Raad Oostflakkee content met tempo verkoop industriegrond; nieuwkomer Blokland Trucks Middelharnis Predikbeurten MEOEDELING WIJ ZIJN ER en WERKEN GEWOON DOOR! I I I I I I I I I I Piet en Jannie Bechthum Zingende marktkoopman op de Sommelsdijkse weekmarkt GEHEEL TEN ONRECHTE Chr.S.G. „Prins Maurits" hield M\B voor Colombia „Bethel een andere wereld" Aanleg weg over stormvloedkering aanbesteed Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Ouderavond Openbare Basisschool Ooitgensplaat PvdA kandidatenlijst Middelharnis Vergadering Stichting Sportraad Middelharnis Dam- en Schaakvereniging „Dirksland" Sponsor een gedichtenbundel! wordt gesuggereerd, dat „de deuren van ons bedrijf per 1-1-1986 zijn gesloten". f Orgelbouw Ernst Leeflang B.V. Verf en behang Speciaalzaak schildersbedrijf Technische School Middelharnis koördinator dagbehandeling m/v Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 17 JANUARI 1986 Marktkooplui plegen nogal eens vogels van diverse pluimage te zijn en bovendien zijn sommige ook nog goed gebekt....! Zo ook de Rotter damse tassenkoopman Hans Eike lenboom (38) die wekelijks met z'n handel op de Sommelsdijkse week markt te vinden is. Soms...., als hij even de drang niet kan weerstaan schalt hij met z'n bariton stem een lied over z'n tassen en dan is het ineens Hans Somers die daar z'n vreugd of z'n verlangen uitzingt; zanger en artiest Hans Somers, geestelijk en vocaal vader van één Op verzoek van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis is op de Chr. S.G. „Prins Maurits" een inzamelingsaktie gehouden voor het door een vulkaanuitbarsting ge troffen gebied in Colombia. Na deze uit barsting in november 1985 waarbij ruim 25.000 mensen omkwamen, is goede hy giëne in het gebied van het hoogste belang om uitbreiding van ziekten te voorkomen. Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis heeft scholen verzocht om „toiletsets" samen te stellen, gericht op de persoon lijke hygiëne, die in Colombia aan jon geren uitgereikt zullen worden. De aktie is op de jaarsluiting al aan gekondigd en direkt na de kerstvakantie gehouden. Naast een groot aantal toilet artikelen leverde de aktie aan geld ruim 2.500,— op. In totaal zullen ca. 110 volledig gevulde toilettassen naar Colom bia gestuurd kunnen worden. Een goede besteding van de ,,NieuwjaarsgeIden'" van deze leerlingen! singeltje die echter zo veelvuldig lijken te gaan worden als de tassen in z'n Rotterdamse zaak City-bag. Eikelenboom heeft die artiestennaam Somers heel bewust gekozen, 't had eigen lijk ook Zomers kunnen zijn omdat'ie zich in het zomerseizoen op z'n best voelt en in dat seizoen de mooiste melodieën en gedachten aan z'n geest ontspruiten. De winter is niks voor een marktkoopman omdat'ie achter z'n kraam het ongerief daarvan in volle hevigheid en grimmigheid ondergaat. Veel liever wil'ie zingen over ,,het groene gras" envogel op de vlucht" (beide liedjes van z'n eerste single). Z'n volgende plaatje gaat dan ook Somerstijd heten en ook dat zal zijn publiek weer aangenaam in de oren klinken. Somers' verschijning is het Rotterdamse antwoord op de lancering van steeds maar Amsterdamse zangers alsof een geboren Rotterdammer niet bij machte zou zijn het levenslied te vertolken. De liedjes moeten verstrooiing brengen en een beetje luchtig zijn vindt de man die al op 13-jarige leeftijd het hoogste lied zong in het zang koor van bierbrouwerij d'Oranjeboom te Rotterdam. Een volgend plaatje gaat hij opnemen met een bejaardenkoor waarvan z'n vader lid is. Het liedje zal gaan over de gezelligheid die bij weinigen nog maar te vinden is. Muziek en zang voor gewone mensen dus want nimmer ziet dhr. Somers zich met andere genres inlaten die ver eisen dat hij als een drieste malloot over een podium zou moeten springen. Voor gewone mensen dus, de doorsnee van de marktbezoekers. Van daar ook dat hij volgende week woensdag op z'n markt- kraam z'n eerste singeltje te koop aanbiedt a 6,95. Ingezonden: Geachte Redaktie, Een aantal jaren geleden ben ikzelf voor een werkbezoek gereisd naar Bethel in Bielefeld (waarover U pas berichtte), en met mij een aantal collega's. Vooral daar om sprak dit ingezonden stuk van A. mij aan, en heb ik het enkele malen gelezen. In grote lijnen ben ik het eens met dit artikel, maar de indruk wordt m. i. gewekt dat alles ideaal is. Onder het kopje verpleging, en slotwoord mis ik toch, dat vooral het ,,lage nivo" patiënten in soms afschuwelijke omstandigheden worden verzorgd/ver pleegd. Dat men nieuwbouw pleegt is mij be kend, maar dat aHe patiënten zo ver pleegd wordenals het artikel suggereert is niet juist. Wel wordt daaraan gewerkt, maar toch voor alle volledigheid was het vermeldenswaardig geweest. Ten overvloede wilde ik vermelden dat ik werkzaam ben in genoemd instituut in Haarlem-Heemstede. Met dank voor uw plaatsing. H. Sanbrink, Heemstede Maar weinig gemeentebesturen in den lande zullen op het punt van verkoop van industriegrond zo tevreden zijn als de gemeenteraad van Oostflakkee. Die tevredenheid liet de raad in de gisteravond gehouden vergadering nog eens merken toen er 4513 m^ van het industrieterrein Tonisseweg te Oude Tonge kon worden verkocht aan Blokland Trucks te Middelharnis. Wel gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat de betreffende lap grond eerder aan een ander bedrijf was verkocht 't welk te kennen had gegeven de verplaatsing naar Oude Tonge toch niet te kunnen realiseren. Het verkoopbesluit werd weliswaar ingetrokken maar er wordt het bedrijf wel 10.000,renteverlies in rekening gebracht. Nu de grond gelijk weer kon worden verkocht stemde dat dhr. van Renswoude (PvdA) tot grote tevredenheid en tot een optimisme waarin hij het College de vraag stelde of het niet raadzaam zou zijn alvast uitbreiding van het industrieterrein te over wegen en grond te verwerven. „Als het tóch zo goed loopt laten we dan proberen de gang er in te houden", luidde de filosofie van dhr. van Renswoude. Het optimisme werd zeker door de raads- voorz. burg. de Vos gedeeld al wilde hij niet zover gaan nu al grond te verwerven i.v.m. het renteverlies dat daarop geleden zou worden. Bovendien verzet het Streek plan zich tegen een dergelijke uitbreiding op voorhand omdat het plan tot 1990 rekening houdt met een industrieterrein van 6 ha aan het volmaken waarvan thans wordt gewerkt. „We zijn derhalve zeker optimistisch over het verloop, maar we moeten zuinig zijn met onze middelen", argumenteerde de voorz. de terug houdendheid. Strookje groen Het was het voorstel van het College het strookje groen van enkele honderden vier kante meters langs de Oostdijk te Oude Tonge, in gebruik bij dhr. A. M. A. Lambert, in gemeente-eigendom te hou den en niet, zoals dhr. Bax (VVD) dat voorstelde aan dhr. Lambert te verhuren met de restrictie dat die hetgroen" zou houden. B en W meenden dat van een particulier niet verwacht kan worden dat hij zo'n stukje ook openbaar" zou hou den en juist daar stelt het College in dit geval prijs op. Geen verhuur derhalve, mede met het oog op de dorpsvemieu- wingsplannen. De stemming die dhr. Bax verlangde leverde voor zijn voorstel slechts drie stemmen op, inclusief de eigen. Tuindorp Den Bommel De raad stelde een krediet van/98.500,- beschikbaar voor het wijzigen van de woonomgeving Tuindorp Den Bommel, in het kader van de daar gepleegde reno vatie. Het bedrag wordt tenlaste gelegd van het zgn. Volumebesluit Dorpsver nieuwing, maar voor dhr. S. Moerenhout wrong juist daar de schoen. Hij consta teerde dat het daarin oorspronkelijk ge noemde bedrag aanzienlijk lager is dan het thans voorgestelde en het was daartegen (tegen dat natte vingerwerk) dat hij na mens de CDA fractie bezwaar maakte. Bijval verleende dhr. van Renswoude (PvdA) met zijn constatering dat met dit bedrag wel een zware wissel op het Vo lumebesluit wordt getrokken: oppassen dat we de gestelde financiële grenzen niet te buiten gaan", maande hij ook. Weth. v.d. Ree maakte duidelijk dat het bedrag wanneer het per woning wordt omgeslagen een geflatteerd beeld geeft omdat er o. a. de vulling van het gat van het verdwenen bedrijf van de fa. Arensman in wordt betrokken. Bovendien werd extra parkeergelegenheid aangelegd om te voor komen dat auto's voor de woningen wor den geparkeerd en het zicht op de wo ningen en het binnenterrein zou worden ontnomen. Dhr. Moerenhout kon daar weliswaar in mee denken maar hij volhardde in zijn waarschuwing dat het zo niet door kan gaan. Een krediet van 20.000,werd ge- voteerd voor de renovatie van het eerste veld van DBGC te Oude Tonge. Dhr. Breeman (SGP) verklaarde zich tegen i.v.m. de beoefening aldaar van de zon- dagsport. Voor 15.382.000,— zal Wegenbouw Stevin b.v. uit Goes in combinatie met Wegenbouw Heymans uit Rosmalen een negen kilometer lange weg leggen, gedeel telijk over het werkeiland Neeltje Jans, gedeeltelijk over de Stormvloedkering, van de oever van Schouwen Duiveland, naar de oever van Noord Beveland. Van de zeven uitgenodigde aarmemers- bedrijven was Amsterdamse Ballast Mij de duurste voor 16,2 miljoen. De weg over Neeltje Jans moet op 3 oktober klaar zijn, want op 4 oktober stelt de Koningin de Stormvloedkering in ge bruik. Voor de aanleg van de weg over deze kering moet de bovenkant nog worden verbreed, door er flappen aan te zetten, dat gebeurt later. Deze aanbesteding was het op één na laatste grote bestek voor de Deltawerken, het laatste bestek is voor DOS bouw, het aanstorten van de dorpel- balken aan de Oosterschelde zijde. Uitslagen van 13 januari 1986 P. van Dam - J. ten Hove2-0 G. Tanis-C. Tanis2-0 A. Meijer - J. Visbeen0-2 J. Westhoeve - J. Moerkerk0-2 H. Tanis - K. Voogd-Tanis2-0 K. Tanis - C. Akershoek1 - I Schaken; afdeling 1: A. J. Kastelein-A. van Huizen 1 - O C. Wassenaar - E. Santifort1-0 M. Breen - K. v.d. WendeVi - V2 J. Dijkstra - J. Grinwis1-0 Op dinsdagavond 21 januari a.s. houdt de openbare basisschool te Ooitgensplaat haar halfjaarlijkse ouderavond. De avond begint om 19.45 uur en zal eindigen rond 22.30 uur. Plaats van het gebeuren is: het speellokaal van de Kleu- terafdeling, Klein Duimpje. De agenda is als volgt: 1. opening. 2. jaarverslagen (Klein Duimpje en De Bijenkorf). 3. financ. verslagen van beide afdelingen. 4. bevindingen van beide kaskontrole- kommissies. 5. verkiezing kaskontrolekommissie(s). 6. rondvraag. 7. pauze. 8. bingo. 9. afsluiting van de ouderavond. De organisatie van deze ouderavond berust bij de Medezeggenschapsraad en geschiedt in samenwerking met beide ouderraden Op 14 januari j.l. heeft de afdeling Mid delharnis van de Partij van de Arbeid de volgende kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen samengesteld: 1. Leen Kievit (Middelharnis). 2. Rietje Mouw (Sommelsdijk). 3. Ary Tiggelman (Sommelsdijk). 4. Fidel Vemooy (Nieuwe Tonge). 5. Henk van Heemst (Sommelsdijk). 6. Dirk Visser (Middelharnis). 7. Noortje Damen-de Koning (Middelharnis). 8. Els Koppenaal-Hanenberg (Nieuwe Tonge). 9Piet Tiggelman Stad a/h Haringvliet) 10. Vincent Gerris (Middelharnis). 11. Han Verschuren (Middelharnis). 12. Anneke du Pree-v.d. Slik (Sommelsdijk). 13. Bert Kleingeld (Middelharnis). 14. Henk Hoogstraate (Nieuwe Tonge). 15. Liesbeth v.d. Slik (Sommelsdijk). 16. Jimmy Mardaga (Nieuwe Tonge). 17. Huib v.d. Veer (Sommelsdijk). 18. Maart Zweerus (Nieuwe Tonge). De stichting Sportraad Middelharnis (S.S.M.) zal op maandag 20januari 1986 vergaderen in de akkomodatie van de s.v. Flakkee aan het Industrieterrein te Som melsdijk. Aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Bespreking notulen. 3. Ingekomen/verzonden stukken. (De, voor deze vergadering niet van belang zijnde, stukken liggen ter inzage). 4. Mededelingen: a) SSM. b) Gemeente. c) Stichting Olympia. 5. Bestuursverkiezing: Aftredend en herkiesbaar: de pen ningmeester van de SSM: de heer van Litsenburg. Aftredenden herkiesbaar: het lid van het dag.bestuur: de heer Koppenaal. Van de verenigingen zijn aftredend en herkiesbaar: HCGO; MH-SD; NTVV; Sagittarius en Sommid. (Zie art. 4 huishoudelijk reglement: rooster van aftreden). 6. Verordening inzake het verlenen van subsidie aan sportverenigingen in de gemeente Middelharnis. 7. Diversen. 8. Rondvraag. 9. Vaststelling volgende vergadering. 10. Sluiting. De vergadering is openbaar. Belangstel lenden zijn van harte welkom. Zondag 19 januari 1986 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Woensdag 22 januari: 19.00 uur ds. W.J.op'tHof- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur kand. P. Monsma en 17.00 uur ds. P. Schravendeel - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. M. C. Malipaard, Haamstede. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30uurds. H. Westerhout, nam. herbevestiging ambtsdragers. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondag 35; extrakoUekte kerkvoogdij - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Schravendeel, Ferwerd en 16.00 uur kand. P. Monsma, Kampen. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur eerw. hr. G. Meuleman; extra koUekte vrije zit plaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M. J. Wattel, Hoofddorp. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra kollekte onderhoud kerkgebouw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte bouwfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, Dordtse Leerregels hfdst. 3 art. 7-10; extra kollekte restauratiefonds - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemendaal. LUKASKAPELHDG-10.15 uur ds. I. Hoornaar. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. L. Quist; extra kollekte verwarming - Herv. Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens-Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. P. Blokland - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. P. Deddens. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Heidelberger Catechismus zondag 22; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds. Woensdag 22 ja nuari: 19.30 uur ds. Tj. de Jong, Garderen (op uitnodiging mannen- vereniging) - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte hulp Oost Europa - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke, bevestiging ambtsdragers en 18.00 uur kand. Zuijderduijn; 1 e kollekte kerk en 2e kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. de Bakker en 18.00 uur ds. Noordhof DEN BOMMEL-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur kand. Terlouwen 18.00 uur ds. Vollmuller. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds, C. van Duijn, Hei en Boeicop en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Heidelberger Catechismus zondag 42; extra kollekte ondergrond se kerk- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur drs. H. A. L, v.d. Linden en 18.00 uur ds. C. Malipaard. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. van Meijeren, herbevesti ging ambtsdrager. SINT PHILIPSLAND - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Uitslagen van maandag 13 januari 1986: Dammen: K. de Jong - M. van 't Geloof2-0 H. Koppelman - K. de Munck0-2 B. Troost - W. Nieuwland2-0 C. van Welie - A. Stolk2-0 A. van Rossum - P. v.d. Groef 2 - O B. Roetman - H. Grootenboer2-0 J. v.d. Groef- C. v.d. Kroon0-2 Schaken: W. Zorge - A. v.d. Vliet0-1 J. de Jong-H. BalO- 1 D. Wolfert - P. Koppelman1-0 J. Koppelman - F. van Ast0-1 H. Zorge - M. Pietersen1-0 D. Notenboom - J. Notenboom1 - O Jaap Reedijk uit Sommelsdijk blijkt niet alleen in zijn gedichten en tekeningen over nogal wat fantasie te beschikken. Die weet hij ook aan te wenden als het op de uitgave ervan aankomt. Omdat de uitgave (in eigen beheer) van een gedichtenbundel hem financieel wat te zwaar viel is hij op de lumineuze gedachte gekomen de moge lijkheid tot sponsoring te bieden. Wie middels een storting van 25,de uit gave mogelijk maakt krijgt behalve de bundel ook een daarin opgenomen ge dicht, ingelijst, met de originele tekening. „Een stukje poëzie in beeld", aldus dhr. Reedijk, die al heel wat positieve reacties heeft ontvangen. Het adres van dhr. Reedijk is Koolmees 28, Sommelsdijk. Zijn rekening op de Amrobank: 41.42.97.512. (Langewegie - 7315 CV APELDOORN Telefoon 055 - 217582 e Wij zijn in staat om met onze kleurenmengmacliine voor U pim. 1000 kleuren te maken van de volgende SIKKENS produkten: hoogglans lak zijdeglans lak halfglans lak latex muurverf Voor gratis advies en begeleiding staan wij voor u klaar. Ons adres voor: Verf en behang Linnen wandbekleding Schildersgereedschap Schoolstraat 11, 3241 CT Middelharnis Telefoon 01870 - 5444 ?•-■ Op donderdag 23 januari a.s. houden wij Tevens tentoonstelling in „de kuil" van onze aula: schilderijen van amateurschilders hobbywerkstuicken van eigen leerlingen De school is geopend van: 10.00 - 12.00 uur 15.00- 17.00 uur 18.00-20.00 uur Belangstellenden zijn van harte welkom. (Personen beneden de leeftijd van 16 jaar onder geleide). voor 32 uur per week Dammen: Hoflaan 27 MIDDELHARNIS Telefoon 01870 - 4739 OPEN DAG In ons gekombineerd verpleeghuis (155 plaatsen, 10 dagbehande- lingsplaatsen) is wegens vertrek van de huidige funktlonaris plaats voor een Deze funktlonaris is belast met de koördinatle van de dagelijkse gang van zaken, het plannen van de diverse begeleidende en therapeutische funkties, kontakten met familieleden. De aan te stellen funktlonaris werkt direkt onder het hoofd dag behandeling. In het dagelijkse team (van de dagbehandeling) is ook een aktiviteitenbegeleidster werkzaam. Onze gedachten gaan in eerste instantie uit naar een ziekenverzorgende. Wij bieden; een interessante werkkring in een dynamisch verpleeghuis; salariëring afhankelijk van opleiding en ervaring als afdelings ziekenverzorgende of verpleegkundige met verantwoordelijk heid van waarnemend hoofd c.q. teamleider Wij vragen: goede kontaktuele eigenschappen en een representatieve persoonlijkheid; bereidheid om over de grenzen van het eigen vakgebied heen te kijken; een positief protestants christelijke levensovertuiging. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de huidige funktionaris en/of hoofd dagbehandeling, mevrouw J.W. Jeroense-Witte. Sollicitatie gelieve u binnen 10 dagen na verschijnen van dit blad te richten aan de medisch direkteur art esamaritaan "de Samaritaan" onderdeel van de Stichting Hervormd Diakonale Gezondheidszorg, Koningin Julianaweg 59, 3245 KA Sommelsdijk (Middelharnis), Telefoon 01870-2500 Het moderne komplex IS geheel geli)kvloers gebouwd

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2