lËa V isser Garage KNÖPS B.V. I Eerste steen voor nieuwbouw Wibru leder Concert te Ouddorp 1299- 1799- fiotniSemoH Ledenver. Rode Kruis te Achthuizen Jeugd E.H.B.O. te Dirksland Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Sluiting Compartimenterings- dammen Citroen-Hesselink Kontaktmiddag Ned. M.S. Stichting hudrredftse Bussen Bartimeus S8e Jaargang VRIJDAG 7 FEBRUARI 1986 No. 5470 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel 01870 - 339'' Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Piano-, orgel- en liederenavond in muziekkamer Op zaterdag 15 februari a.s. vindt het 3 e concert in de serie Muziekkamerconcer ten 85-86 plaats. In de Muziekkamer van Piet Westhoeve aan de Koolweg 11 a te Ouddorp zullen composities van Liszt, Fauré en Brahms uitgevoerd worden door Titia Dijkstra, alt-mezzo sopraan en Piet Westhoeve, orgel en piano. Het concert begint met de Preludium en fugaB.A.C.H, voororgel vanFranz Liszt (1811 - 1886),eengrootswerk, gebaseerd op de noten bes-a-c-b onze noten bes en b worden in Duitsland b en h genoemd). Veel grote componisten hebben zich laten inspireren op dit thema, welke de naam vormt van de grote cantor uit Leipzig. Het programma vervolgt met vier chansons voor zangstem en piano van de franse componist Gabriel Fauré (1845-1924). Na de pauze is het programma geheel gewijd aan Johannes Brahms (1833- 1897). De twee Rhapsodieën voor piano, opus 79, worden geflankeerd door de twee laatste opi'snvimmens vsir Brahms t w. de Vier Emste Gesange voor zangstem en piano, opus 121, en de Elf Choralvor- spiele voor orgel, opus 122. Van deze koraalvoorspelen speelt Piet Westhoeve „O Gott du frommer Gott", O Welt ich muss dich lassen (1), Herzlich tut mich verlangen en O Welt ich muss dich lassen (2), de allerlaatste compositie van Brahms. Titia Dijkstra (foto) studeerde aan het Rotterdams Conservatorium hoofdvak zang bij David Hollestelle en aan het Stedelijk Conservatorium in Arnhem bij Francien Fregeres, waar zij in 1980 het Einddiploma Conservatorium solozang behaalde. Momenteel is zij werkzaam als docente zang aan de Zeeuwse Muziek school te Middelburg, Goes en Zierikzee. Het concert in de Muziekkamer begint om 20.15 uur. De toegangsprijs, inclusief programma en consumptie in de pauze bedraagt 7,50. Schoheren, CJP en 654- betalen 5,Vooraf plaatsbespreken is gewenst (01878 - 2764 of 2484). Het volgende Muziekkamerconcert is op zaterdag 15 maart 1986. Werken van o.a. Richter, Rossini en Poulenc zullen dan uitgevoerd worden door Fransje de Vis ser, dwarsfluit en Piet Westhoeve, orgel en piano. IT!m11Ii*H*' STELLENDAM Jeugdwerk „De Schuur" D.V. zaterdag 8 februari hebben we op het programma voor het Jeugdwerk staan een uitgebreide informatie over de com puter, wat de mogelijkheden zijn en hoe we er mee werken kunnen en mogen, ook vanuit een Bijbels oogpunt. De heer v.d. Heuvel wil ons dit allemaal komen vertellen. Naast dit programma is er ook nog tijd voor een stuk ontspanning. De .Schuur" is open vanaf half acht en het programma begint om acht uur. Ieder van 15 jaar en ouder van harte welkom. Dinsdag 11 februari om 14.00 uur zal er in „de Samaritaan" te Sommelsdijk we er de maandelijkse kontaktmiddag gehouden worden. Door omstandigheden zal de le zing van de Fysiotherapeute deze maand niet door kunnen gaan. Dit is verplaatst naar dinsdag 11 maart. Dinsdag a.s. kan iedereen zijn creativi teit weer kwijt aan het brooddeeg. De vorige keer werden er prachtige werk- stukjes gemaakt. Voor materialen zoals deeg, droogbloemen en versieringen zal gezorgd worden. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK OPEN JEUGDWERK Aanstaande zaterdag 8 februari hopen we weer een thema-avond te houden in „de Hoeksteen". Het thema van deze avond is LIEFDE. Het is goed om bij de juiste betekenis van dit woord, vanuit de Bijbel, stil te staan. Verder is alles aanwezig om de avond op gezellige wijze door te brengen. We nodigen daarom weer alle „oude" en „nieuwe" gasten, vanaf 15 jaar, uit om deze avond om half acht naar „de Hoek steen" te komen. Tot ziens OOLTGENSPLAAT Voortzetting pastoraal werk In het Kerkblad voor Gereformeerd Oolt- gensplaat bericht de kerkeraad, dat het pastoraal werk van drs. H. A. L. v.d. Linden door hem zal worden voortgezet. Bij de komst van deze oud-predikant van Ooltgensplaat werd afgesproken dat na 3 maanden een evaluerend gesprek tussen de kerkeraad en ds. Van der Linden plaats zou vinden. Dit gesprek heeft plaats ge had. Van beide zijden is de samenwerking zo goed bevallen, dat besloten is op de zelfde basis door te gaan. OOLTGENSPLAAT e.o. De jaarlijkse Algemene Ledenvergade ring van de Afdeling Ooltgensplaat e.o. van het Ned. Rode Kruis zal dit jaar worden gehouden op dinsdag 18 februari a.s. in de F.I.O.S.-kantine te Achthuizen. In deze vergadering zal o.a. aandacht worden besteed aan het 30-jarig bestaan van de Rode Kruis Colonne en zal de trekking plaats hebben van de verloting ten behoeve van het uniformen-fonds van genoemde colonne. Ook zal de uitreiking plaats vinden van de Landsteinerpen- ningen en zijn er vanaf 19.00 uur Welfare- artikelen te bezichtigen en uiteraard ook te koop. De vergadering vangt aan te 19.30 uur. Voor meer gegevens zie men de huis- aan-huis-circulaire, die een dezer dagen zal worden bezorgd. Hierop staat ook vermeld de regeling van het vervoer uit Den Bommel en Ooltgensplaat. Op 3 februari 1986 is door 19 leerlingen van de Openbare Basisschool „De Inkt vis" te Dirksland examen gedaan voor het Jeugd-E.H.B.O. diploma. Alle leerlingen slaagden. Het geheel rond het examen werd nog echter doordat er Lotusslacht- offers waren die behandeld moesten wor den. De geslaagde examenkandidaten zijn: Esther Abeln, Corina Bal, Klaas de Berg, Maijan de Bruin, Gwen Ghijsen, Arjan v.d. Ham, Natasja Heerschap, Lisette Hendriks, Nhiën Kim, Olav Klijnsmit, Annita Loggen, Patrick van Maurik, Na tasja Schipper, Nancy Stoel, Stephan van Veelen, Carla van der Weide, Situia de Wit, Miranda Willemse, Henk Zorge. Het is te hopen dat ze in de toekomst ook voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. door gaan. We hopen dat de slagzin van de Dirkslandse E.H.B.O. is en blijft: In Dirksland is het zoin elk gezin E.H.B.O. Voor nog geen twee dubbeltjes per week meer, het beste van het beste Fisher VHS P710 J.V.C. (VHS) jvcmHR-I)140 Alleen bij ons 3 JAAR volledige GARANTIE* OOLTGENSPLAAT Geref. Vrouwenver. „Martha" bestaat 40 jaar Deze maand is het 40 jaar geleden dat de Geref Vrouwenvereniging Martha" werd opgericht. In verband hiermede zal er op vrijdag 14 februari a.s. een feeste lijke bijeenkomst worden georganiseerd in „de Magneet", naast de Geref Kerk, Aanvang 19.30 uur. De herdenkingsrede zal worden gehou den door de oud-predikant, drs. J. H. Becker uit Marrum (Fr.), terwijl het Jeugd- koor ,,Jehoshua" medewerking zal ver lenen. Op deze avond is iedereen harte lijk welkom. RENAULT-dealer voor X Verlfoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Autobedrijf V, A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 PEUGEOT TALBOT V- Al Kasta Tel. MIDI tobedrijf njelaan 41-43 01870 - 3094 )ELHARNIS TqhI, IUI L:| WordtUdvandeM.C.Club I 9llK If I üDII met veel voordeel voor U Langeweg 113 Telefoon 01870-2222 MIDDELHARNIS i Dirksland: Agnes Schuttinga, dochter van Wibru eigenaar dhr. Schuttinga, heeft vrijdagmorgen de eerste steen gelegd voor het nieuwe bedrijfsgebouw dat in Dirksland, aan de Nijverheidsweg verrijst, op de plaats waar op 3 september vorig jaar het vorige, semi permanente gebouw totaal afbrandde. De eer van de eerste steenlegging viel Agnes vooral te beurt omdat ze van alle personeel (40 medewerksters) het langst aan het bedrijf van haar vader verbonden is. In de vijfjaar van z'n bestaan is Wibru leder gevestigd geweest in Hellevoetsluis (op een zolderkamertje, waar het allemaal begon!) en in Stellendam. Toen vorig jaar een felle brand een eind maakte aan het bestaan van het ateher werd aanvankelijk gevreesd dat Wibru zich wellicht elders zou vestigen maar dhr. Schuttinga was snel besloten de Dirkslandse stek niet te verlaten; fijn voor de 40 medewerkende meisjes en de 70 thuiswerksters op Goeree Overfiakkee. De bouw, van atelier (36 x 15 mtr.) wordt gepleegd door bouwbedrijf de Geus en Zn.; ook zal er een opslagloods verrijzen van 25x15 mtr. Uitbanden van de heren de Geus (links op de foto) kreeg Agnes een attentie voor het gedane werk. Ver. „De Christenvrouw" afd. Dirksland Op DV. 12 februari is er een extra avond in „Onder de Wiek". De fa. Struik b.v. interieurverzorging. Melissant verzorgt een voorlichtingsavond over Bedden en gezond slapen". We beginnen 19.45 uur. Leden en gasten zijn hartelijk welkom. OOLTGENSPLAAT Voor het Blinden-instituut „Bartimeus" te Doorn hadden een aantal inwoners een busje in huis, die vorige week door de familie L. Neels-v.d. Griend zijn op gehaald. Een totaal bedrag van 638, kon naar genoemde instelling worden overgemaakt. Voor uw bijdrage wordt u hartelijk dankgezegd. Najaar 1986 moeten sluitgaten in de Philipsdam worden gesloten, in het voor jaar 1987 het sluitgat in de Oesterdam dicht zijn. De sluiting van deze drie gaten resp. in Najaar 1986 moet de Oesterdam worden gesloten, zo ook het sluitgat Slaak in de Philipsdam. Op 1 december moet het werk zijn opgeleverd, in het voorjaar 1987 volgt dan nog het sluitgat in de Philips dam Krammer. Het met zand afsluiten van deze drie gaten is door rijkswaterstaat aanbesteed in een bestek, waarbij dan tevens het doorbaggeren van de ringdijken om de jachtensluis van het Krammer is begre pen, zo mede de aanleg van een buffer bekken en de voorhaven bij de Krammer- sluis. Van de vijf uitgenodigde Combinaties om in te schrijven hadden twee combi naties ingeschreven voor dezelfde prijs namelijk 68.860.000,—. Zij waren te vens de laagste inschrijvers. De ene combinatie bestond uit de vol gende bedrijven: A.Z.C. Marine contrac tors b.v. Gorin Chem, Bos Kalis - Oister- wijk b.v. Rotterdam. Wegenbouw mij Heijmans Rosmalen, Bagger mij Holland b.v. Hardinxveld-Giessendam, aan nemers maatschappij van Oord Utrecht b.v. Odijk, alsmede van Oord Werken dam b.v., VolkerStevinBagger mij. Neder land b.v. uit Rotterdam en Zincon b.v. uit Papendrecht. De andere combinatie werd gevormd door: Zanen Verstoep b.v. Leidsendam en Amsterdam Bagger Ballast en Grond B.V. uit Amstelveen. Hoogste inschrijvers: Compartimente- ringswerken Oosterschelde voor79.3 mil joen gulden. Benodigd zijn 11.5 miljoen m^ zand, 400.000 ton steen, en slakken, en 200.000 m^ serie klassieke rijshouten zinkstukken. Eerste gedichtenbundel van 86-jarige C. Spaanderman Geloof met warmte en zicht op de toekomst Op de bekende Doelen-concerten van de Chr. Gem. Zangvereniging „Deo Cantemus" is er de laatste jaren meestal een bewerking van de 86-jarige heer C. Spaanderman uit Rotterdam. Door de dirigent, de heer Arle Pronk wordt dit gedicht op muziek gezet en de inbreng door deze hoogbejaarde en nog zeer vita le medewerker wordt altijd zeer op prijs gesteld. Zijn verzen getuigen van warmte en een geloofsovertui ging die velen tot troost en bemoedi ging zijn. Een keur uit een groot aantal gedichten zijn nu uitgegeven in een werkje met als titel ,,Even stil zijn". De eerste bundel van de heer Spaanderman. Het zijn korte maar ook langere verzen met veelal een pak kende titel, o.a. Stoor ik?", „Oud zijn....", Genade alleen!", ,,Als de bel gaat", enz. Ook zijn er een aantal uit de ruim 50 gedichten die slaan op de kerke lijke feestdagen, zoals ,,Oudejaarsge- dachten",Twaalf slagen",Gebed voor het nieuwe jaar", „Stille zaterdag" en „Pinksteren"Het is maar een greep uit de stuk voor stuk sprekende liederen. Keurig uitgegeven Deze gedichtenbundel is uitgegeven door de Stichting Bejaardenzorg der Chr. Geref Kerken van Rotterdam e.o. „De Koningshof' en ,,De Prinsenhof', met een voorwoord van de heer H. J. van der Meiden, voorzitter van genoemde Stich ting. De heer en mevrouw Spaanderman verblijven in dit Chr. Geref Bejaarden centrum ,,De Koningshof' aan de Imma- nuel Kantstraat 90, 3076 DJ Rotterdam. ,,In de wekelijkse vrijdagavondbijeen komsten heeft de heer Spaanderman tal van zijn gedichten voorgedragen en wie hem kent en beluisterd wordt getroffen door zijn gave om de dingen van elke dag te zien en die in een breder perspectief te plaatsen en onder woorden te brengen. Hij doet dat met een blijmoedig geloof dat warmte uitstraalt en zicht geeft op de toe komst", aldus een paar zinnen uit het „Ter inleiding" van de heer Van der Meiden. Het boekwerkje is keurig gedrukt en stevig gebonden bij Drukkerij Dekkers te Dordrecht en heeft een heldere letter, ook geschikt voor ouderen met een beperkt gezichtsvermogen. De heer J. N. Nooriandt Jr. te Apel doorn gaf adviezen tijdens de voorbe reiding. Wij bevelen graag dit werkje bij u aan van deze in 1899 te Leiden geboren dichter. In woord en beeld verzorgd de heer Spaanderman menige dia-avond met foto's die hij zelf heeft genomen, terwijl uit honderden gedichten een keus werd ge maakt. Bij genoemde Stichting „De Ko- NIEUWE TONGE Zaterdagavond Jeugdwerk D.V. zaterdag 8 febnjari. hopen 'Vf> .--en bingo-avond te organiseren, waarbij mooie prijzen te winnen zijn. De avond begint om 8 uur, zaal open 7.45 uur. Allen hartelijk welkom en tot ziens in „Elim". DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor donkergrijze kater, plm. 2 jaar. Mevr. Verolme, Vink 12, Sommelsdijk, tel. 01870-6474. Dirksland, 01877 - 1357 Colombia-aktie te IVliddelharnis-Sommelsdijk De aktie „Toiletsets voor Colombia" heeft onze schooljeugd flink aan het werk gezet. Mede door de stimulerende mede werking van de diverse direkties en leer krachten. Allerhande aktiviteiten werden georga niseerd, zoals autowassen, boodschappen doen, met een kijkdoos rondgaan, stoepen vegen, etc. Op de Groen van Prinsterer- school werd daamaa de opbrengst van de gehouden scheepvaarttentoonstelling aan dit doel besteed. Als eindresultaat van de aktie in Middel- harnis-Sommelsdijk kan een aantal van 400 toiletsets worden gemeld. Deelnemers waren te Sommelsdijk de J. C. van Gentschool en te Middelharnis de Basisschool d'n Tuun, de Groen vaft Prinstererschool, de Bosseschool en de Prins Mauritsschool. Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis, af deling Middelharnis, dankt iedereen die aan dit mooie resultaat heeft meegewerkt. ningshof' (zie adres hierboven) is het boekwerkje te koop voor 12,50 per stuk (Exclusief verzendkosten). Koop en lees.... U heeft er beslist geen spijt van. Voor Topkwahreit. goede service en i/oordelige prijier}: FOTO FILM -REPORTAGE -VIDEO -COMPUTER t=3 C3 EZ3 C3 Wesntraat 35 Molenweg t Ouddorp- Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse PrinKhop - Hogezoom 172 - Telefoon 01116-2400 vooraOe zébethadt VINGERLING 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-Z518 MERCEDES-BENZ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 BEDRIJFSWAGENS •-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1