Koninklijk Zilver voor „gouden^' Apollo zangeres PvdA fractie met het College In de clinch over herziening erfpachtscanon Domus Kabinet 757 nziekcentrum Predil(beurten Molenbouwers in spé op Open dag Tech. School M'harnis Nieuw Orgelprimeur Deodorantpil voor stofzuiger Dhr.H.Grootenboer Jeugd Rode Kruis en „De Hoeksteen" helpen Colombia Inbraak in „Melishof" Melissant Nieuwe Tonge: Raad Dirksland: Cursus hartreanimatie Esther OPEN JEUGDWERK Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 24 JANU> U 1986 Bijna even langdurig als ze ge trouwd is (52 jaar), is mevr. Note boom-de Blok verbonden aan de Gemengde Zangver. „Apollo" die ze al een halve eeuw trouw gebleven is. Die trouw aan man en zang beleeft mevr. Noteboom van heler harte maar als dhr. Noteboom niet nadrukkelyk op bestendiging van de verbondenheid met de zang had aangedrongen dan was die waar schijnlijk i.v.m. z^n ingetreden in validiteit wel beëindigd geworden. Gelukkig gebeurde dat niet en heeft mevr. Noteboom zich naar 't Ko ninklijk Zilver gezongen. Woens dagavond werd het haar uitgereikt! „Je gaet....!" heeft dhr. Noteboom zijn trouwe gade bevolen en ze gaet, elke week een avond naar de zang, maar niet zonder hem welverzorgd en welvoorzien te heb ben. Alleen woensdagavond moest'ie mee, zo had het bestuur van „ApoUo" vriendelijk maar nadrukkelijk duidelijk gemaakt en beiden waren onwetend van wat hen op deze „bijzondere repetitie avond" te wachten stond. Er werd niet gezongen en dat was vreemd...., vonden ze. Burgemester van Welsenis was er met een Koninklijke boodschap als eerbetoon aan de 72-jarige die zich zo las dhr. van Welsenis „met grote ijver en volle inzet" voor de vereniging verdienstelijk heeft gemaakt, een halve eeuw als zange res en voorts vele jaren als bestuurslid. Als 't nodig was werden de bestuursver gaderingen bij haar thuis gehouden. Ze is voorts bestuurslid van de Bejaardenver. Nieuwe Tonge en het deed de burge meester deugd mevr. Noteboom te kun nen beschrijven als iemand die erg aktief in de gemeenschap is en daarin belange loos diverse werkzaamheden verricht. Van harte speldde hij haar dan ook het Koninklijk Zilver op, een plechtigheid waarvoor het bestuur ook haar dochter en gezin uit Zoetermeer over had laten ko men. Ledentrouw Ook de ledentrouw van andere leden werd deze avond gehonoreerd. Dhr. D. Visser kreeg de speld voor zijn 40-jarige verbondenheid aan het koor, vervolgens A. Bruggeman 35 jaar (al 20 jaar is hij voorzitter), mevr. de Vos 35 jaar, Lia Bruggeman 35 jaar, H. Hoogstrate 35 jaar, mevr. Knops 30 jaar, mevr. Hoog strate 30 jaar en mevr. Groenendijk 25 jaar. Met kracht van argumenten heeft PvdA raadslid G. Robijn in de gisteravond gehouden raadsvergadering geprobeerd het College van B en W ervan te overtuigen dat ze geen enkel begrip van-, en voor de Woningbouwvereniging heeft. Op kennis van zaken omtrent de Woning- bouwver. kon dhr. Robijn daarentegen wél bogen omdat hij al enkele jaren lang het voorzitterschap van de woningbouwver. „Dirksland" bekleedt. De voorz. burg. Oversier heeft niet getracht dhr. Robijn tot andere gedachten te brengen; wél was het 's voorzitters behoefte te verzekeren nimmer te hebben verondersteld dat het de Wbv. om het maken van winst te doen zou zijn. Onbegrijpelijk Voor dhr. Robijn was dat onbegrijpelijk; „steeds opnieuw geeft dit College er blijk van totaal geen begrip te hebben van het instituut woningbouwvereniging", zo foe terde dhr. Robijn op het College. „Het College ziet de woningbouwver. als een projectontwikkelaar die geld wil verdie nen, terwijl ze juist een instelling is zonder enig winstbejag, bezig in het belang van de volkshuisvesting. Evt. reserveringen ko men geen ander doel dan de Volkshuis vesting ten goede en het leek dhr. Robijn dan ook volstrekt geen probleem dat de gemeente de grond zou verkopen, temeer omdat de verkoop zou geschieden onder uitdrukkelijke voorwaarde dat de grond altijd beschikbaar zal blijven voor de sociale woningbouw. Al zou het verzoek van de Ver. dat door het College werd afgewezen wel winst hebben betekend. De Wbv. had n.l. ver zocht een tiental gepachte percelen te mogen kopen, maarB en W constateerden dat dat niet zou zijn in het belang van de gemeente dat elk lid van de raad heeft gezworen voor te staan en te bevorderen. Snel hadden B en W berekend dat verkoop tegen penning 40 zoals was gevraagd de gemeente weliswaar 203.518,40 op zou leveren maar dat de contante waarde van de grond op 518.888,kan worden gesteld, derhalve een voor de gemeente een negatief verschil van 315.370,Gelet op dat „zeer om vangrijke verschil achtte het College het dan ook niet gewenst op het verzoek van de Woningbouwver. in te gaan. Introduktie a.s. zaterdag 25 januari demonstreren wij voor u de nieuwe Verder ook aanwezig de Domus DK 500 en DK 600 in samen werking met onze importeur V.D.I. U bent hartelijk welkom van 9.00 - 17.00 uur. Koffie staat klaar DIRKSLAND Morgen, zaterdag 25 januari hoopt dhr. H. Grootenboer, Boezemweg oud-landbouwer en veehandelaar, zijn 100e verjaardag te vieren. Bij- zpnder spijtig is dat dhr. Grooten boer zowel als zijn huisgenote mid den deze week door een flinke griep ''geveld is zodat het waarschijnlijk is dat ook morgen de hoogbejaarde nog het bed zal moeten houden. Voor het overige verkeert dhr. Grootenboer in goede gezondheid en mag hij tot de zeer krasse eeuwe- lingen worden gerekend. Graag wensen we hem toe dat hij na de griepaanval die reputatie voort mag zetten. Middelharnis - Ooltgensplaat Bij voldoende deelname zal te Ooltgens plaat eind februari een cursus hartreani matie worden gegeven. Reeds nu bestaat er gelegenheid zich hiervoor op te geven bij de volgende adressen: mevrouw A. v.d. Tonnekreek-van 't Ge loof, Kaai 3, tel. 01873 - 1645; en me vrouw T. Kamp-v.d. Maden, Brandewijn straat 2, tel. 01873 - 1448. Na aanmelding zal de definitieve datum worden vastgesteld. Te Middelharnis zal op 24 en 31 maart een cursus worden gegeven. Deze data is definitief vastgesteld. Groen van Prinstererschool Middelharnis De leerlingen van de Groen van Prins tererschool hebben een week lang gewerkt aan een project over scheepvaart. Er wer den diverse aspecten van de scheepvaart behandeld, zoals bijvoorbeeld de geschie denis van de scheepvaart, de gevaren op zee, de binnenvaart en de handel. Leerkrachten en leerlingen werkten met veel plezier aan dit onderwerp. Dit is ook te zien aan de diverse werkstukken die gemaakt zijn. We willen u graag in de gelegenheid stellen al dat moois te komen zien op onze tentoonstelling. Behalve het werk van de leerlingen kunt u het werk van de modelbouwvereniging Flakkee bewonderen. In een van de lo kalen is namelijk een expositie van een aantal scheepsmodellen. Ook van het streekmuseum werden een aantal voor werpen geleend. Daarnaast kunt u kennis maken met de Noordzeevisserij, aan de hand van een film die gemaakt werd door dhr. G. van Koppen te Goedereede, die van professie zeevisser is. Koffie, limonade en koek zijn te koop. Ook zijn er diverse kraampjes, waar iets te doen is. De opbrengst van deze avond is bestemd voor het door een vulkaanuitbarsting ge- troiïen Colombia. We hopen u te mogen ontmoeten op woensdag 29 januari in het schoolge bouw aan de Emmalaan, 's avonds vanaf half zeven. Graag tot ziens. Op zijn beurt maakte burg. Oversier evenwel duidelijk dat het gemeentebe stuur niet de vrijheid heeft iemand te bevoordelen, ook niet een groep huurders van de woningbouwvereniging. De ge meente dient de rechtsgelijkheid na te streven en het gaat niet aan een negatief saldo van meerdere tonnen te laten dek ken door de burgerij van wie er velen niets met de woningbouwver. te maken hebben. „In juridische zin hebben we als gemeente bestuur niet de vrijheid om op het verzoek van de woningbouwver. in te gaan" zo rondde de voorz. de discussie af, waarna de gehouden stemming uitwees dat alleen de 4 PvdA leden voor de verkoop waren. Gelukwens aan de voorzitter Bij het voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Natuur- en recreatiegebied de Grevelingen, zag de nestor van de raad, dhr. J. L. Poortvliet (WD) zijn kans schoon de voorz. mede namens de raad geluk te wensen met zijn benoeming tot lid van het dagelijks be stuur van het Schap (meer daarover elders in dit nummer, red.). Dhr. Poortvliet vond de benoeming van de burgemeester van Dirksland een belangrijk feit omdatDirks- land aan Grevelingenzijde veel buiten dijkse gronden heeft. „Goedereede heeft al heel wat van de Grevelingen binnen gehaald, we hopen dat U daar ook in zult slagen", gaf hij de voorzitter mee; „b.v. een betere toegangsweg en een golf baan...." voegde dhr. Poortvliet de voor zitter toe. Het werd trouwens betwijfeld of het verlangen naar een golfbaan ook namens de raad werd uitgesproken en met smaak werd weer eens herhaald hoe de PvdA fractie bij een eerdere gelegenheid waarin het over een golfbaan ging gewezen had op dikke golfende VVD'ers en magere mini- mumtrekkers die het wagentje met sticks zouden mogen trekken.... De voorz. wees er de raad op dat de belangen van Goedereede zijn gelegen in de recreatieve inrichting, terwijl het ge bied van de gemeente Dirksland als na tuurgebied is aangewezen welk gegeven weinig perspectief biedt aan de illusie dat er voor Dirksland zoveel te bereiken zou zijn als voor een recreatiegemeente Goe dereede, „maar", verzekerde de voor zitter: „ik doe m'n best'" Zondag 26 januari 1986 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Woensdag 29 januari: 19.00uureerw.hr. G. Meule- man - Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v.d. Schee en 17.00 uur kand. R. v.d. Sterre -Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. M. C. Maliepaard, Haamstede. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. L. Kruijmer en 18.30 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondag 36; koUekte fonds chr. belangen - Ger. Kerk 10.00 uur kand. v.d. Sterre, Amsterdam en 17.00 uur dhr. v.d. Schee, Spijkenisse. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra maandelijkse kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. Kroese, Rhoon. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. M. van der Linden, voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte P.I.T. - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uureerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte fonds chr. belangen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Westerhout en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; extra kol lekte hulp Z.O. Azië - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. Berkvens- Stevelinck. LUKASKAPELHDG-10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. lO.OOuurds. A. Car- stens, bev. ambtsdr. - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. W. v.d. Kooy - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. J. M. A. Groeneveld. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Heidelberger Catechismus zondag 23; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; 1 e kollekte kerk en 2e kollekte verwarming - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur kand. Vlieger, Amsterdam. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bevestiging ambtsdrager; extra kollekte Op weg met de ander - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. Lergner en 18.00 uur ds. J. W. Brüning. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Heidelberger Catechismus zondag 43; extra kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. H. A. L. van der Linden. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden; kollekte verwarming. SINT PHILIPSLAND - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur (H.D.) ds. J. Beens, Scherpenisse. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Dam- en Schaal(verk^_Q „Ontspanning" te OiHfn Uitslagen van 20 januari 1986 Dammen: J. Visbeen - J. ten Hovet q C. Tanis - H. Tanis'tO J. Moerkerk - K. Tanisf> A. Meijer - C. Akershoeki - O K. Voogd-Tanis - G. Tanis0-2 Schaken; afdeling 1: A. van Huizen - J. Soeteman0-1 G. J. M. van Alebeek - A. J. Kastelein0-1 K. v.d. Wende - J. Dijkstra1-0 E. Santifort - M. Breen0-1 Afdeling 2: P. Westhoeve - J. W. Tanisafgebr. F.Troost-N.A. L. vanDoom0-1 N. A. L. vanDoom-F. Troost1-0 J. W. J. Breve - R. Kickert1-0 A. Verhage - J. W. J. Breve0-1 H. Dolieslager - Jac. Santifort1-0 "Ï^Uaiikbaarheid aan Go^ en met ^te blijdschap geven wijÜ kennis Side^boortevanons^ochtertie ^:j P. J. Konmgswoud g J.H. Koningswoud-ten Hove :g Jobke Maaike Margriet 23 januari 1986 iil: Boezemweg 26 3247 BB Dirksland OOLTGENSPLAAT In de afgelopen weken heeft u veel kunnen lezen over de verschrikke lijke gevolgen van de vulkaanuit barsting in Colombia. De eerste hulpverlening na de ramp kwam snel op gang. De zorg voor de per soonlijke hygiëne is ook een belang rijke faktor met het oog op het gevaar van het uitbreken van be smettelijke ziekten. Het Jeugd Ro de Kruis heeft zich hiervoor inge spannen en wil trachten in de kortst mogelijke tijd 30.000 toiletsets ge reed te krijgen en deze naar het rampgebied te zenden. Deze sets bestaan uit: tandenborstel, tandpasta, toiletzeep, wondpleisterstrips, kam, keukenhanddoek, enz. Ook het Nederlandse Jeugd Rode Kruis heeft op het verzoek van het Colom biaanse Rode Kruis de zorg voor de kinderen in het rampgebied op zich ge nomen. 53 sets De afdeling Ooltgensplaat e.o. heeft hier op ingehaakt en heeft gedurende twee weken op de Chr. Basisschool ,,De Hoek steen" te Ooltgensplaat geld voor Colom bia opgehaald. Ook twee keer werd het zendingsgeld aan dit doel besteed. In totaal brachten de kinderen in die twee weken 1.018,10 bijeen, een prachtig bedrag. De aktie werd ondersteund door een brief van het personeel, die aan de kinderen werd meegegeven. De werkgroepleden van het Jeugd Rode Kruis zorgden voor de inkoop van de spullen, waarbij enkele middenstanders werden ingeschakeld, die voor een sterk gereduceerde prijs de benodigde artikelen leverden. Van genoemd bedrag werden in totaal 53 sets samengesteld. De kinderen van groep 8 hielpen dins dagmiddag na schooltijd mee om alles vervoerklaar te maken. De toilettassen zijn reeds bij het vervoersadres bezorgd. Hartelijk bedankt De plaatselijke afdeling van het Jeugd Rode Kruis bedankt de directeur en de leerkrachten der school, de ouders, de kinderen, de winkeliers en de chauffeur voor het vervoer, voor hun inzet en hulp vaardigheid. Mede door de giften en de steun van velen is een en ander mogelijk geworden. Nogmaals: hartelijk bedankt! In het Ver.gebouw „Melishof'is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebro ken, zo moest woensdagmorgen aan de hand van de aangetroffen „puinhoop" worden vastgesteld. Enkele duizenden guldens schade moest worden opgeteld aan de geforceerde en ingetrapte deuren, terwijl de buit niet meer zal bedragen dan enkele tientjes uit het gebouw en wat tientjes uit de portemonnee die een van de peuterleidsters in het gebouw had achter gelaten. Om binnen te komen hebben de insluipers meerdere deuren geforceerd en één zelfs helemaal ingetrapt. Waar de toegang versperd bleef werd zelfs een stof zuiger door het glas gesmeten zodat én glas en stofzuiger sneuvelden. Eenmaal in de bijkeuken en vervolgens, na bruut ge weld, in de keuken werd ook daar nauwe lijks iets aangetroffen wat de moeite van de inbraak waard is geweest. Ook het ge bouw van de voetbalver, had in die nacht bezoek gekregen maar het is de insluiper( s) niet gelukt daar biimen te komen. Meer dere adressen in Melissant hebben die nacht de aandacht van inbrekers gehad. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Zaterdag 25 januari zal er weer een zo genaamde „open avond" zijn in „de Hoeksteen". Alle jongelui vanaf 15 jaar zijn daar vanaf half 8 welkom. Er wordt gelegenheid geboden voor spel, gesprek en zang. De gezelligheid moetje zelf meebrengen. We hopen dat jullie er allemaal weer zult zijn. Wij rekenen er in ieder geval wel op. Tot ziens in „de Hoeksteen". Het team ,Om de bij het stofzuigen behorende onaangename luchtjes te verdrijven, is er nu een geurstick voor stofzuigers. De stick, die een aangename geur verspreidt, moet worden opgezogen, en gaat net zo lang mee als een stofzuigerzak. Onderzoek heeft uitgewezen dat de bij komende muffe lucht van stofzuiger of stofzuigerzak als hinderlijk wordt ervaren. Die onplezierige lucht wordt veroorzaakt door stofresten en haren die zich na ver loop van tijd ophopen in de stofzuiger. Gebaseerd op de succesvolle verkoop in verschillende Europese landen en de Ver enigde Staten, wordt de stofzuigergeur- stick in februari 1986 in Nederland ge ïntroduceerd. De „Ambi-Pur"-geursticks zijn verkrijgbaar in twee varianten: de ene verspreidt een wat de producent noemt frisse oceaan-geur (Biscaya), de andere (Citra) zorgt voor een citroengeur. De pil voor de stofzuiger kost 3,50 in een vijfstuksverpakking, en is verkrijgbaar bij drogist en kruidenier. Het was op de gisteren gehouden Open dag van de Technische School te Middelharnis een geruststellende gedachte te zien dat er kennelijk een nieuwe generatie molenbouwers opgroeit, al ging het in dit geval dan ook om miniatuurmolentjes. In de aula, waar werkstukken van de leerlingen werden getoond troffen we Pieter van Moort uit Nieuwe Tonge aan het werk aan een model van een wipmolen terwijl zijn mede-leerling tbouwtechniek Pauw Koppelman uit Dirksland (r) een molenkap onder handen heeft. verspuy WESTDIJK53 SOMMELSDIJK TELEFOON 01870 - 4776 L^kK^^K^'tK^'t/t^^K^V^V.^^A^'tK^Vj^^K^^'^^^^- :-:-:-:':W:¥^li

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2