Dhr. J. H. Koppelaar 40 jaar verbonden aan drukkerij Gebr. de Waal Orgel-recital te Middelharnis Predikbeurten Juwelierhorlogemaker Henk Winnubst wil aan de slag...! ^.5^e/C/W visitekaartjes Stad aan 't Haringvliet: Belangstelling voor vrouwenvakschool IN MEMORIAM De heer Bas van Hoven Werk van Ina Groenendijk in ,,de Samaritaan'' Dam- en Schaakver. Dirksland Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 14 FEBRUARI 1986 MIDDELHARNIS - De naam van direkteur J. H. Koppelaar van drukkerij en papierwarenbedrijf Gebr. de Waal staat sinds gisteravond ook vermeld op de lijst van langdurige jubilea die binnen het bedrijf zijn behaald. Zelf maakte dhr. Koppelaar per januari de 40 jaar vol, niet „al zuchtende", maar van heler harte, zoals hij duidelijk liet weten op de bijeenkomstn in „Vita Nova", omringd door gezinsleden, huidige en oud- medewerkers en velen met wie hij in maatschappelijke en kerkelijke nevenfunkties kontakten onderhoudt, „'t Is alles van God gekregen", zo beleed dhr. Koppelaar op al de loftuitingen die hem deze avond ten deel vielen, een erkennen dat hem tot grote dankbaarheid stemde. In die geest was ook de gelukwens ge toonzet die door J. H. Koppelaar jr. gesproken werd ter verweloming van zijn jubilerende vader, van wie hij sinds een aantal jaren de leiding over een deel van het bedrijf heeft overgenomen. Catego risch ging dhr. Koppelaar na hoe het zijn vader in het sinds 1924 gevestigde bedrijf was vergaan, aanvankelijk gesierd door de werkmansoverall maar naarmate de ontwikkelingen zich aandienden meer en meer leiding gevend, totdat in 1981 de meest ingrijpende investering werd ge pleegd toen het bedrijf van boekdruk op offset overschakelde, een ingrijpende be slissing voor het nemen waarvan durf en vertrouwen nodig waren geweest. Koppe laar jr. wenste zijn vader geluk met de bereikte mijlpaal en wenste hem ook voor de toekomst van Godswege kracht en wijsheid toe in het bedrijf bezig te mogen zijn. Eilanden Nieuws Door de Pres. Commissaris van Eilan den Nieuws b.v., dhr. A. C. van Rossum, werd stilgestaan bij de verbondenheid van Eilanden Nieuws en Gebr. de Waal, waar de krant al 55 jaar gedrukt wordt. Het deed dhr van Rossum bijzonder deugd dat na 55 jaar de namen Gebr. de Waal, Koppelaar en Eilanden Nieuws nog aan elkaar verbonden zijn. Spreker kan ver zekeren dat aan die betrokkenheid nim mer eigen eer of gewin ten grondslag heeft gelegen, maar dat er veeleer sprake was en is gebleven van een zorg om een voorlichting waarboven de Naam van de Heere geschreven staat. „Het zijn Zijn gunstbewijzen die dat tot op de dag van vandaag mogelijk hebben gemaakt". Dhr. van Rossum onderstreepte de erkentelijk heid van Eilanden Nieuws jegens de druk kerij en dhr. Koppelaar met de aanbieding van een boekenserie van Spurgeons ver klaring over de Psalmen Davids. Stoel Namens het gezamenlijke personeel werd door dhr. R. Mulder naast een hartelijke gelukwens, waarin veel sympa thie voor dhr. Koppelaar doorklonk, ook een cadeau aangeboden, een riante stoel om daar thuis ontspannen in te kunnen Het klopt als u bedenkt dat de familienaam Winnubst een allerminst Stadse naam is. Ze komen uit Mydrecht, maar in het kleine halfjaar dat ze nu in Stad wonen zijn ze er al aardig geacclimatiseerd zodat wat hen betreft de naam Winnubst en Stad nog lang verbonden zullen blijven. Alleen, dat dhr Winnubst juwelier-horlogemaker is, dat hij beschikt over vakkennis en op de bovenverdieping van het rijtjeshuis ook over alle mogel^ke precisie-apparatuur, dat zou wat hen betreft best wat meer bekend mogen worden. En dat bepaald niét omdat 'ie elke dag doelloos met de handen in de schoot zou zitten; dat zeker niet. Op het Werkvoor zieningschap „Binnenhof' te Sommels- dijk is dhr Winnubst bezig een zestal geselecteerde krachten zodanig te instru eren dat daar een servicebedrijfvan de grond zou kunnen komen waar uurwerken en het zgn. „groot werk" (grote klokken, duiveklokken e.d.) gerepareerd kunnen worden. „We hebben na een klein half jaar opleiding al een leuk resultaat", ver zekert dhr Winnubst die overigens niet bij het werkvoorzieningschap in betrekking is. Vandaar dan ook dat hij voor zichzelf aan de slag wil, eerst in de reparaties en later ook in de verkoop van uurwerken. In dat verband vindt dhr Winnubst de vraag helemaal niet zo onlogisch waarom dan geen winkelpand gekocht of een be staande zaak overgenomen? Zo'n over name noemt 'ie op z'n minst „vrij prijzig" en daar is hij danig van geschrokken. Liever bouwt hij een eigen bedrijf thuis van de grond op, in dit geval vanuit de bovenverdieping want daar zetelt hij met al z'n apparatuur die nodig is om tradi tionele en de thans zo in zwang zijnde quarts uurwerken te repareren. Ook an tieke klokken zijn bij dhr Winnubst in goede handen, handen die werden ge oefend in de praktijk en eerder op de horlogemakersvakschool te Hoorn waar van zijn vader direkteur is geweest. Een verkooppunt in Middelharnis zou zo gek niet zijn en dhr Winnubst is zich voorzichtig aan het oriënteren. Weliswaar weet hij van de aanwezigheid van collega juwelier-horlogemakers, maar hij meent dat de regio zodanig groot is dat er nog best een bij zou kunnen. Nu al, nog zonder verkooppunt is hij tot alle reparaties in staat en bereid in zijn atelier van Brienen- straat 11 te Stad aan 't Haringvliet, tel. 01871-2118. Dhr. en mevrouw Koppelaar omgeven door oud-medewerkers, t. w. v.l.n.r. CorKoster, CorBoogerman en Cor Jongejan. Juist deze dag overleed uit de kring van oud-personeel de oud-medewerker dhr. L. de Korte. verpozen. De kinderen Koppelaar voeg den daar het hunne aan toe om het verblijf in die zetel nog comfortabeler te doen zijn. Tal van gelukwensen In de rij van sprekers die daarop nog volgde, sprak burg. van Welsenis die dhr. Koppelaar een prachtige geografische kaart van Middelharnis' grondgebied aan bood, dhr. C. Kievit die namens de kerke- raad van de Ger. Gemeente en de Zon dagsschoolvereniging „Timotheus" sprak, van welke laatste dhr. Koppelaar al 30 jaar bestuurslid is. Voorts sprak dhr. K. v.d. Ketterij na mens de raadsfraktie van de S.G.P., het bestuur van de Kiesver. en het bestuur van de afd. Middelharnis-Sommelsdijk, waar na het ten besluite van de rij van sprekers dhr. J. A. Coster uit Bergambacht was die sprak namens de Raad van Bestuur van de Holding Erdee en de Stichting Reforma torische Publikatie. Sinds januari 1985 is dhr. Koppelaar president van voornoem de Holding, in welke kwaliteit dhr. Coster hem heeft leren kennen als iemand die veel luistert, al luisterend aan zijn beoor deling vijlt, het enthousiasme van anderen weet te waarderen, die naar een gemeen schappelijk standpunt zoekt, zich formeel, maar steeds met een ondertoon van harte lijkheid opstelt maar onverwacht fel kan reageren als het belangen van anderen zou schaden of principieel niet aanvaardbaar is. Dhr. Coster waardeerde de dienstbaar heid van zowel dhr. Koppelaar als zijn echtgenote in hoge mate, wetend dat zij daarin niet anders dan de eer van God hebben gezocht. Thans vond dhr. Coster het een juiste zaak deze vierdag te vieren om de Heere lof te kunnen brengen. Namens het R.D. bracht dhr. Coster de medewerkers van dhr. Koppelaar dank voor het feit dat zij ervoor zorgen dat hij (dhr. Koppelaar) die bredere armslag heeft die hem buiten het eigen bedrijf voert. Sinds 1970 is dhr. Koppelaar bij het R.D. betrokken. Grote dankbaarheid Dhr. Koppelaar gaf in zijn dankwoord ruim baan aan zijn gevoelens jegens God, Die hem de kracht en de lust heeft gege ven, de vrouw, het gezin en de medewer kers om te hebben kunnen doen wat hem door de jaren heen lief gebleven is, het grafisch vak en de bestuurlijke arbeid. „Als mij daarin al bepaalde capaciteiten worden toegedacht, dan heb ik die gaven van God mogen ontvangen", beleed dhr. Koppelaar. Hij dacht daarin ook terug aan de raadgevingen van zijn van God geleer de vader en van zijn oud-medewerkers van wie hij veel van 't grafisch vak had mogen leren. „Het is groot om mensen naast je te hebben met wie je naar een bepaald doel kunt werken, nog groter is het te weten dat je de gaven die je hebt van God gekregen hebt. Hem alleen de eer", zo besloot dhr. Koppelaar dankend voor de hem geboden jubileumavond. „Gelukkig maar dat er bij al die hoedanigheden die naar voren zijn gehaald kanttekeningen zijn geplaatst, zo dat ik niet als een volmaakt mens afge schilderd ben, daar ben ik verre van", liet dhr. Koppelaar weten, verwonderd over de leiding die hij in zijn leven heeft mogen ervaren. In en voor dat alles wil dhr. Koppelaar alleen Gode de ere geven, wetend hoezeer een mense geneigd is God Zijn ere te ontnemen. „Het is niet mijn verdienste dat drukkerij Gebr. de Waal door alle moeilijkheden die er in het grafisch bedrijf zijn geweest nog bestaat, maar het ligt aan God de Heere alleen; laat dat onze danktoon zijn", beval dhr. Koppelaar aan, hopend zelf nog een aan taljaren mee te mogen werken en denken om ook dan Hem in alles te leren beno- digen. bij Drukkerij ^^\iX%. A% WBSI Langewegl3 SOMMELSDIJK Op D.V. zaterdag 22 februari a.s. hoopt Jan J. van den Berg, organist van de Nieuwe Kerk te Delft, een orgelconcert te verzorgen op het drieklaviers Leeflang-orgel van de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis. Voor de organisatie tekent de Stichting Kerkconcerten Goe- ree-Overflakkee. Jan J. van den Berg werd in 1929 te Amersfoort geboren. Zijn eerste orgellessen kreeg hij van zijn vader, waarna hij in 1943 ging studeren bij Adriaan C. Schuurman die in dat jaar benoemd was tot organist van de St. Joriskerk te Amersfoort. Van 1947 tot 1952 studeerde dhr. Van den Berg aan het Amsterdams Conservatorium bij wijlen Dr. Anton van der Horst. Intussen was hij als kerkorganist al volop aktief In 1945 werd hij benoemd tot organist van de Geref. Kerk te Amersfoort, in 1946 van de Emmakerk te Soestdijk en in 1953 van de Nieuwe Kerk te Delft, waar hij de beschikking kreeg over een monumentaal Batz-orgel. Het kerkorganist-zijn is iets wat bij Jan J. van den Berg in zijn composities en concerten een belangrijke plaats inneemt. Het op muzikale wijze bezig zijn met de woordverkondiging blijkt vooral in de koraalbewerkingen die dan ook steeds op zijn programma's voorkomen. Dit moge opnieuw blijken uit het feit dat zowel aan het begin als aan het eind van dit concert koraalbewerkingen gespeeld zullen worden van de Nederlandse componisten Adriaan Schuurman, de concertgever zelf en Comelis de Wolf Met name het werk van dhr. Schuurman is zeer recent uitgegeven, het is van superieure kwaliteit en eigenlijk een eilandelijk primeur. Besloten wordt met de feestelijke finale over Psalm 72 van Com. de Wolf. Natuurlijk prijken ook composities van grote componisten uit vorige eeuwen op het programma. We noemen u de „Praelu- dium et fiiga in f klein" en de schitterende variatie-reeks over „Sei gegrüsset, Jesu gütig" van Joh. Seb. Bach, de derde „Sonate in A dur" van de romanticus Felix Mendelssohn- Bartholdy en de virtuoze Finale (uit Symfonie II) in D van de fransman Charles Marie Widor. Jan J. van den Berg die in de loop der jaren veel concerten heeft mogen geven, ervaart deze nog steeds als evenzovele muzikale hoogtepunten in zijn leven, die hem met vreugde doen plaatsnemen achter de klavieren. En gezegd moet worden dat er vooral ten aanzien van de Romantiek en de koraalbewerkingen sprake is van grote gedrevenheid en affiniteit. De aanvang van het concert is 20.00 uur; kerk open 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,- voor volwassenen en 3,- voor scholieren, CJP-houders en 65+. In Zeeuws-Vlaanderen (Temeuzen) en Walcheren (Middelburg) start met ingang van het nieuwe leerjaar 1986 een vrou- wenvakshool. Bedoeld wordt dat vrouwen van 25 jaar en ouder, die eerder aan het arbiedsproces hebben deelgenomen maar geen gelegenheid kregen zich verder te ontwikkelen, cursussen zullen kunnen volgen (hoogstens 3 dagen per week met een duur van 9 of 10 maanden). Daarbij is ook een cursus om een eigen bedrijf te beginnen. Het is een initiatief van de Vrouwenbond F.N.V. De provincie Zeeland geeft een start subsidie van 150.000,- en ook het Districtsbureau voro Arbeidsvoorziening draagt eenzelfde bedrag bij. Een bedrag van 300.000,- is aangevraagd bij het Europees Sociaal Fonds. De belangstel ling is bijzonder groot. Op 4 februari overleed de heer B. van Hoven uit Middelharnis. In het harnas, zou je kunnen zeggen, want hij was op weg naar een bestuursvergadering van het Ouderenzangkoor „Avondklanken". Een bijzonder mens werd dit leven omgewis seld voor het eeuwige. Een veelal onbegrepen mens, mag ik wel zeggen. Want hij werd (en wordt) als een brommerig mens benoemd, helaas. De mensen die dat doen hebben zijn persoon lijkheid nooit begrepen. Als je tijdens de oorlog een kapotgescho ten been oploopt, je echtgenote verliest en andere ontberingen moest ondergaan, valt dat verdere leven soms nogal tegen. Bas had het soms behoorlijk moeilijk als hij geplaagd werd door hevige pijn. En hoe kon je hem dat kwalijk nemen? Laten wij maar naar zijn goede eigen schappen terugkijken, dat is t.o.v. zijn nagedachtenis en familie veel fatsoenlij ker. Hij heeft zich in de samenleving Mid delharnis een onopvallende plaats toege meten; heeft veel voor ons gedaan. Begon als vrijwilliger op „Het Diekhuus" met de kinderklubs en leerde menigeen houtbe- werken, metaalbewerken, pottenbakken en/of kleibewerking aan. Hielp mee aan de oprichting van het zangkoor „Avond klanken" en bleef het trouw tot aan zijn dood. Als laatste funktie het sekretariaat beherend. Nam het meeste organisato rische werk op zijn schouders als het ging om concoursen en optredens organiseren. Ook de subsidie-aanvraag werd door hem gemaakt. Op zijn laatste dag op weg naar een vergadering met het bestuur van het zang koor teneinde een „korendag" in maart a.s. te organiseren. Toch al lichtelijk over spannen (hartkwaal) en een veel te hoge bloeddruk. Gestorven in het zadel, tijdens de autorit naar het dienstencentrum. Het zou jammer zijn als deze man slechts gewaardeerd zou worden om de ellende die anderen hem aandeden en waardoor zijn leven zwaar werd beïnvloed. Zijn werkelijke inzet en daden waren dit „in memoriam" goed waard. Zijn vrouw en kinderen mogen gesterkt worden in het verlies van deze waarde volle man. G. V. Middelkoop Stichting Bejaardenwerk „Middelharnis" voor zondag 16 februari 1986 OUDDORP - Ned. Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur eerw. heer G. Meuleman - Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur kand. P. Bakker, 17.00 uur dhr. A. v.d. Schee - Doops- gez. Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modder- kolk, Capelle a.d. IJssel; 18.30 uur ds. Bolijn, Serooskerke. GOEDEREEDE-Ned. Her. Gem. 9.00 en 10.45 uur kand. P. C. Zptge, Ouder kerk a.d. IJssel, 18.30 uur ds. J. Har- teman, Moerkapelle. STELLENDAM - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Zuijderduijn, 18.00 uur ds. J. Codée - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v.d. Schee; 17.00 uur kand P. Bakker. MELISSANT- Ned. Herv. Gem; 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr. - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. K. J. Koffeman, Heenvliet. DIRKSLAND-Ned. Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar; 14.30 uur ds. M. van der Linden, afscheidsdienst-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden; 18.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouder kerk a.d. IJssel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Ned. Herv. Kerk 10.00 uur (bed. Heilig Avondmaal) en 18.00 uur (dankz.) ds. L. Kruijmer - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. H. Cossée, Rotterdam. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten, bed. H. Avond maal. MIDDELHARNIS - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt, 18.00 uur eerw. heer A. H. Veldhuizen-Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v.d. Waal, 17.00 uur ds. R. Kamermans - Ger. Kerk (vrijgem.) 9.30 en 14.30 uur ds. G. J. Bruijn. NIEUWE TONGE - Ned. Herv. Gem. 9.30 en IS.OOuurds.J. vandenBorn- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Ned. Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Klei- berg - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen STAD AAN 'T HARINGVLIET -Ned. Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur kand. G. den Hartog, Kam pen. DEN BOMMEL - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, 18.00 uur kand W. Zuijderduijn - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. J. Krol, Gorinchem. OOLTGENSPLAAT - Ned. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meijeren - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker, Marrum. LANGSTRAAT - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur eerw. heer L. D. Burger, Waddinxveen. ST. PHILIPSLAND - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK - Ned. Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. Muil- wijk, Monster - Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Eén Zeeuw wil naar de Flevo Slechts één landbouwer uit Walcheren wil worden overgeplaatst naar Zuidelijk Flevoland, in het kader van de Land inrichting Walcheren, een soort van ruil verkaveling. Mogelijkheden om die her- of ruilverkaveling te overleven zijn: sane ring, grond bijkopen, het verbouwen van intensieve teelten, die een grote geldelijke opbrengst beloven, dan de produkten die volgens het ijzeren bouwplan (graan, aard appelen, bieten, peulvruchten) worden toegepast, maar ook emigreren naar de Flevopolders. In de hal en verbindingsgangen van het verpleeghuis De Samaritaan te Sommels- dijk hangen op dit moment werken van/«a Groenendijk. Een verzameling van tekeningen, olie verfschilderijen en geweven wandkleden geven de wanden een kleurige aanblik. Het is de tweede keer dat Ina Groenen dijk exposeert in De Samaritaan. Ook deze expositie laat zien dat de natuur een grote rol krijgt toebedeeld. Paddestoelen, schelpen en bladeren zijn steeds terug te vinden op menig aquarel of tekening. Vooral de zachte natuurtinten zijn met nadruk aanwezig. Ook de wandkleden laten zien dat er met de natuurlijke materialen veel te doen is. Ina Groenendijk gebruikt hoofdzakelijk zelf gesponnen woil die met natuurlijke stoffen wordt geverfd. Dit resulteert in kleuren die alleen op deze manier te verkrijgen zijn. Ina Groenendijk is geen onbekende voor de „wolliefhebbers". Menige expositie liet haar werk zien, vaak begeleid door een demonstratie. Ook dit keer zullen velen met aandacht dit werk bekijken. De aquarellen en teke ningen waren voorheen in zwart-wit uit gevoerd. Dat dit schilderen en tekenen nu ook kleurig gebeurd is alleen maar toe te juichen omdat dit beter aansluit bij haar wandkleden. De wandkleden, aquarellen, tekeningen en olieverfschilderijen zijn te koop met daarbij de vermelding dat een gedeelte van de verkoopprijs bestemd is voor de welzijnszorg van De Samaritaan. De expositie duurt tot woensdag 26 februari en is voor iedereen vrij toegan kelijk. Uitslagen van maandag 10 februari 1986 DAMMEN: P. v.d. Groef- B. Troost 2-0 D. Rameys - A. v. Rossum 0-2 W.Nieuwland-H.Koppelman 1 - 1 J. v.d. Groef- K. de Munck 0-2 M. V. 't Geloof- B. Roetman 0-2 K. de Jong - C. v.d. Kroon 2-0 SCHAKEN: J. Noteboom - M. Pieterse 0-1 J. C. de Jong - D. Wolfert O - 1 F. van Ast - S. Koppelman I - O P. Koppelman - W. Zorge 1 - O D. Wolfert - J. C. de Jong 1 - O »9 99

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2