Sturmramp i febman ms bd Visser Ook de van Neurens zélf vragen zich af of hun winkel weer herrijst Citroen- Hesselink 10O-jarige heer H. Grootenboerzou best nog een wei met koeien willen... 1299,- 1799- Garage KNÖPS B.V. „Ebbe en Vloed" Oude Tonge fiotniSiemaH InuineéMse Ledenvergadering I.V.B./ C.N.V. afd. Goedereede Groene Kruis iVleiissant Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Evenementenfolder in Oostflakkee AUTO-SCHADE heeft nieuwe-, tweehoofdige direktie Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Dirksland, 01877 - 1357 Dirksland: Voor nog geen twee dubbeltjes per week meer, het beste van het beste Fisher VHS P710 JVCSBS J.V.C. (VHS) HR-D140 STAD AAN 'T HARINGVLIET: Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 PEUGEOT TALBOT Autobedrijf RENAULT-dealer Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contraot speciaal tarief twéé daegen lag ik in bed in luusterde naer de wind m 'n hóód diep oender de dekens een klein veilig plekje voor een doodsbenauwd kind. 'k stopte m 'n oaren dicht in hoarde nog schrêêuwe buten 'k hoa lègge bidde, mar dorst toch niet te kieke deur de kleine zolderruten. teunie knöps 't waeter stieng boven an de trap toen z' oens haelden mit een vlot in naer den diek toe brochten noe dienk 'k nog wel es an wat ik toen beloofde an God. ■^'»^^'^^'^^'^?*^^K^^^^\^^r-.^^<^^K^r\'.^^\^,^.^.,KO^i^%\^r^'.^\>^^i^0^.j^^^j^.j^<^\i^^Kj^i.<^t^\ Vaar topkwéhwit, goede service en voardelige prijzen- FOTO FILM REPCflTAGE - VIDEO - COMPUTER "''"l-'ll*"* Weslslraal 3B Molenweg 4 Ouddorp - Telefoon 0}8?8 1612 en 2!20 Filiaal flenewe Prints/top - Hogezoom 172 Telefaan 01116 2400 Dhr. Grootenboer geflankeerd door het prachtige bloemstuk dat hij van de gemeente kreeg. Wie op z'n honderdste te kennen geeft best nog een grote wei met koeien te willen hebben moet wel een gróót liefhebber van dat rund vee zijn...! Van dhr. H. Grooten boer uit Dirksland kan dat zeker worden gezegd. Genezen van de griep die hem op z'n verjaardag j.l, zaterdag belaagde praat dhr. Grootenboer letterlijk honderd uit over z'n lange leven als veehande laar om te kennen te geven dat nóg best te willen wanneer z'n gehoor hem maar niet in de steek had gelaten. Toen dat ging haperen is hij van de veemarkt weggebleven: „....als je mekaar niet hoort dan maak je fouten!" was z'n wijze beslissing om ermee te stoppen. Dat was in zijn tachtiger levensjaren, voor het overige nog blakend van de energie die hem nóg eigen is. Dhr. Groo tenboer is er het bewijs van datje met hard werken best heel oud kunt worden. Vanuit een slijtvast geheugen diept hij op hoe hij in zijn jonge jaren, samen met zijn even eens veeverkopende vader 's nachts om drie uur vanuit Dirksland soms tientallen koeien naar de Middelharnisse-, of eerder nog de Stellendamse veerboot dreef, on willige beesten soms waarom ze blij waren wanneer ze op het Middelharnisse stoom bootsplein arriveerden om daar soms te horen dat er te weinig water was en dat de boot op 't Havenhoofd had afgemeerd. Vort met de koeien, ging het dan, richting Havenhoofd. Een zó ervaren rot in 't vak als dhr. Grootenboer is werd als eens „autoriteit" beschouwd en al in 1916 was hij mede oprichter van de Nederlandse Bond van Veehandelaren en van de Zuid Hollandse Bond. Hij organiseerde in de jaren dertig Kerst-veetentoonstellingen op de Rotter damse Veemarkt en dhr. Grootenboer kocht niet alleen in 't binnenland maar reisde ook regelmatig naar Wallonië (Bel gië) om daar de beste exemplaren uit te zoeken voor de Nederlandse markt. „Het was weHswaar m'n vak, maar 't was evengoed m'n hobby", zo verzekert de hoogbejaarde die nog immer met ge noegen kennis neemt van de vakliteratuur die hem nog goed op de hoogte houdt. Het blad „Vee en Vlees" besteedde dan ook aandacht aan zijn 100e verjaardag. Daarin werd ook herinnerd aan het hu zarenstukje dat dhr. Grootenboer in de oorlog de Duitsers lapte. Hij liet honderd koeien verdwijnen van de overvoerde markt te Nijkerk, overvoerd omdat de Duitsers veelevering hadden verplicht. De koeien kwamen naar Flakkee en wer den daar bij boeren ondergebracht om een jaar daarna niet meer als magere schar minkels-, maar als volwaardige slagers- koeien aan de markt te komen. Dhr. Grootenboer heeft z'n vader in het on gelijk gesteld. Die immers had hem ge waarschuwd dat hij aan een moeilijk vak begon en hem geadviseerd om dierenarts te worden. Hij werd koopman en wat er aan een koe mankeerde heeft hij er óók snel bijgeleerd...! Alleen bij ons 3 JAAR volledige GARANTIE* vooraOezétethadl VliVG£RL(Nti 3--M(0DÉLHARN(S-TEL 01870-2518 De afdeling Goedereede organiseert op maandag 10 februari a.s. om 20.00 uur in Verenigingsgebouw Oostdam" aan de Jongkoenstraat 1 te Goedereede een le denvergadering. Districtbestuurder Rienk van Splunder zal een inleiding verzorgen over het thema Procedures van aanname en ontslag" Wat moet men wel en niet doen bij het starten bij een andere baas of bij ontslag, dit zijn nog maar een paar kleine puntjes, er zullen er beslist meerdere worden aan gesneden deze avond. Een ieder is van harte welkom. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 De Kruisvereniging organiseert een praatgroep voor ouders van kinderen van 1-3 jaar. De onderwerpen die op uw verzoek aan de orde kunnen komen zijn, b.v. eet- en slaapproblemen, veiligheid in en om huis, koppigheidsperiode, zinde- lijkheidstraining etc. We beginnen op 17 februari 1986 's avonds om 20.00 uur in het Groene Kruisgebouw te Melissant. Totale kosten ƒ12,50. Hebt u zin om te komen, belt u dan naar Zr. Tanis, op maandag, woensdag en vrijdag tussen 12 en 13 uur. Tel. 01877- 1234. KastanJeJaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS Die Stadtenaren die woensdag ge bruik maakten van de gelegenheid bij supertnarkthouder van Neuren tegen gereduceerde prijs artikelen uit de magazijnvoorraad te kopen, hebben dat met gemengde gevoelens gedaan. Zeker gold dat óók voor dhr. en mevr. van Neuren voor wie het een hele schok was toen hun supermarkt - de enige in Stad aan 't Haringvliet- in de nacht van 19 op 20 januari goeddeels uitbrandde. Hen wacht de moeilijke beslissing, doorgaan of stoppen Die vraag leeft bij vele Stadtenaren die de supermarkt danig missen. Dhr. van Neu ren wil de bedrijfsvoering snel weer op pakken maar hij blijft aan twijfel onder hevig zolang niet de verzekeraar heton derste regeltje" heeft laten zien. Pas wanneer dat, de uitkering door de brandverzekering, bekend is, zal over het al dan niet doorgaan kunnen worden be slist. Begin volgende week worden die cijfers verwacht. De fam. van Neuren hoopt overigens dat ze door kunnen gaan, terwille van hun eigen broodwinning maar óók terwille van hun collega-middenstanders in het dorp. De ervaring van enkele weken zónder supermarkt heeft al geleerd dat meer dan ooit hetlevensmiddelenpakket in Middel- harnis betrokken wordt, compleet met de artikelen van de bakker, de slager en de melkman die tochook in Stad gevestigd zijn. Een duidelijke terugslag derhalve ook voor die branches waarom dhr. van Neuren temeer hoopt dat hij, op z'n 52e het 70 jaar oude bedrijf weer kan laten herrijzen. ,,Het ontbreken van een super markt is voor een dorp als dit gewoon een ramp!" beseft dhr. van Neuren en die constatering is niet van hemzelf maar van o.m. die mevrouw die vorige week moppe- voor Ik Verkoop -I- Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: 5 C. Breen, 01878 - 2496 SINT ANNALAND Schapen op de rijweg Voor de tweede keer in korte tijd kwamen de schapen van de heer V. uit Sint Annaland uit het weiland aan de Stoofweg, toen de harde wind de afrastering had omgegooid. Via de politie kwamen de schapen weer binnen de omheining. S edert september van het vorige j aar is er in Oostflakkee een voorlopige Werkgroep Evenementen aktief, die o.a. beoogt aller lei activiteiten te stimuleren die aan trekkelijk kunnen zijn voor recreanten. In de werkgroep hebben behalve ver tegenwoordigers van de gemeente, per sonen zitting die een binding hebben met ondernemersorganisaties, de V.V.V. of exploitanten van recreatieverblijven. De Werkgroep heeft eind vorig jaar een groot aantal verenigingen en instellingen aangeschreven met de vraag, of activi teiten zoals bedoeld, tussen 1 april en 1 november op het programma staan of gezet kunnen worden. Het is n.l. de be doeling, dat deze vervolgens vermeld gaan worden in een folder, die op grote schaal verspreid zal gaan worden. Degenen die nog niet benaderd zijn, maar menen toch wat te melden te hebben, wordt verzocht om uiterlijk 15 februari a.s. kontakt op te nemen met de afdeling Algemene Zaken van het gemeentehuis (toestel 28). LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Dhr. en mevr. van Neuren (links) tijdens de leegverkoop: „als we weer beginnen kunnen we schóón beginnen". rend heen en weer naar Middelharnis moest voor een stukje elastiek Als 't hen mogelijk is moesten ze weer maar gauw beginnen, de van Neurens, met hun supermarkt en de daaraan verbonden drogisterij en de textielafde ling. Stad blijkt eigenlijk niet zonder hen te kunnen De beide direktieleden voor de naam van het huis waaraan ze leiding gaan geven. Dhr. M. D. de Wit heeft, als voorzitter van het Bestuur, de bewoners van de woongemeenschap voor ouderen „Ebbe en Vloed" woensdagmorgen de goede tijding gebracht dat in de direktie-vakature, die vorig jaar november ontstond, was voorzien. Samen de tweehoofdige direktie vormend werden mevr. H. C. (Helen) Krejti-Legierse en dhr. P. Eg- germond geïntroduceerd, elk al tien jaar aan het huis verbonden, resp. als direktie-sekretaresse en als administrateur, een functie die dhr. Egger- mond waar zal blijven nemen. Dhr. de Wit gaf hen beiden graag het compliment dat ze geweldig veel verbeterd hebben in de gespannen sfeer die er rondom het vertrek van de vorige directrice had geheerst; moge U onder Gods zegen, met liefde en wijsheid het huis gaan leiden, wenste hij beide direktieleden toe, van wie dhr. de Wit hoopt en vertrouwt dat ze voor bewoners en personeel het vertrouwde middelpunt zullen zijn. „Als bestuur hopen we dat de stormen die over ,Ebbe en Vloed" gingen zullen veranderen in een zacht suizen en een kalm kabbelend water", sprak dhr. de Wit lyrisch. Hij deed voorts een oproep aan het personeel zowel als aan de bewoners vertrouwen te hebben in het nieuwe direktie-team zodat het hen mogelijk wordt gemaakt „Ebbe en Vloed" weer te maken tot een huis waar het goed wonen en werken is. Zowel mevr. Krejci als dhr. Eggermond kregen een pracht bloemstuk namens het bestuur, gevolgd door een boeket bloemen, hen aangeboden door dhr. Luijendijk namens de bewonerscommissie en de bewoners, namens welke dhr. Luijendijk ook een enveloppe met inhoud aanbood. Prompt maakte mevr. Krejci bekend dat die nog onbekende inhoud zal worden besteed aan iets moois voor de conversatiezaal als een blijvende herinnering aan beider benoeming. Zoals ook dhr. Eggermond zou verklaren verzekerde mevr. Krejci dat de bewoners hen na aan het hart liggen; dat de deur van het direktiekantoor altijd voor hen open staat en dat er alles aan gedaan zal worden, in samenwerking met het bestuur, personeel en bewoners een prettige sfeer te kweken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1