L 10e vestiging Rufay banden-service staat in Oude Tonge Wethouder nog steeds vervolgd door motie van wantrouwen Vermiste man dood gevonden Elf krabbels Inplaats van elf steden Politieberichten 500,- Dirksland: TIJDREDE S.G.P. Van Neuren heropent margen supermarkt Goedereede Middelharnis Sander van Marion bespeelt de drie orgels van de Grote of Sint Laurenskerk te R'dam Jaloezieënfabriel( „Flakkee" houdt zonweringsshow Paar honderd meter schurveling verbrand IJsclub „Ouddorp" schreef 1400e lid in 58e Jaargang If* «^-^^^ DINSDAG 25 FEBRUARI 1986 No. 5475 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijli Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) teL 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Weth. H. H. Grootenboer (CDA) wordt nog steeds vervolgd door de motie van wantrouwen die de frac ties van PvdA en VVD al oktober vorig jaar tegen hem hebben in gediend. Weth. Grootenboer stem de toen mee waarop de indieners van de motie de Minister van Bin nenlandse Zaken vroegen de ge houden stemming (met 6-6 als uit slag) nietig te verklaren. Omdat de stemmen in de oktoberverga- dering hadden gestaakt (met 6-6 onbeslist was gebleven) werd in de novemberver- gadering daarover opnieuw gestemd, zeer tot ongenoegen van de PvdA en VVD fracties die uitstel vroegen omdat van de Minister van Binnenlandse Zaken nog geen antwoord ontvangen was. PvdA en WD verlieten daarop de zaal zodat ter stemming 7 raadsleden, inclusief weth. Grootenboer overbleven; de stemming kreeg een uitslag van 7-0, inclusief de stem van weth. Grootenboer. Per 29 januari heeft de geraadpleegde Minister laten weten dat weth. Grooten boer in de vergadering van november niet aan de stemming had mogen deelnemen' en dat de stemming niet gehouden had mogen worden omdat (door afwezigheid van PvdA en VVD leden) het vereiste quorum (minimaal vereiste aantal) niet aanwezig werd verondersteld. De Mi nister wijst erop dat de stemming (7-0) derhalve nietig is en er opnieuw gestemd moet worden, met inachtneming van de aantekening dat de wethouder niet mee zal stemmen. Merkwaardig vinden B en W het dat de Minister zich niet heeft uitgesproken over de éérst gehouden stemming van 24 okto ber, zodat volgens het College niet bekend is of die eerste stemming al of niet geldig was. Het College spreekt dan ook van een „grote verwarring". De raadsvoorz. constateert na enkele mogelijkheden te hebben genoemd dat die verwarring alleen nog maar groter kan worden, waarom hij de vrijheid neemt de raad te adviseren in de a.s. donderdag avond te houden raadsvergadering ver dere behandeliijg maar te laten rusten omdat bij de binnenkort te houden wet houdersverkiezingen de vertrouwens kwestie in optimale vorm aan de orde zal kunnen komen. Het vertrouwen in weth. Grootenboer werd door PvdA en VVD opgezegd omdat hij een toegezegde nota niet tijdig gereed had. De bijna 70-jarige heer A. van Schou wen, over wie we in ons nummer van j.l. vrijdag een bericht van vermissing plaat sten is j.l. vrijdagavond dood gevonden op een perceel bouwland nabij de Greve- lingendam. De man was een week zoek geweest in welke week heel intensief naar hem is gezocht, zelfs met een helicopter van de politie. De man blijkt door be vriezing om het leven te zijn gekomen. Hij heeft zich waarschijnlijk in landbouw- schuren rond Oude Tonge schuil ge houden. OUDDORP Beroepen Door de kerkeraad der Ger. Gemeentt i'; ;en beroep uitgebracht op ds. P. Blok vaii Capelle a.d. IJssel. OOLTGENSPLAAT Op uitnodiging van de Kiesvereniging van de S.G.P. zal opD.V. a.s. woensdag avond 7.30 uur in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente, door de Eerw. heer J. de Boer uit Terneuzen een tijdrede ge houden worden. Zie verderde advertentie in dit nummer. De 4-j,arige Corrie de Bruin uit Dirksland krabbelde zaterdagmiddag lustig op haar friese schaatsjes rond op de bevroren kerkgracht in Dirksland terwijl op de ijsbaan de groteren het grotere werk deden. Ze is voorlopig nog niet toe aan de elfstedentocht, elf krabbels achter elkaar was al mooi meegenomen, maar Corrie komt er wel; ze was in elk geval al goed voor een sfeervol plaatje. STAD AAN'T HARINGVLIET Maakten we enkele weken gele den nog melding van de twijfel van de fam. van Neuren of ze hun door brand geteisterde supermarkt nog zouden heropenen; thans kunnen we melden dat „na veel gereken en overweging" door de fam. besloten is dóór te gaan. Vanaf morgen, woensdag 26 fe bruari, kan de Stadse huisvrouw er weer terecht voor de inkoop van het levensmiddelenpakket en o.a. dro- gisterij-artikelen. De winkel werd geheel opnieuw bevoorraad; enkele weken na de brand werd de restant voorraad geheel uitverkocht zodat de fam. van Neuren een geheel nieuwe start maakt. - Diefstal Van 18 op 19 februari werden vanuit een schuur aan de Scharrezeeweg te Stellen- dam 2 lammetjes van het ras Texelaar, kleur zwart ontvreemd. Ook werden een viertal balen hooi weggehaald uit deze schuur. - Eerst ruiten schoon! De afgelopen week vonden er in de ge meente Goedereede enkele aanrijdingen plaats waarbij is gebleken, dat veel be stuurders wegrijden zonder dat de ruiten van de auto geheel schoon gemaakt zijn. Hierdoor ontstaan levensgevaarlijke si tuaties. Zorg er dan ook voor dat alle ruiten geheel ijsvrij zijn en wacht met weg rijden tot de ramen niet meer beslaan. Het is ook in belang van Uw eigen veiligheid. - Gevaarlijk ijs Door het waterschap moet regelmatig water uit de polder worden gepompt. Dat is noodzakelijk in verband met een juist waterbeheer. Een en ander heeft gevolgen voor de kwaliteitvan het ijs. Er zou gevaar kunnen ontstaan voor schaatsers op de brede wateringen maar ook op de kleinere poldersloten. Laten we dus voorzichtig zijn met op dat ijs te gaan. Inmiddels is gebleken dat er een aantal personen de overtocht van het eiland naar Tiengemeten hebben gemaakt. Dat ijs is niet betrouwbaar en door toch te gaan stelt u mogelijk uw leven in de waagschaal. - Doorrijden na een aanrijding Een inwoner uit Oude Tonge deed aan gifte van het doorrijden na een aanrijding. Benadeelde had zijn auto geparkeerd op het parkeerterrein op het Kerkepad te Middelharnis op 22 februari j.l. om on geveer 21.45 uur. Toen hij na ongeveer een half uur bij zijn wagen terugkwam bleek de auto te zijn beschadigd. De schade was veroorzaakt door een ander voertuig. Degene die de schade veroor zaakte het rechtervoorspatbord was in gedeukt is weggereden. - Aantreffen gestolen goederen Een zeer attente inwoner van Middel harnis trof langs de weg een schooltas en een lege gereedschapskoffer aan. Hij de poneerde de gevonden goederen op het politiebureau. De goederen bleken af komstig te zijn van een inwoner uit Ca pelle aan de IJssel. Bij navraag bleek dat die man zijn auto was gestolen en dat de gevonden goederen in de auto aanwezig waren geweest. De gevonden spullen gaan terug naar de gedupeerde, zijn auto is nog niet gevonden. - Schoorsteenbrand In de morgen van 21 februari j.l. brak er een schoorsteen brand uit in een woning aan de Bouwdijk in Melissant. De woning is bewoond door de fam. J. P. G. De bewoner slaagde er met eigen middelen in de brand te blussen. Zekerheidshalve was ook de brandweer nog ter plaatse ge komen. De brand werd ontdekt door de buurman, die de bewoners waarschuwde. Er ontstond wel enige schade, maar door het vroegtijdig ontdekken werd erger voor komen. t-|-|ll|-|ll«ll»j MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag) wordt weer oud pa pier opgehaald. Graag tijdig en goed ge bundeld gereed zetten s.v.p. Met veel overtuiging heeft burg. de Vos van Oostflalckee vrijdagmiddag zijn aandeel geleverd in de feestelijke opening van het Oude Tongse filiaal het 10e in den lande van Rufay banden-service. Twee flakkeeërs hebben er werk gevonden, Kees Bruggeman als vertegenwoordiger en Sjaak Melissant als filiaalhouder en dat deed Oostflakkees' burgemeester bijzonder deugd. In zijn openingsspeech legde hij dan ook het accent op Oostflakkees' behoefte aan werkgelegenheid. Daarenboven biedt Rufay een totaal bandenpakket, waarop door direkteur Cleijne de aandacht werd gevestigd. De vestiging van de vervoersmaatschap- pi' 7W7\j in O'id? ToTi<?e i*»" .2^6r gewaardeerde klant" van^ Rufay, 'heeft zeker tot de vestiging van het 10e Rufay filiaal in Oude Tonge bijgedragen. Met de plaats van vestiging verklaarde dhr. Cleijne zich bijzonder ingenomen, direct langs een belangrijke verkeersroute die met het gereedkomen van de Philipsdam nog belangrijker zal worden. Die omstan digheid, samen met de constatering dat de economie aantrekt en het vervoer toe neemt deden dhr. Cleijne erop vertrouwen dat het filiaal onder een gelukkig gesternte „geboren" is en dat het zeker een bloeiend bedrijf gaat worden. „Van harte welkom!" Burgemeester de Vos heette het Rufay filiaal van harte welkom in de gemeente Oostflakkee, de gemeente die bedrijven Jaloezieënfabriek „Flakkee" biedt een beloning van 500,aan degene(n) die haar bekend maakt met de identiteit van hen of hem die zaterdagavond het naambord van de gevel van het bedrijfspand aan de West Achterweg te Middelhamis heeft gerukt en dat bord totaal heeft vernield. Tel. politiebureau 01870 - 2449 of 01870-3484. In de Grote of Sint Laurenskerk te Rotterdam zal op maandag 3 maart in de serie orgelconcerten een concert worden gegeven door de bekende organist Sander van Marion, waarbij alle drie orgels zul len klinken: Hoofd-, Koor- en Transept orgel. Naast de voor Sander van Marion zo kenmerkende improvisaties, vermeldt het programma de beroemde Dorische Toc cata van J. S. Bach en werken van Handel, Telemann, J. G. Walther, Jacinton (Toc cata voor Spaanse trompetten) en César Franck (Piece Héroïque). Door zijn improvisatietalent, register- keuze en lichte, sprankelende speeltrant neemt Sander van Marion een geheel eigen plaats in onder de Nederlandse organisten. Ook in het buitenland geniet Sander van Marion grote bekendheid. Zo is hij in het najaar 1986 wederom uitgenodigd te con certeren in Canada en de V.S. van Ame rika. Aanvang van het concert: 20.15 uur. aantrekt met de leuze dat Oostflakkee centraal gelegen is tussen Rotterdam en Zeeland. „We willen daarmee duidelijk maken dat we meer willen dan achter de feiten aanhollen en accepteren dat de in woners van deze gemeente aangewezen zijn op werkgelegenheid elders", ver klaarde dhr. de Vos, erop wijzend dat een belangrijk deel van de economische ont wikkelingen, zoals die zich in het westen van ons land voltrokken, aan Goeree Overflakkee waren voorbijgegaan, omdat het eiland te lang een afgesloten gebied was. Brug en dammen veroorzaakten daarin geen stroomversnelling maar zelfs werd de bestaande pendel door de ver beterde verbindingen versterkt, terwijl zo'n werkgelegenheid op afstand du bieuze aspecten vertoont met grotere kans op eerder ontslag, terwijl flakkeeërs toch gewilde en toegewijde werknemers zijn. In haar bedrijfspand aan de West Achter weg te Middelharnis houdt jaloezieën- fabriek „Flakkee" de hele week een expo sitie van alle artikelen uit haar uitgebreide leveringsprogram. Het tijdstip van de expositie is bewust gekozen voor de drukke tijd die het bedrijf telkenjare meemaakt. Het geeft potentiële klanten de gelegenheid in alle rust tot een keuze te komen terwijl de fabriek dan nog de gelegenheid heeft de bestelling op tijd gereed te hebben en ter plekke te mon teren. Behalve windschermen en markiezen (die ook „beletterd" kunnen worden) om de zon te weren, zijn er rolgordijnen en jaloezieën maar evenzeer horren en hor deuren om straks de insecten buiten de deur te houden. Het bedrijf maakt een en ander in eigen atelier pasklaar. Nieuw zijn de rolluiken met automa tische vergrendeling en sinds enige tijd is „Flakkee" officieel dealer van Dynaplast, Duits fabrikant van kunststoffen voorzet ramen die de traditionele houten kozijnen kunnen vervangen. De kunststoffen ko zijnen rotten niet en behoeven nooit meer te worden geschilderd. Ze worden vooral toegepast bij renovatie van bestaande wo ningen en zijn in velerlei grootte en zelfs in meerderlei vorm verkrijgbaar. Voorts is er een ruime keus in terras overkappingen, voorzetramen met alu minium frame enz. enz. enz. te zien op de .expositie die de hele week overdag en vrijdag ooks avonds bezocht kan worden. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening a 01870-3477 g Burg. de Vos verricht de openingshandeling; rechts directeur Cleijne; linlis Kees Bruggeman en Sjaak Melissant. Het is mede om hem, die met ontslag terugkomt uit de Rijnmond, werkgelegen heid thuis te kunnen bieden dat het ge meentebestuur van Oostflakkee graag economische ontwikkelingen stimuleert en ook zal inspelen op de recreatieve ontwikkelingen tg.v. de afsluiting van Krammer en Volkerak. I.v.m, het opgemerkte deed het dhr. de Vos bijzonder deugd de nieuwe vestiging van Rufay in Oude Tonge te begroeten, een stap die gelukkig meerdere bedrijven maken. Voor de gemeente Oostflakkee belangrijk dat de industriegrond wordt verkocht maar aldus dhr. de Vos „van veel groter belang is nog dat mensen uit onze gemeente in eigen gemeente werk kunnen vinden". Graag verrichtte dhr. de Vos dan ook de openingshandeling via de bediening van een banden-montage appa raat waardoor zich een doek ontvouwde waarop van de nieuwe vestiging melding werd gemaakt. Zaterdag werd in het nieuwe bedryf open huis gehouden te welker gelegen heid velen met het bedr^f kennis maak ten. Voor hen die aan nieuwe banden toe waren was het een lucratief bezoek. Bij inlevering van een taart behoefden bij aankoop van vier nieuwe banden slechts drie te worden afgerekend. Ove rigens z^'n bij Rufay niet alleen banden te koop; het assortiment bestaat voorts uit accu's, schokbrekers, wielen, velgen etc. OUDDORP Gistermiddag is het afbranden van een stuk schurveling achter het kerkhof, aan de Duinkerkerweg wat uit de hand ge lopen. De brandweer moest er zelfs aan te pas komen; er was toen al een afstand van enkele honderden meters verbrand. De brandweer bluste met hoge druk; de schur veling kon gemakkelijk worden bereikt over het bevroren land. Vele verenigingen zullen jaloers zijn op het ledental van de dit jaar 65 jaar be staande Ouddorpse ijsclub dat j.l. zater dag met de inschrijving van de 11-jarige Marcel v.d. Bok tot de 1400 gestegen is. Stellig zullen dat er nóg meer worden wanneer de baan nog een poosje berijd baar blijft. J.l. zaterdag werden op de baan hardrij- wedstrijden en een gecostumeerde wed strijd gehouden. Bij de hardrijders van 7 tot 9 jaar won Peter van Veen, 2e werd Peter van Wijk en 3e Machiel Vlietland. De pechprijs was voor Elsbeth van Dam me. Eerste in de hardrijwedstrijd voor 14 tot 16 j arigen werd Jeroen Vlieüand, 2e Wim Vlietland en 3e Kees Mierop. De pech- prijzen gingen naar Theo Klijn en Arnold Westdijk. Bij het gecostumeerd rijden won Cor Grinwis P.zn. de Ie prijs, 2e werd Lies- beth Tanis en 3 e Paula Bolkenbaas. 1 Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzen' FOTO FILM REPORTAGE - VIDEO COMPUTER C3 C3 C3 C3 c^mÈmÊÊÊÊmmSd^ C=> tU C=l t=3 C3 Weststraaf 35 MolenM«g 4 Ouddorp - Telefoon 0187BT6I2 en 7120 Filiaal fffffiwse Prïntshop Hogeioom 172 - Teleioan 011 l6-2tQ0

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1