/^\-~M^ Politieberichten Schoonrijd(st)ers stalen de show op Dirkslands' ijsbaan mi Raad Goedereede hoopt - bij exploitatie „Delta Expo" - op medewerking van andere gemeenten Predil(heurten Mededeling N.V. Emgo L Expositie: Goeree-Overflalckee in de markt EHBO-selectiewedstrijd Goedereede M>udelhariiis Oud-inwoner overleden Buitenhaven Middelhamis In gemeentelijk beheer Borstvoeding Natuurlijk 01870 - 2363 «/j Ga. Kookcursus voor mannen Scholiere aangereden Bejaardenmiddag verzet Den Bommel opgeschrikt door (loos) gerucht S8e Jaargang No. 5477 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) teL 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Op 10 maart 1986 zal er in het nieuwe verenigingsgebouw van Oude Tonge, „Grutterswei" een werkelijk unieke mani festatie worden gehouden onder de naam „Goeree Overflakkee in de markt". Tijdens deze manifestatie zal het be drijfsleven van Goeree Overflakkee zich presenteren. De Nederlandse Economie vertoont de laatste tijd een positieve vooruitgang; die opgaande lijn mag ook wel eens benadrukt worden vanuit ons eigen eiland. Welis waar een klein gebied, maar zeker een gebied dat op internationaal nivo een expansief karakter heeft. Het ondernemer schap op Goeree Overflakkee verdient het eens extra belicht te worden. Welnu, dat gebeurt op maandag 10 maart 1986. Een keur van het bedrijfsleven van Goe ree Overflakkee, het midden- en klein bedrijf, diverse instellingen etc. zullen hun bedrijf en/of produkt tonen en promoten tijdens een manifestatie die voor iedereen vrij toegankelijk is. E en unieke gebeurtenis op Goeree Over flakkee. De manifestatie „Goeree Overflakkee in de markt" wordt geopend door de Mi nister van Economische Zaken te 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open voor het publiek en tot 23.00 uur kan men een kijkje nemen wat het bedrijfsleven op Goeree Overflakkee te bieden heeft en kan men proeven wat er van Flakkeese produkten gemaakt kan worden. Deze unieke gebeurtenis wordt georga niseerd door de P.R. Commissie van de WD op Goeree Overflakkee. Voor nadere informatie kan men terecht bij het organisatieburo, tel. 01875 -1881 HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling 01870-3477 m Zaterdag 8 maart a.s. wordt in de school voor L.H.N.O. de Molenwiek, Molen- laan 3 te Sommelsdijk een selectiewed strijd van de E.H.B.O. (Kring Flakkee) gehouden. Dit kan voor iedereen een leer zame middag zijn. Belangstellenden zijn dan ook van harte welkom. (Toegang gratis). - Brandjes De afgelopen week vonden er weer enkele brandjes plaats, waarvoor de brandweer moest uitrukken. Het afbranden van schur- velingen liep enkele malen behoorlijk uit de hand. De grote droogte en de harde wind wakkerden het vuur zo aan, dat de brandweer moest komen omdat woningen e.d. gevaar gingen lopen. Nu het gras inmiddels wat minder droog is, zal het waarschijnlijk geen problemen meer op leveren. Het blijft voor de komende jaren toch zaak om bij het afljranden wat meer rekening te houden met eventuele ge volgen. - Piraat In samenwerking met de Radiocontrole dienst van de PTT heeft de rijkspolitie de radio-piraat LVRO uit Ouddorp uit de lucht gehaald. Diverse onderdelen, zoals de zender en de draaitafels, werden in- beslaggenopien. Proces-verbaal wordt opgemaakt tegen de betrokkenen. - Verduistering Tegen een man uit Zeeland wordt proces verbaal opgemaakt, omdat hij had na gelaten om een gehuurde auto terug te brengen. Hij bleek nog steeds in de auto rond te rijden. De auto is aan de eigenaar teruggegeven. - Deel III Sinds 1 februari j.l. is het verplicht om een deel III van het kentekenbewijs, geldig voor het jaar 1986, achter de voorruit te hebben. De meesten hebben dit nieuwe deel al lang in huis en waren zo verstandig om het al in de auto aan te brengen. Een aantal blijkt dit nog steeds niet gedaan te hebben en loopt vanaf heden de kans op een bekeuring, ook al hebben ze deel III bij zich. - VerzekerÉngsplaatJes Vanaf 1 maart j.l. moeten de bromfietsen weer voorzien zijn van een nieuw ver zekeringsplaatje. - Clandestiene zender Op 1 maart j.l. werd door de radio controledienst in samenwerking met de rijkspolitie te Middelhamis een illegale zender uit de lucht gehaald. De zender stond in een schuur te Nieuwe Tonge, en van daaruit werd ook gezonden. De gehele zendinstallatie werd in beslaggenomen. - Bermbrand Een inwoner van Middelhamis stak op 28 februari j.l. een stuk berm in brand dat aan zijn tuin grensde. Gelijktijdig wilde hij aan OOLTGENSPLAAT op de leeftijd van 92 jaar overleed op donderdag 27 februari j.l. in Huize „Son- nenburg", Schulpweg te Rotterdam, me vrouw Kommertje v.d. Stelt, weduwe van de heer Huig van Bokkum. De overledene, die tot voor kort op Wolphaartsbocht 231 te Rotterdam heeft gewoond, is j.l. maandagmorgen gecre meerd in het crematorium te Rotterdam- Zuid. In haar meisjesjaren was mevrouv/ van Bokkum-v.d. Stelt helpster bij mej. Boom aan de kleuterschool, Zuid-Achterweg 2, alhier. Het praktisch beheer is met ingang van 1 maart 1986 overgegaan naar de gemeente Middelhamis. De werkzaamheden die tot dusver door de Rijkshavenmeester E. Groeneveld werden verricht, zullen met ingang van die datum worden voortgezet door havenmeester J. Boogaard. De heer Boogaard is telefonisch bereikbaar onder nummer 01870- 2068. Op donderdagavond 6 maart is er weer moedergroep bij Lianne Steenhof in Oud dorp. Het onderwerp voor deze avond is „spenen" d.w.z. hoe ga ik van borstvoe ding over op vaste voeding. Hoewel borst voeding geven door de meesten als heel prettig ervaren wordt, er komt een tijd dat je baby ook ander voedsel nodig heeft. Wanneer is dat nodig en hoe pakje het aan om het voor jezelf en je baby zo goed mogelijk te laten verlopen. Naast deze vragen praten we ook over onze eigen vragen en ervaringen. Alle vrouwen die interesse hebben graag even telefonisch opgeven: 01878 - 2511. de overzijde daarvan wat riet afbranden. Dat liep echter wat uit de hand en de gehele berm begon te branden. Om nog erger te voorkomen heeft de brandweer de zaak geblust. Op de berm lagen nog wat zogenaamde gasflessen. Deze bleken leeg te zijn en ook schoongespoeld. De brand weer heeft de flessen toch voor alle zeker heid maar afgekoeld. De gemeenteraden van Dirksland, Middelhamis en Oostflakkee mogen in de komende maanden de aandacht van het gemeentebestuur van Goedereede op zich weten. Waartoe Goerees' gemeenteraad in de donder dagavond gehouden vergadering besloot, n.l. deelname aan de exploitatie van „Delta Expo" te Stellendam, zal ook aan de overige eilandelijke gemeentebesturen worden voorgelegd. Goedereede heeft zo bezag het College in zijn toelichting een speciale betrokkenheid bij dit object dat o.a. de wording van de Haringvlietdam laat zien. De vraag is of ook de overige gemeentebesturen die betrokkenheid gevoelen en dat d.m.v. een financiële bijdrage willen bevestigen. Zo ja, dan betalen de 4 eilandelijke gemeenten samen 40.000,voor 1986, zo nee, dan zal de gemeente Goedereede alleen opdraaien voor het exploitatiete kort dat voor dit jaar op 51.000,wordt geschat. Op dat nadelig exploitatiesaldo is een bijdrage van het Gewestelijk Arbeids bureau van 25.000,(in het kader van de werkgelegenheid) én 11.000,als extra bijdrage van de gem. Goedereede, i.v.m. de speciale betrokkenheid, in min dering gebracht. B en W stelden de raad donderdagavond voor, in afwachting van de beslissing van de overige gemeenten, voorshands aan de Stichting Regionale WV's Haringvliet i.o. die de expositie gaat exploiteren, een bijdrage in het ex ploitatietekort tot 51.000,voor het jaar 1986 toe te zeggen. Een deel van de raad zei daar niet zó vlot ,Ja" op. Het voorstel haalde het overigens met 8-6 stemmen. De vergadering kon om ge zondheidsredenen niet worden bijge woond door weth. van Dam. Toch baseerden 5 van de 6 tegenstem mers hun „tegen" niet op die financiële overwegingen; dat deed alleen dhr. Hans Grinwis (Verenigd Gemeentebelang). De overigen, de 4 aanwezige SGP leden en dhr. J. van Gurp (RPF) grondden hun afwijzing op de waarschijnlijkheid dat de Expo ook zondags geopend zal zijn. Het geopend zijn op zondag kan niet worden verboden krachtens artikel 7 van de Zon- dagswet. Uit de toelichting van het College bleek dat de exploitatie 10.000,mee zou kunnen vallen als via het Regionaal Eco nomisch Overieg Zuid Holland zuid een eenmalige bijdrage van 10.000,zou worden verkregen. „Ook de Provincie heeft een intentieverklaring gegeven mee te doen om tot een goede exploitatie te komen", kon de voorz. burg. van Velzen de raad aan het begin van de bespreking verklaren. Het was overigens nog te pre matuur om die evt. provinciale mede werking in het exploitatieschema te ver werken. Afliankelijk van de medewerking van de overige flakkeese gemeenten een portie van 51.000,voor de gemeente Goedereede op hope dat die last door deelname van de overige flakkeese ge meenten wordt verlicht; de Colleges van die gemeenten hebben zich daarover opti mistisch uitgelaten nadat hen was toe gezegd dat de gemeenten zich op de Expo zullen kunnen promoten. Bespreking Dhr. A. de Jong (SGP) durfde het om financiële redenen niet aan, maar hij ba seerde het „tegen" van zijn fractie meer op het zondags geopend zijn van de expositie: „tégen, i.v.m. de ontheiliging van Gods dag", besliste dhr. de Jong dan ook. Ook RPF vertegenwoordiger van Gurp liet dat het zwaarst wegen waarom ook hij afhaakte. Financieel gezien zou dhr. van Gurp het nog wel hebben aangedurfd, zeker gelet op het promoting effect dat van de expositie kan uitgaan op de vele dui zenden bezoekers die er jaarlijks komen. Ook dhr. Redert van Visserijbelangen ver klaarde het geopend zijn op zondag te betreuren. De wetenschap dat de Zondags- wet die mogelijkheid geeft deed hem be sluiten zich niet tegen het voorstel te verzetten. Dat deed ook niet mevr. Hoo- genraad (PvdA), dhr. J. C. Komtebedde (VVD) en dhr. van Oosterom (CDA) al vond ook dhr. van Oosterom, met o.a. dhr. Redert dat de proefperiode niet op 3 jaar moet worden vastgesteld maar dat aan het eind van dit jaar de exploitatieresultaten moeten worden bekeken op grond waar van de gemeentebesturen zich op volgend jaar kunnen beraden. Dat was het ook waardoor dhr. Hans Grinwis pleitte. „Als we ons voor driejaar vastleggen en de overige gemeenten zou den niet meedoen dan kost de gemeente Goedereede dat 2 ton. Het is ontzettend belangrijk dat de „Delta Expo" hier blijft maar het is niet hét belangrijkst'" voerde dhr. Grinwis aan. Wat Grinwis betreft was het tevergeefs dat weth. Visser aanvoerde dat de Col leges van B en W van het eiland zich positief over deelname van de andere ge meenten hebben uitgesproken mits zij op de Expo voorlichting over hun gemeenten kunnen geven. Ook dhr. Visser betreurde het dat de Expo op zondag geopend zal zijn maar het is de Zondagswet die die mogelijkheid biedt. Het is vrijwel zeker dat de exploi tant van die mogelijkheid gebruik zal maken. Dat driejaar een lange tijd is werd door dhr. Visser in twijfel getrokken te meer omdat het eerste jaar van exploitatie nauwelijks een graadmeter zal blijken te zijn omdat het weer van de grond moet komen. „Laten we er vol vertrouwen aan beginnen en niet bij voorbaat met bibbe rige handen vrezen dat het niet terecht komt" wekte dhr. Visser op. Acht raads leden bleken daarmee in te stemmen, 6 verklaarden zich tegen. Aan de driejaar is men niet strikt gebonden: „als het erg veel zou gaan kosten kunnen we er natuurlijk niet mee doorgaan", begreep dhr. Visser. Een groep schoonrijders op de schaats van de landelijke Vereniging van Schoonrijders heeft zich zaterdagmiddag gepresenteerd op de ijsbaan van Dirksland. De dames en heren waren gekleed in prachtige streekkostuums uit meerdere streken van het land. Burg. Kolbach, die jaren geleden gemeentesecretaris van Dirksland was, gaf een demonstratie klompschaatsen waarvan het gebruik landelijk uniek is. De schaatsshow die werd gegeven heeft weliswaar veel aandacht gekregen, maar het had toch best nog wat drukker mogen zijn. Muzikale omlijsting M^erd eraan gegeven door de boerenkapel, niet die van Nieuwe Tonge, zoals in het voorbericht werd gesuggereerd, maar de échte boerenkapel uit Dirksland. Woensdag 5 maart (biddag) OUDDORP - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. C. Weststrate,'s-Gravenpolder-Doops- gezinde Gem. 10.00 uur dhr. Modder- kolk en 19.00 uur ds. Bolijn. STELLENDAM-Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. J. Codée; biddagkoUekte MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. v.d. Berg, Leerbroek en 19.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; biddagkoUekte -Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. H. Paul, Vlissingen - Ger. Kerk 19.30 uur ds. J. M. Wilschut, Hellevoetsluis. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur drs. M. vanCampenen 19.00uurds. I. Hoornaar; extra kollekte: Biddagkol- lekte - Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. N. W. Schreuder, Goes. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac, Bodegraven. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. L. Kruijmer; kollekte diakonie en kerkvoogdij. LUKASKAPEL HDG - 19.00 uur ds. W. H. van Kooten; bidstondkoUekte. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 15.00 uur ds. L. Quisten 19.30 uur ds. P. H. van Trigt - Chr. Ger. Kerk 15.00 en 19.30 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00, 15.00 en 19.30 uur ds. W. Hage, Kruiningen. NIEUWE TONGE-Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. J. van den Bom; biddagkoUekte - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. E. Venema, Middel burg-Centrum. OUDE TONGE-Herv. Gem. 19.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. Joh. de Rijke - Ger. Gem. 15.00 en 19.30 uur ds. J. Baayens, Aagtekerke. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. Quist. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. van Meijeren; bid- Met ingang van 1 maart 1986 zijn de storingsnummers van ons bedrijf als volgt: 01870 - 2212 afd. Electriciteit; Steeds meer mannen maken van koken hun hobby. Soms noodgedwongen, soms uit liefhebberij. Een goed gerecht op tafel brengen vraagt in het begin heel wat orga nisatie. Hiermee bedoel ik: - een goed overzicht van de voorberei dingen; - het leren beheersen van de basistech nieken. - het kiezen van een goed op elkaar afgestemd menu; - groenten en fruit op de juiste manier wassen en schoonmaken. Wanneer u deze punten enigszins gaat beheersen kookt u met nog meer plezier. De kookcursus bestaat uit 6 lessen. Bij voldoende belangstelling start deze cursus op donderdagavond 13 maart van 19.30 - 22.00 uur in de Chr. LHNO/LAVO, J. van Stolberglaan 19 in Middelhamis. De volgende lessen worden gegeven op 20, 27 maart, 10, 17 en 24 april. (Paas vakantie 3 april geen cursus). Inlichtingen en opgave graag zo spoedig mogelijk bij: W. H.BIankers-Kastelein te!. 01870 - 3161 stondkollekte - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Karens, Opheusden- Ger. Kerk 19.00 uur drs. H. A. L. v.d. Linden. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. van Meijeren; bidstond koUekte. DIRKSLAND Van twee scholieren van de lagere land bouwschool te Sommelsdijk, die gister middag - per fiets - onvoorzichtig de kmising Staverseweg wilden oversteken, werd er een, de 15-jarige Liesbeth Holle- man uit Dirksland door een passerende auto gegrepen. Met een hoofdwonde werd zij naar het ziekenhuis vervoerd waar een hersenschudding en kneuzingen werden geconstateerd. OOLTGENSPLAAT In plaats van woensdag 5 maart zal de bejaardenmiddag D.V. gehouden worden op woensdag 12 maart, om 2.30 uur in „Elthato". Het gemcht als zou j.l. vrijdagavond in Den Bommel een doodslag hebben plaats gevonden, is in de voorbije dagen over het hele eiland uitgewaaierd. Na het plotse ling overlijden vrijdagavond van een 69-jarige inwoner van dat dorp is aan vankelijk niet uitgesloten dat de man ge welddadig om het leven was gebracht, maar onderzoek heeft uitgewezen dat daar geen sprake van is; de man blijkt een natuurlijke dood te zijn gestorven. Hij was sinds enkele jaren hartpatiënt. I II I i^wSj Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzen- FOTO - FfLM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER l=> C3 C3 1Z3 CJ IZ3 CU f 35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878 W12 en 2120 filiaal Renesse Pnntshop Hogezoom 172 - Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1