Het goudschip „De Lutine Introduxtie van de Luxaflex „Raffinette" jaloezie Mijn oog zal op u zijn Films in de sctiool van van Goedereede-Havenlioofd Dam- en Schaal(ver. „Dirl(sland" MEDISCHE DIENSTEN Supersmal - op maat gemaakt A.O.T. op „Maarten Tromp" Radio-uitzending Dirl(sland h Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 31 JANUARI 1986 E. van Middelkoop, Reformatie en tolerantie. Uitgave: Willem de Zwijgerstich ting, Apeldoorn. 80 pag. Prijs f 9,50 (incl. porto). De Willem de Zwijgerstichting bracht met deze uitgave haar najaarsbrochure in de serie „Reformatorische stemmen" uit. De heer Van Middelkoop, fractiemedewerker van het GPV in de Tweede Kamer, schreef haar. Vanuit historisch oogpunt (aan het woord komen onder meer Luther, Calvijn, Groen van Prinsterer, maar ook Locke en Rousseau) bespreekt hij de relatie die in de titel tot uitdrukking komt. Een hoogst actueel vraagstuk! Aaabevolen. Vaste donateurs ontvangen de twee jaar lijks verschijnende brochures voor de mi nimum bijdrage van 10,per jaar. Girorekening 352347 te Apeldoorn. A. Janse, Het kapitaal en ons dagelijks brood. Uitgave: Gereformeerd School blad, Heino. 26 pag. Prijs f 4,50 (incl. porto). De werkgroep „Gereformeerd School blad" brengt jaarlijks vier nummers uit, meestal gewijd aan nagelaten werk van A. Janse, in leven publicist en schoolhoofd te Biggekerke. Hij schreef dit boekje meer dan 50 jaar geleden, in het begin van de dertiger jaren; aanvankelijk in de vorm van een serie artikelen in „De Refor matie". Het kan niet anders of het hier geschre vene is gedateerd. De economische ont wikkeling heeft sindsdien niet stil gestaan, 's Schrijvers beduchtheid voor „de nieuwe maatschappelijke orde der revolution- nairen" waar het „kapitalistische stelsel" het moet ontgelden, heeft ook nu mis schien nog iets te zeggen. Dr. K. Runia, Het hoge Woord in de lage landen. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. Geïllustreerd. 142 pag. Prijs f 23,50. Vlak vóór oudejaarsdag 1985 verscheen dit boek dat op de laatste dag van 1984 door de schrijver werd afgesloten, blijkens de aanduiding onder het Woord vooraf Prof. K. Runia, hoogleraar aan de Theolo gische Hogeschool in Kampen, geeft in deze bundel een vijftiental homiletische portretten. „Hoe er door de eeuwen heen in Nederland gepreekt is", luidt de onder titel. De schrijver beperkt zich, op één uit zondering na, tot de Protestantse pre diking. Hij geeft zijn typeringen en uiteen zettingen met name aan de hand van een aantal opvallende predikers. Aandacht wordt besteed aan onder meer Jan Brug man („kritiek op de geestelijkheid"), Wilh. Eversdijk („de preek wordt leer rede"), Jac. Borstius („over het lange haar"), Bern. Smytegelt („persoonlijke geloofsleven"),/ H. van der Palm („de esthetische orator"), H F. Kohlbrugge („de onheilige heilige"), Abr. Kuyper („wonder der wedergeboorte"), Oepke Noordmans („theologie van de predi king"), K. Schilder („heilshistorisch"), K. H. Miskotte („dat God is en wie Hij is en wat Hij doet") en Krijn Strijd („poli tieke prediking"). Elke keuze is subjectief. Ook deze. Ieder zal weer andere namen naar voren willen Dr. K. H. Miskotte schuiven. Wat te denken van J. G. Woel- derink en G. Wisse, of Wulfert Floor en G. H. Kersten? Hoe het zij de samen steller toont iets van het bonte palet dat de geschiedenis van de prediking laat zien. Het boekje laat zich gemakkelijk lezen. Geloofsopvoeding en catechese, onder redactie van drs. A. G. Knevel. Paperback. Uitgeverij Kok te Kampen. 106pag. Prijs f 14,90. Zowel de serieBijbel en exegese" als de serieBijbel en praktijk" maken deel uit van de reeks Theologische verkennin gen". Hier het eerste deel van „Bijbel en praktijk", onderwerpen in kort bestek en vanuit de praktijk van het geestelijk en kerkelijk leven behandeld. Het specifieke onderwerp is de godsdien stige opvoeding in gezin, school en kerk. Bedoeld is een handreiking te bieden aan ouders, leerkrachten, predikanten en an deren die zijn betrokken bij de opvoeding van de nieuwe generatie. De hoofdstuk ken zijn gebaseerd op lezingen voor de EO-radio. In dit eerste deeltje is een dertiental bij dragen opgenomen. Enkele noem ik: En gij zult het uw kinderen bekend maken (drs. G. van Soest), De leefwereld van jongeren vanaf twaalf jaar (I. A. Kole), De catechese in de crisis (drs. W. Ver boom), Godsdienst op school (dr. J. H. van de Bank). Verder werkten mee dr. T. Brienen, L. van Driel en ds. C. G. Geluk. De opzet van bundeltjes als deze brengt mee dat ze wat kortademig zijn. De onder werpen krijgen de kans niet enigszins te worden uitgediept. Wellicht heeft het in de verte ook iets te maken met de vluchtig heid en oppervlakkigheid van het moderne levensgevoel, dat niemand voorbijgaat. Wat overigens niet wil zeggen dat dit boek niet aanbevolen zij. Integendeel. Prof. dr. W. H. Gispen e.a.. Beknopt commentaar op de bijbel in de nieuwe vertaling. Uitgeverij Kok te Kampen. Gebonden. 1096 pagina's. Prijs f 49,90. /In de jaren 40 en 50 verscheen bij Kok ,X>e bijbel in nieuwe vertaling, van verklarende aantekeningen voorzien". Grijsoordse Schetsen: 99 Tot op de dag van heden wijst men u in de duinvallei het zeemans kerkhof: „De dodemanskiste" waar de honderden opvarenden van de Lutine rusten tot de dag der opstanding. Soms sloeg de reddingboot die door drie span paarden door de branding in zee werd getrokken om of sloeg lek tegen 't wrak en kostte dat aan lOSkilgers (Terschellingers) het leven. Nu werdalleen een zwaar gewonde klerk gered en die vertelde voor hij stierf dat 't gezonken schip de Lutine was. De Skilgers waren niet alleen moedige redders, bekwame vissers, maar ook felle jutters. De wet gebood: Allen brengen alles naar de strandvoogd. Daar lagen dan de balken, planken etc. een jaar te beschimmelen. Als het verkocht werd was 1/3 voor de vinders met aftrek van de onkosten. Maar de eilanders hadden een andere mening. De zee neemt: schepen; netten, levens en de zee geeft. Om beurten hielden ze in stormnachten de wacht op één der duintoppen. Verloor een schip zijn deklast of lading dan klopte hij zijn buren op. Het wachtwoord Guusjendeed wonderen. Iedereen spoedde zich te voet of te paard naar 't strand; wie het eerst komt het eerst maalt. Heintje Oepkens keerde na een halve nacht waken naar huis. Niets te zien. Blauw van de kou dacht hij: zij liggen daar maar in d'r warme nest; en dacht: ik maak ze voor de grap wakker. Hij klopte z 'n buren: Guusjen, guusjen! Het werkte als een toverwoord, zijgingen ook buren en vrienden kloppen. Te voet of te paard passeerden twintig a dertig man het huisje van Oepkens. Als er zoveel gaan, dacht hij en begon te twijfelen dan is er guusjen en reed hij als 'n gek naar 't strand waar niets lag. Spoelde er wat aan en het werd dag, verborg men het in het duin om het te halen als de kust veilig was. Maar de Lutine lag in een diepe geul tussen twee banken en werd onder een dikke laag zand bedolven. En goud spoelt niet aan, het zinkt naar beneden. De goudkoorts in Califomië kan niet groter zijn geweest dan nu; op zoek naar 't goud van De Lutine. Witte Nelis en Kees Doeksen voeren er heen; te voet of te paard was het niet te bereiken. Zij hebben waarschijnlijk wel wat gevonden; ze kwamen in goeden doen maar zwegen tegen iedereen. Maar er werd druk gevist, zelfs de Volendammers kwamen erop af. De burgemeester Eschauzier richte al gauw een maatschappij op, om dat wrak op te graven. De staat eiste de helft op, en de Engelse Assurantie Lloyds ook een aandeel. Kees Doeksen was de man die er bekend was: Hier ligt hij en daar begon men te graven. Nog geen goud maar wel kogels en kanonnen en ankers, het goud zat dieper. En wat vond men nog meer? Daarover een volgende keer. Dat werk bevatte naast de volledige tekst een commentaar in de vorm van kantteke ningen. In 1963 kwam een uitgaaf uit die slechts de verklarende aantekeningen be vat. Van deze editie verscheen enkele weken geleden een ongewijzigde herdniL De namen van de medewerkers staan voor degelijkheid en betrouwbaarheid. Voor het oude testament onder anderen: H. H. Grosheide, Nic. H. Ridderbos en L. H. van der Meiden. Ten aanzien van het nieuwe testament: L. Koole, Herman Ridderbos en R. Schippers. „Omdat thans bijna iedereen de Nieuwe VertaUng in bezit heeft, aldus het Woord vooraf uit 196 3D at was toen niet het geval; dat is nu evenmin zo. De oude Statenvertaling heeft zijn vaste kring van gebruikers behouden. Afgezien daarvan is deze kloeke en goedkope herdruk een warme aanbeveling waard. Drie poëzie- en twee prozabundels ten slotte. Jo van Veen-Nusmeijer, Rijpend als het graan. Uitgeverij Den Hertog te Houten. 56 pag. Prijs f 8,25. Mies Vreugdenhil, Ik geloof. Gedichten rond de geloofsbelijdenis van Nicéa. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. 60pag. Prijs f 10,90. Dingeman van der Stoep. Dit Kind. Kerstgedichten. Uitgeverij Kok te Kampen. Vijfde herziene druk. 41 pag. Prijs f 9,90. Dingeman van der Stoep, De dader ligt op Meerzijn. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 118 pag Prijs f 17,90. Een boeiend en knap geschreven verhaal over drie generaties Visserman. Het klok- kenwonder van Keldrichem bepaalt de hoofdlijn. Met name de intermezzo's ge ven de kennelijke mening van de schrijver over de verschijnselen van deze tijd weer. Relativering kenmerkt de auteur. Helaas gaat op enkele plaatsen het woordgebruik over de schreef. Auke Jelsma, Ballingen. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 150 pagina 's. Prijs f 22,50. De hoogleraar kerkgeschiedenis van Kampen publiceert meer dan louter histo rische studies. Hier een drietal verhalen met alle een historische kern. Ze spelen zich afin de 13e en 14e eeuw, een tijd van verwarring en onderdrukking. De titel is gekozen omdat naar de mening van Jels ma de drie hoofdpersonen elk op eigen wijze iets van het balling-zijn kende. J. K. Vrijdagavond 7 februari hoopt de ouder- commissie van de Eben-Haëzerschool te Goedereede-Havenhoofd een filmavond te houden. De heer Van Vliet uit Ouddorp is uitgenodigd om twee films te vertonen. De eerste film is gemaakt op het geuzen- feest in 1972, de tweede film is gemaakt op vlaggetjesdag 1973. Na de eerste film houden we een pauze van ongeveer 20 minuten, u kunt dan een kopje koffie (met koek) of een frisdrankje kopen. De toegangsprijs bedraagt 2,50 voor personen tot en met 16 jaar. Voor per sonen vanaf 17 jaar is de toegangsprijs 4,De opbrengst van deze avond is bestemd voor het schoolfonds. We zijn van plan ongeveer 135 kaarten te verkopen: reageer dus snel, want op is op! Kaarten kunt u kopen bij: - De oudste leerlingen van de school. - De personeelsleden. - De leden van de oudercommissie. Tot ziens op vrijdagavond 7 februari om 20.00 uur. NIEUWE TONGE Oprichting Chr. Jeugdkoor Nadat het gemengd jeugdkoor Jong Advendo" op 5 oktober 1985 opge houden heeft te bestaan, is een aantal ouders bezig, om opnieuw een jeugd koor op te richten. Een vijftal van hen heeft een voorlopig bestuur gevormd. Het voorlopige bestuur heeft kontakten gelegd met dhr. C. 't Mannetje, dirigent van meerdere koren op ons eiland. Dhr. 't Mannetje is bereid om de leiding op zich te nemen van het op te richten jeugdkoor. De repetities zullen gehouden worden in het Herv. verenigingsgebouw „Elim" te Nieu we Tonge. Als doelstelling wordt het volgende onder uw aandacht gebracht. Het ten gehore brengen van psalmen staat voorop. Repetities worden met Schrift lezing en gebed begonnen en met dank gebed beëindigd. De contributie is voor lopig vastgesteld op 1per week. Ook jeugdigen van buiten Nieuwe Tonge zijn hartelijk welkom. Een eerste informatie is gepland op D.V. 8 februari 1986, om 10 uur in genoemd verenigingsgebouw. Ouders, belangstellenden en kinderen zijn hartelijk welkom. Ouders, mogen wij u middels dit schrijven opwekken uw kind (eren) aan te melden, om met de ont vangen gaven het zingen verder te ont wikkelen. Voor informatie kunt u zich wenden tot: dhr. S. Dorresteijn, tel. 01875 - 1304; mw. J. de Geus-Meijer, tel. 01875 - 2390. Uitslagen van maandag 27 januari 1986 Dammen: W. Nieuwland - J. Knops2-0 K. de Munck - A. van Rossum 2 - O D. Rameys - B. Roetman0-2 A. Stolk - B. Troost0-2 Schaken: D. Wolfert - J. Koppehnan1-0 A. v.d. Vliet - D. Notenboom0-1 F. van Ast - P. Koppelman1-0 J. de Jong - H. Zorge0-1 van vrijdag 31 januari 1986 t/m zondag 2 februari 1986 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. Dogterom, tel. 01870-2121. Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur hebben dienst de doktoren K. J. Huisman en T. v.d. Doel, tel. 01877- 1412, b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. de Jager, tel. 01875 - 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16 Middelliarnis Telefoon 01870 - 3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoed- recepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aange boden. Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts duToy van Hees, tel. 01870-3621 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871 - 1312 Dirksland01877 - 1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877 - 1234 Middelharnis/Sommelsdük 01870-2300 Nieuwe Tonge01875- 1390 Ooltgensplaat01873- 1310 Ouddorp01878 - 1321 Oude Tonge01874 - 1289 Stad a/h Haringvliet.01871 - 2301 Stellendam01879 - 1296 STICHTING MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" Oost-Achterweg 15a 3245 AN Sommelsdijk Telefoon 01870 - 5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00 - 10.00 uur Crisissituaties: ma t/m vrij 9.00-12.00/13.00-17.00 uur WEEKENDDIENST Gelieve in het weekend 01870 - 5166 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.30 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873- 1968 of033-620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlek ledere Ie dinsdagavond van de maand moedergroep bij Liaime Steenhof in Ouddorp, tel. 01878 - 2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: Tel. 01100-31594 op maandag t/m donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur. ROTTERDAM De keus uit zonweringsprodukten wordt elk jaar groter, waarbij de consument kan kiezen uit een brede kollektie horizontale- en gordijnjaloezieën, rolgordijnen, plissés, rolluiken, horren, zonfilters en zonneschermen. Veelal decora tieve produkten die het interieur een mooier gezicht geven. Volgens Luxaflex kon al dit moois nóg smaller. Een interessant gegeven, dat recentelijk in de vorm van een primeur werd geïntroduceerd onder de naam Luxaflex „Raffi nette". Deze nieuwe, supersmalle jaloezie met rafijne lamellen van slechts 16 mm bieden zo'n optimaal doorzicht, dat de jaloezie eigenlijk niet opgetrokken hoeft te worden! Een uitgesproken decoratieve raambekleding voor de modern ingestelde mens die bezig is een eigen lifestyle te ontwikkelen en het decoratieve aspect belangrijker vindt dan alleen „zonwering". De Luxaflex „Raffinette" wordt perfect op maat gemaakt, waarbij de persoonlijke wensen van de consument tot in detail worden gevolgd. Men kan kiezen uit een scala van 56 sfeerkleuren, variërende van vlaswit tot duifblauw. Met name Luxaflex bracht in de loop der tijd heel wat nieuws voor het raam. En elk voorjaar worden er hoogtepunten aan het assortiment toegevoegd om zodoende het totaalprogramma up to date te houden. Nieuwe, aan de markt aangepaste pasteltinten bijLuxaflex gordijnjaloezieën, waarvan bijvoorbeeld alle uni's nu ook in geperforeerde uitvoering te leveren zijn. Verder nieuwe uni kleuren in de populaire Luxaflex „Jalouette" en een nieuwe zeer transparante plissé. In dit artikel is bovendien een serie moeilijk ontvlambare stoffen voorhanden. De op het raam mee-kantelende Luxaflex dakraamjaloezie is decoratief en constructief verbeterd: vaste zijgeleidingsprofielen en een schuifknop voor de bediening. Door het ontbreken van de koorden heeft deze dakraamjaloezie geen gaten in de lamellen, zodat sprake is van een betere afsluiting. Op verzoek wordt nadere informatie verstrekt door Luxaflex' leverancier Dehnert Jansen B.V., postbus 252, 3000 AG Rotterdam. A.O.T. staat voor Algemene Operatio nele Technieken, hetgeen wil zeggen een studierichting die opleidt voor bediening en onderhoudswerkzaamheden aan de wat ingewikkelder bedrijfsinstallaties. Het arbeidsterrein van een A.O.T.'er zal zijn het gebruiken, beheren en onder houden van technische installaties en ap paratuur. Hij kan tewerk gesteld worden in diverse bedrijfstakken, zoals chemische en petrochemische industrieën, waterlei dingbedrijven, energiebedrijven, maar ook bij die instellingen waar een omvang rijk technisch apparaat aanwezig is, zoals ziekenhuizen en zwembaden. De A.O.T.'er zal, afhankelijk van de bedrijfstak, werkzaam zijn als b.v. be- drijfstechnicus, procesbewaker of ope rator, functionaris van een technische dienst. De A.O.T.'er is een nieuw begrip in de Nederlandse industrie. Afgestudeerde A.O.T.'ersofzenuopgeleidzijnopHBO- niveau of op MBO-niveau, zullen zeker hun plaats weten te vinden in het Neder landse bedrijfsleven. Wilt u meer weten over de opleiding op MBO-niveau of over de opleiding tot scheepswerktuigkundige, komt u dan langs op de M.S.v.S. „Maarten Tromp" vandaag vrijdag 31 januari van 19.00 - 21.00 uur en zaterdag 1 februari van 10.00 -13.00 uur aan de Burg. van Sleen- straat 4 te Brielle. Morgenavond zalhetj.l. opgenomen pro gramma (van 29 januari) „Laat ons de Rustdag wyden" in de Herv. Kerk van Dirksland uitgezonden worden, van 20.30-21.15 uur. U kunt het ontvangen via Radio 5. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling 01870-3477 g SINT ANNALAND Ruzie over varken leverde een ge broken neus op Mevrouw K. B. uit Sint Annaland heeft zaterdagmiddag een gebroken neus, een gezwollen gezicht en diverse kneuzingen opgelopen bij een ru zie met haar plaatsgenoot Van D., zo maakte de politie maandag bekend. De onenigheid ontstond rond half zes. VanD. maakte zich kwaad over het feit dat me vrouw K. B. haar varken, dat gestald staat bij Van D. niet op tijd had gevoerd. Tijdens verhoor door de politie legde Van D. een bekentenis af, waarna proces verbaal werd opgemaakt. Als gevolg van deze mishandeling moet mevrouw K. B. binnenkort een neusoperatie ondergaan. Nooit is Gods kind onttrokken aan Zijn oog. Dit weten ligt voor ons te ver en veel te hoog. De eeuw'ge God Die alles w^eet en ziet Ik weet dat het zo is, maar ik begrijp het niet. Mijn oog zal op u zijn, Ik zal u onderwijzen. Ik geef u raad, Ik zal het u bewijzen Houdt gij uw oog maar steeds op Mij gericht dan geef Ik u in alles onderricht. Mijn oog op u, ook als beproeving schrijnt waardoor de levensmoed en het vertrouwen kwijnt. Uw oog verdonkert, lichten uit gaan doven dan blijft Mijn oog op u gericht, Mijn kind blijf dat geloven. Mijn oog zal op u zijn, zal op u blijven rusten totdat gij eens uw ogen op zult slaan aan zaal'ge hemelkusten. Dan is voorbij de nacht, de moeite, pijn en strijd Gods kinderen zien met open oog de nieuwe dag vol eeuw'ge heerlijkheid. (Ps. 32 8) LANERTA Nieuwe boeken ----- O ----- ^^^^.^V.^^^^^V^^t^^f.^V.^%l.^^<^\t.^V^\*^V^^<^^'^^\<.^^t.^^t.^V^V.^ïf.^^\^\t.^^t^^K^%\^^^».^^. i&v i«^M^^t^^K^H^l^^H^tt^)t^K^H^)«.^^t^lt^l«^V^^t.^^M^^<.^^t^-t«^V^7^t^^(4^V^^«^t^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 10