Jaap Boeter begint r jeugd- hoekje Wel te rusten a Gevaar voor AIDS via bloed vrijwel niiill Schaken in Stellendam Januariraadsel 3 Extra raadsel 3 r Middelharnis: Y.F.C.-KOFFIEBAR van Oom Ko Jarigen z r 6 s y Briefwisseling ALLEMAAL Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 24 JANUARI 1986 Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rmbriek worden ge publiceerd. ilLV€RiN RIKS Ik heb nog een zilveren rijksdaalder uit 1959. Wat zou die nu wel waard zijn? Antwoord: Dat is nog een echt „achter wiel" met zilvergehalte 720/1000 en een nettogewicht aan zilver van 10,8 gram bij een diameter van 33 mm. Gezien de beperkte oplage van dat jaar, ligt de waar de bij een stempelnieuw bewaard ex. op circa 40,maar is de munt gebruikt en daardoor (met de loupe waarneembaar) gesleten en bekrast, dan zakt deze waarde sterk in verhouding tot de slijtage. Ver zamelaars kopen liever ongebruikte mun ten. HALVE GULDEN Kunt u mij soms vertellen, wat een zil veren halve gulden uit 1930 nu kan op brengen? Antwoord: Dat was de laatste halve gul den die er van de muntpersen in Utrecht kwam en gezien de oplage van 14 miljoen stuks, geen zeldzame munt. Voor ver zamelaars komt een stempelnieuwe Vi gulden op 40,en een gebruikt ex. naar verhouding van de slijtage stukken lager. DUBBELTJE 1934 Ik kreeg een oud dubbeltje uit 1934 in hartden. Heeft dat nog waarde? Antwoord: Dat is een geluksmuntje. Met dat jaartal zijn er destijds maar 2 miljoen aangemaakt, tegen andere jaren vaak 15 tot 20 miljoen en in 1941 zelfs 43.000.000 met het oude model in zilver. Verzame laars bieden dus hoger voor die schaarse exemplaren en daarom is dit zilveren dubbeltje in de muntencatalogussen ge prijsd voor 275,Maar dan moet het natuurlijk wel stempelnieuw in muntétui of in een doosje met watten bewaard zijn gebleven. Is het(doorde loupe waarneem baar) gesleten en gekrast, dan is zo'n ge bruikt en licht beschadigd exemplaar naar verhouding minder waard. Wat 't zilver gehalte betreft, dat bedroeg destijds 640/1000. KWARTJE 19W Uit de oorlog bleef een zilveren kwartje met jaartal 1940 bewaard. Kunt u mij opgeven wat daarvan de verzamel- waarde is? Antwoord: Dat valt tegen. Toen de Utrechtse Munt onder druk van de Duitse bezetters onze zilveren munten moest vervangen door zinken exemplaren, heb ben veel mensen de zilveren pasmunten die ze in huis hadden in spaarpotten, geldkisten of geheime bergplaatsen late verdwijnen, zodat ze na de oorlog weer tevoorschijn kwamen en de muntenverza- melaars er nog veel van konden be machtigen. Daarom geeft een liefhebber er nu amper 40,voor en dan moet die munt nog stempelnieuw in muntétui of doosje met watten bewaard zijn gebleven. Voor die verfoeide zinken muntjes uit de donkere oorlogsjaren legt een verzame laar méér op tafel, omdat er weinig van beward bleven. De mensen wilden ze zo gauw mogelijk wegdoen, toen ons zilver geld teru^eerde, al kregen we toen een nikkelen kwartje in handen, maar dat zag er beter uit dan dat zinken muntstuk. VUIGE LASTER Hierbij een paar beestjes, die wij overal in ons huis tegenkomen. Wat zijn dat? Waar komen ze vandaan en hoe kan ikze bestrijden? Ze brengen toch ziektekie men over? Antwoord: Dat laatste is wel de ergste leugen die men over deze beestjes kan verspreiden! Ze doen (in tegenstelling tot de mens) enkel goed en nooit kwaad. Het zijn n.l. lieveheersbeestjes en wel de twee maal gespikkelde. Er zijn er met de won derlijkste aantallen stippen (die allemaal plechtige latijnse telwoorden als namen hebben) en vandaar dat de mensen zich steeds weer vergissen in deze diertjes. Reeds onze verre voorouders wisten, dat ze „nuttig" zijn en vandaar de naam! Lieveheersbeestjes eten n.l. nooit planten, maar ze azen op bladluizen. En dat zijn de grote boosdoeners in het plantenrijk, want die beschadigen allerlei planten en bren gen virusziekten over. U mag dus nooit een lieveheersbeestje doden! Tuinders kweken ze wel in 't groot om ze los te laten in hun kassen. Hoeven ze niet meer te spuiten tegen bladluizen (als het een beet je meezit). In het najaar komen ze wel eens in grote aantallen in huis. Omdat ze daar de kost niet kunnen verdienen sterven ze vanzelf uit. Niets tegen doen! STUIVER VAN 1907 Kunt u mij uit de doeken doen, wat een rond stuivertje uit het jaar 1907 voor een muntenverzamelaar waard kan zijn? Antwoord: Het is weliswaar rond en van vóór de Eerste Wereldoorlog, maar het is niet meer van zilver gemaakt, zoals de reeks voordien aangemunte kleine, ronde stuivertjes. Juist in 1907 verscheen het wat grotere model ronde stuiver in cupro- nikkel, een alliage die er op 't eerste gezicht als zilver uitzag, zodat het verschil met de ware zilveren munten niet te zeer zou opvallen. Dit had een groot nadeel, want slimme lieden gingen deze grotere stuivertjes al gauw in plaats van kwartjes tussen het wisselgeld smokkelen. Ze wa ren met hun 18 mm middellijn immers nagenoeg even groot als de toenmalige zilveren kwartjes van 19 mm doorsnee! Dit stuivertje kreeg spoedig de bijnaam „avondkwartje", omdat de wisseltruc het beste bij schemerlicht lukte. De Rijks munt schakelde daarom spoedig om op de vierkante stuivertjes, die we tot in de oorlog bleven gebruiken en die menigeen zo graag terug zou zien.... En nu de waarde voor verzamelaars. Omdat er slechts enkele jaren van die grote ronde stuivers in cupro-nikkel zijn verspreid, mag u voor een stempelnieuw of z.g.a.n. bewaard exemplaar zo'n 115,vragen. Is uw munt in omloop geweest en daardoor (door een loupe waarneembaar) gesleten en gekrast, dan ligt de waarde voor de ware munten- verzamelaars wat lager, naar verhouding van die slijtage. GOUDEN TIENTJES Ik heb 4gouden tientjes, resp. van 1879, 1897, 1912 en 1925, die volgens mij nooit in de handel zijn geweest. Wat zijn die nu waard? Antwoord: Als u bedoelt dat ze niet in omloop zijn geweest, dus stempelnieuw in muntétui of doosje met watten bewaard zijn gebleven, dan ligt de huidige waarde voor verzamelaars voor een gouden tien guldenstuk uit het jaar 1879 op 350,— en als dat jaartal is geslagen over een eerder jaartal 1877 op 1500,voor een tientje uit 1897 op 500,voor een ex. met jaartal 1912 en ook voor een gouden tientje met het jaartal 1925 op 325,Zouden uw munten evenwel toch in omloop zijn geweest en daardoor enigszins zijn gesleten en gekrast, dan ligt de waarde lager naar gelang deze slijtage. Aanschaf van een eigen kraan is voor menig (bouw) ondernemer geen winstgevende investering waarom dan ook veelal op huur van zo'n krachtpatser wordt teruggevallen. Jaap Boeter in Middelharnis is voortaan het aangewezen flakkeese adres om dan zaken te doen; dhr. Boeter heeft een 25 tons ruw-terrein kraan in de verhuur, een kraan dus die gemakkel^k van gebaande wegen afkan. Dhr. Boeter was tot eind vorig jaar mede-firmant van aannemingsbedrijf C. Boeter Zn., maar na de herstructurering van het bedrijf besloot hij zijn eigen weg te gaan en een bestaan te zoeken in de kranenverhuur, uit zijn vroegere werk wetend dat daar regelmatig behoefte aan is. Niet alleen in de bouwfwereld trouwens, ook voor het verplaatsen van zware obstakels, het te water laten van jachten, het hijsen van staalconstructies e.d., kortom al die karweien waarvoor de normaliter beschikbare kracht tekort schiet. Uiteraard wordt een geroutineerd machinist „bijgeleverd" want het secuur bedienen van een kraan is goed vakwerk. Zelf heeft dhr. Boeter daarin ook wel enige ervaring, ook weer uit zijn vroegere werk waarin een bouwlcraan ter beschikking stond die regelmatig door dhr. Boeter werd bediend. Met de 25 tons kraan kunnen uiteraard ook karweien worden uitgevoerd die niet het maximum hijsvermogen verlangen. De kraan laat zich gemakkelijk ver plaatsen. Adres en telefoonnummer van dhr. Boeter vindt U in een advertentie elders in dit nummer. PSORIASIS Onze 11-jarige zoon heeft last van ex- zeem. Via de huisarts belandde hij by de huidarts. Die hielp hem er van af maar het kwam toch weer terug. Op onze vraag of hij er ooit van af zou komen ant woordde de man ontkennend. Hij noem de het de schubbenziekte. Is dat erfelijk? Antwoord: Blijkens de geneesmiddelen die u vermeldt, is het psoriasis. Dat is geen erfelijke kwaal, maar wel kan de gevoelig heid van de huid voor deze kwaal op erf- faktoren berusten. Wie deze faktor erft krijgt het wel, maar de één krijgt het vroeg, de ander heel laat. Verband tussen astma en psoriasis is ons niet bekend. Je zou je kunnen voorstellen, dat er iets zit in de huid, dat óók voorkomt in de slijmvliezen van de longen. Ons is echter niet bekend wat dit zou zijn. Het kan er zijn, maar deze veronderstelling lost niets op, omdat men niet weet wat het is. En er zijn duizenden astmapatiënten die nooit psoriasis hebben of hebben gehad en omgekeerd. Alleen uit Amerikaanse onderzoekingen zou zijn ge bleken, dat de percentages hoger zijn dan bij mensen die geen van beide hebben. Nu mag het waar zijn, dat psoriasis nooit geheel en al te genezen is, zoals uw huid arts beweert, daar staat tegenover, dat met bepaalde behandelingen de kwaal terug te brengen is tot goed aanvaardbare graad. Stelt u zich maar eens in verbinding met de Nederlandse Bond van Psoriasis-Patiën- tenverenigingen, Jozef Israelslaan 113, 6813 JC Arnhem. UIT EIGEN MOESTUIN Bij het spitten in de moestuin vond ik een muntje, waarvan ik hier potloodover- trekjes van voor- en achterkant bijsluit. Ik heb in verschillende catalogi gezocht, maar heb deze munt niet kunnen vinden. Antwoord: De schat, die u in uw moes tuin hebt opgedolven, is nog niet zo bijster groot Het is slechts een koperen duit uit Overijssel van het jaar 1767 met het wapen van die provincie erop. Het woord „duit" is nimmer vermeld. De waarde bedroeg destijds het achtste deel van een stuiver; een oort of dubbele duit was een kwart stuiver. In uitdrukkingen als „z'n laatste oortje versnoepen" en „dat is geen duit meer waard" vindt u die oude munt- namen nog terug. Omdat deze munt uit de grond komt en wel flink zal zijn gesleten (gezien de slechte overtrek) en/of aan getast, is ze vrijwel waardeloos. Mis schien geeft een liefhebber er nog 1of 2,voor. Ga er niet aan poetsen, want de ware muntenverzamelaar heeft betere middelen dan u. Er bestaat in Nederland praktisch geen gevaar meer dat iemand via een bloed transfusie met AIDS-virus wordt besmet. Dat was de belangrijkste conclusie van een symposium over de donor-screening op antistoffen tegen het AIDS-virus op 13 december j.l. in het Congresgebouw in Den Haag. Organisatorr-de Centrale Me dische Bloedtransfusie Commissie van het Nederlandse Rode Kruis. De veiligheid van het bloed is in de eerste plaats te danken aan de test op antistoffen tegen het AIDS-virus. Met deze test wordt weliswaar niet het virus zelf aan getoond, maar wel de anti-stoffen die het lichaam als reactie op het virus maakt. Deze test werd omstreeks juni 1985 in Nederland ingevoerd en sindsdien wordt elke bloedtransfusie op antistoffen onder zocht. Tot november 1985 werden slechts zeer weinig donoren met antistoffen aan getroffen; namelijk 10 op 220.000 do noren. Het is goed om er in dit verband ^s' drukkerij kranse bv GOUDEN VIJFJE Mij is een gouden vijf e ten deel gevallen. Wat zou me dat opbrengen? Het jaartal luidt 1912. Antwoord: Het gouden vijfje van 1912 is het enige dat tijdens de regeringsperiode van koningin Wilhelmina het licht zag. Het goudgehalte was 900/1000, het ge wicht 3,36 gram. Als het stempelnieuw bewaard bleef, mag u er nu 560,voor vragen, want het was ook onze laatste goudmunt van 5,Is het gebruikt en daardoor iets gesleten, dan ligt de ver- zamelwaarde naar verhouding véél lager. nog eens met nadruk op te wijzen dat besmetting met het AIDS-virus lang niet altijd betekent dat iemand AIDS krijgt. Voor zover thans bekend is, krijgt slechts 5 tot 10% van hen op den duur AIDS. Ongeveer 75% van de besmette mensen blijft volledig gezond. Verder zijn er men sen die slechts lichte ziekteverschijnselen krijgen (zoals klierzwellingen) zonder dat zich AIDS ontwikkelt. De meeste be smette mensen blijven dus virusdrager zonder dat zij zelf klachten hebben. Het lage aantal besmette donoren in Ne derland bewijst deze twee dingen: - in de eerste plaats dat personen uit risicogroepen voor AIDS die donor waren, sedert 1983 in hoge mate gevolg hebben gegeven aan de oproep om zich vrijwillig als bloeddonor terug te trek ken; - in de tweede plaats dat het AIDS-virus zich in Nederland ternauwernood bui ten de bekende risicogroepen heeft ver spreid. Zaterdag 25 januari houden we weer een koffiebar-avond en draaien we de film „Shiokari-pass". Een waar gebeurd ver haal wat zich afspeeld in Japan. Iedereen is van harte welkom, de toegang is vrij! Datum: zaterdag 25 januari 1986. Plaats: Oostdijk 33, Sommelsdijk. Tijd: 20.00 uur. Voorlichting Ruilverlcavefing Het bestuur van de Commissie „Drie Flakkeese Landbouw Organisaties" en de Landinrichtings Commissie Flakkee heb ben voor 28 januari a.s. de inmiddels traditionele Ruilverkavelingsvoorlich tingsbijeenkomst belegd. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in het Verenigingsgebouw „De Schakel" te Dirksland. Aanvang 20.00 uur. Agenda: 1Opening en mededelingen. 2. Stand van zaken met betrekking tot de Ruilverkaveling/Landinrichting Flak kee, toegelicht door de Voorzitter van de Landinrichtings Commissie de heer Noordermeer en de deskundigen van diverse diensten. 3. Pauze. 4. Gelegenheid tot het stellen van vragen. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Na het verspelen van de voorrondes heb ben de volgende 10 spelers zich geplaatst voor het kampioenschap: R. van Dongenmet 8 uit 9 A. Roonmet 6'/2 uit 9 K. v.d. Nieuwendijkmet 6 uit 9 A. Bollemanmet 6 uit 8 C. van Astmet 51/2 uit 9 W. van Rossummet 5J4 uit 9 K. Hameetemanmet 5'/2 uit 8 L. Koesemet 5 uit 8 P. van Rheemet 5 uit 8 J. Gottschalmet 4'/2 uit 8 Zéér verrassend is de plaatsing van debu tant J. Gottschal, die in de laatste ronde mede-concurrent W. Breeuwer versloeg, en zich ten koste van laatstgenoemde plaatste bij de eerste tien. Opmerkelijk is eveneens de recordscore van R. van Dongen, die slechts twee remises afstond. De andere spelers spelen in Groep 1 voor de twee promotieplaatsen. Uitslagen Ie ronde interne competitie gespeeld op 7 januari: Kampioensgroep: A. Roon - A. BollemanVi-Vi P. van Rhee - C. van Ast'/2 - ^2 L. Koese - J. Gottschal1-0 W. van Rossum - K. HameetemanVi-^A R. van Dongen - K. v.d. Nieuwendijkuitg. Van Ast liep in gewonnen stand in een pat- truc! Groep 1: W. Breeuwer-D. Hameeteman-----1-0 K. Tanis - G. J. ZonneveldVi-Vi H. Maagdenberg - T. Draper0-1 H. van Meenen - J. van Damuitg. G. Sellathurai was vrij. In Groep 2 werd koploper Jouke van Gosliga verpletterend verslagen door de 8-jarige Rosientje Leydens, een van de grote talenten binnen onze vereniging. Aernold van Gosliga - Rianne Codée1-0 Jouke van Gosliga - Rosientje Leydens0-1 HannekeCodée-AnnedeBruyn.1 -O HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CZI 01870-3477 m Beste jongelui, daar de oplossingen van de december maand nog niet allemaal binnen zijn, kun nen we nog geen prijswinnaars bekend maken. Dus even wachten tot volgende week. We zullen wel de oplossingen al vast geven, dan kan het niet meer ver geten worden. Er waren echter opgaven bij, waar jullie een hele kluif aan hebben gehad. Maar we zullen maar aan de nieuwe opgaven beginnen, want er is weer veel te doen. 27 januari is André Kastelein jarig, en op 30 januari is Co Melissant jarig. Wij wensen hen allebei een fijne ver jaardag toe, en namens alle deelnemers van harte gefeliciteerd. Een goede verjaar dag, en bovenal des Heeren zegen toe gewenst, ook op jullie verdere levensweg. Het adres van André is: Ernst Casimirlaan 12 3708 U Zeist Het adres van Co is: Molendyk 22a 3244 AN Nieuwe Tonge Allemaal een leuke kaart gestuurd, dat wordt door hen beslist wel op prijs gesteld. Versje uit de oude doos De vogeltjes zwijgen En schuilen nu weg; 't Wordt stil op de velden, In boomen en heg. Daar hoog aan de hemel Schijnt helder de maan; De sterretjes kijken Ons vriendelijk aan. Ons oog wordt zoo moede. Het hoofd ons zoo zwaar, 't Is tijd te gaan rusten; Dat God ons bewaar! ------- J S fo 11 U U Oplossingen decemberraadsels Juda David Obed Eli Hammedata Dan Amoz Omri Nun Pua Nebat Enos Elkana Rehabeam Seth Johannes de Doper II Jaziz Droom Elada Abana Zegel Tronk Uthai Indië Serug Somer Jezus dat is Zaligmak III Dathan Zalig Heber Einde Kores Melk Gemelijg Susan David Deed Christus Stadie Wier Eden Namelijk dat u heden geboren is de Zaligmaker, welke is Christus de Heere in de stad Davids. (Lukas 2 11) IV 1. Zaligmaker (Matth. 1) 2. vader van koning Achiz 1 Sam.) 3. zoon van Gad (Gen. 46) 4. medicijnmeester (Kol. 4) 5. Bijbelboek (N.T.) 6. tovenaar (Hand.) 7. stokoude (Job 15) 8. angst 9. handelsplaats (Ezech. 27) 10. vrijstad in Bazan (Deut. 4) 11. dit was Simson 12. waren de twee tafelen op geschreven 13. één van Davids helden 1 Kron. 11) 14. plaats in het erfdeel van Aser(Joz. 19) In de middelste dikomlijnde hokjes van boven naar beneden: een tekst uit Amos! Hoe luidt die tekst en waar staat die tekst? Teber Sifra Massa Hemel Dorst Efeze Lijden Vlees Amram Simon Water Kison Elisa Bijbel Paran Zilla Gomer Wijzen Funon Zilpa Want wij hebben hier geen blijvende (Hebreen 13 14a) stad. Oplossingen Extra Raadsels Akersloot smeerkaas kommerzijl oudeschip ouderkerk appelscha nieuwstad schoonloo roswinkel AMMERSTOL II 3- 7-14 6-15-18 13- 2 9-11 8- 4 17 5 12 16-10- 1 laag boom honingdrank vervolgens pias deel van het jaar. Gebruik bekend; bij juiste invulling: een gezegde! l J 6 70 11 U 13 /f J8 attractie wandigambacht hansworst bevallig dweper immens cirkelgang contrast kornuit embleem attaché speculatie lambloem origineel traditie piraat nummerbord kruidnagel guano legering recht hap Wie niets doet dan na rijp beraad, be klaagt zich zelden na de daad. lil 1 - 2 imperator 2 - 25 roeispaan 3-4 eenparig 4 - 24 garantie 5 - 6 maaltijd 6-23 dagboek 6-8 aktief 8-22 foelie 9-10 naief 10-21 folio 11-12 doel 12-20 luid 13-14 beo 14-19 oud 15-16 li 16-18 in 17 i Iemand blinddoeken. IV KOMT UIT: Wat men oogst met hard werken wordt met genot gegeten. Jozien Koppenaal - Ooitgensplaat: Je bent dus een postzegelverzamelaar, Jozina. Wat voor zegels spaar je? Datje nog om mijn verjaardag helït gedacht, leuk en bedankt hoor! Het waren echte puzzels in de decembermaand. Tot nu toe ben je de enigste die ze allemaal had. Keurig werk geleverd, ook wat betreft het typen. Ook nog buitenlandse visite gehad? Het is inderdaad geen weer om zo'n eind te fietsen. Maar het gaat al op de lente aan Jozina. Jaqueline Funcke - Nieuw Zeeland: Nog hartelijk dank voor de goede wensen hoor. Het is wel laat, maar als je op tijd zou moeten zijn kon je in oktober al beginnen, en dat is weer wat te vroeg. Hier volgt dan de gevraagde som: van je eigen geboortedatum aftrekken: 18-8-49. Ben benieuwd naar de oplossing! Oma en opa zijn dus al gearriveerd. Wat zullen jullie het gezellig hebben. Remco Funcke - Nieuw Zeeland: Ziek zijn is erg Remco, maar het maakt wel verschil waarvan je ziek bent. Je oom zit al enkele jaren met hernia en ischias. Erg pijnlijk en lastig. De vakantie zit er voor jullie weer op Remco. Het is niet erg dat jullie te laat zijn met de oplossingen. Oom Ko houdt er rekening mee, dat jullie niet in Middelharnis wonen. Groetjes hoor! Andrea van Zielst - Texas; Je kan daar nog een hele tijd last van hebben Andrea, het is te hopen datje er af komt. Je poesje heet dus Brownie, dat is in Nederland dan bruintje? Jammer datje de cijfers niet hebt opgeschreven Andrea; oom Ko ziet graag rapportcijfers. Komt zeker dat hij geen cijfers meer krijgt. Allemaal de hartelijke groeten en dank voor de goede wensen. Anja Joppe - Dirksland: Het is inderdaad lang geleden datje een brieve hebt geschreven Anja. Erg jammer datje er een punt achter zet, want oom Ko houdt graag zijn klanten. Maar het is voor oom Ko niet onverwacht, want je voelt dat al aankomen hé. De leeftijd en de studie. De tijd gaat door Anja. Nog dank voor de vele goede wensen, en wederzijds wenst oom Ko je toe, dat het goed mag gaan met de studie. Datje, ook voor de studie, de Heere maar mag vragen. Des Heeren zegen toegewenst op het verdere van je levensweg Anja! Bert Joppe - Dirksland: Je schrijft het niet openlijk, maar ik be grijp datje er ook mee gaat stoppen Bert. Dat mag je gerust schrijven hoor, want daar zit immers niets achter. Er is bij ons geen dienstplicht, alles is op vrijwiUige basis. Ik hoop datje goedje best doet op de landbouwschool, en niet zoveel verzuimd als bij oom Ko, want dan zak je als een baksteen. Het allerbeste toegewenst Bert, en ook Gods onmisbare zegen toegewenst op je levensweg. De groeten aanje ouders, en met te vergeten aan Jaap. Dat was een aktieve klant van oom Ko. Zo moetje ook gaan werken hoor Bert! de hartelijke groeten van oom Ko. S*i ^S voorstraat 13 ^^^5^ 3245 bg sommelsdijk tel. 01870-2275

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 6