Politieberichten ULO'ers van 1955 troffen elkaar op welgeslaagde reünie Wisseling van de wacht bij Vormingsinstituut „de Proeftuin" Midi Politieberichten fihm^MnMi Tentoonstelling in het kasteel van Rhoon Rode Kruis persprijs Plaatselijk nieuws Goedereede Toiietsets voor Colombia Middelharnis Openbare vergadering S.G.P. Extra Kerkdienst Goedereede HGJB Jeugddagen in Zuid-Holland Programma fotoclub „De Rarekiek" Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Abonnementsgeld 1986 niet omhoog Vertederende geboorteioartjes Extra kerkdienst Ger. Gemeenten <TTm11Ii*ii* HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CD 01870-3477 m DD Februari 1986 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Op vrijdag 7 februari a.s. wordt om 20.30 uur in het Kasteel van Rhoon een tentoonstelling geopend van de onlangs opgerichte Kastelenstichting Holland en Zeeland door Mr. S. Patijn, Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid- Holland. Het thema van de tentoonstelling is het Hollandse kastelenbezit in de 17e eeuw met fotocopieën van tekeningen van Roe land Roghman (1627 - 1692), die hij maakte van kastelen en riddermatige hui zen voornamelijk in Holland. De tentoon stelling wordt aangevuld met recente fo to's van nog bestaande kastelen, ma quettes en gebruiksvoorwerpen uit de tijd, waarin kastelen nog een belangrijke rol vervulden. De Kastelenstichting Holland en Zee land presenteert zich met deze tentoon stelling aan belangstellenden in oude kas telen en historische landhuizen en aan allen, die geïnteresseerd zijn in de historie van de provincies, waarin zij wonen en werken. Na de presentatie in het Kasteel van Rhoon zal de tentoonstelling te zien zijn in Beverwijk (Noord-Holland) en Middel burg (Zeeland). De tentoonstelling wordt gesponsord door Mobil Producing B.V. en er is een catalogus beschikbaar. De tentoonstelling in het Kasteel van Rhoon duurt tot en met 16 maart a.s. De toegang is gratis en de openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 14.00 -17.00 uur en zaterdag van 14.00 - 18.00 uur. DEN HAAG In mei a.s. zal het Neder landse Rode Kruis de Persprijs 1985 uitreiken in Internationaal Perscentrum Nieuwspoort. Deze prijs zal worden toegekend aan die jour nalist '■-f j?::;i:2l;i':;n), die v.z2r h:t y.'-y oordeel de beste publikatie (waaronder ook fotoreportages) of samenhangende reeks van publikaties op zijn naam heeft staan. Deze moeten in 1985 in een Nederlands medium zijn verschenen. Inzenden dient via de hoofd redactie te gebeuren. De jury bestaat uit mevrouw I. van derBeugel, mevrouw M. de Koning, de heer A. van Dis, de heer B. Faber en mr. F. W. B. Baron van Lynden (voorzitter). De prijs bestaat uit een bezoek van een week aan een land, waar de winnaar de toepassing van het Rode Kruis-werk zelf kan waarnemen. De keuze van het land wordt na overleg met de winnaar, door het Nederlandse Rode Kruis gemaakt. Werk kan nog vóór 1 april 1986 worden in gezonden naar het Nederlandse Rode Kruis, Afdeling Pers Voorlichting, Postbus 28120, 2502 KC Den Haag. Daar kan ook het Reglement worden aan gevraagd. Tel. 070 - 846672. Het verheugt ons onze lezers mee te kunnen delen dat het abonnements geld voor 1986 andermaal niet zal worden verhoogd. Voor het derde achtereenvolgende jaar zullen we kunnen volstaan met een abonne mentsprijs van 46,00 voor een heel jaar. U zoudt onze admini stratie zeer tegemoetkomen wan neer u het abonnementsgeld bij vooruitbetaling wilt voldoen. Dat kan op postgiro 167930 t.n.v. Eilan den Nieuws b.v. of op Bankrek.nr. 34.20.01.108. Voor uw medewerking die we gelukkig van velen mogen ontvan gen zeggen we u bij voorbaat hartelijk dank. Administratie Eilanden Nieuws - Opening Op 7 maart a.s. zal het brandweer-oplei dingscentrum van de fa. Brandpreventie Ridderikhoff b.v. officieel worden ge opend.. Het centrum is gevestigd op het industrieterrein aan de binnenhaven te Stellendam. Ter plaatse zullen alsdan kantoorruimten en leslokalen zij'i gebouwd, terwijl op het terrein zelf de nodige voorzieningen ge troffen zullen zijn om de deelnemers aan de opleidingen ook in de praktijk te kun nen laten oefenen met de bestrijding van diverse calamiteiten op dit gebied. - Brandweer Goedereede Aan het jaarverslag van de commandant van de vrijwillige: brandweer ontlenen wij de volgende gegevens: Bluseenheid Ouddorp: Aantal brandmeldingen9 Aantal hulpve; ieningen1 uiuAct^nhi^iu \jijcueveede: Aantal brandmeldingen5 Aantal hulpverleningen3 Bluseenheid Stellendam: Aantal brandmeldingen11 Aantal hulpverleningen4 Ook de Sommelsdijkse schooljeugd van de J. C. van Gentschool zette hun beste beentje voor t.b.v. de kinderen, die de af schuwelijke vulkaanramp hebben over leefd. Ze reageerden uitermate positief op de oproep van het Nederlandse Rode Kruis toiietsets te verzorgen. Van de in de maand januari ingezamelde gelden konden 97 toiietsets gekocht wor den. Een resultaat dat er zijn mag. Bravo! - Graveren rijwielen etc. Op zaterdag 8 februari 1985 wordt door de politie te Middelhamis gelegenheid gegeven rijwielen te graveren. Dat gra veren vindt plaats op het bureau aan de Hoflaan, en wel van 8-12 en van 13-17 uur. Inmiddels is gebleken dat rijwielen die vermist worden en daarna worden ge vonden vrij gemakkelijk bij de rechtmatige eigenaar kunnen worden teruggebracht. Het graveren neemt maar een zeer kleine tijd in beslag en is kosteloos. Degenen die een rijwiel bezitten welk nog niet van een postcode etc. is voorzien wordt opge roepen a.s. zaterdag te komen. Diezelfde dag is er gelegenheid aange troffen fietsen te komen bekijken. Er zijn in de loop van de tijd wat fietsen gevonden die niet bij de rechtmatige eigenaar kon den worden teruggebracht. Dat geldt niet voor degenen die aangifte van diefstal van hun voertuig hebben gedaan. Zij zijn ge registreerd en als hun fiets gevonden zou zijn zouden zij al bericht hebben ont vangen. - Rijden onder invloed Tegen een ex-inwoner uit Oude Tonge werd dezerzijds proces-verbaal opge maakt omdat hij onder invloed van alc. drank een personenauto bestuurde. Bij onderzoek bleek dat deze bestuurder mili tair was. Om die reden werd het verdere onderzoek door de kon. marechaussee te Brielle verricht. Een inwoner van Middelharnis werd een rijverbod opgelegd omdat hij met zijn auto was gaan rijden terwijl hij ook gedron ken" had. Hij had niet zoveel gedronken dat van hem een bloedproef kon worden gevorderd. Vandaar dat hem een rijverbod werd opgelegd. Tenslotte werd tegen een inwoner van Sommelsdijk proces-verbaal opgemaakt voor hetzelfde feit. Deze bestuurder wei gerde een bloedproef Enige weken ge leden was tegen deze bestuurder ook al proces-verbaal opgemaakt omdat hij on der invloed van alc. dranken een auto bestuurde. Op de foto v.l.n.r. bovenste rij: Krijn Kom, Aren Krijger, Piet van Dam, Peter Mans. Tweede rij: Anneke Haverkamp, Mart van Dijk, Wim Meijer, Els Witvliet, Dim van Nieuwenhuijzen, Jaap Smit, Henk de Leeuw, Hans de Baars, Els Jansen. Tweede rij van beneden: Dhr. Nap (leraar). Geertje Kreeft, Ko Vroegindeweij, onderwijzer dhr. v.d. Vlies, Jenny Roodzant, Mini Kasteleijn, Johan Korteweg, Els Kommers. Onderste rij: Theo Grootenboer, Tineke de Jong, Maarten de Fockert, Toos Moerland en Adri Okker. U vindt ze bij Gebr. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellen- boek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK OUDE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. B. v.d. Heiden, Woerden (be diening Heilige Doop). Alhoewel de AM jarige directeurs periode van dhr. A. Geurtsen als dir. van het Chr. Vormingsinstituut „de Proeftuin" een vrij korte is ge weest bleek dhr. Geurtsen in die periode zóveel sympathie te hebben verworven dat de afscheidsreceptie die vrijdagmiddag gehouden werd druk bezocht werd. Tegelijkertijd kon kennis worden gemaakt met de nieuwe directeur dhr. J. P. Kleppe, eerder adjunct dir. van het Reform. Vormingsinstituut te Goes. Een vergelijk met het deelnemersaantal van het Instituut te Goes (daar 145 op een inwonertal van 350.000) met dat van Middelhamis 105 op een inwonertal van 45.000) laat zien dat het Chr. Vormings instituut te Middelhamis in hoge mate is geaccepteerd, een gegeven waarmee de nieuwe directeur bijzonder gelukkig is al beseft hij dat de kwaliteit van het geboden onderwijs niet afhankelijk is van de veel heid van deelnemers en over die kwaliteit en inhoud heeft dhr. Kleppe in zijn intro- ductiewoprd een en ander meegedeeld. Met de jeugd zal moeten worden bespro ken hoe ze hebben te staan tussen de krachten en de machten in de samenleving in een tijd waarin weinig vraag is naar werknemers, een tijd met een sterk gewij zigde arbeidsmarkt, andere technische ont wikkelingen en gewijzigde sociale om standigheden. ,,Het moet ons een lust zijn jonge mensen vanuit een persoonlijke er varing en beleving te onderwijzen en te wijzen op het Enige Richtsnoer, Gods Woord", zo gaf dhr. Kleppe de richting van het onderwijs aan. Links de komende-, rechts de gaande directeur. De woorden die dhr. Geurtsen ten af scheid sprak sloten daar duidelijk op aan: „het Instituut is opgericht om de jongere bij al zijn moeilijkheden te helpen tot standpuntbepaling te komen. In een tijd van hoogconjunctuur wordt de jeugd be dreigd door vervlakking en materialisme. In een tijd van laatconjunctuur dreigt ontmoediging en een passimistische in stelling t.o.v. de toekomst. In beide ge vallen is leiding nodig vanuit de ervaring van de volwassene. Daarbij wenst dhr. Geurtsen zijn opvolger en collega's Gods onmisbare zegen toe. Voor de meesten van de ULO'ers die in 1955 examen deden was het anno 1986 dik dertig jaar geleden dat ze elkaar hadden gezien en gesproken, maar eindelijk was daar j.l. zaterdagmiddag de schone gelegenheid dat gemis ruimschoots in te halen. Met z'n 26'en waren ze op de reünie in Melissant, gehouden op initiatief van Maarten de Fockert, een van de zonen van dhr. de Fockert, Hoofd van de Chr. ULO en oud-Middel- harnisser Peter Mans terwijl ook Jenny Roodzant (mevr. Joppe) er graag haar medewerking aan heeft gegeven omdat juist zij het bijzonder op prijs stelde haar oud- klassegenoten nog eens te ontmoeten vóór ze in de komende maanden naar Canada emigreert. Eén van de klas van toen, Henk van Seters uit Stellendam, moest helaas ontbreken, hij overleed enkele jaren geleden bij een auto-ongeluk, enkele anderen moesten door andere verplichtingen verstek laten gaan. Zij die elkaar wél troffen verkeerden in een bijzonder plezierige stemming, blij dat ze elkaar weer eens ont- mcctten en druk met het cphalcn van herinneringen aan de school van toen. In een gezelschapsspel kwamen aller deugden en ondeugden weer eens aan de orde en wie wat verbeelding had zag Maarten de Fockert opnieuw de deur uitzeilen bij die leraar die daar in zijn korte ULO periode specialist is geweest. Het viel niet eens mee de dames en heren voor de foto te groeperen, ze waren opnieuw jong en uitermate beweeglijk maar tenslotte lukte het toch de club van 26 te vereeuwigen, samen met de leraren Nap en v.d. Vlies. <^^<^>fc^<^^C^<^^t^1V^1t^1(^1V^«^>^^l^V.^V.^>^>^X^»C^«.^V^%l^»V^-)<^V.^^t^^t^^V^l^^V^V^1<.^^1.^1V^1<^^*^V^^ OUDDORP Door de besturen van de S.G.P. (Staat kundig Gereformeerde Partij) uitgaande van de kiesverenigingen Ouddorp/Goede- reede/Stellendam, wordt op D.V. vrijdag 7 febmari te 19.30 uur een openbare ver gadering gehouden waar iedereen harte lijk welkom is. Op deze avond zal door de lijstaan voerder van de tweede kamerfractie van de S.G.P., Ir. B. J. van der Vlies, een algemeen politieke inleiding worden ge houden, getiteld: „Actuele Politieke situaties in het licht van ons beginsel". Omdat uit de titel blijkt dat veel actuele zaken voorgesteld zullen worden welke de gemeente- en landspolitiek betreffen, wor den vooral jongeren en ouderen, welke zich politiek een plaats zoeken, een goede gelegenheid geboden om zich te oriën teren op deze avond. Na de inleiding wordt gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen. De titel geeft reeds aanleiding om actuele vragen welke voor u van belang zijn nu reeds te formuleren zodat ze gedurende de beantwoording, door dhr. van der Vlies, behandeld kunnen worden. De vergadering zal worden geopend en geleid door de voorzitter van de K.V. te Ouddorp, dhr. Joh. Tanis. Plaats van samenkomst: Hervormd Verenigingsgebouw, Preekhillaan 1, Ouddorp. Voor topkwaliteit, goede m n voordelige prijten- FOTO - FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER Weststraat 35 - Molenweg 4 -Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 FillMl Renesse - Printzhop Hogeloom 172 Telefoon Ol 16-2400 DEN BOMMEL Geslaagd Een dezer dagen slaagde Astrid Bakelaar (22) te Rotterdam voor het diploma Herenkappersvak. Hiermede is zij in het bezit van alle diploma's welke op dit gebied te behalen zijn. MELISSANT D.V. woensdag 5 februari hoopt om half acht in de Ned. Herv. Kerk te Melissant ds. C. v.d. Berg uit Leerbroek voor te gaan op uitnodiging van de Vereniging voor Zondagsrust en -heiliging. - Diefstal D.m. V. verbreking van een raam verschaf ten onbekenden zich toegang tot een café bedrijf te Ouddorp. Uit het café werd een geldbedrag ontvreemd. De sleutels van een personenauto werden eveneens ont vreemd, waarna men zich met de buiten staande personenauto „uit de voeten" maakte. Door de politie wordt een uit gebreid onderzoek ingesteld. - Inbraal( in Icantoor In Ouddorp werd ingebroken in een be- drijfskantoor. Er werd niets ontvreemd, doch uit een in de nabijheid staande loods werd een herenfiets ontvreemd. Een spo renonderzoek werd ingesteld. - Diefstal uit IcofTielceet Vanuit een koffiekeet, staande aan de bin nenhaven te Stellendam werd een geld bedrag ontvreemd, uit de z.g. fooienpot. Een onderzoek wordt ingesteld. - Brandje Waarschijnlijk door een overspringende vonk raakte in de haven van Stellendam een zuurstof/gasfles in de brand. Perso neel van de onderneming waar de voor werpen waren, konden zelfde brand blus sen. Op advies van de brandweer is de installatie onder water gedompeld, zodat de zaak niet opnieuw kon ontbranden. Ook dit jaar organiseert het Prov. Cen trum weer jeugddagen voor 8-12 jarigen. Het thema van de jeugddag is: „Let goed op". 's Middags wordt er een groot spel ge speeld. De kosten zijn 5,Tijden: 10.30 tot 16.00 uur. Plaatsen en data: 22 maart - Woerdense Verlaat 12 april - Ridderkerk 19 april - Nieuwland 26 april - Gouda Voor meer informatie en/of opgave: Prov. Centmm HGJB in Zuid-Holland, Korte Dijk 12a, 2871 CB Schoonhoven. Tel. 01823 - 3990. en: St. Jeugdwerk Goeree-Overflakkee Postbus 191, 3240 AD Middelhamis. Tel. 01877 - 1241. Vrijdag 7 februari: - Bespreking eigen foto- en diawerk. Vrydag 21 februari: - Algemene ledenvergadering Overzicht januari: Na de nieuwjaarsinstuif op 3 januari hadden we op vrijdag 10 januari de schil deres Marjo van Soest uit Schiedam op bezoek. Uit het aangeboden werk van de leden koos zij de beste kleurenfoto, zwart- witfoto en dia van het jaar 1985. De wisseltrofeeën gingen naar Caty Pa ter (zw. wit), Theo Mastenbroek (kleuren foto) en Peter van Sprang (dia). Tot slot van de avond liet zij diawerk zien van haar schilderijen. De clubavonden worden gehouden in het clubhuis, Kerkstraat 7, Sommelsdijk, aan vang 20.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1