles, alhoewel.... meestal klinkt de onder toon van de „tering naar de nering zetten" er wel in door. We leren wel! Hoe maak je nu je keus? Dat wordt nog moeilijker als er dan nog gezegd wordt dat 19 maart een test is voor de verkiezingen voor de Twee de Kamer. Móeten de groten nu ook al domineren op plaatselijk nivo? Is het nu echt nodig zoals voorkomt dat de foto van een landelijke „topper" prijkt boven de naam van de plaatselijke kandi daat? Mogen we onze eigen Raad kiezen s.v.p.! En dan die kandidaten die geen direkte band hebben met een landelijke politieke partij. Wat moeten we daarmee aan? In feite zetten zij de klok terug. Vroeger was dat ook ;:o ii? vcxtf.^ie.r. '^otAkAp. Ae Ine-, zers. Toen vonden gelijkgestemden elkaar en dat werd simpel gezegd een partij. En nu domineert de partij, althans in veel gevallen, en bindt de gekozenen aan vaste antwoorden. Goeie zaak dus, die plaatse lijke partijen, fris van de lever. Oh ja? Is onze maatschappij nog echt zo weinig gecompliceerd dat los van welke ver banden dan ook politiek bedreven kan worden, laat staan dat een bepaald belang verdedigd wordt. We geven het antwoord niet, overdenk de vraagstelling maar. Op woensdag 19 maart is het weer zover. Moeten we ons daar echt nu druk over maken? Waar gaat het tenslotte om? Wat haalt de verslagen? Al of niet een plat dak op het nieuwe Gemeentehuis, hebben B en W nu wel of niet teveel uitgegeven om hun gasten te ontvangen. Een bedrijfs terrein dat binnengehaald wordt. E en raad die er lang over doet om een wethouder nog net niet te wippen. Politiek! Natuurlijk is het niet eerlijk om zo een paar krenten uit de pap te vissen, zo op het geheugen af Wie de raadsverslagen volgt weet dat er veel meer aan de hand is. Dat er hard gewerkt wordt. Die kan ook weten dat wat in de verslagen komt een topje van de papier-vergader-reisberg is. Dat de meeste raadsleden er van doordrongen zijn te werken voor het belang van de inwoners. Zouden we dat dan niet hono reren door onze mening er over te geven, via het stembiljet? Op woensdag 19 maart. Kort daarna zullen de gekozenen de eed weer afleggen, de belofte doen. Vanwaar dat verschil? Is het aanroepen van Gods Naam dan niet vanzelfsprekend als men zo'n gewichtige taak aanvangt? In veel vergaderingen zal met het ambtsgebed aangevangen wor den, waarom niet in allen? Is plaatselijke politiek dan toch meer, dan de lantaren paal, het platte dak, het belang van? Zo te zien wel, want de gesignaleerde verschillen zijn er. Ook op plaatselijk niveau botsen meningen. Soms op mo menten dat je je afvraagt: moet dat nou? Dat moet dan kennelijk omdat het in wezen niet gaat om dat oimozele feit, maar om de andere partij er in te treffen. De andere partij. Politici kunnen dikwijls goed met elkaar opschieten, maar toch. In wezen botsen levenshoudingen, levens beschouwingen. Op woensdag 19 maart is het weer zover. U mag kiezen. Voor de eed of voor de belofte. Voor de afhankelijkheid van God of voor de autonome mens. Voor de behoefte om te regelen voor anderen om een zorgzame samenleving samen te stel len, waarin een ieder zich naar zijn of haar gave kan ontplooien of voor de regering die het die het mogelijk maakt dat een ieder zich op eigen wijze; naar eigen wille keur kan ontwikkelen. Nog konkreter: Is de mens afhankelijk van God of is hij autonoom zelfbeschikkend? Is het le ven een gave of eigendom, waar we zelf over beschikken? Zijn we rentmeester of eigenaar. Gaat het dan om christelijke of niet-christelijke politiek? We denken van wel. Op woensdag.... Wat een verantwoor ding nemen met name zij op zich die de pretentie voeren christelijke politiek te voeren. Historisch komt die politiek voort uit de in de vorige eeuw ontstane tegen stelling tussen de revolutie in het denken en het evangelie. De revolutie die middels de leus geen God en geen meester het denkklimaat veranderde, klaarmaakte voorde eigen-willige mens! Ik denk, dus ik besta het leidde tot God is dood. En met alle huidige hang naar religiositeit: de mens toont zich steeds meer in zijn ware gedaante: IK. Zijn onze ogen dan gesloten, ervaren wij iici'cïaïr iiiei als huiveringwekkend dat daarbij het menselijk leven wordt onder worpen aan Ik-maatstaven? Zijn we er dan blind voor dat de kerk dat religie langzaam maar zeker naar de buitenkant naar de binnenzijde van de voordeur mag ook wordt gedrukt? Spreken de christelijke partijen dan nog? Stellen zij werkelijk het volle Evangelie wet en evangelie tegenover de levens beschouwing vanuit het Ik? Durven zij het aan dé verwevenheid van kerk, maat schappij, gezin en onderwijs als politiek punt naar voren te schuiven? Wordt er werkelijke solidariteit gepropageerd van uit Gods Woord? Willen, durven hun ver tegenwoordigers als Samuel de politieke arene in te trekken: spreek Heere, uw knecht hoort. Doen zij in recht trouw? Op woensdag 19 maart is het zo de Heere wil en wij leven weer zover. U mag kiezen, moet kiezen. Dan gaat het ten diepste over de wortels van ons volks bestaan, ook dan. Onze sympathie voor christelijke politiek zal u niet ontgaan zijn. Hoe kan het ook anders. Wie beleidt dat de aarde des Heeren is, dat de overheid er is als dienaresse Gods de onderdaan ten goede kan niet anders dan een politiek te bepleiten die Gods eer en het heil van de naaste op het oog heeft. We hopen dat u uw stem vanuit die verantwoordelijkheid uitbrengt. Woensdag 19 maart is het weer zover.... In de komende maand houdt de NCRV weer haar jaarlijkse Prov. Ledenvergade ringen in het land. Tijdens deze vergade ringen (van 19.30 - 22.40 uur) kunnen de leden van de NCRV vragen stellen over het beleid van de NCRV en over de programma's en kiezen zij hun afgevaar digden voor de diverse bestuursorganen van de christelijke omroep. NCRV-voor- zitter drs. Th. D. Jansen houdt een toe spraak onder de titel „NCRV - Karakter en Kwaliteit". Na de pauze presenteren Eddy Becker en Wouter Stips een theater versie van het populaire televisiespel „Schatten en Schieten". De zaal is reeds open om 18.00 uur. In de hal kan men enkele informatie-stands be zoeken van o.a. radio, televisie, de NCRV- gids en de verenigingsaktiviteiten van de NCRV. Tevens bestaat tot 19.15 uur de gelegenheid voor NCRV-leden, vragen en opmerkingen over het beleid schriftelijk in te dienen. Deze worden tijdens de verga dering beantwoord. Er is ook gelegenheid de video-presentatie te bekijken van het „Open Huis", dat gehouden werd op 1 juni 1985 ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de NCRV. In de radiostand kan men meedoen aan een luisterspel. De vergadering voor de prov. Z. Holland Zuid wordt gehouden op maandag 10 maart in het Soc. Cult. Centrum „De Bonkelaar", Scheldelaan 1 te Sliedrecht. Vlissingen krijgt als eerste gemeente van Nederland een Middelbare Beroepsop leiding Informatica, verzorgd door het Informatie Technologie Centrum Zee land, dat 25 maart door de voorzitters van de Kamers van Koophandel in Middel burg en Zeeland officieel zal worden ge opend. In December 1985 heeft de Over heid daarvoor een half miljoen gulden beschikbaar gesteld, en voor de jaren 1986 en 1987 een jaarlijkse garantie van 3^ ton in de exploitatiekosten. Het beheer van hetl.T.C.Z. wordt toevertrouwd aan de gemeentelijke bestuurscommissie M.T.S. De Nederlandse Waterleidingbedrijven verenigd in de RIWA hebben in een schrijven aan de vaste Kamercommissie verzocht Moerdijk en de Noordoostpol der te schrappen als vestigingsplaats voor een kerncentrale. De waterleidingbedrij ven zijn van mening dat het te grote risico's meebrengt voor de drinkwater voorziening bij een eventuele calamiteit, maar daarnaast zeker ook grote schade aan het milieu zal worden toegebracht. Een goede stofzuiger is de halve schoonmaak Zaterdag 8 maart a.s. hopen wij weer bij elkaar te komen in „de Schuur". Dan zal er een klankbeeld worden gedraaid over een reis die een van ons maakte naar Tirol in Oostenrijk. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom vanaf 19.30 uur. Neem deze keer ook eens iemand mee, die van een goede en gezellige avond houdt. Het programma start om 20.00 uur. Open jeugdwerk Herv. Kerk Stellendam. Dirksland, 01877 - 1357 Samenkomst met ds. J. J. Poort in Nieuwe Tonge D.V. zaterdag 15 maart a.s. hopen we die avond te houden. Aanvang 7 uur in „Elim". Deze avond is opgezet met de jongeren van het zaterdagavondwerk en de plaatselijke zendingscommissie. Het is de bedoeling dat ds. Poort ons wat verhaalt over zijn werk als legerpredikant. We nodigen ouderen en jongeren om naar deze avond te komen. Na de lezing van ds. Poort is er van kwart over 8 tot half 9 boekenverkoop voor het PIT. Daarna wil ds. Poort met de jongeren nog wat na praten. We verwachten veel belangstelling, voor al jongeren. Sluiting 10 uur. PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS .^j Zó gaat de winkelpromenade er uit zien. In het hartje van Middelharnis is in de voorbije week de voormalige Ford garage met de grond gelyk gemaakt Dat moment is door 7 zakendoenden uit de gemeente met zóveel spanning tegemoet gezien dat ze desnoods zelfde boel hadden willen slechten ter bevordering van hun koUektieve plan; de bouw op de vrijkomende plaats van 7 winkels die samen de „Lijnbaan-promenade" gaan vormen.! De naam grijpt terug op de historie van Middelharnis toen aldaar, aan het Beneden Zandpad, ten behoeve van de visserij de zgn. „liembaene", een touwslagerij was gevestigd. Ook de Lijnbaanstraat is daar vlakbij gelegen. De 7 leden van de Vereniging van eigenaren i.e. zijn bijzonder ingenomen met het bouwplan zoals door architect Zeelenberg ontworpen. Geen strakke-, maar daarentegen juist een speelse bouw met aan de voorzijde van de winkels koepels die karakteristiek zijn geworden voor het gezicht van het winkelcentrum „d'n Diek". Boven de winkels komen 10 wooneenheden waarvan er 7 zullen worden verkocht; de overige 3 zullen bewoond gaan worden door de eigenaren van de onderliggende winkels. De winkels variëren in grootte van 70 tot 250 m^. Initiatiefnemer tot wat straks de „Lijnbaan promenade" zal zijn is dhr. A. Meijer. Hij zal zijn bedrijf van Wezel Electra uit Sommelsdijk naar het Zandpad verplaatsen. Dat doet ook bakker Bienefelt uit Sommelsdijk. De overigen die er zich zullen vestigen zijn Marleen de Jager met een dames- en herenkapsalon, foto Blankers met een fotozaak en atelier, dhr. A. Kroon met schoenen en tapijt, voorts Schoonberg hoortoestellen en bloemenzaak Viskil, de enige die zijn huidige vestiging niet op zal heffen zoals alle overigen dat wel zullen doen. De betrokkenen hopen dat a.s. maandag met de bouw een begin kan worden gemaakt. Er zal niet behoeven te worden geheid; inplaats daarvan wordt het gebouw op staal gefundeerd. De oplevering wordt eind september verwacht waarna het mogelijk moet zijn eind oktober met de inrichting gereed te zijn, omstreeks welke tijd de officiële opening dan ook tegemoet kan worden gezien. De bouw wordt gepleegd door bouwbedrijf v.d. Nieuwendijk te Stellendam. Met ingang van I maart 1986 zijn de storingsnummers van ons bedrijf als volgt: 01870 - 2212 afd. Electriciteit; 01870 - 2363 a/d. Gas. RENAULT-dealer voor Verkoop -I- Service 01871 4 Verkoop na 17.00 uur:. J C. Breen, 01878 - 2496 is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Bij vandalisme denken we al gauw aan voetbalsupporters of jongeren uit de grote steden. Maar vandalisme komt op het platteland riet zo goed voor. Het wordt niet alleen gepleegd door jongeren uit de z.g.n. kans-arme gezinnen, maar net zo goed door de z.g.n. goede milieus. Vanda lisme kost de staat, dus ons, 3 miljoen gulden per dag. Wat verstaan we onder vandalisme, wie plegen er vandalisme en waarom, wat zijn de oorzaken van vandalisme? Hierover hoopt op 8 maart 1986 de heer A. Bijl van de Rijkspolitie te Ouddorp te spreken op de bijeenkomst van de tienerclub „Het Haventje" in „de Ark" te Goedereede. De tienerclub is bedoeld voor jongeren, die de basisschool verlaten hebben tot de leeftijd van 16 jaar. De avond begint om half 8 en duurt tot half 10. GOEDEREEDE Vandaag, vrijdag 7 maart spreekt op uitnodiging van de plaatselijke S.G.P.- kiesverenigingenhetTweede Kamerlid Ir. H. van Rossum in de Christelijke Basis school „Eben-Haëzer", Blauwe Distel straat 31, Goedereede-Havenhoofd. Het onderwerp luidt: „Ons aller op dracht k de Schepping in de zeeën op het land te bouwen en te bewaren". Dit onderwerp zal velen aanspreken o.a. i.v.m. de uitoefening van het beroep. We denken hier met name aan de vissers. De heer Van Rossum heeft als lid van de vaste Kamercommissies en ook in de Kamer zelf de belangen van de visserij meerdere malen behartigd. Ook op het gebied van de agrariërs, de recreatie en het milieu liggen hier pro blemen. Een ieder die met één of meerdere van deze aspekten te maken heeft en met problemen geconfronteerd wordt of daar interesse voor heeft is op genoemde bij eenkomst van harte welkom. Aanvang 19.30 uur. Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 voor oBe zctoerheid VINGERLING 3 - MIDDELHARNIS-TEL 01870-251B Kastanjelaan 41-43 r Voor lopkwalileit, goede service en voordelige priiien FOTO - FILM REPORTAGE VIDEO - COMPUTER fl-'ff-l-1l-«"«' C3 CZI CD C3 C3 IHBIIMUmA^ C3 C=3dlIZ3C3ciIC3t3CJ WesKtraat 35 Mo/enweg 't Ouddorp Telefoon 01878-]612en 2120 Filiaal Renene Prints/iop^ - Hogezooin 772 Tele<oor\ 01116 2400 I 4 4- ^.^.l^l^l^.l^^.l^lt.l^.4.l^l^l^l^.l^^.lt■l^l^^.l^l^'l■'^■1.l^^ 1662 M'^;k4|^^«r&H€'^»i:^i«f^'^'^^i^ &i*rs«i stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1