EiüvriDEfi-niEmi/s I f Nederlander geeft veel geld uit voor verbetering nieuwe woning f^iÊitiiiiSlilsil De Gemeenteraadsverkiezingen Huur Mister Steam Mister Steam ans Groenendijk Nieuwe gids Gemeente Dirl(sland 2e Blad DINSDAG 25 FEBRUARI 1986 No. 5475 Fietsenspecialist Sommelsdijk Tel. 01870 - 2430 het volle heil in Christus valt licht op de structuur van de gemeente van de nieuwe bedeling. De gemeente is niet op te delen in groepen die op verschillend niveau staan. Allen zijn gelijkelijk zij het op een eigenwijze bij het functioneren van de gemeente betrokken". Prof. Versteeg bouwt zijn betoog op de uitieg van tekstgegevens uit met name Paulus' brieven. Deze boekaankondiging is niet de plaats van toetsing en eventueel weerlegging van één en ander. Laat hier gezegd zijn dat Versteeg op zijn minst een eenzijdige voorstelling van zaken biedt. En dat is in de kerk levensgevaarlijk. De exegese mag niet de slavin zijn van de dogmatiek, nog minder van de kerkelijke praktijk het zij zo. Maar of dit nu het juiste woord is in onze tijd die zwanger gaat van ambts- en gezagscrises, betwijfel ik. Dr. C. Trimp, Woord, water en wijn. 116 pag. Prijs f 19,50. Dr. B. Rietveld, Gods nieuwe wereld. 120 pag. Prijs f 19,50. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. De tijd van de grote, uit veel delen be staande dogmatische werken, geschreven door één persoon, is kennelijk voorbij. In deze eeuw verschenen ze nog wel ik denk aan de drie B's - Bavinck, Earth en Berkouwer, maar de laatste bekende dog matiek ook van een B „Christelijk geloof' \z.ndr. H. Berkhofv/as al geringer van omvang. Inmiddels is bij Kok te Kampen een serie van twintig te verschijnen deeltjes van start gegaan die samen een overzicht van de gereformeerde geloofsleer zullen bie den. Het geheel, onder de titel „Bij-tijds geloven", staat onder een interkerkelijke redaktie met o.a. de namen prof. Van 't Spijker, drs. Exalto en prof. Runia. Elk jaar zullen ongeveer vier delen gaan verschijnen, zodat de serie over enkele jaren kompleet zal zijn. Onderwerpen zullen zijn: de Schrift, de Godsleer, de schepping, de mens Gods, de zonde, voor zienigheid, verbond, verkiezing, het werk van Christus, de Heilige Geest, de kerk, rechtvaardig, heiliging, geloven, zending, oecumene, Israël, de laatste dingen en de actualiteit van de gereformeerde theo logie. De eerste twee deeltjes zijn verschenen. Dr. B. Rietveld, emeritus-predikant van de Gereformeerde Kerken, schreef over „Gods nieuwe wereld", gedachten over het Koninkrijk van God. Een boeiende studie waarin de schrijver een bijbels tegenwicht geeft tegen de huidige trend in de kerken, met haar overspannen aktie voor het hier-en-nu door de mens te kre- eren Rijk Gods. De spanning tussen het alreeds en nog-niet wordt door de auteur goed aangegeven. Woord, water en wijn" geeft gedachten zo laat zich verstaan over prediking, doop en avondmaal. In wezen bestaat het boek uit een drietal opstellen die elkaar in het slothoofdstuk ontmoeten. Het is knap binnen zulk kort bestek zoveel te zeggen over zulk een fundamenteel onderwerp. Ondubbelzinnig blijft de auteur bij het primaat van de prediking als publieke verkondiging van het heil van God". Dr. Trimp is hoogleraar aan de vrijgemaakte Theologische Hogeschool te Kampen. Ds. C. Harinck, De Tabernakel. Uitgeverij Den Hertog te Houten. Paperback. 123 pag. Prijs f 17,95. Deze opsomming van boeken begint met een meditatief geschrift. Zij eindigt er ook mee. Ds. C. Harinck, predikant binnen het verband van de Gereformeerde Ge meenten, heeft in zijn gemeente kennelijk een prekenserie over ,,de tabernakel en zijn gereedschappen" (KohlbrUgge) ge houden. De reeks van acht preken is nu in druk verschenen. Het is te waarderen dat deze bundel uitkwam. Niet te veel kan de gemeente gewezen worden op de betekenis van het heiligdom Gods, in de oude bedeling nog in de schaduwen verhuld, maar nu in de Heere Jezus onthuld, geopenbaard. Op dat gehoor gegeven zal worden aan de apostoUsche roeping: ,,Laat ons met vrij moedigheid toegaan tot de troon der genade...." In dit kader sprak en schreef ds. Harinck zijn preken. Aan de orde stelt hij: de tabernakel, de voorhof, het brandoffer altaar, het koperen wasvat, de gouden kandelaar, de tafel der toonbroden, het reukofferaltaar en de ark des verbonds. J. K. „Deo Cantemus" jubileert! Reünie c.q. open dag op zaterdag, 1 maart 1986 van 10-16 uur Het bestuur nodigt oud-koorleden met familieleden en belangstellenden uit voor deze reünie c.q. open dag ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van „Deo Cante- mus". Er worden op deze dag verschillende aktiviteiten georganiseerd (ook speciaal voor kinderen). Deze reünie zal worden gehouden in de Reformatorische Scholengemeenschap „Guido de Brés", Haastrechtstraat te Rotterdam-IJsselmonde (naast N.S.-sta- tion Lombardijen). Ook bereikbaar met tramlijn 2, buslijnen 48 en 70 en de West- Nederlandbussen. De opbrengst van deze dag is ten bate van de Vereniging Tot Heil des Volks. U bent op 1 maart van 10.00 tot 16.00 uur hartelijk welkom. Fa.J.v. Drongelen&Zn. Per verhuizing wordt gemiddeld zo'n 15.700 gulden uitgegeven aan verbete ringen en vernieuwingen, zo blijkt uit een recent onderzoek van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Vooral sinds de welstandscommissies goeddeels zijn afgeschaft en er voor een groot aantal eenvoudige veranderingen aan de woning geen verguiming van Bouw en Woningtoezicht meer nodig is, be sluiten steeds meer mensen hun woning een duidelijk eigen gezicht te geven. Het nieuwe Verhuisblad, dat gratis bij make laars, notarissen en erkende verhuizers verkrijgbaar is, haakt op deze trend in. Soms heeft een huis in een prettige omgeving maar een klein duwtje nodig om het huis vanje dromen te worden. Natuur lijk gaat niemand bij de aanschaf van een eigen woning over één nacht ijs. Maar makelaars bemerken steeds vaker dat hun bouwkundige kennis op de proef wordt gesteld. Het zijn dan huizenkopers die vooraf met hem overleggen wat zoal de mogelijkheden van de woning zijn en met welke kosten voor het bouwtechnisch ver beteren van de woning rekening moet worden gehouden. Het nieuwe Verhuisblad laat met kleur rijke foto's en duidelijke uitleg zien dat het geen handen vol geld hoeft te kosten om een woning naar eigen smaak op maat te maken. Over maatwerk wordt ook gespro ken als in Het Verhuisblad wordt uit gelegd wat de beste financiering voor het kopen van een eigen huis is. Ongehuwd samenwonenden op weg naar een eigen huis hebben zelfs nog meer maatwerk nodig. Want heeft de overheid voor gehuwden bij de wet talloze zaken geregeld, on gehuwden die een huis kopen moeten hun eigen wetten maken. Die afspraken be horen te worden vastgelegd in een samen levingsovereenkomst die door beiden on- dertekend wordt. Hierin zaken als: wat gebeurt er als de een wil verhuizen, en mag bijvoorbeeld de ander in het huis blijven wonen als de partner overlijdt? De nota ris moet al in een vroeg stadium van het koopproces worden ingeschakeld omdat de antwoorden op deze vragen van in vloed kunnen zijn op de koopbeslissing. Op deze materie wordt uitgebreid in gegaan. Het Verhuisblad geeft bovendien veel informatie over verzekeren, verbouwen, subsidies, inbraakpreventie, interieurs en natuurlijk suggesties voor de meest effi ciënte en betaalbare verhuizing. Het blad is daarmee een goede leidraad voor ieder een die zich op pad naar een eigen huis begeeft. Het Verhuisblad is ook voor 2,95 bij de tijdschriftenhandel te koop. Ingezonden: Ds. J. H. Velema, Feit en feest. Uitgeverij Buijten en Schipperheijn te Amsterdam. Paperback. 272 pag. Prijs f 24,50. De Nunspeter pastor ds. J. H. Velema, sedert enkele j aren voorzitter van de Evan gelische Omroep, heeft in zijn lange amb telijke loopbaan al heel veel gepubliceerd. De lezers van het kerkblad De Wekker kennen hem nog wel als de wekelijkse waarnemer „Achter de lens". Ook het opinieblad Koers had en heeft ds. Velema als mederedacteur. Dit boek bevat de bundeling van Vele ma's artikelen over de betekenis van de heilsfeiten. Een driedeling is toegepast I. Advent en Kerstfeest, II. Goede vrijdag en Pasen, III. Hemelvaart en Pinksteren. De bijdragen, die een overwegend medi tatief karakter dragen, lenen zich goed ter persoonlijke overdenking. Aanbevolen. Handboek van het christelijk geloof. Uitgeverij J. N. Voorhoeve te Den Haag. Gebonden. 479 pag. Prijs f 49,50. Bij Voorhoeve verscheen kort na elkaar een viertal schitterend uitgevoerde hand boeken: Handboek bij de Bijbel; Hand boek van de geschiedenis van het christen dom; Handboek van de wereldgodsdien sten en dan nu Handboek van het christe lijk geloof. Alle vier zijn samengesteld naar eenzelfde formule: veel informatie biedend, overzichtelijk samengesteld, met vele tientallen foto's en ander beeldend materiaal. Ook dit boek verscheen oorspronkelijk in het Engels. De Nederlandse bewerking is van drs. J. Kleisen. Het handboek geeft in het algemeen een schriftgetrouw en tradi tioneel standpunt weer. De sfeer die het ademt is die van de zgn. evangelicals. Op punten van verkiezing, menselijke wils-, vrijheid, kinderdoop, etc. wordt echter geen duidelijke richting gegeven. Het „in werk" van de HeiUge Geest komt nauwe lijks aan de orde. Hoewel dus geen onverdeeld gerefor meerd-confessioneel geluid biedend, kan dit boek toch een bron van veel informatie zijn. Door de gekozen opzet toegankelijk voor menigeen. Ik geef u nog de volgorde van de hoofd onderwerpen die aan de orde komen 1) Hoe kunnen wij weten? Over de weg tot het geloof. 2) Jezus Christus. Zijn per soon en leer. 3) De schepping: mens en wereld. Het probleem van goed en kwaad. 4) Een nieuwe schepping. Heden en toe komst doorChristus. 5^ Geschiedenis van het Christelijk geloof. Het boek besluit met een verklarende woordenlijst, een register van zaken en namen, en een verantwoording. Aanbevolen voor kritische lezers. Dr. J. P. Versteeg. Kijk op de kerk. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 52 pag. Prijs f 10,90. Op 16 september 1983 hield prof. Ver steeg aan de Theologische Hogeschool te Apeldoorn een rectorale rede, getiteld: „De structuur van de gemeente volgens het Nieuwe Testament". Uitgebreid en omgewerkt verschijnt ze nu in dit boekje. Opmerkelijk dat deze rede niet, zoals ge bruikelijk, verscheen in de reeks ,Apel- doomse studies".... De schrijver voert een pleidooi voor de erkenning van het charisma (de geestes gave) als het structuurprincipe birmen de christelijke gemeente. Niet zozeer het ambt maar het charisma is er tot directe dienst aan de gemeente, het lichaam van Christus. En wat het gezag biimen de gemeente betreft: de charismata hebben hetzelfde aan het Woord ontleende gezag als de ambten. De nieuwtestamentische gemeente is charismatische gemeente, al dus Versteeg. „Vanuit de prediking van Voor de gemeenten van ons land is 1986 een belangrijk jaar. Er zullen immers verkiezingen plaats vinden, waarbij de nieuwe gemeentebesturen, de gemeente raden gekozen zullen worden. Voor de gemeente Middelharnis geldt dat belang in nog grotere mate, daar de gemeenteraad hier met twee zetels zal worden uitgebreid. Deze uitbreiding wordt veroorzaakt door de groei van onze gemeente, m.n. door de bouw van de nieuwe woningen in Som melsdijk. Het aantal zetels van de gemeenteraad wordt vastgesteld aan de hand van het inwonertal van een gemeente. Hoe groter de gemeente, hoe meer zetels de ge meenteraad telt. De wetgever in dit geval de minister van Binnenlandse Zaken) heeft dat zo vast gesteld om verschillende redenen. Als er veel inwoners zijn, zijn er ook meer voorzieningen nodig, meer proble men op bestuurlijk gebied op te lossen, enz. Het is dan ooklogisch" dat er meer mensen komen die al het bestuurlijk werk wat dit met zich meebrengt doen kunnen. Als een grote gemeente een kleine ge meenteraad zou hebben, zou die gewoon weg niet de tijd hebben voldoende aan dacht aan alle problemen te schenken. Vervolgens is het zo, dat de wetgever er ook op let dat de kiesdeler in de verschil lende gemeenten niet te ver uiteenloopt. De kiesdeler is het aantal stemmen dat nodig is om een zetel in de gemeenteraad (of een ander college) te verkrijgen. Als nu een gemeente 15.000 kiesgerech tigde inwoners telt en een gemeenteraad heeft van vijftien zetels, dan bedraagt de kiesdeler 15.000 gedeeld door 15 is 1.000 stemmen. Maar heeft die gemeente nu 30.000 inwoners en de raad vijftien zetels, dan bedraagt de kiesdeler 2.000 stemmen. In de ene gemeente zouden dan duizend stemmen nodig zijn voor het verkrijgen van een zetel, in de andere twee-duizend. Dat is natuurlijk onrechtvaardig. Vandaar dus de uitbreiding van de gemeenteraad als de gemeente groeit. (Overigens kan de wetgever dat nooit helemaal goed regelen, omdat altijd een deel van de stemgerech tigde burgers geen gebruik maakt van hun stemrecht). Onze gemeenteraad (Middelharnis) wordt uitgebreid van vijftien naar zeven tien zetels. En natuurlijk hoopt elke poli tieke partij in onze gemeente die zetels te bemachtigen. Menselijkerwijs gesproken ligt aan uw stem naar welke partij(-en) die zetels gaan. Dat is een grote verantwoordelijk heid. Immers, de gemeenteraad is het bestuur van onze gemeente. Zij bepaalt binnen zekere grenzen hoe het in onze gemeente moet toegaarL Daarover ver schillen binnen de gemeenteraad de me ningen. Er zijn bijv. partijen die menen dat in de gemeente moet gebeuren wat de mensen willen; dat dat goed en fout is wat de mensen goed en fout vinden. Als U een christelijke levensovertuiging heeft, kunt U het daarmee niet eens zijn. Dan geldt, moet gelden, wat de Heere van ons vraagt, wat Hij in Zijn Woord gebiedt. Dan stemt U ook hen die christelijke, die gereformeerde beginselen niet alleen in het maatschappelijk en kerkelijk, maar ook in het staatkundig leven, ook van onze gemeente uit willen dragen. G. S.-M. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling nn 01870-3477 m DD PREDIKBEURTEN ZEELAND Woensdag 26 februari 1986 (Biddag) SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon- Oud Ger. Gem. 9.30,14.00 en 18.00 uur ds. A. P. v.d. Meer-Ger. Gem. in Ned. 3x lezen. In december a.s. zal er weer een geheel nieuwe, geactualiseerde gemeentegids van Dirksland verschijnen. Deze derde editie van de gemeentegids zal wederom worden uitgegeven door het gemeentebestuur in nauwe samenwerking met de uitgeversmaatschappij ,,Suurland's Vademecum" B.V. uit Eindhoven. In de gemeentegids vindt u op een zeer overzichtelijke wijze een grote hoeveel heid gegevens over o.a. het gemeente bestuur, maatschappelijke en culturele in stanties, de verenigingen, geestelijk leven en gezondheidszorg. Een betrouwbare in formatiebron op velerlei gebied. De gemeentegids verschijnt eermiaal per twee jaar, wordt gedrukt in een oplage van 3.000 exemplaren en deze zal bij iedereen aan huis worden bezorgd. Ook de nieuwe inwoners ontvangen via de gemeente een gratis exemplaar. Indien u ideeën of suggesties voor de gids hebt verzoeken wij u om uw medewerking, door deze door te geven aan gemeente- secretarie Dirksland, tel. 01877 - 1233, toestel 50. Vanzelfsprekend zullen ook voor deze editie de ondernemers in de gelegenheid gesteld worden een advertentie te plaat sen. Het spreekt vanzelf dat de eigen ondernemers hierbij de voorrang genieten. De advertentie-acquisiteur kan zich legiti meren door middel van een brief van het gemeentebestuur. Mocht u, als ondernemer, per abuis binnenkort niet benaderd worden en u wenst toch een advertentie te plaatsen, dan kunt u hierover telefonisch contact opnemen met „Suurland's Vademecum" B.V. te Eindhoven (tel. 040 - 421755). Door uw medewerking de informatie zo aktueel mogelijk te houden en mede ge zien de grote interesse die de afgelopen editie heeft ondervonden, zal ook hier door de komende gemeentegids zijn waar de voor de inwoners, het gemeentebestuur en vele andere instanties blijven behouden. VERVOLGVERHAAL ftnaaavan den Oever LAAT MIJ MAAR ZWEpm 47 G.F.CallenbachB.V.—Nijkerk Zestien uur stond hij dat etmaal aan dek. De stuurman kwam naar hem toe en vroeg wat dat te betekenen had. Hij zei wat er was en gaf geen toelichting. De stuurman, rillerig naar omlaag-zeilend, ried: je moetje niet laten nemen door een matroos. Arend-Michiel trok zich dat verwijt niet aan, integendeel, het zinde hem. Hij wist: zo was het goed, niemand roemde hem helemaal. Eer ze een dag verder waren, wisten de uitgeslotenen niet wat ze doen moesten om met hem goeie maatjes te worden. Zal ik zo doen, boots, wil ik even water aangeven? Boots, wil ik dit, boots, wil ik dat.... Hij zei niet veel, maar dacht: de grootste straf is de mensen te verbieden te werken. En hij kon van dat ogenblik af met die grote bekken droog- en natschuren, naar believen. In Lissabon, waar ze een beetje vracht laadden, vroegen de Hollanders het eerst om post. Het was een schrale trek. Eén briefkaart voor Van Roon. Hij nam haar op. Van moeder. Alles wel. Alleen was ze, net na zijn vertrek, moe geworden en even van d'r-zelven gegaan, 't Had haar blijkbaar te erg aangedaan. Nu ging het weer veel beter. Willem, als vanouds: één stuk leven en gezondheid. Dag lieve jongen. Zul je voor zichtig zijn? Moeder. Verder niets. Storm schold op z'n eigen, dat deed-ie vaak, maar 't waren muggebeten, die niet jeukten. Hij foeterde: stommeling, hoe kun je nu al antwoord verwachten. Arend-Michiel maakte uit: ik ben een gek kreng. Die brief is nauwelijks bij Albertien. En weg stoomden ze. Kaap de Goede Hoop, Madagaskar, Soerabaya, Syd ney. Haven in, haven uit, van ree naar ree. Het was een reis van goed anderhalfjaar. Rustig voor het volk. onrustig voor John Morisson. Er kwamen steeds meer moeilijkheden voor de wildevrachtvaart. De lijndien sten, wat duurder, maar sneller, namen veel vracht mee. Dat alles kwam de gezondheid van ome Nero niet ten goede. In Madagaskar: geen post voor Arend-Michiel van Roon. Hij dacht: da's ook zo ver weg. Vooruit, maar een ansicht aan haar sturen. Met waar ze heengingen. In Soerabaya: geen post voor Arend-Michiel van Roon. Wel een ansicht aan: mej. A. Struis, te Vlaar- dingen. In Sydney weer niets. Hij dacht: stik maar. Eerst schreef hij niet. Later wel weer. Daarheen gaan we. Ook voor Storm kwam geen bericht. Hij zocht troost bij de bootsman en verzuchtte: ik begrijp er niets van, Arend-Michiel beurde op: jij hebt tenminste zekerheid, dat ze je zoekt, dat is heel wat waard. Ja, ja, dat was zo. En toen voeren ze, door de snikhete Rode Zee en het zanderige Suezkanaal, naar Spanje. Valencia, heerlijke ree, enkel licht, enkel zon, bijkans altijd zomer. Mooi land vol mooie vrouwen. Op een morgen kwam de kust in het zicht. Arend-Michiel bleef van toen zij opdoemde af aan dek. Hij dacht: als daar geen bericht van Albertien is, weet ik het niet meer. Ze Heten het anker vallen. Hij zag een schip; wit, rank, gracieus. Hij beefde: daar heb ik nu voor gespaard en naar uitgezien. Hij nam de kijker en trok het blanke ding naar zich toe. Ja-neen-ja, telde hij op de knopen van zijn hemd af. Per eerste gelegenheid liet hij zich naar de haven roeien. Per eerste gelegenheid naar zijn teleurstelling, 't Léék er op, maar 't was het niet. De masten stonden anders, de boordlichten waren boven de reling ge plaatst. Het tuig was stijver. Hij ging terug en kreeg even een hekel aan Valencia. Storm kwam hem aan dek tegemoet. Hij zwaaide met een brief. Ze reist me, als ik naar Zuid-Amerika kom, tegemoet. Alles is goed. En we gaan naar Bonneserus. Ik heb het al gehoord. En jouw post ligt in je hut. Ik heb ze van de stuurman aangepakt. Merci. Arend-Michiel ging regelrecht door naar zijn verblijf. Daar lag eindelijk de brief. Eentje. Hij zag het schrift, niet van moeder, van Albertien. Rats. Open die klep. Twee vellen kwamen voor de dag. Het ene beschreven met haar fijne klerkenschrift, het andere met de twijfelachtig-ongelijke letter van de beginner. Hij keek naar de ondertekening: jouw Albertien en Uw Willem. Van haar en van zijn zoon. Hij las, hij verslond de letters, de regels slikte hij door. Daar was dan eindelijk de brief waarop hij nu al bijna twee jaar zat te wachten. En want zijn werk als bootsman riep hem aan dek hij holde langs het schrift: Beste Arend-Michiel. Hier is een brief. Eindelijk zul je zeggen, maar jij schrijft ook weinig en we weten vaak niet waarheen we de post zullen zenden. Wel bedankt echter voor je mooie ansichten. Er is nogal wat te vertellen. Ik heb grote besluiten moeten nemen. Ik hoop, dat ze je instemming hebben. Deze brief schrijf ik, je moeder had het liever gedaan, maar het gaat niet. Zij ligt in bed of zit op twee stoelen. Ik vind je bent een man en kunt veel verdragen dat ze achteruit gaat. Ik, die allendag bij jullie kom voor Willem, heb dat gezien; haar geworstel om voor mij te verbergen, dat alles haar teveel is. Maar lang verbergt een mens zoiets niet. Toen ben ik naar haar toe gegaan en ik heb gezegd: Moeder dat mag toch in dit geval wel?! zo kan het niet langer, ik neem Willem bij mij in huis op. Dat was een heel besluit. Ook voor mij. Misschien wel vóóral voor mij. Je moeder verzette zich wel, doch ze is verstandig en erkende de noodzaak. Ze zei alleen: Heere, dat het zo min met me worden moest, wil me maar gauw in Uw heerlijkheid opnemen. Ze is helemaal met de gedachte van heen te gaan verzoend. Heerlijk, niet? Ik ben zover nog niet. Toch heeft de dokter nog vrij goede moed, hoor. Maar ook voor mij was het heel moeilijk. Willem vond het fijn, och, hoe is een kind, dat houdt van verandering en, al zeg ik het zelf, we klitten aan elkaar, 't Is ook de jongen van Wil en jou. Maar het huishouden bij mij wordt bestuurd door Sophie. Och, je weet wel. Neen, ik schrijf geen kwaad. Ze is wel goed, maar ook zo vroegouwevrouwachtig en zuur en ze kan niets meer hebben. Ze lijdt erg aan rheumatiek. Ik geloof, dat ze hardop lachen, echt blij lachen, zelfs niet meer kan verdragen. Haar leven is een dood water, waar eb noch vloed meer gorgelen. Al Sophie's bezwaren moest ik overwinnen. Dat was ook pog het slimste niet, want tenslotte heb ik, die voor het geld zorg, ook wat in de melk te brokkelen. Maar ik was bang, wanneer ik op kantoor ben, dat zij minder hartelijk tegen Willem zou zijn. En dat heb ik nu allemaal geregeld. Als God mijn plannen zegenen wil, Arend-Michiel, is Willem goed bezorgd. Hij wordt al zo flink. Op de grote school is de juffrouw erg tevreden over hem. Een gladekker, zeg ze, én een tikje ongedurig. Och, wie He oudjes kende, verwondert zich daarover niet. vervolgd) Nieuwe boeken £f en reinig zelf uw vloerbedekking of bankstel in een oogwenk! Mister Steam' is een handige machine, waarmee u snel en grondig zélf meubelstoffering of vloerbedekking kunt reinigen. Mister Steam is te huur bij: Ivoorstraat 25, Ooitgensplaat Telefoon 01873- 1937 «fe-AttS ÖKR ««SK«*N UW HUK

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5