Politieberichten Pres.-comm. v.d. Harst nam na 30 jaar afscheid van het Emgo-bestuur Vriendschappelijke E.H.B.O. wedstrijd te Diricsiand flomiSieinaH PCG weer langs de Stelle Tafeltennis-toernooi in Melissant Morgenavond radio-opname EO in Dirksland Oostflakkee Havendag 1986 Oproep aan de verenigingen uit de gem. iVliddeiliarnis Benoeming Secretaris Generale Synode Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Kandidatenlijst SGP ervoor gezorgd dat Goeree-Overflakkee er warmpjes bijzit" Ledenvergadering Oranjever. „D'land" Kandidatenlijst SGP a.s. raadsverkiezing 58e Jaargang DINSDAG 28 JANUARI 1986 No. 5467 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief - Vernieling fletsen Bij de politie komen regelmatig klachten binnen aangaande vernieling van fietsen, die gestald worden bij het ZWN-bus- station te Oude Tonge. Ofschoon deze vernielingen extra aandacht krijgen, lukte het tot op heden niet vaak om de ver moedelijk jeugdige daders te vatten. Graag kreeg de politie meer inzicht in deze materie: de indruk is dat betrokkenen weinig bereid zijn om aangifte te doen en dat tips in de richting van de daders worden verzwegen. Laat dus meer van U horen: een aangifte is zo gedaan en tips worden anoniem behandeld. - Loslopende honden Regelmatig komen er weer meldingen binnen over loslopende honden in be bouwde kommen en polders. Met klem wordt de eigenaren geraden om hun hond vast te houden of in het oog te houden. Zeker bij kuddes schapen kunnen zeer gevaarlijke situaties ontstaan, als zij ach ter de schapen gaan jagen. In zo'n geval zal de politie steeds proberen om de hond onschadelijk te maken, ter voorkoming van herhaling. De honde-eigenaar blijft wél aansprakelijk! - Slippende auto's Dat de rijbaan bij sneeuw- en hagelbuien met een lage temperatuur ineens spiegel- glad kan worden, bleek deze vrijdagavond weer. Omstreeks 17.00 uur geraakte een bestuurder uit Epe met zijn auto op de Magdalenadijk (provincialeweg 47) ter hoogte van de Heerenweg, daar waar de rijbaan een bocht maakt, in een slip, om op het dak tot stilstand te komen. Kort daar op reed een bestuurster uit Den Bommel met haar auto ook uit deze bocht. Zij belandde in de daar liggende sloot. Een bestuurster uit de Lier, die met haar auto over de Heerenweg reed, richting Provin ciale weg stopte voor deze kruising. Zij wachtte tot voor haar deze weg vrij was, doch werd kort daarop in de flank aan gereden, door een eveneens uit die bocht gaande personena.uto, bestuurd door een man uit Tholen. Ook de bestuurster kwam daarop met haar auto in de sloot terecht. Er bleek slechts sprake van enkele licht gewonden. Drie auto's waren total-loss. Opvallend was het feit, dat het verkeer een véél te hoge snelheid bleef aanhouden, voor deze weersomstandigheden. Scholen in aktie voor Colombia SINT ANNALAND Mannenvereniging hield jaarverga dering De Hervormde Mannenvereni ging ,,De Heere is mijn Banier" hield woensdag haar algemene jaarvergadering in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Kerkring in Sint Annaland. Na ope ning door voorzitter Mars. J. Ampt, brach ten de secretaris en de penningmeester hun jaarverslag op tafel. De heer Adr. Vroegop hield een inleiding over 2 Petrus 3 vers 1 tot en met 14. Na de pauze hield de heer Lt. I. Goedegebuure een inleiding over de Dordtse Leerregels Hoofdstuk 1 paragraaf 1, 2 en 3. Op beide onder werpen volgde een uitvoerige bespreking. Op zaterdag 7 juni 1986 wordt wederom een Havendag georganiseerd. Ook dit jaar willen wij de Ver.besturen in de gelegen heid stellen d.m.v. kraampjes langs de haven van Middelhamis hun verenigingen te promoten en inkomsten te verwerven. Als enige voorwaarde stellen wij, dat U 's avonds een sportspel langs de haven dient te organiseren. Wederom zullen geldprijzen beschik baar gesteld worden voor de meest origi nele en attractiefste spelen op deze avond. De Stichting Evenementen Middelhar- nis wil U met raad en daad terzijde staan bij het bedenken van een sportspel. (Even tueel kan bij ons een spel gehuurd wor den). Wij nodigen U uit, indien U belang stelling heeft, voor een eerste vergadering op maandag 3 februari 1986, aanvang 19.30 uur in de kantine van de korfbal vereniging Good Luck te Middelhamis. Eventuele inlichtingen kunt U verkrijgen bij: Gemeente Middelhamis, t.a.v. de heer Peekstok, tel. 01870- 3555; De heer Jordaan, tel. 01870 - 3306 (sporthal) of 3278 (privé); De heer Barkel, tel. 01870 - 3139. De Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk benoemde in haar vergadering te Doom op 25 januari met algemene stem men tot secretaris algemene zaken Mr. J. Haeck, inspecteur der belastingen te Hoe velaken. Jacob Haeck (44) werd geboren te Brui- nisse. Hij promoveerde enkele weken ge leden tot meester in de rechten. In zijn nieuwe ftinctie volgt hij dr. A. de Kuiper op, die vorig ,?.&r per 1 augustus aftrad. Mr. Haeck, die in kerkelijke kringen geen onbekende is behoort tot de rechtervleugel in de Ned. Herv. Kerk. Tafeltennisvereniging ,,de Treffers" or ganiseert op donderdagavond 6 februari haar jaarlijkse VIBO open tafeltennis- toernooi in het gymnastieklokaal van ver enigingsgebouw MELISHOF te Mehs- sant. Aanvang: 19.30 uur. Zaal open: 19.00 uur. Prijs deelname: Leden 2, niet-leden 4, Betaling: ter plaatse bij de zaal. Max. aantal deelnemers: 48. Spelsysteem: voorronde, 16 poules van 3 spelers waarna de 16 winnaars volgens het afvalsysteem verder spelen. Spelleider: H. Lodder. Snel opgeven is dus belangrijk dit kan bij: H. Lodder, Lijster 1, Sommelsdijk, tel. 01870 - 2403; of bij K. Petersen, Marijke- laan 28, MeHssant, tel. 01877 - 1367. Gymschoenen zijn verplicht, witte of zeer lichte kleding is verboden. Zaterdag 25 januari werd onder grote belangstelling de jaarlijkse vriendschappelijke E.H.B.O. wed strijd gehouden, welke dit maal door de afd. Dirksland werd ge organiseerd. Door 13 flakkeese ploegen afkomstig van de Kon. Ned. Ver. de Kath. Nat. Bond en het Rode Kruis Korps werd hieraan deelgenomen. Het bleek weer dat E.H.B.O. bedrijven geen gemakkelijke zaak is, en het was dan ook voor de jury geen gemakkelijke taak om iedereen aan zijn trekken te laten komen, het bleek dat soms de ploegen met een gelijke beoordeling uit de bus kwamen. De uitslag was als volgt: Box A: ploeg leiding max. te behalen170 50 1. Ooltgensplaat100 37 2. Achthuizen I99 35 3. Ouddorp I97 34 3. SommelsdijkEPUII.97 34 4. Dirksland92 33 Box B: ploeg leiding max. te behalen170 50 1. Sommelsdijk EPUI... 154 42 2. Oude Tonge134 40 3. Achthuizen II106 37 4. Ouddorp II104 34 5. Stellendam98 36 6. M'harnis/S'dijk93 31 Hiema volgde de finalewedstrijd tussen Ooltgensplaat en Sommelsdijk EPU I. Afdeling ploeg leiding max. te behalen130 10 1 e Sommelsdijk EPU I117 8 2e Ooltgensplaat105 7 Na deze zeer leerzame en sportieve middag werd door dhr. de Jong, voorz. van de afdeling Dirksland dank gebracht aan alle deelnemende ploegen voor hun inzet want uiteindelijk hadden zij de middag moeten maken. Ook dank aan de jury leden welke de opdrachten moesten be oordelen, en de show van deze middag werd gestolen door de leden van de Lotus studiekring Flakkee welke de enscene ring, de slachtoffers en de opgaven ver zorgde. Aan de jury- en lotus-leden werd als blijk van waardering een presentje aangeboden als dank voor hun inzet. Verder bedankte hij alle aanwezigen voor hun belangstelling op deze middag getoond voor het werk van de E.H.B.O. De volgende wedstrijd zal zijn de selectie wedstrijd welke wordt gehouden op zater dag 8 maart 1986 in de L.H.N.O. de Molenwiek te Sommelsdijk. Morgenavond, woensdag, om 8 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland door de EO in het kader van het pro gramma „Laat ons de rustdag wijden" een radio-opname gemaakt. U wordt hartelijk uitgenodigd de samen zang te versterken. Aan de avond werken mee: ds. I. Hoornaar, chr. gemengd koor „Sursum Corda", koor- en samenzang worden begeleid door de organist Krijn Kieviet. Graag tijdig aanwezig. Toegang vrij. JT'li'^-'"-'*"*' MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's Graven polder. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. Chr. v.d. Poel van Yerseke (bev. ambtsdragers). OUDE TONGE - zaterdagavond 7.00 uur ds. T. M. van Dijk van Rotterdam- Alexanderpolder (Herdenking Water snoodramp). DIRKSLAND De SGP kiesvereniging heeft voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de volgende kandidatenlijst samengesteld: 1. A. C. van Rossum, Melissant. 2. J. H. Kalle, Herkingen. 3. P. J. Koningswoud, Dirksland. 4. P. Dijkgraaf Dirksland. 5. Abr. Keizer, Melissant. 6. G. de Visser, Herkingen. 7. A. Geuze, Dirksland. 8. L. Markwat, Dirksland. 9. Drs. J. de Vogel, Melissant. 10. L. van Rossum, Herkingen. 11. M. H. Baan, Dirksland. 12. S. Romijn, Dirksland. 13. A. C. van den Bos, Melissant. 14. A. van der Veer, Herkingen. 15. W. A. den Hertog, Dirksland. 16. J. A. Stmijk, Dirksland. 17. M. Weststrate, Melissant. 18. P. C. Kalle, Herkingen. 19. H. van Wijk, Dirksland. 20. L. Dingemanse, Dirksland. 21. C. A. Bakker, Dirksland. 22. J. Goedegebuur, Melissant. In zwembad „de Gooye" ontving de Stelle als organisator van de tweede 3- kampzwemwedstrijd PCG (Gorinchem) en de Linge (Leerdam). In een bomvol zwembad moesten de Stellendammers een achterstand van 2 punten op PCG (overgehouden aan de eerste wedstrijd) zien weg te werken. De Linge stond al te veel achter om nog een bedreiging te vormen. Ondanks dat de Linge in het klassement niet veel meer heeft in te brengen gingen ze nu goed te keer. PCG kon ternauwernood na een kwart van de wedstrijd één punt op hen voorblijven, maar de Stellendammers waren in hun thuis wedstrijd" direct uit het veld geslagen. Ze kregen gelijk een achterstand van 5 punten op PCG aan hun broek! Toch kwamen de Stellendammers nog goed temg. Halverwege de wedstrijd was het verschil tot 2 punten teraggebracht. De Linge werd met hetzelfde verschil naar de derde plaats verwezen. De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien. PCG liep weer uit. Echter de Linge kwam niet verder dan één punt voor de Stelle. Daarna kwamen de Stellendam mers weer goed temg. De Linge werd definitief naar de derde plaats temg- gewezen, maar de achterstand op PCG was al te groot geworden om nog te over- braggen. Daarom eindigde deze wedstrijd als volgt: 1. PCG47 pnt. 2. de Stelle43 pnt. 3. de Linge37 pnt. Met nog één wedstrijd te gaan lijkt PCG redelijk makkelijk op de eindoverwinning af te stevenen. De Stelle zal wel heel hard moeten zwemmen op 29 maart a.s. in Leerdam, willen ze de 6 punten nog op PCG goed kunnen maken. De stand na twee wedstrijden is: 1. PCG96 pnt. 2. de Stelle90 pnt. 3. de Linge74 pnt. Het waren duidelijk andere -, dan technische vaardigheden die maak ten dat oud-burgemeester W. M. v.d. Harst van Oostflakkee vele ja ren lang een verdienstelijke Pres. Commissaris van de Energiemaat schappij Emgo kon zijn. „Bij de aanleg van nog maar een stop contact zou ik al aan de grootste gevaren hebben blootgestaan!" be kende hij vrijdagmiddag toen hij in „de Schakel" te Dirksland afscheid nam van de baan die hij best nog had willen vervolgen als de Oost- flakkeese politiek hem dat genoe gen niet zou hebben ontzegd. In zijn bestuurlijk leven heeft dhr. v.d. Harst evenwel vóór alles leren rela tiveren en dat vermogen paste hij ook thans na 30 jaar Emgo bestuur toe: „hoe langer je voor de Emgo bezig bent, hoe heviger je hart ervoor gaat kloppen. M isschien is 't wel goed dat ik ga anders had ik daar misschien tóch last van ge kregen....!" zo verguldde hij het afscheid. Anderen zoals dhr. D. Peeman die namens het personeel sprak waren er die er kennelijk méér moeite mee hadden: „toen we het raadsbesluit van Oostflakkee lazen was dat voor velen van ons tot ver wondering, verbazing en ongeloof', zo dacht dhr. Peeman temg aan die dag waarop in personeelskring de conclusie werd getrokken dat een voorvechter van de Emgo aan de kant werd gezet. „Daar is mee bewezen dat bedrijfsleven en politiek niet altijd hand in hand gaan, maar voor ons blijft u ,,de" President" liet dhr. Pee man dhr. v.d. Harst weten. Na de schei dende Pres. Comm. namens het personeel een cadeau te hebben aangeboden heette dhr. Peeman de nieuwe Pres. Comm. dhr. van Velzen burgemeester van Goede- reede welkom: „....U mag op óns rekenen-, wij rekenen op zo voegde hij hem toe. tr t j Veel gedaan Het eerste openbare optreden van de nieuwe Pres. commissaris was het uit wuiven en bedanken van zijn voorganger voor het vele gedane werk. Dat is veel geweest, al ligt er ook nog veel te wachten omdat er in de energiewereld heel wat te gebeuren staat; het tijdstip van vertrek van de ervaren Pres. Comm. vond dhr. van Velzen dan ook zeker geen gunstige. Im mers wordt ook de Emgo niet onberoerd gelaten door het streven naar grotere eenheden en het uitbrengen van dikke rapporten. Overigens meende dhr. van Velzen het niet onwaarschijnlijk dat de Emgo aan concentratie zal ontkomen, mede ook om dat ze opereert in een afgerond gebied en in tegenstelling tot veel andere bedrijven zelfs batige saldi vertoont: „dankzij uw inzet!" zo liet de nieuwe Pres. Comm. het personeel waarderend weten. Alhoewel wetend dat veel werk te wach ten staat en dat het ook in bestuurlijke zin geen rimpelloze vijver is verklaarde dhr. van Velzen zich bereid de zaak aan te pakken, waarbij hij een beroep deed op ieders inzet die onontbeerlijk zal zijn bij het streven naar het behoud van een zelf standig energiebedrijf op Goeree Over- flakkee. Groot was de waardering die dhr. van Velzen zijn voorganger toedacht, waarbij hij dacht aan de spectaculaire groei van het energieverbmik, de om schakeling op aardgas tot zelfs in de super- onrendabele gebieden waaraan hij mede leiding had gegeven: „U hebt er alle medewerking aan verleend dat Goeree Overflakkee er warmpjes bij kwam te zitten!" zo luidde 's burgemeesters com pliment, welke hij staafde aan het noemen van een groot aantal fiancties die dhr. v.d. Harst had bekleed, eilandelijk, regionaal en zelfs in landelijk verband als hoofd bestuurslid van Electriciteitsbedrijven in Nederland. De Oranjevereniging „Dirksland" houdt haar ledenvergadering op dinsdag 4 fe- bmari, aanvang 20.00 uur in gebouw ,,de Schakel" te Dirksland. Agenda: 1Opening voorzitter. 2. Presentatie bestuur. 3. Benoeming kascontrolecommissie 1986. 4. Bespreking Koningiimedag 1986. 5. Rondvraag. 6. Sluiting met „Oranjebitter". „Hier sta ik. „Hier sta ik, ik kan niet anders" zo ci- Markante persoonlijkheid ,,We zullen Uw zeer markante persoon lijkheid missen" verzekerde dhr. van Vel zen de scheidende Pres. Comm. ,,U sprak een woord te rechter tijd en U leefde intensief mee met het hele gebeuren van de Emgo en haar personeel; U hebt het bedrijf met inzet van alle krachten ge diend. Moge u nog vele jaren energiek terugdenken aan het energiebedrijf dat u zoveel jaren diende", zo besloot dhr. van Velzen zijn afscheidswoord. Een fraai geschenk was de fam. v.d. Harst al bij een eerdere gelegenheid aangeboden. Ten afscheid Woorden ten afscheid werden vervol gens gesproken door de huidige directeur Ir. D. A. la Fleur. Hij vergeleek dat de Emgo in 1956, het jaar waarin dhr. v.d. Harst als Commissaris in het bestuur kwam, 10.000 aansluitingen had terwijl het er nu 35.800 zijn. De omzet steeg in die periode van 1,1 miljoen tot thans 54,8 miljoen,cijfers die illustratief zijn voor de enorme expansie die de Emgo heeft door gemaakt. Dhr. la Fleur waardeerde de scheidende Pres. Commissaris voor diens betrokkenheid als 3 e Pres. Commissaris in het 55-jarig bestaan van de Emgo. Oud-directeur dhr. J. J. C. la Fleur sprak namens de gepensioneerde oud-mede- werkers, de ,,ouwe hap", gevolgd door dhr. M. Rooij als oud-secretaris van de Emgo. GOEDEREEDE 1. A. de Jong E.zn., Ouddorp. 2. Kr. Kasteleijn A.zn., Ouddorp. 3. B. L. Noordhoek C.zn., Stellendam. 4. Joh. Klepper K.zn., Ouddorp. 5. F. van der Laan, Goedereede. 6. J. 't Marmetje, Goedereede. 7. F. Human A.zn., Stellendam. 8. Joh. Moerkerk D.zn., Ouddorp. 9. T. van Dam Joh.zn., Ouddorp. 10. H.C.vanRossumA.zn.,Stellendam. 11. M. Grinwis, Corn.zn., Ouddorp. 12. Joh. Tanis Kl.zn., Ouddorp. 13. A. Voogd, C.zn., Ouddorp. 14. C. B. Moyses J.zn., Stellendam. 15. H. Tanis Jac.zn., Havenhoofd. 16. KI. Tanis T.zn., Ouddorp. 17. A. van der Wende, Ouddorp. 18. A. Visker, Stellendam. 19. M. Tanis C.zn., Ouddorp. 20. A. Lokker, Ouddorp. teerde dhr. v.d. Harst de woorden van Maarten Luther. Meer aandacht besteed de hij aan de verwelkoming van zijn opvolger dhr. van Velzen dan aan zijn eigen afscheid: „ik ken zijn enthousiasme en zijn inzet en ik weet dat ook hij een warm hart voelt kloppen voor de Emgo", zo beval dhr. v.d. Harst zijn opvolger aan, er stellig in gelovend dat de zelfstandig heid van de Emgo niet zal worden aan gevochten: ,,De Emgo blijft bestaan!" verzekerde hij voor welke bemoediging dhr. v.d. Harst een klaterend applaus oogstte. Nederland telt 168 energiebedrijven waarvan de Emgo in grootte de 27e is. Als ze die vanaf de 168e moeten gaan concen treren is bij de honderdste het geld toch al op en de pot toch al leeg", voorzag hij. Puttend uit een rijk bestuurlijk verleden noemde dhr. v.d. Harst meerdere voor beelden die uitwijzen dat de soep ve'elal niet zo heet wordt gegeten als ze wordt opgediend waarom hij de betrekkelijkheid van „soms emstig lijkende beleidsvoor nemens" heeft leren inzien. Temgziend constateerde dhr. v.d. Harst in het besturen van de Emgo veel vreugde volle momenten-, maar daartegenover in de kring van personeel ook droevige mo menten .e hebben gekend: „U hebt mij vertrouwen gegeven en ik gaf het U, het bleek een formule die het in de samen leving en zeker in die van de Emgo doét; het ga U allen goed!" zo eindigde dhr. v.d. Harst. SINT ANNALAND Piraat uit de lucht De piraatzender Romantica uit Sint Annaland is door de politie uit de lucht gehaald. De zender van J. S. werd in beslag genomen. Een jaar geleden zwegen alle piraten na een waar schuwing door de politie dat er daad werkelijk opgetreden zou worden wanneer men zou doorgaan met de overtreding van de wet. Naar thans blijkt, zijn sommigen na een paar weken of maanden weer be gonnen. Dit gaf bij onzuivere apparatuur ook storing op Hilversum 4. Alleen Ro mantica is nu echter uit de lucht gehaald, die zegt niet gestoord te hebben. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling \Z2 01870-3477 m DD Stellendam Leerlingen van de 3 basisscholen hebben i.s.m, de afd. St'dam van het Rode Kruis 131 stuks toilettassen met inhoud ingezameld voor de slachtoffers van de natuurramp in Colombia. Vandaag zijn de dozen verzonden naar Kwintsheul, vanwaar het Jeugd Rode Kruis de zending verstuurt naar Colom bia. Voor topkwalileit. gi tl voorüehge pri/len FOTO - FILM REPORTAGE VJDEO COMPUTER tU CJ C3 C3 crj C3 Weslstraat 35 Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon 01878 !6I2 en 2120 filiaal Penene Printstiop Hogeioom 172 Telefoon OM 16-2400 Dhr. en mevr. v.d. Harst kregen opnieuw veler sympathie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1