EIÜVtlDEn-rilEIJWS Ds. M. v.d. Linden nam na 13^/i jaar afscheid van Herv. Gem. van Dirksland Mosselkwekers in 't Noorden in 't nauw TOERISIVIE: ans Groenendijk Bezoek een studiedag Nationale Kollekte Epilepsiebestrijding: 3-9 maart 1986 Zaterdag oliebollenaktie in Middelharnis Ver. ,,De Christenvrouw" afd. M'liarnis/S'dijk Bijeenl(omst S.G.P.-lciesver. Ooitgensplaat Dam- en Schaaicvereniglng „Ontspanning" te Ouddorp Ongeluk met betonnen bovenbalk stormvloedkering 2e Blad DINSDAG 18 FEBRUARI 1986 No. 5473 Zoals hy dat in de 13^ jaar van zyn Dirkslandse ambtsperiode heeft betracht, zo heeft ds. M. v.d. Linden ook zondagmiddag, in de dienst waarin hy afscheid nam i.v.m. zyn vertrek naar Lage Vuursche niet zichzelf-, maar het Woord in het middelpunt geplaatst. Met het Woord en de rijke beloften daaruit durfde ds. de gemeente gerust achter te laten, niet echter na haar in een indringende prediking nog eenmaal de noodzaak voor te hebben gehouden op die beloften een verwonderd en gelovig „amen" te kunnen zeggen omdat ze pas dan toegeëigend mogen worden, Gode tot heerlykheid. „Want zovele beloften Gods als er zijn, die zijn in Hem ja, en zijn in Hem amen, Gode tot heerlijkheid door ons", was de tekst (2 Cor. 1 20) waarop ds. v.d. Linden zijn afscheidsprediking baseerde. In dankbaarheid zag hij terug dat er ook in de voorbije ambtsperiode vele beloften werkelijkheid waren geworden, ook die die zegt dat er heerschappij zal zijn waar het Woord des Konings is, de tekst (Pred. 8 4a) waarmee ds. in aug. 1972 in Dirksland zijn opdracht aanvaardde. Ds. beleed dat het ook conform de belofte in zwakheid is geweest dat Zijn kracht werd volbracht en dat bracht ds. aller minst tot zelfverheffing, maar veel meer tot diepe dankbaarheid de Dirkslandse gemeente zo lang te hebben mógen die nen. Ook in zijn laatste prediking hield ds. v.d. Linden de gemeente voor dat het geloofs leven een leven is dat geheel steunt op Gods beloften waarvan de B ijbel er zoveel laat kennen en waardoor zo velen zijn en worden gesterkt, bij o.a. het opvoeden, het aanzitten aan het Avondmaal, het doen van belijdenis en, zo mocht ds. uit eigen ondervinding zeggen „bij het dienaar des Woords zijn". Wel hield hij de gemeente voor dat er tweeërlei zekerheid nodig is om op de beloften te kunnen vertrouwen; de zeker heid dat ze werkelijk vervuld zullen wor den en dat ze ook persoonlijk gelden, door Hem die waarachtig is en trouw. Die persoonlijkheid had ds. mogen ervaren om ze zoals Paulus deed tot troost ook aan anderen door te mogen geven. Fietsenspecialist Sommeisdijk Tel. 01870 - 2430 Vrijwilligers in honderden gem. vragen uw aandacht Binnenkort is het weer zover: ruim 15.000 vrijwilligers gaan dan weer, in bijna heel Nederland, op pad om uw financiële steun te vragen voor de epilep siebestrijding. Dat is nog altijd een grote noodzaak. Zo'n 1 op de 150 Neder landers heeft epilepsie. Extra voorzie ningen zijn daarom nodig. Een voorbeeld: de helft van de gevallen van epilepsie begint voor het 20ste levensjaar. Vele voorzieningen voor jongeren kunnen uit sluitend via de jaarlijkse Nationale Kol lekte tot stand komen. OOK HIER De kollekte vindt ook in onze regio plaats. UW STEUN IS „HOOFDZAAK" Epilepsie is te wijten aan een stoornis in de werking van de hersenen. Daarom is ook dit jaar gekozen voor het motto UW STEUN IS VOOR ONS HOOFD ZAAK. In honderden gemeentes gaan daarom, van 3 t/m 9 maart a.s., de vrij willigers van het Nationaal Epilepsie Fonds en De Macht van het Kleine langs de deur. Laat hen niet zomaar aanbellen. Steun de epilepsiebestrijding. De kollekte opbrengst gaat naar wetenschappelijk on derzoek, b.v. ten bate van nog betere medicijnen en behandelmethoden, epilep- siecentra, individuele stexm enz. VRUWILLIGERS ZUN WELKOM Wilt u dit goede doel aktief steunen? De epilepsiebestrijding heeft reeds vrijwilli gers en contribuanten in honderden ge meentes. Via onderstaand adres en tele foonnummer geeft men u graag nadere informatie over mogelijkheden in uw om geving enz. INFORMATIE De kollekte wordt dit jaar begeleid door een speciaal nummer van het orgaan van De Macht van het Kleine. Daarin wordt met diverse voorbeelden toegeUcht wat de epilepsiebestrijding in de praktijk bete kent. Dit nummer is op grote schaal verspreid. Ook u kunt deze krant gratis aanvragen: De Macht van het Kleine, antwoordnum mer 78, 2100 VB Heemstede. Telefoon: 023 - 339060. NADERE INFORMATIE Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine, telefoon 023 - 33.90.60 tst. 2031. Aan de hand van de tekst ontvouwde ds. dat het goddelijk ,Ja", als verzekering en bevestiging, door het menselijk „amen" gevolgd dient te worden, een „amen" dat opkomt uit het hart als de beloften gelovig worden aanvaard. Het ,Ja" van Christus klinkt door in de verkondiging van het Evangelie, in het Heilig Avondmaal waarin Jezus zichzelf als een rantsoen over velen geeft, het klinkt wanneer de mens op wonderlijke wijze wordt door- en uitgeholpen. Ds. vermaande dat 's mensen „amen" daarop niet een gewenning mag zijn maar voort dient te komen uit een oprecht geloof. „Alleen in Christus kan het geloof echt „amen" zeggen", predikte ds.: „als we „amen" zeggen op het feit dat Hij alles heeft volbracht, een amen dat door Chris tus, de Hogepriester wordt gebracht voor het aangezicht van God. Hij neemt het amen over van hen' die het uitspreken in geloof, Gode tot heerlijkheid". Waar Paulus de toevoeging „door ons" gebruikt wees ds. erop dat dat niet bedoelt Paulus tot ere te strekken, maar dat het „amen" in het hart gegeven wordt als vrucht van de prediking. „Het was geweldig u dat Evangelie te hebben mogen verkondigen", verzekerde ds. de gemeente van wie hij thans scheidde. Wetend dat het zijn opdracht vvas te zaaien stemde hem de wetenschap dat meerderen leerden „amen" te zeggen tot stille dankbaarheid. „Zoek het bij Chris tus, bij Hem alleen, alleen Hij brengt het ja van God naar U toe", beval ds. de ge meente aan: „God wordt verheerlijkt als bij u het „amen" opwelt. Laat er een amen zijn op de beloften van God, dan zullen ze zijn en blijven een stok en een staf om te gaan op de weg van het leven waarop we altijd gasten en vreemdelingen zullen zijn die zoeken de toekomende stad welker Kunstenaar en Bouwmeester God is. Een amen tot in eeuwigheid. Toespraken Nadat ds. v.d. Linden de dienst be ëindigd had en voor het laatst als dienst doend predikant de zegen op de gemeente had gelegd nam hij in een korte toespraak persoonlijk afscheid van hen die niet op de vrijdagavond gehouden afscheidsavond aanwezig hadden kurmen zijn. Ook sprak ds. nog een woord ten afscheid tot de gemeente en alle bij het kerkelijk leven betrokkenen en vooral betrok hij in zijn afscheidswoorden de luisteraars aan de kerktelefoon en zij die in het ziekenhuis worden verpleegd omdat het ziekenhuis pastoraat deel van ds.' werk had uit gemaakt, een werk dat hij van harte had gedaan. Ds. v.d. Linden sprak de wens en bede uit dat de kerkeraad er gauw in zal slagen in de vacature te voorzien. Met een groet aan allen, o.a. het ziekenhuisbestuur en het gemeentebestuur, de bibliotheek bestuurders en de schoolleidingen nam ds. v.d. Linden afscheid, verzekerend met veel dankbaarheid aan zijn Dirkslandse periode terug te zullen denken. „Hij geve u te mogen wassen en toenemen in de genade en de kennis van onze Heere en Zaligmaker Jezus Christus", zo besloot ds. v.d. Linden. Wederkerig werd hij toegesproken door ds. Codée van Stellendam namens Ring en Classis, een vertegenwoordiger van het NBG in het bestuur van de Provinciale hoofdafdeling waarvan ds. v.d. Linden zitting heeft gehad, voorts door burge meester Oversier namens o.a. de burger lijke gemeente en het ziekenhuisbestuur en tenslotte door ouderling Groenendijk die in hartelijke bewoordingen liet weten als gemeente dankbaar te zijn voor wat God haar zo lange tijd in ds. v.d. Linden gegeven had. Spr. hoopte dat ds. v.d. Linden ook in zijn nieuwe gemeente tot zegen zal worden gesteld. Spr. deed een beroep op de gemeente de kerkeraad in het beroepingswerk in het gebed op te dragen en kandidaat Breure die ds. Hoornaar komt assisteren in liefde te ontvangen. Staande zong de gemeente tenslotte Ps. 121 1 ends. v.d. Linden ten afscheid Ps. 121 4 toe: „de Heer' zal U steeds gadeslaan", waarmee de dienst werd be ëindigd. Het gepredikte Woord en het uitzonderlijk schone orgelspel hadden die dienst indrukwekkend mooi doen zijn. De mosselkwekers, die in de afgelopen week de Visserijdagen te Bakkeveen heb ben bijgewoond hebben daar een koude douche gehad, die hen lang zal heugen, maar die hen heeft gewaarschuwd, dat er nog heel wat te wachten is, als het wets voorstel voor een gemeentelijke indeling van de Waddenzee dat sinds 1983 bij de Raad van State ter visie ligt straks wet zal zijn geworden. Toen de Deltawet op stapel stond sprak men dikwijls van zich samen pakkende donkere wolken. Diezelfde donkere wol ken doemen nu op, in het Noorden. Straks zal iedere gemeente die aan de Wadden zee grenst, zeggenschap hebben over dat gedeelte van de Waddenzee. De zo brood nodige perceelsuitbreiding kan men dan wel vergeten. De mosselkwekers zijn samen met de kokhanenvissers de gebeten hond bij de Noordelijke bestuurs- en milieufanaten zo bleek overduidelijk. Zo duidelijk dat Hen drik Hoogerheide uit Bruinisse alleen maar kon uitbrengen, ik ben niet boos mar wel bedroefd. Aan hem de taak om op 22 februari 1986, op de Dag van de Mossel- cultuur te Yerseke, de zaken recht te zetten, die door een forum van drie per sonen in Bakkeveen, over de milieuver ontreiniging in de Waddenzee. Dit forum bestond uit de heren burgemeester van der VUst van Ulrum, lid van het Dagelijks bestuur Waddenzee gemeenten, de Vlas van het Ministerie van Landbouw en Visserij en Sleijfer van de Waddenadvies raad. Nu was het Wolfer Okkerse, voor zitter van de Mosselkwekersvereniging Bruinisse, die de domheden die de heren aangaande de mosselcultuur op de Wad denzee debitteerde, in het licht moest stellen. Hij deed dat op meesterlijke wijze en op een manier die hem zeker niet in dank zal zijn afgenomen. De mosselkwe kers richten vernielingen aan in de flora, de fauna, het water en de bodem van de Waddenzee, zo stelden de heren. DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor bastaard her der, 1 jaar (teef), getatoueerd. Fam. v.d. Waal, H. J. van Beierenlaan 28, Nieuwe Tonge, tel. 01875 - 2227. Aan komen lopen, lichtgrijze Perz. kater, van onderen wit, met vlooienband. Inl. M. Pieterse, Molendijk 64, Stad aan 't Ha ringvliet, tel. 01871 - 1894. De mosselkwekers verstoren ook de vo gels, zo meende het forum en het was jammer dat de heer de Vlas van het Ministerie, ook in datzelfde koor mee zong, hij wist zijn weertje wat de flora en de fauna van de Waddenzee betreft, maar van het doen en laten van de mossel vissers had hij geen kaas gegeten. Een en ander ontlokte Wolfer Okkerse de verzuchting „Als het op de Waddenzee net zo'n chaos zou zijn, als op organisa torisch en bestuurlijk niveau, dan was het voor ons vissers een mesthoop. Op niet mis te verstane wijze maakte Okkerse het de forumleden duidelijk dat ook de mosselvissers gebaat zijn bij een optimale conditie van het milieu. Als de vogels op de droog gevallen gronden neer strijken dan is er in geen velden of wegen een visserman, laat staan een mosselvisser te zien. Want ook die vallen droog met hun kotters en kunnen alleen bij hoog water vissen, aldus Ok kerse die bijzonder kundig met voor het forum pijnlijke en stekelige opmerkingen hun weinige kennis van zaken in het licht stelde. Hij werd bijgevallen door de herenDrink- waard van het RIVO, die aantoonde dat menselijk ingrijpen in het milieu op het Wad aan de mosselkwekers niet kan wor den verweten en Holstein die bovendien nog aantoonde dat slechts drie procent van het Wad met mosselpercelen is bezet, maar die ook concludeerde dat van schade door mosselkwekers zeker geen sprake is. Jammer dat zo weinig mosselkwekers op de druk bezochte vergadering aanwezig waren. Zaterdag 22 februari a.s. zal de Herv. Jeugdraad een oliebollenaktie houden. Vanaf half tien 's morgens zullen leden van de jeugdclubs langs de deur komen met vers gebakken oliebollen. De opbrengst van deze aktie komt ten goede aan de jeugdverenigingen voor aan schaf hobby-artikelen etc. Koopt allen! U steunt een goed doel. (de Jeugdraad) Op D.V. donderdag 20 februari a.s. hopen wij onze jaarvergadering te houden. Deze avond wil een medewerkster van het Nationaal Reumafonds ons de film „Uit zicht" laten zien. Gasten zijn deze avond ook hartelijk welkom! Aanvang: half acht in „De Hoeksteen" te Middelharnis. De S.G.P. kiesvereniging Ooitgensplaat houdt a.s. woensdagavond 19 februari een bijeenkomst in de vergaderzaal in de kerk van de Ger. Gem. aan de Molendijk, aanvang half 8. Alle leden worden verwacht en nieuwe leden zijn tevens hartelijk welkom. Uitslagen van 10 februari 1986: Dammen: J. Westhoeve - P. van Dam1-1 C. Akershoek - C. Tanis0-2 J. Moerkerk - J. Visbeen0-2 G. Tanis - K. Tanis0-2 J. ten Hove - K. Voogd-Tanis2-0 Schaken; afdeling I: A. van Huizen - J. GrinwisVi-Vi Van Huizen liet de winst liggen. Hij bood remise aan op het moment dat hij op simpele wijze een stuk kon winnen. G. J. M. van Alebeek - J. Soeteman0-1 C. Wassenaar - Kr. van der WendeVi-Vi J. Dijkstra - E. Santifortafgebr. Ondanks dat de heer Santifort kwalitatief minder staat, heeft hij door een uitste kende aanval winstkansen kunnen op bouwen. Afdeling 2: F. Troost - A. Verhage1-0 W. J. Tanis-J. P.Dolieslagerafgebr. R. Kickert - Jac. Santifort0-1 P. J. Glerum - J. W. J. Breve 1 - O De groene kaart, het paspoort voor de auto Dank zij de auto ligt thans heel West-Europa binnen het bereik van vrijwel iedereen. En door de groene kaart is het vaak gemakkelijker een nationale grens te passeren dan door een grote stad te trekken. De groene kaart die een uitvinding is van de verzekeringsmaatschappijen, is thans in 32 landen ingevoerd, waaronder alle 12 Udstaten van de Europese Gemeenschap. Er bestaat echter een direct verband tus sen de groene kaart en de Gemeenschaps wetgeving. Dit verklaart waarom een auto mobilist uit een lidstaat bij het passeren van de grens met een andere lidstaat, op bepaalde uitzonderingen na, zijn groene kaart niet hoeft te laten zien. Dit is het gevolg van een uit 1972 daterende richtlijn van de Europese Mi nisterraad, waarbij autoverzekering ver plicht werd gesteld in elke lidstaat en waarbij een in het ene land van de EG af gesloten verzekering schade aan derden in alle andere lidstaten dekt. De richtlijn bevat verder nog de bepaling dat tussen de nationale autoverzekeraars een bijko mende overeenkomst gemaakt moet wor den om in elk geval de schade te dekken veroorzaakt dóór een automobilist uit een ander EG-land ongeacht of hij in het bezit is van een geldige groene kaart. Volgens de Commissie is het doel van de groene kaart het leveren van het bewijs dat de automobilist verzekerd is tegen schade aan derden zoals dat door de wet wordt geëist in alle 32 landen die bij dit systeem zijn aangesloten. In het Verenigd Konin krijk en Ierland ziet men het echter als bewijs dat de polishouder er de voorkeur aan heeft gegeven zijn bestaande dekking voor andere vormen van autoverzekering, zoals diefstal en beschadiging waarvoor hij zelf verantwoordelijk is, uit te breiden tot de landen die hij bezoekt. De Commissie meent evenwel dat dit een misleidende voorstelling van zaken is omtrent het ware doel van de groene kaart. Ze heeft zich dan ook met autoverzeke ringsmaatschappijen in het Verenigd Ko ninkrijk en Ierland in verbinding gesteld. De drie jongste lidstaten van de Ge meenschap, Griekenland, Spanje en Por tugal hebben de bijkomende overeen komst uit de richtlijn nog niet onderte kend. Verwacht wordt dat ze dit in de loop van het jaar zullen doen. Dit betekent dat automobiUsten die die landen bezoeken in het bezit moeten zijn van een groene kaart die zij aan de grens moeten tonen. De uitgifte van groene kaarten verschilt van land tot land. In verschillende landen worden ze automatisch gegeven. In Dene marken, Duitsland, Ierland en het Ver enigd Koninkrijk moet men er om vragen en worden ze gewoonlijk maar verstrekt voor de duur van het bezoek aan de vreemde landen. In de meeste landen krijgt men de groene kaart gratis. Uitzondering is echter het Verenigd Koninkrijk en (in bepaalde ge vallen) Italië. De geldigheidsduur ver schilt ook en kan voor een bepaalde periode worden vastgesteld eenjaar of meer of tot het tijdstip waarop de polis vervalt. Hans Böhm e.a., Karpov-Kaspa- rov. Uitgeverij Elsevier te Amsterdam-Brussel. Paperback. 128pag. Prijs f 24,50. Elke schaakliefhebber weet het zich te herinneren: de briljante match tussen we reldkampioen Anatoli Karpov en uitdager Gari Kasparov. De wereldtweekamp vond van 3 september tot 9 november 1985 plaats in de Tsjaikovski-concertzaal te Moskou. Na 24 partijen mocht Kaspa rov zich wereldkampioen schaken noe men, 22 jaar, de jongste aller tijden. Dit boek geeft van de tweekamp beschou wingen, analyses, commentaren en kant tekeningen. De uitgave is geïllustreerd met nog niet eerder gepubliceerde foto's. Kroniek van de 20ste eeuw. Uitgeverij Elsevier te Amsterdam/Brussel. Grootformaat. 95 pag. Prijs f 12,90. Dit boek is het eerste vervolg van de eind vorig jaar verschenen „Kroniek van de 20ste eeuw". Van jaar tot jaar zou een supplement worden uitgegeven. Dit is het eerste. De belangrijkste gebeurtenissen van het jaar 1985 worden in dagblad-stijl aangegeven. Zoals ook in het hoofddeel wordt aandacht besteed aan grote en klei ne gebeurtenissen in wetenschap, politiek, religie (hoewel deze sector onderbelicht is m.i.), sport en kunst. De opzet is chrono logisch van aard, samengesteld van maand tot maand. Elke maand bevat ver der een kalendarium, waarin de meest in het oog springende voorvallen kort zijn samengevat. Dieuwke Winsemius, Marijke Meu. Uitgeverij Kok te Kampen. Gebonden. Vierde druk. Geïllustreerd. 203 XII pag. Prijs f 24,90. Deze bekend eroman, eerder uitgekomen bij Wever te Franeker, verplaatst ons naar het 18e eeuwse hof te Leeuwarden. De van oorsprong Duitse prinses Maria Loui se van Hessel Kassei, weduwe van de jonggestorven Friese stadhouder Johan Willem Friso, was bij de ingezetenen van Friesland heel geliefd. „Marijke Meu", zoals zij door het volk werd genoemd, voerde het regentschap over de provincie. Een mooie roman over één van de moe ders van ons koninklijk huis. De hoop der wereld. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. 40pag. Prijs f 8,90. Dit oorspronkelijk in het Engels geschre ven boekje behoort bij de gelijknamige overbekende prent van Harold Copping. De plaat beeldt Jezus uit, de armen uit gebreid om een groepje van vijf kinderen: blank, bruin, geel en zwart. Dit boekje vertelt over elk van die kinderen iets. Krishnamurti Maar vooral gaat het over de grote Kinder vriend. Het boekje is bestemd voor kin deren van zes tot acht jaar. Prof. drs. H. M. Ohmann, Godsdiensten van India. Uitgeverij Oosterbaan en Le Cointre te Goes. Gebonden. Geïllustreerd. 272 pag. Prijs f 25,90. De schrijver is hoogleraar in de Oud testamentische vakken aan de Theolo gische Hogeschool (Broederweg) te Kam pen. Dit boek laat zien dat hij ook een gedegen kennis bezit van de vroegere en huidige Indiase culturen en godsdiensten. De naam India moet overigens niet wor den opgevat als de gelijknamige staat binnen de huidige grenzen; nee, bedoeld wordt het hele subcontinent tussen de Arabische Zee en de Golf van Bengalen, aan de noordzijde begrensd door de Hima laya. Wie in deze materie geïnteresseerd is, zal in dit boek veel van zijn gading vinden. D e auteur geeft eerst iets weer van de oude religie van de Veda's, daarna de Upanis- jaden, eveneens nog van vóór onze jaar telling. Uitgebreid komen oorsprong en ontwikkeling van het Boeddhisme aan de orde, en uiteraard de overgang van het Brahmanisme naar het Hindoeïsme, de thans meest voorkomende religie in India. Het boek besluit met een overzicht van de actuele situatie. Prof Ohmanns boek verschaft inzicht in de complexe reUgieuze geschiedenis van de Indische volkeren. De kritische be schouwing en toetsing aan de christelijke Openbaring ontbreken niet. Aanbevolen. Stuart Holroyd, Op zoek naar innerlijke rust. De filosofie van Krishnamurti. Uitgeverij De Driehoek te Amsterdam. Paperback. 94 pag. Prijs f 22,90. Holroyd biedt in dit boek een inleiding tot het leven en denken van de Indiase filo soof Jiddu Krishnamurti (geb. 1897). Vele jaren werd deze door de aanhangers van de theosofische vereniging gehouden voor een nieuwe incarnatie van Christus. In verband met de op handen zijnde komst van de grote wereldleraar werd in 1911 de Orde van de Rijzende Zon gesticht, later de Orde van de Ster in het Oosten ge noemd. In 1925 kwam het grote moment dat de herboren „Christus" zijn messias- schap aanvaardde. In Nederland, te Om men, in een door baron Van Pallandt geschonken kasteel, had hij zijn hoofd kwartier. Totdat in 1929 de grote leider de orde ontbindt, aangezien hij tot het inzicht was gekomen dat de organisatie het geloof tot een dood ding, tot „bevroren denken" doet verworden. Nadien vestigde Krishnamurti zich in Amerika, van waaruit hij zijn gedachten door middel van publicaties en toespraken door de hele wereld liet gaan. Zijn filosofie is er op uit de mens vrij te maken van zelf opgelegde ketenen en een vernieuwde mens te creëren. De hoofdinhoud van zijn boodschap is te typeren met de begrippen „zelfïnkeer" en „zelfbevrijding". Het boekje van Holroyd geeft van zijn ge dachten het een en ander weer. Het behoeft geen betoog dat de gedachten van Krishnamurti niet met het bijbels denken in overeenstemming te brengen zijn. De mens moet zichzelf vrijmaken, zichzelf verlossen om echt mens te zijn; zó zou hij in zichzelf de Waarheid en het Leven vinden. „Wees uw eigen gids op de weg naar de Waarheid". Een loochening dus van de Ene Naam, die van Christus, waardoor wij moeten zalig worden. Op zoek naar rust en genezing mogen we Zijn stem horen: „Komt tot Mij die vermoeid en belast zijn...." Die bevrijding schenkt Krishnamurti niet. LK. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling C=l 01870-3477 m DD Een 1150 ton wegende betonnen boven balk is door een defect aan de hijsinstal latie uit de takels geschoten en ligt nu zeven meter onder water in de haven Kats. In Kats worden de balken en beton- stukken voor de stormvloedkering ge maakt en dat leverde tot dusver geen moeilijkheden op. Het was de bedoeling dat de Taklift IV, de laatste vijf boven- balken in het sluitgat Schaar van de Rogge plaat zou plaatsen, om vervolgens aan de plaatsing van schuiven in het sluitgat Roompot te beginnen. Dit werkschema is nu in de war gestuurd, door het ongeluk, dat gelukkig geen gewonden en weinig materieële schade veroorzaakte. De balk 44 meter lang bleef aanvankelijk in schuine stand hangen, maar toen de ponton waarop de balk nog gedeeltelijk rustte was weggevaren om door een an dere te worden vervangen knapten de takels af. Duikers zullen nu onder water de balk moeten proberen vast te maken, waarna de Taklift IV de betonnen kolos weer boven water moet halen. De Gereformeerde Vrouwenbond orga niseert in de komende weken weer de jaarlijkse studiedagen, elf in totaal, ver spreid over heel Nederland. In onze om geving wordt deze dag gehouden: Donderdag 27 februari: in de Groene Tuinkerk, Groene Tuin 253, Rotterdam- IJsselmonde. Thema: Geloven, hoe ervaar ik dat? Spreker: Drs. J. J. van Zoelen(theologe). De studiedag begint om 10.30 uur en eindigt 15.30 uur. Koffie vanaf een half uur voor de aanvangstijd. Koffie/thee en evt. soep zijn voor eigen rekening. Brengt u lunchpakket en liedboek mee? Aanmelden (verplicht) bij: Gerefor meerde Vrouwenbond te Baam, tel. 02154- 13366. Niet alleen leden, maar ieder die belang stelling heeft voor dit onderwerp is van harte welkom op onze studiedag. Voor nadere informatie of inlichtingen over eventueel reizen kunt u bellen naar: mevr. Wagner, tel. 01871-1310. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK BEJAARDENMIDDAG De C.V.B. afd. Middelhamis-Sommels- dijk nodigt de bejaarden weer hartelijk uit op dinsdag 25 februari 's middags half drie m „de Hoeksteen". Spreker is deze mid dag de heer J. van Hoorn. Onderwerp: „De zegen van het gezag". Hebt u vervoer nodig, kunt u bellen: mevr. C. Bienefelt, tel. 3428; mevr. E. Vroegindeweij, tel. 2566. Nieuwe boeken

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5